Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις On 16/1/2020 at 4:30 ΜΜ, ο/η Ampempa είπε:

Καλησπέρα!!! Θα κάνω και εγώ αύριο το πρωί!!! Εχω πολύ αγωνία!! Τα αποτελέσματα βγαίνουν κατευθείαν!!??? Να μην τρομάζεις!!! Όλα καλά θα πανε❤️❤️

το εμαθες τα νεα σου κοπελα μου...ολα καλα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια, πώς είστε; @Sotiria2004 κι εγώ τα ίδια έχω, αλλά λόγω αντιπηκτικών ο εξωσωματικος δε με άφησε να πάρω 160mg αλλά 80mg. 

Πόσες μονάδες ενέσεων σου έδωσαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

το εμαθες τα νεα σου κοπελα μου...ολα καλα?

 

Καλησπέρα όλα πολύ καλά!!!  Η papp - a θα αργήσει μόνο θα μάθω την Τετάρτη γιατί θα λείπει η γιατρός στο εξωτερικό! Αλλά μου είμαι όλα σούπερ! Και κατά 99% είναι αγοράκι!!! ❤️❤️❤️Ειμαι πολύ χαρούμενη!! Όλα πάνε καλά! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κοριτσια, πώς είστε; @Sotiria2004 κι εγώ τα ίδια έχω, αλλά λόγω αντιπηκτικών ο εξωσωματικος δε με άφησε να πάρω 160mg αλλά 80mg. 

Πόσες μονάδες ενέσεων σου έδωσαν;

ακομα δεν βαζω ....περιμενω και τα αλλα αποτελεσματα και μετα θα δουμε προς το παρων σαλοσπιρ 160 και παλι εξετασεις σε δυο εβδμαδες εκτος απο αυτες που περιμενω...εχω MCV IgG 1088 και πρεπει να δουμε αν ειναι παλια λοιμωξη ή αν ειναι μεσα στην εγκυμοσυνη.

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Καλησπέρα όλα πολύ καλά!!!  Η papp - a θα αργήσει μόνο θα μάθω την Τετάρτη γιατί θα λείπει η γιατρός στο εξωτερικό! Αλλά μου είμαι όλα σούπερ! Και κατά 99% είναι αγοράκι!!! ❤️❤️❤️Ειμαι πολύ χαρούμενη!! Όλα πάνε καλά! 😍

τεταρτη?θα ειχα σκασει γιατι δεν πηγες αλλου να την κανεις να παρεις αποτελεσματα....δεν σου εδωσε ποσοστα να φανταστω...αντε να περασουν οι μερες...αγοραρος λοιπον ε?👍εμεις μαλλον κοριτσακι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ με τον CMV ταλαιπωρήθηκα σχεδόν 2 χρόνια χωρίς λόγο ... 

1088 έχεις τα παλιά αντισώματα (igG) άρα μην ανησυχείς. Έχεις ανοσία. Αυτό που παίζει ρόλο ειναι το igM, που δεν πρέπει να είναι πάνω από 1, αλλά και πάλι κάνεις σε δημόσιο νοσοκομείο το avidity test που σου λέει αν νοσησες προ τριμήνου ή όχι. 

Εμένα ακόμα και τώρα είναι οριακά θετικά, πήγα σε λοιμωξιολογο με έναν φάκελο εξέτασεις και μου είπε να μη δίνω σημασία. Δεν μπορεί να νοσω 2 χρόνια συνεχόμενα. Απλώς δουλευω με παιδιά και οφείλεται κι εκεί εν μέρει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Εγώ με τον CMV ταλαιπωρήθηκα σχεδόν 2 χρόνια χωρίς λόγο ... 

1088 έχεις τα παλιά αντισώματα (igG) άρα μην ανησυχείς. Έχεις ανοσία. Αυτό που παίζει ρόλο ειναι το igM, που δεν πρέπει να είναι πάνω από 1, αλλά και πάλι κάνεις σε δημόσιο νοσοκομείο το avidity test που σου λέει αν νοσησες προ τριμήνου ή όχι. 

Εμένα ακόμα και τώρα είναι οριακά θετικά, πήγα σε λοιμωξιολογο με έναν φάκελο εξέτασεις και μου είπε να μη δίνω σημασία. Δεν μπορεί να νιώσεις 2 χρόνια συνεχόμενα. Απλώς δουλευω με παιδιά και οφείλεται κι εκεί εν μέρει... 

του avidity θα παρω αυριο...και ατα λλα στα ορια ηταν αλλα αυτο απο 15 ηταν 1088 και περιμενω...θα δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

ακομα δεν βαζω ....περιμενω και τα αλλα αποτελεσματα και μετα θα δουμε προς το παρων σαλοσπιρ 160 και παλι εξετασεις σε δυο εβδμαδες εκτος απο αυτες που περιμενω...εχω MCV IgG 1088 και πρεπει να δουμε αν ειναι παλια λοιμωξη ή αν ειναι μεσα στην εγκυμοσυνη.

