Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Athinaa είπε:

είναι τακτικό το ραντεβού ή ενόψει της γέννας;; με καισαρική δεν θα πας;;; μόνο σαλοσπίρ παίρνεις; αντιπηκτικές δεν κάνεις;

καλά αυτό με τα φάρμακα και με τα συμπληρώματα άλλη μεγάλη πληγή... πώς θα τα πάρουμε, πώς θα τα συνδυάσουμε, επιτρέπονται με υποκείμενα νοσήματα; και τι γίνεται αν δεν ξέρουμε οτι έχουμε;; ωστόσο πιστεύω ότι τα ζυγίζουν όλα και επιλέγουν το λιγότερο κακό... τελευταία έμαθα ότι τα συμπληρώματα που παίρνουμε -ασβέστιο, βιταμίνες κλπ- μπορούν να επηρεάσουν και τις τιμές του συκωτιού... άντε γεια δηλ...

ναι όντως θα γελάμε... το λέω και το πιστεύω... αλλά καλού κακού εγώ τα καταγράφω και σε ημερολόγιο... και θα του το πετάξω κατακέφαλα την πρώτη φορά που θα μου πει εκεί γύρω στα 14-15 "ωχ ρε μάνα τι θέλεις πάλι; παράτα με"... αχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

Όχι έκτακτο... Ο έμβρυολόγος με στέλνει... Πήγα για ντοπλερ και μου το είπε... Με καισαρική λόγω του αίμαγγειωμα τος θα πάω.. Τώρα γιατί να ξανακάνω μαγνητική δεν ξέρω αλλά αύριο που θα πάω θα μάθω τα πάντα... Και θα σας πω.. 

Πολύ γέλασα για αυτό με το ημερολογιο... Χάχα να σαι καλά... Καλά θα του κάνεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ, αυτό το έχω σκεφτεί κι εγώ... 
Όταν θα φτάσει την εφηβεία και θα μου βγάζει γλώσσα (κόρη γαρ, εναντίωση στο θηλυκό του σπιτιού), θα κάτσω να της πω ένα χεράκι τί περάσαμε με τον πατέρα της για να έρθει αυτή μπας και της κοπεί ο βήχας...

Πάντως, σε όλες λίγο πολύ συμβαίνει κάτι περίεργο... Αυτός είναι κι ο λόγος που μπαίνω στο φόρουμ, να εμψυχωθώ γιατί θα πέσω σε κατάθλιψη... 
Η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν όλο κλάματα, ετούτη όλο άγχος... Πφφφ...
Αφού σήμερα είπα "Ας γεννηθεί και την άλλη εβδομάδα!" Ούτε εμείς να σκάμε, ούτε αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Αχ, αυτό το έχω σκεφτεί κι εγώ... 
Όταν θα φτάσει την εφηβεία και θα μου βγάζει γλώσσα (κόρη γαρ, εναντίωση στο θηλυκό του σπιτιού), θα κάτσω να της πω ένα χεράκι τί περάσαμε με τον πατέρα της για να έρθει αυτή μπας και της κοπεί ο βήχας...

Πάντως, σε όλες λίγο πολύ συμβαίνει κάτι περίεργο... Αυτός είναι κι ο λόγος που μπαίνω στο φόρουμ, να εμψυχωθώ γιατί θα πέσω σε κατάθλιψη... 
Η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν όλο κλάματα, ετούτη όλο άγχος... Πφφφ...
Αφού σήμερα είπα "Ας γεννηθεί και την άλλη εβδομάδα!" Ούτε εμείς να σκάμε, ούτε αυτή.

η δικιά μου μού έβγαλε γλώσσα μετά τα 18... αχαχαχαχαχαχα.. αφού στην εφηβεία της έλεγα "να δεις που θα περάσει εφηβεία στα 25... ωραία, θα τα λουστεί άλλος"... αχαχαχαχαχαχαχα... τελικά μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλο λόγο μην λες...

όσο για το άγχος, είναι πολύ καλύτερο από τα κλάματα... και όχι να μην έρθει ακόμα, αν και τώρα θα είναι μια χαρά... άντε να μπούμε στον Ιούνιο και το ξανασυζητάμε... να δεις που στο τέλος ελάχιστες θα μείνουν "μανούλες Ιουλίου" και θα μπαίνουμε μέσα και θα κλαιγόμαστε ότι δεν κοιμούνται και μας αφήνουν άυπνες... αχαχαχαχαχαχα

εγώ έναν καημό έχω... να ξεπεράσω τον σκόπελο των Διδύμων... ως Ταύρος και με μία κόρη ήδη Υδροχόο με ωροσκόπο Δίδυμο δεν θα τα βγάλω πέρα και με Δίδυμο γιο... όπου εγώ με τους άντρες Διδύμους ούτε καλημέρα δεν μπορώ να πω χωρίς να στραβώσουμε... αμοιβαία αντιπάθεια... ενώ με τον μπαμπά του τον Ζυγό θα ταιριάζει τέλεια... και δεν το θέλουμε αυτό... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα... πειράζει που θέλω ένα ήρεμο, γλυκό και συναισθηματικό καρκινάκι;;;

αχ τι να πω βρε κορίτσια;;; τελικά ότι του φανεί του λωλοστεφανή... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athinaa στο μυαλό μου είσαι!!!

Από τη μια λέω ας έρθει οπότε θέλει, αρκεί να είναι γερή.

Από την άλλη, κόρη Δίδυμο δε θα μπορώ να τη διαχειριστώ. Δεν τους αντέχω (και ζητώ συγγνώμη αν κάποια κοπέλα εδώ είναι Δίδυμος). Έχω τρεις ξαδέρφες Διδύμους, πάρε τη μια και χτυπά την άλλη. Αυτό που λέμε ανισορροπες. Έχω συναδέλφους Δίδυμους, θα αρκεστω να πω ότι δημιουργούν παρεξηγήσεις κι εντάσεις. 

Βέβαια κι από Καρκίνους, προκοψαμε, αλλά τουλάχιστον ταιριάζει καλύτερα στη δική μου ιδιοσυγκρασία, όσο και στου άντρα μου. 

Αφού, λεω, μπαίνω στο μήνα μου στις 17/6 και θα συντηρούμαι όπως μπορώ μέχρι τις 22/6 να σπάσουμε το φράγμα των Διδύμων. 

