Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... 

Εμεις περάσαμε σούπερ στο πάρτυ, η μικρή τρελάθηκε με τα παιχνίδια και έπαιζε με τα παιδάκια.. Τούρτα δεν έδωσα τελικά, δεν ζήτησε καν, οπότε μια χαρά 

Περπατάμε εδώ κσι 2 μήνες, βασικά τρέχουμε. Γάλα μας είπε μέχρι 15 μηνών καλό θα ήταν να της δώσω το frisomel και μετά κανονικό αγελαδινό, μέλι της έδωσα εχθές (ο άντρας μου έχει Μελίσσια οπότε ξέρω τι θα της δώσω) βέβαια ελάχιστο και κάθε μέρα λίγο περισσότερο, έτσι ώστε να καταφέρω να της κάνω συνταγές με μέλι αντί για ζάχαρη όταν μεγαλώσει και άλλο. 

78 εκ 10 κιλά 

Μέχρι την Δευτέρα πίστευα ότι είχαμε 6 δόντια αλλά η παιδίατρος μας έδειξε και 4 τραπεζίτες που βγήκαν και δεν πήραμε χαμπάρι, που να τα δούμε εκεί πίσω, νόμιζα πως τα δόντια έβγαιναν με την σειρά βασικα 🤣🤣🤣

Καλημέρα:))) σηκώθηκε μόνο του κ περπάτησε; πες μ κανένα τιπ να τον κάνω ν περπατήσει πιο γρήγορα κάνει βηματάκια κ πέφτει μετά.εγω τώρα είναι κάποιες ημέρες που τ ξεκίνησα το νουλακ και μ φαίνεται ότι τον χορταίνει πιο καλά. Όσο για τα δοντάκια εγώ ούτε το μπροστινό είχα δει που έβγαινε ασε πού πρώτα έβγαλε τα ματοδοντα και μετά τα κεντρικά αχαχαα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλημέρα:))) σηκώθηκε μόνο του κ περπάτησε; πες μ κανένα τιπ να τον κάνω ν περπατήσει πιο γρήγορα κάνει βηματάκια κ πέφτει μετά.εγω τώρα είναι κάποιες ημέρες που τ ξεκίνησα το νουλακ και μ φαίνεται ότι τον χορταίνει πιο καλά. Όσο για τα δοντάκια εγώ ούτε το μπροστινό είχα δει που έβγαινε ασε πού πρώτα έβγαλε τα ματοδοντα και μετά τα κεντρικά αχαχαα 😛

Άρα τελικά οπως να ναι τα βγάζουν τα δόντια.. 

Κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό, θα περπατήσει και εσένα και μετά μόνο θα κυνηγάς, προς το παρών απόλαυσε το, εγώ την είχα στράτα από μωρό που την κρατούσε και σηκωνόταν κάποια στιγμή ανακάλυψε ότι μπορούσε να κάνει βήματα με αυτήν και μετά την παράτησε και όλας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Άρα τελικά οπως να ναι τα βγάζουν τα δόντια.. 

Κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό, θα περπατήσει και εσένα και μετά μόνο θα κυνηγάς, προς το παρών απόλαυσε το, εγώ την είχα στράτα από μωρό που την κρατούσε και σηκωνόταν κάποια στιγμή ανακάλυψε ότι μπορούσε να κάνει βήματα με αυτήν και μετά την παράτησε και όλας... 

Συμφωνώ κάθε μωρό είναι διαφορετικό.. εμένα ο γιατρός μου είχε απαγορέψει την στράτα δεν τον έχω βάλει ποτέ...αλλά τελικά μάλλον βοηθάει η στράτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Συμφωνώ κάθε μωρό είναι διαφορετικό.. εμένα ο γιατρός μου είχε απαγορέψει την στράτα δεν τον έχω βάλει ποτέ...αλλά τελικά μάλλον βοηθάει η στράτα. 

