Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια έχετε μάθει τι γίνετε στις κλινικες αυτό το διάστημα; εχθές πήγα στο διαβαλκανικο να κάνω μαγνητική και γινόταν χαμός...

1550ε για καισαρική που ψάχνω... 100 το τεστ κορονοιου και ο αναισθησιολογος δεν ρώτησα... 

Επίσης καμία επίσκεψη... Όλοι ήταν από έξω και δίναν συγχαρητήρια σε έναν μπαμπά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια έχετε μάθει τι γίνετε στις κλινικες αυτό το διάστημα; εχθές πήγα στο διαβαλκανικο να κάνω μαγνητική και γινόταν χαμός...

1550ε για καισαρική που ψάχνω... 100 το τεστ κορονοιου και ο αναισθησιολογος δεν ρώτησα... 

Επίσης καμία επίσκεψη... Όλοι ήταν από έξω και δίναν συγχαρητήρια σε έναν μπαμπά... 


Ωχ, ισχυει ακομα η απαγορευση του επισκεπτηριου;;;  Καλο και λογικό δε λεω, αλλα επειδη εμενα είναι να ερθουν οι δικοι μου απο μακρια, όσο να 'ναι απογοητεύονται με το σενάριο να μην είναι διπλα στο παιδί τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η konstantinaVE είπε:


Ωχ, ισχυει ακομα η απαγορευση του επισκεπτηριου;;;  Καλο και λογικό δε λεω, αλλα επειδη εμενα είναι να ερθουν οι δικοι μου απο μακρια, όσο να 'ναι απογοητεύονται με το σενάριο να μην είναι διπλα στο παιδί τους...

Ρωτάω μήπως και σε άλλες κλινικές αλλάζει κάτι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sotiria2004 είπε:

Ρωτάω μήπως και σε άλλες κλινικές αλλάζει κάτι.... 

Κοιτα, κι εδω ειπανε 40 ευρω στην εισοδο το τεστ και καμια κουβεντα για επισκεπτηριο. Απο τη μια το προτιμω, να μην ερθουν ανεπιθυμητοι, απο την αλλη στενοχωριεμαι για την οικογενεια μου κι ελπιζω εως τον Ιουλιο να εχει αρθει. Εστω ενας -ενας με μασκα να αφηνουν.
Τωρα για τιμες, εγω πηρα για ΦΤ με επισκληριδιο, αλλα δεν ξερω σιγουρα πως θα γεννησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κοιτα, κι εδω ειπανε 40 ευρω στην εισοδο το τεστ και καμια κουβεντα για επισκεπτηριο. Απο τη μια το προτιμω, να μην ερθουν ανεπιθυμητοι, απο την αλλη στενοχωριεμαι για την οικογενεια μου κι ελπιζω εως τον Ιουλιο να εχει αρθει. Εστω ενας -ενας με μασκα να αφηνουν.
Τωρα για τιμες, εγω πηρα για ΦΤ με επισκληριδιο, αλλα δεν ξερω σιγουρα πως θα γεννησω.

Καισαρική σίγουρα εγώ... Αλλά προτιμώ να έρθουν στην κλινική πάρα σπίτι.. Και επίσης με την καισαρική βρε κορίτσια μόνη μου πως θα έχω την μπέμπα μου μαζί μου; θα πρέπει να την δώσω να την προσέχουν άμα δεν τα καταφέρω τις πρώτες ώρες... 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Καισαρική σίγουρα εγώ... Αλλά προτιμώ να έρθουν στην κλινική πάρα σπίτι.. Και επίσης με την καισαρική βρε κορίτσια μόνη μου πως θα έχω την μπέμπα μου μαζί μου; θα πρέπει να την δώσω να την προσέχουν άμα δεν τα καταφέρω τις πρώτες ώρες... 😪

