Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Klimentini είπε:

ωωω καλημέρα και σε σένα! Με το καλό!! Γιατί θα σου κάνουν πρόκληση σου είπαν; Κι εμένα ο μικρός έχει πάρει θέσει από τον 6ο.. 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Έχω ανεβασμένη πίεση κ η μικρή είναι ήδη 3300 οπότε δε θέλει η γιατρός να το αφήσουμε κ αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε;

Εμένα η μικρή έχει πάρει θέση από τον πέμπτο μήνα!!! Σήμερα μπαίνω στις 38 εβδομάδες...τη Δευτέρα έχω τελευταίο ραντεβού κ θα κανονίσουμε πρόκληση μέσα στην εβδομάδα!!! Έφτασε η ώρα κ έχω αγχωθει τόσο πολύ!!

Καλησπέρα!!!απαντάω σε σένα Μαριερα  γιατί είναι σα να διαβάζω το μήνυμα μου!!!Εγώ είμαι 39 και 2 αύριο έχω τελευταίο ραντεβού και αν δε προκύψει τοκετός από μόνος του ως την Πέμπτη το αργότερο πάμε για γέννα ο λόγος που δε θέλει να με αφήσει παραπάνω είναι ότι το 1ό παιδί μου το γέννησα φυσιολογικά το 2ό όμως καισαρική  έχουν περάσει 2 χρόνια και δε θέλει να ρισκάρει...ελπίζουμε δηλαδή σε ένα vbac Αλλά θα δείξει... εύχομαι να πάνε καλά όλα σε όλες μας !!! Θα έχουμε γεννητούρια αυτή την εβδομάδα λοιπόν και εμένα ο μπέμπης είναι σχεδόν 3400 από ότι λέει ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κορίτσια καλησπέρα και πάλι.. ερώτηση, έχετε προμηθευτεί καμία κρέμα για μετά τον τοκετό; μια φίλη μου πρότεινε να αγοράσω μια κρέμα ξυλοκαίνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Athinaa εκείνο το "νωρίτερα" εκ παραδρομής το έγραψα. :P

Πάντως και σήμερα που πήρα τις μετρήσεις, το σάκχαρο νηστείας με το σάκχαρο μετά το μεσημεριανό ήταν σχεδόν το ίδιο και το βραδινό τώρα (μετά φαγητού) είναι πιο πάνω απ' όλα. Θα τα δείξω στο γιατρό μου τη Δευτέρα (αν βρω και την ενδοκρινολόγο επίσης) κι ο Θεός βοηθός...

 

σημασία έχει τι έφαγες, δηλ. αν έφαγες τα ίδια μεσημέρι-βράδυ και βγάζεις τόσο διαφορετικές μετρήσεις θα ήταν περίεργο ναι.. αν μπορείς γράψε μας τι έφαγες το μεσημέρι όταν παρέμεινε το ίδιο με το νηστειας και τι το βράδυ που ανέβηκε... και κυρίως τις τιμές νηστείας και +1 μετά το μεσημεριανό και το βραδινό...

στις πριν 3 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

@Athinaa πως είναι ο μπέμπης σου? Αλλά κάι εσύ πως είσαι? Ανάρρωνεις  γρήγορα εύχομαι 😘😘😘

ο μπέμπης είναι κάθε μέρα και καλύτερα... απόψε θα τελειώσει και με την αντιβίωση... επίσης από το μεσημέρι ανεβηκε στα 7 cc ανά 2ωρο στο γάλα από 5 cc που του έδιναν από χθες... του ανεβάζουν σιγά σιγά την ποσότητα προκειμένου να δουν πόση αντέχει... 

