Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου!!! Εγω ειμαι 33 εβδομαδων καινεχω ξεκινησει να φτιαχνω ρούχαλακια, κουνια!! Και ενοειται βαλιτσα για να ειναι ολα ετοιμα!! Νομιζω μετα δεν θα μπορω να κουνηθω!! Εμενα μου ειπαν την mustela να παρω για το στηθος οτι ειναι πολυ καλη!!! @konstantinaVE στο ειπε ο γιατρος για καισαρικη??? Και εγω το ίδιο φοβαμαι!! 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Εγω ειμαι 33 εβδομαδων καινεχω ξεκινησει να φτιαχνω ρούχαλακια, κουνια!! Και ενοειται βαλιτσα για να ειναι ολα ετοιμα!! Νομιζω μετα δεν θα μπορω να κουνηθω!! Εμενα μου ειπαν την mustela να παρω για το στηθος οτι ειναι πολυ καλη!!! @konstantinaVE στο ειπε ο γιατρος για καισαρικη??? Και εγω το ίδιο φοβαμαι!! 😢

Εγω ειμαι 34 και θα μπω καισαρική με ολική νάρκωση 5 Ιουλίου... 

Η πεθερά μου από την χαρά της (πρώτο εγγόνι) από την χαρά της εχει πλενει τα πάντα, μου έδωσαν ρουχαλάκια πολλά.. Οπότε σαββατοκύριακο λέω να ετοιμάσω ντουλάπες να βάλω φωτιστικό... Κορίτσια εδώ και μια εβδομάδα δεν μπορώ να κουνηθω.. Και άμα βγουν και οι ζεστές... Καλύτερα να είναι όλα έτοιμα.. 

24 και σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εγω ειμαι 34 και θα μπω καισαρική με ολική νάρκωση 5 Ιουλίου... 

Η πεθερά μου από την χαρά της (πρώτο εγγόνι) από την χαρά της εχει πλενει τα πάντα, μου έδωσαν ρουχαλάκια πολλά.. Οπότε σαββατοκύριακο λέω να ετοιμάσω ντουλάπες να βάλω φωτιστικό... Κορίτσια εδώ και μια εβδομάδα δεν μπορώ να κουνηθω.. Και άμα βγουν και οι ζεστές... Καλύτερα να είναι όλα έτοιμα.. 

24 και σήμερα 

Με το καλό Σωτηρία! Γιατί ολική νάρκωση και καισαρική; τι σου είπε ο γιατρός;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

Με το καλό Σωτηρία! Γιατί ολική νάρκωση και καισαρική; τι σου είπε ο γιατρός;; 

Έχω ένα αιμαγγιωμα στο κεφάλι... Έκανα μαγνητική πριν 2 εβδομάδες ξανά... Φοβάται με την καισαρική με επισκλοιριδιο μην αναιβασω πίεση από τον φόβο η από το άγχος και ο νευροχειρουργος δεν τον αφήνει... 

Βασικά εγώ δεν κάνει να αναιβαζω πίεση καθόλου... 

Έχω τόσο άγχος για το τι θα γίνει... Δεν ξέρω τι θα κάνω με ολική χωρίς επισκέψεις; πώς θα καταφέρω αποκλειστικό θηλασμό; αχ να περάσει και αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sotiria2004 είπε:

Έχω ένα αιμαγγιωμα στο κεφάλι... Έκανα μαγνητική πριν 2 εβδομάδες ξανά... Φοβάται με την καισαρική με επισκλοιριδιο μην αναιβασω πίεση από τον φόβο η από το άγχος και ο νευροχειρουργος δεν τον αφήνει... 

Βασικά εγώ δεν κάνει να αναιβαζω πίεση καθόλου... 

Έχω τόσο άγχος για το τι θα γίνει... Δεν ξέρω τι θα κάνω με ολική χωρίς επισκέψεις; πώς θα καταφέρω αποκλειστικό θηλασμό; αχ να περάσει και αυτό... 

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και θα πάνε όλα καλά!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε Κορίτσια ;; Είμαι 32 εβδομάδων Έχει 3 μέρες που νιώθω το μωρό να κινείται που και που και πολύ σιγανά Καμία σχέση με άλλες μέρες που κάνει σαν τρελό. Το παθαίνετε εσείς ;; Πριν 5 μέρες πήγα στο γιατρό και ήταν όλα καλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εγω ειμαι 34 και θα μπω καισαρική με ολική νάρκωση 5 Ιουλίου... 

