Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα....

37+5;καλα θυμάμαι; βλέπει καμία το τικερακι μου; 

Σπασαν τα νερά μου 3 και 7 και 20 έβγαλα έναν κοριτσαρο 2915γρ με καισαρική... Όλα καλά... 

Εύχομαι όλες να έχετε εύκολη γεννα... 

Συγχαρητήρια κοριτσαρα!!! Να σας ζησει! Γερο και δυνατο!!!  Και εγω περιμένω με αγωνια!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα....

37+5;καλα θυμάμαι; βλέπει καμία το τικερακι μου; 

Σπασαν τα νερά μου 3 και 7 και 20 έβγαλα έναν κοριτσαρο 2915γρ με καισαρική... Όλα καλά... 

Εύχομαι όλες να έχετε εύκολη γεννα... 

τι λες τώρα;;;;; μπραβο συγχαρητήρια κοριτσάρα μου... και στις δυο σας... τελικά το κοριτσάκι σου δεν επέτρεψε να ζεις μέσα στο άγχος μέχρι την Κυριακή για την ολική και αποφάσισε να πάρει την κατάσταση στα χέρια της... αχαχαχαχαχαχαχα... ίδιο τοκετό είχαμε, αν εξαιρέσεις ότι ο δικός μου ήρθε κανένα μήνα νωρίτερα... αχαχαχαχα

μόλις βρεις ευκαιρία να μας τα γράψεις όλα με κάθε λεπτομέρεια... 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Επειδή θυμάμαι την ιστορία σου: Να σκέφτεσαι ότι όλα ως τώρα έχουν πάει καλά: πετυχημένη εξωσωματική, η μπέμπα αναπτύσσεται σωστά, δεν πάσχει απο ΚΙ (όπως με την πρώτη εξωσωματική αν θυμάμαι καλά). Έχουν πάει όλα κατ'ευχήν κι έχεις φτάσει στην πηγή, υπομονή! Τις ώρες που σε καταβάλλει το άγχος να σκέφτεσαι πόσο τυχερή είσαι που έφτασες μέχρι εδώ και σύντομα θα έχεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά❤️

Αυτή είναι η πρώτη μου εξωσωματική και ακριβώς όπως το λες, έχω φτάσει στην πηγή και αγχώνομαι να πιω νερό... 
Άσχετο, εσάς έχει κατεβεί η κοιλιά σας χαμηλά;; Όταν μπαίνετε στον καρδιοτοκογράφο σε ποιο ύψος βάζει το εξάρτημα για τους παλμούς του μωρού;;
Εμένα χαμήλωσε, αλλά όχι τελείως. Το βάζει λίγο κάτω από τον αφαλό και μου λένε όλοι ότι έχω μέρες μπροστά μου....
Ευελπιστώ, όπως η αδερφή μου, να σπάσουν τα νερά κι ας είναι ψηλούτσικα η μπέμπα... Δε θέλω να περάσει άλλη βδομάδα έτσι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου 2915 γεννήθηκε η μπέμπα 50εκατοστα έπιασε κατευθείαν και θηλάζω από την αρχή... 

Περιττό να σας πω πως όταν σπασαν τα νερά ο γιατρός νόμιζε ότι τον κάνω πλάκα... Τόσο νωρίς για πρώτο παιδί δεν το περίμενε.. Τελικά και πόνους γεννας φυσιολογικής είχα αφού έφτασα με συσπάσεις κάθε 5 Λεπτα και χειρουργείο έφαγα με ολική νάρκωση... Είμαι σχετικά καλά σήμερα, περπάτησα, θα φάω και όλας σε λίγο.. Όλα καλά.. 

@athinaa βγηκατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει, κοριτσάκι μου!!! 
Τί όμορφα που θήλασες και όλα καλά!!!
Μακάρι σε όλες μας να πάνε καλά, να θηλάσουμε, να γυρίσουμε γερές στα σπίτια μας με τα μωρά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια μου 2915 γεννήθηκε η μπέμπα 50εκατοστα έπιασε κατευθείαν και θηλάζω από την αρχή... 

