Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Angelina85 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Σκέφτηκα γαντακια αλλά καλοκαιριάτικα δεν είναι καλή ιδέα. Όταν λες λαδακι; Εννοείς κάποιο βρεφικό προιον;

είτε baby oil ειτε και ελαιόλαδο :) απλα προσεχε μη το φαει. :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια !! Είμαι 39+2 και ακόμη τίποτα . Το μωρό είναι ψηλά και δεν έχω πονάκια και οι συσπάσεις μη σας πω νομίζω πως μειώθηκαν ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Είμαι 39+2 και ακόμη τίποτα . Το μωρό είναι ψηλά και δεν έχω πονάκια και οι συσπάσεις μη σας πω νομίζω πως μειώθηκαν ....

Καλησπέρα, ο γιατρός σου τι λέει που είναι ψηλά το μωρό;μεχρι και στο τέλος μπορεί να γυρίσει από όσο ξέρω οπότε μην σε απασχολεί... Το πρώτο σου είναι; λένε ότι στο πρώτο μπορείς να φτάσεις μέχρι το τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/7/2020 at 8:07 ΠΜ, ο/η Angelina85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς ειστε; Γέννησα κ εγώ! Λίγες μολις ώρες πριν το προγραμματισμένο μας ραντεβού η μικρή μας αποφάσισε να έρθει μόνη της στον κόσμο. Γέννησα μια κουκλίτσα κ όλα πήγαν κατ ευχήν,  αν Κ λίγο πιο επώδυνα από ότι ήμουν προετοιμασμένη. 

Να σου ζήσει η κουκλίτσα σου! 

Γερή και τυχερή να είναι πάντα στην ζωή της και καλή ανάρρωση σε σένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Ακόμα έγκυος εγω αν και το σώμα έχει πάρει μπρος για τον τοκετό. Ο γιατρός μου βρήκε 3εκ διαστολή και σημαντική μείωση του τραχηλου. Την Πέμπτη θα μπουμε για πρόκληση γιατί το μωρο είναι αρκετά μεγάλο και θα ζοριστω εάν περιμένω παραπάνω.

Ανυπομονώ από την μία και αγχώνομαι από την άλλη λες και ειναι η πρώτη φορά 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angel mommy είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Ακόμα έγκυος εγω αν και το σώμα έχει πάρει μπρος για τον τοκετό. Ο γιατρός μου βρήκε 3εκ διαστολή και σημαντική μείωση του τραχηλου. Την Πέμπτη θα μπουμε για πρόκληση γιατί το μωρο είναι αρκετά μεγάλο και θα ζοριστω εάν περιμένω παραπάνω.

Ανυπομονώ από την μία και αγχώνομαι από την άλλη λες και ειναι η πρώτη φορά 😝

Με το καλό κορίτσι μου,  όλα να σου πάνε περίφημα! Κ εγώ ήμουν αγχωμένη για την πρόκληση οπότε όταν λίγες ώρες πριν με έπιασαν οι πόνοι πανικοβληθηκα. Τελικά όλα πήγαν πολύ καλά! Να είσαι ψύχραιμη, με θετική διάθεση κ να σκέφτεσαι ότι μετά από την οποία ταλαιπωρία θα έχεις αγκαλιά το παιδί σου. Εγώ αυτό σκεφτόμουν όταν  πονούσα. Σου εύχομαι έναν ανώδυνο τοκετό κ μια υπέροχη εμπειρία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2020 at 2:36 ΜΜ, ο/η Angel mommy είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Ακόμα έγκυος εγω αν και το σώμα έχει πάρει μπρος για τον τοκετό. Ο γιατρός μου βρήκε 3εκ διαστολή και σημαντική μείωση του τραχηλου. Την Πέμπτη θα μπουμε για πρόκληση γιατί το μωρο είναι αρκετά μεγάλο και θα ζοριστω εάν περιμένω παραπάνω.

Ανυπομονώ από την μία και αγχώνομαι από την άλλη λες και ειναι η πρώτη φορά 😝

Με το καλό κοπέλα μου, έναν ανώδυνο και ολιγόωρο τοκετό σου εύχομαι!!! Θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Πώς τα πάτε οι κοπέλες που γεννήσατε ήδη; Έχετε βρει ήδη ρυθμό με τα μωράκια σας; Ελπίζω να είναι όλα καλά και να απολαμβάνετε τα μπεμπουδάκια σας.

Εγώ σήμερα 36+6, αντίστροφη μέτρηση, και δεν έχω ιδέα τι να περιμένω. Τελευταίο υπέρηχο είχα στις 34+4, σύμφωνα με τις μετρήσεις είναι μπουλούκος, τρέφεται καλά ο μπεμπάκος 😋. Κι αυτός ήταν σύμφωνα με την μαία ο τελευταίος υπέρηχος. Είχα Δευτέρα έλεγχο, μέτρησαν την πίεσή μου, άκουσαν καρδιά (10'' max), ακούγεται καλά μου είπαν, κι απλά ψηλάφισαν την κοιλιά μου να δουν τη θέση του μωρού. Δεν τους αντέχω ρε κορίτσια!!! Πραγματικά με ξεπερνάει αυτό που ζω εδώ στην Ολλανδία κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μα τόσο χύμα πια! 