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ  

Πάντως, καλή ιδέα, να μαζευτούμε μετά να "κλαιγομαστε" για τις αϋπνίες κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλές είναι οι Διδυμες αν μεγαλώσουν σωστά με αγάπη .. συνήθως πίσω από άβολους δίδυμους κρύβονται άβολοι τρόποι διαπαιδαγώγησης .. μην αγχώνεσαι αφού οι χαρακτήρες  όλων των ζωδίων , διαμορφώνεται σύμφωνα με τα βιώματα τους και τις εικόνες/πρότυπα  που θα έχουν στην πορεία των ζωών τους. Καλή τύχη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Afroditidt είπε:

Καλές είναι οι Διδυμες αν μεγαλώσουν σωστά με αγάπη .. συνήθως πίσω από άβολους δίδυμους κρύβονται άβολοι τρόποι διαπαιδαγώγησης .. μην αγχώνεσαι αφού οι χαρακτήρες  όλων των ζωδίων , διαμορφώνεται σύμφωνα με τα βιώματα τους και τις εικόνες/πρότυπα  που θα έχουν στην πορεία των ζωών τους. Καλή τύχη 

δεν αναφέρθηκα γενικά στα ζώδια αλλά στη συμβατότητα μου ως Ταύρος με τα υπόλοιπα ζώδια... με τις γυναίκες Διδύμους τα πάω εξαιρετικά, είναι μία πολύ καλή μου φίλη... όπως και με τις γυναίκες Υδροχόους... είναι η, εδώ και 30 χρόνια κολλητή μου, και δεν έχουμε ανταλλάξει ούτε μία άσχημη κουβέντα... όταν αναφέρθηκα στην κόρη μου δεν εννοούσα ότι δεν τα πάμε καλά αλλά ότι απλώς εγώ ως γήινη, προσγειωμένη και ρεαλίστρια Ταύρος -και με επίσης Ταύρο ωροσκόπο και όλους σχεδόν τους πλανήτες στη Γη- μαμά τα βρίσκω σκούρα με την φτιαγμένη από νερό και αέρα Υδροχόο με ωροσκόπο Δίδυμο κόρη μου... αχαχαχαχαχαχα...

επίσης και με τις γυναίκες Τοξότες τα πάω εξαιρετικά... με τους άνδρες όμως εκπροσώπους αυτών των ζωδίων δεν μπορώ να συνεννοηθώ, να επικοινωνήσω ούτε στη δουλειά ούτε ρομαντικά... αχαχαχαχαχαχαχα... και επειδή περιμένω γιο γι αυτό το σχολίασα...

και αμέσως μετά έρχονται οι Κριοί και οι Λέοντες... εκτός ο μισός ζωδιακός κύκλος δηλαδή...αν και μ αυτούς δεν είναι τόσο θέμα συνεννόησης όσο επιβολής και κυριαρχίας... ο χοντρός ταυρίσιος μου λαιμός δεν σηκώνει ζυγό... εκτός από τον Ζυγό άντρα μου προφανώς... όπου δυστυχώς ανακάλυψα σχετικά αργά ότι με τους Ζυγούς ταιριάζω τέλεια... μα ποτέ να είχα πέσει πάνω σε κάποιον νωρίτερα;;;; αχαχαχαχαχαχ

σαφώς και όλα είναι θέμα και διαπαιδαγώγησης και χαρακτήρα... δεν έχουμε ταμπέλες... ο κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός... και -αν και μπορεί να έδειξα το αντίθετο- δεν είμαι φανατική των ζωδίων... απλώς αυτές είναι οι διαπιστώσεις μου από την πολύχρονη εμπειρία μου... αχαχαχαχαχαχαχαχα

φαντάζομαι ότι οι άνθρωποι αυτοί, μια χαρά άνθρωποι είναι, και τους αγαπούν και με άλλους τα πάνε περίφημα, απλώς εγώ δεν κολλάω, δεν μπορώ να συνεννοηθώ... του στυλ "καλημέρα Γιάννη, κουκιά σπέρνω"... αχαχαχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athinaa πόσο σύμπτωση; είμαι ταύρος και ο άντρας μου ζυγός... Για καρκινακι πάμε και εμείς αν όλα πάνε καλά και φτάσουμε μέχρι εκεί... Δεν ασχολήθηκα βέβαια ποτέ με τα ζώδια για να το ξέρω αλλά έψαξα τώρα που το αναφέρατε..

Όσες φίλες έχω καρκίνους τις αγαπάω.. Αλλά για να πω την αλήθεια και διδιμακι έχω την φιλαναδα μου, λίγο ιδιαίτερη αλλά πάντα δίπλα μου... Την αγαπώ λίγο πιο πολύ.. Με τα ελαττώματα της και αυτή εμένα με τα δικά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

@Athinaa πόσο σύμπτωση; είμαι ταύρος και ο άντρας μου ζυγός... Για καρκινακι πάμε και εμείς αν όλα πάνε καλά και φτάσουμε μέχρι εκεί... Δεν ασχολήθηκα βέβαια ποτέ με τα ζώδια για να το ξέρω αλλά έψαξα τώρα που το αναφέρατε..

Όσες φίλες έχω καρκίνους τις αγαπάω.. Αλλά για να πω την αλήθεια και διδιμακι έχω την φιλαναδα μου, λίγο ιδιαίτερη αλλά πάντα δίπλα μου... Την αγαπώ λίγο πιο πολύ.. Με τα ελαττώματα της και αυτή εμένα με τα δικά μου.. 

οπότε επιβεβαιώνεις και την άποψη μου ότι ως Ταυρίνες με τις γυναίκες Διδύμους τα πάμε μια χαρά... οπότε δεν έχεις τίποτα να "φοβάσαι" με την κόρη σου εκτός από το συγκλονιστικό -και ζωδιακά- ταίριασμα της με τον Ζυγό μπαμπά της... αχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Afroditidt είπε:

Καλές είναι οι Διδυμες αν μεγαλώσουν σωστά με αγάπη .. συνήθως πίσω από άβολους δίδυμους κρύβονται άβολοι τρόποι διαπαιδαγώγησης .. μην αγχώνεσαι αφού οι χαρακτήρες  όλων των ζωδίων , διαμορφώνεται σύμφωνα με τα βιώματα τους και τις εικόνες/πρότυπα  που θα έχουν στην πορεία των ζωών τους. Καλή τύχη 

Σαφέσταστα το περιβάλλον, τα βιώματα, οι συγκυρίες διαμορφώνουν έναν άνθρωπο κι όχι το ζώδιο καθεαυτό. Ξέρω κοπέλες που ανήκουμε στο ίδιο ζώδιο και θέλω να τις εξαφανίσω...  😂 Ο καθένας με τα κουσούρια του.