Η πεθερά μου από την χαρά της (πρώτο εγγόνι) από την χαρά της εχει πλενει τα πάντα, μου έδωσαν ρουχαλάκια πολλά.. Οπότε σαββατοκύριακο λέω να ετοιμάσω ντουλάπες να βάλω φωτιστικό... Κορίτσια εδώ και μια εβδομάδα δεν μπορώ να κουνηθω.. Και άμα βγουν και οι ζεστές... Καλύτερα να είναι όλα έτοιμα.. 

24 και σήμερα 

Θα πανε ολα τελεια!!! Λιγες σου εμειναν!!! Κσι εγω εχω ραντεβου με το γιατρο να με δει αυριο!! Αλλα νιωθω τον μπεμπη που εχει μεγαλωσει πολυ!!! Τρωω τις κλωτσιες μου για τα καλα!!! Κοριτσια μου τις τελςυταιες μερες εχω περισσοτερα υγρα εσεις?? Φυσιολογικο ειναι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ampempa είπε:

Θα πανε ολα τελεια!!! Λιγες σου εμειναν!!! Κσι εγω εχω ραντεβου με το γιατρο να με δει αυριο!! Αλλα νιωθω τον μπεμπη που εχει μεγαλωσει πολυ!!! Τρωω τις κλωτσιες μου για τα καλα!!! Κοριτσια μου τις τελςυταιες μερες εχω περισσοτερα υγρα εσεις?? Φυσιολογικο ειναι?? 

Όταν λες περισσότερα... Εννοείς πολλά; αν είναι πολλά δεν είναι φυσιολογικό αν είναι λίγα οκ... Απλά τώρα και από την ζέστη και τον ιδρώτα νόμιζα το αισθανόμαστε πιο έντονα.. Εγώ τουλάχιστον που νόμιζα ότι χάνω υγρά εχθές με έκανε ανάπτυξης και ήταν οκ οπότε ήταν ιδέα μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sotiria2004με το καλό κορίτσι και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά..όσο πιο ψύχραιμη είσαι τόσο πιο καλά θα τα διαχειριστείς όλα..

@evi1996 δεν το έχω πάθει αλλά έχω διαβάσει ότι όσο μεγαλώνουν τα μωρά δεν θα κινούνται τόσο έντονα όσο τώρα λόγω περιορισμένου χώρου..όποτε μην αγχώνεσαι να μετράς 15 κινήσεις σε διάστημα δύο ωρων δύο φορές τη μέρα μου είπε εμένα ο γιατρός..

@Ampempaκοριτσι μου κι εμένα έχουν αυξηθεί τα υγρά μου μια αυξάνονται μια μειώνονται αν δεν μυρίζουν άσχημα και είναι λευκά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..επίσης εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν κουράζομαι λίγο παραπάνω έχω και πιο πολλά υγρά..πες το στο γιατρό σου αν σε αγχωνει..

