Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karmeliet είπε:

Νιώθεις καλύτερα τώρα; Σταμάτησαν οι πόνοι; Ο γιατρός τι σου είπε; Απ' ό,τι φαίνεται εσύ θα είσαι η δεύτερη από το γκρουπ που θα ακολουθήσει, με το καλό, όλα καλά εύχομαι!

Αχ δεν ξέρω... Φοβάμαι τοσο πολύ την διαδικασία που τρέμω στην ιδέα... Τώρα δεν πονάω.. Μαγνήσιο πήρα πρωί μεσημέρι βράδυ και ξεκούραση  ... Ο γιατρός είναι ήρεμος γιατί ειμσι 35 κσι είναι το μωρό 2500...αλλα η ψυχούλα μου το ξερει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Athinaa είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;; εγώ γέννησα χθες το βράδυ ανέλπιστα και έξαφνα, ακριβώς όπως πρέπει... ααχαχαχαχαχα

εκεί που όλα πήγαιναν μια χαρά, εκτός από το ότι τουμπανιαζαν όλη μέρα τα πόδια μου, και όλα έδειχναν οτι θα φάμε και την 35η εβδομάδα, ξαφνικά, κανένα 10λεπτο πριν τις 9 το βράδυ, έσπασαν τα νερά εκεί που καθόμουν στο μπαλκόνι... άκου έσπασαν τα νερά.. αυτό ούτε το περίμενα ούτε μου το είχε πει κανένας να το περιμένω... μου είχαν ότι εκτός από τον προγραμματισμένο τοκετό με καισαρική περιμένω σεισμούς, λιμούς και καταποντισμούς... πόνους συσπάσεις  ρήξη μητρας κλπ... τέσπα... εγω είχα μόνο ρήξη υμενων και καθόλου πόνο ή συσπάσεις... τουλάχιστον εκείνη τη στιγμή... τεσπα και πάλι μου είπαν να πάω γρήγορα στο μαιευτήριο, όντως μέχρι τις 9.30 μμ ήμασταν εκεί... αρχικά και τηλεφωνικά η μαία μου μου είπε ότι ο γιατρός μου θέλει να με κρατήσει μέσα, να μου δώσει φάρμακα αν αρχίσουν οι συσπάσεις μπας και κερδίσουμε μερικές μέρες...

αλλά αυτό τελικά δεν ήταν εφικτό... η πίεση μου εκτοξεύτηκε στο 16 & 9, η οραση θολή, τα πόδια τούμπανο, δεδομένα τα ανεβασμένα ουρικό και λεύκωμα, ο γιατρός τα χρειάστηκε μήπωό και κάνω κάποιο σοβαρό επεισόδιο προεκλαμψίας και 10.30 μμ βρέθηκα χειρουργείο...

γέννησα τον μπέμπη μου στις 11.20, ροδόχρωμος και μακρουλός, 1710 γραμμάρια... πρόλαβα να τον δω μόνο λίγο από μακρυά γιατί είναι πολύ μικρούλης και έπρεπε επειγοντως να τον ζεστανουν... ο μπαμπάς του δεν τον είδες καθόλου χθες για τον ίδιο λόγο... 

χθες το βράδυ μας είπαν εξάλλου ότι λόγω προωρότητας θα μπει οξυγόνο και ότι θα έχει σωληνάκι στη μύτη... ωστόσο ο μπαμπάς του που πήγε να τον δει το μεσημέρι -εγώ θα πάω το απόγευμα- του ειπαν ότι τα πνευμόνια είναι μια χαρά οπότε τον έβγαλαν από το οξυγόνο και του έβγαλαν και το σωληνάκι... και ότι αύριο θα δοκιμάσουν να τον ταΐσουν με μπιμπερό... τα καλύτερα νέα... αυτό σημαίνει ότι αν όλα πάνε καλά και δεν μας βγει καμία επιπλοκή από το πουθενά, ο μπέμπης μας θα κάτσει ΜΕΝΝ μόνο για να πάρει βάρος και να μπορέσει να τρωει μόνος του...

