Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Αχ, κορίτσια κι εγώ το ιδιο άγχος έχω. Αύριο κλείνω τις 17 εβδομάδες, έχω βάλει 3.200 και δεν έχω νιώσει ακόμα κάτι. Κάθε μέρα αναρωτιέμαι αν αυτό που νιώθω είναι έντερο ή το μωρό κι ο ένας υπέρηχος το μήνα μου φαίνεται λίγος...

Β επιπέδου έχω μετά τις 13/3. Ανυπομονώ να τη δω τρισδιάστατη 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Αχ, κορίτσια κι εγώ το ιδιο άγχος έχω. Αύριο κλείνω τις 17 εβδομάδες, έχω βάλει 3.200 και δεν έχω νιώσει ακόμα κάτι. Κάθε μέρα αναρωτιέμαι αν αυτό που νιώθω είναι έντερο ή το μωρό κι ο ένας υπέρηχος το μήνα μου φαίνεται λίγος...

Β επιπέδου έχω μετά τις 13/3. Ανυπομονώ να τη δω τρισδιάστατη 😍

3.200?φτου φτου...πρεπει να κανω διαιτα...χιχιχιχποσο

Σε καταλαβαινω...αντε να περασει ο καιρος τωρα...❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, αλλά πήρα 3 κιλα πέρυσι μετά την άμβλωση, κι είχα πάρει και 7 από το γάμο μου (μαγειρεύω και τρώω ο,τι δω στο ίντερνετ) οπότε είμαι σύνολο 13 πάνω από το κανονικό... Άσε, πρέπει να προσέξω πολύ γιατί ειδικά αυτό το τρίμηνο λένε ότι παίρνεις τα περισσότερα κιλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Αχ... Έκοψα το τσιγάρο μαχαίρι και όλη μέρα έτρωγα.. Τώρα είμαι πιο χαλαρά βέβαια δεν βάζω αλλά τα 4.5 τα έβαλα σε 3 μήνες... Αν όλα πάνε καλά θα είμαι Ιουλίου... Έχω ένα πρόβλημα με το αιμα και αυξημένες πιθανότητες για πρόωρη γεννα... Αλλα πιστεύω πως θα πάμε καλά γιατί το ελέγχει λέει ο γιατρός.. Στο νοσοκομείο εγώ την πρώτη φορά πήγα νσ κλείσω ραντεβού κσι βρήκα 2 μήνες μετά... Εκεί αν πήγαινα δεν θα το έβλεπα πολύ... Φαντάζομαι δεν είσαι Θεσσαλονίκη... Για να είσαι χαλαρή στο νοσοκομείο.... 

Οχιιι είμαι άγιο Νικόλαο Κρήτης και ευτυχώς η μαιευτική του νοσοκομείου μας είναι καλύτερη και από κλινικη..είμαστε πολύ τυχερές..τι θέμα αν επιτρέπεται??κι εγώ έχω θρομβοφιλια αλλά δεν μου είπε τίποτα για προωρο..όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου και μην σκας για τα κιλακια θα έχουμε όλο το χρόνο μετά να τα χάσουμε..εγώ έλεγα άντε να μείνω έγκυος να φάω να σκάσω και τους τρεις μήνες που πέρασαν ούτε νερό δεν έπινα με χαρά..μην σκας αν με βαζαν να διαλέξω θα διάλεγα να είχα πάρει κιλά από αυτό το μαρτύριο τις αναγουλας..

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Αχ, κορίτσια κι εγώ το ιδιο άγχος έχω. Αύριο κλείνω τις 17 εβδομάδες, έχω βάλει 3.200 και δεν έχω νιώσει ακόμα κάτι. Κάθε μέρα αναρωτιέμαι αν αυτό που νιώθω είναι έντερο ή το μωρό κι ο ένας υπέρηχος το μήνα μου φαίνεται λίγος...