Δεν εννοώ την περπατούρα, την στράτα την πιάνει και περπατάει μόνη της, στην περπατούρα ούτε εγώ την έβαλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αύριο είναι το παρτάκι του μικρού μας ❤️ Θα καλέσω μερικούς φίλους εδω σπίτι, θα έχω ανοιχτα παράθυρα και γενικά θα ειναι ενα πάρτυ για τον μικρό Άγγελο αλλά θα έχει μόνο μεγάλους! χαχα

Λόγω της κατάστασης δεν θα είναι εδώ κανένας γονέας μας, δυστυχώς αλλά δεν πειράζει. Θα έχουμε καλή παρέα και πολύ φαί. Παρήγγειλα και την τούρτα και θα φτιάξω λουκανικοπιτάκια, κοτομπουκιές, μια quiche Lauren, κεφτεδάκια, μερικά σαντουιτσάκια και τέλος την τουρτα. Ελπίζω να φάνε και να μείνουν ευχαριστημένοι οι καλεσμένοι μας. 

όσο για το γάλα, @Sotiria2004κι εγώ αυτό σκεφτόμουν να κάνω, να συνεχίσω σκόνη μέχρι 14 μηνών και μετά να κάνω μετάβαση σε φρέσκο. @MariairaΔιάβασα πως καλό θα ήταν να μπλέκουμε το γάλα στην αρχή για να μην του έρθει απότομα. Επίσης προσοχή θέλει γιατί μπορεί να κάνει δυσκοιλιότητα. @Tzortzina123σε ευχαριστώ πολύ!! εμάς είναι 78 εκατοστά και μπαμπότσικος 10.5 κιλά! :P κάνει μερικά βηματάκια και πέφτει αλλά τον βλέπω σύντομα να μας περπατάει κανονικά. Σηκώθηκε μόνος του ναι. Αρχικά πιανόταν σε έπιπλα και επίσης αυτό που είχαμε κάνει είναι να τον σηκώνουμε και να του ακουμπάμε τα χεράκια του σε ένα έπιπλο. Έκανε βηματάκια εκεί. Μετά στηρίζονταν όρθιος και έπεφτε. Γενικά είναι στο πότε θα δυναμώσουν τα ποδαράκια τους. μπορεί να συμβεί από 9-18 μηνών αυτό. Δηλαδή μπορεί να περπατήσουν και αργότερα. Έχει 8 δόντια και όταν νιαουρίζει η γάτα μας της νιαουρίζει κι αυτός. επικοινωνούν. 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Klimentini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Αύριο είναι το παρτάκι του μικρού μας ❤️ Θα καλέσω μερικούς φίλους εδω σπίτι, θα έχω ανοιχτα παράθυρα και γενικά θα ειναι ενα πάρτυ για τον μικρό Άγγελο αλλά θα έχει μόνο μεγάλους! χαχα

Λόγω της κατάστασης δεν θα είναι εδώ κανένας γονέας μας, δυστυχώς αλλά δεν πειράζει. Θα έχουμε καλή παρέα και πολύ φαί. Παρήγγειλα και την τούρτα και θα φτιάξω λουκανικοπιτάκια, κοτομπουκιές, μια quiche Lauren, κεφτεδάκια, μερικά σαντουιτσάκια και τέλος την τουρτα. Ελπίζω να φάνε και να μείνουν ευχαριστημένοι οι καλεσμένοι μας. 

όσο για το γάλα, @Sotiria2004κι εγώ αυτό σκεφτόμουν να κάνω, να συνεχίσω σκόνη μέχρι 14 μηνών και μετά να κάνω μετάβαση σε φρέσκο. @MariairaΔιάβασα πως καλό θα ήταν να μπλέκουμε το γάλα στην αρχή για να μην του έρθει απότομα. Επίσης προσοχή θέλει γιατί μπορεί να κάνει δυσκοιλιότητα. @Tzortzina123σε ευχαριστώ πολύ!! εμάς είναι 78 εκατοστά και μπαμπότσικος 10.5 κιλά! :P κάνει μερικά βηματάκια και πέφτει αλλά τον βλέπω σύντομα να μας περπατάει κανονικά. Σηκώθηκε μόνος του ναι. Αρχικά πιανόταν σε έπιπλα και επίσης αυτό που είχαμε κάνει είναι να τον σηκώνουμε και να του ακουμπάμε τα χεράκια του σε ένα έπιπλο. Έκανε βηματάκια εκεί. Μετά στηρίζονταν όρθιος και έπεφτε. Γενικά είναι στο πότε θα δυναμώσουν τα ποδαράκια τους. μπορεί να συμβεί από 9-18 μηνών αυτό. Δηλαδή μπορεί να περπατήσουν και αργότερα. Έχει 8 δόντια και όταν νιαουρίζει η γάτα μας της νιαουρίζει κι αυτός. επικοινωνούν. 🤣