Όσον αφορά Διδύμους και Καρκίνους έχω κακά παραδείγματα από τον περίγυρό μου είτε στο ένα ζώδιο είτε στο άλλο. Χαλαρή κουβέντα να γίνεται...

@Athinaa η καλύτερή μου φίλη και κουμπάρα Ταύρος με ωροσκόπο Κριό. Σαν παιδί ήθελες να την κρεμάσεις ανάποδα. Πείσμα, ευθιξία, αρχηγός πάντα, να με βρίζει ή να με χτυπάει και να της ζητάω ΕΓΩ συγγνώμη για να ξαναγίνουμε φίλες. Να κάνει άλλες παρέα και μόλις έκανα εγώ μία έξτρα φίλη να μου κρούει τον κώδωνα του κινδύνου. 
Μόλις πάτησε τα 18-20, άλλος άνθρωπος. Είναι πλέον η πιο διαλλακτική από όλες τις φίλες, η ήρεμη δύναμη που θα σε ακούσει....

Τέλος πάντων, γερά να έρθουν τα μωρά μας και θα την βρούμε την άκρη. Λες κι εμείς ήμασταν τέλειες ή συμβατές με τους γονείς μας;; χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Σαφέσταστα το περιβάλλον, τα βιώματα, οι συγκυρίες διαμορφώνουν έναν άνθρωπο κι όχι το ζώδιο καθεαυτό. Ξέρω κοπέλες που ανήκουμε στο ίδιο ζώδιο και θέλω να τις εξαφανίσω...  😂 Ο καθένας με τα κουσούρια του.

Όσον αφορά Διδύμους και Καρκίνους έχω κακά παραδείγματα από τον περίγυρό μου είτε στο ένα ζώδιο είτε στο άλλο. Χαλαρή κουβέντα να γίνεται...

@Athinaa η καλύτερή μου φίλη και κουμπάρα Ταύρος με ωροσκόπο Κριό. Σαν παιδί ήθελες να την κρεμάσεις ανάποδα. Πείσμα, ευθιξία, αρχηγός πάντα, να με βρίζει ή να με χτυπάει και να της ζητάω ΕΓΩ συγγνώμη για να ξαναγίνουμε φίλες. Να κάνει άλλες παρέα και μόλις έκανα εγώ μία έξτρα φίλη να μου κρούει τον κώδωνα του κινδύνου. 
Μόλις πάτησε τα 18-20, άλλος άνθρωπος. Είναι πλέον η πιο διαλλακτική από όλες τις φίλες, η ήρεμη δύναμη που θα σε ακούσει....

Τέλος πάντων, γερά να έρθουν τα μωρά μας και θα την βρούμε την άκρη. Λες κι εμείς ήμασταν τέλειες ή συμβατές με τους γονείς μας;; χαχαχαχαχα

Ο Κριός μάλλον έφταιγε για όλα... αχαχαχαχαχαχαχαχα... και το μόνο τσαχπίνικο που έχω και με σώζει από τη βαρεμάρα και τη ρουτίνα -μέσα στα οποία νιώθω υπέροχα ασφαλής- είναι η Αφροδίτη μου στον Κριό... αλλιώς θα με έκλαιγαν οι ρέγγες... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα... αυτό βέβαια με κάνει ώρες ώρες απίστευτα παρορμητική σε σημείο σε 1 μόνο λεπτό να τα γκρεμίζω όλα... ενώ συνήθως σκέφτομαι πολύ πριν καταλήξω...

Λοιπόν μια και συζητήσαμε το φλέγον ζήτημα του πιθανού ζωδίου των παιδιών μας έχω να θίξω ένα εξίσου ακανθώδες ζήτημα, που πολλές φορές προκαλεί τριγμούς, λοιμούς και καταποντισμούς...

το όνομα του παιδιού... τι απόψεις έχετε πάνω σ αυτό;; ας είναι και κακάσχημο αρκεί να είναι οικογενειακό ή το ζητούμενο είναι ένα εύηχο και ωραίο όνομα που θα το ακολουθεί σε όλη του ζωή;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωωω, τώρα άνοιξες μεγάλη κουβέντα και βρήκες και το άτομο...


Του πεθερού μου το όνομα από παιδί ΔΕ μου άρεσε και αν είχα αγόρι εγώ σκεφτόμουν να βγει, αλλά να τοι φωνάζω με ουδέτερο υποκοριστικό, τύπου Άκης.
Η πεθερά μου έχει το ίδιο όνομα με εμένα, όπου στην περίπτωση αυτή ΔΕ θα τη βγάλω (ευτυχώς έκανε κι η κουνιάδα μου κόρη φέτος, μπας και το ακούσει από εκεί). ΑΛΛΑ!
Όσο κι αν το ξέρει κι αν το έχουμε πει απ ' έξω απ' έξω, υπάρχουν και κάποια πιο κολλημένα μυαλά από αυτών που μου λένε "Καλά, δικαιολογίες, αν ήθελες θα την έβγαζες κι ας ήσασταν κι οι 3 με το ίδιο όνομα". Σημειωτέον ότι συνολικά είμαστε 8 με το ίδιο όνομα στις 2 οικογένειες.  Τη μητέρα μου, δε, δεν τολμάω να τη βγάλω γιατί θα κατηγορηθώ ότι το έκανα επίτηδες, για να μην τιμήσω την πεθερά. (Τα μυαλά που λέγαμε)

Με τον άντρα μου, λοιπόν, έχουμε βρει όνομα για την μπέμπα μας, όχι ακριβώς άσχετο, τουλάχιστον από θρησκευτικής πλευράς. Δεν τους το έχουμε πει, γιατί ξέρουμε ότι θα φτάσει η επίκριση κι τα σχόλια ως την άλλη άκρη της Γης...
Όσο οι δικοί μου είναι άνθρωποι μεγαλωμένοι στην Αθήνα, με 1.002 συναναστροφές και δεν έχουν καμία αξίωση από το να δουν μία γερή εγγονούλα, τόσο τα πεθερικά είναι άνθρωποι του χωριού που 10 επιχειρήματα να τους προβάλεις, αυτοί θα θιχτούν...
Παρ' το αυγό και κούρευ' το, εν ολίγοις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Ωωωωω, τώρα άνοιξες μεγάλη κουβέντα και βρήκες και το άτομο...