ωστόσο ένα θα σας πω κορίτσια ότι τα κατάφερα και όχι μόνο γέννησα Δίδυμο αλλά και με ωροσκόπο Υδροχόο και να σας θυμίσω εδώ ότι η κόρη μου είναι το αντίστροφο... που θα πάω η γυναίκα Ταύρος στο τετράγωνο; ή τα βουνά θα πάρω ή καμιά βρεγμένη σανίδα... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

@Athinaa μου συνονόματη συγχαρητήρια να σου ζήσει ο μικρούλης σου!! 😍 Βγήκε κ απ’το οξυγόνο άντε να πάρει κ βάρος να πάτε σπιτάκι σας!! Πέτυχες κ ωραίους συνδυασμούς κ στα δύο παιδιά, ίσως σε τρελάνουν βέβαια χαχαχα αλλά συμπαθώ κ τα δύο ζώδια!! Αρκετά νωρίτερα γέννησες ε; Στις πόσες εβδομάδες ήσουν;

Πώς είσαι εσύ; Φαντάζομαι πέρα από τους πόνους θα πετάς από χαρά!! Και πάλι συγχαρητήρια!! ❤️❤️🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athinaa μου, να σας ζήσει ο μπεμπάκος!!!! 
Να είναι γερός, δυνατός κι ευτυχισμένος!!! 

Χαίρομαι που αποφεύχθηκαν τα χειρότερα που συζητούσαμε και είχε καλή έκβαση η εγκυμοσύνη σου, έστω και με τα παρατράγουδα που αναφέρεις....
Σημασία έχει να πάρει βάρος ο μικρούλης, να σιτίζεται και να τον πάρεις γρήγορα αγκαλίτσα!!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athinaa να χαίρεσαι τον μπεμπουλη σου! Γερός και καλότυχος να είναι! Αν και ήρθε σχετικά νωρίς νομίζω πως ήρθε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Σύντομα όλοι μαζί στο σπίτι σας!

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες καλά φοβόμουν πως κάτι δεν θα πάει καλά ή όπως το υπολογίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τα δικαιολογητικά που χρειάζονται κατά την εισαγωγή στη κλινική είναι ταυτότητες και των 2 και οικογενειακή κατάσταση μητέρας, σωστά? Γνωρίζετε πόσο πρόσφατη πρέπει να είναι και από πού τη προμηθευόμαστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Να σας ζήσει αγαπημένη μου τι ευχάριστα νέα ήταν αυτά καλότυχο και γεμάτο αγάπη εύχομαι να είναι το μωρό σας..ζωδιακα νομίζω κατάφερες σούπερ συνδιασμό συμπαθώ και τα δύο ζώδια :) εύχομαι γρήγορα να πάρει τα κιλακια του και να τον πάρετε σπιτάκι σας..εσύ πώς είσαι??καταλαβαίνω ότι από ψυχολογία πάμε τέλεια σωματικά??πονάς??

πονάω αρκετά γιατί τα έντερα είναι γεμάτα αέρα αλλά το παλεύω με νερό και περπάτημα... και φυσικά παυσίπονα... ενέσεις και ενδοφλεβια... αλλά ο γιατρός δεν περίμενε και το απογευμα μου έκοψε τον ορό και τον καθετήρα και είπε να φάω κανονικό φαγητό... μαλλον για να δουλέψει πιο γρήγορα το σύστημα... αχαχαχαχα... ευτυχώς γιατί το μεσημέρι έφαγα φιδέ με κοτόπουλο... αριστούργημα... αχαχαχαχαχαχα

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

@Athinaaνα σας ζήσει ο μικρούλης... 💖💖Τι χαρά...

Όλα πήγαν καλά... Μπράβο σας και σε σένα κσι στον μπέμπη που είναι τέρας δύναμης και βγήκε και από οξυγόνο.. 

Φιλάκια στις πατουσιτσες... 

Εχθές το βράδυ και εγώ τρεχάματα είχα.. Πολύ δυνατούς πόνους περιόδου.. Αλλά οκ.. Θα πάω κανονικά 5 Ιουλίου.. 

Με το καλό και στο σπίτι σας... 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Αχ δεν ξέρω... Φοβάμαι τοσο πολύ την διαδικασία που τρέμω στην ιδέα... Τώρα δεν πονάω.. Μαγνήσιο πήρα πρωί μεσημέρι βράδυ και ξεκούραση  ... Ο γιατρός είναι ήρεμος γιατί ειμσι 35 κσι είναι το μωρό 2500...αλλα η ψυχούλα μου το ξερει

και πολύ καλά κάνει ο γιατρός... αλλά κι εσύ από τη μεριά σου έχεις δίκιο... το απόλυτο άγνωστο μπροστά σου... αλλά θα το προσπελάσετε μαζί με το μικρό σου... όλα θα πάνε μια χαρά.. μια βδομάδα πάνω μια βδομάδα κάτω θα είστε τέλεια...