Καλημέρα  κορίτσι μου!!! Ίδιο όνομα θα έχουν τα μικρακια μας Άγγελο θα τον βαφτισω και εγώ... κοίτα εμενα σηκώνεται σε έπιπλα μόνος του στις πόρτες ντουλάπια παντού. Στον καναπέ σηκώνεται και παει από την μια γωνία στην άλλη με το ένα χέρι. Μια γνωστή μου όταν το μωράκι έκανε βηματάκια για να προχωρήσει αυτό έπεσε χτυπησε φοβήθηκε αυτή και το παιδί φοβήθηκε όπως έκανε η μάνα του και απο τον φόβο του περπάτησε 20 μηνών . Εντάξει δεν λέω όλες μας φοβόμαστε λίγο μην πέσουν αλλά άμα τον φόβισω ασε..το πρωί που ήταν κάτω έπεσε σε δάγκωσε την γλώσσα του φοβήθηκα λίγο είναι η αληθεια αλλά δεν έκλαψε. 8 δοντια;; πω πω μπράβο:* είναι πολύ καλός ο μπόμπιρακος σου!!:* αχ μην μιλάς για φαγητα τα λιγουρευομαι τώρα αχαχα:p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλημέρα  κορίτσι μου!!! Ίδιο όνομα θα έχουν τα μικρακια μας Άγγελο θα τον βαφτισω και εγώ... κοίτα εμενα σηκώνεται σε έπιπλα μόνος του στις πόρτες ντουλάπια παντού. Στον καναπέ σηκώνεται και παει από την μια γωνία στην άλλη με το ένα χέρι. Μια γνωστή μου όταν το μωράκι έκανε βηματάκια για να προχωρήσει αυτό έπεσε χτυπησε φοβήθηκε αυτή και το παιδί φοβήθηκε όπως έκανε η μάνα του και απο τον φόβο του περπάτησε 20 μηνών . Εντάξει δεν λέω όλες μας φοβόμαστε λίγο μην πέσουν αλλά άμα τον φόβισω ασε..το πρωί που ήταν κάτω έπεσε σε δάγκωσε την γλώσσα του φοβήθηκα λίγο είναι η αληθεια αλλά δεν έκλαψε. 8 δοντια;; πω πω μπράβο:* είναι πολύ καλός ο μπόμπιρακος σου!!:* αχ μην μιλάς για φαγητα τα λιγουρευομαι τώρα αχαχα:p

Γέλασα για τα φαγητά, μην παρεξηγηθώ... 

Στο σπίτι σε ελεγμένο περιβάλλον και να πέσει θα πέσει σε μαλακά... Χάλια δεν έβγαλα για αυτόν τον λόγο αν και περπατάει 2 μήνες τώρα.. Έξω και εγώ φοβάμαι αλλά τι να κάνω όταν πέφτει λέω δυνατά δεν πειράζει πάμε ξανά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Γέλασα για τα φαγητά, μην παρεξηγηθώ... 

Στο σπίτι σε ελεγμένο περιβάλλον και να πέσει θα πέσει σε μαλακά... Χάλια δεν έβγαλα για αυτόν τον λόγο αν και περπατάει 2 μήνες τώρα.. Έξω και εγώ φοβάμαι αλλά τι να κάνω όταν πέφτει λέω δυνατά δεν πειράζει πάμε ξανά... 

