Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια να σας πω και κάτι που με προβληματίζει. Είμαι 36 κ 3 και ο γιατρός μου είπε αν δεν γεννήσω μέσα σε 3 εβδομάδες να πάω να ξανακάνω καρδιοτοκογραφημα και να με δει από κάτω. Δεν θα έπρεπε να με βλέπει πιο συχνά τωρα;;;;; Βρήκε ότι το μωράκι είναι λίγο μικρό 2.350 δεν θα έπρεπε να το δούμε πιο συχνά αν θα πάρει βάρος;;;;;  Επίσης μου είπε ότι δεν μπήκε ακόμη στην λεκάνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!γέννησα με καισαρική εν τέλει το μπέμπη μου..3200 51 εκατοστά..Όλα πήγαν  καλά Δόξα το θεό και φεύγουμε από το μαιευτήριο σήμερα είμαστε και οι 2 πολύ καλά θα σας πω αναλυτικά μόλις πάμε σπίτι 😍😍😘

 Να σας ζήσει κοριτσι μου!!! Ολα τα καλα του κόσμου να εχει!!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η μικρομουπονυ είπε:

Κορίτσια να σας πω και κάτι που με προβληματίζει. Είμαι 36 κ 3 και ο γιατρός μου είπε αν δεν γεννήσω μέσα σε 3 εβδομάδες να πάω να ξανακάνω καρδιοτοκογραφημα και να με δει από κάτω. Δεν θα έπρεπε να με βλέπει πιο συχνά τωρα;;;;; Βρήκε ότι το μωράκι είναι λίγο μικρό 2.350 δεν θα έπρεπε να το δούμε πιο συχνά αν θα πάρει βάρος;;;;;  Επίσης μου είπε ότι δεν μπήκε ακόμη στην λεκάνη

Το βάρος μην σε ανησυχεί, μπορεί το μωράκι σου να είναι απλά μικρόσωμο και να ακολουθεί μια ελλιποβαρή καμπύλη ανάπτυξης. Και να έχεις πάντα στο νου σου πως μιλάμε για μια εκτίμηση βάρους, με μεγάλο περιθώριο σφάλματος, μην αγχώνεσαι γι'αυτό. Επίσης, υπάρχει χρόνος ακόμα για να κατέβει, προσπάθησε να περπατάς, βοηθάει γενικά.

Έχεις δίκιο όμως να προβληματίζεσαι για τη συχνότητα των ελέγχων τώρα στο τέλος. Ακόμα κι εδώ που βρίσκομαι, που είναι πολύ πιο χύμα γενικά, οι έλεγχοι από την 36 εβδομάδα είναι εβδομαδιαίοι, μου κάνει μεγάλη εντύπωση που σου είπε σε 3 βδομάδες τώρα. Αν δε νιώθεις καλά με αυτό-πολύ λογικό- συζήτησέ το μαζί του και πες πως επιθυμείς έλεγχο κάθε εβδομάδα, είναι πολύ σημαντικό να είσαι κι εσύ καλά, όχι μόνο σωματικά αλλά και ψυχολογικά. Να σου πουν βέβαια και οι κοπέλες που βρίσκονται Ελλάδα τι συνηθίζεται με τους ελέγχους τον τελευταίο μήνα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως είναι λίγο περίεργο και συμφωνώ να το συζητήσεις μαζί του. Εμένα επειδή προέκυψε το σάκχαρο με είδε δύο φορές μέσα σε 4 μέρες και τώρα θα με δει στις 6 ημέρες πάλι. (Είμαι 37+2)

Πάντως αυτό με τα πόδια, τι βάσανο... Αγόρασα ανατομικά σανδάλια πριν ένα μήνα και δεν μπαίνουν!!

Σκεφτείτε ότι από την απελπισία μου με όλα τα καλοκαιρινά, πήγα και πήρα τύπου all-star 1- 1 1/2 νούμερο μεγαλύτερο για να μπορώ να περπατήσω (μετά τη γέννα θα τα χαρίσω, ήδη βγαίνουν δεμένα 🤪). Στο μαιευτήριο να δω τι θα πάρω που ούτε οι νέες σαγιονάρες μου μπαίνουν...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η μικρομουπονυ είπε:

