Μετάβαση σε περιεχόμενο
Kathrene

Λίγο πριν τα Χριστούγεννα

Recommended Posts

Κάτι έχει αλλάξει. Λίγο πριν τα Χριστούγεννα και συνεχίζω τις εκρήξεις θυμού και το μελόδραμα χωρίς λόγω.
Μεγάλη η πίεση της δουλειάς έλεγα..Ατελείωτες ώρες ύπνου και πολλές μα πολλές σοκολάτες,χωρίς να είμαι λάτρης (με τέσσερα σοκολατάκια στην τσεπη 1 μηνα τώρα..?)Είναι η 3η ημέρα καθυστέρησης...έχω κάποια πονάκια μα είμαι απο εκείνες που την πρωτη μέρα πεφτουν στο κρεβάτι απο τους πόνους και αυτα δεν ειναι τιποτε σε αυτο που είχα συνηθισει...το καθένα ξεχωριστα δεν μου ελεγε κατι μα ολα μαζι πλεον.....

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 5 ώρες, ο/η Kathrene είπε:

Κάτι έχει αλλάξει. Λίγο πριν τα Χριστούγεννα και συνεχίζω τις εκρήξεις θυμού και το μελόδραμα χωρίς λόγω.
Μεγάλη η πίεση της δουλειάς έλεγα..Ατελείωτες ώρες ύπνου και πολλές μα πολλές σοκολάτες,χωρίς να είμαι λάτρης (με τέσσερα σοκολατάκια στην τσεπη 1 μηνα τώρα..?)Είναι η 3η ημέρα καθυστέρησης...έχω κάποια πονάκια μα είμαι απο εκείνες που την πρωτη μέρα πεφτουν στο κρεβάτι απο τους πόνους και αυτα δεν ειναι τιποτε σε αυτο που είχα συνηθισει...το καθένα ξεχωριστα δεν μου ελεγε κατι μα ολα μαζι πλεον.....

Καλεεεε μου μυρίζεται μπεμπεεε τρέχα πρωί πρωί για χοριακή

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kathrene είπε:

Με το καλό κορίτσι μου, σου εύχομαι να σου έρθει το πιο όμορφο δώρο για τα Χριστούγεννα

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• 1600ε σε δημόσιο νοσοκομείο; να σε καλά με έκανες και γέλασα...  Επίσης να σε ενημερώσω πως τιε περισσότερες φορές που κάνουν μεταφορά από ιδιωτικό νοσοκομείο σε δημόσιο δεν το κάνουν επειδή δεν μπορούν στο ιδιωτικό να ανταπεξελθουν αλλά επειδή είναι μεγάλο το κόστος... Μην δίνετε την εντύπωση στον κόσμο ότι αν πάθεις κάτι στο ιδιωτικό πεθαίνεις, ενώ στο δημόσιο όλα οκ.  Στην κλινική που γέννησα εγώ είχε τα πάντα... Είναι πολύ σπάνιες οι πιθανότητες να σου πουν ότι κάποιες περιπτώσεις δεν τις αναλαμβάνουν.. Και αυτες βέβαια και στο δημόσιο δεν έχουν επιλογή να το κάνουν αλλά πίστεψε με επειδή ξέρω οι γιατροί μαλώνουν ποιος δεν θα αναλάβει...  Επίσης λόγω κοβιτ καλό είναι να αποφύγεις τον πολύ κόσμο και όπου και να γεννήσεις να είσαι στο δωμάτιο μόνη σου.. Στα ιδιωτικά εμένα ενώ πλήρωσα 3κλινο τα δύο πρώτα βράδυ ήμουν μόνη μου και το τρίτο με μια ακόμα κοπέλα.. Το πρώτο ήμουν έτσι και αλλιώς σε μονόκλινο γιατί δεν είχε βγει το τεστ ααφου Σπασαν τα νερά μου και γέννησα καισαρική με ολική νάρκωση σε μια ώρα μέσα.. 
    • @Smurf88, άσε με γιατί κι εγώ τα ίδια περασα και ακομα εκνευρισμένη ειμαι!!Γυρναμε απο το προηγούμενο υπερηχο και με ρωτάει μαθαμε φυλο..Λεω ναι,μαλλον κοριτσάκι αλλα οχι 100% γιατι δεν ειχε ανοιχτα ρα ποδαρακια της..Και μου λεει ε δεν πειραζει!!Την υγεια του να έχει.. Τα πήρα κρανιο αλλα δεν μιλησα!!Βεβαια μολις γυρισαμε σπιτι,τα ακουσε ο αντρας μου γιατί καπου έπρεπε κι εγω να τα πω!😂 Δεν φτάνει που έχουμε γερα παιδακια,θα πρεπει να μας νοιάζει αν ειναι αγορι η κορίτσι!!
    • Να μην ανησυχείς και να μην αγχώνεσαι για τίποτα θα έρθει και αυτό...εγώ το ένιωσα την 18η εβδομάδα και ανησυχούσα και εγώ πιο πριν καθώς νόμιζα πως κάτι πάει στραβά.Τελικα όλα μια χαρά!Τώρα είμαι στην 23 εβδομάδα,τελείωσα με τη β επιπέδου και όλα πάνε καλά. Μου έχει τύχει να ακούσω από κοπέλα ότι ένιωσα το μωράκι της στην 12η εβδομάδα.Τι να σου πω; Πάντως παίζει ρόλο ο σωματότυπος και εάν ο πλακούντας είναι οπίσθιος ή πρόσθιος.Επισης δεν ξέρω εάν όντως ισχύει πάντως εγω νιωθω τις κινήσεις πιο έντονα κατά τη διάρκεια της νύχτας πριν κοιμηθώ.Να μην ανησυχείς και σου εύχομαι ένα γερό μωράκι!Να είσαι καλά!😊👶🤰
    • Ναι εγώ θα γεννήσω τώρα. Τα υπόλοιπα κορίτσια που περιμέναμε γέννησαν😊 Όπως το λες είτε προγραμματισμένα είτε απροοπτα να είναι καλά τα μωράκια όλων μας!!!
    • Όντως πλήρης έλεγχος! Και εγώ θα ρωτήσω εδώ τι είδους εξέταση κάνουν. Ευτυχώς βρήκαμε και Έλληνα παιδίατρο. Είναι πολύ δύσκολο να σε δεχτεί ο γιατρός εδώ.. Πολύ περίεργο σύστημα.. Αλλά ευτυχώς μας δέχτηκε! Σήμερα είμαι 34+4 και την Τετάρτη που θα πάω στο νοσοκομείο θα ρωτήσω πως ακριβώς θα γίνει.. Είναι καιρός να μου πούνε πιστεύω.  Μια εύκολη νύχτα με τα μικρούλια σας εύχομαι!!!
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...