Επιτρέπουν 1 συνοδό, ειδικά στην καισαρική. Το πού θα κοιμηθεί ο δύσμοιρος 3 μέρες, είναι κάτι που μένει να διευκρινιστεί, γιατί όταν ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχουν κάτι σε σεζλόνγκ και δε χρειάζεται γιατί έχουν πολύ προσωπικό. 
Τώρα άκρη δεν έβγαλα ούτε εγώ. Τελικά, έχεις έναν συνοδό 3 μέρες χωρίς να βγει ή έναν που πηγαινοέρχεται και δεν αλλάζει με άλλον;
Πάντως κι εγώ στην κλινική τους προτιμώ. Στο σπίτι ήδη θα έχω να αντιμετωπίσω την πεθερά... Πόσους άλλους;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2020 at 2:33 ΜΜ, ο/η Tzortzina123 είπε:

Ο άντρας μου είχε κάνει το 99 τις εκατό κ Τ βρήκαν μια μετάλλαξη..Εγώ το έκανα χθες και θα βγουν 1ή Ιουνίου. Αν βγω κ γω φορεας τότε μ είπε πρέπει ν δούμε εάν πέρασε στο μωρό .αλλά μ είπε είναι πιο ηπιο απ τν β επιπέδου οπότε μειώνουμε τις πιθανότητες να έχει το παιδί κάτι..μ έφυγε ένα άγχος και έβαλα τα κλάματα από την χαρά μου..πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό!!!δοξα το Θεό έχει πάρει και τα γραμμάρια του 😁😁😁

οπότε οι πιθανότητες πλέον είναι μηδαμινές... σου εύχομαι ολόψυχα αυτή να είναι η τελευταία λαχτάρα που περνάς... 😊

κορίτσια ευτυχώς σήμερα δρόσισε λίγο νωρίτερα, σήκωσα και λιγάκι την τέντα και κάθησα επιτέλους έξω... τόσες μέρες και τόσες ώρες a/c  ξύπνησα σήμερα με βουλωμένη μύτη και όλο το πρωί τη φύσαγα... φοβήθηκα ότι δεν θα με άφηναν να μπω για τον υπέρηχο καρδιά το μεσημέρι... ευτυχώς που συνήλθε λιγάκι...

τον υπέρηχο δεν κατάφερε να τον ολοκληρώσει γιατί ο μπέμπης ήταν πλάτη, όπως βδομάδες τώρα... της είπα ότι αποκλείεται να γυρίσει αλλά παρόλα αυτά με έστειλε για σοκολάτα, παγωμένο νερό και περπάτημα... φυσικά δεν γύρισε, τσάμπα ανέβηκε το ζάχαρο... ευτυχώς όμως μπόρεσε να δει την καρδιά και όλα ήταν μια χαρά... ωστόσο θα ξανακάνω την άλλη βδομάδα, μαζί με το doppler και το καρδιοτοκογράφημα, μήπως και έχει λίγο καλύτερη θέση ώστε να δει και τα υπόλοιπα...

γυρισε και η κόρη μου σήμερα και έχουμε χαρές... ήρθε και η σκυλίτσα μας και επιτέλους έχει φασαρία το σπίτι κι εγώ παρέα... αχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Καισαρική σίγουρα εγώ... Αλλά προτιμώ να έρθουν στην κλινική πάρα σπίτι.. Και επίσης με την καισαρική βρε κορίτσια μόνη μου πως θα έχω την μπέμπα μου μαζί μου; θα πρέπει να την δώσω να την προσέχουν άμα δεν τα καταφέρω τις πρώτες ώρες... 😪

θα είναι προετοιμασμένοι μέχρι να έρθει η ώρα σου... αν δεις ότι δεν μπορείς να τη σηκώνεις μόνη απλώς θα φωνάζεις τις μαίες να στη δώσουν... αν θέλεις να ξεκουραστείς θα ζητάς να την πάρουν μέσα και να σου τη φέρουν μόλις πεινάσει... γενικά γεννάς καλή εποχή, σίγουρα θα έχουν αντιμετωπίσει πολλά παρόμοια περιστατικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Επιτρέπουν 1 συνοδό, ειδικά στην καισαρική. Το πού θα κοιμηθεί ο δύσμοιρος 3 μέρες, είναι κάτι που μένει να διευκρινιστεί, γιατί όταν ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχουν κάτι σε σεζλόνγκ και δε χρειάζεται γιατί έχουν πολύ προσωπικό. 
Τώρα άκρη δεν έβγαλα ούτε εγώ. Τελικά, έχεις έναν συνοδό 3 μέρες χωρίς να βγει ή έναν που πηγαινοέρχεται και δεν αλλάζει με άλλον;
Πάντως κι εγώ στην κλινική τους προτιμώ. Στο σπίτι ήδη θα έχω να αντιμετωπίσω την πεθερά... Πόσους άλλους;;;