το μεσημέρι που πήγα να τον δω πάλευε... αχαχαχαχαχαχα... στην αρχή νόμιζα ότι είχε πάλι τρόμο αλλά όχι... απλώς κουνιόταν πέρα δώθε και πάλευε να βγάλει το σωληνάκι από το στόμα, να τραβήξει τον ορό, τα σωληνάκια που κατέληγαν στη σύριγγα με το γάλα... η νοσοκόμα μου είπε ότι είναι πολύ ζωηρός και ανυπόμονος και όταν θέλει να φάει θέλει να φάει εκείνη τη στιγμή και να αλλαχτεί την ίδια στιγμή... ξεσηκώνει τον θάλαμο από τις φωνές, ακόμα και μεγαλύτερα παιδάκια,  αν αργήσουν... αυτό ειναι πολύ καλό σημάδι γιατί πρώτον δείχνει ότι δεν είναι ληθαργικός από τον ίκτερο και δεύτερον ότι ωριμάζει νευρολογικά.. 

αλλά κι εγώ αναρρώνω με πολύ καλό ρυθμό... νιώθω λίγο πόνο στην τομή όταν πάω να σηκωθώ από το κρεβάτι μετά από τον ύπνο αλλά αυτό είναι όλο... αλλά συνεχίζω να μετράω πιέσεις, γιατί τα τελευταία βράδια τσίμπησαν λιγάκι και μου αύξησαν από σήμερα τη δόση των αντιυπερτασικών... μάλλον δεν έχω διαφύγει ακόμα τον κίνδυνο της εκλαμψίας... αλλά το παρακολουθούμε και δεν ανησυχώ ιδιαίτερα... 

και φυσικά ανά 3ώρο αντλώ γάλα για τον μπέμπη... του το πηγαίνουμε κάθε μέρα, μία το μεσημέρι και μία το βράδυ, στη ΜΕΝΝ... εντάξει ζόρικο να ταΐζεις το μωρό ανά 2ωρο ή ανά 3ωρο και μαζί να το αλλάζεις κλπ αλλά κορίτσια το να περνάς την άντληση και να μην έχεις και το μωρό σου αγκαλιά δεν παλεύετε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@μικρομουπονυ πού τις είδες τις ημερομηνίες; Εμένα τώρα που κατέθεσα τα χαρτιά, μου είπε η υπάλληλος ότι θα πληρωθώ το επίδομα κυοφορίας στις 26 του μήνα.

@Athinaa μπράβο στο ζωηρό παλικαράκι σου!!! :)

Κορίτσια εσεις με το σάκχαρο, το νηστείας μου είναι χαμηλό, το μετά το μεσημεριανό γεύμα είναι ίδιο σχεδόν με το νηστείας, αλλά το μετά βραδινού γεύματος είναι υψηλότερο από τα άλλα δύο, κι ας είναι εντός φυσιολογικών ορίων. Τί είναι αυτό; 
Πχ. Νηστείας 79, μετά μεσημεριανού 82 και μετά βραδινού 104.

Εσάς αλήθεια τώρα κάθε πότε σας βλέπει ο γιατρός σας; Εγώ 36+3 σήμερα, πήγα, με είδε και τώρα θα ξαναπάω την Πέμπτη. Θα τα λέμε 2 φορές τη βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVE στο ίντερνετ κυκλοφορεί ένας πίνακας που λέει ημερομηνίες. δες...

 https://www.google.gr/amp/www.odigostoupoliti.eu/pote-plironontai-ta-epidomata-astheneias-mitrotitas-kai-ta-eksoda-kideias-proin-ika-to-2020/amp/

 

Κορίτσια εγω έχω ραντεβού την Πέμπτη, τότε κλείνω 36εβδ, κ έχει να με δει έναν μήνα. Μέχρι τώρα μια φορά τον μήνα με βλεπει και την τελευταία φορά που πήγα και μου είπε "έλα ξανά σε έναν μήνα να σε δω" μου έκανε εντύπωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η μικρομουπονυ είπε:

@konstantinaVE στο ίντερνετ κυκλοφορεί ένας πίνακας που λέει ημερομηνίες. δες...

 https://www.google.gr/amp/www.odigostoupoliti.eu/pote-plironontai-ta-epidomata-astheneias-mitrotitas-kai-ta-eksoda-kideias-proin-ika-to-2020/amp/

 

Κορίτσια εγω έχω ραντεβού την Πέμπτη, τότε κλείνω 36εβδ, κ έχει να με δει έναν μήνα. Μέχρι τώρα μια φορά τον μήνα με βλεπει και την τελευταία φορά που πήγα και μου είπε "έλα ξανά σε έναν μήνα να σε δω" μου έκανε εντύπωση

Να μην σου κάνει εντύπωση εγώ πήγα την προηγούμενη εβδομάδα και μου είπε τώρα και τις 2 εβδομάδες να πάω για καρδιοτοκογραφο και μετά γεννάω... Δεν θα με ξαναδεί... Βέβαια εκτός απροόπτου έτσι... 

