Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

@Αννια27Καλημέρα! Ήμουν Παρίσι κ χθές γύρισα. Για αυτο ειχα μειωμενη προσβαση στο ιντερνετ. Δυστυχώς για άλλο ενα μήνα αδιαέτησα 5 μερες νωρίτερα κ είχα και μεσοκυκλικά ροζ υγρα. Σκεφτόμαστε να αφησουμε να περασει ενα εξαμηνο-οκταμηνο ακομα , ισως να δοκιμασουμε μια σπερματεγχυση και μετα να προχωρήσουμε σε εξωσωματικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν οι γιορταζουν οικογενεια ή φίλοι. Ηθελα να ρωτησω εχει αλλαξει σε καμια απο εσας ο κυκλος της? Εννοω εγω παντα ειχα περιοδο 6 ημερων τις πρωτες 3 πλημμύρα 4 οκ κ μετα σταμάταγε πλεον εχω μονο 4 μερες περιοδο.. εντυπωση μ εχει κανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου !!! Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι μετα απο 3 μηνες εκανα τις εξετασεις μου και ο θυρεοειδης και η προλακτινη μου ειναι φυσιολογικα !!! Η προλακτινη μου απο 46 πηγε 21 χωρις χάπι !!! Πηρα μονο για Τ4 !! Ανυπομωνω να παω στον γιατρο μου !!! :) Τις επαφες μου τις κανω ελπιζω να ερθει συντομα 🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν οι γιορταζουν οικογενεια ή φίλοι. Ηθελα να ρωτησω εχει αλλαξει σε καμια απο εσας ο κυκλος της? Εννοω εγω παντα ειχα περιοδο 6 ημερων τις πρωτες 3 πλημμύρα 4 οκ κ μετα σταμάταγε πλεον εχω μονο 4 μερες περιοδο.. εντυπωση μ εχει κανει..

Καλημερα κοριτσι μου !! Εμενα απο 3 μερες πλεον εχω 4 !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν οι γιορταζουν οικογενεια ή φίλοι. Ηθελα να ρωτησω εχει αλλαξει σε καμια απο εσας ο κυκλος της? Εννοω εγω παντα ειχα περιοδο 6 ημερων τις πρωτες 3 πλημμύρα 4 οκ κ μετα σταμάταγε πλεον εχω μονο 4 μερες περιοδο.. εντυπωση μ εχει κανει..

Καλημέρα κορίτσι! Εγώ ρώτησα τον γιατρό μου επειδή τα τελευταία χρόνια κάποιες φορές έχω λιγότερη ποσότητα και αυτό με ανησύχησε. Ενώ μου κρατούσε 5 ημέρες  κάποιες φορές έχω μόνο 3. Μου είπε ότι δεν υπάρχει θέμα. Από την στιγμή που είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια 2-7 ημερών και έρχεται στην ώρα της όλα καλά. Εξάλλου όσο είμαστε τυπικές στις εξετάσεις μας δεν έχουμε να ανησυχούμε για τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Εγώ ρώτησα τον γιατρό μου επειδή τα τελευταία χρόνια κάποιες φορές έχω λιγότερη ποσότητα και αυτό με ανησύχησε. Ενώ μου κρατούσε 5 ημέρες  κάποιες φορές έχω μόνο 3. Μου είπε ότι δεν υπάρχει θέμα. Από την στιγμή που είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια 2-7 ημερών και έρχεται στην ώρα της όλα καλά. Εξάλλου όσο είμαστε τυπικές στις εξετάσεις μας δεν έχουμε να ανησυχούμε για τίποτα.

