Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα περιόδου η εγκυμοσύνης?


Chryspa

Recommended Posts

Κορίτσια ειμαι 32 χρονων προσπαθουμε εδώ και 1,5 - 2 χρόνια σχεδον για μωράκι.Έχω πολυκυστικες αλλά σχετικά σταθερό κύκλο 28-32 μέρες. Τελευταία μου περίοδος ήταν 19/11, στις 26/11 εκανα υστεροσαλπιγγογραφία και όλα καλά, διαβάτες οι σάλπιγγες! Από εκεί και μετά είχαμε κανονικά επαφές και στις γόνιμες μου! Στις 14/12 που ήταν η 26 μέρα είχα αίμα το πρωί που σηκώθηκα αλλά μόνο στην τουαλέτα και στο σκούπισμα μια φορά μετά τίποτα! Νόμιζα ότι έρχεται περίοδος νωρίτερα αλλά δεν εμφανίστηκε! Το στηθος μου εδώ και μέρες πονάει πάρα πολύ και νιώθω ελαφρους πόνους περιόδου σαν τσιμπήματα! Έχει συμβεί σε καμία κάτι αντίστοιχο?έρχεται περίοδος η έχω ελπίδες για εγκυμοσύνη? Φοβάμαι να κάνω τεστ, έχω απογοητευτεί πολλές φορές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Chryspa είπε:

Κορίτσια ειμαι 32 χρονων προσπαθουμε εδώ και 1,5 - 2 χρόνια σχεδον για μωράκι.Έχω πολυκυστικες αλλά σχετικά σταθερό κύκλο 28-32 μέρες. Τελευταία μου περίοδος ήταν 19/11, στις 26/11 εκανα υστεροσαλπιγγογραφία και όλα καλά, διαβάτες οι σάλπιγγες! Από εκεί και μετά είχαμε κανονικά επαφές και στις γόνιμες μου! Στις 14/12 που ήταν η 26 μέρα είχα αίμα το πρωί που σηκώθηκα αλλά μόνο στην τουαλέτα και στο σκούπισμα μια φορά μετά τίποτα! Νόμιζα ότι έρχεται περίοδος νωρίτερα αλλά δεν εμφανίστηκε! Το στηθος μου εδώ και μέρες πονάει πάρα πολύ και νιώθω ελαφρους πόνους περιόδου σαν τσιμπήματα! Έχει συμβεί σε καμία κάτι αντίστοιχο?έρχεται περίοδος η έχω ελπίδες για εγκυμοσύνη? Φοβάμαι να κάνω τεστ, έχω απογοητευτεί πολλές φορές! 

Κοριτσι μου λενε οτι τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι ιδια με της περιοδου.Ομως εδω εχεις καμποσες μερες καθυστερηση οποτε γιατι δεν κανεις απευθειας μια χοριακη που θα δειξει σιγουρα;Μπεμπε μου μυριζεται...Το αιματακι που ειδες την 26η μερα ισως ηταν το αιμα εμφυτευσης.Σου ευχομαι μια μεγαλη χοριακη,θα περιμενω νεα σου...Βουρ για χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μενα!Τα συμπτώματα οντως είναι ιδια και πολλες φορες μπερδευουν..Το αιμα που ειδες είναι συνηθισμενο σε εγκυμοσυνη κι αφου ηταν λιγο και σταματησε είναι καλο σημαδι….Κανε ένα τεστακι αρχικα να σου ανοιξει τον δρομο να βγεις από το αγχος!Στο ευχομαι πραγματικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Chryspa από την στιγμή που έχεις ήδη καθυστέρηση κάνε ένα τεστακι ή καλύτερα μια χοριακη... έχε στο νου σου πως η σαλπιγγογραφια βοηθάει αρκετά ως εξέταση γιατί καθαρίζει τις σάλπιγγες!!! εύχομαι να είσαι εγκυουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου το εύχομαι! Αν αντίστοιχα έχει κάνει και ο σύντροφος σου εξετάσεις και είναι όλα καλά, τότε γιατί να μην είσαι;; όλα είναι πιθανά! Σου εύχομαι να δεις το θετικό αυτή τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακαρι να είναι όπως τα λέτε κορίτσια! Το θέλουμε πάρα πολύ!!! Θα κάνω αύριο το πρωί τεστ στο σπίτι πρώτα και βλέπουμε... Η αιμορραγία της εμφύτευσης όμως δεν υποτίθεται ότι είναι ροζ αίμα? Εγώ είχα κανονικό σκούρο κόκκινο! Κ επίσης υποτίθεται ότι ακτινοβολουνται με την σαλπιγγογραφια τα ωάρια πως γίνεται να έκανα καλή ωορρηξια τώρα με ακτινοβολημενα ωάρια ενώ κανονικά δεν κάνω καλα Ωοθηλάκια? Σας ζάλισα αλλά επειδή πολλές φορές έχω πιστέψει ότι είμαι έγκυος και πάντα έμενα με τις ελπίδες, μου φαίνονται πολύ παράξενα όλα τώρα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μ εγω εκανα σαλπιγγογραφια τον Σεπτεμβριο τον επομενο μηνα δεν μ ηρθε περιοδος..τωρα σε λιγες μερες κλεινω τον τριτο μηνα!

