Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

κοριτσια τι κανετε ?? ειμαστε 18 ημερων εμεισ...τα μωρακια ειναι φυσιολογικο να κανουν εμμετο 2 -3 φορες τη μερα και να βηχουν λιγο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η evi1996 είπε:

κοριτσια τι κανετε ?? ειμαστε 18 ημερων εμεισ...τα μωρακια ειναι φυσιολογικο να κανουν εμμετο 2 -3 φορες τη μερα και να βηχουν λιγο ?

Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αλλά εμάς μας έδωσε αναγωγικο γάλα και πάλι έκανε και μας είπε ότι από την στιγμή που βάζει κιλά δεν υπάρχει πρόβλημα... Είμασταν  55 ημερών 4980 και 58εκ....

Εμείς έχουμε κολικούς και κλαίμε και εγώ και η μπέμπα όλη μέρα 🤪

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αλλά εμάς μας έδωσε αναγωγικο γάλα και πάλι έκανε και μας είπε ότι από την στιγμή που βάζει κιλά δεν υπάρχει πρόβλημα... Είμασταν  55 ημερών 4980 και 58εκ....

Εμείς έχουμε κολικούς και κλαίμε και εγώ και η μπέμπα όλη μέρα 🤪

 

@Sotiria2004 ποτέ ξεκίνησαν οι κολικοί σας; Η μικρή μου έγινε ενός μηνός κ τις τελευταίες ημέρες το απόγευμα έχει έντονο κλάμα κ δείχνει να δυσφορει.  Όπως είπες θέλω να κλάψω κ εγώ μαζί της! Ευτυχώς κρατά λίγο 15-20 λεπτά. Λες να είναι κολικοί  ή διαρκούν περισσότερο; Πώς τους αντιμετωπίζετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Angelina85 είπε:

@Sotiria2004 ποτέ ξεκίνησαν οι κολικοί σας; Η μικρή μου έγινε ενός μηνός κ τις τελευταίες ημέρες το απόγευμα έχει έντονο κλάμα κ δείχνει να δυσφορει.  Όπως είπες θέλω να κλάψω κ εγώ μαζί της! Ευτυχώς κρατά λίγο 15-20 λεπτά. Λες να είναι κολικοί  ή διαρκούν περισσότερο; Πώς τους αντιμετωπίζετε;

Κάθε παιδί από ότι έχω καταλάβει περνάει διαφορετικά τους πόνους.. Εμείς αρχίσαμε περίπου 1ος μηνών και λίγο πιο πριν... 

Η μόνη λύση που έχω βρει ως τώρα είναι η αγκαλιά... Αγκαλιές όλη μέρα και κοιμάται στην αγκαλιά μου για να ξεκουραστεί... Είναι πολύ δύσκολο.. 

Αν μαζεύει τα ποδαράκια του το μωρό και μετά τα τεντωνει απότομα τότε να ξέρεις σίγουρα είναι κολικοι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, @Sotiria2004 κι εμείς μια από τα ιδια... Αγκαλιά ύπνο να πιάνεται το χέρι.μου, η κλειδα μου, να με.πιανει νευρικότητα...

Ευτυχώς έχει.λιγες μέρες που μπαίνει στο.λικνο και κάπως κοιμόμαστε... Πλέον όμως το κλάμα έχει μετατεθεί τις μεσημεριανές ώρες. Χαμός, γίνεται σαν το παντζάρι, βήχει από το κλάμα...

Και σκέψου ότι της δίνω σε κάθε γεύμα infacolic.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω ότι συνηθίζονται οι κολικοί στα βρεφακια κ ότι είναι φάση που θα περάσει αλλά προσωπικά με πιάνει πανικός κ ας κρατά μόλις λίγα λεπτά. Τρελαίνομαι που τη βλέπω έτσι Κ δε μπορώ να τη βοηθήσω. 

