Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εγώ πάλι βρε κορίτσια πεθερός Γιώργος, πεθερά γεωργία,μπαμπας Γιώργος και πρώτο εγγόνι στην οικογένεια.... Τι να κάνω; συνηθισμένο όνομα αλλά όχι χάλια... 

Επίσης να σας πω ότι τα πεθερικά μου μεγαλωμένοι στο εξωτερικό μδ αλλά μυαλά... Μια χαρά μου έκατσε... Αλλά ο άντρας μου κσι βρύση να θέλουμε να αλλάξουμε στο σπίτι πρώτα θα τους ρωτήσει... Χάχα αχ.. Οπότε και εγώ οπότε θέλω κάτι λέω την πεθερά μου η τον πεθερο μου κσι αυτοί τον πείθουν σε χρόνο ντε τε γίνετε ότι θέλω.... Χιχιχι... 

κορίτσι μου δεν τα λένε αυτά... κυκλοφορεί και μάτι... φτου φτου... αχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ένα θα σου πω, όχι μόνο μετακόμισα για τα ματια του τα δυο, αλλα μένουμε πάνω από τους γονείς του... Τις μισές φορες πρώτα πάει να δει αν είναι καλά αυτοί και μετά θυμαται ότι είμαι κι εγώ... Έχουμε τσακωθεί πολλές φορές για το θέμα προτεραιοτήτων. 

Όσο για την υποτίμηση, άστο... Να είσαι απόφοιτος Πανεπιστημίου, που σημαίνει ότι το δούλεψες το ρημαδι μέχρι τα 22, και να σου τη λένε άνθρωποι που ούτε στην τρίτη Δημοτικού δεν πήγαν...Που όταν λες μια λέξη, πρέπει να την εξηγείς. 

Σου λέω: στα ίσια πλέον!! 

Φταίω γιατί όλα τα χρόνια ήμουν με το σεις και με το σας, αλλά πλέον δεν ανέχομαι να με τσαλαπατουν και να με απαξιώνουν άνθρωποι που δε με φτάνουν. 

Τέλος πάντων, δε λέμε τίποτα άλλο γιατί συγχυζομαι καθημερινά, μη συγχυζομαι κι εδώ.... 🤪🤭

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Ένα θα σου πω, όχι μόνο μετακόμισα για τα ματια του τα δυο, αλλα μένουμε πάνω από τους γονείς του... Τις μισές φορες πρώτα πάει να δει αν είναι καλά αυτοί και μετά θυμαται ότι είμαι κι εγώ... Έχουμε τσακωθεί πολλές φορές για το θέμα προτεραιοτήτων. 

Όσο για την υποτίμηση, άστο... Να είσαι απόφοιτος Πανεπιστημίου, που σημαίνει ότι το δούλεψες το ρημαδι μέχρι τα 22, και να σου τη λένε άνθρωποι που ούτε στην τρίτη Δημοτικού δεν πήγαν...Που όταν λες μια λέξη, πρέπει να την εξηγείς. 

Σου λέω: στα ίσια πλέον!! 

Φταίω γιατί όλα τα χρόνια ήμουν με το σεις και με το σας, αλλά πλέον δεν ανέχομαι να με τσαλαπατουν και να με απαξιώνουν άνθρωποι που δε με φτάνουν. 

Τέλος πάντων, δε λέμε τίποτα άλλο γιατί συγχυζομαι καθημερινά, μη συγχυζομαι κι εδώ.... 🤪🤭

 

η πρώτη σου παράγραφος είναι η ιστορία μου... κατά λέξη... εκτός από μία... το "τις μισές φορές"... σε μένα ήταν καθημερινό φαινόμενο... μάλιστα πολλές φορές πρώτα έτρωγε το 4-5 ημερών φαΐ της μάνας του και μετά ανέβαινε... και η λέξη "προτεραιότητες" είναι η καθημερινή μου καραμέλα... αχαχαχαχαχαχαχαχα

ρε συ θυμάσαι στην ταινία "Κάλπικη λίρα" που το κοριτσάκι έβλεπε εφιάλτη με τον σπιτονοικοκύρη-Ορέστη Μακρή να λέει "δεν θα με φάτε εσείς, εγώ θα σας φάω!!!!!!!"... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα... έτσι να σκέφτεσαι...