Μία χαρά... Βεβαια στο τηλ τον έχω καθημερινά... Όλο και κάτι βρησκω να τον πριζω... Αλλά, οκ... Σκέφτομαι στην γεννα να του δώσω κάτι παραπάνω για ψυχική οδύνη... Ο άντρας μου δλδ το λέει... Ο καημένος πάνω από 100ε στο σύνολο δεν μου εχει πάρει μέχρι τωρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!ελπίζω να είσαι όλες σας καλά, μπαίνω κάθε μέρα και διαβάζω τα νέα σας 💗  

Είδα ότι συζητάτε για το επίδομα κύησης.. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ο πίνακας που υπάρχει.. διότι έκανα την αίτηση 3 Ιουνίου ( εγκρίθηκε κτλ πήρα κ το χαρτί με το ποσό που θα πάρω)  κ ακόμα λεφτά δεν έχουν μπει..Υποτίθεται έπρεπε με βάση του πίνακα να μπουν στις 12/6.. 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lila P. είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου!ελπίζω να είσαι όλες σας καλά, μπαίνω κάθε μέρα και διαβάζω τα νέα σας 💗  

Είδα ότι συζητάτε για το επίδομα κύησης.. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ο πίνακας που υπάρχει.. διότι έκανα την αίτηση 3 Ιουνίου ( εγκρίθηκε κτλ πήρα κ το χαρτί με το ποσό που θα πάρω)  κ ακόμα λεφτά δεν έχουν μπει..Υποτίθεται έπρεπε με βάση του πίνακα να μπουν στις 12/6.. 😐

Κρίμα 🤔 να τους πάρεις ένα τηλ η να τους στείλεις μέιλ... Τα παιδιά στην Τάκη οικονομιδή απαντάνε πάντα... Να δεις τι έγινε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κρίμα 🤔 να τους πάρεις ένα τηλ η να τους στείλεις μέιλ... Τα παιδιά στην Τάκη οικονομιδή απαντάνε πάντα... Να δεις τι έγινε... 

Ναι κάτι τέτοιο θα κάνω γλυκούλα μου.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evi1996 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Επιζώ να είστε όλες καλά ! Ήθελα να σας ρωτήσω αν εσείς έχετε κάνει εξετάσεις για θρόμβοφιλια;;;

Καλημέρα

Εγω έκανα στις πρώτες εξετάσεις που γιναν και επειδή είχα αυξημένη προθρομβηνη μου έδωσε σαλοσπιρ... 

Βέβαια κάθε μήνα τις ξανά έκανα και τα σταμάτησα τα σαλοσπιρ τελικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω κάνει τέτοια εξέταση. Επίσης ούτε καρδιοτοκογραφημα έχω κάνει ακόμη, ούτε κάποια εξέταση κολπικου υγρού. Κλείνω 36εβδ την Πέμπτη κ έχω κ ραντεβού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evi1996 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Επιζώ να είστε όλες καλά ! Ήθελα να σας ρωτήσω αν εσείς έχετε κάνει εξετάσεις για θρόμβοφιλια;;;

Καλημερα!! Την εκανα στον προγεννητικο ελεγχο!! Αλλα πολλες κοπελες την κανουν στο πρωτο τριμηνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Καλημερα!! Την εκανα στον προγεννητικο ελεγχο!! Αλλα πολλες κοπελες την κανουν στο πρωτο τριμηνο! 

