Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικά όσο βαραίνω και μπαίνουμε στην τελική ευθεία. Για συσπάσεις ανησυχούμε μόνο όταν είναι όλη η κοιλιά σκληρή ή οι πόνοι δυνατοί.
Αυτό με το περπάτημα μου έχει κοστίσει, καθότι μένω σε ανηφόρα και για να κατέβω κάτω στην αγορά να περπατήσω πρέπει να είναι ο άντρας μου εδώ, πράγμα σπάνιο. 
Εδώ αυτές τις ασκήσεις Κέγκελ σκέφτομαι να κάνω, μην κάνω καμιά ζημιά... 😕 (Ο πιο αγύμναστος άνθρωπος πρέπει να είμαι)

Να τις κάνεις τις ασκήσεις κέγκελ είναι πολύ καλές!! δεν χρειάζεται να τις κάνεις γρήγορα και μερικές επαναλήψεις την ημέρα θα σου κάνουν πολύ καλό. όσο για το περπάτημα μπορείς να δοκιμάσεις να πηγαίνεις πάνω κάτω στο σαλόνι σου :P :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Klimentini είπε:

Να τις κάνεις τις ασκήσεις κέγκελ είναι πολύ καλές!! δεν χρειάζεται να τις κάνεις γρήγορα και μερικές επαναλήψεις την ημέρα θα σου κάνουν πολύ καλό. όσο για το περπάτημα μπορείς να δοκιμάσεις να πηγαίνεις πάνω κάτω στο σαλόνι σου :P :P 

Αυτό κάνω όσο κι αν φανεί περίεργο. Ακόμα και δουλειές πανω κάτω να ξεμουδιάζω... 
Εσείς πώς πάτε κορίτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, πώς τα πάτε;;; εδώ ξυπνήσαμε χαρά θεού, πριν καμιά ώρα άρχισε να σκοτεινιάζει και να μπουμπουνίζει και τελικά άνοιξαν οι ουρανοί και επί μισή ώρα μια απίστευτη νεροποντή... τώρα ψιχαλίζει αλλά η θερμοκρασία έπεσε στα τάρταρα... αχχαχαχαχαχαχαχα... ας απολαύσουμε τη δροσιά γιατί από το σ/κ λέει θα ανέβει ξανά η θερμοκρασία στα ύψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Athinaa είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου, πώς τα πάτε;;; εδώ ξυπνήσαμε χαρά θεού, πριν καμιά ώρα άρχισε να σκοτεινιάζει και να μπουμπουνίζει και τελικά άνοιξαν οι ουρανοί και επί μισή ώρα μια απίστευτη νεροποντή... τώρα ψιχαλίζει αλλά η θερμοκρασία έπεσε στα τάρταρα... αχχαχαχαχαχαχαχα... ας απολαύσουμε τη δροσιά γιατί από το σ/κ λέει θα ανέβει ξανά η θερμοκρασία στα ύψη...

Εδώ σήμερα "κράτησε" και δεν έβρεξε, αλλά δεν ξέρει τι θέλει ο καιρός. Είναι στο ζώδιο των Διδύμων που λένε...

Πάντως, όπως μου λέει κι η πεθερά, μέχρι στιγμής καλά μας έχει πάει. Είναι άλλες έγκυες που τρώνε καύσωνες και γεννούν Σεπτέμβρη. Εμείς δεν καταλάβαμε πολλή ζέστη, πλην μιας εβδομάδας.

Καλό μήνα κιόλας κορίτσια!!! Μπαίνουμε στο μήνα μας ορισμένες σε λιγες μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, αισίως έφτασα στην 30 εβδομάδα. Πως πέρασε έτσι ο καιρός ούτε που το κατάλαβα. Και εδώ άνοιξαν οι ουρανοί και δεν βλεπω να καλυτερεύει άμεσα. Καλύτερα να κοιμόμαστε πιο άνετα τα βράδια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως, όσο δεν περνούσε η εγκυμοσύνη μέχρι τον 5ο, νομίζω ότι ο τελευταίος μήνας έχει περάσει αέρας.... 
Αφού είναι στιγμές που λέω "Δε θέλω να γεννήσω, θέλω να τη χορτάσω λίγο ακόμα" :P
Καμία άλλη το 'χει ή είμαι η μόνη παλαβή;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Όντως, όσο δεν περνούσε η εγκυμοσύνη μέχρι τον 5ο, νομίζω ότι ο τελευταίος μήνας έχει περάσει αέρας.... 
Αφού είναι στιγμές που λέω "Δε θέλω να γεννήσω, θέλω να τη χορτάσω λίγο ακόμα" :P
Καμία άλλη το 'χει ή είμαι η μόνη παλαβή;;;