Του πεθερού μου το όνομα από παιδί ΔΕ μου άρεσε και αν είχα αγόρι εγώ σκεφτόμουν να βγει, αλλά να τοι φωνάζω με ουδέτερο υποκοριστικό, τύπου Άκης.
Η πεθερά μου έχει το ίδιο όνομα με εμένα, όπου στην περίπτωση αυτή ΔΕ θα τη βγάλω (ευτυχώς έκανε κι η κουνιάδα μου κόρη φέτος, μπας και το ακούσει από εκεί). ΑΛΛΑ!
Όσο κι αν το ξέρει κι αν το έχουμε πει απ ' έξω απ' έξω, υπάρχουν και κάποια πιο κολλημένα μυαλά από αυτών που μου λένε "Καλά, δικαιολογίες, αν ήθελες θα την έβγαζες κι ας ήσασταν κι οι 3 με το ίδιο όνομα". Σημειωτέον ότι συνολικά είμαστε 8 με το ίδιο όνομα στις 2 οικογένειες.  Τη μητέρα μου, δε, δεν τολμάω να τη βγάλω γιατί θα κατηγορηθώ ότι το έκανα επίτηδες, για να μην τιμήσω την πεθερά. (Τα μυαλά που λέγαμε)

Με τον άντρα μου, λοιπόν, έχουμε βρει όνομα για την μπέμπα μας, όχι ακριβώς άσχετο, τουλάχιστον από θρησκευτικής πλευράς. Δεν τους το έχουμε πει, γιατί ξέρουμε ότι θα φτάσει η επίκριση κι τα σχόλια ως την άλλη άκρη της Γης...
Όσο οι δικοί μου είναι άνθρωποι μεγαλωμένοι στην Αθήνα, με 1.002 συναναστροφές και δεν έχουν καμία αξίωση από το να δουν μία γερή εγγονούλα, τόσο τα πεθερικά είναι άνθρωποι του χωριού που 10 επιχειρήματα να τους προβάλεις, αυτοί θα θιχτούν...
Παρ' το αυγό και κούρευ' το, εν ολίγοις

πόσο τυχερή είσαι που με τον άντρα σου έχετε κοινό μέτωπο και συμφωνείτε...

τι να πω κι εγώ που ξαναπερνάω τα ίδια για δεύτερη φορά;;;;;;;!!!!!!!!!

ομηρικοί καυγάδες για να βγάλουμε ντε και καλά το όνομα του πατέρα του, το οποίο είναι ένα όνομα κακάσχημο και το σιχαίνομαι... μάλιστα πάντα το είχα ως παράδειγμα προς αποφυγή... φρίκη...

και δεν έχει ούτε καν ένα υποκοριστικό της προκοπής... ούτε το επίθετο του μου αρέσει... του λέω που νομίζεις ότι μπορεί να φτάσει ένας άνθρωπος με τέτοιο ονοματεπώνυμο;;; αλλά πού;;; νομίζει ότι εγώ έμεινα έγκυος σ αυτήν την ηλικία και περνάω όσα περνάω για να κλωνοποιήσω τον πατέρα του... και δεν θέλει ούτε δεύτερο όνομα... οοοοοοοχι, το θέλει αυτούσιο όνομα, επώνυμο και πατρώνυμο όπως ο πατέρας του... ε ναι μην πάνε χαμένα και τα αρχικά πάνω στους σωλήνες ποτίσματος... ακούτε;;;

αλλά και με το επώνυμο διαφωνούμε... ομηρικοί καυγάδες για να έχει και των δύο μας τα επίθετα... η απάντηση;;; τι θα πουν στο χωριό... λες και χέστηκα εγώ για το χωριό του... αυτός είναι και ο λόγος που κοντεύω να γεννήσω και δεν έχω υπογράψει ακόμα το σύμφωνο συμβίωσης... του λέω θα γεννήσω άγαμη και θα έχει μόνο το δικό μου και αν θέλεις κάνε συμβολαιογραφική πράξη αναγνώρισης για να γραφτείς ως μπαμπάς...

τι νοοτροπίες είναι αυτές ρε κορίτσια;;; νόμιζα ότι τα είχαμε αφήσει αυτά πίσω μας...

και με την κόρη μου τα ίδια θέματα πάνω κάτω... βέβαια ήμασταν και πιτσιρίκια τότε... αλλά και πάλι μπήκε το επίθετο του τότε άντρα μου μόνο για να μην τον πει ο πατέρας του μαλάκα... χέστηκα... και δεν τον έλεγε;;; τι με ένοιαζε;;; με το όνομα άλλες ιστορίες... αν τις περιγράψω θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι... αλλά εκεί έκανα το δικό μου και έβγαλα το όνομα της μαμάς μου όχι τόσο συναισθηματικά αλλά επειδή μ αρέσει πολύ... ευτυχώς είχε αξίωση μόνο για του πατέρα του - κι αυτός... λες και εμάς δεν μας έκαναν πατεράδες, μας βρήκαν κάτω από τα λάχανα... ντρέπομαι πραγματικά στην ηλικία μου κορίτσια να διαπραγματεύομαι τέτοια θέματα...

πάντως τελευταία γραμμή άμυνας έχω αφήσει το τάξιμο... του είπα με τόσα που περνάω θα τον τάξω στην Παναγία και θα τον βγάλω Μάριο... και ξέρετε τι μου απάντησε; κι εγώ τον έχω τάξει στον Άγιο Αθανάσιο... γιατί περί αυτού του φρικτού ονόματος πρόκειται... όχι πείτε μου τι σχέση έχει ο Άγιος Αθανάσιος με εγκυμοσύνες, μωρά και λεχώνες... αν ήτα έτσι έπρεπε να το είχε τάξει στον Άγιο Ελευθέριο -όπως και το όνομα του μπαμπά μου- που προστατεύει τις ετοιμόγεννες... έχε χάρη που δεν είμαι καθόλου  της θρησκείας -σε αντίθεση μ αυτόν- και το ξέρει αλλιώς θα τον είχα χορέψει στο ταψί...

σόρρυ για το σεντόνι κορίτσια αλλά με έχει πνίξει το άδικο... αχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athinaa σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το θέλουμε αυτούσιο να είναι ο συνεχιστής του παππού, θέλουμε να το φωνάζουμε και με τον ίδιο τρόπο, σαν τον παππού και επ ουδενί να είναι μέσα τα ονόματα των δικών μου γονιών λες κι εγώ φύτρωσαν όπως λες. 

Επειδή αυτή την εγκυμοσύνη την έχω τάξει στην Παναγία είχα πει πως αν είναι αγόρι θα πάρει δεύτερο ονομα Μάριος, αν είναι κορίτσι, Μαρία. 

