Μετάβαση σε περιεχόμενο
Ria27

Συμπτώματα; εγκυμοσύνης;;

Recommended Posts

Γεια σας! Γράφω πρώτη φορά στο φόρουμ γτ είναι και ο πρώτος μήνας που προσπαθώ για μωράκι με τον άντρα μου. Αδιαθετησα 13 Νοεμβρίου και μέχρι σήμερα δεν είχα τίποτα σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης...σήμερα όμως παρουσίασα αδιαθεσία (όχι έντονη) δεκατα (37.5) και έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά...πότε μου δεν είχα πόνους περιόδου...έκανα ένα τεστ και μάλλον βγήκε ελαττωματικό...βγήκε αρνητικό αλλά δεν εμφάνισε γραμμή στο λεγόμενο κουτάκι ελεγχου...λέτε να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης???

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Ρια και καλωσηρθες! Καλο είναι να κανεις ένα τεστακι ακομα γιατι αν δεν σου εδειξε κατι τοτε ισως και να είναι ελαττωματικο 'η κατι δεν "διαβασε" σωστα… Τωρα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι πανω κατω ιδια με την περιοδο...Πρηξιματακι,πονακια χαμηλα όπως περιγραφεις,κουραση/υπνηλια… Το μονο που θα σου δωσει απαντηση είναι ένα τεστ ακομα κι αν αυτό φανει θετικο βουρ για χωριακη!! Στο ευχομαι αυριο να μας πεις τα ευχαριστα!!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Κάπως έτσι είναι κορίτσι μου. Ένα βουνό είναι και αυτό όμως μόνο με την θέληση και την αντοχή σου θα καταφέρεις να το ανέβεις. Κι όταν φτάσεις η θέα θα είναι υπέροχη! Εύχομαι να είσαι με το ένα πόδι στην κορυφή και να έχεις ήδη νινακι. Περιμένουμε με αγωνία το αποτέλεσμα του επόμενου τέστ!🥰
    • Μπράβο κοριτσάρα μου εξαιρετικα νέα. Με το καλό και η εμβρυομεταφορά και σύντομα με θετικό τεστ!!
    • μπράβο @Σταυρι! Εξαιρετικά! Κοίτα να ζητήσεις από το γιατρό το report του εργαστηρίου για να ξέρεις ακριβώς τι ποιότητας είναι τα έμβρυα σου (πυρήνες, grades κλπ)! Πάντως με τέτοιο καλό ποσοστό και γονιμοποίησης κ που σχεδόν όλα προχώρησαν θα μπορούσαν να τα έχουν  πάει κ όλα βλαστοκύστες! πραγματικά πολύ καλά αποτελέσματα! Με το καλό τώρα να δεις και θετικό εγκυμοσύνης!
    • Ναι θα κάνω τα πάντα για να καταφέρω να έρθει το μωρό που τόσο θέλουμε. Η αλήθεια είναι ότι φτάνω πολλες φορές σε φάσεις απελπισίας και νοιώθω ότι έχω να ανέβω ένα βουνό. Αλλά πρέπει να συνέρχομαι. Δεν γίνεται αλλιώς θα τρελαθώ. Κάποια στιγμή θα τα καταφέρω πιστεύω. Μπορεί απλά ακόμα να μην έχει έρθει η κατάλληλη στιγμή. Τουλάχιστον τώρα το έχω πιάσει από κάπου και ξεκινάω.  Μακάρι για όλες μας κορίτσια.. Να πάνε όλα καλά!
    • Φυσικά και να κάνεις αυτές τις εξετάσεις και οτι χρειάζεται ώστε να πετύχεις μια εγκυμοσύνη. Και όπως λες αν βρεθεί κάτι να το φτιάξετε για να ξέρεις ότι έχεις κάνει ότι περνάει από το χέρι σου. Αν και μερικές φορές πιστεύω πως κάποια πράγματα είναι και θέμα τύχης. Δεν ξέρω για ποιο λόγο γίνονται, αλλά τίποτα δεν είναι δεδομένο.  Η προγεστερόνη σίγουρα φέρνει ζαλάδες και ανακατοσούρες, οπότε λογικό είναι να μπερδέυεσαι.  Μίλα με τον γιατρό και περιμένουμε νέα σου. 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...