 

Είμαστε πολλές οι παλαβες! Την πρώτη εγκυμοσύνη την απόλαυσα πιο πολύ, τώρα είμαι συνέχεια στο τρέξιμο οπότε είμαι γενικά σε μια παλαβή κατάσταση. 

Βεβαια το μετά είναι ακόμα πιο μαγικό 😍😍😍 

Αχ ανυπομονώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Όντως, όσο δεν περνούσε η εγκυμοσύνη μέχρι τον 5ο, νομίζω ότι ο τελευταίος μήνας έχει περάσει αέρας.... 
Αφού είναι στιγμές που λέω "Δε θέλω να γεννήσω, θέλω να τη χορτάσω λίγο ακόμα" :P
Καμία άλλη το 'χει ή είμαι η μόνη παλαβή;;;

 

κι εγώ το ίδιο αλλά για άλλους λόγους... αχαχαχαχαχαχαχα... πάντως μου φαίνεται αστείο όταν μου λένε "όταν έρθει ο μπέμπης"... από πού να έρθει ρε παιδιά;; μετανάστης είναι;;; εδώ μαζί μου τον έχω... γι' αυτό θέλω να τον κρατήσω όσο γίνεται περισσότερο μέσα... ώστε να μην μου τον πάρουν καθόλου για θερμοκοιτίδες και ΜΕΝΝ...

σήμερα έφτασαν και τα πανωσέντονα του λίκνου... κουκλιά είναι... τα κατωσέντονα με το λάστιχο τα είχα αγοράσει... πήρα στη φούρια του περασμένου Σαββάτου και τ αυγό και σήμερα έφτασε και ο καθρέπτης για το πίσω κάθισμα... αχαχαχαχαχαχα

τα μόνα που μας έμειναν είναι ένα mobile για το λίκνο, αν και δεν ξέρω πώς θα στερεωθεί, ένα panda που θέλω με λευκούς ήχους και ένα καινούργιο στρώμα για το λίκνο... και το καρότσι το έχω κλείσει και θα το πάρω τους είπα κάποια στιγμή τον Ιούνιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ θέλω ένα μόμπιλε αλλά κρατιέμαι μην μου το φέρει κανείς δώρο... 
Με τα σεντόνια τί μου θύμισες... 
Πήγα και πήρα μέσα στην καραντίνα σεντόνια από τα Mothercare, σετ των 2. 
Τα ανοίγω να τα πλύνω κι ήταν και τα 2 κατωσέντονα με λάστιχο!!! 
Πήρα τις προάλλες ένα πανωσέντονο από τα Λητώ (άλλο χρώμα δυστυχως), μπας και σκεπάσω το παιδί.... χαχαχαχαχα
Για το αυτοκίνητο να σου πω την αλήθεια, αν και έχω καθρέφτη, σκέφτομαι όταν αρχίσω να την παίρνω μόνη μου να τη βάζω στο συνοδηγό με απενεργοποιημένο τον αερόσακο. 
Το βλέπεις πιο καλά το παιδί, αν πνίγεται ή οτιδήποτε και θυμάμαι που ένας φίλος Ιταλός μου έλεγε πως έξω είναι οδηγία να μπαίνει εκεί κι όχι πίσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αυγό μπαίνει στο συνοδηγό έτσι λένε εγώ τελικά από καρότσι πήρα το kikka boo ugo... Έχει και βάση η καλαθουνα... Θα πάρω και ένα καλό στρώμα για να αποφύγω το λίκνο.. 