τεταρτη?θα ειχα σκασει γιατι δεν πηγες αλλου να την κανεις να παρεις αποτελεσματα....δεν σου εδωσε ποσοστα να φανταστω...αντε να περασουν οι μερες...αγοραρος λοιπον ε?👍εμεις μαλλον κοριτσακι...

 

Τα ποσοστά είναι καλά! 1:3746

1:20000

1:20000

Μου είπε ότι πάμε μια χαρά! Ήθελε ο γιατρός μου να πάω σε αυτήν! Αναμένουμε μονο το αίμα, αλλά μου είπε να μην ανησυχώ!!! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μη σε τρομάζει το igG. Όσο αυξάνεται δείχνει ότι έχεις καλύτερη ανοσία απέναντι στον ιό. Εκτός αν ήταν οι τιμές του igM ανεβασμένες. Όλα καλά είναι. 

@Ampempa τέλεια!!! Όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον

τα ερυθρα IgG ειναι 143 ενω πανω απο 10 ειναι θετικο..

και τα CMV IgG ειναι 1088 ενω πανω απο 10 ειναι θετικο..

τα ΙγΜ ειναι καλα...

τι να πω εσυ ξερεις σιγουρα ..περασες πολλα και το εψαξες πολυ αλλα εμενα με ειπε να δω τα αποτελεσματα...και οσο να ναι με τρομαζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θετικό σημαίνει ότι ΕΧΕΙΣ αντισώματα. 

Εγώ πχ για τοξόπλασμα που δεν έχω περασει έχω 0. Αυτό ναι με ανησυχεί γιατί είμαι ευάλωτη στο συγκεκριμένο ιό. 

Γενικά θέλεις και στα 3 να έχεις θετικά τα igG και αρνητικά τα igM. Να έχεις δλδ ανοσια παλιά και όχι πρόσφατη λοίμωξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Θετικό σημαίνει ότι ΕΧΕΙΣ αντισώματα. 

Εγώ πχ για τοξόπλασμα που δεν έχω περασει έχω 0. Αυτό ναι με ανησυχεί γιατί είμαι ευάλωτη στο συγκεκριμένο ιό. 

Γενικά θέλεις και στα 3 να έχεις θετικά τα igG και αρνητικά τα igM. Να έχεις δλδ ανοσια παλιά και όχι πρόσφατη λοίμωξη. 

εσυ επειδη δεν θυμαμαι εισαι εγκυος τωρα?κατα ποσο σε επιρεαζει το μηδεν στο τοξοπλασμα?

35 βγηκε η adivity οποτε με ειπεν οτι ειναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

εσυ επειδη δεν θυμαμαι εισαι εγκυος τωρα?κατα ποσο σε επιρεαζει το μηδεν στο τοξοπλασμα?

35 βγηκε η adivity οποτε με ειπεν οτι ειναι καλα!!

Ναι, μπήκα στον 4ο χτες. Πρέπει να προσέχω οτιδήποτε μπορεί να προκαλέσει τοξόπλασμα, γιατί δεν έχω ανοσία. 

Καλή είναι η εξέταση σου, μην ανησυχείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Ναι, μπήκα στον 4ο χτες. Πρέπει να προσέχω οτιδήποτε μπορεί να προκαλέσει τοξόπλασμα, γιατί δεν έχω ανοσία. 

Καλή είναι η εξέταση σου, μην ανησυχείς!!!

αντε να προσεχεις με το καλο να πανε ολα καλα...να κανουμε και τις ενεσες μας ..να τελειωνουμε.

κοντα ειμαστε η αυχενικη με εβγαλε 13+6 αλλα εμενα λεει εχω πολυ μεγαλες πιθανοτητες να ειναι προοωρο...πως τα ξερουν ρε παιδι μου ολα απο τοσο νωρις....θα τρελαθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια, καλημέρα. Τι κάνετε; Εγώ πέρασα ίωση και τώρα περιμένω να αναρρώσω, ώστε να κάνω (ετεροχρονισμένα) το εμβόλιο....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Κοριτσια, καλημέρα. Τι κάνετε; Εγώ πέρασα ίωση και τώρα περιμένω να αναρρώσω, ώστε να κάνω (ετεροχρονισμένα) το εμβόλιο....

