Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θρομβοφιλια εξεταση σημαντική


Penny89

Recommended Posts

Εχω ξανανοιξει θεμα με την θρομβοφιλια καποιες μπορει να σας κουρασω αλλα επειδή το θεμα ειναι αρκρτα σοβαρο και επειδη χθες με ενα θεμα που ανοιξε εδω μεσα και με την ασχετοσυνη δυστηχως καποιων γιατεων που λενε σε κοπελες οτι για να κανεις εξεταση θρομβοφιλιας πρεπει να εχεις ιστορικο δεν ισχυει η εξεταση θρομβοφιλιας ειναι μια εξεταση πολυ σημαντικη δηλαδή δεν καταλαβα τι σημαινει πρεπει να έχεις ιστορικό δηλαδη η επίκτητη θρομβοφιλια που δεν προυπαρχει πριν αλλα συμβαίνει μονο στην εγκυμοσύνη τι ειναι και δεν κατάλαβα πρέπει μια γυναίκα να χασει μωρο γιά να έχει ιστορικό δηλαδη να φτάσει στο σημείο που εφτασα εγω να θέλω μονο τρείς μηνες να γεννησω και γεννησα το παιδι μου νεκρό επειδή είχα επίκτητη θρομβοφιλια επειδη το αίμα μου επιζε επι μηνες δηλαδη θα πρεπει να μην μιλαω και να αφηνω τον καθε παρλαπιπα να λεει την κοτσανα του στην γυναίκα που πάει και του τα ακουμπάει γιατί δηλαδή μια γυναίκα να βιωσει τον πονο που εζησα εγω αλλες γενουσαν και είχαν το παιδί τούς αγκαλιά και εγώ το γεννουσα αλλά το ειχα νεκρό και ημουν και εγω έτσι αλλα δεν τους ενδιαφέρει αρχιζουν μετα το παραμυθι νεα είσαι ακομη θα κανείς και αλλο τι μας λες μωρέ εγω το είχα τόσους μήνες στην κοιλιά μου εγω του μιλαγα εγω ολα οχι εσυ για αυτο λοιπόν η θρομβοφιλια είναι εξεταση που πρέπει να γίνεται δεν υπαρχει ιστορικό συγνωμη για ολο αυτο αλλα δεν θα αφήσω καμία γυναίκα να περάσει ότι πέρασα εγώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ! Πιστεύω ότι οι γιατροί θα πρέπει να σε ενημερώνουν σχετικά. Σίγουρα είναι στην κρίση του καθενός αν θέλει να κάνει τις εξετάσεις αλλά πρέπει να γνωρίζει. Αλλά τι ψάχνουμε εγώ έχω γνωστούς που έκαναν ένα σορό εξωσωματικές κι όταν τα κατάφεραν επιτέλους το έχασαν στον τέταρτο μήνα από θρομβοφιλια. Μετά θυμήθηκαν να το εξετάσουν. Τι να πω κορίτσι μου. Είναι τεράστιος αυτός ο πόνος και αμαρτία για αυτές τις ψυχουλες που χάνονται άδικα. Ελπίζω στο μέλλον να ενημερώνουν όλοι οι γιατροί... Και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να αποκτήσεις πολλά πολλά παιδάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συμφωνώ! Πιστεύω ότι οι γιατροί θα πρέπει να σε ενημερώνουν σχετικά. Σίγουρα είναι στην κρίση του καθενός αν θέλει να κάνει τις εξετάσεις αλλά πρέπει να γνωρίζει. Αλλά τι ψάχνουμε εγώ έχω γνωστούς που έκαναν ένα σορό εξωσωματικές κι όταν τα κατάφεραν επιτέλους το έχασαν στον τέταρτο μήνα από θρομβοφιλια. Μετά θυμήθηκαν να το εξετάσουν. Τι να πω κορίτσι μου. Είναι τεράστιος αυτός ο πόνος και αμαρτία για αυτές τις ψυχουλες που χάνονται άδικα. Ελπίζω στο μέλλον να ενημερώνουν όλοι οι γιατροί... Και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να αποκτήσεις πολλά πολλά παιδάκια?

Εχω ηδη ενα αγαπη δοξα τον Θεο δεν το εβαλα κατω και ειπα στον ευατο μου οτι παιδι θα εχω τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Εχω ηδη ενα αγαπη δοξα τον Θεο δεν το εβαλα κατω και ειπα στον ευατο μου οτι παιδι θα εχω τελος

Μπράβο σου! Έτσι πρέπει να μην το βάζουμε κάτω! Με πίστη και υπομονή όλα γίνονται στο τέλος. Να σου ζήσει το παιδάκι σου γλυκιά μου! Γερό κι ευλογημένο πάντα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μπράβο σου! Έτσι πρέπει να μην το βάζουμε κάτω! Με πίστη και υπομονή όλα γίνονται στο τέλος. Να σου ζήσει το παιδάκι σου γλυκιά μου! Γερό κι ευλογημένο πάντα!?