Β επιπέδου έχω μετά τις 13/3. Ανυπομονώ να τη δω τρισδιάστατη 😍

Θα έρθει η μαγική στιγμή που θα σαι σίγουρη ότι ναιιι είναι το μωρό σου..:) σας έχουν επί φύλο κορίτσια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVE καταλαβα...στην πεινα και εσυ δλδ και εγω ειπα εισαι τυχερη...εμ δεν ηξερα δεν ρωταγα...χαχαχ Υπομονη!!!!

@Frogelεμενα ειναι παχυρευστο το αιμα μου και κανω ενεσες...δεν τα ξερω και καλα αυτα τα ιατρικα ειναι λενε και γερασμενες οι φλεβες στην μητρα επειδη ειμαι 35 χρονων...τι να σου πω ..παντως εχω παει σε 3 γιατρους και τα ιδια μου ειπαν....στην αυχενικη αυτος που μου την εκανε το ιδιο...

οσο για τις αναγουλες πιστεψε με ουτε εγω δεν περασα καλα...κλεισμενη στο σπιτι ημουν απο την πρωτη μερα ...απλα ετρωγα ολη μερα και εβγαζα τα 2-3 γευματα απο αυτα που ετρωγα....και εγω αναρωτιεμαι γιατι τα εβαλα και σκαω...αλλα...

Εμενα κοριτσακι μαλλον μου ειπαν,σιγουρα θα ξερω στην Β επιπεδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσακι μου είπαν στην αυχενική κι αυτό το.γιατρο που την έκανε τον εμπιστεύομαι σε ο,τι λέει. Αντιπηκτικες κάνω κι εγώ λόγω εξωσωματικής. 

Δεν είμαι στην πείνα, το αντίθετο, όσο λέω να προσέχω τι τρώω κυρίως από άποψη ποιότητας, τόσο τρώω σαβουρα (τυρόπιτες, κουλουράκια, μπισκότα). Απλώς περασα κάνα δυο ιώσεις, κάτι ημικρανίες με.εμετο και δεν πήρα πολλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

@konstantinaVE καταλαβα...στην πεινα και εσυ δλδ και εγω ειπα εισαι τυχερη...εμ δεν ηξερα δεν ρωταγα...χαχαχ Υπομονη!!!!

@Frogelεμενα ειναι παχυρευστο το αιμα μου και κανω ενεσες...δεν τα ξερω και καλα αυτα τα ιατρικα ειναι λενε και γερασμενες οι φλεβες στην μητρα επειδη ειμαι 35 χρονων...τι να σου πω ..παντως εχω παει σε 3 γιατρους και τα ιδια μου ειπαν....στην αυχενικη αυτος που μου την εκανε το ιδιο...

οσο για τις αναγουλες πιστεψε με ουτε εγω δεν περασα καλα...κλεισμενη στο σπιτι ημουν απο την πρωτη μερα ...απλα ετρωγα ολη μερα και εβγαζα τα 2-3 γευματα απο αυτα που ετρωγα....και εγω αναρωτιεμαι γιατι τα εβαλα και σκαω...αλλα...

Εμενα κοριτσακι μαλλον μου ειπαν,σιγουρα θα ξερω στην Β επιπεδου

Και εγώ κάνω ενέσεις βλέπω όλες θα πάρουμε πτυχίο νοσοκόμας μέχρι να γεννησουμε χαχαχαχα..καλά ρε κορίτσια μόνο εμένα δεν μου είπαν τίποτα στην αυχενική??είχε τον ομφάλιο λώρο ανάμεσα στα πόδια και δεν κουνιόταν το μωρό μου..κατάλαβα αυτό κι αν είναι χάλια δεν τους μπορώ τους εμετούς χαρά στο κουράγιο σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου! Πως ηστε;

Αχ κ εγω μια απο τα ιδια...πρωτο παιδακι κ ακομα δε νιωθω κατι η δεν ειμαι σιγουρη γιατι καποιες φορες χτυπαει κατι σαν νευρακι στην κοιλια...λογικα τωρα ειμαι στην 19 εβδομάδα και την Τέταρτη εχω υπερηχο...ατελειωτος αυτος ο μηνας μεχρι να παω να ξαναδω το φασολακι μ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου! Πως ηστε;

Αχ κ εγω μια απο τα ιδια...πρωτο παιδακι κ ακομα δε νιωθω κατι η δεν ειμαι σιγουρη γιατι καποιες φορες χτυπαει κατι σαν νευρακι στην κοιλια...λογικα τωρα ειμαι στην 19 εβδομάδα και την Τέταρτη εχω υπερηχο...ατελειωτος αυτος ο μηνας μεχρι να παω να ξαναδω το φασολακι μ!!

