Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις On 7/1/2020 at 6:03 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Κοίτα αυτό που σκέφτομαι είναι ότι κάποιες θα πρέπει να της επαναλάβω γιατί έχουν περάσει πάνω από έξι μήνες !! Αλλά ευτυχώς η σαλπιγγογραφια κρατάει 5χρονια ,δεν θα άντεχα να το ξανακάνω !! Κατά αλλά ανυπομονώ να δω εβρυακια μέσα στην κοιλιά μου και για πρώτη φορά να δω θετικοοοο τεστακι,σαν όνειρο μου φαίνεται αλλά θα γίνει που θα πάει θα γινειιιιι!!!! Για όλες μας :-):-) να μου στέλνεις τα νέα σου!!

Σε όλες μας θα συμβεί αυτό το θαύμα!!! Ναι θα σε ενημερώνω..να με ενημερώνεις και εσύ!!! 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

@I want a baby  Καλημέρα κοριτσι μου! Νομιζω οτι ο γιατρος της υποβοηθουμενης σας κοιταει λιγο σαν πορτοφολι... αυτο φαινεται με αυτα που σας ειπε. Αν δεν σου εδειξε εμπιστοσυνη, μην προχωρησεις σε κατι παραπανω με αυτον τον γιατρο. Ψαξε να βρεις καποιον αλλον στην υποβοηθουμενη, ο οποιος θα σας δωσει τις σωστες κατευθυνσεις. Ρωτα και τον γιατρο σου για την υστεροσκοπηση. Εμενα ο γιατρος μου υποψιαζοταν το διαφραγμα και μου ειχε πει οτι απο την εμπειρια του εχει δει πολλες γυναικες που δεν πιανουν παιδι και με την υστεροσκοπηση βρισκουν κατι που εμποδιζει τη συλληψη. Και οντως ειχε δικιο γιατι μου βρηκε το διαφραγμα. Κοιτα και στο ιντερνετ για να δεις τι ακριβως ειναι. Εγω φοβομουν να το κανω αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα, ουτε πονεσα ουτε τιποτα. Η σαλπιγγογραφια ηταν πολυ χειροτερη φαντασου... Και επειδη εκανες και τωρα σαλπιγγογραφια σιγουρα θα εισαι πιο γονιμη τωρα! Χαλαρωστε, απολαυσε τον ερωτα σου με τον αντρα σου, ψαξτε καποιον αλλο γιατρο στη υποβοηθουμενη, μετα κοιτα να κανεις μια υστεροσκοπηση και μετα ξεκινα με σπερματεγχυση. πιστευω οτι θα εχεις συντομα θετικα νεακια να μας πεις! 

Καλημέρα κορίτσι! 

Με το που βγήκαμε απο το γραφείο είπα στο σύζυγο ότι δεν μου πολυ άρεσε κ μου απάντησε ότι αν ψάχνουμε τον τέλειο γιατρί μπορεί κ να μην τον βρούμε να χάνουμε χρήμα κ χρόνο. Με λίγα λόγια μου λέει άραξε αφού είναι καλός τουλάχιστον στις σπερματεγχύσεις κ μόλις πιάσουμε πάμε σε άλλον ή στον προηγούμενο που ξέρω ότι εκείνος τουλάχιστον δεν κοιτάει τσέπη, απλά δεν μιλούσε πολύ κι εγώ ήθελα λεπτομερή ανάλυση.

Με έναν που είχα νιώσει καλά πριν λίγα χρόνια μου είχε πεί ότι έχω πολυκυστικές, έχω οπίσθια κάμψη της μήτρας, έχω ανεβασμένη προλακτίνη και πανικόβλητη έτρεχα να κάνω εξετάσεις σε πολλούς απο τότε γυναικολόγους και δεν ίσχυε τίποτα απο αυτά. Τότε σταμάτησα να πηγαίνω κ σε εκείνον. Έτσι κι αλλιώς δυο μήνες θα προσπαθούμε ακόμη. Πήρα τηλ και τέλη Ιανουαρίου είπε να ξανα πάρω γιατί η επόμενη επιτροπή είβαι Φεβρουάριο.