και να μην επιτραπεί η είσοδος θα μπορέσεις να δεις τους δικούς σου... αποκλείεται να μην σε αφήσουν να βγεις στον κήπο π.χ... αλλά χρήσιμοι θα είναι και στο σπίτι.. θα ζητήσεις από τη μαμά να κάνει τα τελευταία πριν έρθει το μωρό, σκούπισμα, ξεσκόνισμα κλπ... θα κάτσουν μέρες μαζί σου ή δουλεύουν;; έστω η μαμά;; τέλεια θα ήταν να την είχες τουλάχιστον μέχρι να σαραντίσεις, ειδικά που μένεις σε "εχθρικό" έδαφος... με τη μαμά εκεί θα αποφεύγεται γενικά και ο συνωστισμός.. πρόσεξε να δείξεις από την αρχή τη θέση τους σε όλους και κυρίως να κάνεις σαφέστατη τη δική σου... να κρατάνε τις συμβουλές για τον εαυτό τους οι από κάτω... αχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, μια κουβέντα είναι αυτή και σήμερα είμαι πολύ εκνευρισμένοι με ολους. Η μαμά μπορεί να μεινει, όπως κι η αδερφή μου ενδεχομένως, αλλά ο μπαμπάς με τίποτα. Δουλεύει και μου είπε πως αν δεν αφήνουν επισκεπτήριο δε θα έρθει καν... 😕😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Πως είστε ;; Έχει εδώ και λίγες μέρες που τα δάχτυλα των χεριών μου έχουν πρηστεί λίγο και με ενοχλεί όταν πάω να τα κλείσω . Το έχει καμία ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Αχ, μια κουβέντα είναι αυτή και σήμερα είμαι πολύ εκνευρισμένοι με ολους. Η μαμά μπορεί να μεινει, όπως κι η αδερφή μου ενδεχομένως, αλλά ο μπαμπάς με τίποτα. Δουλεύει και μου είπε πως αν δεν αφήνουν επισκεπτήριο δε θα έρθει καν... 😕😔

καλά οκ, μπορεί να έρθει τη μέρα που θα βγείτε... μια χαρά θα τις έχεις και τις δύο εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Πως είστε ;; Έχει εδώ και λίγες μέρες που τα δάχτυλα των χεριών μου έχουν πρηστεί λίγο και με ενοχλεί όταν πάω να τα κλείσω . Το έχει καμία ;;;

Ναι εγώ εδώ και μια εβδομάδα και τα πόδια μου πρησμένα είναι... Όχι πολύ βέβαια αλλά φαίνεται... 31 εβδομάδων είμαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα είναι κάπως πρησμένα την τελευταία εβδομάδα. Πιστεύω από δω και πέρα θα δεινοπαθήσουμε, μία η πλάτη, μία τα πόδια, πιάνει και ζέστη.... ουφ!
@Athinaa μου, δυστυχως ο μπαμπάς θα έρθει Αγ. Πνεύματος και μετά μέσα Αυγουστου. Αν γεννήσω και δεν έχει επισκεπτήριο, δε θα μπει σε τόσα έξοδα για να με δει στο σπίτι. Θα έρθει μία και καλή τον Αύγουστο. 
Τέλος πάντων, ας έχουμε υγεία, ας παίρνονται μέτρα για εμάς και τα μωρά μας κι όλα θα γίνουν. 
Απλώς πρώτο μου παιδί και να πω την αλήθεια τους ήθελα εκει, εστω για επισκεψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κι εμένα είναι κάπως πρησμένα την τελευταία εβδομάδα. Πιστεύω από δω και πέρα θα δεινοπαθήσουμε, μία η πλάτη, μία τα πόδια, πιάνει και ζέστη.... ουφ!
@Athinaa μου, δυστυχως ο μπαμπάς θα έρθει Αγ. Πνεύματος και μετά μέσα Αυγουστου. Αν γεννήσω και δεν έχει επισκεπτήριο, δε θα μπει σε τόσα έξοδα για να με δει στο σπίτι. Θα έρθει μία και καλή τον Αύγουστο. 
Τέλος πάντων, ας έχουμε υγεία, ας παίρνονται μέτρα για εμάς και τα μωρά μας κι όλα θα γίνουν. 
Απλώς πρώτο μου παιδί και να πω την αλήθεια τους ήθελα εκει, εστω για επισκεψη. 