Λογικά εσύ θα το κατάλαβες.. Απλά είναι και το εντερο που με το σιδηρο που παίρνουμε είναι χάλια και δεν μπορούμε να καταλάβουμε... Πότε θα κάνεις τον μεγάλο υπέρηχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2020 at 6:25 ΜΜ, ο/η Sotiria2004 είπε:

του avidity θα παρω αυριο...και ατα λλα στα ορια ηταν αλλα αυτο απο 15 ηταν 1088 και περιμενω...θα δουμε!!

Συγνώμη που παιτάγομαι, αλλά ταλαιπωρήθηκα με τον Κυτταρομεγαλοϊό (CMV) και θέλω απλά να σου πω ότι έχει δίκιο η Κωνσταντίνα και να μη φοβάσαι αφού η CMV Avidity βγήκε μία χαρά. Εγώ ήμουν θετική και στα IgM και στα IgG. Μόνο όταν γεννήσεις να έχεις τις εξετάσεις μαζί σου γιατί μπορεί να σε ρωτήσουν. Εμένα με ρωτούσαν συνέχεια. Και όταν γέννησα πριν 4 μήνες μου κράτησαν το μωρό και δε μου το έφερναν στο δωμάτιο για να του κάνουν εξετάσεις και να δουν ότι είναι αρνητικό στον Κυτταρομεγαλοϊό.

Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Συγνώμη που παιτάγομαι, αλλά ταλαιπωρήθηκα με τον Κυτταρομεγαλοϊό (CMV) και θέλω απλά να σου πω ότι έχει δίκιο η Κωνσταντίνα και να μη φοβάσαι αφού η CMV Avidity βγήκε μία χαρά. Εγώ ήμουν θετική και στα IgM και στα IgG. Μόνο όταν γεννήσεις να έχεις τις εξετάσεις μαζί σου γιατί μπορεί να σε ρωτήσουν. Εμένα με ρωτούσαν συνέχεια. Και όταν γέννησα πριν 4 μήνες μου κράτησαν το μωρό και δε μου το έφερναν στο δωμάτιο για να του κάνουν εξετάσεις και να δουν ότι είναι αρνητικό στον Κυτταρομεγαλοϊό.

Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης 🙂

Δεν ήταν καλή έτσι μου είπε η κοπέλα από το ιατρείο που έκανα τις εξετάσεις και χαρικα... Αλλά τελικά ημουν θετική με είπε ο γιατρός. Την Δευτέρα θα ξανακάνω βέβαια αλλά ήταν ήρεμος και μου είπε ότι δεν είναι κάτι και ότι όλα θα είναι καλα... Και ηρέμησα.. Τον εμπιστεύομαι τον γιατρό μου.. Δεν μπήκαν καν να ψάξω τι μπορεί να συμβεί στην αισχατη περίπτωση γιατί τρέμω με αυτά που γράφουν στο ίντερνετ... Μπορεί και να είναι λάθος μου αλλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Δεν ήταν καλή έτσι μου είπε η κοπέλα από το ιατρείο που έκανα τις εξετάσεις και χαρικα... Αλλά τελικά ημουν θετική με είπε ο γιατρός. Την Δευτέρα θα ξανακάνω βέβαια αλλά ήταν ήρεμος και μου είπε ότι δεν είναι κάτι και ότι όλα θα είναι καλα... Και ηρέμησα.. Τον εμπιστεύομαι τον γιατρό μου.. Δεν μπήκαν καν να ψάξω τι μπορεί να συμβεί στην αισχατη περίπτωση γιατί τρέμω με αυτά που γράφουν στο ίντερνετ... Μπορεί και να είναι λάθος μου αλλά.. 