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα, έχετε κάνει τα δύο σπερμοδιαγράμματα; πως σας είπε να περάσετε γρήγορα επιτροπη; αυτά μόνο θέλουν να έχουν μεταξύ τους διάστημα 75ημερών.

Ναι είχαμε κάνει ένα τον Μάιο κ ένα τον Σεπτέμβριο. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@I want a baby ο δικός μου γιατρός μου είχε πει ότι αφού δεν υπάρχει πρόβλημα να προσπαθήσουμε εντατικά με τεστακια ωορρηξίας για ένα εξάμηνο. Να παίρνουμε παράλληλα και τις βιταμίνες μας κι αν δεν τότε να μιλήσουμε για σπερματεγχυνση. Κάνε μια προσπάθεια έτσι τι έχεις να χάσεις; Μπορεί να μην υπολογίζεις καλά από μόνη σου την ωορρηξία. Επίσης όπως σου είπαν  και τα κορίτσια ρώτα τον γιατρό σου για υστεροσκοπηση. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι είναι αλλά καμιά φορά μπορεί να υπάρχει κάτι απλό και να χάνουμε τζάμπα το χρόνο μας. 💗

@Αννια27 μου ήρθε η κυρία. Πρωί πρωί στην ώρα της μην χάσει. Λες και θα μου έλειπε!Ούτε ένα τεστακι δεν πρόλαβα να κάνω έτσι για την αγωνία βρε παιδί μου! Δεν πειράζει την επόμενη φορά! Που θα πάει!Όταν μπορέσεις βάλε με στον πινακακι στις 6/2. 😘

Ήδη ξεκίνησα τα τεστάκια κορίτσι, και επειδή βλέπω πως μάλλον Μάρτιο θα γίνει η σπερματέγχυση άρα θα προσπαθούμε για άλλους δύο μήνες φυσιολογικά. Ευχαριστώ πολύ!

στις πριν 2 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!Λογικα αυτο που εννοει ο γιατρος να περασετε επιτροπη ισχυει κ για ζευγαρια που ανηκουν στην ανεξηγητη υπογονιμοτητα φανταζομαι.Δεν ξερω ακριβως τη διαδικασια γιατι δεν περασα ποτε απο επιτροπη κ ειχαμε καλυψει ολα τα εξοδα ιδιωτικα με δικα μας χρηματα.Υστεροσκοπηση εκανα πριν 5 χρονια δεν ειναι κατι,ουσιαστικα μια καμερα μπαινει στη μητρα να ελεγξει,τοτε μου ειχαν βρει συμφυσεις που εμποδιζουν τη συλληψη κ τις ειχαν αφαιρεσει.Λενε οτι πολλες κοπελες μετα απο υστεροσκοπηση μενουν εγκυες παντως.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αυτός ο γιατρός κάτι μου πέταξε αν πονάω ποκύ στη περίοδο του είπα ναι πεθςίνω απο τον πόνο. Μου λέει αν έχω κανένα ενδομήτριο. Που να ξέρω του λέω πτι εξετάσεις και σε γιατρούς πήγα τα βρήκαν όλα καθαρά και μου λέει δε φάίνεται έτσι, στη σπερματέγχυση θα φανεί. Πως κ δε μου είπε τίποτα για υστεροσκόπηση; Τη σπερματέγχυση περιμένει να το δεί; 

στις πριν 2 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Αν δε νιωθεις ανετα μαζι του δες κ καποιον αλλο.Κι εγω στον κορυφαιο της πολης μου ειχα παει,πιο κρυο γιατρο δεν εχω συναντησει.Κ ξεκαθαρα εμας μας εβλεπε σαν πορτοφολι.Ακολουθησε το ενστικτο σου κ αν δε νιωθεις καλα,φυγε.Προσωπικα μετα απο αυτον δε μου λενε κατι τα μεγαλα ονοματα.