Κορίτσια να σας πω και κάτι που με προβληματίζει. Είμαι 36 κ 3 και ο γιατρός μου είπε αν δεν γεννήσω μέσα σε 3 εβδομάδες να πάω να ξανακάνω καρδιοτοκογραφημα και να με δει από κάτω. Δεν θα έπρεπε να με βλέπει πιο συχνά τωρα;;;;; Βρήκε ότι το μωράκι είναι λίγο μικρό 2.350 δεν θα έπρεπε να το δούμε πιο συχνά αν θα πάρει βάρος;;;;;  Επίσης μου είπε ότι δεν μπήκε ακόμη στην λεκάνη

Γεια σου @μικρομουπονυ . Εμενα καθ ολη τη διάρκεια του 8ου με παρακολουθούσε ανα δυο εβδομάδες και από την 36η εβδομάδα που μπαινω στον μήνα μου θα με παρακολουθεί κάθε εβδομάδα. Μην διστάζεις να συζητήσεις μαζί του ότι σε απασχολεί. Οι συχνές επισκέψεις, τουλάχιστον σε ότι με αφορά, με καθησυχάζουν. Είναι σημαντικό να είσαι ήρεμη, χαλαρή και χωρίς άγχος για το αν όλα κυλούν καλά όποτε συζητησε το μαζί του και ζήτα του να σε παρακολουθεί πιο συχνά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μιας και όλες έχετε ετοιμάσει φαντάζομαι τα βρεφικά, πείτε μου σας παρακαλώ καμία λυση για να φύγει η μυρωδια απο την νεα συρταριέρα. Είχα δοκιμάσει τα πάντα. Planet απορρυπαντικό, καθαρισμα με πρασινο σαπουνι, ανοικτα συρτάρια για μέρες φυσικά και φανηκε να εχει φυγει. Επλυνα  λοιπόν και σιδερωσα όλα τα βρεφικά, τα τοποθετησα μεσα και σημερα που ανοιξα να τα ριξω μια ματιά εχουν πάρει όλα μυρωδιά απο την συρταριέρα. Τι μπορώ να κάνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Κοριτσια μιας και όλες έχετε ετοιμάσει φαντάζομαι τα βρεφικά, πείτε μου σας παρακαλώ καμία λυση για να φύγει η μυρωδια απο την νεα συρταριέρα. Είχα δοκιμάσει τα πάντα. Planet απορρυπαντικό, καθαρισμα με πρασινο σαπουνι, ανοικτα συρτάρια για μέρες φυσικά και φανηκε να εχει φυγει. Επλυνα  λοιπόν και σιδερωσα όλα τα βρεφικά, τα τοποθετησα μεσα και σημερα που ανοιξα να τα ριξω μια ματιά εχουν πάρει όλα μυρωδιά απο την συρταριέρα. Τι μπορώ να κάνω; 

Αν μπορεις βγαλτην στο μπαλκονι να την χτυπήσει ο ηλιος!!! Και εγω εκα α το ιδιο με την κουνια γιατι μετα απο ενα ατυχημα μυριζε καμενο!!! Την επλυνα με swaz και την αφησα ατο μπαλκονι 5 - 6 μερες, μετα με το planet

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ @Ampempa .  Είναι το μόνο που δεν δοκίμασα. Την εχω τοποθετησει δίπλα απο το παραθυρο και ήλπιζα τοσες μέρες που την ειχα ανοικτη να εφευγε η μυρωδιά. Το χειρότερο βέβαια είναι ότι πρέπει να πλύνω και να σιδερώσω ξανά όλα τα βρεφικά. Κ όσο να είναι ναι μεν ευχάριστη κούραση αλλά βαρυνα μπαίνοντας στον μήνα μου. Για αυτό τα έκανα νωρίτερα υποτιθεται αλλά την πάτησα με την συρταριερα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!γέννησα με καισαρική εν τέλει το μπέμπη μου..3200 51 εκατοστά..Όλα πήγαν  καλά Δόξα το θεό και φεύγουμε από το μαιευτήριο σήμερα είμαστε και οι 2 πολύ καλά θα σας πω αναλυτικά μόλις πάμε σπίτι 😍😍😘

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερό και καλότυχο να είναι!! 