καλά πολύ το χάρηκα σημερα... αχαχαχαχαχαχαχαχα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παιδιά μας και βόλτα λέω εγώ... 
Ήδη σκέφτομαι ποια κοπέλα να φέρω οταν θα επιστρέψω στη δουλειά κι ας είναι από κάτω. 
Όπως κι αυτή με βάζει ως πρόσχημα για διάφορες αποφάσεις, έτσι τη βάζω κι εγώ 
"Είναι κουρασμένη, έχει τις δουλειές της, πόσα να κάνει πια;"

Ξέρω ότι αν κρατήσει το παιδί, αφενός οι κανόνες υγιεινής θα πάνε περίπατο (πχ βάζει συνεχώς τα χέρια της στο πρόσωπο, στα χείλη της, στη μύτη της και μετά πιάνει το οτιδήποτε) κι αφετέρου θα το μπουκώνει ψωμιά, κρουασάν, τηγανιτά κι ας έχω πει εγώ όχι....

Όρια, φίλη μου! Όρια κι ας με πουν κακιά. Στην τελική είμαι εκπαιδευτικός και θα ακολουθήσω τη μέθοδο που θέλω ΕΓΩ για το παιδί μου. Αυτή τα μεγάλωσε τα δικά της.
(πάλι συγχύστηκα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Τα παιδιά μας και βόλτα λέω εγώ... 
Ήδη σκέφτομαι ποια κοπέλα να φέρω οταν θα επιστρέψω στη δουλειά κι ας είναι από κάτω. 
Όπως κι αυτή με βάζει ως πρόσχημα για διάφορες αποφάσεις, έτσι τη βάζω κι εγώ 
"Είναι κουρασμένη, έχει τις δουλειές της, πόσα να κάνει πια;"

Ξέρω ότι αν κρατήσει το παιδί, αφενός οι κανόνες υγιεινής θα πάνε περίπατο (πχ βάζει συνεχώς τα χέρια της στο πρόσωπο, στα χείλη της, στη μύτη της και μετά πιάνει το οτιδήποτε) κι αφετέρου θα το μπουκώνει ψωμιά, κρουασάν, τηγανιτά κι ας έχω πει εγώ όχι....

Όρια, φίλη μου! Όρια κι ας με πουν κακιά. Στην τελική είμαι εκπαιδευτικός και θα ακολουθήσω τη μέθοδο που θέλω ΕΓΩ για το παιδί μου. Αυτή τα μεγάλωσε τα δικά της.
(πάλι συγχύστηκα)

όρμα Κωνσταντίνα μου... και σου κρατάω τα μπόσικα... αχαχαχαχαχαχαχα

εμένα δεν με άφηναν να φέρω γυναίκα στο σπίτι να καθαρίσει επειδή λέει θα μας κακολογούσε το χωριό... αχαχαχαχαχαχαχα... ποιος; εγώ που δεν έχω ιδέα που βάζει η γυναίκα την ηλεκτρική και το ατμοσίδερο...της είχα πει ότι θα πάρω γυναικα και αν ξέρει και μου λέει ένα βράδυ ο δικός μου -ξέρεις αφού πέρασε από κάτω πρώτα- να καθυστερήσουμε τη γυναίκα γιατί δεν αρέσει η ιδέα στη μάνα του... οκ του λέω καθάριζε μόνος σου, εγώ έχω να κάνω δουλειές στο σπίτι 25 χρόνια...αχαχαχαχαχαχαχα