Και ξεκινάει καύσωνας από σήμερα, που θα κρατήσει ίσως και μια βδομάδα🥴🥴🥴 Έλεγα το μόνο θετικό να γεννήσω εδώ τέτοια εποχή θα είναι πως θα γλιτώσω τη ζέστη....μπαααααα...🤣

Πόσες κοπέλες ακόμα που περιμένουν να γεννήσουν τις επόμενες μέρες; Με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας, με μια καλή γέννα! ❤️🤞

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Καλημέρα!! Πώς τα πάτε οι κοπέλες που γεννήσατε ήδη; Έχετε βρει ήδη ρυθμό με τα μωράκια σας; Ελπίζω να είναι όλα καλά και να απολαμβάνετε τα μπεμπουδάκια σας.

Εγώ σήμερα 36+6, αντίστροφη μέτρηση, και δεν έχω ιδέα τι να περιμένω. Τελευταίο υπέρηχο είχα στις 34+4, σύμφωνα με τις μετρήσεις είναι μπουλούκος, τρέφεται καλά ο μπεμπάκος 😋. Κι αυτός ήταν σύμφωνα με την μαία ο τελευταίος υπέρηχος. Είχα Δευτέρα έλεγχο, μέτρησαν την πίεσή μου, άκουσαν καρδιά (10'' max), ακούγεται καλά μου είπαν, κι απλά ψηλάφισαν την κοιλιά μου να δουν τη θέση του μωρού. Δεν τους αντέχω ρε κορίτσια!!! Πραγματικά με ξεπερνάει αυτό που ζω εδώ στην Ολλανδία κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μα τόσο χύμα πια! 

Και ξεκινάει καύσωνας από σήμερα, που θα κρατήσει ίσως και μια βδομάδα🥴🥴🥴 Έλεγα το μόνο θετικό να γεννήσω εδώ τέτοια εποχή θα είναι πως θα γλιτώσω τη ζέστη....μπαααααα...🤣

Πόσες κοπέλες ακόμα που περιμένουν να γεννήσουν τις επόμενες μέρες; Με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας, με μια καλή γέννα! ❤️🤞

 

 

Καλησπέρα κορίτσι!!

36+1 εγώ σήμερα, περιμένω κι εγώ να γεννήσω...μου φαίνεται ότι είναι πολύς ο καιρός ακόμα!! 

Τη δευτέρα πήγα στο γιατρό, το μωρό έχει πάρει θέση και είναι χαμηλά στη λεκάνη..όλα καλά μου είπε ο γιατρός και θα ξαναπάω την άλλη εβδομάδα να με δει!! Ήταν 2700 στις 35+5

Πήγαμε διακοπές και γυρίσαμε πριν λίγες μέρες, τώρα όλο τον Αύγουστο θα είμαστε Αθήνα και θα φάμε τη ζέστη...μέσα στη μέρα συνήθως είμαι σπίτι με αιρκοντισιον εκτός αν έχω καμιά δουλειά, απογεύματα βγαίνω....Ολλανδία πιστεύω δε θα έχετε όλο τον Αύγουστο ζέστες, ε;

Πώς είσαι εσύ; Τι βάρος είχε ο μπέμπης σου; Τι θέση σου είπαν έχει;

Με το καλό να έρθουν τα μικρά μας 💙❤️´

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!

36+1 εγώ σήμερα, περιμένω κι εγώ να γεννήσω...μου φαίνεται ότι είναι πολύς ο καιρός ακόμα!! 

Τη δευτέρα πήγα στο γιατρό, το μωρό έχει πάρει θέση και είναι χαμηλά στη λεκάνη..όλα καλά μου είπε ο γιατρός και θα ξαναπάω την άλλη εβδομάδα να με δει!! Ήταν 2700 στις 35+5

Πήγαμε διακοπές και γυρίσαμε πριν λίγες μέρες, τώρα όλο τον Αύγουστο θα είμαστε Αθήνα και θα φάμε τη ζέστη...μέσα στη μέρα συνήθως είμαι σπίτι με αιρκοντισιον εκτός αν έχω καμιά δουλειά, απογεύματα βγαίνω....Ολλανδία πιστεύω δε θα έχετε όλο τον Αύγουστο ζέστες, ε;

Πώς είσαι εσύ; Τι βάρος είχε ο μπέμπης σου; Τι θέση σου είπαν έχει;

Με το καλό να έρθουν τα μικρά μας 💙❤️´

Καλημέρα! Καλά είμαι προς το παρόν, θα δούμε όμως πως θα πάνε οι επόμενες μέρες, γιατί μέχρι και Τρίτη θα έχουμε 36-37 βαθμούς😬 Νομίζω ήσουν Αγγλία, όχι; Άρα ξέρεις πώς είναι εδώ αν η θερμοκρασία ανέβει πάνω από τους 30. Αυτό που με ενοχλεί είναι πως δεν θα μπορέσω να πάω για περπάτημα που λένε πως βοηθάει τον τελευταίο μήνα, γιατί νυχτώνει και πιο αργά εδώ...υπομονή, τι να κάνουμε, ας είναι καλά τα μωράκια μας 🙂😍 Γιατί και η Αθήνα τέτοια εποχή δεν παλεύεται! Τουλάχιστον πήγατε διακοπούλες, πόσο μου έχει λείψει η θάλασσα, δε φαντάζεσαι!

Ο μπέμπης ευτυχώς φαίνεται να έχει κατέβει χαμηλά, 34+4 που είχα τον τελευταίο υπέρηχο μου ήταν κοντα 2600, και να περιμένω βάρος γέννησης στα 3500. Είμαι πολύ περίεργη να δω πόσο μέσα ή έξω θα πέσουν.... 