Κάτι ακόμα ρε κορίτσια έχετε κι εσείς ξαφνικά κλάματα χωρίς λόγο??νομίζω ότι οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ σήμερα έκλαψα γιατί δ ν έβρισκα ένα χαρτί που ήθελε η λογίστρια..μετά γελάω μαζί μου αλλά εκείνη την ώρα δεν μπορώ να μην κλάψω χααχχχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...διαβάζοντας τις φοβίες σας για την καισαρική, εχω να σας πω ότι εγώ είμαι στην αντιπερα οχθη. Φοβάμαι όσο τιποτα τον φυσιολογικό και όλα ως τωρα δείχνουν ότι τον ευνοούν στην περιπτωση μου. Οπότε ο γιατρός μου το θεωρεί ιατρικά ανηθικο να προχωρησει σε καισαρική εφόσον δεν συντρεχει λογος και εχει δικιο. Εμένα όμως με τρομαζει τοσο πολυ το "αγνωστο" του φυσιολογικού τοκετου, το ποσες ωρες θα πάρει, αν θα εχω διαστολή, αν θα μπορεσω να ακολουθησω τις οδηγιες της μαιας και του γιατρού. Θα πήγαινα σιγουρα με καλυτερη ψυχολογια και λιγότερο φοβισμένη αν ηξερα ότι θα προχωρησουμε με καισαρική. Ξερω ότι ενδεχομένως να σας ακουγομαι παρανοική αλλα όσο πλησιαζει ο καιρός , τοσο πιο πολυ με φοβίζει και με αγχώνει ο φυσιολογικός τοκετός και δυστυχως δε βλέπω να το ξεπερνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Angelina85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...διαβάζοντας τις φοβίες σας για την καισαρική, εχω να σας πω ότι εγώ είμαι στην αντιπερα οχθη. Φοβάμαι όσο τιποτα τον φυσιολογικό και όλα ως τωρα δείχνουν ότι τον ευνοούν στην περιπτωση μου. Οπότε ο γιατρός μου το θεωρεί ιατρικά ανηθικο να προχωρησει σε καισαρική εφόσον δεν συντρεχει λογος και εχει δικιο. Εμένα όμως με τρομαζει τοσο πολυ το "αγνωστο" του φυσιολογικού τοκετου, το ποσες ωρες θα πάρει, αν θα εχω διαστολή, αν θα μπορεσω να ακολουθησω τις οδηγιες της μαιας και του γιατρού. Θα πήγαινα σιγουρα με καλυτερη ψυχολογια και λιγότερο φοβισμένη αν ηξερα ότι θα προχωρησουμε με καισαρική. Ξερω ότι ενδεχομένως να σας ακουγομαι παρανοική αλλα όσο πλησιαζει ο καιρός , τοσο πιο πολυ με φοβίζει και με αγχώνει ο φυσιολογικός τοκετός και δυστυχως δε βλέπω να το ξεπερνω.

Εγώ σε καταλαβαίνω! Και τα δύο με τρομάζουν βασικά..και η καισαρική που πονάει μετά, και ο φυσιολογικός που σε κόβουν και σε ράβουν..δε ξέρω κι εγώ πώς θα μου περάσει! Ίσως όσο το σκεφτόμαστε το μεγαλοποιούμε...εκείνη την ώρα δε θα μας νοιάζει τίποτα πιστεύω όταν δούμε το μωράκι μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28  Σίγουρα όταν  παίρνεις το μωρό σου αγκαλιά απαλύνεται ο πόνος αλλά δεν παυει να υπάρχει είτε γεννησεις με καισαρική, είτε με φυσιολογικό. Κ αυτό είναι λογικό να μας τρομάζει όσο πλησιάζει ο καιρός. Η αλήθεια για την αποκατάσταση και τον χρόνο που θα χρειαστούμε μετά θεωρώ ότι ειναι κάπου στη μέση. Όλες θα εχουμε ακουσει για ευκολη ή δυσκολη αναρρωση είτε ειχε επιλεγει φυσιολογικός είτε καισαρική. Κάθε σώμα ανταποκρίνεται διαφορετικά. Σε ότι με αφορά όμως νομίζω ότι δε θα μπορέσω να ανταποκριθώ στις απαιτησεις ενός φυσιολογικού τοκετού για αυτο κ με τρομαζει περισσότερο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Όταν λες περισσότερα... Εννοείς πολλά; αν είναι πολλά δεν είναι φυσιολογικό αν είναι λίγα οκ... Απλά τώρα και από την ζέστη και τον ιδρώτα νόμιζα το αισθανόμαστε πιο έντονα.. Εγώ τουλάχιστον που νόμιζα ότι χάνω υγρά εχθές με έκανε ανάπτυξης και ήταν οκ οπότε ήταν ιδέα μου... 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

@Sotiria2004με το καλό κορίτσι και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά..όσο πιο ψύχραιμη είσαι τόσο πιο καλά θα τα διαχειριστείς όλα..

@evi1996 δεν το έχω πάθει αλλά έχω διαβάσει ότι όσο μεγαλώνουν τα μωρά δεν θα κινούνται τόσο έντονα όσο τώρα λόγω περιορισμένου χώρου..όποτε μην αγχώνεσαι να μετράς 15 κινήσεις σε διάστημα δύο ωρων δύο φορές τη μέρα μου είπε εμένα ο γιατρός..