στις πριν 5 ώρες, ο/η μικρομουπονυ είπε:

@Athinaa Συγχαρητήρια😊😊😊 Να σας ζήσει ο μπαμπάκας. Εύχομαι να τον πάρετε σπίτι σύντομα😊😊😊 

Επειδή δεν κατάλαβα, το τεστ είχες προλάβει να το κάνεις πιο πριν ή μπήκες χωρις να το έχεις κάνει;;; και στις ποσες εβδομάδες γεννησες;;

όχι δεν πρόλαβα να το κάνω... μου έσπασαν τα νερά 9 το βράδυ... κανονικά θα έμπαινα προγραμματισμένα και θα το έκανα την προηγούμενη μέρα... γέννησα στην 34η εβδομάδα...

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Athinaa μου, να σας ζήσει ο μπεμπάκος!!!! 
Να είναι γερός, δυνατός κι ευτυχισμένος!!! 

Χαίρομαι που αποφεύχθηκαν τα χειρότερα που συζητούσαμε και είχε καλή έκβαση η εγκυμοσύνη σου, έστω και με τα παρατράγουδα που αναφέρεις....
Σημασία έχει να πάρει βάρος ο μικρούλης, να σιτίζεται και να τον πάρεις γρήγορα αγκαλίτσα!!!! 
 

Σ ευχαριστώ κοριτσάρα μου... ναι να μην μας ματιάσω μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά... 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angel mommy είπε:

@Athinaa να χαίρεσαι τον μπεμπουλη σου! Γερός και καλότυχος να είναι! Αν και ήρθε σχετικά νωρίς νομίζω πως ήρθε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Σύντομα όλοι μαζί στο σπίτι σας!

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες καλά φοβόμουν πως κάτι δεν θα πάει καλά ή όπως το υπολογίζω. 

σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Να αλλάξεις το τικεράκι σου πλέον και παρακαλώ να αποφασιστεί πού θα τα λέμε μετά από αυτό το τόπικ... :)❤️

Καλέ εδώ θα τα λέμε..έχει να πέσει αναλύσει για λερωμένες πάνες και υφές σκατουλιων..χαχαχαχαχαχαχαχα με το καλό όλες μας κορίτσια αντεεε..δεν το πιστεύω ότι ήρθε ο καιρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια πονάει ο αφαλος μου τώρα... Παρά πολύ έντονα... Τι να κάνω; άμα πάρω τον γιατρό λέτε πάλι να με κοροϊδεύει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sotiria2004 είπε:

Ρε κορίτσια πονάει ο αφαλος μου τώρα... Παρά πολύ έντονα... Τι να κάνω; άμα πάρω τον γιατρό λέτε πάλι να με κοροϊδεύει; 

Κι ας σε κοροϊδεύει τι μας νοιάζει αυτός είναι γιατρός εμείς δεν είμαστε..αλλά πώς σε πονάει μήπως έφαγες πολύ και τεντώνεται και πονάει ή κλωτσαει εκεί το μπεμπακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Frogel είπε:

Κι ας σε κοροϊδεύει τι μας νοιάζει αυτός είναι γιατρός εμείς δεν είμαστε..αλλά πώς σε πονάει μήπως έφαγες πολύ και τεντώνεται και πονάει ή κλωτσαει εκεί το μπεμπακι??

Ξέρω και εγώ... Δεν μου ξανά έτυχε.. 

Θα κάνω λίγο υπόμονη... Και θα τον στείλω μήνυμα να δω τι θα μου πει... Αλλά γελάει μαζί μου... 

Καλά η αλήθεια είναι ότι τον έχω τρελάνει με πολλά χαζά σε όλη την εγκυμοσύνη και μου λέει αντε να γεννήσεις να μην σε ξαναδώ... Χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athinaa να σας ζήσει ο γιος !!!! Καλή ανατροφή να έχει! Υγεία και τύχη στη ζωή του !!!

Ελευθερώθηκες  αν και λίγο νωρίτερα πολύ πολύ σύντομα θα είστε σπίτι σας όλοι μαζί!!!

Ο άντρας μου είναι δίδυμος με ωροσκόπο Υδροχόο.. Δεν έχω βαρεθεί ποτέ  χαχαχα θα περάσεις τέλεια!! 