Όλα καλά μας εύχομαι, να μας λυπηθούν τα μπεμπουδάκια μας και να μην ταλαιπωρηθούμε πολύ στη γέννα! 😉🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Καλημέρα! Καλά είμαι προς το παρόν, θα δούμε όμως πως θα πάνε οι επόμενες μέρες, γιατί μέχρι και Τρίτη θα έχουμε 36-37 βαθμούς😬 Νομίζω ήσουν Αγγλία, όχι; Άρα ξέρεις πώς είναι εδώ αν η θερμοκρασία ανέβει πάνω από τους 30. Αυτό που με ενοχλεί είναι πως δεν θα μπορέσω να πάω για περπάτημα που λένε πως βοηθάει τον τελευταίο μήνα, γιατί νυχτώνει και πιο αργά εδώ...υπομονή, τι να κάνουμε, ας είναι καλά τα μωράκια μας 🙂😍 Γιατί και η Αθήνα τέτοια εποχή δεν παλεύεται! Τουλάχιστον πήγατε διακοπούλες, πόσο μου έχει λείψει η θάλασσα, δε φαντάζεσαι!

Ο μπέμπης ευτυχώς φαίνεται να έχει κατέβει χαμηλά, 34+4 που είχα τον τελευταίο υπέρηχο μου ήταν κοντα 2600, και να περιμένω βάρος γέννησης στα 3500. Είμαι πολύ περίεργη να δω πόσο μέσα ή έξω θα πέσουν.... 

Όλα καλά μας εύχομαι, να μας λυπηθούν τα μπεμπουδάκια μας και να μην ταλαιπωρηθούμε πολύ στη γέννα! 😉🤞

Καλημέρα!!

Ναι ήμουν Αγγλία και θυμάμαι όταν είχε ζέστες δεν παλευόταν με τίποτα!! Είχε κάνει κάτι 40αρια, αλλά ακόμη και με 25-27 βαθμούς είναι σαν 35 εδώ στην Ελλάδα 😆🥵

Πάντως με το περπάτημα προσπάθησε να περπατάς στη σκιά απόγευμα πχ όταν δε βαράει τόσο ο ήλιος, ή αλλιώς κ μες το σπίτι σου μη σου πω. Αν έχεις και μπάλα νομίζω βοηθάει να κάθεσαι. Επίσης η μαία μου είπε να κάνω βαθιά καθίσματα απ’όταν μπήκα στο μήνα μου, αυτό μπορείς να το κάνεις και σπίτι 😊

Μια χαράαα ο μικρός σου, μεγαλούτσικο μωράκι ε; Πολύ πιθανό να πέσουν έξω γιατί το βάρος στο λένε στο περίπου..εσύ θα γεννήσεις κ με καισαρική ή πρόκληση αν θυμάμαι καλά;; Οπότε αν βγει κ λίγο νωρίτερα μπορεί να ναι πιο λίγο το βάρος 😄

Ναι πήγαμε στη Λευκάδα, εγώ δεν είμαι του μπάνιου να φανταστείς κ φέτος έχω κάνει όσα μπάνια δεν έχω κάνει τα τελευταία δέκα χρόνια 😆 Πολύ ωραία περάσαμε η αλήθεια είναι ❤️❤️ Δεν πειράζει του χρόνου θα πας κι εσύ με το μικρό ☺️🥰💙

Από πόνους πώς είσαι; Με έχει πιάσει από χθες η μέση μου όταν πατάω το αριστερό πόδι πεθαίνω..είναι φυσιολογικό; Επίσης το μωρό με πιέζει χαμηλά, κουνιέται σνχ κ με πονάει χαμηλά κ ψηλά, πονάει κ η κοιλιά μου όταν την ακουμπάω γτ τη νιώθω πολύ τεντωμένη και τσούζει..για να μην πω που σνχ με πιέζει κ κατουριέμαι,γιατί το’χω καιρό αυτό. Έχω και κάποιες συσπάσεις. Επίσης ανακατεύομαι έκανα εμετό πάλι χθες στον 9ο μήνα ρε γαμώτο . Με έχει πιάσει σήμερα μια απελπισία λίγο άσε..

Τα έχεις ψωνίσει όλα φαντάζομαι;; Έχεις φτιάξει και τη βαλίτσα; Εγώ δεν έχω αγοράσει ακόμα νυχτικές κ φορμάκι εξόδου για το μωρό ούτε έχω φτιάξει τη βαλίτσα κ αγχώνομαι λίγο μη μου τύχει κάτι ξαφνικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεχεχεχεχ, καλά έκανες, πολύ ωραία η Λευκάδα!!

Ναι, ο μπεμπάκος φαίνεται να τρέφεται καλά, είναι σχετικά ψηλά στις καμπύλες, αν και δεν εμπιστεύομαι τις μετρήσεις τους, τι ακρίβεια να περιμένω με υπέρηχο 5'; Αλλά δε με χαλάει καθόλου ένα στρουμπουλό μωρό, με δίπλες στα μπουτάκια, να έχω να πιάνω 🤣.