λοιπόν να μην συγχύζεσαι... να τα λέμε να γελάμε... και να είμαστε μπαινάκης βγαινάκης... να κάνουμε αυτό που θέλουμε... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου καλή Κυριακή τί κάνετε; Εγώ εδώ και λίγες ημέρες δεν είμαι καλά γ αυτο δεν Σας έγραψα..στην Β επιπέδου είχαμε βρε8 του μπέμπη ηπιο ηπερηχογενες εντερακι.εκανε ο άντρας μου για την Κυστική ινωση το 99% και του βρήκαν μια μετάλλαξη πού δεν είναι καν στις 4 σημαντικές..Αύριο θα πάω να κάνω και εγώ για το 99% και ελπίζω να μην μου βρουν κάτι..Ένας άλλος γιατρός που μίλησα να πάρω μια γνώμη του είπα για την αποκόλληση που είχα που ήταν μεγάλη αποκόλληση και ότι στην Αυχενική μου βρήκαν ένα αιματωμα μέσα.. και μ λέει βάλε στο μυαλό σου 99% το μωρο το Έχει απορροφήσει και το Έχει καταπιεί.. να προσθέσω ότι β επιπέδου το έκανα στο Έλενα γιατί εκεί είναι η γιατρός μου και μου είχε πει να την κάνω εκεί.. Τώρα για ντομπλερ έκλεισα σε ιδιωτικό στο Μητέρα για πιο καλά αποτελέσματα..είμαι να σκάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κοπελα μου!!!

Δηλαδή, για να καταλάβω, υπάρχει περίπτωση το εντερακι να έχει αυτή την εικόνα λόγω του αίματος κι όχι λόγω κυστικής ίνωσης;;

Αν είναι έτσι, τότε δε μου άκουγεται τόσο σοβαρό. 

Ξέρω είναι ψυχοφθόρο όταν σου βρίσκουν κάτι και πρέπει να ψάχνεις και να περιμένεις αποτελέσματα, αλλά το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ενημερωθείς για τα ενδεχόμενα και να σκεφτείς λογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλημέρα, κοπελα μου!!!

Δηλαδή, για να καταλάβω, υπάρχει περίπτωση το εντερακι να έχει αυτή την εικόνα λόγω του αίματος κι όχι λόγω κυστικής ίνωσης;;

Αν είναι έτσι, τότε δε μου άκουγεται τόσο σοβαρό. 

Ξέρω είναι ψυχοφθόρο όταν σου βρίσκουν κάτι και πρέπει να ψάχνεις και να περιμένεις αποτελέσματα, αλλά το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ενημερωθείς για τα ενδεχόμενα και να σκεφτείς λογικά. 

Ναι κορίτσι μου λόγω αποκόλλησης που χα στ αρχή και λόγω αιματωματος που είχα μέσα...υπάρχει και μέτρια ηπερηχογενεια και έντονη ηπερηχογενεια που Εκεί πρέπει να ανησυχείς Πιο πολύ... Εγώ ελπίζω ο μπέμπης να έχει απλως καταπιεί αίμα. Μ είπε ο γιατρός ότι το απορρόφησε απ Τ πλακούντα και ότι θα το βγάλει στα τσισα του.με καθησύχασε λιγο αλλά και πάλι το σκέφτομαι συνέχεια..το άλλο Σάββατο παντρεύομαι με πολιτικό και δεν νομίζω ότι θα το ευχαριστηθώ...να προσθέσω ότι στην Αυχενική μου ήταν όλα πολύ καλά Εκτός από το αιματωμα που χα της αποκόλλησης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tzortzina123 είπε:

Ναι κορίτσι μου λόγω αποκόλλησης που χα στ αρχή και λόγω αιματωματος που είχα μέσα...υπάρχει και μέτρια ηπερηχογενεια και έντονη ηπερηχογενεια που Εκεί πρέπει να ανησυχείς Πιο πολύ... Εγώ ελπίζω ο μπέμπης να έχει απλως καταπιεί αίμα. Μ είπε ο γιατρός ότι το απορρόφησε απ Τ πλακούντα και ότι θα το βγάλει στα τσισα του.με καθησύχασε λιγο αλλά και πάλι το σκέφτομαι συνέχεια..το άλλο Σάββατο παντρεύομαι με πολιτικό και δεν νομίζω ότι θα το ευχαριστηθώ...να προσθέσω ότι στην Αυχενική μου ήταν όλα πολύ καλά Εκτός από το αιματωμα που χα της αποκόλλησης!!!