Έμπαινα στο θέμα να σας διαβάσω λέω μη πως έχει γεννήσει καμία.. σκεφτόμουν ότι εγώ έχω τώρα ημερομηνία..αλλα ακόμα τίποτα...

Είμαι 38 και 4 μέχρι 25 Ιουνίου πάμε το αργότερο.. περπατάω κάνω ότι μπορώ να ξεκινήσει ο τοκετός μόνος του...Αλλά δε μας κάνει τη χάρη!

Εύχομαι σε όλες καλή υπομονή αυτές τις τελευταίες εβδομάδες! Είμαστε τυχερες που γεννάμε τέτοια εποχή καλοκαίρι και εν μέσω πανδημίας..Θα περάσει πιο ανώδυνα και η λοχεία πιστεύω!!

Εύχομαι να μπω σύντομα να σας πω και τα δικά μου νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2020 at 1:10 ΠΜ, ο/η Sofakimil είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι όλες να είστε καλά,το ίδιο κ τα μωράκια σας! Διανύω τη 35η εβδομάδα κ ανακαλύψαμε αύξηση του ουρικού οξέος και κάποιες φορές η πίεση μου φτάνει 14 ή 14,5. Η γιατρός για αρχή συνέστησε να κόψω το αλάτι στη διατροφή μου και να παρακολουθώ τη πίεση μου. Αν υπερβεί τη 14.5 να επικοινωνήσω μαζί της..Έχω αγχωθει πολύ πραγματικά 🤔 Δεν αρκεί το άγχος για τον επικείμενο τοκετό τώρα ήρθε κ αυτό??Τι να πω...😢

Γεια σου!😀η πίεση αυτή είναι σε κατάσταση ηρεμίας η μήπως είσαι αγχωμένη εκείνη τη στιγμή κάπως...πχ πολλές φορές μπορεί να μετρήσουμε πίεση και να είναι 13 η 14 Κ μετά από λίγο να Είναι σούπερ...στο λέω γιατί πάντα έχω πολύ καλή πίεση κ οπότε έπαιρνε πίεση ο γιατρός στο ιατρείο του Μπόρει να έφτανα και 14...Φυσικά το να κόψεις το αλάτι καλό θα κα νει ειδικά τώρα που το καλοκαίρι  ζοριζομαστε και από τ ζέστη !!!με το καλό κοντεύεις κι εσύ  😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή πολλές κοπέλες αναφέρεστε στο πρήξιμο σε πόδια μπορεί και χέρια η πρόσωπο Επίσης...αυτή τη φορά δεν έχω πριστει καθόλου πουθενά ..όμως στη 2η κόρη μου που γέννησα Ιουλίου...Και επειδή όλες τις φορές βρέθηκα 9ο προς 10 ο🤣 κατακαλόκαιρο να ξέρετε ότι επιβαρύνεται οργανισμός και από τη ζέστη..Δηλαδη  αποφύγετε μετακινήσεις μεσημέρι περπάτημα κτλ απόγευμα και πιο.αργα το βράδυ.. πολλά υγρά.. Έχω παρατηρήσει ότι οπότε κουράζομουν και είχε ζέστη..να το το πόδι πιο πρησμένο.. Φυσικά να μετράτε και πίεση.. Αλλά νομίζω ότι έχει να κάνει και ο καιρός επιβαρύνει τη κατακράτηση και όλο αυτό που μας συμβαίνει ..παρόλα αυτά ψηφίζω καλοκαίρι δαγκωτό!Για γέννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Ξέρω και εγώ... Δεν μου ξανά έτυχε.. 

Θα κάνω λίγο υπόμονη... Και θα τον στείλω μήνυμα να δω τι θα μου πει... Αλλά γελάει μαζί μου... 

Καλά η αλήθεια είναι ότι τον έχω τρελάνει με πολλά χαζά σε όλη την εγκυμοσύνη και μου λέει αντε να γεννήσεις να μην σε ξαναδώ... Χιχι

Δεν πειράζει που τον έχεις τρελάνει  εδώ τους παίρνουμε τηλ όταν δεν είναι καν πρώτο παιδί.. που εκεί κι αν είναι όλα πρωτόγνωρα.. νομίζω ότι μας ανησυχεί να το λέμε κι ας μην είναι κάτι σημαντικό..