Ακόμα δεν έχω ετοιμάσει πράγματα για το μαιευτήριο, γιατί δεν ξέρω αν θα πάρω βαλιτσάκι η σακβουαγιάζ, αλλά τα πιο πολλά τα έχω αγοράσει, μόνο ρόμπα δεν έχω ακόμα, αλλά θα δω αν θα πάρω, ονλάιν δεν έχω βρει κάτι που να μου αρέσει. Μέσα στο Σ/Κ πάντως λέω να ετοιμάσω το βαλιτσάκι με τα πράγματα του μωρού, με πλύσιμο/σιδέρωμα έχω τελειώσει σχεδόν. Ευτυχώς, μένουμε πολύ κοντά στο νοσοκομείο, οπότε αν ξεχάσουμε κάτι πετάγεται ο σύζυγος και το παίρνει. Μην αγχώνεσαι πάντως, ακόμα κι αν αρχίσουν οι αρχικές συσπάσεις, μέχρι να γεννήσεις μεσολαβεί πολύ χρόνος, προλαβαίνεις να τα ετοιμάσεις. Απλά να τα έχεις όλα συγκεντρωμένα από πριν-φαντάζομαι έχεις λίστα με αυτά που χρειάζεσαι- κι αν δε μπορείς εσύ, τα τακτοποιεί ο σύζυγος στη βαλίτσα. Να έχουμε στο νου μας, πως το άγχος δρα ανασταλτικά στη φάση των συσπάσεων, οπότε όσο πιο χαλαρές παραμένουμε όταν ξεκινήσει η όλη διαδικασία, τόσο καλύτερα προχωράει και πιο γρήγορα και η διαστολή διάβασα. Προσπαθω από τώρα να μπω σε αυτή τη διαδικασία ψυχολογικά, να μη φρικάρω όταν ξεκινήσουν οι συσπάσεις ή σπάσουν τα νερά.

Αυτές τις μέρες είμαι σχετικά καλά, αν και πονάω κάποιες φορές από κάτω, νιώθω την πίεση στα κόκκαλα, σε σημείο που να μην μπορώ να κάνω βήμα, αλλά περνάει σχετικά αμέσως. Την προηγούμενη βδομάδα είχα θέμα με την μέση, χαμηλά στ αριστερά, όποτε περπατούσα και πατούσα στο αριστερό, όπως εσύ, και κράτησε 2 μέρες. Πλέον όλες αυτές οι ενοχλήσεις είναι αναμενόμενες, από τη στιγμή που έχει πάρει θέση το μωρό χαμηλά. Έχω παρατηρήσει πως οι μύες γύρω από το περίνεο είναι πρησμένοι, μου είπε η μαία πως από την πίεση που ασκεί το μωρό εκεί κάτω όλα είναι φυσιολογικά. 

Έχεις πάλι εμετούς; 🙁 Φαντάζομαι πόσο ενοχλητικό και εξουθενωτικό πρέπει να είναι σε αυτό το στάδιο. Να προσέχεις μην αφυδατώνεσαι, να πίνεις πολύ νερό! Έχεις δοκιμάσει ροφήματα με τζίτζερ; Εμένα με βοηθούσαν με τι ναυτίες το πρωτο τρίμηνο. Με τη ζέστη τώρα μια παγωμένη τζιτζερομπύρα ίσως;  Άσχετο, αλλά διάβασα πως οι χουρμάδες ίσως βοηθάνε τον τελευταίο μήνα, λέω ν'αρχίσω να τρώω καθημερινά, αν υπάρχει έστω και μια μικρή πιθανότητα να βοηθήσει με τη διαστολή και να με γλιτώσει από την πρόκληση 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οι ευχές σας επιασαν τόπο! Γέννησα φυσιολογικά μια μπέμπα 4,200 κιλα σε περίπου 3 ώρες από την στιγμή που ξεκίνησα να νιώθω τους τεχνικούς πόνους. Πραγματικά μοναδική εμπειρία! 

 

Ευχομαι τον ίδιο εύκολο τοκετό στα κορίτσια που περιμένουν να γεννήσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angel mommy τι τελεια!!! Να σου ζήσει το μπουμπούκι!!!! Γερό και καλότυχο πάντα!!!

 

Εμείς σήμερα είμαστε 4 εβδομαδων. Δεν μπορώ να πω εύκολων σε καμία περίπτωση. Φλερτάρω (ακόμα) με την επιλοχειο κατάθλιψη κι ας μην το θέλω, λόγω αϋπνίας. Η μικρή άπαξ και ξυπνήσει και φάει δεν κοιμάται με τίποτα μετά, από το βράδυ έως το πρωί έχουμε ένταση και κλάμα κι όσο και να θες να κάνεις υπομονή, υπάρχουν φορές που φτάνεις στα όρια σου. 

Ο άντρας μου, ενώ βοηθάει, ξυπνάει νωρίς για δουλειά, κι έτσι την αναλαμβάνω εγώ τα βράδια..σε συνδυασμό όμως με όλη την ημέρα, που η μικρή θέλει στα χέρια, καταλαβαίνετε ότι είμαι ένα πτώμα... Ήρθαν κι οι δικοί μου να βοηθήσουν, έστω να κοιμηθώ καμία ώρα, αλλά δεν μπορώ, βρε κορίτσια, έτσι στο άσχετο. Περίεργη φάση. Υπερένταση φουλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angel mommy να σου ζησει το αστερακι σου!!! Γερο και καλοτυχο!!!!  @Karmeliet @Princess28 με το καλο κοριτσια μου και με ενα πονο!!!  18 ημερων σημερα ο μπεμπης και μια ετσι μια αλλιως ειμαστε!! Χτες ηταν λολυ ανησυχος σημερα μια χαρα! Απλα αποφασισα να μην το ξυπναω να τρωει που μου λενε τον αφηνω και οποτε ξυπνησει!!! Μονο κατι φορες ασφυκτιω θελω να βγω εξω ρε κοριτσια και η πεθερα μου ειναι σπιτι και δεν με αφηνει να το κουναω!! Θα φυγει την αλλη εβδομαδα να γλιτωσω!!!! Κανει καμια κοπελα μικτη διατροφη?? Και ξενο και θηλασμο??