Άντε κορίτσια μου..πλησιάζει η ώρα για ολες μας 😛💙🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Κοριτσια μιας και όλες έχετε ετοιμάσει φαντάζομαι τα βρεφικά, πείτε μου σας παρακαλώ καμία λυση για να φύγει η μυρωδια απο την νεα συρταριέρα. Είχα δοκιμάσει τα πάντα. Planet απορρυπαντικό, καθαρισμα με πρασινο σαπουνι, ανοικτα συρτάρια για μέρες φυσικά και φανηκε να εχει φυγει. Επλυνα  λοιπόν και σιδερωσα όλα τα βρεφικά, τα τοποθετησα μεσα και σημερα που ανοιξα να τα ριξω μια ματιά εχουν πάρει όλα μυρωδιά απο την συρταριέρα. Τι μπορώ να κάνω; 

Εγω θα δοκίμαζα και λευκό ξύδι... Εχει γίνει το αγαπημένο μου πλέον... Καθαρίζω τα πάντα και είμαι ευχαριστημένη... Ειδικά στο μπάνιο κάνει θαύματα σε συνδιασμο με τον ατμοκαθαριστη...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/6/2020 at 3:30 ΠΜ, ο/η Giorgette2020 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!γέννησα με καισαρική εν τέλει το μπέμπη μου..3200 51 εκατοστά..Όλα πήγαν  καλά Δόξα το θεό και φεύγουμε από το μαιευτήριο σήμερα είμαστε και οι 2 πολύ καλά θα σας πω αναλυτικά μόλις πάμε σπίτι 😍😍😘

Να σου ζησει κοριτσι μου!! Καλοτυχο και γερο παντα!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/6/2020 at 5:30 ΠΜ, ο/η Giorgette2020 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!γέννησα με καισαρική εν τέλει το μπέμπη μου..3200 51 εκατοστά..Όλα πήγαν  καλά Δόξα το θεό και φεύγουμε από το μαιευτήριο σήμερα είμαστε και οι 2 πολύ καλά θα σας πω αναλυτικά μόλις πάμε σπίτι 😍😍😘

Κοριτσάρα μου να σας ζήσει... να είναι πάντα γερός και τυχερος... περιμένουμε λεπτομέρειες για τις πρώτες μέρες στο σπίτι με τον παίδαρο... 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

@Athinaa εσείς πώς είστε; Τί κάνει το μαναράκι σας;;;

Καλά πάει το αντράκι μου... σήμερα του ανέβασαν το γάλα στα 27 cc... και παίρνει και βάρος σιγά σιγά... έτσι είναι μέχρι τη 14η ημέρα μου λένε... ελπίζω από δω και πέρα να αρχίσει να βάζει παραπάνω... σήμερα τον πετύχαμε ξύπνιο κι εγώ το μεσημέρι και ο μπαμπάς του το απόγευμα... και έκανε και γκριματσούλες... μια σφιγγόταν και κοκκίνιζε, μια πήγαινε να κλάψει, μια να γελάσει... μάλλον ήθελε να κάνει κακά... γιατι όταν πήγα μολις τον είχαν αλλάξει και είχε κάνει μόνο τσίσα... του μιλούσα και είχα κολλήσει τη μούρη μου στη θερμοκοιτίδα μπας και με κοιτάξει αν και ξέρω ότι βλέπουν τα πάντα θολά τώρα και δεν εστιάζουν... αλλά του μιλάω και ξέρω ότι με ακούει... ελπίζω να μην καταλαβαίνει την έλλειψη μας και να μην στενοχωριέται... μεγάλη μαλακία αυτή με τις ΜΕΝΝ... πώς είναι δυνατόν να μου λένε ότι απαγορευεται να αγγίζω και να χαϊδεύω τον γιο μου;;;; μέτρα λέει για τον κορωνοϊό... τι καλύτερο από το το να έχω ελεύθερη πρόσβαση στη ΜΕΝΝ όλο το 24ωρο και να τον έχω skin to skin;;; μάλλον θέλουν την ησυχία τους εκεί μέσα και έχουν βρει αφορμή τον covid... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια εγώ ρώτησα τι χρειάζομαι για την έξοδο για το μωρό από την κλινική και μου είπαν 2 πανες αγκαλιάς,καλτσακια,φορμακι και ζιπουνακι... 

Το ζιπουνακι με το φορμακι δεν είναι το ίδιο; 

Τι να πάρω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Ρε κορίτσια εγώ ρώτησα τι χρειάζομαι για την έξοδο για το μωρό από την κλινική και μου είπαν 2 πανες αγκαλιάς,καλτσακια,φορμακι και ζιπουνακι... 