Μπορεί να πονάς από το "τσιτωμα " της κοιλιάς.. Τι σου είπε τελικά;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Athinaa είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;; εγώ γέννησα χθες το βράδυ ανέλπιστα και έξαφνα, ακριβώς όπως πρέπει... ααχαχαχαχαχα

εκεί που όλα πήγαιναν μια χαρά, εκτός από το ότι τουμπανιαζαν όλη μέρα τα πόδια μου, και όλα έδειχναν οτι θα φάμε και την 35η εβδομάδα, ξαφνικά, κανένα 10λεπτο πριν τις 9 το βράδυ, έσπασαν τα νερά εκεί που καθόμουν στο μπαλκόνι... άκου έσπασαν τα νερά.. αυτό ούτε το περίμενα ούτε μου το είχε πει κανένας να το περιμένω... μου είχαν ότι εκτός από τον προγραμματισμένο τοκετό με καισαρική περιμένω σεισμούς, λιμούς και καταποντισμούς... πόνους συσπάσεις  ρήξη μητρας κλπ... τέσπα... εγω είχα μόνο ρήξη υμενων και καθόλου πόνο ή συσπάσεις... τουλάχιστον εκείνη τη στιγμή... τεσπα και πάλι μου είπαν να πάω γρήγορα στο μαιευτήριο, όντως μέχρι τις 9.30 μμ ήμασταν εκεί... αρχικά και τηλεφωνικά η μαία μου μου είπε ότι ο γιατρός μου θέλει να με κρατήσει μέσα, να μου δώσει φάρμακα αν αρχίσουν οι συσπάσεις μπας και κερδίσουμε μερικές μέρες...

αλλά αυτό τελικά δεν ήταν εφικτό... η πίεση μου εκτοξεύτηκε στο 16 & 9, η οραση θολή, τα πόδια τούμπανο, δεδομένα τα ανεβασμένα ουρικό και λεύκωμα, ο γιατρός τα χρειάστηκε μήπωό και κάνω κάποιο σοβαρό επεισόδιο προεκλαμψίας και 10.30 μμ βρέθηκα χειρουργείο...

γέννησα τον μπέμπη μου στις 11.20, ροδόχρωμος και μακρουλός, 1710 γραμμάρια... πρόλαβα να τον δω μόνο λίγο από μακρυά γιατί είναι πολύ μικρούλης και έπρεπε επειγοντως να τον ζεστανουν... ο μπαμπάς του δεν τον είδες καθόλου χθες για τον ίδιο λόγο... 

χθες το βράδυ μας είπαν εξάλλου ότι λόγω προωρότητας θα μπει οξυγόνο και ότι θα έχει σωληνάκι στη μύτη... ωστόσο ο μπαμπάς του που πήγε να τον δει το μεσημέρι -εγώ θα πάω το απόγευμα- του ειπαν ότι τα πνευμόνια είναι μια χαρά οπότε τον έβγαλαν από το οξυγόνο και του έβγαλαν και το σωληνάκι... και ότι αύριο θα δοκιμάσουν να τον ταΐσουν με μπιμπερό... τα καλύτερα νέα... αυτό σημαίνει ότι αν όλα πάνε καλά και δεν μας βγει καμία επιπλοκή από το πουθενά, ο μπέμπης μας θα κάτσει ΜΕΝΝ μόνο για να πάρει βάρος και να μπορέσει να τρωει μόνος του...

ωστόσο ένα θα σας πω κορίτσια ότι τα κατάφερα και όχι μόνο γέννησα Δίδυμο αλλά και με ωροσκόπο Υδροχόο και να σας θυμίσω εδώ ότι η κόρη μου είναι το αντίστροφο... που θα πάω η γυναίκα Ταύρος στο τετράγωνο; ή τα βουνά θα πάρω ή καμιά βρεγμένη σανίδα... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Κοριτσι μου να σας ζησει! Με το καλο να πατε σπιτι σας και καλη αναρρωση!!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Ρε κορίτσια πονάει ο αφαλος μου τώρα... Παρά πολύ έντονα... Τι να κάνω; άμα πάρω τον γιατρό λέτε πάλι να με κοροϊδεύει; 

Καλημέρα!!Κι εμενα πονούσε για 2 μέρες σερί..Δεν είναι τίποτα, "τεντώνεται" η μήτρα γι'αυτό! Όλα τα ενοχλητικά θα τα νιώσουμε μέχρι να γεννήσουμε😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