είναι νωρίς ακόμα... τον Ιούλιο μπορεί να έχουν χαλαρώσει λιγάκι τα μέτρα... κι αν δεν έχουν, στην τελική γι αυτό ανακαλύφθηκαν και οι βίντεοκλήσεις, τα msgrs και τα viber... αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

είναι νωρίς ακόμα... τον Ιούλιο μπορεί να έχουν χαλαρώσει λιγάκι τα μέτρα... κι αν δεν έχουν, στην τελική γι αυτό ανακαλύφθηκαν και οι βίντεοκλήσεις, τα msgrs και τα viber... αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Δεν είναι το ίδιο δυστυχώς...

Το περιμένουν πώς και πώς το εγγόνι και καλώς η κακώς είμαστε δεμένοι σαν οικογένεια. Σε τέτοιες μοναδικές στιγμές δε μας αρκεί το τηλέφωνο. 

Εδώ όταν γέννησε η αδερφή μου με ξύπνησε στις 04.00,που της έσπασαν τα νερά, έκανα μπάνιο, πήρα καφέ και ξεκίνησα για Αθήνα. Παράτησα δουλειά, αρραβωνιαστικο, τα πάντα. 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Δεν είναι το ίδιο δυστυχώς...

Το περιμένουν πώς και πώς το εγγόνι και καλώς η κακώς είμαστε δεμένοι σαν οικογένεια. Σε τέτοιες μοναδικές στιγμές δε μας αρκεί το τηλέφωνο. 

Εδώ όταν γέννησε η αδερφή μου με ξύπνησε στις 04.00,που της έσπασαν τα νερά, έκανα μπάνιο, πήρα καφέ και ξεκίνησα για Αθήνα. Παράτησα δουλειά, αρραβωνιαστικο, τα πάντα. 🤭

καταλαβαίνω κοριτσάκι μου... εγώ εννοούσα για τον παππού... λόγω ανάγκης... ό,τι θα σας δει και τις δύο αμέσως έστω και ηλεκτρονικά... κάπως έτσι θα το κάνουμε και με την κόρη μου, τη μαμά μου και τον αδελφό μου... ελπίζω να καταφέρουν να μας δουν και τους δύο μαζί κι όχι μόνο εμένα και ο μπέμπης μας να είναι σε θερμοκοιτίδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVEμου χρόνια σου πολλά, να χαίρεσαι τη γιορτή σου και με το καλό να έρθει η μπεμπούλα σου...

χρόνια πολλά και σε όλα τα κοριτσάκια εδώ που γιορτάζουν σήμερα... [smilie=occasion16.:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Να είμαστε όλες καλά και να γεννήσουμε γερά μωρά!!! Μακάρι να μπορούσα να σας κεράσω γλυκάκι... 

Χρόνια σου πολλά κοπέλα μου 🍰. Και μην ανησυχείς, φαντάζομαi όσο περνά ο καιρός θα χαλαρώνουν και άλλο τα μέτρα, και θα μπορείς να έχεις την οικογένεια μαζί σου. Αλλά και αν δε γίνεται, το σημαντικό είναι να έρθει με το καλό το μωράκι σας, και να επιστρέψετε και οι 2 σπίτι σας γερές και δυνατές❤️ Κι όπως σου είπε και η @Athinaa , με τους από κάτω από την αρχή όρια για το μωρό, τις συμβουλές για τον εαυτό τους, να μην παίρνουν θάρρος εεχεχεχεχ😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Χρόνια σου πολλά κοπέλα μου 🍰. Και μην ανησυχείς, φαντάζομαi όσο περνά ο καιρός θα χαλαρώνουν και άλλο τα μέτρα, και θα μπορείς να έχεις την οικογένεια μαζί σου. Αλλά και αν δε γίνεται, το σημαντικό είναι να έρθει με το καλό το μωράκι σας, και να επιστρέψετε και οι 2 σπίτι σας γερές και δυνατές❤️ Κι όπως σου είπε και η @Athinaa , με τους από κάτω από την αρχή όρια για το μωρό, τις συμβουλές για τον εαυτό τους, να μην παίρνουν θάρρος εεχεχεχεχ😉