Εγω φούσκωσαν πολύ και ζορίζομαι πλέον... Δεν μπορώ να οδηγαω και πολύ και είμαι σπίτι όλη μέρα... Οπότε ο καιρός βιάζομαι να περάσει 5 Ιουλιου θα γεννήσω με καισαρική... Αντε να έρθει ο καιρός.. 

Αυτό με τους λευκούς ηχούς δεν το είχα σκεφτεί αλλά είχα δει κάπου ένα που έβγαζε αστέρια στον τοίχο και είχε μουσική που ήθελε αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ... 

Σεντόνια έχω του ανηψιου μου πάρα πολλά... Λίγο αγοριστικά αλλά προς το παρόν θα βολευτούμε έχει και ουδέτερα... 

Έβαψα δωμάτιο, πήρα κουρτίνα, φωτιστικό, κρεβάτι(ανηψιου), ρουχαλάκια, πάνες,καρότσι 3 σε1 νομίζω είμαι σε καλό δρόμο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Αυτό με τους λευκούς ηχούς δεν το είχα σκεφτεί αλλά είχα δει κάπου ένα που έβγαζε αστέρια στον τοίχο και είχε μουσική που ήθελε αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ... 

Η fisher prise έχει ένα mobile που προβάλει αστεράκια στο ταβάνι και έχει 3 διαφορετικούς ήχους (λευκο ήχο, φύση και απαλή μουσική). Είναι λίγο τσιμπημένο αλλά τα λεφτά του τα βγαζει γιατί μπορείς να κράτησεις μόνο τον προβολέα με την μουσική όταν θα μεγαλώσει λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κι εγώ θέλω ένα μόμπιλε αλλά κρατιέμαι μην μου το φέρει κανείς δώρο... 
Με τα σεντόνια τί μου θύμισες... 
Πήγα και πήρα μέσα στην καραντίνα σεντόνια από τα Mothercare, σετ των 2. 
Τα ανοίγω να τα πλύνω κι ήταν και τα 2 κατωσέντονα με λάστιχο!!! 
Πήρα τις προάλλες ένα πανωσέντονο από τα Λητώ (άλλο χρώμα δυστυχως), μπας και σκεπάσω το παιδί.... χαχαχαχαχα
Για το αυτοκίνητο να σου πω την αλήθεια, αν και έχω καθρέφτη, σκέφτομαι όταν αρχίσω να την παίρνω μόνη μου να τη βάζω στο συνοδηγό με απενεργοποιημένο τον αερόσακο. 
Το βλέπεις πιο καλά το παιδί, αν πνίγεται ή οτιδήποτε και θυμάμαι που ένας φίλος Ιταλός μου έλεγε πως έξω είναι οδηγία να μπαίνει εκεί κι όχι πίσω... 

εξαιρετικά τα κατωσέντονα με λάστιχο από το mothercare... μάλιστα ήταν το μόνο μαγαζί που βρήκα και σε καλή τιμή και σε διαστάσεις γιατί τα ήθελα για το λικνο... το mobile θέλω να το αγοράσω εγώ επειδή το θέλω ασπρόμαυρο... αυτά είναι τα χρώματα που ξεχωρίζουν τον πρώτο καιρό και τους τραβούν την προσοχή...

βασικά δεν έχω αφήσει τίποτα από τα πρώτα-πρώτα για δώρο... ετσι κι αλλιώς πιστεύω αν πάρουν σεντονάκια κλπ θα είναι κούνιας που δεν έχω ασχοληθεί ακόμα... όπως και ρουχαλάκια έχω πάρει μόνο 0-3... αν μου φέρουν τέτοια θα τα αλλάξω... όσο για μεγάλα δώρα δεχόμαστε και μετρητά και χρυσαφικά.. αχαχαχαχα

τα ήθελα όλα στους δικούς μου χρωματισμούς... μια γνωστή μου είπε ότι του αγόρασε μια τούρτα με πάνες, σεντονάκια, ζιπουνάκια,  mobile και διάφορα τέτοια και τα χρώματα που ανέφερε δεν μου ταιριάζουν καθόλου... 