Γεια σου!😀η πίεση αυτή είναι σε κατάσταση ηρεμίας η μήπως είσαι αγχωμένη εκείνη τη στιγμή κάπως...πχ πολλές φορές μπορεί να μετρήσουμε πίεση και να είναι 13 η 14 Κ μετά από λίγο να Είναι σούπερ...στο λέω γιατί πάντα έχω πολύ καλή πίεση κ οπότε έπαιρνε πίεση ο γιατρός στο ιατρείο του Μπόρει να έφτανα και 14...Φυσικά το να κόψεις το αλάτι καλό θα κα νει ειδικά τώρα που το καλοκαίρι  ζοριζομαστε και από τ ζέστη !!!με το καλό κοντεύεις κι εσύ  😘

Σε κατάσταση "σχετικής" ηρεμίας αφού γενικά με έχει αγχωσει αυτή η κατάσταση..Ναι κ εμένα ανεβαίνει στο ιατρείο, με σφίγγει και πολύ το μπράτσο 😖 Όλα καλά θα πάνε όμως!Πίστη θέλει και ψυχραιμία κορίτσια!!!

Εγώ ξεκίνησα να έχω εδώ κ 2 μέρες καφε-κοκκινη βλέννα..Η γιατρός είπε ότι σιγά σιγά ξεκίνησε η διαδικασία αφού αυτό είναι το πώμα που λένε..είμαι 36η βέβαια αλλά ότι είναι να γίνει,θα γίνει...💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

Δεν πειράζει που τον έχεις τρελάνει  εδώ τους παίρνουμε τηλ όταν δεν είναι καν πρώτο παιδί.. που εκεί κι αν είναι όλα πρωτόγνωρα.. νομίζω ότι μας ανησυχεί να το λέμε κι ας μην είναι κάτι σημαντικό..

Μπορεί να πονάς από το "τσιτωμα " της κοιλιάς.. Τι σου είπε τελικά;?

Τι με είπε; 

Σουζη τρως με είπε... Και ψευδεσε και τρως... Χαχαχα

έτσι λέει ανοίγει ο αφαλος μου από τα κιλα μπορεί να γίνει κσι επίπεδος με την κοιλιά μου είπε... Έβαλα και 19 κιλά ..μεχρι να γεννήσω θα τους γεννήσω όλους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Τι με είπε; 

Σουζη τρως με είπε... Και ψευδεσε και τρως... Χαχαχα

έτσι λέει ανοίγει ο αφαλος μου από τα κιλα μπορεί να γίνει κσι επίπεδος με την κοιλιά μου είπε... Έβαλα και 19 κιλά ..μεχρι να γεννήσω θα τους γεννήσω όλους 

Χαχαχαχαχαχαχα...δεν πειράζει κορίτσι μου ας δείξουν όλοι κατανόηση ολόκληρο άνθρωπο θα βγάλεις..χιχιχιχι..αρε κορίτσια ευχαριστηθηκατε φαγητό τουλάχιστον εγώ η ερμη στην καταπίεση..αλλά χαλαλιιιιι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Frogel είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα...δεν πειράζει κορίτσι μου ας δείξουν όλοι κατανόηση ολόκληρο άνθρωπο θα βγάλεις..χιχιχιχι..αρε κορίτσια ευχαριστηθηκατε φαγητό τουλάχιστον εγώ η ερμη στην καταπίεση..αλλά χαλαλιιιιι..

Υπομονή κοπέλα μου... Θα περάσει... Αλλά να σου πω την αλήθεια από φαγητό όπως έτρωγα είμαι δεν άλλαξα κάτι...

Αλλά γλυκά που δεν έβαζα στο στόμα μου... Τώρα τρώω 2 φορές την ημέρα... Παγωτό δε, ούτε 3 όλο τον χρόνο δεν έτρωγα.. Τώρα κάθε μέρα... Αντε τελειώνω 17 και σημεραααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.  Εύχομαι να είστε όλες καλά.