Εφόσον ο γιατρός σου δεν ανησυχεί τόσο κι εφόσον παίζει να είναι αυτό κι όχι δεύτερη μετάλλαξη της Κ.Ι., μην σκέφτεσαι αρνητικά. 

Κάνε το γάμο σου, χόρεψε και πίστεψε ότι όλα θα είναι καλά.

Δεν ξέρω κατα πόσο θα σε βοηθήσει, αλλά προσωπικά, παρόλο που πήγα με φόβο στη Β επιπέδου μην τυχόν βρεθεί κάτι, είπα στον άντρα μου πως αυτό είναι το παιδί μας. Τέλος. Δεύτερη έκτρωση δε θα κάνω και πάλι με πρόκληση τοκετού, λόγω προχωρημένων εβδομαδων.

Ο,τι είναι είναι. Μερικές φορές κι οι γιατροί μας πανικοβάλλουν, ενώ άλλες θέλει απλώς πίστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιατρός μου με πανικοβαλει δεν λέει κάτι να μ καθησυχάσει μ λεει  απλά να σκέφτομαι όλα τα ενδεχόμενα  ..αλλος γιατρός μου είπε γ το αιματακι π πήρα 2η γνωμη...εννοείται πως με παρηγορεί αυτό π μ είπες..είναι παιδι μας και δεν αλλάζει..Μήπως να μην εμπιστεύομαι και τόσο τα δημόσια σε αυτούς τους υπέρηχους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tzortzina123 είπε:

Η γιατρός μου με πανικοβαλει δεν λέει κάτι να μ καθησυχάσει μ λεει  απλά να σκέφτομαι όλα τα ενδεχόμενα  ..αλλος γιατρός μου είπε γ το αιματακι π πήρα 2η γνωμη...εννοείται πως με παρηγορεί αυτό π μ είπες..είναι παιδι μας και δεν αλλάζει..Μήπως να μην εμπιστεύομαι και τόσο τα δημόσια σε αυτούς τους υπέρηχους;

Α, με συγχωρείς, το καταλαβα λάθος. 

Κοίτα, μερικές φορές κάποιοι γιατροί (όπως ο εξωσωματικος μου) τείνουν να λένε όλα τα ενδεχόμενα και να το φτάνουν στα άκρα, για να είναι καλυμμένοι και να σε έχουν προετοιμάσει.

Άλλοι είναι πιο ήπιοι και πάνε βήμα - βήμα, βλέποντας και κάνοντας. Δε σημαίνει ούτε ότι θα συμβεί το χειρότερο σώνει και ντε, ούτε ότι ο ένας είναι καλύτερος γιατρός από τον άλλον. 

Κάνε το γονιδίωμα της Κ.Ι. , δες αν υπάρχει μετάλλαξη, αν αυτή η μετάλλαξη σε συνδυασμό με του άντρα σου μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στο.παιδι και μετά στενοχωρήσου. 

Στα λέω εγώ που σκάω εκ των προτέρων για το οτιδήποτε. Αποφάσισα όμως να μην το κάνω αυτή τη φορά. Αρκετά έκλαψα στην πρώτη, όπου κι εμείς βρεθήκαμε όχι μόνο να παίζουμε με το 1/4 της Μεσογειακής αναιμίας, αλλά να μαθαίνουμε πως εγώ είμαι φορέας της ΔΦ508 μετάλλαξης της Κ.Ι και πρέπει να ψάχνει ο άντρας μου, γιατί τότε θα έχουμε 1/4 κι από εκεί.... Δεν τη γλυτωνα με λίγα λόγια. 