Απο βαρος πως πανε τα μωρακια σας?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angel mommy να σου ζήσει το μαναράκι σου! Να είναι γερή κ καλοτυχη!

@konstantinaVE Μανούλα μόλις 10 ημερών κ όσο ενθουσιασμένη είμαι αλλά τόσο κουρασμένη είμαι. Δε ξέρω πως αντέχω τις τελευταίες ημέρες με έναν τρίωρο ύπνο 2-5 . Αυτό είναι, τις υπόλοιπες ώρες η μικρή μου είναι ξύπνια. Είχα τέτοια υπερένταση που σήμερα ζήτησα από τη μαμά μου να γυρίσει σπίτι. Θέλησα να μείνω μόνη με τη μικρή, νομίζοντας ότι θα είναι πιο εύκολο να βρούμε μόνες τους ρυθμούς μας. Ευτυχώς δεν το παρεξηγησε κ είναι κοντά στο σπίτι οπότε αν χρειαστεί θα έρθει.

@Ampempa εγώ κάνω μικτή διατροφή. Εγώ ελάχιστο γάλα κ δεν ήθελα να αφήνω την μικρή πεινασμένη προκειμένου να προσπαθήσω για αποκλειστικό θηλασμό. Οπότε της δίνω κυριως συμπληρώμα κ το βραδυ θηλασμό. Αν κρίνω ότι μετά από 1-2 ώρες πίνει όλο το γάλα της προφανώς κ δεν της φτάνει ούτε για πλάκα το δικό μου. Πιο πολύ την χαλαρώνει πάρα την κάνει να χορτάσει. Δευτέρα έχουμε γιατρό κ θα δούμε το βάρος μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

@Angel mommy να σου ζησει το αστερακι σου!!! Γερο και καλοτυχο!!!!  @Karmeliet @Princess28 με το καλο κοριτσια μου και με ενα πονο!!!  18 ημερων σημερα ο μπεμπης και μια ετσι μια αλλιως ειμαστε!! Χτες ηταν λολυ ανησυχος σημερα μια χαρα! Απλα αποφασισα να μην το ξυπναω να τρωει που μου λενε τον αφηνω και οποτε ξυπνησει!!! Μονο κατι φορες ασφυκτιω θελω να βγω εξω ρε κοριτσια και η πεθερα μου ειναι σπιτι και δεν με αφηνει να το κουναω!! Θα φυγει την αλλη εβδομαδα να γλιτωσω!!!! Κανει καμια κοπελα μικτη διατροφη?? Και ξενο και θηλασμο??

Απο βαρος πως πανε τα μωρακια σας?? 

Καλησπέρα κι από μένα. με μεικτή διατροφή κι εγώ, δυστυχώς, σχεδόν ένα μήνα από τον τοκετό και το γάλα μου δεν επαρκεί παρ'όλο που τον έχω και τον είχα στο στήθος μου συνέχεια. 

Να βγεις έξω και να ξελαμπικάρεις, δεν καταλαβαίνω γιατί η πεθερά σου δεν σε αφήνει να βγεις.. 😕 

εμένα ρε κορίτσια ο δικός μου, μια έτσι μια αλλιώς... άσε που όταν τον αφήνω κάτω εφόσον έχει κοιμηθεί κλαίει.. πολλές φορές δεν μπορώ καν να παω τουαλέτα..  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω τα φώτα σας.. Κανονικά πρέπει να πάω σε άλλη ομάδα αλλά εσείς είστε η παρέα μου τόσο καιρό... Η μπέμπα μου όπως σας είπα δεν θηλάζει επειδή με έπιασε πανικός με την μαστίτιδα.. Της έδινα frisolac 1 και επειδή έκανε γουλιες και είχε κολικούς της έδωσα frisolac ac.. Όμως δεν το θέλει καθόλου και όλο βάζει το χέρι στο στόμα ότι πεινάει.. Είπα να μην ενοχλήσω Κυριακή την παιδίατρο.. 

Εσείς τι λέτε να κάνω; 

Να της το αλλάξω πάλι; το δίνω από Παρασκευή απόγευμα... 

Ευχαριστώ 

Υγ. Φιλάκια σε όλες τις πατουσιτσες και περιμένω καινουρια μωράκια... Χαίρομαι με τα νέα σας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2020 at 2:23 ΜΜ, ο/η Karmeliet είπε:

Εχεχεχεχεχ, καλά έκανες, πολύ ωραία η Λευκάδα!!

Ναι, ο μπεμπάκος φαίνεται να τρέφεται καλά, είναι σχετικά ψηλά στις καμπύλες, αν και δεν εμπιστεύομαι τις μετρήσεις τους, τι ακρίβεια να περιμένω με υπέρηχο 5'; Αλλά δε με χαλάει καθόλου ένα στρουμπουλό μωρό, με δίπλες στα μπουτάκια, να έχω να πιάνω 🤣.