Περιττό να σας πω πως όταν σπασαν τα νερά ο γιατρός νόμιζε ότι τον κάνω πλάκα... Τόσο νωρίς για πρώτο παιδί δεν το περίμενε.. Τελικά και πόνους γεννας φυσιολογικής είχα αφού έφτασα με συσπάσεις κάθε 5 Λεπτα και χειρουργείο έφαγα με ολική νάρκωση... Είμαι σχετικά καλά σήμερα, περπάτησα, θα φάω και όλας σε λίγο.. Όλα καλά.. 

@athinaa βγηκατε; 

να περπατάς συνέχεια... είναι το πιο βασικό απ' όλα.... αερίστηκες;;; μόλις συμβεί θα αισθανθείς μεγάλη ανακουφιση... αυτό το βάρος αισθάνεσαι τώρα... τα έντερα είναι γεμάτα αέρια... και μόλις ενεργηθείς θα είναι όλα μια χαρά... εκτός από συνεχες περπάτημα μην ξεχνάς το νερό... πολύ νερό... να πίνεις συνέχεια... και αν πονάς να ζητάς παυσίπονα... χάπια και ενέσεις... εδώ δεν χωράνε ντροπές...

κάνεις rooming in;;; τη μπουμπού συνέχεια στο στήθος... και αγκαλίτσες πολλές και συνέχεια... αυτοκόλλητες να είστε... να κάνεις και όσες δεν μπορώ να κάνω εγώ...

όχι ο μπέμπης δεν βγήκε ακόμα... όλα πάνε μια χαρά, είναι μια χαρά και περιμένουμε να πάρει βάρος... μόνο που το παιρνει αργά... και με δεδομένο ότι πρέπει να πάρει άλλα 300-400 γρ. δεν ξέρω πόσες βδομάδες θα μας πάρει ακόμα... τις προηγούμενες μερες ή δεν έπαιρνε ή έπαιρνε 10 γρ... χθες και σήμερα παίρνει από 20 γρ... αλλα έτσι δεν κάνουμε δουλειά... πήγε να περάσει κ;αι μια λοίμωξη, την πρόλαβαν στην αρχή, ξανάρχισε αντιβίωση ενώ μειώθηκε και το γάλα από 30 cc σε 15 cc επειδή προχθες το πρωί ήταν η κοιλίτσα φουσκωμένη... χθες το αύξησαν στα 22 cc και σήμερα στα 24 cc... αν δεν αρχίσει να παιρνει καθημερινά 40άρια και 50άρια μας βλέπω στη ΜΕΝΝ μέχρι τον 15αύγουστο... 19 ημερών σημερα και μόνο μία ημέρα με άφησε μια μαία να τον αγγίξω... και δεν μπόρεσα και να τη ξαναβρώ απο τότε... γι αυτό σου λέω... αγκαλιές πολλές και συνέχεια την μπέμπα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Athinaa είπε:

να περπατάς συνέχεια... είναι το πιο βασικό απ' όλα.... αερίστηκες;;; μόλις συμβεί θα αισθανθείς μεγάλη ανακουφιση... αυτό το βάρος αισθάνεσαι τώρα... τα έντερα είναι γεμάτα αέρια... και μόλις ενεργηθείς θα είναι όλα μια χαρά... εκτός από συνεχες περπάτημα μην ξεχνάς το νερό... πολύ νερό... να πίνεις συνέχεια... και αν πονάς να ζητάς παυσίπονα... χάπια και ενέσεις... εδώ δεν χωράνε ντροπές...

κάνεις rooming in;;; τη μπουμπού συνέχεια στο στήθος... και αγκαλίτσες πολλές και συνέχεια... αυτοκόλλητες να είστε... να κάνεις και όσες δεν μπορώ να κάνω εγώ...

όχι ο μπέμπης δεν βγήκε ακόμα... όλα πάνε μια χαρά, είναι μια χαρά και περιμένουμε να πάρει βάρος... μόνο που το παιρνει αργά... και με δεδομένο ότι πρέπει να πάρει άλλα 300-400 γρ. δεν ξέρω πόσες βδομάδες θα μας πάρει ακόμα... τις προηγούμενες μερες ή δεν έπαιρνε ή έπαιρνε 10 γρ... χθες και σήμερα παίρνει από 20 γρ... αλλα έτσι δεν κάνουμε δουλειά... πήγε να περάσει κ;αι μια λοίμωξη, την πρόλαβαν στην αρχή, ξανάρχισε αντιβίωση ενώ μειώθηκε και το γάλα από 30 cc σε 15 cc επειδή προχθες το πρωί ήταν η κοιλίτσα φουσκωμένη... χθες το αύξησαν στα 22 cc και σήμερα στα 24 cc... αν δεν αρχίσει να παιρνει καθημερινά 40άρια και 50άρια μας βλέπω στη ΜΕΝΝ μέχρι τον 15αύγουστο... 19 ημερών σημερα και μόνο μία ημέρα με άφησε μια μαία να τον αγγίξω... και δεν μπόρεσα και να τη ξαναβρώ απο τότε... γι αυτό σου λέω... αγκαλιές πολλές και συνέχεια την μπέμπα σου...