Ο άντρας μου, αν και γαλουχημενος με τις απόψεις αυτών των μυαλών, παραδόξως μου έλεγε πως αν είναι αγόρι, θα μπει δεύτερο το Παναγιώτης (του μπαμπά μου), ώστε και το τάμα να εκπληρώσουμε και οι παππούδες να το ακούσουν. 

Εγώ όμως δεν το τολμαω. Τουλάχιστον όχι τώρα. 

Βαριέμαι να ανοίγω μέτωπα συνεχώς. Στο γάμο μου πάλι είχαμε καυγά για το ποιος πατέρας θα μου φορέσει τα παπούτσια και ποιος θίγεται περισσότερο. (Υπόψιν έκανα σχεδόν όλα τα δικά τους έθιμα, εκτός από αυτό).

Γερά μωρά να έχουμε κι όταν έρθει η ώρα της γκρίνιας θα τους πω πως αυτοί τα δικά τους παιδιά τα έκαναν, τα βαφτισαν, τα μεγάλωσαν. Τώρα είναι το δικό ΜΟΥ παιδί κι αποφασίζω εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

νομίζει ότι εγώ έμεινα έγκυος σ αυτήν την ηλικία και περνάω όσα περνάω για να κλωνοποιήσω τον πατέρα του... και δεν θέλει ούτε δεύτερο όνομα... οοοοοοοχι, το θέλει αυτούσιο όνομα, επώνυμο και πατρώνυμο όπως ο πατέρας του... ε ναι μην πάνε χαμένα και τα αρχικά πάνω στους σωλήνες ποτίσματος... ακούτε;;; 

πάντως τελευταία γραμμή άμυνας έχω αφήσει το τάξιμο... του είπα με τόσα που περνάω θα τον τάξω στην Παναγία και θα τον βγάλω Μάριο... και ξέρετε τι μου απάντησε; κι εγώ τον έχω τάξει στον Άγιο Αθανάσιο... γιατί περί αυτού του φρικτού ονόματος πρόκειται... όχι πείτε μου τι σχέση έχει ο Άγιος Αθανάσιος με εγκυμοσύνες, μωρά και λεχώνες... αν ήτα έτσι έπρεπε να το είχε τάξει στον Άγιο Ελευθέριο -όπως και το όνομα του μπαμπά μου- που προστατεύει τις ετοιμόγεννες...

.

 

 

 

Να είσαι καλά κοπέλα μου, έκλαψα😂 

Πραγματικά όμως με ξεπερνάει ότι το 2020 ακόμα ασχολούμαστε με τα ονόματα γονιών, κι ας υπάρχουν 5 εγγόνια σε μια οικογένεια με το όνομα Μαρία πχ...ευτυχώς και οι δικοί μου γονείς ποτέ δεν αξίωσαν κάτι με τα ονόματα. 3 αδερφές είμαστε, ήδη 3 εγγονές από τις 2 αδερφές, καμία δεν έχει πάρει το όνομα της μητέρας μου γιατί ούτε τη ίδιας δεν της αρέσει εχεχεχεχ. Με τον σύντροφό μου είχαμε πει αν είναι αγοράκι θα βγει του μπαμπά του, όχι γιατί το απαιτούσε ο πεθερός, καμία σχέση, αλλά ο σύντροφός μου το ήθελε σαν ένδειξη ευγνωμοσύνης για όσα έχει κάνει γι αυτόν και δεν είχα θέμα, και αν ήταν κοριτσάκι θα διάλεγα εγώ κάποιο άσχετο. Αγοράκι όμως τελικά, το όνομα λοιπόν από τον πεθερό, που ευτυχώς δεν είναι άσχημο, απλά αρκετά σπάνιο. Αν ήταν άθλιο, τότε δεν ξέρω τι θα γινόταν, μάλλον θα το έσπρωχνα για 2ο όνομα εχεχεχε Ευτυχώς όμως ζω στο εξωτερικό οπότε όλα τα ελληνικά ονόματα, ειδικά τα αρχαιοελληνικά ακούγονται εξωτικά και αριστοκρατικά 😋 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

@Athinaa σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το θέλουμε αυτούσιο να είναι ο συνεχιστής του παππού, θέλουμε να το φωνάζουμε και με τον ίδιο τρόπο, σαν τον παππού και επ ουδενί να είναι μέσα τα ονόματα των δικών μου γονιών λες κι εγώ φύτρωσαν όπως λες. 

Επειδή αυτή την εγκυμοσύνη την έχω τάξει στην Παναγία είχα πει πως αν είναι αγόρι θα πάρει δεύτερο ονομα Μάριος, αν είναι κορίτσι, Μαρία. 

Ο άντρας μου, αν και γαλουχημενος με τις απόψεις αυτών των μυαλών, παραδόξως μου έλεγε πως αν είναι αγόρι, θα μπει δεύτερο το Παναγιώτης (του μπαμπά μου), ώστε και το τάμα να εκπληρώσουμε και οι παππούδες να το ακούσουν. 

Εγώ όμως δεν το τολμαω. Τουλάχιστον όχι τώρα. 

Βαριέμαι να ανοίγω μέτωπα συνεχώς. Στο γάμο μου πάλι είχαμε καυγά για το ποιος πατέρας θα μου φορέσει τα παπούτσια και ποιος θίγεται περισσότερο. (Υπόψιν έκανα σχεδόν όλα τα δικά τους έθιμα, εκτός από αυτό).

Γερά μωρά να έχουμε κι όταν έρθει η ώρα της γκρίνιας θα τους πω πως αυτοί τα δικά τους παιδιά τα έκαναν, τα βαφτισαν, τα μεγάλωσαν. Τώρα είναι το δικό ΜΟΥ παιδί κι αποφασίζω εγώ.