@Ampempaκοριτσι μου κι εμένα έχουν αυξηθεί τα υγρά μου μια αυξάνονται μια μειώνονται αν δεν μυρίζουν άσχημα και είναι λευκά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..επίσης εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν κουράζομαι λίγο παραπάνω έχω και πιο πολλά υγρά..πες το στο γιατρό σου αν σε αγχωνει..

Κάτι ακόμα ρε κορίτσια έχετε κι εσείς ξαφνικά κλάματα χωρίς λόγο??νομίζω ότι οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ σήμερα έκλαψα γιατί δ ν έβρισκα ένα χαρτί που ήθελε η λογίστρια..μετά γελάω μαζί μου αλλά εκείνη την ώρα δεν μπορώ να μην κλάψω χααχχχαα

Τα υγρα ειναι λιγα απλα βρεχω το εσωρουχο μου λες και ψιλοκατουριεμαι!!! Ή μπορει να ειναι και πολυ ιδρωτας!! Θα δω αυριο υινθα μου πει!!! Ευχαριστώ κουκλες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα έχει παίξει το κινητό μου δεν ξέρω γιατί μου βγήκε το προηγούμενο μήνυμα... 

Το πρόβλημα μου δεν είναι η διαδικασία σαν καισαρική... Ότι είναι θα το περάσω... 

Το θέμα μου είναι η ολική νάρκωση αν θα συνέλθω γρήγορα, που θα είμαι μόνη λόγω κορονοιου, πως θα παιρνω το μωρό να θηλασω, θα μπορώ να θηλασω στην αρχή; και ο πόνος φυσικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Τα έχει παίξει το κινητό μου δεν ξέρω γιατί μου βγήκε το προηγούμενο μήνυμα... 

Το πρόβλημα μου δεν είναι η διαδικασία σαν καισαρική... Ότι είναι θα το περάσω... 

Το θέμα μου είναι η ολική νάρκωση αν θα συνέλθω γρήγορα, που θα είμαι μόνη λόγω κορονοιου, πως θα παιρνω το μωρό να θηλασω, θα μπορώ να θηλασω στην αρχή; και ο πόνος φυσικά... 

Καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου... εφόσον όμως η ολική νάρκωση ειναι επιβεβλημένη στην περιπτωση σου μην βασανίζεσαι με όλα αυτά τα ερωτηματα. Δεν την επέλεξες εσυ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια πολύ γρηγορη ανάρρωση ώστε να μπορεσεις να φροντίσεις το μωράκι σου. Δωσε στον εαυτό σου όσο χρόνο χρειαστεί χωρίς να αγχώνεσαι και να πιεζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Τα έχει παίξει το κινητό μου δεν ξέρω γιατί μου βγήκε το προηγούμενο μήνυμα... 

Το πρόβλημα μου δεν είναι η διαδικασία σαν καισαρική... Ότι είναι θα το περάσω... 

Το θέμα μου είναι η ολική νάρκωση αν θα συνέλθω γρήγορα, που θα είμαι μόνη λόγω κορονοιου, πως θα παιρνω το μωρό να θηλασω, θα μπορώ να θηλασω στην αρχή; και ο πόνος φυσικά... 

Στην πρώτη μου καισαρική είχα κάνει ολική νάρκωση αναγκαστικά... θυμάμαι ότι νύσταζα αρκετά και μετά που συνήλθα... και ήθελα να φύγουν όλοι για να κοιμηθώ λίγο παραπάνω... αχαχαχαχαχαχα...

μην σε ανησυχεί τίποτα... σύντομα ξυπνάς εντελώς και όλοι θα τρέχουν μόλις πατάς το κουμπί... θα σε βοηθήσουν σε  ότι χρειαστείς... και το μωρό μια χαρά θα το κρατήσεις και θα το θηλάσεις... η ολική δεν ειναι πολύ διαφορετική από την επισκληρίδιο εκτός από τη νύστα, που μπορεί κι εσύ να μην το έχεις...