 

Καλημέρα!!!!! Περαστικά κοριτσαρα!!! Πήγα στον γυναικολόγο μου την Παρασκευή και με ενημέρωσε ότι έχω χαμηλό πλακούντα!!! Είμαι σε παρακολούθηση!!! Και εννοείται να μην σηκώνω βαρη και τα σχετικά!!!! Μακάρι να ανέβει!!! Δεν είναι αργά για το εμβόλιο??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι αργά να το κάνεις μπράβο..έχει ακόμα μέχρι τέλος Μαρτίου που θα είναι σε έξαρση η γρίπη..κι εγώ το χω κάνει..εγώ κορίτσια έκανα αυχενική τη Δευτέρα και όλα μια χαρά..ηρέμησα λίγο και σήμερα έκλεισα τον τρίτο :) αμπεμπα κι εμένα ο πλακούντας η άκρη του φτάνει κοντά στον τράχηλο και μου είπε ο γυναικολόγος να προσέχω τα βάρη και τις επαφες..αλλά όπως μου είπε επειδή είναι μικρή ακόμα η κύηση όσο μεγαλώνει θα ανεβαίνει και ο πλακούντας μου είπε σε ένα μήνα πιστεύει θα είναι οκ..

Από συμπτώματα πως πάτε κορίτσια μου??εγώ είμαι μια χαρά τις περισσότερες μέρες αλλά έχω και κάτι μέρες σαν σήμερα που ανακατεύομαι όλη μέρα..επίσης άρχισαν οι καούρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, όπως είπε κι η Frogel η ίωση θα τραβήξει μέχρι Απρίλη και με σοβαρα συμπτώματα κι επειδή δουλευω με μικρά παιδιά πρέπει να προφυλαχτω...

Εμένα όλα καλά δείχνουν μέχρι στιγμής, αλλά έχω πονακια που μεγαλώνει η μήτρα, πονοκέφαλο, λίγο λαχάνιασμα... Γενικώς προχωραμε...

Άντε, χαίρομαι με τα δικά σας και να προσέχετε να μην κάνετε τίποτα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. κι εγώ σήμερα έκανα αυχενική.. με μια πρώτη ματιά όλα καλά :) θα έχουμε τα τελικά αποτελέσματα Δευτέρα μαζί και με την αιματολογική που κάναμε. Την άλλη εβδομάδα μπαίνουμε 4ο με το καλο... πάει το 1ο μας τριμηνακι. εγώ από συμπτώματα που κ που ανακατοσουρες και στομάχι αλλά όχι εμετούς. αντε ν σταματήσουν αυτά να το χαρούμε 100% 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ έκανα εξέταση ζάχαρο σήμερα το ζάχαρο που εξετάζουμε νηστικός και βγήκε 99 δεν βρήκα το για;τρο μου ακόμα αλλά ξέρω ότι είναι τσιμπημενο..έχετε καμια ιδέα εσείς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσια μου εγώ έκανα εξέταση ζάχαρο σήμερα το ζάχαρο που εξετάζουμε νηστικός και βγήκε 99 δεν βρήκα το για;τρο μου ακόμα αλλά ξέρω ότι είναι τσιμπημενο..έχετε καμια ιδέα εσείς??

Νομίζω μέχρι 101 είναι καλό. Αλλά δεν ξέρω γιατί εγώ από βδομάδα θα κάνω εξετάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ενοιωσε καμια το μωρο απο τωρα?ειμαι 16 και 4 και θα σκασω...δεν εχω καταλαβει τιποτα...ασε που τωρα που σταματησαν και ο αναγουλες φοβαμαι οτι κατι δεν θα παει καλα και δεν θα το καταλαβω...και αυτο με τους υπερηχους που ειναι μια φορα τον μηνα....θα με σκασουν!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

κοριτσια ενοιωσε καμια το μωρο απο τωρα?ειμαι 16 και 4 και θα σκασω...δεν εχω καταλαβει τιποτα...ασε που τωρα που σταματησαν και ο αναγουλες φοβαμαι οτι κατι δεν θα παει καλα και δεν θα το καταλαβω...και αυτο με τους υπερηχους που ειναι μια φορα τον μηνα....θα με σκασουν!!!

 