έχουμε μπλέξει βλέπω εγώ... κι αυτή η μαλακία με τα ονόματα ξεκίνησε από τη γενιά των γονιών μας... παλιότερα ό,τι όνομα ήθελε ο νονός έβγαζαν... αλλά υπήρχε πείνα βλέπεις και το πρώτο που τους ένοιαζε ήταν να βρεθεί νονός όχι τα ονόματα... εγώ είμαι πρωτότοκη και ο μπαμπάς μου είχε πει στη μαμά μου να με βγάλει όπως θέλει... κι αυτή για να καλοπιάσει την πεθερά -κόλπο που δεν έπιασε φυσικά, αφού ποτέ δεν της συγχώρεσε ότι δεν ήταν από τον τόπο τους- μου έδωσε το όνομα της... ευτυχώς που είναι καλό όνομα... ο καημένος ο αδελφός μου πήρε το όνομα του παππού... ο οποίος είχε πεθάνει από το '50 τόσο και είχε γύρω στα 10 αγορια -άσε τα κορίτσια-  από 3 γυναίκες και μόνο ο μπαμπάς μου, ο προτελευταίος, έβγαλε το όνομα του... και είναι πολύ άσχημο όνομα με άσχημες αναφορές... το τι μπούλινγκ έτρωγε ο καημένος στο σχολείο δεν λέγεται... βέβαια πιθανότατα ο μπαμπάς ήταν τόσο γαλαντόμος όσον αφορά εμένα γιατί έχω μία ξαδέλφη 3 χρόνια μεγαλύτερη και ο θείος μου είχε βγάλει ήδη το όνομα της... αχαχαχαχαχααχχααχαχ... να τα λέμε κι αυτά... φυσικά όταν ο θείος έκανε γιο 2 χρόνια μικρότερο του αδερφού μου δεν το επέλεξε τάχα μου για να μην έχουμε και οι 4 τα ίδια ονόματα... και του έδωσε το όνομα του μπαμπά μου... προφάσεις εν αμαρτίαι λέω εγώ... αχαχαχαχαχαχα

λοιπόν με αυτά που περνάς κι εσύ ξέρεις τι χαίρομαι;;; τις "κακές" νύφες... που τους έχουν όλους μακρυά κι ας τις λένε ακατάδεκτες... αν τους δώσεις ένα δακτυλάκι είναι ικανοί να σου φάνε όλο το χέρι... και σ αυτές τις νύφες κάθονται σούζα... όχι σαν και μας που θέλουμε να είμαστε καλές και νομίζουν ότι μας έχουν του χεριού τους... γιατί από πεθερά ψώνισα πάλι από σβέρκο... χειρότερη από την πρώτη... η οποία τουλάχιστον δεν ανακατευόταν ούτε έβαζε λόγια....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τις νύφες τσαουσες που περνάνε καλύτερα δυστυχώς το έχω πει πολλές φορές. Και για να μην το πάω μακριά, έχω πει ότι της πεθεράς μου της άξιζε μια νύφη σαν την κόρη της!!! Γλωσσου, τεμπελα ως το κόκκαλο, που όλα τα βαριέται, δουλειές με το ζόρι κάνει, φαι ούτε καν φτιάχνει και άνεργη απο επιλογή. 

Όχι σαν εμένα που τρέχω όλη μέρα χλμ απίστευτα, μπαίνω στον 8ο και τα κάνω όλα μόνη μου....

Στην τελική βρε κοριτσια, δε νιώθω ότι της έχω τόση υποχρέωση για να τη βγάλω, πέρα από το ότι έχουμε το ίδιο ονομα.

Με κατακρίνει έμμεσα σχεδόν όλες τις φορές που θα μιλήσουμε, ο,τι κι αν κάνω για χάρη της αυτή λέει το αντίθετο, προσωπικα θεωρεί ότι είναι δοτική, τέλεια και δε θα πρεπε να έχω παράπονο και καλλιεργεί συνεχώς ανταγωνισμο με.την κόρη. Εκείνη δικαιολογειται, εγώ όχι. Εκείνη είναι κρίμα που είναι άνεργη, εγώ να μη μιλάω που έχω μισθό (λες και μου τον χάρισε κάνεις). 

 

Ου μπλέξεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Να είσαι καλά κοπέλα μου, έκλαψα😂 

Πραγματικά όμως με ξεπερνάει ότι το 2020 ακόμα ασχολούμαστε με τα ονόματα γονιών, κι ας υπάρχουν 5 εγγόνια σε μια οικογένεια με το όνομα Μαρία πχ...ευτυχώς και οι δικοί μου γονείς ποτέ δεν αξίωσαν κάτι με τα ονόματα. 3 αδερφές είμαστε, ήδη 3 εγγονές από τις 2 αδερφές, καμία δεν έχει πάρει το όνομα της μητέρας μου γιατί ούτε τη ίδιας δεν της αρέσει εχεχεχεχ. Με τον σύντροφό μου είχαμε πει αν είναι αγοράκι θα βγει του μπαμπά του, όχι γιατί το απαιτούσε ο πεθερός, καμία σχέση, αλλά ο σύντροφός μου το ήθελε σαν ένδειξη ευγνωμοσύνης για όσα έχει κάνει γι αυτόν και δεν είχα θέμα, και αν ήταν κοριτσάκι θα διάλεγα εγώ κάποιο άσχετο. Αγοράκι όμως τελικά, το όνομα λοιπόν από τον πεθερό, που ευτυχώς δεν είναι άσχημο, απλά αρκετά σπάνιο. Αν ήταν άθλιο, τότε δεν ξέρω τι θα γινόταν, μάλλον θα το έσπρωχνα για 2ο όνομα εχεχεχε Ευτυχώς όμως ζω στο εξωτερικό οπότε όλα τα ελληνικά ονόματα, ειδικά τα αρχαιοελληνικά ακούγονται εξωτικά και αριστοκρατικά 😋 

 

 

 

αν γέλασες μ αυτά δεν θα σου μείνει άντερο αν σου διηγηθώ τα βαφτίσια της κόρης μου πριν από 21 χρόνια... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Αυτό με τις νύφες τσαουσες που περνάνε καλύτερα δυστυχώς το έχω πει πολλές φορές. Και για να μην το πάω μακριά, έχω πει ότι της πεθεράς μου της άξιζε μια νύφη σαν την κόρη της!!! Γλωσσου, τεμπελα ως το κόκκαλο, που όλα τα βαριέται, δουλειές με το ζόρι κάνει, φαι ούτε καν φτιάχνει και άνεργη απο επιλογή. 

Όχι σαν εμένα που τρέχω όλη μέρα χλμ απίστευτα, μπαίνω στον 8ο και τα κάνω όλα μόνη μου....

Στην τελική βρε κοριτσια, δε νιώθω ότι της έχω τόση υποχρέωση για να τη βγάλω, πέρα από το ότι έχουμε το ίδιο ονομα.

Με κατακρίνει έμμεσα σχεδόν όλες τις φορές που θα μιλήσουμε, ο,τι κι αν κάνω για χάρη της αυτή λέει το αντίθετο, προσωπικα θεωρεί ότι είναι δοτική, τέλεια και δε θα πρεπε να έχω παράπονο και καλλιεργεί συνεχώς ανταγωνισμο με.την κόρη. Εκείνη δικαιολογειται, εγώ όχι. Εκείνη είναι κρίμα που είναι άνεργη, εγώ να μη μιλάω που έχω μισθό (λες και μου τον χάρισε κάνεις). 