όσο για τον πόνο πιστεύω οτι είναι το ίδιο πράγμα... να θυμάσαι να ζητάς παυσίπονα και να μην το παιζεις γενναία... παυσίπονα και πάλι παυσίπονα... κι αυτό βέβαια είναι σχετικό... άλλες πονάνε λιγότερο κι άλλες περισσότερο... θα τα δεις και μόνη σου ότι δεν είναι δύσκολα τα πράγματα... μια χαρά θα τα πας, είμαι σίγουρη...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ κορίτσια την "πάτησα" με τα ρουχαλακια. Τα έχω πλύνει σταδιακά από το Πάσχα (όπως έρχονταν οι παραγγελίες κι οι σακούλες από την αδερφή μου) και τρυπησαμε τοίχο με μαστορα και εικάζω πως τώρα είναι μέσα στη σκόνη όλα!!!!

Επίσης, χτες καθάρισα τις βαλίτσες με πανακι με μικροινες κι ένα νέο καθαριστικό κλινεξ χωρίς χλώριο κι έκανα τη βλακεία να περάσω τη δική μου κι από μέσα με αυτό. 

Άντε να φύγει η μυρωδιά να μην την πάρουν τα νυχτικά μου....

@Klimentini από το αμερικανικό ή το αγγλικό Amazon παρήγγειλες;;; έχω φτιάξει καλάθι στο αγγλικό με τσάντα αλλαξιερα κι οργανωτή καροτσιου, αλλά λόγω του ότι ήθελε η κουμπάρα μου να μας τα παρει δεν έχω ολοκληρώσει την παραγγελία. Πόσες μέρες έκαναν να έρθουν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

εγώ κορίτσια την "πάτησα" με τα ρουχαλακια. Τα έχω πλύνει σταδιακά από το Πάσχα (όπως έρχονταν οι παραγγελίες κι οι σακούλες από την αδερφή μου) και τρυπησαμε τοίχο με μαστορα και εικάζω πως τώρα είναι μέσα στη σκόνη όλα!!!!

Επίσης, χτες καθάρισα τις βαλίτσες με πανακι με μικροινες κι ένα νέο καθαριστικό κλινεξ χωρίς χλώριο κι έκανα τη βλακεία να περάσω τη δική μου κι από μέσα με αυτό. 

Άντε να φύγει η μυρωδιά να μην την πάρουν τα νυχτικά μου....

@Klimentini από το αμερικανικό ή το αγγλικό Amazon παρήγγειλες;;; έχω φτιάξει καλάθι στο αγγλικό με τσάντα αλλαξιερα κι οργανωτή καροτσιου, αλλά λόγω του ότι ήθελε η κουμπάρα μου να μας τα παρει δεν έχω ολοκληρώσει την παραγγελία. Πόσες μέρες έκαναν να έρθουν;;;

δοκίμασε νερό με ξύδι... ή με πανί ή σε βαποριζατέρ ώστε να το ψεκάσεις και ας τις λίγο έξω... αν δεν φύγει η μυρωδιά, που δύσκολο το βλέπω, το πολύ βάλε τα ρούχα σε σακούλες σαν αυτές που αποθηκεύουμε τα καλοκαιρινά... το πολύ πολύ να νομίζουν ότι είσαι φουλ προσεκτική...

στείλε μου λινκ τι τσάντα παράγγειλες.... είχα αγοράσει κι εγώ και τελικά ακύρωσα την παραγγελία γιατί δεν είχαν το χρώμα που ήθελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

εγώ κορίτσια την "πάτησα" με τα ρουχαλακια. Τα έχω πλύνει σταδιακά από το Πάσχα (όπως έρχονταν οι παραγγελίες κι οι σακούλες από την αδερφή μου) και τρυπησαμε τοίχο με μαστορα και εικάζω πως τώρα είναι μέσα στη σκόνη όλα!!!!

Επίσης, χτες καθάρισα τις βαλίτσες με πανακι με μικροινες κι ένα νέο καθαριστικό κλινεξ χωρίς χλώριο κι έκανα τη βλακεία να περάσω τη δική μου κι από μέσα με αυτό. 

Άντε να φύγει η μυρωδιά να μην την πάρουν τα νυχτικά μου....