Το ζιπουνακι με το φορμακι δεν είναι το ίδιο; 

Τι να πάρω; 

όχι δεν είναι το ίδιο... ζιπουνάκι είναι το εσώρουχο, το κορμάκι... αυτο που τους φοράμε από μέσα... το φορμάκι είναι το απ' έξω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Athinaa είπε:

Καλά πάει το αντράκι μου... σήμερα του ανέβασαν το γάλα στα 27 cc... και παίρνει και βάρος σιγά σιγά... έτσι είναι μέχρι τη 14η ημέρα μου λένε... ελπίζω από δω και πέρα να αρχίσει να βάζει παραπάνω... σήμερα τον πετύχαμε ξύπνιο κι εγώ το μεσημέρι και ο μπαμπάς του το απόγευμα... και έκανε και γκριματσούλες... μια σφιγγόταν και κοκκίνιζε, μια πήγαινε να κλάψει, μια να γελάσει... μάλλον ήθελε να κάνει κακά... γιατι όταν πήγα μολις τον είχαν αλλάξει και είχε κάνει μόνο τσίσα... του μιλούσα και είχα κολλήσει τη μούρη μου στη θερμοκοιτίδα μπας και με κοιτάξει αν και ξέρω ότι βλέπουν τα πάντα θολά τώρα και δεν εστιάζουν... αλλά του μιλάω και ξέρω ότι με ακούει... ελπίζω να μην καταλαβαίνει την έλλειψη μας και να μην στενοχωριέται... μεγάλη μαλακία αυτή με τις ΜΕΝΝ... πώς είναι δυνατόν να μου λένε ότι απαγορευεται να αγγίζω και να χαϊδεύω τον γιο μου;;;; μέτρα λέει για τον κορωνοϊό... τι καλύτερο από το το να έχω ελεύθερη πρόσβαση στη ΜΕΝΝ όλο το 24ωρο και να τον έχω skin to skin;;; μάλλον θέλουν την ησυχία τους εκεί μέσα και έχουν βρει αφορμή τον covid... 

Μακάρι να συνεχίσει έτσι το αντράκι σου και να τον πάρετε σύντομα σπίτι. Έχετε κάποια εκτίμηση για το πότε μπορεί να γίνει αυτό βάσει της εικόνας του μέχρι σήμερα; Δεν ξέρω πως ήταν η κατάσταση στις ΜΕΝΝ προ κοροναιού, αλλά δεν έκανες το τεστ; Αν ήταν αρνητικό, γιατί να μη σου επιτρέπουν να το αγγίζεις το μωράκι σου; Υπάρχει κάτι πιο σημαντικό από το χάδι της μανούλας, ειδικά τον πρώτο καιρό; Δεν το καταλαβαίνω...υπομονή κοπέλα μου, δεν μπορώ καν να φανταστώ πόσο δύσκολο είναι όλο αυτό που περνάτε, αλλά όσο ο μικρούλης πάει καλά σας δίνει κουράγιο❤️Με το καλό, σύντομα, με το αντράκι σας σπίτι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Klimentini Πώς είσαι κοπέλα μου; Πήγες χτες στο νοσοκομείο; Όλα καλά με τις εξετάσεις σου;

@μικρομουπονυ Ξαναμίλησες με τον γιατρό σου; Ζήτησες πιο συχνούς ελέγχους; Τι σου είπε;

@Sotiria2004 Δεν ξέρω αν λόγω καλοκαιριού στην Ελλάδα δε χρειάζεται, αλλά γενικά καλό είναι να έχεις και κάτι για το κεφαλάκι του, για τον ίδιο λόγο που χρειάζονται και καλτσούλες. Πότε μπαίνεις νοσοκομείο; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

@Klimentini Πώς είσαι κοπέλα μου; Πήγες χτες στο νοσοκομείο; Όλα καλά με τις εξετάσεις σου;

@μικρομουπονυ Ξαναμίλησες με τον γιατρό σου; Ζήτησες πιο συχνούς ελέγχους; Τι σου είπε;

@Sotiria2004 Δεν ξέρω αν λόγω καλοκαιριού στην Ελλάδα δε χρειάζεται, αλλά γενικά καλό είναι να έχεις και κάτι για το κεφαλάκι του, για τον ίδιο λόγο που χρειάζονται και καλτσούλες. Πότε μπαίνεις νοσοκομείο; 

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά φορμακι με ζιπουνακι... Ψάχνω σε όλο το ίντερνετ... Χαχαχα.. 

Πόσο χαζή να είμαι; τώρα θα πάω να πάρω φανελάκι σκέτο... Και ας του βάλουν του μωρού φανελάκι... 