Ηρέμησε, πες και καμιά ειλικρινή προσευχή κι όλα καλά θα πάνε. Θα γκρινιάζουμε για τα μωρά μας σε 2-3 μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Α, με συγχωρείς, το καταλαβα λάθος. 

Κοίτα, μερικές φορές κάποιοι γιατροί (όπως ο εξωσωματικος μου) τείνουν να λένε όλα τα ενδεχόμενα και να το φτάνουν στα άκρα, για να είναι καλυμμένοι και να σε έχουν προετοιμάσει.

Άλλοι είναι πιο ήπιοι και πάνε βήμα - βήμα, βλέποντας και κάνοντας. Δε σημαίνει ούτε ότι θα συμβεί το χειρότερο σώνει και ντε, ούτε ότι ο ένας είναι καλύτερος γιατρός από τον άλλον. 

Κάνε το γονιδίωμα της Κ.Ι. , δες αν υπάρχει μετάλλαξη, αν αυτή η μετάλλαξη σε συνδυασμό με του άντρα σου μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στο.παιδι και μετά στενοχωρήσου. 

Στα λέω εγώ που σκάω εκ των προτέρων για το οτιδήποτε. Αποφάσισα όμως να μην το κάνω αυτή τη φορά. Αρκετά έκλαψα στην πρώτη, όπου κι εμείς βρεθήκαμε όχι μόνο να παίζουμε με το 1/4 της Μεσογειακής αναιμίας, αλλά να μαθαίνουμε πως εγώ είμαι φορέας της ΔΦ508 μετάλλαξης της Κ.Ι και πρέπει να ψάχνει ο άντρας μου, γιατί τότε θα έχουμε 1/4 κι από εκεί.... Δεν τη γλυτωνα με λίγα λόγια. 

Ηρέμησε, πες και καμιά ειλικρινή προσευχή κι όλα καλά θα πάνε. Θα γκρινιάζουμε για τα μωρά μας σε 2-3 μήνες. 

Κοπέλα μου...τι να πω και για σένα αλήθεια...μου δίνεις πολύ κουράγιο...έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα.. εαν  είμαι φορεας και Εγώ τότε τι γίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θυμάμαι καλά (γιατί πηγή παραπληροφόρησης δε θέλω να είμαι) παίζεις με την πιθανότητα 1/4 να νοσεί το μωρό από Κ.Ι. 

Πάντως, σε γενικότερο πλαίσιο, μου κάνει εντύπωση που με όποια μιλάω μαθαίνω πως δε σας είπαν να κάνετε την εξέταση στο 1ο τριμηνο για Κ.Ι., ούτε καν στην αυχενική. 

Όπως χτες μου είπε συγγενής μου πως θα πάει για αυχενική, αλλά δεν της είπαν ούτε για λήψη τροφοβλάστης, ούτε άλλου είδους εξέταση κι ας είναι ήδη 38 χρονών.

Είμαστε λίγο χύμα. Πρέπει ο καθένας μόνος του να ψαχνεται... Εγώ πχ έμαθα στα 30 ότι είμαι φορέας Κ.Ι. μέσω του DNA του παιδιού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κοπέλα μου...τι να πω και για σένα αλήθεια...μου δίνεις πολύ κουράγιο...έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα.. εαν  είμαι φορεας και Εγώ τότε τι γίνεται;

Κοριτσάκι μου σου εύχομαι ολόψυχα να είναι false alarm... έχεις ήδη μια πιθανή αιτία για το εντεράκι του παιδιού άρα η άλλη εκδοχή είναι απειροελάχιστη... είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε μια χαρά και σύντομα το μωρό θα "κατουρήσει" το αιματάκι... αχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Athinaa είπε:

Κοριτσάκι μου σου εύχομαι ολόψυχα να είναι false alarm... έχεις ήδη μια πιθανή αιτία για το εντεράκι του παιδιού άρα η άλλη εκδοχή είναι απειροελάχιστη... είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε μια χαρά και σύντομα το μωρό θα "κατουρήσει" το αιματάκι... αχαχαχαχαχαχα