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Όσες δίνετε συμπλήρωμα , ανά πόσες ώρες τρώνε τα μικρά σας ; Η μικρή μου έπινε 90 ml  ανά 3-3,5 ώρες. Σήμερα όμως που γίναμε 1ος μηνός σαν να γύρισε ένας διακόπτης κ ανά 2 ώρες τρώει τα χέρια της κ κλαίει, δείγμα ότι πεινάει.  Της κάνω γάλα κ το πίνει όλο αλλά φοβάμαι μήπως είναι πολύ συχνά τα γεύματα κ της πέσει βαρύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelina85 είπε:

Ξέρω ότι συνηθίζονται οι κολικοί στα βρεφακια κ ότι είναι φάση που θα περάσει αλλά προσωπικά με πιάνει πανικός κ ας κρατά μόλις λίγα λεπτά. Τρελαίνομαι που τη βλέπω έτσι Κ δε μπορώ να τη βοηθήσω. 

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Όσες δίνετε συμπλήρωμα , ανά πόσες ώρες τρώνε τα μικρά σας ; Η μικρή μου έπινε 90 ml  ανά 3-3,5 ώρες. Σήμερα όμως που γίναμε 1ος μηνός σαν να γύρισε ένας διακόπτης κ ανά 2 ώρες τρώει τα χέρια της κ κλαίει, δείγμα ότι πεινάει.  Της κάνω γάλα κ το πίνει όλο αλλά φοβάμαι μήπως είναι πολύ συχνά τα γεύματα κ της πέσει βαρύ.

Υπομονή θέλει και δύναμη να περάσουν οι κολικοι... Και εμείς τα ίδια είμαστε.. 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν δίνω συμπλήρωμα.. Έκοψα τον θηλασμο... Αλλά τα χέρια στο στόμα είναι και στάδιο ανάπτυξης από όσο ξέρω.. Βέβαια εμένα η δικιά μου τρώει 150 κάθε 3 ώρες αλλά πολλές φορές τρώει και πιο συχνά.. 

Όσο ζητάει να της δίνεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ @Sotiria2004 . Λάθος η διατύπωση μου, αναφερόμουν σε σίτιση με φόρμουλα μιας κ σταμάτησα Κ εγώ τον θηλασμό. Οπότε λες να της δίνω άφοβα οπότε το ζητάει. Φοβόμουν μήπως η παραπάνω ποσότητα που ζητά της προκαλέσει δυσφορία. Μες τη βδομάδα έχουμε ραντεβού στη γιατρό κ θα το συζητήσω. Ίσως να πρέπει να αυξήσω τα ml.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Σε ευχαριστώ @Sotiria2004 . Λάθος η διατύπωση μου, αναφερόμουν σε σίτιση με φόρμουλα μιας κ σταμάτησα Κ εγώ τον θηλασμό. Οπότε λες να της δίνω άφοβα οπότε το ζητάει. Φοβόμουν μήπως η παραπάνω ποσότητα που ζητά της προκαλέσει δυσφορία. Μες τη βδομάδα έχουμε ραντεβού στη γιατρό κ θα το συζητήσω. Ίσως να πρέπει να αυξήσω τα ml.

Βασικά κάθε γιατρός φαντάζομαι θα λέει την δική του γνώμη, Εμένα λέει επειδή είναι καλοκαίρι μπορεί να διψάει και να θέλει να πιει, όχι από πείνα μόνο, οπότε κάποιες φορές ενδιάμεσα μπορεί να πιει 30 με 40 μλ ίσα ίσα για να ξςδιψασει... Ρώτα την και εσυ να δούμε τι θα σου πει

Πάντως άμα χορτάσει θα στο σπμροξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Βασικά κάθε γιατρός φαντάζομαι θα λέει την δική του γνώμη, Εμένα λέει επειδή είναι καλοκαίρι μπορεί να διψάει και να θέλει να πιει, όχι από πείνα μόνο, οπότε κάποιες φορές ενδιάμεσα μπορεί να πιει 30 με 40 μλ ίσα ίσα για να ξςδιψασει... Ρώτα την και εσυ να δούμε τι θα σου πει

Πάντως άμα χορτάσει θα στο σπμροξει... 