Και μένα με ανησυχούσε αυτό, παλιά ήθελα 7 μέρες για να καθαρίσω τελείως, τώρα έχει μειωθεί στις 6, και η ανησυχία μου ήταν μήπως στο ότι με τις λιγότερες μέρες αιμορραγία σήμαινε ότι δεν ήταν τόσο "ποιοτικό" το ενδομήτριο και επηρεάζεται η σύλληψη αλλά προφανώς δεν ισχύει γιατί υπάρχουν γυναίκες με 4-5 μέρες περίοδο που έχουν μια χαρά ενδομήτριο και μένουν έγκυες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και μένα με ανησυχούσε αυτό, παλιά ήθελα 7 μέρες για να καθαρίσω τελείως, τώρα έχει μειωθεί στις 6, και η ανησυχία μου ήταν μήπως στο ότι με τις λιγότερες μέρες αιμορραγία σήμαινε ότι δεν ήταν τόσο "ποιοτικό" το ενδομήτριο και επηρεάζεται η σύλληψη αλλά προφανώς δεν ισχύει γιατί υπάρχουν γυναίκες με 4-5 μέρες περίοδο που έχουν μια χαρά ενδομήτριο και μένουν έγκυες... 

Δεν πιστεύω ότι έχει σημασία. Η φίλη μου έχει μόνο 3 ημέρες περίοδο. Την 4-5 δεν έχει σχεδόν τίποτα. Τα παιδιά της τα έπιασε με την πρώτη. Είναι καθαρά νομίζω στον κάθε οργανισμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro @Ευάγγελοςτ σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια για την απάντηση...  ανακουφιστικα λιγο.. κοιταξτε τι βρήκα στ αμαζον.

Γισ μετα την επαφη λεει ν μενει τ σπερμα μεσα. 

Screenshot_20200107-113418_Amazon Shopping.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

@misofeggaro @Ευάγγελοςτ σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια για την απάντηση...  ανακουφιστικα λιγο.. κοιταξτε τι βρήκα στ αμαζον.

Γισ μετα την επαφη λεει ν μενει τ σπερμα μεσα. 

Screenshot_20200107-113418_Amazon Shopping.jpg

Ε! Τι άλλο θα δούνε πια τα όμορφα και μπιρμπιλοτα ματάκια μου!😁

Τελικά υπάρχει λύση για τα πάντα σ' αυτή τη ζωή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ε! Τι άλλο θα δούνε πια τα όμορφα και μπιρμπιλοτα ματάκια μου!😁

Τελικά υπάρχει λύση για τα πάντα σ' αυτή τη ζωή! 

Χαχαχαχ πραγματικαααα.. αλλα προς στιγμήν το σκέφτηκαθα σ την πω την αμαρτια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Χαχαχαχ πραγματικαααα.. αλλα προς στιγμήν το σκέφτηκαθα σ την πω την αμαρτια μου 

Είναι φυσικό να σκεφτόμαστε οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει αλλά δεν πιστεύω ότι αυτό θα κάνει κάτι. Το σπέρμα τον ξέρει τον δρόμο του. Έχει προνοήσει η φύση για αυτό. Νομίζω αρκεί να μείνουμε ξαπλωμένες για λίγη ώρα😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Είναι φυσικό να σκεφτόμαστε οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει αλλά δεν πιστεύω ότι αυτό θα κάνει κάτι. Το σπέρμα τον ξέρει τον δρόμο του. Έχει προνοήσει η φύση για αυτό. Νομίζω αρκεί να μείνουμε ξαπλωμένες για λίγη ώρα😉

Χθες κοιμήθηκα ετσι....χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2020 at 12:09 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ,εμείς έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις λόγω των σπερματενχυσεων!!οπότε περιμένω να τελειώσει η περίοδος γιατί αδιαθετησα την Παρασκευή ,και από Τρίτη κλείνω ραντεβού στο Έλενα με την Καργακου Μάγδα.θεωρω ότι αξίζει να προσπαθήσω πρώτα στο δημόσιο λόγω οικονομικών και βλέπουμε!! Αλλά εάν δεν μου βάλει άλλες εξετάσεις θα ξεκινήσω αμέσως να περάσω και από επιτροπή για τα φάρμακα!! Πως νιώθεις που ξεκινάς εξωσωματική;

Καλησπέρα κορίτσι μου..εμείς σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα για τις μικροελλέιψεις του χρωμοσώματος και βγήκαν καθαρές!! Ευτυχώς!! Τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα για τον καρυότυπο και την ινοκυστική νόσο. όταν αδιαθετήσω, θα κλείσω ραντεβού να κάνω τη σαλπιγγογραφία. και στο τέλος του μήνα θα κάνουμε άλλο ένα σπερμοδιάγραμμα. Έχουμε ακόμα εμείς. Είμαι ανυπόμονη για την εξωσωματική και αυτό είναι το κακό γιατί δυστυχώς μόνο η γραφειοκρατία κρατάει καιρό. Αλλά είμαι αισιόδοξη πως όλα θα πάνε καλά!!! 