Και εγώ έτσι πιστεύω από την προηγούμενη φορά που μας έγραψες είπα τίποτα δεν θα είναι στο τέλος κσι για αυτό δεν μας ξανά έγραψες... Μην στεναχωριέσαι χωρίς να ξέρεις αποτελέσματα... Στο λέω εγώ που την άλλη εβδομάδα μπαίνω για μαγνητική εγκεφάλου... Θα αρχίσω να τρομάζω μόλις βγουν τα αποτελέσματα.. Πιο πριν προσπαθώ να είμαι χαλαρή... 

Άμα σου πω πόσα πέρασα να φτάσω μέχρι εδώ... 

Όσοι λένε ότι η εγκυμοσύνη είναι η καλύτερη περίοδος μιας γυναίκας να ρωτήσουν εμένα.... Χιχιχι

Είπαμε υπομονή θα γελάμε σε 2 μηνες το πολύ... 

Σημερα πήγα θάλασσα δεν νομίζω να ξαναπάω... Πολύ ταλαιπωρία κορίτσια... Κούραση... Πφφ δεν είχα και μαγιο και έβρασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ;;; Το μωρό ενώ αυτές τις μέρες το ένιωθα κανονικά και έντονα από χθες το νιώθω ελάχιστα σα να κλωτσάει από πολύ βαθιά και ίσα που το νιωθω . Σας τυχαίνει και εσάς ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα σήμερα το πρωί και έκανα doppler και καρδιοτοκογράφο... στο doppler όλα καλά... ο μικρούλης πήρε ακριβώς τα γραμμάρια που έπρεπε σε σχέση με την περασμένη Δευτέρα, οι ομφαλικές αρτηρίες μια χαρά, μεγαλώνει κανονικά και φυσιολογικά άρα και από πλακούντα είμαστε οκ... επίσης ο πλακούντας είναι ψηλά και πίσω οπότε κανένα πρόβλημα κι εκεί... τέλος η διάσταση της τομής παρέμεινε αμετάβλητη... οπότε η εμβρυομητρικός μου είπε να μην ανησυχώ, να ξεκουράζομαι, να μην σηκώνω βάρη και να κάνω δουλειές και όλα θα πάνε μια χαρά... στον καρδιοτοκογράφο δεν πιάσαμε πολλές κινήσεις γιατί κοιμόταν... δεν είχα προλάβει να φάω πρωί πρωί και είχα ξεχάσει να κάνω και την 24ωρη ινσουλίνη οπότε δεν κουνήθηκε... εκεί που περίμενα και ενώ είχε περάσει ένα 20λεπτο και είχα βαρεθεί πήρα τον μπαμπά του που ήταν απ' έξω, τον έβαλα ανοιχτή ακροάση και του είπα: μίλα του τώρα μπας και ξυπνήσει... και όντως μετά από λίγο άρχισε να κουνιέται... το έχω παρατηρήσει ότι ζωηρεύει όταν ακούει το μπαμπά του... ε τι να σου κάνει το παιδί, αφού εγώ είμαι μόνη μου όλη μέρα, με ποιον να μιλήσω... είχα ξεχάσει να φορέσω και το μενταγιόν εγκυμοσύνη που όταν το τρέχω πάνω στην κοιλιά και βγάζει τους ήχους αντιδράει... αχαχαχαχαχα... ευτυχώς Τετάρτη πρωί φτάνει η κόρη μου μαζί με τη σκυλίτσα μας και από φασαρία άλλο τίποτα... αχαχαχαχα

μετά απ' όλα αυτά μας είδε και ο γιατρός, ο οποίος ήταν σαφώς πιο ήρεμος και ανακουφισμένος πλέον, αφού και τις 30 κλείσαμε και μέχρι τώρα δεν υπήρξε κανένα παρατράγουδο... μου είπε να πηγαίνω κάθε βδομάδα να με παρακολουθούν με το doppler και πλέον είναι εφικτές οι 34 εβδομάδες και ίσως το αφήσει και για 35 ή 36... αναλόγως πώς θα πηγαίνω... πάντως από κει και πάνω όχι, γιατί δεν το διακινδυνεύει με τη διάσταση της τομής... ωστόσο και πάλι μου επέστησε την προσοχή να μην μένω μόνη και με τον παραμικρό πόνο να τρέξω στο μαιευτήριο αμέσως... 