Είναι τόσο λαιμαργία το κορίτσι μου που αμφιβάλλω αν το σπρώξει. Μπορεί να είναι αυτό που λες , να διψάει κ να θέλει μια μικρή ποσότητα. Θα μιλήσω με τη γιατρό κ θα σου πω τι μου. Ίσως να προσθέσουμε κ το τσάι σκέφτομαι αντί για γάλα όταν ζητάει σε σύντομο διάστημα.  

Αχ αυτό το καλοκαίρι! Ταλαιπωρεί εμάς, ταλαιπωρεί κ θα μικρά μας . Τη μια μου βγάζει μικρα σπυράκια από τον ιδρώτα στο πρόσωπο. Τώρα ο σβέρκος της έχει κοκκινίσει πολύ κ δε ξέρω τι να της βάλω. Προφανώς λόγω της πτυχής που κάνει Κ επειδή την έχω αγκαλιά πολλές ώρες κ ακουμπά ο σβέρκος της στο δέρμα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Είναι τόσο λαιμαργία το κορίτσι μου που αμφιβάλλω αν το σπρώξει. Μπορεί να είναι αυτό που λες , να διψάει κ να θέλει μια μικρή ποσότητα. Θα μιλήσω με τη γιατρό κ θα σου πω τι μου. Ίσως να προσθέσουμε κ το τσάι σκέφτομαι αντί για γάλα όταν ζητάει σε σύντομο διάστημα.  

Αχ αυτό το καλοκαίρι! Ταλαιπωρεί εμάς, ταλαιπωρεί κ θα μικρά μας . Τη μια μου βγάζει μικρα σπυράκια από τον ιδρώτα στο πρόσωπο. Τώρα ο σβέρκος της έχει κοκκινίσει πολύ κ δε ξέρω τι να της βάλω. Προφανώς λόγω της πτυχής που κάνει Κ επειδή την έχω αγκαλιά πολλές ώρες κ ακουμπά ο σβέρκος της στο δέρμα μου.

Εμείς πήραμε κλιματιστικό για χάρη της πριγκίπισσας μας.. Δεν είχαμε... 

Την βγάζουμε στην αυλή, το ανοίγουμε μέσα να δροσίσει και μετά την βάζουμε στο σπίτι για να είναι σε δροσιά... 

Τι άλλο θέλει; χαχχαχ

Θα περάσει κσι αυτό.. Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως αν περνάμε τόσο άσχημα τους κολικούς στα δόντια τξ θα κάνουμε;;;;; οεο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εμείς πήραμε κλιματιστικό για χάρη της πριγκίπισσας μας.. Δεν είχαμε... 

Την βγάζουμε στην αυλή, το ανοίγουμε μέσα να δροσίσει και μετά την βάζουμε στο σπίτι για να είναι σε δροσιά... 

Τι άλλο θέλει; χαχχαχ

Θα περάσει κσι αυτό.. Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως αν περνάμε τόσο άσχημα τους κολικούς στα δόντια τξ θα κάνουμε;;;;; οεο;;; 

Όλα για τα μαναράκια μας @Sotiria2004 . 

Πάνω που θα ηρεμήσουμε με τους κολικούς έρχονται εμβόλια,  δοντάκια.  Μακάρι να τα περνάμε όλα όσο πιο ανώδυνα γίνεται. Κρίμα είναι τα ψυχακια να ταλαιπωρούνται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2020 at 9:18 ΠΜ, ο/η evi1996 είπε:

κοριτσια τι κανετε ?? ειμαστε 18 ημερων εμεισ...τα μωρακια ειναι φυσιολογικο να κανουν εμμετο 2 -3 φορες τη μερα και να βηχουν λιγο ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και χαρά σε όλες.