Ήδη βρηκα έναν τρίτο κ θα κλείσω ραντεβού. Ο σύζυγος είναι κατά του να αλλάζω συνέχεια γιατρούς και μου λέει όλοι λεφτά σου παίρνουν κανενας δε σου κάνει τσάμπα τίποτα και μου λέει να πάμε σ'αυτόν που έχει ακούσει και αυτός καλά σχόλια. Εμένα όμως δεν μου έβγαλε άνεση ούτε πολύ ευχάριστο κλίμα. Δε ξέρω. Τελικά είναι υποκειμενικό ποιος είναι καλός γιατρός και ποιός όχι . Είναι τι σου βγάζει ο καθένας. Χειρότερα μπερδεύτηκα μ'αυτόν και φοβάμαι αν πάω και σε τρίτο μη μπερδευτώ χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2020 at 11:48 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

8 μέρες είναι πάρα πολύ για να είναι από κρύωμα.. Μήπως να έκανες και μια χοριακη για πιο σίγουρα;;; 

Κοριτσι μου εχω και πολυκυστικες. Συνήθως μου ερχεται 2 3 μερες πανω κατω ... Παλαιοτερα όμως ειχα αρκετα μεγαλες διακυμάνσεις οποτε σκέφτομαι μηπως ξανασυμβαινει αυτο..... θα περιμενω ακομα μια εβδομάδα και αν δεν αδιαθετησω θα παω για χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν Κορίτσακια μου πως σας βρίσκω;;;είμαι παραααα πολύ κουρασμενη  σας στέλνω το πινακακι και θα σας διαβάσω αυριο

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Hope19: ?

Σταυρι:08/01

PAPA EVA: 09/01

diana8: 15/01

katerinaki-dm: 15/01

Kostef: 16/01

ioannastr: 16/01

Whatever: 17/01

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

Lacostaki: 22/01

Maroulita: 22/01

Evie2: 24/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

misofeggaro: 01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

Aννια27:2020!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Λοιπόν Κορίτσακια μου πως σας βρίσκω;;;είμαι παραααα πολύ κουρασμενη  σας στέλνω το πινακακι και θα σας διαβάσω αυριο

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Hope19: ?

Σταυρι:08/01

PAPA EVA: 09/01

diana8: 15/01

katerinaki-dm: 15/01

Kostef: 16/01

ioannastr: 16/01

Whatever: 17/01

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

Lacostaki: 22/01

Maroulita: 22/01

Evie2: 24/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

misofeggaro: 01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

Aννια27:2020!

Καλα ψυχη μου δοξα το θεο εσυ πως εισαι εκτος από την κούραση????? Δευτερα παω στον γιατρο για την καθιερωμένη εξετασει ηθελα να κλεισω την τεταρτη για να ειμαι 15 εβδομάδων αλλα δεν θα ειναι μεσα στην εβδομάδα στο ιατρείο οποτε με εβαλε Δευτερα ελπιζω η δεσποινίς μου να μου κανει την χαρη κ να επιβεβαιώσουμε το φύλο 😊😊😊😊 αλλα κ φυσικα να την δω ποσο μου λειπει καθε φορα ειναι σαν να το περναω πρωτη φορα ειμαι τοσο ερωτευμένη 😍😍😍😍😍😍σου ευχομαι καλη ξεκούραση κοριτσακι μ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλα ψυχη μου δοξα το θεο εσυ πως εισαι εκτος από την κούραση????? Δευτερα παω στον γιατρο για την καθιερωμένη εξετασει ηθελα να κλεισω την τεταρτη για να ειμαι 15 εβδομάδων αλλα δεν θα ειναι μεσα στην εβδομάδα στο ιατρείο οποτε με εβαλε Δευτερα ελπιζω η δεσποινίς μου να μου κανει την χαρη κ να επιβεβαιώσουμε το φύλο 😊😊😊😊 αλλα κ φυσικα να την δω ποσο μου λειπει καθε φορα ειναι σαν να το περναω πρωτη φορα ειμαι τοσο ερωτευμένη 😍😍😍😍😍😍σου ευχομαι καλη ξεκούραση κοριτσακι μ❤️❤️❤️