@Klimentini από το αμερικανικό ή το αγγλικό Amazon παρήγγειλες;;; έχω φτιάξει καλάθι στο αγγλικό με τσάντα αλλαξιερα κι οργανωτή καροτσιου, αλλά λόγω του ότι ήθελε η κουμπάρα μου να μας τα παρει δεν έχω ολοκληρώσει την παραγγελία. Πόσες μέρες έκαναν να έρθουν;;;

Καλημέρα! Χρησιμοποιώ το γερμανικό άμαζον και έρχονται τα πράγματα συνήθως σε 4-5 εργάσιμες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα σήμερα τηλέφωνο στον εοδυ να ρωτήσω αν είναι υποχρεωτικό το τεστ κορονοιου και μου είπαν ότι δεν είναι υποχρεωτικό αλλά κάποιες κλινικές κάνουν προχειρητικο ελενχο και μέσα σε είναι και αυτό... Αλλά να μην το πληρώσω να το κάνω αν είναι στο πακέτο ελέγχου της κλινικής... Ξέρετε κάτι παραπάνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sotiria2004 Εγώ χτες που έτυχε να πάρω στο μαιευτήριο να ρωτήσω, μου είπαν πως μόνο εγώ θα κάνω τεστ κορονοϊού στην είσοδο (κι απ' ό,τι θυμάμαι είναι 40ευρώ). Τώρα κάθε κλινική έχει το δικό της τροπάριο, καλύτερα να ρωτήσεις απευθείας αυτούς.

@Athinaa με νερό και ξύδι ξεκίνησα να τις κάνω, αλλά επειδή είχαν σκονιστεί από τον τοίχο που τρυπήσαμε, τις έκανα με το κλινέξ. Του παιδιού ευτυχώς δεν την ψέκασα από μέσα, στη δική μου όμως φοβάμαι να βάλω από τώρα τα ρούχα μην πάρουν μυρωδιά. Κάτι με σακούλες θα κάνω, όπως λες. 

Η τσάντα είναι αυτή: https://www.amazon.co.uk/Changing-Baby-Nappy-Backpack-Travel/dp/B07Q3BYHMQ/ref=sr_1_7?crid=3M409LG4KM5NB&dchild=1&keywords=ruvalino+baby+changing+bag&qid=1591864531&sprefix=ruv%2Caps%2C215&sr=8-7
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια πήρα σήμερα τηλέφωνο στον εοδυ να ρωτήσω αν είναι υποχρεωτικό το τεστ κορονοιου και μου είπαν ότι δεν είναι υποχρεωτικό αλλά κάποιες κλινικές κάνουν προχειρητικο ελενχο και μέσα σε είναι και αυτό... Αλλά να μην το πληρώσω να το κάνω αν είναι στο πακέτο ελέγχου της κλινικής... Ξέρετε κάτι παραπάνω; 

Καλημερα! Eγώ που θα γεννησω στο Διαβαλκανικό είναι υποχρεωτικό και περιλαμβάνεται στο πακέτο του τοκετού , είτε φυσιλογικού είτε καισαρικής. Δεν υπάρχει ξεχωριστή χρεωση καθώς είναι στις εξετάσεις που θα προηγηθούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Καλημερα! Eγώ που θα γεννησω στο Διαβαλκανικό είναι υποχρεωτικό και περιλαμβάνεται στο πακέτο του τοκετού , είτε φυσιλογικού είτε καισαρικής. Δεν υπάρχει ξεχωριστή χρεωση καθώς είναι στις εξετάσεις που θα προηγηθούν. 

Εμένα στο διαβαλκανικο μου έδωσαν χαρτί αναλυτικό που έλεγε ότι το τεστ έχει 100ε κσι μου είπε η κοπέλα ότι αν θέλω μπορώ να το κάνω και αλλού... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εμένα στο διαβαλκανικο μου έδωσαν χαρτί αναλυτικό που έλεγε ότι το τεστ έχει 100ε κσι μου είπε η κοπέλα ότι αν θέλω μπορώ να το κάνω και αλλού... 

 

Αλήθεια; Εγω πήρα τον τιμοκατάλογο τους όπως και τι παρέχει η κλινική  πριν 10 ημέρες περίπου.  Σε αυτον αναφέρονται οι τιμές αναλογα με την κατηγορία του δωματίου και στο τι περιλαμβάνει το πακέτο αναφέρεται κ "Ανιχνευση RNA COVID 19" χωρίς διακριτή αναφορά στο κόστος του. Οποτε αφενος δεν μου ειπαν αν μπορώ να το κανω αλλού και αφετέρου εφόσον είναι στο υποχρεωτικό πακετο παροχών δεν εχει νοημα να το διπλοπληρωσω αλλου σκεφτηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...