με το δωμάτιο δεν έχω ασχοληθεί ακόμα, επειδή θα κάνουμε ριζική ανακαίνιση στο άλλο σπίτι και θα το φτιάξω εκεί... αλλά έχω τσεκάρει όλα όσα θα πάρω... ωστόσο πιστεύω ότι μάλλον θα κοιμάται μαζί μας για πολύ καιρό... την κούνια της κόρης μου την είχα στο δωμάτιο μου μέχρι τα 2... με βόλευε αφάνταστα...

εγώ έχω να οδηγήσω από τις αρχές Μάρτη... έτσι κι αλλιώς και πριν σπανίως έβγαινα, αφού η δική μου καραντίνα κρατάει από αρχές Δεκέμβρη... μετά μας έπεσε η καραντίνα και τώρα προτιμώ να με πηγαίνουν... θα το δοκιμάσω με το μπροστινό κάθισμα, ακούγεται πολύ πρακτικό και μου εξήγησαν πως γίνεται, αλλά έτσι κι αλλιώς τις πρώτες εβδομάδες αν χρειαστεί να βγούμε έξω προτιμώ να οδηγεί άλλος... τώρα μετά τον 3-4 μήνα που θα ξεθαρρέψουμε θα δω πώς με βολεύει καλύτερα...

εγώ αγόρασα το αυγό της joie... έχει εξαιρετικές κριτικές και κυρίως στα αντί-crash τεστ... ήμουν ανάμεσα σ' αυτό και στης britaix, που έχει εξίσου πολύ καλές κριτικές... το θετικό του πρώτου είναι ότι κοστίζει 100 ευρώ λιγότερα... το πλεονέκτημα του δεύτερου είναι ότι βγαίνει και σε ένα υπέροχο μπλε χρώμα ενώ το άλλο μόνο σε μαύρο... τελικά αποφάσισα ότι για 9-10 μήνες δεν χαλαλίζω τα 100 ευρώ... αχαχαχαχαχαχα... άσε που μπορεί το φθινόπωρο να μας ξανακλείσουν μέσα και πάνε οι βόλτες...

joie είναι και το καρότσι που διάλεξα... το signature... μπαίνει πάνω και το αυγό μια χαρά... ήμουν ανάμεσα σ' αυτό και στο Cosatto Woosh 2... είναι στα ίδια χρήματα ενώ το δεύτερο βγαίνει σε καταπληκτικά χρώματα, ενώ της joie μόνο σε μαύρο... είναι μάλιστα πανάλαφρο και όταν κλείνει μοιάζει με αποσκευή καμπίνας... αλλά έκλεινα περισσότερο στο να χωράει επάνω το αυγό...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα, κορίτσια, το δωμάτιο προς το παρόν είναι υπό κατασκευή, περιμένω ένα μάστορα αυτές τις μέρες κι είμαι μες στη σκόνη. Θα μου φέρει κι η αδερφή μου το τριήμερο κούνια, πάρκο, αυγό, αποστειρωτη κλπ. 

Αυγό ήθελα του καροτσιου, αλλά κάνει 210€, τρομερό σε κρας τεστ, αλλά δεν περισσεύουν βρε σεις.... Σκέφτηκα να το ζητήσω δώρο από τη μαμά μου, αλλά μετά λέω με την καραντίνα και τις ιώσεις πόσο θα βγούμε;;; Πολύ πολύ αν δω ότι το φτηνό της αδερφής μου δε με βολεύει να το πάρω αργότερα.

(Ωραία ιδέα να μπω να κοιτάξω το μομπιλε της Φίσερ Πράις) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; Εγώ δυστυχώς τραβάω λούκι .Δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα. Είμαι κ γω φορεας σε μια μετάλλαξη 621+3ΑG. Δεν ξέρω τι ν κάνω έχω φρικάρει. Την προηγούμενη εβδομάδα που είδαμε πάλι το ενρερακι είχε φύγει το πολύ ήπιο ηπερηχογενες.θελω να ηρεμήσω κ δεν μπορώ...😪😪😪😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; Εγώ δυστυχώς τραβάω λούκι .Δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα. Είμαι κ γω φορεας σε μια μετάλλαξη 621+3ΑG. Δεν ξέρω τι ν κάνω έχω φρικάρει. Την προηγούμενη εβδομάδα που είδαμε πάλι το ενρερακι είχε φύγει το πολύ ήπιο ηπερηχογενες.θελω να ηρεμήσω κ δεν μπορώ...😪😪😪😪

