Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αφαιρεση ινομυωματος


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! 

Εχω μια φιλη που θα κανει αφαιρεση ινομυωματος και θελουμε να μαθουμε ποσος χρονος χρειαζεται η αναρρωση και μετα απο ποσο καιρο θα μπορει να ξεκινησει εξωσωματικη.

Εχετε αναλογη εμπειρια;

Ευχαριστω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλησπερα κοριτσια! 

Εχω μια φιλη που θα κανει αφαιρεση ινομυωματος και θελουμε να μαθουμε ποσος χρονος χρειαζεται η αναρρωση και μετα απο ποσο καιρο θα μπορει να ξεκινησει εξωσωματικη.

Εχετε αναλογη εμπειρια;

Ευχαριστω?

κοριτσάκι αν θυμάμαι καλά 6 μήνες... εχω κ γω ένα και εξετάσαμε πολύ το θέμα αν θα αφαιρεθεί ή όχι. Καταλήξαμε στο ότι δεν χρειάζεται εκεί που είναι (πήρα κ δεύτερη γνώμη) και μου είχαν πει ότι μετά θα έπρεπε να περιμένω 6 μήνες για εγκυμοσύνη... δεν ξέρω βέβαια αν θα μπορούσα να κάνω ωοληψία κ αργότερα μεταφορά. Δεν ρώτησα τέτοιες λεπτομέρειες γιατί δεν χρειάστηκε. Θα πρότεινα πάντως (αν δεν το έχει κάνει) να παρει και μια δεύτερη γνώμη... καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

κοριτσάκι αν θυμάμαι καλά 6 μήνες... εχω κ γω ένα και εξετάσαμε πολύ το θέμα αν θα αφαιρεθεί ή όχι. Καταλήξαμε στο ότι δεν χρειάζεται εκεί που είναι (πήρα κ δεύτερη γνώμη) και μου είχαν πει ότι μετά θα έπρεπε να περιμένω 6 μήνες για εγκυμοσύνη... δεν ξέρω βέβαια αν θα μπορούσα να κάνω ωοληψία κ αργότερα μεταφορά. Δεν ρώτησα τέτοιες λεπτομέρειες γιατί δεν χρειάστηκε. Θα πρότεινα πάντως (αν δεν το έχει κάνει) να παρει και μια δεύτερη γνώμη... καλή επιτυχία!

Μπορούσες να το κάνεις. Αλλά προχωρα κορίτσι μου έτσι. Ξέρει ο γιατρός μας! Εγώ ούτε δεύτερη γνώμη δεν πήρα και είχα δύο το ένα πολύ μικρό ίσα που μπορούσε να βγει με την λαπαροσκόπηση. Και είδες μια χαρά τα πήγα και με δίδυμα! 

Εκτός από την άλλη κοπέλα εδώ στο φόρουμ που πήγε στον ίδιο πήγε τώρα και μια φίλη μου. Και αυτή άκουσε τώρα καρδούλα! 

Όλα θα πάνε καλά έχεις καλές προοπτικές. Εγώ σημειώνω ήμουν και μεγαλύτερη . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπορούσες να το κάνεις. Αλλά προχωρα κορίτσι μου έτσι. Ξέρει ο γιατρός μας! Εγώ ούτε δεύτερη γνώμη δεν πήρα και είχα δύο το ένα πολύ μικρό ίσα που μπορούσε να βγει με την λαπαροσκόπηση. Και είδες μια χαρά τα πήγα και με δίδυμα! 

Εκτός από την άλλη κοπέλα εδώ στο φόρουμ που πήγε στον ίδιο πήγε τώρα και μια φίλη μου. Και αυτή άκουσε τώρα καρδούλα! 

Όλα θα πάνε καλά έχεις καλές προοπτικές. Εγώ σημειώνω ήμουν και μεγαλύτερη . 

 

Είναι πολύ καλός ισχύει! Κ γω τον προτείνω πάντα κ επειδή τον εχω 10 χρόνια πια, πραγματικά ειμαι πολυ ευχαριστημένη! Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα... θα δούμε! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για τα καλά σου λόγια!