Κ τα συμπτώματα περιοδου ειναι πολλές φορες εγκυμοσύνης.Κ εγω ειχα πονακια πρησμενο στηθος βασικά ακομα τα εχω!!

Θα περιμενουμε νεα σου!Ευχομαι με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσι μ εγω εκανα σαλπιγγογραφια τον Σεπτεμβριο τον επομενο μηνα δεν μ ηρθε περιοδος..τωρα σε λιγες μερες κλεινω τον τριτο μηνα!

Κ τα συμπτώματα περιοδου ειναι πολλές φορες εγκυμοσύνης.Κ εγω ειχα πονακια πρησμενο στηθος βασικά ακομα τα εχω!!

Θα περιμενουμε νεα σου!Ευχομαι με το καλο!!

@Mariaira μακάρι να συμβεί κ σε εμένα το ίδιο!!! Θα σας ενημερώσω αύριο το πρωί... Ελπίζω να έχω καλά νέα!!! Κ σύντομα να έχουμε όλες μας φουσκωμένες κοιλίτσες!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσι μ εγω εκανα σαλπιγγογραφια τον Σεπτεμβριο τον επομενο μηνα δεν μ ηρθε περιοδος..τωρα σε λιγες μερες κλεινω τον τριτο μηνα!

Κ τα συμπτώματα περιοδου ειναι πολλές φορες εγκυμοσύνης.Κ εγω ειχα πονακια πρησμενο στηθος βασικά ακομα τα εχω!!

Θα περιμενουμε νεα σου!Ευχομαι 

@Mariaira

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα τεστ και βγήκε θετικό. Δεν μπορώ να το πιστέψω! Το καλύτερο δώρο Χριστουγέννων! Πάω για χοριακη να δω και τιμές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Chryspa μου συγχαρητήρια!!!!!! Γρήγορα για χοριακη και να μιλήσεις με τον γιατρό σου!!!! Πω πω θετικό παραμονές Χριστουγέννων το πιο ωραίο δώρο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Chryspa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα τεστ και βγήκε θετικό. Δεν μπορώ να το πιστέψω! Το καλύτερο δώρο Χριστουγέννων! Πάω για χοριακη να δω και τιμές! 

Μπραβο κοριτσακι μου συγχαρητηρια εισαι εγκυουλα!!!!!!Το καλυτερο δωρο σου ηρθε σημερα παρσμονη Χριστουγεννων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Chryspa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα τεστ και βγήκε θετικό. Δεν μπορώ να το πιστέψω! Το καλύτερο δώρο Χριστουγέννων! Πάω για χοριακη να δω και τιμές! 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!!!!!!! Όντως το καλύτερο δώρο...

Ενημέρωσέ μας για τις τιμές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Chryspa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα τεστ και βγήκε θετικό. Δεν μπορώ να το πιστέψω! Το καλύτερο δώρο Χριστουγέννων! Πάω για χοριακη να δω και τιμές! 

Συγχαρητήρια! Αυτό δεν είναι δώρο Χριστουγέννων, είναι δώρο ζωής!
Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Chryspa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα τεστ και βγήκε θετικό. Δεν μπορώ να το πιστέψω! Το καλύτερο δώρο Χριστουγέννων! Πάω για χοριακη να δω και τιμές! 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Chryspa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα τεστ και βγήκε θετικό. Δεν μπορώ να το πιστέψω! Το καλύτερο δώρο Χριστουγέννων! Πάω για χοριακη να δω και τιμές! 

Μπραβο!!Γραψε μας νεοτερα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ! Εύχομαι σε καθεμία ότι καλύτερο! Μόλις πήρα την χοριακη είναι 3900. Δεν είναι πολύ ανεβασμένο για 5η εβδομάδα? Τελευταία περίοδος ήταν στις 19/11 άρα λογικά είμαι 5 εβδομάδων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Chryspa είπε:

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ! Εύχομαι σε καθεμία ότι καλύτερο! Μόλις πήρα την χοριακη είναι 3900. Δεν είναι πολύ ανεβασμένο για 5η εβδομάδα? Τελευταία περίοδος ήταν στις 19/11 άρα λογικά είμαι 5 εβδομάδων! 

Τελεια!!!! Μπράβο κορίτσι.Πραγματικα υψηλή χοριακη..Ο γιατρός;;Μίλησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MAROYLI είπε:

Τελεια!!!! Μπράβο κορίτσι.Πραγματικα υψηλή χοριακη..Ο γιατρός;;Μίλησες;

@marouli μίλησα με τον γιατρο μου, θα με δει την Παρασκευή. Έκανα οιστραδιολη και προγεστερονη, περιμένω αποτελέσματα για να τον πάρω ξανά τηλ κ να ξεκινήσω utrogestan αν χρειάζεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...