 

Ου μπλέξεις!!!

πάντως το όνομα της/σου μην το βγάλεις... δεν το θεωρώ καλό... πιστεύω ότι φέρνουν γρουσουζιά στην ίδια οικογένεια τα ίδια ονόματα... τρανό παράδειγμα τα αδέλφια της γιαγιάς μου από την πλευρά της μάνας μου... να σου πω ιστορίες να σου σηκωθεί η τρίχα...

πάντως όλα αυτα που περιγράφεις είναι καθαρή ζήλια... φαντάσου τι λένε οι δυο τους πίσω από την πλάτη σου... το βασικό της πρόβλημα είναι ότι έχεις τον γιόκα της... και σε διαβεβαιώ ότι είσαι εξόχως τυχερή που δεν έμπλεξες με μαμάκια... εγώ την πρώτη φορά το απέφυγα, και δεν ήξερα πόσο τυχερή ήμουν... τώρα που το τρώω στη μάπα καταλαβαίνω τι σημαίνει... μόνο που δεν περίμενα να τα περάσω αυτά στην ηλικία μου... μου είναι πρωτόγνωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, μην το λες αυτό... Προσωπικά τον κατατάσσω στους μαμακηδες. Τρέχει με το παραμικρό να δει αν είναι καλά, εκφράζει απόψεις που είναι δικές τους χωρίς να λειτουργεί ως νέος άνθρωπος...

Απλώς με τα χρόνια τον έχω κάνει να δει ιδίοις ομμασι τι παίζεται. Βλέπει τον ανταγωνισμό, βλέπει ότι σε μένα αλλιώς τα λέει η πεθερά κι αλλιως σε εκείνον... Πίστεψε με όμως μιλάμε να του λες κάτι το 2014 και να το εφαρμόζει τώρα... Θέλει αγώνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Αχ, μην το λες αυτό... Προσωπικά τον κατατάσσω στους μαμακηδες. Τρέχει με το παραμικρό να δει αν είναι καλά, εκφράζει απόψεις που είναι δικές τους χωρίς να λειτουργεί ως νέος άνθρωπος...

Απλώς με τα χρόνια τον έχω κάνει να δει ιδίοις ομμασι τι παίζεται. Βλέπει τον ανταγωνισμό, βλέπει ότι σε μένα αλλιώς τα λέει η πεθερά κι αλλιως σε εκείνον... Πίστεψε με όμως μιλάμε να του λες κάτι το 2014 και να το εφαρμόζει τώρα... Θέλει αγώνα...

δεν θέλω να κάνω αγώνα ρε συ Κωνσταντίνα... θέλω τα πράγματα όμορφα κι απλά... όπως είμαι συνηθισμένη... τον αγώνα μου τον έκανα όταν μεγάλωσα μόνη μου την κόρη μου από τα 8 της, όταν πέθανε ο μπαμπάς της... και είχαμε χωρίσει κι ένα χρόνο πριν... τώρα λοιπόν που τη μεγάλωσα και την καμαρώνω ήρθε η ώρα μου να απολαύσω τη ζωή μου και να περνάω καλά... αυτό ήθελα, έναν σύντροφο να τον αγαπάω και να με αγαπάει... να συνεννοούμαστε... αλλά είναι να μην σου τύχει... και να μην δίνεις βιαστικές υποσχέσεις πάνω στην κάψα του έρωτα, πριν μάθεις όλα τα δεδομένα... έτσι νιώθω τώρα... εγκλωβισμένη στο άθλιο σόι του και το άθλιο χωριό του...

αλλά όπως είπα και παραπάνω υπομονή και υπομονή ταυρίσια αλλά έχω και μια Αφροδίτη στον Κριό και δεν διστάζω αν τα πάρω να τα γκρεμίσω όλα σε δευτερόλεπτα... αν με κρατάει κάτι είναι η ηλικία της... κοντά στα 84... αλλά ξέρεις τι μου είπε όταν έμεινα έγκυος;;;; "όταν το μάθει θα κερδίσει 15 χρόνια ζωή" και του απάντησα "μη με τρομάζεις!!!!!"... αχαχαχαχαχαχαχαχα... και το εννοούσα... αυτή είναι ικανή να μας θάψει όλους για να μου τη σπάσει και να ξαναμείνει μόνη της με το γιόκα της όπως όταν τον είχε χωρίσει... για τις κόρες της δεν δίνει μία... έχουν και πάνω από 14 χρόνια διαφορά με τις αδελφές του, οπότε φαντάζεσαι... τον σέρνει από τη μύτη... 

τον αδερφό μου χαίρομαι... 20 χρόνια παντρεμένος και η μάνα μου δεν βάζει γλώσσα μέσα για τη νύφη μου... αλλά δεν της δίνει καμία σημασία... δεν της λέει βέβαια να το βουλώσει -όπως κάνω εγώ που την αγαπάω πολύ, αφού την ξέρω από 17 χρονών κοριτσάκι- αλλά μπαινάκης βγαινάκης... αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες το θέλουμε, αλλά πού...

Εγώ είχα μια σχέση σταθερή πριν τον άντρα μου, άγιοι άνθρωποι οι γονείς του. Ειλικρινά, σε όλη την ενήλικη ζωή μου, παίζει να μην έχω γνωρίσει καλύτερο άνθρωπο από τη μητέρα του. 

Και τώρα όπως λες σε επαρχιακό μερος, να σου δίνουν τα μυαλά στα κάγκελα καθημερινά και να πρέπει να λες κι ευχαριστώ και να μην φέρνεις αντίρρηση. Να έχουν καταρρίψει κάθε νομό της λογικής και να δρουν με δύο μέτρα και δύο σταθμά.

Καλώς η κακώς έτσι είναι, τώρα εμείς να κοιτάμε να ζούμε τη ζωή μας και τα παιδιά μας, γιατί θα φτάσουμε τα 60 και δε θα έχουμε απολαύσει τίποτα. 

Εγώ, σου λέω, όπως και στους δικούς μου έτσι και άσε αυτούς: "έζησες τη ζωή σου, έκανες τις επιλογές σου μπράβο! Σειρά μου τώρα."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ σκέψου μας έχει φάει η σύγκριση με την κουνιάδα. Πρώτα ο γαμος, τώρα η εγκυμοσύνη... Εννοείται δε πως κρίμα η κόρη στην εγκυμοσύνη, δεν τρέχει κάστανο και είμαι απλώς αγχωδης εγώ...