Ααχαχχαχα σιγά καλε 😛 εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έχω βάλει τίποτα κατω ούτε χαλια ούτε τίποτα γ αυτό είμαι από πίσω του συνέχεια. Εγώ του κάνω παλαμάκια και τ λέω τα ίδια με σένα ακριβώς:p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα κοριτσαρες τι κανετε;;;θέλω τα φώτα σας...από προχθές ο μπέμπης ξεκίνησε να αφηνει τα χέρια του ελεύθερα και να περπατάει μόνος του..Περπαταγε σε όλο το σαλόνι πήγαινε απ τν μία γωνία στην άλλη...σήμερα και χθες που τον είχα κάτω δν περπάτησε πηγε να περπατήσει έπεφτε πιανόταν από πάνω μου και ήθελε μόνο μπουσουλημα..γιατι;;; δεν έκανα κατι που τον φόβισε ίσα ίσα μπράβο κ μπράβο τ έλεγα..χθες μόνο λίγο γλίστραγε το πάτωμα αλλά δεν έπεσε ώστε να τρομάξει!!!τα φώτα σας πλζ... αγχώθηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2021 at 9:43 ΠΜ, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες τι κανετε;;;θέλω τα φώτα σας...από προχθές ο μπέμπης ξεκίνησε να αφηνει τα χέρια του ελεύθερα και να περπατάει μόνος του..Περπαταγε σε όλο το σαλόνι πήγαινε απ τν μία γωνία στην άλλη...σήμερα και χθες που τον είχα κάτω δν περπάτησε πηγε να περπατήσει έπεφτε πιανόταν από πάνω μου και ήθελε μόνο μπουσουλημα..γιατι;;; δεν έκανα κατι που τον φόβισε ίσα ίσα μπράβο κ μπράβο τ έλεγα..χθες μόνο λίγο γλίστραγε το πάτωμα αλλά δεν έπεσε ώστε να τρομάξει!!!τα φώτα σας πλζ... αγχώθηκα!!!

Θέλει τον χρόνο του μην αγχώνεσαι... Δεν είναι και κάτι... Και εμένα με διακοπές περπάτησε... 

Μπράβο σας πόσο είναι τώρα ο μικρός; περπατοπιτα να κεράσεις 👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2021 at 9:43 ΠΜ, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες τι κανετε;;;θέλω τα φώτα σας...από προχθές ο μπέμπης ξεκίνησε να αφηνει τα χέρια του ελεύθερα και να περπατάει μόνος του..Περπαταγε σε όλο το σαλόνι πήγαινε απ τν μία γωνία στην άλλη...σήμερα και χθες που τον είχα κάτω δν περπάτησε πηγε να περπατήσει έπεφτε πιανόταν από πάνω μου και ήθελε μόνο μπουσουλημα..γιατι;;; δεν έκανα κατι που τον φόβισε ίσα ίσα μπράβο κ μπράβο τ έλεγα..χθες μόνο λίγο γλίστραγε το πάτωμα αλλά δεν έπεσε ώστε να τρομάξει!!!τα φώτα σας πλζ... αγχώθηκα!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου να σου ζήσει ο μπέμπης!!

Πώς τα πάτε;

Μην αγχώνεσαι καθόλου, θα ξαναπερπατήσει μόνος του!

Μήπως έπεσε και φοβήθηκε; Εμένα 9 μηνών το είχε πάθει αυτό, έφυγε μόνος του έκανε μερικά βήματα έπεσε με τη μούρη και τρόμαξε...μας είπε η παιδίατρος ότι φοβήθηκε και είναι προσεκτικός, να μην τον πιέζουμε να τον αφήσουμε και θα ξαναπερπατήσει...και όντως μετά από λίγο καιρό ξαναπερπάτησε!

Αν τον αφήσεις κάτω όρθιο;; Τι κάνει; Το έχεις δοκιμάσει;

Μην τον πιέσεις πάντως και μην αγχώνεσαι, θα το ξανακάνει σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Θέλει τον χρόνο του μην αγχώνεσαι... Δεν είναι και κάτι... Και εμένα με διακοπές περπάτησε... 

Μπράβο σας πόσο είναι τώρα ο μικρός; περπατοπιτα να κεράσεις 👍

Καλημέρα κορίτσι μου..είμαστε 1ος χρονου..θα κάνω ναι ακόμα να σου πω την αλήθεια μου δεν έχω ευκαιρισει...τώρα κάνει βήματα πάει από τον ένα καναπέ στον άλλον και λίγο στο χωλ και πέφτει. !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου να σου ζήσει ο μπέμπης!!

Πώς τα πάτε;

Μην αγχώνεσαι καθόλου, θα ξαναπερπατήσει μόνος του!

Μήπως έπεσε και φοβήθηκε; Εμένα 9 μηνών το είχε πάθει αυτό, έφυγε μόνος του έκανε μερικά βήματα έπεσε με τη μούρη και τρόμαξε...μας είπε η παιδίατρος ότι φοβήθηκε και είναι προσεκτικός, να μην τον πιέζουμε να τον αφήσουμε και θα ξαναπερπατήσει...και όντως μετά από λίγο καιρό ξαναπερπάτησε!