Εγω την Παρασκευή θα κάνω κοβιντ και την Κυριακή καισαρική... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Karmeliet όχι δεν μίλησα μαζί του αλλά έκλεισα είδη το επόμενο ραντεβού νωρίτερα αποτι μου ειπε😉.

Κορίτσια εγω  έχω βάλει στην βαλίτσα μόνο φορμακι κ καλτσακια να του φορέσω.  Έχω βάλει στην καλαθουνα ένα πικε κουβερτακι και σκέφτομαι μήπως το αλλάξω με κανένα σεντονακι. Νομίζω ότι θα σκάσει το μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά φορμακι με ζιπουνακι... Ψάχνω σε όλο το ίντερνετ... Χαχαχα.. 

Πόσο χαζή να είμαι; τώρα θα πάω να πάρω φανελάκι σκέτο... Και ας του βάλουν του μωρού φανελάκι... 

Εγω την Παρασκευή θα κάνω κοβιντ και την Κυριακή καισαρική... 

Μην αγχώνεσαι, δεν είσαι η μόνη! Κι εμένα η μητέρα μου μου έλεγε τις προάλλες ότι μου πήρε και ζιπουνάκια, κι έπρεπε να μου εξηγήσει τι είναι, για να ξέρω τι έχω ήδη από τη λίστα που έχω στα ολλανδικά με όλα όσα μου χρειάζονται, μια σύγχυση εχεχεχε. Λοιπόν τα ζιπουνάκια (σαν ολόσωμα εσώρουχα) αντιστοιχούν στα φανελάκια/τιραντάκια, ή ό,τι τέλος πάντων φοράμε κι εμείς από μέσα. Από πάνω όμως μπορείς να τους φοράς διάφορα συνολάκια, ειτε είναι μονοκόμματα (φορμάκια), είτε σετάκια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η μικρομουπονυ είπε:

@Karmeliet όχι δεν μίλησα μαζί του αλλά έκλεισα είδη το επόμενο ραντεβού νωρίτερα αποτι μου ειπε😉.

Κορίτσια εγω  έχω βάλει στην βαλίτσα μόνο φορμακι κ καλτσακια να του φορέσω.  Έχω βάλει στην καλαθουνα ένα πικε κουβερτακι και σκέφτομαι μήπως το αλλάξω με κανένα σεντονακι. Νομίζω ότι θα σκάσει το μωράκι.

Τα νεογέννητα ακόμα δεν μπορούν να ρυθμίσουν τη θερμοκρασία του σώματός τους, γι'αυτό και χρειάζονται παραπάνω ρούχα απ ό,τι θα τους έβαζες κανονικά.  Αν έχει καύσωνα, λογικά με ένα σεντονάκι θα είσαι εντάξει. Αλλά αν τύχει να έχει άστατο καιρό όταν γεννήσεις, ίσως η πικέ κουβερτούλα να μην είναι υπερβολή. Οπότε θα σου πρότεινα να έχεις και τα 2 μαζί για κάθε ενδεχόμενο, κι ανάλογα με τον καιρό αποφασίζεις-ή ρωτάς την μαία πριν βγείτε τι σου προτείνει να χρησιμοποιήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/6/2020 at 11:31 ΠΜ, ο/η μικρομουπονυ είπε:

Κορίτσια να σας πω και κάτι που με προβληματίζει. Είμαι 36 κ 3 και ο γιατρός μου είπε αν δεν γεννήσω μέσα σε 3 εβδομάδες να πάω να ξανακάνω καρδιοτοκογραφημα και να με δει από κάτω. Δεν θα έπρεπε να με βλέπει πιο συχνά τωρα;;;;; Βρήκε ότι το μωράκι είναι λίγο μικρό 2.350 δεν θα έπρεπε να το δούμε πιο συχνά αν θα πάρει βάρος;;;;;  Επίσης μου είπε ότι δεν μπήκε ακόμη στην λεκάνη

Καλησπέρα κορίτσι..κι εμένα μου φαίνεται αργά..κ ξέρω ότι τον τελευταίο μήνα σε βλέπουν κάθε εβδομάδα συνήθως! Ρώτα τον μη ντρέπεσαι, γιατί σε 3 εβδομάδες.. Κ να είναι μικρό κ να μην έχει μπει στη λεκάνη θα έπρεπε να σε βλέπει, να δει πώς θα πάει από βδομαδα σε βδομαδα! Αφού πιστεύει κ όλας ότι μπορεί κ να γεννήσεις σ αυτές τις 3 βδομαδες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...