Πόσο μα πόσο χαίρομαι για εσένα κοριτσάρα μου πάντα ευτυχία να νιώθεις στην καρδιά σου και τα παιδάκια σου να είναι γερά!!! Ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου,την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού στον γιατρό να δω πως θα ξεκινήσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Ίσως έχει να κάνει κ με το πόσο ανεβασμένοι είναι οι δείκτες οι ποιοι είναι ανεβασμένοι! Πχ εγώ είχα ανεβασμένα μόνο τα igm αντισώματα κ όχι τα igg! Αν είχα κ τα δυο θετικά ίσως έπρεπε να πάρω κ σαλοσπιρ! Με τσεκαρε σε οοοοοοολα τα αυτοάνοσα γτ το αντιφωσφολιπιδικο συνήθως συνυπάρχει κ με αλλά αυτοάνοσα! Ευτυχώς βγήκαν όλα καλά εκτός πάλι από ένα αντίσωμα που όμως όπως Μ είπε δεν είναι αξιολογισιμο....εσύ το σαλοσπιρ πχ το παιρνεις από την ωορρηξία εως ότου να έρθει περίοδος κ μετά το σταματάς;

Όντως συνήθως τα αυτοάνοσα πάνε ζευγάρι. Εγώ βρέθηκα και με χασιμοτο αλλά ποτέ μέχρι τώρα δεν είχε επηρεάσει την tsh. Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς τους δείκτες. Έκανα τις εξετάσεις 2 μήνες μετά την αποβολή και ήταν στα ανώτερα όρια, πράγμα που σημαίνει ότι αν τις είχα κάνει κοντά στην αποβολή θα είναι πάνω από τα όρια. Σαλοσπιρ παίρνω κάθε βράδυ σε όλο τον κύκλο εκτός από τις μέρες που έχω περίοδο. Οπότε και πριν την ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια επειδή ουσιαστικά αυτό το μήνα ξεκινάω απο την αρχή του κύκλου τα τεστάκια, χθες που ήταν η 9η μέρα του κύκλου βιάστηκα να κάνω και η δεύτερη γραμμούλα βγήκε πολύ πολύ αχνή δηλαδή έπρεπε να έχεις καλό φωτισμό να τη δεις. Σήμερα ξανα έκανα και ήταν ολόλευκο εκείνο το σημείο, μόνο μια γραμμούλα δηλαδή. Μήπως ξεφεύγουν ώρες ώρες ή λέτε να είχα χθες 9η μέρα ωορρηξία; Δε νομίζω. Λογικά δεν πρέπει να είναι έντονο το χρώμα της δεύτερης γραμμής ή να διακρίνεται άνετα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Βρε κορίτσια επειδή ουσιαστικά αυτό το μήνα ξεκινάω απο την αρχή του κύκλου τα τεστάκια, χθες που ήταν η 9η μέρα του κύκλου βιάστηκα να κάνω και η δεύτερη γραμμούλα βγήκε πολύ πολύ αχνή δηλαδή έπρεπε να έχεις καλό φωτισμό να τη δεις. Σήμερα ξανα έκανα και ήταν ολόλευκο εκείνο το σημείο, μόνο μια γραμμούλα δηλαδή. Μήπως ξεφεύγουν ώρες ώρες ή λέτε να είχα χθες 9η μέρα ωορρηξία; Δε νομίζω. Λογικά δεν πρέπει να είναι έντονο το χρώμα της δεύτερης γραμμής ή να διακρίνεται άνετα;

Πρέπει να είναι έντονο το χρώμα της δεύτερης γραμμής, περίπου ίδιο με της πρώτης. Δεν πειράζει που ήταν λευκό σήμερα, συνέχισε τα τεστάκια και θα δεις ότι θα σκουρύνει 😉 κάνε και 2 τη μέρα αν προλαβαίνεις. Παρ’ολ’αυτά έχε επαφές όλες αυτές τις μέρες, γιατί το σπέρμα μένει λίγες μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 Απλά ήθελα να σιγουρευτώ. Ήδη αρχίσαμε απο σήμερα και δεν θα αφήσω να πάνε χαμένες οι μέρες. Σ'ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Πόσο μα πόσο χαίρομαι για εσένα κοριτσάρα μου πάντα ευτυχία να νιώθεις στην καρδιά σου και τα παιδάκια σου να είναι γερά!!! Ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου,την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού στον γιατρό να δω πως θα ξεκινήσουμε

Καλη αρχη σου εύχομαι αγαπη μου κ να εισαι ηρεμη κ αισιόδοξη πως κ πως περιμένω να γράψεις οτι εισαι εγκυουλα 😍😍😍 σε ευχαριστώ τοσο πολυ αλήθεια ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sillia είπε:

Κοριτσια Συγχαρητηρια για τα θετικα αποτελεσματα! Εγω περιμενω 21/1.. Μακαρι να ναι τυχερο ρο 2020 για ολες..