στην ίδια μετάλλαξη ή σε άλλη;; βασικά όλοι είμαστε εν δυνάμει φορείς μεταλλάξεων... το σημαντικό δεν είναι να είστε στην ίδια;;; αλλά και στην ίδια να είστε οι πιθανότητες να "ενώθηκαν" είναι πόσες; 1 στις 4; γιατί φρίκαρες κοριτσάκι μου; τι σου είπαν; σε ανησύχησαν; ή μόνη σου τρελαίνεσαι; doppler πότε θα ξανακάνεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

στην ίδια μετάλλαξη ή σε άλλη;; βασικά όλοι είμαστε εν δυνάμει φορείς μεταλλάξεων... το σημαντικό δεν είναι να είστε στην ίδια;;; αλλά και στην ίδια να είστε οι πιθανότητες να "ενώθηκαν" είναι πόσες; 1 στις 4; γιατί φρίκαρες κοριτσάκι μου; τι σου είπαν; σε ανησύχησαν; ή μόνη σου τρελαίνεσαι; doppler πότε θα ξανακάνεις;;

Κοπέλα μ σε άλλη μετάλλαξη είμαστε. Αλλά δεν ξέρω πως πάνε αυτά...με φρικάραν Ναι ότι μπορεί τ παιδί μ.να Ναι φορεας...ντομπλερ πρώτη φορά έχω 23 Ιουνίου. Στ β επιπέδου μας βρήκαν το ηπιο ηπερηχογενες και στις 26 εβδ π πήγα στ γιατρό μ.λεει έχει φύγει το πολύ ήπιο ηπερηχογενες αλλά έχει λίγο ακόμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κοπέλα μ σε άλλη μετάλλαξη είμαστε. Αλλά δεν ξέρω πως πάνε αυτά...με φρικάραν Ναι ότι μπορεί τ παιδί μ.να Ναι φορεας...ντομπλερ πρώτη φορά έχω 23 Ιουνίου. Στ β επιπέδου μας βρήκαν το ηπιο ηπερηχογενες και στις 26 εβδ π πήγα στ γιατρό μ.λεει έχει φύγει το πολύ ήπιο ηπερηχογενες αλλά έχει λίγο ακόμη..

Το να είναι απλός φορέας δεν επηρεάζει πουθενά τη ζωή του. Κι εγώ είμαι φορέας και το ανακάλυψα στα 30... 
Το πρόβλημα είναι αν νοσεί, αλλά αυτά θα στα πουν από το εργαστήριο. Αισιοδοξία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

Το να είναι απλός φορέας δεν επηρεάζει πουθενά τη ζωή του. Κι εγώ είμαι φορέας και το ανακάλυψα στα 30... 
Το πρόβλημα είναι αν νοσεί, αλλά αυτά θα στα πουν από το εργαστήριο. Αισιοδοξία!!

Σε λιγάκι θα σας ενημερώσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κοπέλα μ σε άλλη μετάλλαξη είμαστε. Αλλά δεν ξέρω πως πάνε αυτά...με φρικάραν Ναι ότι μπορεί τ παιδί μ.να Ναι φορεας...ντομπλερ πρώτη φορά έχω 23 Ιουνίου. Στ β επιπέδου μας βρήκαν το ηπιο ηπερηχογενες και στις 26 εβδ π πήγα στ γιατρό μ.λεει έχει φύγει το πολύ ήπιο ηπερηχογενες αλλά έχει λίγο ακόμη..