σήμερα έφτασαν και τα ρούχα εγκυμοσύνης... έτσι κι έτσι μ αρέσουν... να δω αν τελικά χρειαστούν κιόλας γιατί μια χαρά τη βολεύω με τα παλιά, ειδικά που έχω αδυνατίσει κιόλας... αχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evi1996 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;;; Το μωρό ενώ αυτές τις μέρες το ένιωθα κανονικά και έντονα από χθες το νιώθω ελάχιστα σα να κλωτσάει από πολύ βαθιά και ίσα που το νιωθω . Σας τυχαίνει και εσάς ;;;

Κι εγώ τα παθαίνω, και μάλιστα αυτή τη στιγμή παλεύω να καταλάβω τη μικρή. Ο γιατρός μου με.μαλωσε να μην το αφήνω και να τον παίρνω τηλέφωνο να με.βλεπει, γιατί στις εβδομαδες μου δεν δικαιολογείται. 

Αν δεις ότι περνούν ώρες, κάνε ένα τηλέφωνο κι εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Κι εγώ τα παθαίνω, και μάλιστα αυτή τη στιγμή παλεύω να καταλάβω τη μικρή. Ο γιατρός μου με.μαλωσε να μην το αφήνω και να τον παίρνω τηλέφωνο να με.βλεπει, γιατί στις εβδομαδες μου δεν δικαιολογείται. 

Αν δεις ότι περνούν ώρες, κάνε ένα τηλέφωνο κι εσύ.

σε ποια εβδομαδα εισαι ? εγω ειμαι στην 28η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evi1996 είπε:

σε ποια εβδομαδα εισαι ? εγω ειμαι στην 28η

εγω είμαι στην 32η. πάντως, ενόχλησε το γιατρό σου. καλύτερα τώρα που έχεις την απορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα... πώς τα περνάτε με τον καύσωνα;; μου φαίνεται τόσο μακρινή η Παρασκευή που επιστρέφουμε σε κανονικές θερμοκρασίες... και δεν ξέρω και τι να κάνω; να μαζέψω τα χαλιά από τώρα;; τα παπλώματα; ή θα μας κάνει καμία έκπληξη ο Μάιος και θα πάμε σε τίποτα βροχές και καταιγίδες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Εγώ να σου πω, έχω δώσει τα χάλια και το πάπλωμα για πλύσιμο, σήμερα θα σηκώσω τους διαδρόμους του δωματίου μου και θα βγάλω καλοκαιρινά. Θα κρατήσω εννοείται μακρυμάνικα, όπως κάθε χρόνο, αλλά δεν παλεύεται να βλέπεις ζεστά ρούχα, οση βροχή κι αν ριξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα...Μόλις γύρισα από την γιατρό..κάναμε ηπερηχογταφημα και είδαμε ότι έχει φύγει το πολύ ηπερηχογενες Όχι τελείως αλλά το πιο πολύ έχει φύγει δεν είναι μ είπε όπως στ β επιπέδου..μ δώσε είναι η αλήθεια ανακούφιση...Ο μπέμπης μ είναι 903 γραμμάρια 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...Μόλις γύρισα από την γιατρό..κάναμε ηπερηχογταφημα και είδαμε ότι έχει φύγει το πολύ ηπερηχογενες Όχι τελείως αλλά το πιο πολύ έχει φύγει δεν είναι μ είπε όπως στ β επιπέδου..μ δώσε είναι η αλήθεια ανακούφιση...Ο μπέμπης μ είναι 903 γραμμάρια 😍

Μπράβο, κορίτσι μου!!! Σας είπε αν θα κάνετε άλλες εξετάσεις; Εσύ θα ψαχτεις τελικά για Κ.Ι.; Τέλειος ο μπέμπης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Μπράβο, κορίτσι μου!!! Σας είπε αν θα κάνετε άλλες εξετάσεις; Εσύ θα ψαχτεις τελικά για Κ.Ι.; Τέλειος ο μπέμπης!!!