Είμαι σε απόγνωση και κάθε μέρα τουλάχιστον μια φορά βάζω τα κλάματα. Ο μικρός τελευταία με ταλαιπωρεί παρά πολύ με τον ύπνο. δεν λέει να κοιμηθεί και μπορεί ολόκληρη μέρα να μένει ξύπνιος και να γκρινιάζει. έχω εξαντληθεί και δεν ξέρω τι να κάνω. δεν έχω και βοήθεια, είμαστε μόνοι μας με τον άντρα μου αλλά αυτός δουλεύει τα πρωινά. Δεν έχω καθόλου προσωπικό χρόνο και δεν ξέρω γιατί τιμωρούμαι έτσι. 

Έχει τύχει σε καμία; δεν μπορώ να σκεφτώ ότι κάτι τέτοιο είναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Klimentini είπε:

Γεια και χαρά σε όλες.

Είμαι σε απόγνωση και κάθε μέρα τουλάχιστον μια φορά βάζω τα κλάματα. Ο μικρός τελευταία με ταλαιπωρεί παρά πολύ με τον ύπνο. δεν λέει να κοιμηθεί και μπορεί ολόκληρη μέρα να μένει ξύπνιος και να γκρινιάζει. έχω εξαντληθεί και δεν ξέρω τι να κάνω. δεν έχω και βοήθεια, είμαστε μόνοι μας με τον άντρα μου αλλά αυτός δουλεύει τα πρωινά. Δεν έχω καθόλου προσωπικό χρόνο και δεν ξέρω γιατί τιμωρούμαι έτσι. 

Έχει τύχει σε καμία; δεν μπορώ να σκεφτώ ότι κάτι τέτοιο είναι φυσιολογικό.

Δεν τιμωρησαι(δεν ξέρω και πως γράφεται) 🤪, μην το βλέπεις έτσι.. 

Παράτα ότι άλλο υπάρχει στο σπίτι και προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη. 

Φάση είναι και θα περάσει δεν είναι για πάντα έτσι.. Κάνε λίγη υπομονή και σκέψου ότι όλες τα ίδια περνάμε.. 

Πόνους, ολοήμερα αγκαλιά.. Κλαίμε και εμείς μαζί με τα μωρά... Αλλά υπάρχουν και καλές μέρες, τι να κάνουν και αυτά; σε θέλω αισιόδοξη.. 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Δεν τιμωρησαι(δεν ξέρω και πως γράφεται) 🤪, μην το βλέπεις έτσι.. 

Παράτα ότι άλλο υπάρχει στο σπίτι και προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη. 

Φάση είναι και θα περάσει δεν είναι για πάντα έτσι.. Κάνε λίγη υπομονή και σκέψου ότι όλες τα ίδια περνάμε.. 

Πόνους, ολοήμερα αγκαλιά.. Κλαίμε και εμείς μαζί με τα μωρά... Αλλά υπάρχουν και καλές μέρες, τι να κάνουν και αυτά; σε θέλω αισιόδοξη.. 😘

Σωτηρία μου σε ευχαριστώ αλλά είσαι σίγουρη ότι όλες τα ίδια περνάμε; Δεν το λέω με κακό σκοπό, απλά εμένα κυριολεκτικά δεν κοιμάται. Σήμερα ας πούμε από το πρωί στις 9.30 έχει κοιμηθεί ζήτημα μισή ώρα. Και η ώρα είναι 18.00. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Klimentini είπε:

Σωτηρία μου σε ευχαριστώ αλλά είσαι σίγουρη ότι όλες τα ίδια περνάμε; Δεν το λέω με κακό σκοπό, απλά εμένα κυριολεκτικά δεν κοιμάται. Σήμερα ας πούμε από το πρωί στις 9.30 έχει κοιμηθεί ζήτημα μισή ώρα. Και η ώρα είναι 18.00. 