όπως σου είπα εν δυνάμει είμαστε όλοι φορείς σε κάποια μετάλλαξη... μπορεί να είμαι κι εγώ και να μην το ξέρω... δεν έκανα τεστ επειδή ο μπαμπάς είχε βγει εντάξει και δεν μας απασχόλησε... στις εξωσωματικές είναι υποχρεωτικό... ακόμα κι αν το μωρό σου είναι φορέας σε κάποια από τις δύο και πάλι δεν έχει σημασία... είναι απλώς φορέας... ωστόσο χρειάζεσαι απαντήσεις άμεσα... και να τις πάρεις... να σου εξηγήσουν ακριβώς τι σημαίνει αυτό... δεν θα πας σαν την τρελή μέχρι τη γέννα... και ζήτα doppler άμεσα να ξαναδείτε το εντεράκι... είναι δικαίωμα σου... πόσων εβδομάδων είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athinaa είπε:

όπως σου είπα εν δυνάμει είμαστε όλοι φορείς σε κάποια μετάλλαξη... μπορεί να είμαι κι εγώ και να μην το ξέρω... δεν έκανα τεστ επειδή ο μπαμπάς είχε βγει εντάξει και δεν μας απασχόλησε... στις εξωσωματικές είναι υποχρεωτικό... ακόμα κι αν το μωρό σου είναι φορέας σε κάποια από τις δύο και πάλι δεν έχει σημασία... είναι απλώς φορέας... ωστόσο χρειάζεσαι απαντήσεις άμεσα... και να τις πάρεις... να σου εξηγήσουν ακριβώς τι σημαίνει αυτό... δεν θα πας σαν την τρελή μέχρι τη γέννα... και ζήτα doppler άμεσα να ξαναδείτε το εντεράκι... είναι δικαίωμα σου... πόσων εβδομάδων είσαι;;;

Το εντερακι τ είδε Πριν 2 εβδ πάλι σε απλό υπέρηχο. Τώρα πως δεν ξέρω...εννοείται πως χρειάζομαι απαντήσεις να ανακουφιστω λίγο. Με ζώνουν τα φίδια...να είναι φορεας Σαν κ εμάς οκ ..να είναι ασθενής δεν θέλω αυτό με νοιάζει ...Είμαι 28 και 2 κοπέλα μ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον μιλησα τωρα με.τον Γενετιστή.ολα παίζουν λέει με 25αρια αλλά εγω και ο άντρας μ λέει είμαστε ήπιας μορφής οπότε έχουμε λιγότερες πιθανότητες το παιδί να νοσεί.ισως μάλλον απλά ειναι φορεας Σαν εμάς.οπως ειπε η Αθήνα 1/4 πιθανότητες.. ότι έχει φύγει μ.ειπε το πιο πολυ ηπιο αυτό είναι πάρα πολύ καλό και μ είπε να τ αφησω όπως είναι να μν κανω αμνιοπαρακεντηση να μν κανω τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Το εντερακι τ είδε Πριν 2 εβδ πάλι σε απλό υπέρηχο. Τώρα πως δεν ξέρω...εννοείται πως χρειάζομαι απαντήσεις να ανακουφιστω λίγο. Με ζώνουν τα φίδια...να είναι φορεας Σαν κ εμάς οκ ..να είναι ασθενής δεν θέλω αυτό με νοιάζει ...Είμαι 28 και 2 κοπέλα μ!!

μια χαρά είσαι για doppler... κι εγώ εκεί γύρω το πρωτοέκανα λόγω των θεμάτων μου... κλείσε ραντεβού άμεσα... αποκλείεται να νοσεί κοριτσάκι μου αφού δεν έχετε τις ίδιες μεταλλάξεις... απλώς ήσουν άτυχη που σου έσκασε αυτό με την αποκόλληση... και μπήκες σε περιπέτειες και φρικτές σκέψεις... θα σου έλεγα να ζητήσεις και υπέρηχο καρδιάς... κακό δεν κάνει... θα δεις ότι όλα λειτουργούν άψογα και θα ανακουφιστεις... περιμένουμε νεώτερα ανυπόμονα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

μια χαρά είσαι για doppler... κι εγώ εκεί γύρω το πρωτοέκανα λόγω των θεμάτων μου... κλείσε ραντεβού άμεσα... αποκλείεται να νοσεί κοριτσάκι μου αφού δεν έχετε τις ίδιες μεταλλάξεις... απλώς ήσουν άτυχη που σου έσκασε αυτό με την αποκόλληση... και μπήκες σε περιπέτειες και φρικτές σκέψεις... θα σου έλεγα να ζητήσεις και υπέρηχο καρδιάς... κακό δεν κάνει... θα δεις ότι όλα λειτουργούν άψογα και θα ανακουφιστεις... περιμένουμε νεώτερα ανυπόμονα...