Ο άντρας μου είχε κάνει το 99 τις εκατό κ Τ βρήκαν μια μετάλλαξη..Εγώ το έκανα χθες και θα βγουν 1ή Ιουνίου. Αν βγω κ γω φορεας τότε μ είπε πρέπει ν δούμε εάν πέρασε στο μωρό .αλλά μ είπε είναι πιο ηπιο απ τν β επιπέδου οπότε μειώνουμε τις πιθανότητες να έχει το παιδί κάτι..μ έφυγε ένα άγχος και έβαλα τα κλάματα από την χαρά μου..πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό!!!δοξα το Θεό έχει πάρει και τα γραμμάρια του 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλως ΄ήρθες και πάλι αγαπημένη!!!Πολύ ωραία τα νέα σου κοριτσάκι μου γλυκό!!!! Ελπίζω να είναι η τυχερή σου προσπάθεια κ να φωλιάσει το σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!
    • Ένα δυο - ένα δυο ,τεστττττ ,τεστττττ Ωραία ακούγομαι! Έλεγα μπας και μετά από τοοοσο καιρό δεν λειτουργούσε το πληκτρολόγιο μου! Χαχαχα Κοριτσαρες μου υπέροχες μου λείψατε πολύ αν και σαν φαντασματάκι έβλεπα που και που τις συζητήσεις σας. Εδώ και 3 βδομάδες έχω πάρει την άδεια που δικαιούμαι για τον μικρό μου και είχα ανάγκη να ξεκουραστώ από όλα. Δεν έχω κανένα νέο να σας μεταφέρω. Όλα παραμένουν τα ίδια με εμένα. Διαβάζω για τα σεμινάρια μου και τώρα πια χωρίς να χρειάζεται να δουλεύω έχω ένα ωραίο πρόγραμμα. Φυσικά τρέχω τώρα δε δραστηριότητες και παιδικές χαρές όλη μέρα και σπίτι δεν κάθομαι πάρα μόνο για διάβασμα και το βράδυ αλλά τα κάνω με την καρδιά μου!  Αφού λοιπόν ξεκουράζομαι είπαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια σπερματεγχυσης αφού δεν θα έχω πια την επιβάρυνση της δουλειάς και του φορτωματος μετά. Έχω ξεκινήσει ήδη την διέγερση με κλομιφαινη και από Δευτέρα θα πάω με με δει ώστε να οριοθετήσουμε πότε θα κάνουμε σπερματεγχυση. Αν έρθει καλώς να έρθει. Αν δεν έρθει δεν έχω σκοπό να τα βάψω μαύρα! Ότι είναι να γίνει ,να γίνει μόνο για καλό σκοπό ❤️.  Μακρυγορησα πάλι καλέ και νιώθω πως είπα απλα ένα "hi" !!!  Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάλι αγαπημένες φιλενάδες. Στέλνω φιλάκια καρδούλες τσουτσουμπρουτσου και πολλές πολλές αγκαλιές ❣️  
    • Εχω φίλη που πήρε 30 κιλα και στις δυο εγκυμοσύνες της  εκείνη λέει έτρωγε κανονικά αλλά έβαζε πολύ εύκολα κιλά 🤷‍♀️
    • Μωρέ άμα μείνουμε στα 12-14 κιλά καλά είναι... Γιατί ακούω κάτι 25-30 κι έχει φοβηθεί το μάτι μου!!!
    • Κι εγώ κορίτσι μου Τ4 των 112 και των 125... Όταν μου ξέφυγε τα έβαλα τα 4 για πλάκα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...