Εγώ δεν την έχω κάνει καθόλου και Την άκουσε χθες από μια γνωστή μου . Είναι υποχρεωτική ;; Είμαι 33 εβδομάδων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evi1996 είπε:

Εγώ δεν την έχω κάνει καθόλου και Την άκουσε χθες από μια γνωστή μου . Είναι υποχρεωτική ;; Είμαι 33 εβδομάδων 

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Όχι δεν είναι υποχρεωτική!! Ούτε εγώ την έχω κάνει και είμαι στη 31η εβδομάδα.. δεν είναι πολύ σπάνιο φαινόμενο δυστυχώς, και είναι επικίνδυνο για το μωρό αν τ έχεις..θα έπρεπε να κάνεις αντιπηκτικές αν έχεις θρομβοφιλία..αλλά φαντάζομαι θα σου είχε εμφανιστεί μέχρι τώρα πρόβλημα, αν είχες κάτι...δεν είμαι σίγουρη βέβαια γιατί δεν το’χω ψάξει..ας μας πουν καλύτερα τα κορίτσια που έχουν και ξέρουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η μικρομουπονυ είπε:

Εγώ δεν έχω κάνει τέτοια εξέταση. Επίσης ούτε καρδιοτοκογραφημα έχω κάνει ακόμη, ούτε κάποια εξέταση κολπικου υγρού. Κλείνω 36εβδ την Πέμπτη κ έχω κ ραντεβού

Καρδιοτοκογραφο τώρα θα κάνεις... Στο τέλος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Όχι δεν είναι υποχρεωτική!! Ούτε εγώ την έχω κάνει και είμαι στη 31η εβδομάδα.. δεν είναι πολύ σπάνιο φαινόμενο δυστυχώς, και είναι επικίνδυνο για το μωρό αν τ έχεις..θα έπρεπε να κάνεις αντιπηκτικές αν έχεις θρομβοφιλία..αλλά φαντάζομαι θα σου είχε εμφανιστεί μέχρι τώρα πρόβλημα, αν είχες κάτι...δεν είμαι σίγουρη βέβαια γιατί δεν το’χω ψάξει..ας μας πουν καλύτερα τα κορίτσια που έχουν και ξέρουν...

Ναι κορίτσια είναι πολλές φορές ο λόγος που χάνουν παιδιά στο πρώτο τρίμηνο... Δεν αιματονεται το έμβρυο σωστά επειδή το αίμα είναι πηχτό... Κάτι τέτοιο κατάλαβα από αυτά που μου είπε ο γιατρός... Εσείς αν ήταν πρόβλημα θα το καταλάβαινα τε από την αρχή πιστεύω... Αλλά δεν είναι κακό να ρωτήσετε και τον γιατρό σας... Και επίσης μπορεί να σας το έβαλε στις πρώτες εξετάσεις και να μην καταλάβατε ότι την κάνατε; γιατί εγώ την πάτησα έτσι... Και έλεγα ότι δεν είχα κάνει κάποιες ενώ τις έκανα.... Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου πώς είστε;

Αχ τέλος τα ψέματα...την Κυριακή απόγευμα θα μπω για πρόκληση!!! Αύριο έχω να κάνω κ τεστ για τον κορωνοιο κ την Πέμπτη το τελευταίο καρδιοτοκογραφημα.

Το άγχος κ ο φόβος μου είναι στα φουλ!!

Δε ξέρω τι να κάνω να χαλαρώσω!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Κοριτσάκια μου πώς είστε;

Αχ τέλος τα ψέματα...την Κυριακή απόγευμα θα μπω για πρόκληση!!! Αύριο έχω να κάνω κ τεστ για τον κορωνοιο κ την Πέμπτη το τελευταίο καρδιοτοκογραφημα.

Το άγχος κ ο φόβος μου είναι στα φουλ!!

Δε ξέρω τι να κάνω να χαλαρώσω!!

 

Αχ τι καλά... Με το κανό το νινακι σας.. 

🤰💕

Σε καταλαβαίνω εγώ μετράω 11 και σήμερα και έχω άγχος φαντάζομαι εσύ... 