Αχ σε καταλαβαίνω... Υπομονή Αθηνά μου... Θα περάσει... 

Εγω πήγα τουαλέτα και είμαι οκ τα ράμματα με τραβάνε και πριστικα πάρα πολύ... Τα πόδια μου τα γόνατα οι γάμπες... Πφφφ δεν ξέρω.. Λένε είναι φυσιολογικό αλλά η άλλη κοπέλα δίπλα μου δεν είναι έτσι... 

Δεν κάνω ρουμ ιν γιατί δεν μπορούσα να τα καταφέρω μέχρι πριν λίγες ώρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariaira να σου ζήσει το.μωρακι σου καλοτυχο!!Καλή ανατροφή!!! 

@Sotiria2004 να σου ζήσει η Κορακλα σου !!!μ'αρέσει που επέλεξε εκείνη την ημερομηνία γέννησης της!!! Μακάρι κ εμένα  να έσπαγαν τα νερά!! 

@Athinaa πολύ σύντομα θα τον έχεις αγκαλιά και θα είναι για μια ζωή!!Οπότε λίγο υπομονή ακόμα...επειδή  γνωρίζω από την ανηψια μου που γεννήθηκε 1.5 κιλό και την πήραν σπίτι 2100 μπορεί στην αρχή να παίρνουν βασανιστικά αργά γάλα όμως μόλις αρχίσουν  δυναμικά δε σταματάνε  κ πολλές φορές  αναπτύσσονται  καλύτερα κ από τελειομηνα  !!απορία δίνεις το δικό σου γάλα δίνουν κ ξένο..? 

Σχετικά με τα νέα μας..μπήκαμε 25 Ιουνίου πρωί με πρόκληση ελάχιστο  φάρμακο γιατί είχε προηγηθεί  και καισαρική πριν 2 χρόνια..κ μου έσπασαν τα νερά...περιμέναμε 11 ώρες με ψευτοπονακια  κ 2 διαστολη  κολλημένη....καμία εξέλιξη   .εν τω μεταξύ στη 1η μου κόρη θυμάμαι τι ήταν πόνοι γέννας που γέννησα φυσιολογικά κ οι πόνοι που είχα τώρα ήταν πταίσμα...μετά από δική μου επιλογή κ ανυπομονησία...για τι ο γιατρός μου λέει να περιμένουμε  κάπως ακόμα είπα όχι γιατρε πάμε...ήξερα τι να περιμένω.. 

Η καισαρική πήγε πολύ καλά ο μπέμπης έκλαψε αμέσως..κάναμε room in ζόρι Αλλά δε το αλλάζω με τίποτα θηλάζω αποκλειστικά...Ει Ναι ένα ήσυχο γλυκό  μωρό  τι άλλο θα έλεγα για το παιδί μου ...

Τα κορίτσια μου τον υποδέχτηκαν με χαρά.. 

Προς το παρόν ....εύχομαι να συνεχίσουν.. 

Τον ξυπνάω την νύχτα γιατί δε ξυπνάει και την ημέρα ανά 2 η 3 ώρες θηλάζω ίσως  κ πιο συχνά ..καμία φορά....είναι περίεργη η αίσθηση του αγοριού το αναφέρω σαν γνήσια κοριτσομανα   ...Αλλά προσαρμοζομαστε..και στα νέα εργαλεία 🤣 εύχομαι σε όλες τα καλύτερα  με το καλό να έρθουν και τα υπόλοιπα μωράκια μας εδώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει!!! Γερός και τυχερός πάντα να είναι!!!!

Αχ, κορίτσια, όλες το δρομολογησατε και τα έχετε αγκαλιά...

Εμένα θα με σκάσει η τεμπελα μου. 38+2 σήμερα και κανένα σημάδι να βγει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Να σου ζήσει!!! Γερός και τυχερός πάντα να είναι!!!!