Αν τον αφήσεις κάτω όρθιο;; Τι κάνει; Το έχεις δοκιμάσει;

Μην τον πιέσεις πάντως και μην αγχώνεσαι, θα το ξανακάνει σύντομα!!

Καλησπέρα αγάπη μου καλά ειμαστε εσεις;; ακου τώρα περπατάει από τον ένα καναπέ στον άλλον λίγο στο χωλ πέφτει. Ορθιο τον αφήνω στέκεται λίγο και περπατάει αλλά μόνο άμα στέκεται από κάπου φεύγει. Να κάθεται κάτω και να σηκωθεί μόνος δεν το κάνει.οχι δεν έχει χτυπήσει για μα φοβίθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά!

Τι κάνετε; Καιρό έχουμε να τα πούμε!

Εμάς ο μικρούλης 16 μηνών σχεδόν τώρα, μεγαλώνει..ζωηρός αλλά γλύκας! Και πανέξυπνος! Το γελαστό μου παιδί💗 

Εγώ έγκυος πάλι στον 7ο μήνα! Και περιμένω κοριτσάκι αυτή τη φορά και έχω ξετρελαθεί🥰🎀🌸

Τι νέα εσείς; Τι κάνουν τα μωράκια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,χρόνια πολλά,🎄🎄🎄

Μεγαλωνουμε και εμείς,18 μηνών και δεν έχουμε υσηχια,όλη μέρα τρέχει , χορεύει,τσιριζει,ευτυχώς δεν κλαίει😄

Και εγώ περιμένω το δεύτερο μωράκι μας, βέβαια είναι πολύ αρχή,ακόμα είμαι στην πέμπτη εβδομάδα.

Πώς νιώθεις που θα έχεις δύο μικρακια;

Γιατί εγώ είμαι λίγο αγχωμενη πως θα τα βγάλω πέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2021 at 11:29 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά!

Τι κάνετε; Καιρό έχουμε να τα πούμε!

Εμάς ο μικρούλης 16 μηνών σχεδόν τώρα, μεγαλώνει..ζωηρός αλλά γλύκας! Και πανέξυπνος! Το γελαστό μου παιδί💗 

Εγώ έγκυος πάλι στον 7ο μήνα! Και περιμένω κοριτσάκι αυτή τη φορά και έχω ξετρελαθεί🥰🎀🌸

Τι νέα εσείς; Τι κάνουν τα μωράκια σας;

Αγάπη χρόνια πολλά καλή πρωτοχρονιά..τι λεςςςς; παλι έγκυος;; με το καλό κοριτσαρα μού. Να.σου ζήσει και το αγοράκι σου..αχχ αυτά είναι μπραβο πολύ χαρηκαααα!!😍😍😍😍 εμενα τώρα θα γίνει 17 μηνων Ο Άγγελος μού! Ζωή να χει πολύ ζωηρο παιδι αλλά  πάρα πολύ έξυπνος και τα πιάνει όλα αμέσως. 🤩🤩 με τον ύπνο πως τα πατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2021 at 8:26 ΠΜ, ο/η Mariaira είπε:

Καλημέρα,χρόνια πολλά,🎄🎄🎄

Μεγαλωνουμε και εμείς,18 μηνών και δεν έχουμε υσηχια,όλη μέρα τρέχει , χορεύει,τσιριζει,ευτυχώς δεν κλαίει😄

Και εγώ περιμένω το δεύτερο μωράκι μας, βέβαια είναι πολύ αρχή,ακόμα είμαι στην πέμπτη εβδομάδα.

Πώς νιώθεις που θα έχεις δύο μικρακια;

Γιατί εγώ είμαι λίγο αγχωμενη πως θα τα βγάλω πέρα..

Χρόνια πολλαααα 😍😍 κορεςςςς όλο ευχάριστα νέα ακούω και εσύ έγκυος;; με το καλό κούκλα μού!εμείς είμαστε 17 μηνων σε λίγες μέρες ! Η αλήθεια είναι επειδή είναι πολύ ζωηρός ζωή να χει εγώ ακόμα δεν το σκεφτομαι για 2ο. Την υγεία του να έχει και ας είναι ζωηρουλης.. τι να τον κάνω έναν τον έχω τον μονακριβο μού. Και εμείς τα ίδια χορεύει κάνει την μαϊμού αλλά μάντεψε και εμένα τσιρίζει συνέχεια αχαχαα😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...