Εμένα κάνανε λάθος από το νοσοκομείο και δε μου δώσανε τα αποτελέσματα του IgM στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλά μόνο του IgG και ούτε ο γιατρός το πρόσεξε. Εγώ τότε δεν είχα ιδέα τι είναι αυτή η λοίμωξη. Μόνο το τοξόπλασμα ήξερα. Και το ανακάλυψα στον 3ο μήνα της εγκυμοσύνης που έκανα και την Avidity. Εμένα η Avidity έδειξε ότι η λοίμωξη ήταν προ εγκυμοσύνης. Ο γυναικολόγος μου είπε να μην το ψάξω άλλο, αλλά εγώ βρήκα μία λοιμωξιολόγο από ένα νοσοκομείο και της έστειλα τα αποτελέσματα με e-mail και μου είπε να μην κάνω κάτι αφού η Avidity βγήκε καλή. Και όντως το μωρό γεννήθηκε υγιέστατο.

Επειδή κι εσένα η Avidity βγήκε καλή να μην ανησυχείς. Στα λέω αυτά σαν εμπειρία επειδή το πέρασα και είχα ρωτήσει και εδώ κοπέλες, αλλά καμία δεν ήξερε τίποτα δυστυχώς. Δεν ήθελα να σε αγχώσω, απλά να δεις άλλη μία περίπτωση ίδια με σένα που πήγαν όλα καλά.

Το ίντερνετ καμιά φορά κάνει καλό, αλλά μερικές φορές μας τρελαίνει με αυτά που γράφει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Εμένα κάνανε λάθος από το νοσοκομείο και δε μου δώσανε τα αποτελέσματα του IgM στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλά μόνο του IgG και ούτε ο γιατρός το πρόσεξε. Εγώ τότε δεν είχα ιδέα τι είναι αυτή η λοίμωξη. Μόνο το τοξόπλασμα ήξερα. Και το ανακάλυψα στον 3ο μήνα της εγκυμοσύνης που έκανα και την Avidity. Εμένα η Avidity έδειξε ότι η λοίμωξη ήταν προ εγκυμοσύνης. Ο γυναικολόγος μου είπε να μην το ψάξω άλλο, αλλά εγώ βρήκα μία λοιμωξιολόγο από ένα νοσοκομείο και της έστειλα τα αποτελέσματα με e-mail και μου είπε να μην κάνω κάτι αφού η Avidity βγήκε καλή. Και όντως το μωρό γεννήθηκε υγιέστατο.

Επειδή κι εσένα η Avidity βγήκε καλή να μην ανησυχείς. Στα λέω αυτά σαν εμπειρία επειδή το πέρασα και είχα ρωτήσει και εδώ κοπέλες, αλλά καμία δεν ήξερε τίποτα δυστυχώς. Δεν ήθελα να σε αγχώσω, απλά να δεις άλλη μία περίπτωση ίδια με σένα που πήγαν όλα καλά.

Το ίντερνετ καμιά φορά κάνει καλό, αλλά μερικές φορές μας τρελαίνει με αυτά που γράφει.

Μα αυτό σου λέω δεν ήταν καλή η αβιντιτι η λοίμωξη ήταν μέσα στο πρώτο 3μηνο αλλά τα igm είναι οκ μόνο τα IgG είναι αυξημένα... Και μάλιστα πάρα πολύ από 7 που έπρεπε να είναι εγώ έχω 1088...απλα δεν το ψάχνω για να μην τρελαθώ.. 

Επεξεργάστηκε από Sotiria2004
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια είμαι να σκάσω... σήμερα πήγα στη γυναικολόγο εκτάκτως γιατί είχα πονακια χαμηλα στη κοιλια

Δε μπορέσαμε να δούμε το μωρο καθαρα γιατι γυρισε κ εχει μπροστα τον πλακουντα επισης μ βρηκε κατω το αμνιακο υγρο ενω διακολπικα που έκανε υπέρηχο ήταν άφθονο από την κοιλια φαινοταν λιγο..

