Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κρυολόγημα στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Είμαι στην 25η εβδομάδα κύησης και ταλαιπωρούμαι από κρυολογήματα πολύ συχνά στην εγκυμοσύνη.Από τον Οκτώβριο σχεδόν μία φορά τον μήνα.Μπούκωμα ,συνάχι και βήχας χωρίς πυρετο.Με απασχολεί το κατά πόσον από τον βήχα επηρεάζεται το μωρό ή βλάπτεται κάτα κάποιο τρόπο.Είχατε κάποια παρόμοια εμπειρία; Τι σας έχει πει ο γιατρός σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ ασχημο πράγμα ο βήχας...με εγκυμοσύνη ή χωρίς.! Σου εύχομαι περαστικά ..! Και με το καλό !

Εγώ είχα αρρωστήσει και είχα αγχωθει πάρα πολύ γιατί έκανα πυρετό και μου είπε ο γιατρός να μην πάει πάνω από 38 μπορεί να πάθει βλάβη το μωρό...εγώ είχα τρελαθεί... έπαιρνα τον πυρετό κάθε είκοσι λεπτά . Κ πριν πάει 38 έπινα ντεπον.

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν παθαίνει κάτι το μωρό..ούτε το ενοχλεί. Δεν είναι τόσο δυνατό πράγμα ο βήχας για να γεννήσεις πρόωρα,αν αυτό φοβάσαι. Πηρες τον γυναικολόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με είχε πιάσει πολύ δυνατός βήχας στον 7 μήνα,δεν παθαίνει κάτι το μωρό απλά εσύ ταλαιπώρησε εγώ θυμάμαι είχα πάει στο γιατρό έπαιρνα εισπνοές μου ανέβαζαν το σάκχαρο τις σταμαρησα χωρις να βοηθήθω και έτσι πορεύτηκα με έναν ωραιότατο βήχα μέχρι και που γέννησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω το επαθα πριν ένα μηνα στον 8ο μηνα κι ηταν πολύ ενοχλητικο αλλα ως εκει….Ο βήχας με εκανε να κραταω την κοιλια μου να μην τραντάζεται,αλλα δεν επηρεάζεται το μωρο...Περαστικα ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...