 

Σου εύχομαι ενα σπορακι κοριτσι μ 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 κ φυσικα θα περιμενουμε να μας πεις❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εκει που χαρηκα για την TSH 

τωρα η βιταμινη D ειναι 10.. και μου εγραψε ο γιατρος βιταμινες ... φτιαχνουν γρηγορα αυτα κοριτσια μου ?? Ο θυροειδης μεσα σε 3 μηνες πηγε 1,47 απο 5 που ειχα !!! Στεναχωρηθηκα γιατι ειδα πως παιζει και αυτη ρολο.!!!😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου εκει που χαρηκα για την TSH 

τωρα η βιταμινη D ειναι 10.. και μου εγραψε ο γιατρος βιταμινες ... φτιαχνουν γρηγορα αυτα κοριτσια μου ?? Ο θυροειδης μεσα σε 3 μηνες πηγε 1,47 απο 5 που ειχα !!! Στεναχωρηθηκα γιατι ειδα πως παιζει και αυτη ρολο.!!!😟

Εγώ όταν έμεινα έγκυος την πρώτη φορά είχα 6! Είναι σημαντικό να την ανεβάσεις και αυτό γίνεται γρήγορα. Από ότι θυμάμαι η δικη μου στο μήνα είχε ανέβει αρκετά. Μην στεναχωριέσαι για αυτό. Δεν είναι τίποτα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου εκει που χαρηκα για την TSH 

τωρα η βιταμινη D ειναι 10.. και μου εγραψε ο γιατρος βιταμινες ... φτιαχνουν γρηγορα αυτα κοριτσια μου ?? Ο θυροειδης μεσα σε 3 μηνες πηγε 1,47 απο 5 που ειχα !!! Στεναχωρηθηκα γιατι ειδα πως παιζει και αυτη ρολο.!!!😟

Νομίζω ανεβαίνει γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου εκει που χαρηκα για την TSH 

τωρα η βιταμινη D ειναι 10.. και μου εγραψε ο γιατρος βιταμινες ... φτιαχνουν γρηγορα αυτα κοριτσια μου ?? Ο θυροειδης μεσα σε 3 μηνες πηγε 1,47 απο 5 που ειχα !!! Στεναχωρηθηκα γιατι ειδα πως παιζει και αυτη ρολο.!!!😟

Όντως; Κι εμένα είναι χαμηλή αλλά δεν μου τόνισε η γυναικολόγος ότι παίζει πολύ ρόλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Όντως; Κι εμένα είναι χαμηλή αλλά δεν μου τόνισε η γυναικολόγος ότι παίζει πολύ ρόλο!

Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αλλά εμείς που βρεθήκαμε και οι δύο με χαμηλή d μας έδωσε συμπλήρωμα. Γενικώς οι βιταμίνες εύκολα διορθώνονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Όντως; Κι εμένα είναι χαμηλή αλλά δεν μου τόνισε η γυναικολόγος ότι παίζει πολύ ρόλο!

 .https://www.google.gr/amp/s/www.vita4you.gr/blog-vita4you/el/item/vitamini-d-kai-gonimotita.html/amp

·https://www.google.gr/amp/s/amp.onmed.gr/ygeia/story/361252/vitamini-d-kai-gonimotita-poso-ayxanei-tis-pithanotites-syllipsis  
 

παιζει ρολο τουλαχιστον ετσι μου ειπε εμενα ο γιατρος μου !!!  Εαν θελεις διαβασε αυτα που εβαλα !!! Και εγω δε το ηξερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αλλά εμείς που βρεθήκαμε και οι δύο με χαμηλή d μας έδωσε συμπλήρωμα. Γενικώς οι βιταμίνες εύκολα διορθώνονται

Εμενα μου ειπε οτι παρα πολυ κοσμο εχει ελλειψη ..παρολο που ειμαστε μια χωρα με τοσο ηλιο !!! Ομως μου εγραψε και εμενα βιταμινες για ενα 4ηνο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η diana8 είπε:

Εμενα μου ειπε οτι παρα πολυ κοσμο εχει ελλειψη ..παρολο που ειμαστε μια χωρα με τοσο ηλιο !!! Ομως μου εγραψε και εμενα βιταμινες για ενα 4ηνο !!!