Η φταει η θέση του μωρου η έχει ανοίξει κάποια μικρή τρυπούλα κ χανω υγρα...αυριο εχω παλι υπερηχο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, βρε κοριτσάκι μου, αν σου πω ότι αυτός ο φόβος με διακατέχει μέρες τώρα;;; Βγάζω κατι υγρά και νομίζω ότι έχω τρυπουλα στο σάκο... 

Πιστεύω ότι με.ηεκουραση και πολλά υγρά δε θα έχεις θέμα, αλλά ο,τι σου πει ο γιατρός σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Βρε κορίτσια είμαι να σκάσω... σήμερα πήγα στη γυναικολόγο εκτάκτως γιατί είχα πονακια χαμηλα στη κοιλια

Δε μπορέσαμε να δούμε το μωρο καθαρα γιατι γυρισε κ εχει μπροστα τον πλακουντα επισης μ βρηκε κατω το αμνιακο υγρο ενω διακολπικα που έκανε υπέρηχο ήταν άφθονο από την κοιλια φαινοταν λιγο..

Η φταει η θέση του μωρου η έχει ανοίξει κάποια μικρή τρυπούλα κ χανω υγρα...αυριο εχω παλι υπερηχο ...

Να μην ανησυχείς!! Να πας πάλι αύριο να δεις μην σε διακατέχει το ανχος!!! Και εμένα μου είπε ότι είναι πολύ χαμηλά ο πλακούντας να πάω πάλι 18 του μήνα να δούμε! Να σκέφτεσαι θετικά!!! Όλα καλά θα πάνε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Μα αυτό σου λέω δεν ήταν καλή η αβιντιτι η λοίμωξη ήταν μέσα στο πρώτο 3μηνο αλλά τα igm είναι οκ μόνο τα IgG είναι αυξημένα... Και μάλιστα πάρα πολύ από 7 που έπρεπε να είναι εγώ έχω 1088...απλα δεν το ψάχνω για να μην τρελαθώ.. 

Αφού είπες ότι βγήκε 35 η Avidity και σου είπαν ότι είναι καλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Να μην ανησυχείς!! Να πας πάλι αύριο να δεις μην σε διακατέχει το ανχος!!! Και εμένα μου είπε ότι είναι πολύ χαμηλά ο πλακούντας να πάω πάλι 18 του μήνα να δούμε! Να σκέφτεσαι θετικά!!! Όλα καλά θα πάνε.. 

Σε ευχαριστώ πολυ! 

Μ εδωσε κ αιματολογικες να δει αν υπάρχει κάποια φλεγμονή κ βγηκαν καλες...μακαρι να πανε ολα καλα κ να μη χρειαστεί να μ κανει εισαγωγη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Αφού είπες ότι βγήκε 35 η Avidity και σου είπαν ότι είναι καλή.

Κορίτσια μάθετε πρώτα αν είναι κάτι σοβαρό να μην στεναχωριέστε χωρίς λόγο... Ναι η κοπέλα που μου έδωσε τα αποτελέσματα μου είπε είναι καλά και εγώ χάρηκα... Και όταν τα είδε ο γιατρός μετά μου είπε ότι έκανε λάθος αυτή και ότι κάτω από 50 αν είναι.,ςιναι πρόσφατη λοίμωξη και πάνω από 50 είναι παλια οπότε εγώ έχω πρόσφατη... Τώρα την Δευτέρα θα ξανακάνω... 

Περιμένω νέα σας εύχομαι να είναι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Ναι η κοπέλα που μου έδωσε τα αποτελέσματα μου είπε είναι καλά και εγώ χάρηκα... Και όταν τα είδε ο γιατρός μετά μου είπε ότι έκανε λάθος αυτή και ότι κάτω από 50 αν είναι.,ςιναι πρόσφατη λοίμωξη και πάνω από 50 είναι παλια οπότε εγώ έχω πρόσφατη... Τώρα την Δευτέρα θα ξανακάνω... 