Κορίτσι μ δες λίγο πιο πάνω έγραψα αυτά π μας.ειπε ο γενετιστής. 23 Ιουνίου έχω ραντεβού γ ντομπλερ.ειπα στ γιατρό μ.ν.παω αύριο ν δούμε Τ εντερακι τ πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κορίτσι μ δες λίγο πιο πάνω έγραψα αυτά π μας.ειπε ο γενετιστής. 23 Ιουνίου έχω ραντεβού γ ντομπλερ.ειπα στ γιατρό μ.ν.παω αύριο ν δούμε Τ εντερακι τ πάλι...

μπράβο πολύ καλά έκανες... όπως σου είχα ξαναγράψει έχετε μια εξαιρετικά εύλογη αιτία για το υπερηχογενές έντερο... το αιματάκι από την αποκόλληση... και αυτό με το υπερηχογενές το έχω διαβάσει σε αρκετά φόρουμ από μαμάδες... και τους είχαν δώσει δεκάδες άλλες αιτίες... και μάλιστα διάβαζα για βαριές μορφές... δεν διάβασα ούτε ένα ποστ που τελικά να ήταν κάτι κακό... ακόμα και σε περιπτώσεις που όντως υπήρχε κάτι ήταν απολύτως αντιμετωπίσιμο... ο γιατρός σου έκανε εξαιρετικά που σας έστειλε για εξετάσεις... πρέπει να αποκλείονται τα πάντα...  να θυμάσαι ωστόσο ότι ακόμα και οι μεταλλάξεις μπορεί να είναι τυχαίες, και το αιματάκι τυχαίο, και να είχε δημιουργηθεί αυτή η ήπια μορφή από εντελώς άλλη αιτία που να εξαλείφθηκε ήδη... οι πιθανότητες είναι τόσες όσες και να είναι φορέας το μωρό...

και να μην κάνεις απλό υπέρηχο στο γιατρό σου... doppler με πιστοποιημένο εμβρυομητρικό να κάνεις... όλα τα doppler από δω και πέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

μπράβο πολύ καλά έκανες... όπως σου είχα ξαναγράψει έχετε μια εξαιρετικά εύλογη αιτία για το υπερηχογενές έντερο... το αιματάκι από την αποκόλληση... και αυτό με το υπερηχογενές το έχω διαβάσει σε αρκετά φόρουμ από μαμάδες... και τους είχαν δώσει δεκάδες άλλες αιτίες... και μάλιστα διάβαζα για βαριές μορφές... δεν διάβασα ούτε ένα ποστ που τελικά να ήταν κάτι κακό... ακόμα και σε περιπτώσεις που όντως υπήρχε κάτι ήταν απολύτως αντιμετωπίσιμο... ο γιατρός σου έκανε εξαιρετικά που σας έστειλε για εξετάσεις... πρέπει να αποκλείονται τα πάντα...  να θυμάσαι ωστόσο ότι ακόμα και οι μεταλλάξεις μπορεί να είναι τυχαίες, και το αιματάκι τυχαίο, και να είχε δημιουργηθεί αυτή η ήπια μορφή από εντελώς άλλη αιτία που να εξαλείφθηκε ήδη... οι πιθανότητες είναι τόσες όσες και να είναι φορέας το μωρό...

και να μην κάνεις απλό υπέρηχο στο γιατρό σου... doppler με πιστοποιημένο εμβρυομητρικό να κάνεις... όλα τα doppler από δω και πέρα...

Κοριτσάκι μ σας ευχαριστώ πολύ όλες για όλα με καθυσηχασατε πάρα πολύ. Κορίτσι μ είχα κ πολυ μεγάλη αποκόλληση τότε π νόμιζα ότι είχα αποβάλει. Κατακόκκινο αίμα ποτάμι...άστα. απ τότε φοβάμαι πολύ....Επίσης β επιπέδου είχα κάνει στ ελενα. Τώρα ντομπλερ έκλεισα στο μητέρα. Να χω το κεφάλι μ ήσυχο...και εγώ έχω διαβάσει διαφορά αλλά όσο να ναι φοβάσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...