Ακόμα δεν έχω ετοιμάσει πράγματα για το μαιευτήριο, γιατί δεν ξέρω αν θα πάρω βαλιτσάκι η σακβουαγιάζ, αλλά τα πιο πολλά τα έχω αγοράσει, μόνο ρόμπα δεν έχω ακόμα, αλλά θα δω αν θα πάρω, ονλάιν δεν έχω βρει κάτι που να μου αρέσει. Μέσα στο Σ/Κ πάντως λέω να ετοιμάσω το βαλιτσάκι με τα πράγματα του μωρού, με πλύσιμο/σιδέρωμα έχω τελειώσει σχεδόν. Ευτυχώς, μένουμε πολύ κοντά στο νοσοκομείο, οπότε αν ξεχάσουμε κάτι πετάγεται ο σύζυγος και το παίρνει. Μην αγχώνεσαι πάντως, ακόμα κι αν αρχίσουν οι αρχικές συσπάσεις, μέχρι να γεννήσεις μεσολαβεί πολύ χρόνος, προλαβαίνεις να τα ετοιμάσεις. Απλά να τα έχεις όλα συγκεντρωμένα από πριν-φαντάζομαι έχεις λίστα με αυτά που χρειάζεσαι- κι αν δε μπορείς εσύ, τα τακτοποιεί ο σύζυγος στη βαλίτσα. Να έχουμε στο νου μας, πως το άγχος δρα ανασταλτικά στη φάση των συσπάσεων, οπότε όσο πιο χαλαρές παραμένουμε όταν ξεκινήσει η όλη διαδικασία, τόσο καλύτερα προχωράει και πιο γρήγορα και η διαστολή διάβασα. Προσπαθω από τώρα να μπω σε αυτή τη διαδικασία ψυχολογικά, να μη φρικάρω όταν ξεκινήσουν οι συσπάσεις ή σπάσουν τα νερά.

Αυτές τις μέρες είμαι σχετικά καλά, αν και πονάω κάποιες φορές από κάτω, νιώθω την πίεση στα κόκκαλα, σε σημείο που να μην μπορώ να κάνω βήμα, αλλά περνάει σχετικά αμέσως. Την προηγούμενη βδομάδα είχα θέμα με την μέση, χαμηλά στ αριστερά, όποτε περπατούσα και πατούσα στο αριστερό, όπως εσύ, και κράτησε 2 μέρες. Πλέον όλες αυτές οι ενοχλήσεις είναι αναμενόμενες, από τη στιγμή που έχει πάρει θέση το μωρό χαμηλά. Έχω παρατηρήσει πως οι μύες γύρω από το περίνεο είναι πρησμένοι, μου είπε η μαία πως από την πίεση που ασκεί το μωρό εκεί κάτω όλα είναι φυσιολογικά. 

Έχεις πάλι εμετούς; 🙁 Φαντάζομαι πόσο ενοχλητικό και εξουθενωτικό πρέπει να είναι σε αυτό το στάδιο. Να προσέχεις μην αφυδατώνεσαι, να πίνεις πολύ νερό! Έχεις δοκιμάσει ροφήματα με τζίτζερ; Εμένα με βοηθούσαν με τι ναυτίες το πρωτο τρίμηνο. Με τη ζέστη τώρα μια παγωμένη τζιτζερομπύρα ίσως;  Άσχετο, αλλά διάβασα πως οι χουρμάδες ίσως βοηθάνε τον τελευταίο μήνα, λέω ν'αρχίσω να τρώω καθημερινά, αν υπάρχει έστω και μια μικρή πιθανότητα να βοηθήσει με τη διαστολή και να με γλιτώσει από την πρόκληση 😉

Καλημέρα!!

Εγώ σακβουαγιαζ λέω να πάρω, δε θα ναι πιο βολικό; Τα έχω ετοιμάσει σχεδόν όλα, μου λείπει μόνο νυχτικό θηλασμού και φορμάκι για το μωρό για όταν βγει από το μαιευτήριο..θέλω να του πάρω κάτι ωραίο αλλά δεν έχω βρει ακόμα γαμώτο..κατά τ άλλα πήρα προχθές 10 φορμάκια για να έχουμε να του αλλάζουμε γιατί δεν είχα πολλά, πρέπει να τα πλύνω κ αυτά κ να τα σιδερώσω...έχω αγχωθεί λίγο αυτές τις μέρες, μην τύχει κάτι ξαφνικό και δεν τα έχω έτοιμα.. Αλλά αυτό που λες, αν τα έχουμε όλα έτοιμα συγκεντρωμένα, προλαβαίνουμε να τα βάλουμε στη βαλίτσα όταν έρθει η ώρα..

Δεν το ήξερα αυτό που λες για το άγχος..δηλαδή εννοείς ότι αν αρχίσουν οι πόνοι και αγχωθώ μπορεί αυτό να καθυστερήσει τη γέννα; Κι εγώ προσπαθώ να προετοιμαστώ, αλλά όταν το σκέφτομαι ήδη με πιάνει φόβος για όλα..ίσως εκείνη την ώρα που δε θα μπορώ να το αποφύγω να το πάρω απόφαση 😅

Εμένα σήμερα άρχισε να μου περνάει αυτός ο πόνος στη μέση..κατά τ άλλα πιο πολύ ανακατωσούρες κ ζαλάδα έχω..δε ξέρω γιατί ακόμη..δε μου πέρασαν ποτέ οι εμετοί η αλήθεια είναι..απλά μειώθηκαν..μέχρι τον 5ο είχα κάθε μέρα 3-4 εμετούς, 6ο λίγο ηρέμησα αλλά μετά στον 7ο έκανα αρκετούς, 8ο καναδυό κ τώρα στον 9ο πάλι έχω κάνει 2-3 φορές..κ η ανακατωσούρα δε μου έχει περάσει καθόλου...είναι εξουθενωτικό αν σκεφτείς ότι έχουμε κ τους άλλους πόνους τώρα, στη μέση, το μωρό που πιέζει χαμηλά κλπ.. Δεν το είχα ακούσει για το τζιντζερ!! Μπορεί να το δοκιμάσω καλό ακούγεται