Αχ, αφήστε κορίτσια.... Έχω τόμους να γράψω με δαυτους. Να πω ότι η κουνιάδα μου ούτε με ρωτάει πως πάω ούτε μου εύχεται με το καλό το μωρό;;; Να πω ότι η πεθερά απαξιώνει και κοροϊδευει τα γλυκά μου επειδή δεν κάνω τα δικά της;;;  Να πω ότι βλέπω κανόνες υγιεινής να πηγαίνουν περίπατο με.την ανηψια;;; Αχ αχ αχ.... Ούτε να γιορτάσεις δεν μπορείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Αχ, αφήστε κορίτσια.... Έχω τόμους να γράψω με δαυτους. Να πω ότι η κουνιάδα μου ούτε με ρωτάει πως πάω ούτε μου εύχεται με το καλό το μωρό;;; Να πω ότι η πεθερά απαξιώνει και κοροϊδευει τα γλυκά μου επειδή δεν κάνω τα δικά της;;;  Να πω ότι βλέπω κανόνες υγιεινής να πηγαίνουν περίπατο με.την ανηψια;;; Αχ αχ αχ.... Ούτε να γιορτάσεις δεν μπορείς...

πωπω τα ξέρει η μαμά σου όλα αυτά;;; εγώ θα είχα φρικάρει αν φέρονταν έτσι στην κόρη μου λες και τη βρήκα στα σκουπίδια και θα τους είχα βάλει όλους μπροστά... η υπεράνω συμπεριφορά σε τέτοιους παλιοχαρακτήρες πάει στράφι... κράτα τη μαμά και την αδερφή σου κοντά όσο μπορείς και μπορούν για να τους κόψεις τον αέρα... μπας και νιώσουν ότι δεν είσαι μόνη και στο έλεος τους... και ξέρεις;;; οι πιο πολλές τέτοιες πεθερές, είχαν ίδιες πεθερές και νομίζουν ότι αυτό τους δίνει δικαιώματα να είναι όσο στρίγγλες γουστάρουν... 

ελπίζω και εύχομαι να έχεις φτιάξει δικό σου κύκλο εκεί για να μην νοιώθεις και απομονωμένη από πάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

πωπω τα ξέρει η μαμά σου όλα αυτά;;; εγώ θα είχα φρικάρει αν φέρονταν έτσι στην κόρη μου λες και τη βρήκα στα σκουπίδια και θα τους είχα βάλει όλους μπροστά... η υπεράνω συμπεριφορά σε τέτοιους παλιοχαρακτήρες πάει στράφι... κράτα τη μαμά και την αδερφή σου κοντά όσο μπορείς και μπορούν για να τους κόψεις τον αέρα... μπας και νιώσουν ότι δεν είσαι μόνη και στο έλεος τους... και ξέρεις;;; οι πιο πολλές τέτοιες πεθερές, είχαν ίδιες πεθερές και νομίζουν ότι αυτό τους δίνει δικαιώματα να είναι όσο στρίγγλες γουστάρουν... 

ελπίζω και εύχομαι να έχεις φτιάξει δικό σου κύκλο εκεί για να μην νοιώθεις και απομονωμένη από πάνω...

Τα ξέρουν αλλά δυστυχώς καμία από τις τρεις μας δεν έλαχε σε καλή πεθερά. Μάλιστα εγώ κι η αδερφή μου είχαμε μάλαμα πεθερές στη σχέση που είχαμε ως φοιτήτριες κι αναπολούμε εκείνες πολλές φορές...

Όσο για την πεθερά μου, είχε.μια πεθερά διακριτική, στο δωματιο της. Που να της μοιάσει ομως...