Πάνω στα αποτελέσματα γράφει τις τιμές. Αν είναι καλές ή όχι. Προσπαθώ ν' ανεβάσω μία φωτογραφία με τα δικά μου αποτελέσματα της Avidity αλλά δεν μπορώ, μου γράφει σφάλμα. Εμένα το αποτέλεσμα ήταν 0,482 και από κάτω έλεγε >0,30 σημαίνει παλιά λοίμωξη. Αν δεν κάνω λάθος όλα τα δείγματα πάνε στο Παστέρ. Κι εμένα το νοσοκομείο εκεί έστειλε το δείγμα.

Συγνώμη αν σε ζαλίζω, απλά να βοηθήσω θέλω. Εννοείται θα ακούσεις τον γιατρό σου εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Πάνω στα αποτελέσματα γράφει τις τιμές. Αν είναι καλές ή όχι. Προσπαθώ ν' ανεβάσω μία φωτογραφία με τα δικά μου αποτελέσματα της Avidity αλλά δεν μπορώ, μου γράφει σφάλμα. Εμένα το αποτέλεσμα ήταν 0,482 και από κάτω έλεγε >0,30 σημαίνει παλιά λοίμωξη. Αν δεν κάνω λάθος όλα τα δείγματα πάνε στο Παστέρ. Κι εμένα το νοσοκομείο εκεί έστειλε το δείγμα.

Συγνώμη αν σε ζαλίζω, απλά να βοηθήσω θέλω. Εννοείται θα ακούσεις τον γιατρό σου εσύ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sotiria2004 είπε:

 

Λοιπόν η avidity μου είναι 39.5 και οι φυσικές τιμές λένε χαμηλή andivity <50.0 ένδειξη πρόσφατης λοίμωξης 

Ούτε εγώ μπόρεσα να αναιβασω φώτο 

Καλά κάνεις και ρωτάς γιατί ρωτοντας πας στην πόλη λέει ο λαός και η γνώμη πάντα από όλες είναι καλό δεχόμενη... Και εγώ στην αρχή τρελάθηκα και όλη μέρα έκλεγα πλέον ο γιατρός μου λέει να μην στεναχωριέμαι και τίποτα δεν θα γίνει.. Ο γιατρός μου είναι περίπου 50 χρόνων και στρατιωτικός γιατρός και νιώθω ασφάλεια.. Αλλά και πάλι φοβάμαι βέβαια όμως δεν ψάχνω στι ίντερνετ γιατί θα τρελαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλημέρα. Είτε θετικά τα igM είτε όχι, εφόσον έχουν μεσολαβήσει κάποιοι μήνες η και χρόνια μπορεί απλώς να ειναι ψευδώς θετικά ή αναζωπύρωση της λοίμωξης. Όπως και να 'χει το ποσοστό να βλάψει το έμβρυο είναι πολύ χαμηλό. Στην τελική κλείστε ραντεβού στο Αττικό στις λοιμωξιολογους που είναι πολύ καλές να σας κατευθύνουν. Εγώ αυτό έκανα πριν ένα χρόνο ακριβώς κι ηρέμησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλημέρα. Είτε θετικά τα igM είτε όχι, εφόσον έχουν μεσολαβήσει κάποιοι μήνες η και χρόνια μπορεί απλώς να ειναι ψευδώς θετικά ή αναζωπύρωση της λοίμωξης. Όπως και να 'χει το ποσοστό να βλάψει το έμβρυο είναι πολύ χαμηλό. Στην τελική κλείστε ραντεβού στο Αττικό στις λοιμωξιολογους που είναι πολύ καλές να σας κατευθύνουν. Εγώ αυτό έκανα πριν ένα χρόνο ακριβώς κι ηρέμησα.

Μου προτείνεις δλδ να πάω Αθήνα; εμένα είναι τα IgG, εμείς τα έχουμε ξαναπεί Κωνσταντίνα αλλά δεν ξέρω επειδή βγήκε μέσα στο πρώτο τρίμηνο αν πρέπει να με αγχώνει... Τώρα την Δευτέρα θα ξανακάνω και θα πάω Τετάρτη στον γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...