Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μία συμβουλή παρακαλώ...


Recommended Posts

Καλημέρα σας και χρόνια πολλα... Καλή χρονιά εύχομαι... 

Περιμένω τα διδυμακια μου  τον Μάρτιο και σκέφτομαι να πάρω στεγνωτηριο....  υπάρχει κάτι που πρέπει να φοβηθώ?? Εχει κάποια  να μου προτείνει κάποιο που να το αγορασε τωρα τελευταία ( για να υπάρχει προς πώληση) ...  είναι καλή αγορά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Καλημέρα σας και χρόνια πολλα... Καλή χρονιά εύχομαι... 

Περιμένω τα διδυμακια μου  τον Μάρτιο και σκέφτομαι να πάρω στεγνωτηριο....  υπάρχει κάτι που πρέπει να φοβηθώ?? Εχει κάποια  να μου προτείνει κάποιο που να το αγορασε τωρα τελευταία ( για να υπάρχει προς πώληση) ...  είναι καλή αγορά???

Καλημέρα κορίτσι μου! Χρόνια πολλά! Με το καλό να έρθουν τα αστεράκια σου. Εγώ το έχω πάνω από 5-6 χρόνια και ειλικρινά μου είναι τόσο απαραίτητο όσο το πλυντήριο. Του μικρού μου τα στεγνώνω αποκλειστικά εκεί από τότε που γεννήθηκε. Πότε δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα ίσα ίσα τα βγάζει σαν σιδερωμενα ( και αποστειρωμενα). Εγώ όμως το πήρα από το εξωτερικό και μου βγήκε τέλειο. Δυστυχώς όμως έχω ακούσει κάποιους που πήραν από εδώ και δεν τους βγήκε καλό. Να κάνεις καλή έρευνα πριν επιλέξεις την μάρκα. Ελπίζω κάποια κορίτσι εδώ να σου προτείνουν μερικά.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μόνη συμβουλή μου : να μην το έχεις μέσα στο σπίτι που θα είναι κ τα μωρά. Αν είναι στο μπάνιο οκ. Εγώ το έχω βεράντα με βάση με Ρόδες κ είναι οκ. Και όσο αντέξει. Γιατί μέσα στο σπίτι βγάζει χημικά από τις ίνες των ρούχων κ δεν θα ήθελες να το εισπνέουν τα μωρά σου. 

Εγώ πήρα φθηνό (indesit) και μου τα μαζεύει λίγο τα ρούχα...όχι όλα όμως.

Θα σου έλεγα να πάρεις ένα καλό.

Με έναν πόνο ! Να έχουν υγεία !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας... 

Κοιτάω ενα πολύ καλό  τελευταίας τεχνολογία... και επειδή θα το χρυσοπληρωαω για να ειναι α+++  δεν θελω να πανε τα χρήματα χαμένα...  εχω και ένα σκυλάκι... που το υπερ αγαπάω... αλλα μου είπαν με το στεγνωτηριο οτι θα αφαιρούνται οι τρίχες  απο τα ρουχαλάκια των μωρών και γίνετε και αποστείρωση...  απλα αυτό  με φοβίζει.. αν αξίζει... 

Εξω αναγκαστικά θα μπει μαζι με το πλυντήριο που εχω σε κουτι  γιατί στο σπίτι που νοικιαζω ήθελε η ιδιοκτήτρια να βαλει υδρομασάζ γωνία... και δεν χωράει  ...  το υδρομασάζ μας έφαγε... χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σκυλάκι το έχεις χρόνια;;; Δεν σκέφτηκες να το προσέχει κάποιος κοντινός σου άνθρωπος τα δυο-τρια πρώτα χρόνια; Τι ράτσα είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Joannaero είπε:

Το σκυλάκι το έχεις χρόνια;;; Δεν σκέφτηκες να το προσέχει κάποιος κοντινός σου άνθρωπος τα δυο-τρια πρώτα χρόνια; Τι ράτσα είναι;

Είναι cane corso τον έχουμε 2.5 χρόνια... είναι μέλος της οικογένειας μας ( σαν παιδί μας) τον πήραμε ειδικά για να μεγαλώνει με παιδιά... και τον έχουμε μεγαλώσει έτσι ώστε να μεγαλώσει μαζί με τα παιδιά μας... έχουμε πολλά ανίψια στην οικογένεια μας και ειναι πιο προσεκτικός και απο τους ανθρώπους μαζί τους...  παντα με την επίβλεψη μας βέβαια... όσο και να τον λατρεύουμε καταλαβαίνουμε ότι είναι σκύλος... αλλα οχι να απομακρυνθεί από την οικογένεια μας... η απάντηση με αγάπη έτσι.. γιατί δεν ξερω πως θα διαβαστεί :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ελένη Πειραιάς θα σωθείς κορίτσι μου. Και μεις επένδυσαμε πριν 5 χρόνια σε ένα καλό. Δ καιει τπτ Κ Δ μ έχει χαλάσει τπτ. Βάζω ρα πάντα όλα μέσα. Ρούχα, κουβέρτες, σεντόνια κτλ. Με τ καλό ρα μωράκια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω στεγνωτήριο γιατί εκεί που μένω το χειμώνα δεν στεγνώνουν ποτέ τα ρούχα. Θα σου λύσει τα χέρια το χειμώνα, θα γλιτώσεις το σίδερο αλλά θέλει λίγη προσοχή στο πρόγραμμα που θα επιλέξεις μη σου μαζέψουν τα ρούχα ή τσαλακωθούν πολύ ή μη σου χαλάσουν οι στάμπες. Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...