Δε βαριέσαι... Ξέρω τι αξίζω και  χαίρομαι όταν μου εύχονται και μου μιλάνε τόσοι πολλοί άνθρωποι. Αντλω δύναμη απο αυτούς. Αυτές με την Κάκια έχουν μείνει...το μόνο που με πληγώνει είναι που δεν επισκέπτομαι συχνά την οικογένεια μου και τις φίλες μου, γιατί πλέον έχει καταντήσει ασύμφορο το ταξίδι με τόσα διόδια.... 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Τα ξέρουν αλλά δυστυχώς καμία από τις τρεις μας δεν έλαχε σε καλή πεθερά. Μάλιστα εγώ κι η αδερφή μου είχαμε μάλαμα πεθερές στη σχέση που είχαμε ως φοιτήτριες κι αναπολούμε εκείνες πολλές φορές...

Όσο για την πεθερά μου, είχε.μια πεθερά διακριτική, στο δωματιο της. Που να της μοιάσει ομως...

Δε βαριέσαι... Ξέρω τι αξίζω και  χαίρομαι όταν μου εύχονται και μου μιλάνε τόσοι πολλοί άνθρωποι. Αντλω δύναμη απο αυτούς. Αυτές με την Κάκια έχουν μείνει...το μόνο που με πληγώνει είναι που δεν επισκέπτομαι συχνά την οικογένεια μου και τις φίλες μου, γιατί πλέον έχει καταντήσει ασύμφορο το ταξίδι με τόσα διόδια.... 😕

Πάντως ρε κορίτσια με ξεπερνάει που ακόμα και σήμερα ακούω τις ίδεις ιστορίες που ακούω από τη μητέρα μου πχ, γιατί κι αυτή πρόκοψε από πεθερά, να μην σχολιάσω το τι έχει ακούσει που δεν έκανε αγόρι αλλά 3 κορίτσια-ζωή να έχουμε. Αλλά οκ, άλλες εποχές...2020 κι ακόμα να συζητάμε τα ίδια πράγματα; Αν κάνεις το ίδιο καλά τα γλυκά μ'αυτήν; Αλήθεια, πού έχεις μετακομίσει κοπέλα μου; Θα έλεγα Ηλεία, γιατί είμαι προκατειλημμένη-και οι 2 γονείς καταγωγή από εκεί, τους έχω σε μεγάλη εκτίμηση όλους εκεί κάτω χαχαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karmeliet είπε:

Πάντως ρε κορίτσια με ξεπερνάει που ακόμα και σήμερα ακούω τις ίδεις ιστορίες που ακούω από τη μητέρα μου πχ, γιατί κι αυτή πρόκοψε από πεθερά, να μην σχολιάσω το τι έχει ακούσει που δεν έκανε αγόρι αλλά 3 κορίτσια-ζωή να έχουμε. Αλλά οκ, άλλες εποχές...2020 κι ακόμα να συζητάμε τα ίδια πράγματα; Αν κάνεις το ίδιο καλά τα γλυκά μ'αυτήν; Αλήθεια, πού έχεις μετακομίσει κοπέλα μου; Θα έλεγα Ηλεία, γιατί είμαι προκατειλημμένη-και οι 2 γονείς καταγωγή από εκεί, τους έχω σε μεγάλη εκτίμηση όλους εκεί κάτω χαχαχαχαχαχαχαχ

Το άσχημο είναι να είσαι μεγαλωμένος στην Αθήνα με άλλα μυαλά, πιο ανοιχτά, και να πέφτεις σε τέτοιες καταστάσεις και να θεωρείσαι και υπό ή λάθος αν εναντιωθεις... 

Τέλος πάντων, η συζήτηση αυτή με.ποναει κάθε φορά, λόγω της αδικίας του πράγματος. Όμως η κατάσταση Δεν αλλάζει, ο άντρας μου νομίζει ότι κάνοντας τον Κινέζο θα είμαστε ήρεμοι και μόνο εγώ μπορώ να θωρακιστω όσο μπορώ απέναντι τους.

Εσείς έχετε κανέναν που γιορτάζει; Κάνατε γλυκά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...