Εσύ πως νιώθεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2020 at 10:17 ΠΜ, ο/η pangipot είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια σήμερα των Θεοφανείων κρατάω στα χέρια μου αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης! Δε το περίμενα με τπτ να μείνω έγκυος αμέσως μιας.κ αρχές Νοέμβρη έκανα αποξεση και ουσιαστικά ήταν ο πρώτος.μηνας που είχαμε.το οκ απο το γιατρό χωρίς να το κυνηγησουμε κ ιδιαίτερα λόγω της κακης Μ ψυχολογίας! Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορα....

Πιο πολύ όμως εύχομαι όντας 3μιση-4 χρόνια στην ανεξήγητη υπογονιμότητα όλες κ ακόμα περισσοτερο οι κοπέλες που έχουν ταλαιπωρηθεί λίγο πιο πολύ να κρατήσουν σύντομα πολύ σύντομα το δικό.τους θετικό τεστακι!

IMG_20200106_085414.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Α! Κι εγώ το έκανα!😁🛌

Ψέματα να πω;

Καλά κάνατε, κι εγώ κάθε φορά το έκανα! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλά κάνατε, κι εγώ κάθε φορά το έκανα! 😊😊

 μα κ εγω.. κ όχι λίγο, πολύ.. κοιμάμαι κανονικότητα.. γιατί συνηθως βράδυ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

@misofeggaro @Ευάγγελοςτ σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια για την απάντηση...  ανακουφιστικα λιγο.. κοιταξτε τι βρήκα στ αμαζον.

Γισ μετα την επαφη λεει ν μενει τ σπερμα μεσα. 

Screenshot_20200107-113418_Amazon Shopping.jpg

χαχαχαχαχ σα ταπα ένα πράγμα... τι άλλο θα βγάλουν πια!!!αλλά ναι συμφωνώ με την άλλη κοπέλα, το βρίσκει το δρόμο του ξέρει που πάει.. άλλωστε δε θέλει κ όλη την ποσότητα.. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Α! Κι εγώ το έκανα!😁🛌

Ψέματα να πω;

Νμζ οτι εχω νωριτερα ωορηξια ηταν αρκετα εντονο χθες π γυρισα απο δουλεια αλλα δε θα τ ελεγα κ θετικο . Θα κανω κ σμρ να δω... οποτε λεω πρεπει ν τ εκμεταλευτω χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

 μα κ εγω.. κ όχι λίγο, πολύ.. κοιμάμαι κανονικότητα.. γιατί συνηθως βράδυ ..

Κορίτσια καλησπέρα ακόμη να μου έρθει περίοδος... Έκανα σήμερα χοριακη και μόλις πήρα τα αποτέλεσματα.. 0,70.. Αυτό λογικά σημαίνει αρνητική σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λικη είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ακόμη να μου έρθει περίοδος... Έκανα σήμερα χοριακη και μόλις πήρα τα αποτέλεσματα.. 0,70.. Αυτό λογικά σημαίνει αρνητική σωστά; 

τι σου ειπαν απο το μικροβιολογικο? αρνητικο? ..,δε τα ξέρω καλά νομίζω πάνω από 5 είναι θετική.. χαλάρωσε τώρα κ θα σου έρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

 μα κ εγω.. κ όχι λίγο, πολύ.. κοιμάμαι κανονικότητα.. γιατί συνηθως βράδυ ..

Μια απο τα ιδια !! Τις περισσοτερες φορες κοιμαμαι και πολυ ωραια μαλιστα !!! 😋🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19  κοριτσι μου εχετε κανει ολες τις εξετασεις??? Χαλαρωστε και θα ερθει αν δεν υπαρχει καποιο πρόβλημα! Καλη επιτυχία!!!