Και εσυ αγαπη μου να εχεις ότι επιθυμεις δεν ξερω αν εχεις παιδακι αν εχεις να το χαιρεσαι αν προσπαθειε να στο φερει η Παναγια συντομα ο πονος που εζησα δεν θελω να τον περασει καμια μα καμια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Penny89 είπε:

Και εσυ αγαπη μου να εχεις ότι επιθυμεις δεν ξερω αν εχεις παιδακι αν εχεις να το χαιρεσαι αν προσπαθειε να στο φερει η Παναγια συντομα ο πονος που εζησα δεν θελω να τον περασει καμια μα καμια 

Σ' ευχαριστώ πολύ!Κι εγώ έχασα το μωρό μου στον τρίτο μήνα. Δεν μπορείς να περιγράψεις ένα τέτοιο πόνο αν δεν το ζήσεις.Ευτυχώς απέκτησα κι εγώ παιδάκι μετά! Τώρα προσπαθώ για δεύτερο! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!Κι εγώ έχασα το μωρό μου στον τρίτο μήνα. Δεν μπορείς να περιγράψεις ένα τέτοιο πόνο αν δεν το ζήσεις.Ευτυχώς απέκτησα κι εγώ παιδάκι μετά! Τώρα προσπαθώ για δεύτερο! ?

Να σου ζησει κοριτσαρα μου εύχομαι σύντομα το δεύτερο να στο φερει ο Αη Βασιλης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!δεν είχα στην εγκυμοσύνη μου ευτυχώς θρομβοφιλια αλλά γνώρισα μια κοπέλα στον γυναικολόγο και κάνουμε παρέα!Με πέρναγε 4 εβδομάδες...Πριν κανένα μήνα μου είπε ότι παρακαλαγε σχεδόν το γιατρό να της γράψει να κάνει τις εξετάσεις γιατί είχε ακούσει από γνωστές της και φίλες για συμπτώματα και είχε κάποια!Ο γιατρός της έλεγε ότι δεν χρειάζεται να κάνει τις εξετάσεις γιατί είναι ακριβές και δεν έχει τίποτα!Μετά από πολύ πίεση της ,της γράφει τις εξετάσεις, τις κάνει και τελικά είχε!!!!!!Δεν είπε κουβέντα ο γιατρός!!!!Δεν ξέρω γιατί δεν μας ενημερώνουν.....θεωρώ πως θα έπρεπε να το λένε όλοι και από εκεί και πέρα αν εγώ δε θέλω να το κάνω πρόβλημα μου...Ο γιατρός οφείλει να μας την πει!Πώς μας λέει για την Κυστική ινωση;την αυχενικη;τι β επιπέδου ;καλά έκανες και ξανά άνοιξες το θέμα @Penny89 !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2019 at 10:57 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!δεν είχα στην εγκυμοσύνη μου ευτυχώς θρομβοφιλια αλλά γνώρισα μια κοπέλα στον γυναικολόγο και κάνουμε παρέα!Με πέρναγε 4 εβδομάδες...Πριν κανένα μήνα μου είπε ότι παρακαλαγε σχεδόν το γιατρό να της γράψει να κάνει τις εξετάσεις γιατί είχε ακούσει από γνωστές της και φίλες για συμπτώματα και είχε κάποια!Ο γιατρός της έλεγε ότι δεν χρειάζεται να κάνει τις εξετάσεις γιατί είναι ακριβές και δεν έχει τίποτα!Μετά από πολύ πίεση της ,της γράφει τις εξετάσεις, τις κάνει και τελικά είχε!!!!!!Δεν είπε κουβέντα ο γιατρός!!!!Δεν ξέρω γιατί δεν μας ενημερώνουν.....θεωρώ πως θα έπρεπε να το λένε όλοι και από εκεί και πέρα αν εγώ δε θέλω να το κάνω πρόβλημα μου...Ο γιατρός οφείλει να μας την πει!Πώς μας λέει για την Κυστική ινωση;την αυχενικη;τι β επιπέδου ;καλά έκανες και ξανά άνοιξες το θέμα @Penny89 !

Να γιατι θυμωνω καθ εξοργιζομαι γιατι περνούν ψυχες στον λαιμο τους αμαρτιες μεγαλες δυστηχως πρέπει μια γυναίκα να χανει ενα παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χρειάζεται να παρακαλάς τον γυναικολόγο να σου τις γράψει κλείνεις ένα ραντεβού σε Αιματολογο πηγαίνεις σου τις γράφει και τελειώνεις όμορφα και ωραία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...