Αχ κοπέλα μου εμένα ξύπνησε 6.30 και τώρα την έκανα μπάνιο και την τάισα νωρίς για να χαλαρώσει και να κοιμηθεί ξέρω ότι το πρωί θα ξυπνήσει από τις 5 αλλά δεν την πάλευα άλλο... Και δεν είναι μόνο ξύπνια θέλει και αγκαλιά αλλά όχι να κάθομαι να κάνω βόλτες θέλει.. Άστο.. Κλάμα... 

Μέχρι και την γειτόνισσα έβαλα να την κρατήσει λίγο για να ηρεμήσω να φάω, που δεν θέλω γενικά να την δίνω αγκαλιές αλλού αλλά θα κατερεα... Ο άντρας μου έρχεται πολύ αργά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, διαβάζω τα μηνύματα σας με τους προβληματισμούς και τις δυσκολίες σας και σας καταλαβαίνω απόλυτα. 

Ειδικά τον πρώτο καιρό το μωρο είναι προέκταση του εαυτου σας, ένας μάρσιπος θα σας σώσει. Μάρσιπος και περπάτημα βοηθάει και το πιο δύσκολο μωράκι να κοιμηθεί. 

Εγώ για να καταφέρω να κάνω μπάνιο με το νεογεννητο και τον τρίχρονο γιο μου πρέπει να έχω κάποιον άνθρωπο στο σπίτι γιατί όταν αποφασίσω να πάω στο μπάνιο τότε ξεσηκωνονται και τα δύο τους. Κουράγιο και πάλι κουράγιο, η αρχή είναι δύσκολη μετά καλυτερεύει και εμείς συνηθίζουμε στην έλλειψη ύπνου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Αχ κοπέλα μου εμένα ξύπνησε 6.30 και τώρα την έκανα μπάνιο και την τάισα νωρίς για να χαλαρώσει και να κοιμηθεί ξέρω ότι το πρωί θα ξυπνήσει από τις 5 αλλά δεν την πάλευα άλλο... Και δεν είναι μόνο ξύπνια θέλει και αγκαλιά αλλά όχι να κάθομαι να κάνω βόλτες θέλει.. Άστο.. Κλάμα... 

Μέχρι και την γειτόνισσα έβαλα να την κρατήσει λίγο για να ηρεμήσω να φάω, που δεν θέλω γενικά να την δίνω αγκαλιές αλλού αλλά θα κατερεα... Ο άντρας μου έρχεται πολύ αργά.. 

τι δηλαδή δεν κοιμάται όλες αυτές τις ώρες;;; 

τα έχω παίξει κι εγώ μόνη μου από το πρωί μέχρι βράδυ αργά που έρχεται ο άντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

τι δηλαδή δεν κοιμάται όλες αυτές τις ώρες;;; 

τα έχω παίξει κι εγώ μόνη μου από το πρωί μέχρι βράδυ αργά που έρχεται ο άντρας μου.

Όχι δεν κοιμαται... Κλείνει τα μάτια και μόλις την ακουμπήσεις στο κρεβάτι κλαίει.. Βόλτες μόνο... Και της φιλενάδα μου που έχουμε 3 μέρες διαφορά τα ίδια... Για αυτό σε λέω όλες τα ίδια έχουμε... 🤪

Υπομονή θα κάνουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sotiria2004 είπε:

Όχι δεν κοιμαται... Κλείνει τα μάτια και μόλις την ακουμπήσεις στο κρεβάτι κλαίει.. Βόλτες μόνο... Και της φιλενάδα μου που έχουμε 3 μέρες διαφορά τα ίδια... Για αυτό σε λέω όλες τα ίδια έχουμε... 🤪

Υπομονή θα κάνουμε... 