Δεν έχω να σου προτείνω κάτι.. Είμαι στην ίδια κατάσταση... Αλλά κάτι θα πουν τα κορίτσια που έχουν κάνει και άλλο παιδί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Όχι δεν είναι υποχρεωτική!! Ούτε εγώ την έχω κάνει και είμαι στη 31η εβδομάδα.. δεν είναι πολύ σπάνιο φαινόμενο δυστυχώς, και είναι επικίνδυνο για το μωρό αν τ έχεις..θα έπρεπε να κάνεις αντιπηκτικές αν έχεις θρομβοφιλία..αλλά φαντάζομαι θα σου είχε εμφανιστεί μέχρι τώρα πρόβλημα, αν είχες κάτι...δεν είμαι σίγουρη βέβαια γιατί δεν το’χω ψάξει..ας μας πουν καλύτερα τα κορίτσια που έχουν και ξέρουν...

Καλησπέρα κι από εμένα. Έχω την εντύπωση πως εξαρτάται από την χώρα στην οποία βρίσκεσαι. Γενικά στην Ελλάδα κάνουν πολύ πιο εύκολα εξετάσεις, προληπτικά, απ ό,τι σε άλλες ευρωπαικές χώρες, όπως στην Ολλανδία όπου βρίσκομαι. Ειδικά αν μιλάμε για την πρώτη εγκυμοσύνη, δεν κάνουν παρά μόνο τις πολύ βασικές εξετάσεις. Εξέταση για τοξόπλασμα πχ επέμεινα για να μου την γράψουν. Εξέταση κολπικών υγρών δεν έγινε ποτέ. Ζήτησα εξέταση για κυστική ίνωση, αφού κι εγώ κι ο σύντροφός μου είμαστε Έλληνες, δεν μου το επέτρεψαν, είπαν δεν γίνεται προληπτικά εδώ. Δεν με τσέκαραν για θρομβοφιλία, απλά λόγω ηλικίας μου έδωσαν προληπτικα Σαλοσπίρ που θα παίρνω μέχρι και την 36η εβδομάδα. Υποθέτω όμως πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας πλέον, αφού μέχρι τώρα δεν προέκυψε κάποιο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evi1996 είπε:

Εγώ δεν την έχω κάνει καθόλου και Την άκουσε χθες από μια γνωστή μου . Είναι υποχρεωτική ;; Είμαι 33 εβδομάδων 

Σε αυτες τις εβδομαδες δεν χρειαζεται!!! Την κανουν για το φοβο αποβολων οταν ξεκινας να κανεις μωρακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν τις έχω κάνει, μια και το φουλ πακέτο κοστίζει αρκετά και δεν έχουμε κάποιο ιστορικό. Ωστόσο, λόγω εξωσωματικής έκανα μέχρι τώρα αντιπηκτικές ενέσεις και έπαιρνα σαλοσπίρ. 
Καρδιοτοκογράφο έχω μπει από τον προηγούμενο μήνα, επειδή δεν την ένιωθα τόσο την μπέμπα και τώρα με βλέπει 2 φορές την εβδομάδα και με βάζει κάθε φορά, λόγω συσπάσεων.

@Mariaira @Sotiria2004 κορίτσια, εύχομαι ολόψυχα να σας πάνε όλα καλά και να έχετε τέλεια ανάρρωση!!! 
Η πρόκληση η αλήθεια είναι ότι πονάει περισσότερο, λόγω των συμπυκνωμένων πόνων που υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπαιρναν ώρες να εκδηλωθούν, αλλά αν έχεις καλή μαία ή έχεις κάνει κάποιο μάθημα αναπνοών πιστεύω θα παλεύεται...
Εγώ ρώτησα προχθές το γιατρό μήπως να κάνουμε κάποια πρόκληση ή καισαρική, λόγω σακχάρου και αυξημένου αμνιακού υγρού, αλλά το απέκλεισε για την ώρα. Είναι γενικά υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και σου λέει "όσο το παρακολουθούμε και δεν είναι κάτι ακραίο, δεν υπάρχει λόγος να βιαστούμε". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...