Εμείς βρεθήκαμε και οι δύο ετεροζυγοτες στην ίδια μετάλλαξη θρομφολιας και η συγκεκριμένη διάβασα ότι ρίχνει το φυλλικό οξυ, την d κ.α. Που να μην είχαμε τον ήλιο! Και μας μας είπε ότι τουλάχιστον για τον χειμώνα θα συνεχίσουμε να παίρνουμε δόση συντήρησης. Από την άνοιξη θα τρέχουμε κάτω από ζεστό ήλιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η whatever είπε:

Εμείς βρεθήκαμε και οι δύο ετεροζυγοτες στην ίδια μετάλλαξη θρομφολιας και η συγκεκριμένη διάβασα ότι ρίχνει το φυλλικό οξυ, την d κ.α. Που να μην είχαμε τον ήλιο! Και μας μας είπε ότι τουλάχιστον για τον χειμώνα θα συνεχίσουμε να παίρνουμε δόση συντήρησης. Από την άνοιξη θα τρέχουμε κάτω από ζεστό ήλιο!!!

θα καθομαι με τις ωρες χαχαχαχ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Όντως; Κι εμένα είναι χαμηλή αλλά δεν μου τόνισε η γυναικολόγος ότι παίζει πολύ ρόλο!

Αν είναι χαμηλή καλύτερα να πάρεις συμπλήρωμα κορίτσι μου. Γιατί αν είσαι έγκυος είναι καλό να είναι σε ικανοποιητική τιμή. Στο λέω γιατί μου το είπε μια εξαιρετική αιματολογος. Επειδή έκανα δεκάδες εξετάσεις μετά την πρώτη μου εγκυμοσύνη που παλινδρομησε και δεν βρήκα κάτι εκτός από την τρομερά χαμηλή D μου είπε ότι μπορεί να οφειλόταν και σε αυτό. Μου φάνηκε πολύ περίεργο αλλά για να το είπε κάτι θα ξέρει παραπάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αν είναι χαμηλή καλύτερα να πάρεις συμπλήρωμα κορίτσι μου. Γιατί αν είσαι έγκυος είναι καλό να είναι σε ικανοποιητική τιμή. Στο λέω γιατί μου το είπε μια εξαιρετική αιματολογος. Επειδή έκανα δεκάδες εξετάσεις μετά την πρώτη μου εγκυμοσύνη που παλινδρομησε και δεν βρήκα κάτι εκτός από την τρομερά χαμηλή D μου είπε ότι μπορεί να οφειλόταν και σε αυτό. Μου φάνηκε πολύ περίεργο αλλά για να το είπε κάτι θα ξέρει παραπάνω

Γεια σου κοριτσι μου !!! Επειδη διαβασα ενημερωθηκα πολυ σημερα μιας και εχω Και Εγω  χαμηλη βιταμινη D Μονο 10.. που ξεκιναει απο 30..Λεει ναι οτι αποβολες ...προωρος τοκετος και αλλα μπορουν να συμβουν εαν υπαρχει ελληψη !!! Οποτε για να το λενε κατι θα ξερουν παραπανω απο εμας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου !!! Επειδη διαβασα ενημερωθηκα πολυ σημερα μιας και εχω Και Εγω  χαμηλη βιταμινη D Μονο 10.. που ξεκιναει απο 30..Λεει ναι οτι αποβολες ...προωρος τοκετος και αλλα μπορουν να συμβουν εαν υπαρχει ελληψη !!! Οποτε για να το λενε κατι θα ξερουν παραπανω απο εμας !!!

ααα δεν το ηξερα οτι ειναι τοσο σημαντικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...