Αχ, κορίτσια, όλες το δρομολογησατε και τα έχετε αγκαλιά...

Εμένα θα με σκάσει η τεμπελα μου. 38+2 σήμερα και κανένα σημάδι να βγει....

Κωνσταντίνα να σου πω κάτι να σε καθησύχασω  για να μην  σου πω να χαίρεσαι που είναι ακόμα μέσα στη κοιλίτσα.. κανονικά πρέπει να επιλέγουν αυτά ποτέ θα βγουν ...εγώ παρόλο που ήμουν  39 και 5..Ο παιδίατρος που τον είδε μου είπε επειδή τα αυτακια  του ήταν πάρα πολύ μαλακα  ότι είχε ακόμα μέρες...εννοώ αυτό που έλεγαν και οι  παλιές παλιοί εκείνο ξέρει πότε θα βγει είναι σοφό...και οι προκλήσεις κανονικά πρέπει να γίνονται σε εξαιρετικές περιπτώσεις ..άσχετα ότι γίνονται  ρουτίνα...εγώ θα σου έλεγα να χαρείς όσες μέρες απομένουν ...απολα μου τα παιδιά η μικρή μου που γεννήθηκε σχεδόν 41 εβδ 40 και  5...ήταν και είναι το πιο ζωηρό κ δυνατό μωρό...Θέλω να πω μην βιάζεσαι...Θα την πάρεις σύντομα αγκαλιά!!και εύχομαι με κανένα πόνο 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο, αλλά έχει πολύ λοξυγγα και μηδενική δραστηριότητα που διαβάζω ότι σχετίζεται με προβλήματα κι εμβρυϊκό θάνατο. 

Ξέρω, πρέπει να μη διαβάζω, αλλά έχω και συννεφάκι στο κεφάλι τον εξωσωματικο που μου είπε "δε θα κάτσεις να την περιμένεις, μη σκάσει, θα κάνεις καίσαρικη γρηγορότερα" και έχω αγχωθει.

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε δεν την καταλαβαίνω και θέλω να κλάψω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2020 at 2:37 ΜΜ, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσάκια μου πώς είστε;

Τελικά η πρόκληση δεν έγινε ποτέ... Παρασκευή απόγευμα εκεί που ήμουν σπίτι χαλαρά έσπασαν τα νερά!!!!

Ήταν μια δυσκολη γέννα από ότι κατάλαβα...η μικρή σφηνώσει δεν κατέβαινε την τράβηξαν με βεντούζα κ από το ζόρι έσπασε την κλείδα στο χεράκι της..επίσης ανέβασε ίκτερο κ μπήκε για φωτοθεραπεία...ευτυχώς τώρα ήμαστε σπιτάκι μας κ προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κ με το καλό να δεχτειται τα μωράκια σας.

Γερά κ καλότυχα να είναι!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερό και καλότυχο!! Ελπίζω να περάσει η ταλαιπωρία και να είστε καλά και εσύ και το μωράκι σου!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2020 at 11:51 ΜΜ, ο/η konstantinaVE είπε:

@Klimentini πρώτη φορά το ακούω... Ενδιαφέρον ακούγεται ωστόσο. 

Αυτό με τη χαρά και το φόβο το νιώθω στο έπακρο!!! 
Από τη μία ανυπομονώ να την κρατήσω, οι μετρήσεις της είναι καλές, αλλά από την άλλη δεν κουνιέται μέσα στην ημέρα, με το ζόρι μία κίνηση το πρωί, μία το μεσημέρι κλπ και υπάρχουν στιγμές που φοβάμαι πολύ....
Χτες είπα στο γιατρό να κάνουμε καισαρική να μην αγχωνόμαστε, αλλά δεν....
Θα με σκάσει μέχρι να έρθει. Περίμενα ότι δε θα πάρει όλες τις μέρες και θα την έχω ήδη εδώ, αλλά θα μου βγάλει την πίστη... 