Καλές γιορτές εύχομαι με τα παιδάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2019 at 4:36 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Καλησπερα κοριτσια! 

Εχω μια φιλη που θα κανει αφαιρεση ινομυωματος και θελουμε να μαθουμε ποσος χρονος χρειαζεται η αναρρωση και μετα απο ποσο καιρο θα μπορει να ξεκινησει εξωσωματικη.

Εχετε αναλογη εμπειρια;

Ευχαριστω?

Εγω.....πολυ μεγάλο χειρουργείο για μενα...κ λαπαροσκόπηση για τα απεξω της μήτρας κ υστεροσκοπικα για το εσωτερικό...αναρρωση 6 μηνες...Αλλά συγχρόνως εκανα διέγερση για να μην χανω χρόνο....τωρα είμαι σε ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2019 at 12:03 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Είναι πολύ καλός ισχύει! Κ γω τον προτείνω πάντα κ επειδή τον εχω 10 χρόνια πια, πραγματικά ειμαι πολυ ευχαριστημένη! Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα... θα δούμε! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για τα καλά σου λόγια!

Καλές γιορτές εύχομαι με τα παιδάκια σου!

Θέλεις να μου πεις με ποιό γιατρό προχωρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Εγω.....πολυ μεγάλο χειρουργείο για μενα...κ λαπαροσκόπηση για τα απεξω της μήτρας κ υστεροσκοπικα για το εσωτερικό...αναρρωση 6 μηνες...Αλλά συγχρόνως εκανα διέγερση για να μην χανω χρόνο....τωρα είμαι σε ετ

Α ωραια! Οποτε διεγερση και  ωοληψια θα μππρουσε να κανει μεσα στο 6 μηνο της αναρρωσης..σωστα; 

Καλη επιτυχια στην ετ σου! Ευχομαι θετικη χοριακουλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Α ωραια! Οποτε διεγερση και  ωοληψια θα μππρουσε να κανει μεσα στο 6 μηνο της αναρρωσης..σωστα; 

Καλη επιτυχια στην ετ σου! Ευχομαι θετικη χοριακουλα! 

Ετσι ακριβώς...Φλεβάρη η αφαίρεση..περιμένα μια περιοδο κ απριλιο διέγερση ωοληψια κ καταψυξη..ηταν το Σεπτέμβρη η ετ αλλά εκανα εξέταση με ιστο περιοδου κ πηραμε θεραπεία για δύο μηνες...διότι βρήκα μικροβιο....τον Νοέμβριο πηγαμε ενα όμορφο ταξίδι κ τωρα Δεκέμβριο η ετ...σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια! Θα μεταφερω τις πληροφοριες σου στη φιλη μου.. 

Σε ευχαριστω πολυ! Ευχομαι να δικαιωθει ο αγωνας σου και να σου ερθει αυτο που επιθυμεις! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας κορίτσια! Έχω κι εγώ ινομιωμα 2εκ πολύ κοντά στο ενδομητριο και ίσως, και μακάρι, ευθύνεται για τις άστοχες μέχρι τώρα προσπάθειες μας. Τον Φεβρουάριο θα επισκεφθώ πάλι τον γιατρό γ να μου πει εάν θα το βγάλω ή όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2019 at 4:36 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Καλησπερα κοριτσια! 

Εχω μια φιλη που θα κανει αφαιρεση ινομυωματος και θελουμε να μαθουμε ποσος χρονος χρειαζεται η αναρρωση και μετα απο ποσο καιρο θα μπορει να ξεκινησει εξωσωματικη.

Εχετε αναλογη εμπειρια;

Ευχαριστω?

Για εξωσωματική δεν ξέρω εμένα για φυσιολογική σύλληψη μου είπε να περιμένω ένα 6 μηνο και αυτό χαρίστηκε γιατί είμαι ήδη 41 και δεν μπορώ να περιμένω πολύ το ιδανικό για τους γιατρό είναι 1 χρόνος. Εξαρτάται βέβαια και με τη επέμβαση θα γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...