Εγώ τις τελευταίες μέρες νιωθω πιο δυσκηνητη από ποτέ😯😯😯 η ζέστη με ενοχλεί απίστευτα. Τα πόδια μου είναι φυσικά πρησμένα... Για τον ύπνο δεν το συζητάω... ένα δράμα... Απο πλευρο σε πλευρό όλη νύχτα στριφογυρναω κ πονανε οι γοφοι μου😯😯😯

Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι ότι τις τελευταίες μέρες πονάει το εργαλείο μου😐 όταν σηκώνομαι, όταν αλλάζω στάση.... Το έχει αυτό καμια;;; λέτε να σημαίνει ότι θα γεννησω νωρίς;;; Αύριο κλείνω την 35η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sotiria2004 και μένα με πονούσε πολύ ο αφαλός πριν καμιά 15αριά μέρες κι έχει γίνει σχεδόν επίπεδος με την κοιλιά. Είναι το μωρό από πίσω, τεντώνει κι η μήτρα, όλα μαζί. 
@μικρομουπονυ αυτό με τους γοφούς, πόσο σε νιώθω.... Αν κοιμάμαι δεξιά, είναι η μπέμπα και κλωτσάει (τύπου "Ει, κυρία, με ζουλάτε" και αναγκάζομαι να κοιμάμαι στα αριστερά. Ε, ξυπνάω από τον πόνο στο ισχίο... Μου 'ρχεται να φωνάξω φορές φορές. 
Τώρα για τον πόνο από κάτω, εμένα εκεί που κουνιέται η μικρή νιώθω σαν να με χτυπάς με ρεύμα πιο πολύ, παρά πόνο καθεαυτό. Πιστεύω ότι όλα είναι φυσιολογικά στη φάση που βρισκόμαστε. Πχ. Εμένα έχουν ενταθεί οι συσπάσεις κάθε φορά που θα σηκωθώ, που θα σκύψω (πολύ σκύψιμο στην εγκυμοσύνη παιδιά).
Υπομονή και θα έρθουν τα μωρά όταν είναι έτοιμο το σώμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα προς το παρόν η ουριτσα μου με πονάει πολύ ο ομφαλός μου έχει πεταχτεί τελείως έξω αλλά δεν πονάει..εγώ κορίτσια όπου κάθομαι χρησιμοποιώ μαξιλάρι στη μέση ακόμα και έξω όταν βγαίνω το έχω μαζί μου με έχει βοηθήσει πολύ στο να μην πονάει η μέση μου..επίσης στον ύπνο για ένα περίεργο λόγο βολευομαι ακόμα ανάσκελα..ακόμα μπορώ και κοιμάμαι αλλά αύριο εγώ κλείνω 33η εβδομαδα όποτε δεν ξέρω τι μου επιφυλάσσει το μέλλον..εμείς παραλάβαμε το καρότσι κορίτσια και είμαι ενθουσιασμένη..δεν το πιστεύω βέβαια ότι είναι για το δικό μου μωρό αλλά θα το πιστέψω που θα πάει.. :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2020 at 1:06 ΠΜ, ο/η Sotiria2004 είπε:

 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Εμένα προς το παρόν η ουριτσα μου με πονάει πολύ ο ομφαλός μου έχει πεταχτεί τελείως έξω αλλά δεν πονάει..εγώ κορίτσια όπου κάθομαι χρησιμοποιώ μαξιλάρι στη μέση ακόμα και έξω όταν βγαίνω το έχω μαζί μου με έχει βοηθήσει πολύ στο να μην πονάει η μέση μου..επίσης στον ύπνο για ένα περίεργο λόγο βολευομαι ακόμα ανάσκελα..ακόμα μπορώ και κοιμάμαι αλλά αύριο εγώ κλείνω 33η εβδομαδα όποτε δεν ξέρω τι μου επιφυλάσσει το μέλλον..εμείς παραλάβαμε το καρότσι κορίτσια και είμαι ενθουσιασμένη..δεν το πιστεύω βέβαια ότι είναι για το δικό μου μωρό αλλά θα το πιστέψω που θα πάει.. :))

Αχ κι εγώ με τα πράγματα του παιδιού αυτό έχω πάθει. Τα κοιτάζω και λέω "θα έχω ΔΙΚΟ ΜΟΥ μωρό;;". Παρόλο που έχω κρατήσει άλλων, αδυνατω να πιστέψω ότι θα έρθει σπίτι μου ένα πλασματακι.

Αυτό με το ανάσκελα με βολεύει κι εμένα πολλές φορές, αλλά μου έχουν πει ότι δεν κάνει στο δεύτερο μισό της εγκυμοσύνης γιατί δεν αιματωνεται σωστά το μωρο και καταπονείται κι ο κοκκυγας. Καταπιέζομαι να κοιμηθώ στο πλάι.... 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...