Όπως είπες όμως, μπαινακης βγαινακης. Ψώνισε από κει η κόρη, από αλλού εγώ. Γέννησε εκεί η κόρη, αλλού εγώ. Η σύγκριση θα γίνει, τουλάχιστον να το έχω κάνει με.το δικό μου τρόπο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Όλες το θέλουμε, αλλά πού...

Εγώ είχα μια σχέση σταθερή πριν τον άντρα μου, άγιοι άνθρωποι οι γονείς του. Ειλικρινά, σε όλη την ενήλικη ζωή μου, παίζει να μην έχω γνωρίσει καλύτερο άνθρωπο από τη μητέρα του. 

Και τώρα όπως λες σε επαρχιακό μερος, να σου δίνουν τα μυαλά στα κάγκελα καθημερινά και να πρέπει να λες κι ευχαριστώ και να μην φέρνεις αντίρρηση. Να έχουν καταρρίψει κάθε νομό της λογικής και να δρουν με δύο μέτρα και δύο σταθμά.

Καλώς η κακώς έτσι είναι, τώρα εμείς να κοιτάμε να ζούμε τη ζωή μας και τα παιδιά μας, γιατί θα φτάσουμε τα 60 και δε θα έχουμε απολαύσει τίποτα. 

Εγώ, σου λέω, όπως και στους δικούς μου έτσι και άσε αυτούς: "έζησες τη ζωή σου, έκανες τις επιλογές σου μπράβο! Σειρά μου τώρα."

τι μου θύμησες τώρα;;;;; την αγαπημένη κυρία Δήμητρα... η μαμά ενός μεγάλου έρωτα όταν ήμουν 20... μου είχε λατρεία και ακόμα δεν ξέρω πώς και γιατί... ξαναβρεθήκαμε με τον γιο της πριν 3 χρόνια στο fb... μου είπε ότι ακόμα με μελετάει και με σκέφτεται... της είπε ότι μιλήσαμε και ζήτησε το τηλέφωνο μου... και με παίρνει τουλάχιστον 1 φορά το μήνα από τότε να δει τι κάνω, να μου πόσο με αγαπάει, και αν χώρισα μήπως τα ξαναβρώ με τον γιο της... αχαχαχαχαχαχαχαχα... έχω πάει και την έχω δει 2 φορές... αξιαγάπητη και γλυκύτατη... ο μόνος λόγος που μετανιώνω που χωρίσαμε τότε είναι ότι έχασα τέτοια πεθερά... αχαχαχαχαχαχαχα

και να μαι τώρα να έχω μπλέξει με τη σάρα, τη μάρα και το κακό συναπάντημα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ίδια... Ήμουν μικρή για γάμους και αναπολώ εκεινη την κυρία. 

Ξέρεις όμως; Όπως έλεγε μια ψυχή, η αντρα θα βρει ή πεθερά. 

Ας φέρουμε με το καλό τα μωρά μας στον κόσμο κι ας πατήσουμε πόδι επιτέλους. Η δική μας ζωή είναι. Όχι της 65-75-85αρας...

Εγώ πλέον τα λέω στα ίσα. , It's my life. Τώρα προέχει ο άντρας μου και το παιδί μου. Ούτε η μάνα, ούτε η θεία, ούτε η πεθερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι βρε κορίτσια πεθερός Γιώργος, πεθερά γεωργία,μπαμπας Γιώργος και πρώτο εγγόνι στην οικογένεια.... Τι να κάνω; συνηθισμένο όνομα αλλά όχι χάλια... 

Επίσης να σας πω ότι τα πεθερικά μου μεγαλωμένοι στο εξωτερικό μδ αλλά μυαλά... Μια χαρά μου έκατσε... Αλλά ο άντρας μου κσι βρύση να θέλουμε να αλλάξουμε στο σπίτι πρώτα θα τους ρωτήσει... Χάχα αχ.. Οπότε και εγώ οπότε θέλω κάτι λέω την πεθερά μου η τον πεθερο μου κσι αυτοί τον πείθουν σε χρόνο ντε τε γίνετε ότι θέλω.... Χιχιχι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Τα ίδια... Ήμουν μικρή για γάμους και αναπολώ εκεινη την κυρία. 

Ξέρεις όμως; Όπως έλεγε μια ψυχή, η αντρα θα βρει ή πεθερά. 

Ας φέρουμε με το καλό τα μωρά μας στον κόσμο κι ας πατήσουμε πόδι επιτέλους. Η δική μας ζωή είναι. Όχι της 65-75-85αρας...

Εγώ πλέον τα λέω στα ίσα. , It's my life. Τώρα προέχει ο άντρας μου και το παιδί μου. Ούτε η μάνα, ούτε η θεία, ούτε η πεθερά.

πάντως όσον αφορά την επαρχία εγώ διατηρώ ακόμα αντιστάσεις... κανένα 6μηνο μετά τη γνωριμία πήγα εκεί και για έναν χρόνο πηγαινοερχόμουν και έμενα και στα ρεπό μου... αλλά δεν άντεξα, τους μούτζωσα κι έφυγα... και εδώ και 1,5 χρόνο παίζει να έχω πάει 2 φορές... άντε 3... δεν αντέχεται η κατάσταση... το κακό είναι ότι είχα υποσχεθεί -πάνω στην κάψα που λέγαμε- ότι θα μετακομίσω εκεί και τώρα μου το κοπανάει... δεν καταλαβαίνει ότι όταν το υποσχέθηκα δεν είχα πάει ακόμα εκεί και δεν είχα γνωρίσει τη μάνα του... προς το παρόν την έχω γλιτώσει λόγω εγκυμοσύνης και υψηλού κινδύνου... και θα τη γλιτώσω και για λίγο ακόμα επειδή έθεσα ως όρο να κάνει ριζική ανακαίνιση στο σπίτι πριν πάμε με το μωρό... ροκανάω το χρόνο, που θα πάει;;; αχαχαχαχαχαχαχαχα... το κακό είναι ότι είναι μόλις σχεδόν 1 ώρα απόσταση από την Αθήνα... δηλ. αν έμενα στον Πειραιά την ίδια ώρα θα έκανα για να πάω το πρωί στη δουλειά μου που είναι Αγία Παρασκευή...

ένα θα σου πω για να καταλάβεις... κάθε φορά που έφευγα από το σπίτι και με πετύχαινε -πάντα δηλ γιατί κάθεται μπάστακας στην μπροστινή αυλή- με ρωτούσε αν έκλεισα το μάτι της κουζίνας... στην ηλικία μου ρε συ;;; μπας και τους κάψω το σαράι του καραγκιόζη... αει σιχτίρ συγχίστηκα πάλι... αχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...