Εγώ είμαι δύο βδομάδες πίσω σου οπότε ούτε καν είναι και το πρώτο μου νομίζω έχω δρόμο μπροστά μου μέχρι να το νιώσω..από ότι διαβάζω όμως πιο πιθανό είναι μετά την 18η εβδομάδα κι αν είμαστε Πρωταρες ακόμα πιο μετά :) μην αγχώνεσαι προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι αφού έχουν πάει καλά όλα μέχρι τώρα δεν υπάρχει λόγος να μην είναι και τώρα όλα καλά..ποτέ έχει επόμενο ραντεβού??η αλήθεια είναι ότι ενας υπέρηχος το μήνα ακούγεται πολύ λίγος..εγώ με τα θέματα μου με βλέπουν κάθε δύο βδομάδες..προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να μιλάς στην κοιλίτσα έχουν αρχίσει και μας ακουνεεεε 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Εγώ είμαι δύο βδομάδες πίσω σου οπότε ούτε καν είναι και το πρώτο μου νομίζω έχω δρόμο μπροστά μου μέχρι να το νιώσω..από ότι διαβάζω όμως πιο πιθανό είναι μετά την 18η εβδομάδα κι αν είμαστε Πρωταρες ακόμα πιο μετά :) μην αγχώνεσαι προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι αφού έχουν πάει καλά όλα μέχρι τώρα δεν υπάρχει λόγος να μην είναι και τώρα όλα καλά..ποτέ έχει επόμενο ραντεβού??η αλήθεια είναι ότι ενας υπέρηχος το μήνα ακούγεται πολύ λίγος..εγώ με τα θέματα μου με βλέπουν κάθε δύο βδομάδες..προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να μιλάς στην κοιλίτσα έχουν αρχίσει και μας ακουνεεεε 😍😍😍😍

και εγω πρωταρα ειμαι μην νομιζεις ...για αυτο ψαχνομαι...περναει ο καιρος και εβαλα και 5 κιλα τρομαρα μου και λεω μηπως για αυτο δεν το κατααβαινω...(οτι να ναι αλλα το μυαλο μου τρεχει )τωρα την τεταρτη θα παω στο γυναικολογο μου και μετα 12 μαρτιου ξανα για τον Β επιπεδου στον Δαγκλη...αλλα τελευταια φορα πηγα 14 ιανουαριου για την αυχενικη...εχω σκασει...λεω τον αντρα μου να παμε να κανουμε υπερηχο και ο γυναικολογος τυ λεει τζαμπα λεφτα και αυτος παιρνει το μερος του...πφφ!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

και εγω πρωταρα ειμαι μην νομιζεις ...για αυτο ψαχνομαι...περναει ο καιρος και εβαλα και 5 κιλα τρομαρα μου και λεω μηπως για αυτο δεν το κατααβαινω...(οτι να ναι αλλα το μυαλο μου τρεχει )τωρα την τεταρτη θα παω στο γυναικολογο μου και μετα 12 μαρτιου ξανα για τον Β επιπεδου στον Δαγκλη...αλλα τελευταια φορα πηγα 14 ιανουαριου για την αυχενικη...εχω σκασει...λεω τον αντρα μου να παμε να κανουμε υπερηχο και ο γυναικολογος τυ λεει τζαμπα λεφτα και αυτος παιρνει το μερος του...πφφ!!

 

Άντρες παιδάκι μου τι να πεις χαχααχαχα..εμείς είμαστε σε δημόσιο νοσοκομείο όποτε δεν έχουμε τέτοια θέματα..μην με βρίσεις αλλά μακάρι να έπαιρνα κι εγώ κάνα κιλό..με μάλωσε ο γιατρός αλλά τώρα ξεκίνησα να τρώω..στο πρώτο τρίμηνο έχασα τέσσερα 😭😭 είπα το ψωμι ψωμάκι..εγώ β επιπέδου έχω 6απριλη θα είσαι μανούλα Ιουλίου εσύ ε?? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Άντρες παιδάκι μου τι να πεις χαχααχαχα..εμείς είμαστε σε δημόσιο νοσοκομείο όποτε δεν έχουμε τέτοια θέματα..μην με βρίσεις αλλά μακάρι να έπαιρνα κι εγώ κάνα κιλό..με μάλωσε ο γιατρός αλλά τώρα ξεκίνησα να τρώω..στο πρώτο τρίμηνο έχασα τέσσερα 😭😭 είπα το ψωμι ψωμάκι..εγώ β επιπέδου έχω 6απριλη θα είσαι μανούλα Ιουλίου εσύ ε?? :)

Αχ... Έκοψα το τσιγάρο μαχαίρι και όλη μέρα έτρωγα.. Τώρα είμαι πιο χαλαρά βέβαια δεν βάζω αλλά τα 4.5 τα έβαλα σε 3 μήνες... Αν όλα πάνε καλά θα είμαι Ιουλίου... Έχω ένα πρόβλημα με το αιμα και αυξημένες πιθανότητες για πρόωρη γεννα... Αλλα πιστεύω πως θα πάμε καλά γιατί το ελέγχει λέει ο γιατρός.. Στο νοσοκομείο εγώ την πρώτη φορά πήγα νσ κλείσω ραντεβού κσι βρήκα 2 μήνες μετά... Εκεί αν πήγαινα δεν θα το έβλεπα πολύ... Φαντάζομαι δεν είσαι Θεσσαλονίκη... Για να είσαι χαλαρή στο νοσοκομείο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...