Οι χουρμάδες που λες βοηθάνε ;; Δεν τους τρώω γαμώτο αλλά μπορεί να δοκιμάσω αν είναι να βοηθήσουν στη διαστολή 😄 Για να δούμε τι θα μας πει κ ο γιατρός. Τετάρτη ή Πέμπτη θα πάω να με δει να δει πώς πάμε... Πότε έχεις εσύ τώρα ραντεβού;

Πήραμε και λαδάκι και ξεκίνησε ο άντρας μου να μου κάνει μασαζ στο περίνεο..το περίμενα πιο ευχάριστο να πω την αλήθεια. Κάνεις εσύ; Έχω ακούσει ότι βοηθάει να γίνει πιο ελαστική η περιοχή εκεί και ίσως να μη χρειαστούμε περινεοτομή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!

Εγώ σακβουαγιαζ λέω να πάρω, δε θα ναι πιο βολικό; Τα έχω ετοιμάσει σχεδόν όλα, μου λείπει μόνο νυχτικό θηλασμού και φορμάκι για το μωρό για όταν βγει από το μαιευτήριο..θέλω να του πάρω κάτι ωραίο αλλά δεν έχω βρει ακόμα γαμώτο..κατά τ άλλα πήρα προχθές 10 φορμάκια για να έχουμε να του αλλάζουμε γιατί δεν είχα πολλά, πρέπει να τα πλύνω κ αυτά κ να τα σιδερώσω...έχω αγχωθεί λίγο αυτές τις μέρες, μην τύχει κάτι ξαφνικό και δεν τα έχω έτοιμα.. Αλλά αυτό που λες, αν τα έχουμε όλα έτοιμα συγκεντρωμένα, προλαβαίνουμε να τα βάλουμε στη βαλίτσα όταν έρθει η ώρα..

Δεν το ήξερα αυτό που λες για το άγχος..δηλαδή εννοείς ότι αν αρχίσουν οι πόνοι και αγχωθώ μπορεί αυτό να καθυστερήσει τη γέννα; Κι εγώ προσπαθώ να προετοιμαστώ, αλλά όταν το σκέφτομαι ήδη με πιάνει φόβος για όλα..ίσως εκείνη την ώρα που δε θα μπορώ να το αποφύγω να το πάρω απόφαση 😅

Εμένα σήμερα άρχισε να μου περνάει αυτός ο πόνος στη μέση..κατά τ άλλα πιο πολύ ανακατωσούρες κ ζαλάδα έχω..δε ξέρω γιατί ακόμη..δε μου πέρασαν ποτέ οι εμετοί η αλήθεια είναι..απλά μειώθηκαν..μέχρι τον 5ο είχα κάθε μέρα 3-4 εμετούς, 6ο λίγο ηρέμησα αλλά μετά στον 7ο έκανα αρκετούς, 8ο καναδυό κ τώρα στον 9ο πάλι έχω κάνει 2-3 φορές..κ η ανακατωσούρα δε μου έχει περάσει καθόλου...είναι εξουθενωτικό αν σκεφτείς ότι έχουμε κ τους άλλους πόνους τώρα, στη μέση, το μωρό που πιέζει χαμηλά κλπ.. Δεν το είχα ακούσει για το τζιντζερ!! Μπορεί να το δοκιμάσω καλό ακούγεται

Οι χουρμάδες που λες βοηθάνε ;; Δεν τους τρώω γαμώτο αλλά μπορεί να δοκιμάσω αν είναι να βοηθήσουν στη διαστολή 😄 Για να δούμε τι θα μας πει κ ο γιατρός. Τετάρτη ή Πέμπτη θα πάω να με δει να δει πώς πάμε... Πότε έχεις εσύ τώρα ραντεβού;

Πήραμε και λαδάκι και ξεκίνησε ο άντρας μου να μου κάνει μασαζ στο περίνεο..το περίμενα πιο ευχάριστο να πω την αλήθεια. Κάνεις εσύ; Έχω ακούσει ότι βοηθάει να γίνει πιο ελαστική η περιοχή εκεί και ίσως να μη χρειαστούμε περινεοτομή.

Εγω πήρα βαλίτσα και τελικά έκανα καλά γιατί όταν βγήκαμε από την κλινική ο άντρας μου κουβαλούσε ην καλαθουνα και εγώ έπρεπε να πάρω την βαλίτσα οπότε τα ροδάκια με έσωσαν να την κουβάλησω δεν θα μπορούσα με τίποτα.. 

Για το άγχος εμένα έσπασαν τα νερά και έπρεπε όμως να μπω για καισαρικη με ολική νάρκωση, όταν με είδε ο αναισθησιολογος ζήτησε από την μαία να μου δώσει ένα ζαναξ... Μόνο αυτό σου λέω 🤣φαντάσου σε τι κατάσταση ήμουν, συσπάσεις κάθε 5 Λεπτα. Κλάμα. 