@Evie2 Εμενα 6-7 μερες κραταει απο τοτε που μου ηρθε σαν κοριτσακι.... Δεν εχει αλλαξει! Οσο αφορα τη ροη επειδη εγω εχω μεγαλη, ειχα ρωτησει τον γιατρο μου κ μου ειπε οτι καλο ειναι να μην εχουμε πολυ μεγαλη ροη! κ φιλες μου που ειχαν 4 μερες επιασαν πολυ συντομα παιδι. δεν παιζει τοσο ρολο αν εισαι στα φυσιολογικα πλαισια!  

Καλα πραγματικα τι αλλο θα ανακαλύψουν??? χαχαχα  βεντούζα - βεντούζα!!!

@diana8 μπραβο κοριτσι μου!!!! παμε γεραααα!!!

@Λικη μου νομιζω ειναι αρνητικη η χοριακη σου! οποτε μαλλον σε επηρεασε η δηλητηριαση. τι σου ειπε ο γιατρος? θα την κανεις τη γαστροσκοπηση?? πες μου την εμπειρια σου γιατι κ εγω καποια στιγμη πρεπει να την κανω! 

 

Εγω κοριτσια σημερα αδιαθετησα, όπως το περίμενα! πηρα το γιατρο και θα τον δουμε τις επομενες μερες να δουμε τι θα κανουμε! Απορησε που αδιαθετησα γιατι ηταν πολυ αισιοδοξος με τα δεδομενα που ειχαμε εκεινη τη μερα...  @Αννια27 βαλε με στο πινακακι για 6/2!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2020 at 12:25 ΜΜ, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσι Μ κάναμε 3μιση χρόνια για να μείνω έγκυος πρώτη φορά! Βέβαια εν τέλει είχα κάποιο ανατομικό θέμα στη μήτρα(διάφραγμα) το οποίο δεν είχε φανεί ούτε στη σαλπιγγογραφια ούτε στους υπερήχους τόσα χρόνια. Τυχαία το ανακάλυψε ο γιατρός Μ όταν μπήκα χειρουργείο για αφαίρεση πολύποδα από το τράχηλο εκείνος έλεγξε κ τη μήτρα! Μετά από 4 μήνες έμεινα έγκυος τυχαία αφού είχα σταματήσει τις προσπάθειες λόγω ψυχολογικής κούρασης παλινδρομησε βρήκαμε κ θρομβοφιλια και τώρα έμεινα πάλι έγκυος αμέσως! Όπως καταλαβαίνεις κ πάλι δεν προσπαθούσα γτ προσπαθούσα να προετοιμαστώ ψυχολογικά για κάνα χρόνο προσπαθειών πάλι για να το αντέξω! Σου εύχομαι σύντομα να έρθει.κ σε σας! Το δίσεκτο να είναι τυχερό για.ολες!

Γλυκούλα εύχομαι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου ,να έχεις 8 υπέροχους μήνες :-)😉 ευχαριστωωωω τόσο πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2020 at 4:50 ΜΜ, ο/η PAPA EVA είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τη συμβουλη σου!!!

Κ εγω για δευτερη σπερματεγχυση σκεφτομαι, αλλα φοβαμαι την απογοητευση.... απο την αλλη λογω ηλικιας κ του οτι νιωθω οτι εχουμε χασει ηδη πολυ χρονο, θελω να παρω δραστικα μετρα οπως το λες. φοβαμαι μην η καλη τωρινη κατασταση μας ανατραπει μεσα σε λιγους μηνες κ δεν πετυχουμε ουτε με εξωσωματικη....  

Κορίτσι μου πως είσαι;;εγώ εάν θυμάσαι έχω κάνει 3 αποτυχημένες σπερματενχυσης και πάω για εξωσωματική!!! Τα λεφτά που έδωσα φτάσαν σχεδόν της εξωσωματικής οπότε η γνώμη μου είναι να πας απευθείας για εξωσωματική και να μην κουράζεις και την ψυχολογία σου!!! Σου εύχομαι ότι και εάν αποφασίσεις να μείνεις με την πρώτη εγκυουλα :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...