Αχ κι εγώ το ίδιο!! Με πιάνει ένα άγχος που λέω ας γεννηθεί νωρίτερα να το έχω στην αγκαλιά μου!! Αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε πως όσο περισσότερο κάτσουν στη κοιλίτσα μας τόσο το καλύτερο γι’αυτά...ας γίνει το καλύτερο μην τ πιέζουμε..έχεις 2 εβδομάδες ακόμη, γιατι να κάνεις καισαρική από τώρα; Χρειάζεται το χρόνο του δεν είναι ακόμη έτοιμο να βγει..Πρώτο παιδάκι είναι ή 2ο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αχ κι εγώ το ίδιο!! Με πιάνει ένα άγχος που λέω ας γεννηθεί νωρίτερα να το έχω στην αγκαλιά μου!! Αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε πως όσο περισσότερο κάτσουν στη κοιλίτσα μας τόσο το καλύτερο γι’αυτά...ας γίνει το καλύτερο μην τ πιέζουμε..έχεις 2 εβδομάδες ακόμη, γιατι να κάνεις καισαρική από τώρα; Χρειάζεται το χρόνο του δεν είναι ακόμη έτοιμο να βγει..Πρώτο παιδάκι είναι ή 2ο;

Είναι πρώτο, αλλά μετά από μία έκτρωση και μία εξωσωματικη, κι ειλικρινά θέλω να πιάσω το μωρό στα χέρια μου. Κι όσο γενικά ο γιατρός με αφήνει, τόσο μου τή δίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2020 at 11:32 ΠΜ, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα....

37+5;καλα θυμάμαι; βλέπει καμία το τικερακι μου; 

Σπασαν τα νερά μου 3 και 7 και 20 έβγαλα έναν κοριτσαρο 2915γρ με καισαρική... Όλα καλά... 

Εύχομαι όλες να έχετε εύκολη γεννα... 

Να σου ζήσει κοπέλα μου!! Κάθε ευτυχία!! Μακάρι να έχουμε κι εμείς μια εύκολη γέννα! Σου έκαναν ολική τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Είναι πρώτο, αλλά μετά από μία έκτρωση και μία εξωσωματικη, κι ειλικρινά θέλω να πιάσω το μωρό στα χέρια μου. Κι όσο γενικά ο γιατρός με αφήνει, τόσο μου τή δίνει...

Αχ σε νιώθω!! Αλλά σκέψου ότι για καλό σου το λέει ο γιατρός, και επίσης σε λίγες μέρες θα το έχεις στην αγκαλιά σου δεν έμεινε πολύ..τα πρώτα συνήθως λένε παίρνουν όλο τον καιρό, οπότε και κοντά στην ΠΗΤ να γεννηθεί αναμενόμενο είναι...εμένα δε θέλει καν πρόκληση φαντάσου, θέλει να περιμένει την ΠΗΤ και λίγες μέρες παραπάνω...και με αγχώνει πολύ αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2020 at 11:33 ΜΜ, ο/η konstantinaVE είπε:

Αυτή είναι η πρώτη μου εξωσωματική και ακριβώς όπως το λες, έχω φτάσει στην πηγή και αγχώνομαι να πιω νερό... 
Άσχετο, εσάς έχει κατεβεί η κοιλιά σας χαμηλά;; Όταν μπαίνετε στον καρδιοτοκογράφο σε ποιο ύψος βάζει το εξάρτημα για τους παλμούς του μωρού;;
Εμένα χαμήλωσε, αλλά όχι τελείως. Το βάζει λίγο κάτω από τον αφαλό και μου λένε όλοι ότι έχω μέρες μπροστά μου....
Ευελπιστώ, όπως η αδερφή μου, να σπάσουν τα νερά κι ας είναι ψηλούτσικα η μπέμπα... Δε θέλω να περάσει άλλη βδομάδα έτσι... 

Κι εμένα λίγο κάτω από τον αφαλό το βάζει, αλλά είμαι 32 εβδ οπότε έχω ακόμη!! Δε ξέρω πού πρέπει να’ναι τις τελευταίες εβδομάδες, αλλά αφού έχει χαμηλώσει κ η κοιλιά σ κοντεύεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εμένα θέλει πρόκληση, ούτε καίσαρικη και όχι σήμερα που δεν κινείται η μπέμπα έχω σκάσει.... Έχει χαλάσει η διάθεση μου. Να είναι καλά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Έχεις δίκιο, αλλά έχει πολύ λοξυγγα και μηδενική δραστηριότητα που διαβάζω ότι σχετίζεται με προβλήματα κι εμβρυϊκό θάνατο. 