Πόνο στην μέση είχα την προηγούμενη μέρα πριν γεννήσω, όσο για την νυχτικια εγώ λερωσα 3, οπότε καλό θα είναι να έχεις μαζί σου και μία άλλαξια, μην πάρεις μια μόνο. 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια θέλω τα φώτα σας.. Κανονικά πρέπει να πάω σε άλλη ομάδα αλλά εσείς είστε η παρέα μου τόσο καιρό... Η μπέμπα μου όπως σας είπα δεν θηλάζει επειδή με έπιασε πανικός με την μαστίτιδα.. Της έδινα frisolac 1 και επειδή έκανε γουλιες και είχε κολικούς της έδωσα frisolac ac.. Όμως δεν το θέλει καθόλου και όλο βάζει το χέρι στο στόμα ότι πεινάει.. Είπα να μην ενοχλήσω Κυριακή την παιδίατρο.. 

Εσείς τι λέτε να κάνω; 

Να της το αλλάξω πάλι; το δίνω από Παρασκευή απόγευμα... 

Ευχαριστώ 

Υγ. Φιλάκια σε όλες τις πατουσιτσες και περιμένω καινουρια μωράκια... Χαίρομαι με τα νέα σας.. 

Ενοειται να παρεις τον παιδιατρο!! Να το αλλαξεις αμα δεν τονθελει το μωρακι σου! Εγω του δινω almiron σαν συμπληρωμα 180 ml συνολο την ημερα! Μια χαρα τον βλεπω!!! Αλλα τον εχω και συνεχεια στο στηθος!!! Καλα καλα δεν κοιμαμαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εγω πήρα βαλίτσα και τελικά έκανα καλά γιατί όταν βγήκαμε από την κλινική ο άντρας μου κουβαλούσε ην καλαθουνα και εγώ έπρεπε να πάρω την βαλίτσα οπότε τα ροδάκια με έσωσαν να την κουβάλησω δεν θα μπορούσα με τίποτα.. 

Για το άγχος εμένα έσπασαν τα νερά και έπρεπε όμως να μπω για καισαρικη με ολική νάρκωση, όταν με είδε ο αναισθησιολογος ζήτησε από την μαία να μου δώσει ένα ζαναξ... Μόνο αυτό σου λέω 🤣φαντάσου σε τι κατάσταση ήμουν, συσπάσεις κάθε 5 Λεπτα. Κλάμα. 

Πόνο στην μέση είχα την προηγούμενη μέρα πριν γεννήσω, όσο για την νυχτικια εγώ λερωσα 3, οπότε καλό θα είναι να έχεις μαζί σου και μία άλλαξια, μην πάρεις μια μόνο. 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο... 

Καλημέρα!! 

Να’σαι καλά ρε αγάπη...ναι με βοήθησες.

Το φανταζόμουν αυτό για τις νυχτικές, εσύ μ επιβεβαίωσες!!

Πωπω θα σουν μες το άγχος ε;; Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Δε ξέρω αν κάνω καλά που γράφω εδώ γι’αυτό, αλλά ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε κ να ξέρει κάποια κοπέλα κάτι.

Από χθες το βράδυ που έπεσα να κοιμηθώ πονάει η κοιλιά μου χαμηλά πολύ, σαν πόνοι περιόδου, μέχρι τώρα το πρωί δε μου ‘χει περάσει, και όλη νύχτα ξύπναγα κ πόναγα. Τώρα νιώθω ότι πονάει κ χαμηλά κ ψηλά...δε ξέρω αν αντανακλάει ο πόνος από χαμηλά ψηλά.

Πιστεύετε είναι φυσιολογικό ή πρέπει να το πω στο γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Δε ξέρω αν κάνω καλά που γράφω εδώ γι’αυτό, αλλά ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε κ να ξέρει κάποια κοπέλα κάτι.

Από χθες το βράδυ που έπεσα να κοιμηθώ πονάει η κοιλιά μου χαμηλά πολύ, σαν πόνοι περιόδου, μέχρι τώρα το πρωί δε μου ‘χει περάσει, και όλη νύχτα ξύπναγα κ πόναγα. Τώρα νιώθω ότι πονάει κ χαμηλά κ ψηλά...δε ξέρω αν αντανακλάει ο πόνος από χαμηλά ψηλά.

Πιστεύετε είναι φυσιολογικό ή πρέπει να το πω στο γιατρό;

Καλημέρα εγώ ξύπνησα με τέτοιους πόνους να πάω τουαλέτα και Σπασαν τα νερα μου... Αν είσαι στις μέρες σου να γεννήσεις απλά μάλλον ξεκινάει... Πάρε τον γιατρό να δεις τξ θα σου πει... Δεν είναι κακό.. 

Με το καλό... 😊💕

Σου στέλνω θετικά βαιμπς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!! 

Να’σαι καλά ρε αγάπη...ναι με βοήθησες.

Το φανταζόμουν αυτό για τις νυχτικές, εσύ μ επιβεβαίωσες!!

Πωπω θα σουν μες το άγχος ε;; Χαχα

Δεν φαντάζεσαι γιατί άγχος μιλάμε..

Ο γιατρός μου γελούσε... Επειδή είχα ραντεβού 38 εβδομάδων καισαρική δεν είχα προετοιμάστει ψυχολογικά σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά μου πιο μπροστά... Πρώτο παιδί και όλας με έλεγε ο γιατρός και τις 40 θα περάσεις... Αλλά η μπαμπά βιαζόταν.. 

Τέλος καλό όλα καλά όμως.. Μέχρι να φτάσουμε στην κλινική ήταν μετά χαμπάρι δεν πήραμε ποτέ έγιναν όλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...