ρε 'σύ αλήθεια; γιατί είναι έτσι;; μήπως έχουν τίποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Klimentini είπε:

ρε 'σύ αλήθεια; γιατί είναι έτσι;; μήπως έχουν τίποτα;

Εμένα με έβαλε η παιδίατρος να πάω για να δει μήπως τα αυτιά της έχουν τίποτα και έπαθε καμία οτιτιδα, την φίλη μου την έβαλε να κάνει εξετάσει; για ουρολοιμωξη... Τίποτα δεν έχουν απλά είναι φάση και θα περάσει... Είμαστε σε άλμα ανάπτυξης με είπε στο τέλος... Τι να πω.. Είναι δύσκολο.. 

Άσε που τρώει και τα χέρια της όλη μέρα, επίσης η κυρία δεν θέλει μαρσυπο θέλει να είναι ψηλά αγκαλιά.. Σου λέω για γέλια και κλάματα είμαστε..

Άμα την πάρει λίγο ύπνος την κρατάω στην αγκαλιά μου,μονο αυτό σου λέω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εμένα πλέον μένει αρκετές ώρες ξύπνια μέσα στην ημέρα Κ τη Δευτέρα που το ανέφερα στην παιδίατρο μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Φυσιολογικό μεν, δύσκολο για εμάς δε. Σήμερα έμεινε πολλές ώρες ξύπνια. Με το που έκανα να φύγω από το δωμάτιο εκλαιγε.  Ήρθε η ώρα για το επόμενο γεύμα της κ εγώ δεν είχα αποστείρωσει ακόμα τα μπιμπερό.  Περιττό να σας πω ότι μας άκουσε όλο το οικοδομικό τετραγωνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μόνο εγώ έχω την υπναρου; Άρχισε και μου κοιμαται πιο πολλές ώρες,βασικα τον απαιτεί τον ύπνο της με τσιριδες!!!😀😀😀

Θα ξυπνήσει κ μετά από κάνα δυωρο πάλι ύπνο,το βράδυ ειδικά μου κοιμαται ένα 10 Ώρο συνεχομενα,...εκτός αν φταίει η φυσιοθεραπεία και την κουραζει,αλλά κ πριν ξεκινήσουμε έτσι ήταν..

Βέβαια για να κοιμηθεί θέλει αγκαλιά βόλτα σε όλο το σπίτι και εννοείται μόλις κάτσω αρχίζει η γκρίνια...

Δευτέρα κάναμε κ το πρώτο εμβόλιο μας,παχυναμε και ψηλωσαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariaira είπε:

Βρε κορίτσια μόνο εγώ έχω την υπναρου; Άρχισε και μου κοιμαται πιο πολλές ώρες,βασικα τον απαιτεί τον ύπνο της με τσιριδες!!!😀😀😀

Θα ξυπνήσει κ μετά από κάνα δυωρο πάλι ύπνο,το βράδυ ειδικά μου κοιμαται ένα 10 Ώρο συνεχομενα,...εκτός αν φταίει η φυσιοθεραπεία και την κουραζει,αλλά κ πριν ξεκινήσουμε έτσι ήταν..

Βέβαια για να κοιμηθεί θέλει αγκαλιά βόλτα σε όλο το σπίτι και εννοείται μόλις κάτσω αρχίζει η γκρίνια...

Δευτέρα κάναμε κ το πρώτο εμβόλιο μας,παχυναμε και ψηλωσαμε!!!

Τυχερουλα είσαι εσύ.. Έχεις χρόνο για το σπίτι και για ξεκούραση; 

Πως πάνε οι φυσιοθεραπειες; 

Είχε αντιδράσεις στο πρώτο εμβόλιο; εμείς θα πάμε 16 του μηνός.. Θα πηγαίναμε 10 αλλά θα την βάπτισω την. Μπέμπα μου 13 και είπε καλύτερα μετά να πάμε για το εμβόλιο.. 

Για να σας προλάβω την βαπτιζω τόσο νωρίς επειδή βλέπω θα έχουμε δύσκολο χειμώνα και δεν θέλω να είναι αβαφτιστη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...