Ξέρω, πρέπει να μη διαβάζω, αλλά έχω και συννεφάκι στο κεφάλι τον εξωσωματικο που μου είπε "δε θα κάτσεις να την περιμένεις, μη σκάσει, θα κάνεις καίσαρικη γρηγορότερα" και έχω αγχωθει.

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε δεν την καταλαβαίνω και θέλω να κλάψω...

 

Αγάπη μου ακριβώς το ίδιο έκανα διάβασα πριν λίγες μέρες για ενδομήτριους θανάτους περιστατικά κλπ και αγχώθηκα τόσο που την επόμενη μέρα δεν τ ένιωθα καθόλου, μόνο λόξυγγα κ λίγες κινήσεις που δεν ήμουν σίγουρη, κ φρίκαρα με πιασαν τα κλάματα κ  είπα στον άντρα μ κ πήγαμε στο γιατρό κ το είδαμε κ τ ακούσαμε κ ηρέμησα λίγο..αλλά δεν πρέπει να διαβάζουμε τέτοια, τόσο καιρό γι’αυτό δε διάβαζα για να μην αγχωθώ..αύριο έχεις ραντεβού στο γιατρό σ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Ούτε εμένα θέλει πρόκληση, ούτε καίσαρικη και όχι σήμερα που δεν κινείται η μπέμπα έχω σκάσει.... Έχει χαλάσει η διάθεση μου. Να είναι καλά;;;

Κάνε με τ χέρι σ απαλά την κοιλιά να δεις αν ανταποκριθεί...επίσης διάβασα αν πιεις παγωμένο νερό ξυπνάνε, κ φυσικό χυμό κάπου διάβασα δε ξέρω γιατί..σε μένα δεν έπιασε πάντως ο χυμός..φάε κ κανα γλυκό φάε κάτι ξάπλωσε στο αριστερό πλάι ανάσκελα κλπ να δεις μπορεί ν αρχίσει..έχει τις ώρες της που ξυπνάει συνήθως; Ή κάποια στανταρ που την κάνουν να κινηθεί; Πχ αν βάλεις φως, μουσική κλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Την Τετάρτη το απόγευμα. Αλλά αν δω ότι δεν κινείται θα πάω κι αύριο....

Να πας αν πιστεύεις θα ηρεμήσεις..εγώ λέω καλύτερα να πας κ να ναι όλα καλά παρά να μην πας..έστω 1 στις 100 να χεις να ναι κάτι γιατί να το ρισκάρεις; Τσίγκλισε την πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς, δεν πιάνει τίποτα από όλα αυτά... Σε όλη την εγκυμοσύνη τα κάνω και τίποτα. Χορεύω, τρώω, πινω... Τζιφος. 

Πήγα χτες εκτάκτως για καρδιοτοκογραφο, έφαγα βουτηματα, ήπια χυμό, έφαγα παγωτό καιμακι, κεφτέδες.... Τίποτα!!!!

Τέλος πάντων, μη σας πρήζω. Απλώς αγχώθηκα γιατί εγώ μετρούσα κινήσεις και χαιρομουν που φουσκώνει τοπικά η κοιλιά μου κι ο γιατρός μου είπε ότι αυτές είναι συσπάσεις κι όχι το παιδί. Και τώρα είμαι στην τσίτα να πάρω μια.κινηση της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Δυστυχώς, δεν πιάνει τίποτα από όλα αυτά... Σε όλη την εγκυμοσύνη τα κάνω και τίποτα. Χορεύω, τρώω, πινω... Τζιφος. 

Πήγα χτες εκτάκτως για καρδιοτοκογραφο, έφαγα βουτηματα, ήπια χυμό, έφαγα παγωτό καιμακι, κεφτέδες.... Τίποτα!!!!

Τέλος πάντων, μη σας πρήζω. Απλώς αγχώθηκα γιατί εγώ μετρούσα κινήσεις και χαιρομουν που φουσκώνει τοπικά η κοιλιά μου κι ο γιατρός μου είπε ότι αυτές είναι συσπάσεις κι όχι το παιδί. Και τώρα είμαι στην τσίτα να πάρω μια.κινηση της...

Είναι τεμπέλα μάλλον!! Χαχα 😄 αφού είναι έτσι γενικά κ ο καρδιοτοκογράφος εδειξε ότι είναι όλα οκ προσπάθησε να ηρεμείς..😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...