Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

@athinaaτο πιο πιθανο ειναι να μην νοσουσα αλλα και παλι δεν μπορει να μου πει κανενας γιατρος για σιγουρα γιατι οπως σου ειπα ακομα και τα συνδρομα που καναμε στην αυχενικη ειναι με ποσοστα δεν σου εγγυαται κανεις οτι δεν θα ειμαι ας πουμε το 1 στα 5980 που μου εβγαλε...η λοιμωξη δεν βγηκε θετικη στον οργανισμο μου οταν εκανα τις εξετασεις αλλα βγηκαν τα αντισωματα που μπορει και να ανεβηκαν επειδη την ειχα...

και εγω μπερδεμενη ειμαι αλλα ειναι 3 γυναικολογοι με την ιδια αποψη και εγω μπορω να παω κοντρα και στους 3?

εχω κοριτσακι και ειμαι 21 και 5 και επειδη θα γεννησω με καισαρικη θα μπω αρχες ιουκιου πρωτα ο Θεος.

τι ειναι αυτο που θες να κανω?τικερακι?δεν το ξεερω...

@konstantinaVE ειναι αληθεια αυτο με την πρωτοπαθη και δευτεροπαθη λοιμωξη μου το ειπε και ο εμβρυολογος αλλα και παλι δεν κερω σε ποια κατηγορια θα μπορουσα να ειμαι...βεβαια εγω εχω χρονια να αρρωστησω και αν περασα κατι θα το περασα χωρις καν να το καταλαβω...εσυ να ειναι χαλαρη μεχρι την δευτερα..καταρχας αφου στο τελος του δευτερου τριμηνου το επαθες εχεις απειροελαχιστες εως μηδαμηνες πιθανοτητες...

εγω τι να πω που το επαθα στην αρχη? 😜😜😜😜😜

θα ερθεις την δευτερα να μας πεις τα υχαριστα σιγουρα....σου στελνω θετικα βαιμπς.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Sotiria2004 ξέρεις τί με τρελαίνει; Ότι από το 2017 έχω την ίδια κλινική εικόνα: ανεβασμένα παλαιά αντισώματα (άρα παλιά ανοσία στον ιό) και οριακά ανεβασμένα πρόσφατα αντισώματα (άρα την πέρασα πχ πριν 3 μήνες). Και πριν την εμβρυομεταφορά και στο 2ο μήνα κύησης ήταν πάλι θετικά τα αντισώματα. Εκεί δε δίνω σημασία (κι οι γιατροί μου ομολογουμένως το ξέχασαν να το τσεκάρουν). 
Αρχές Φλεβάρη τα πρόσφατα αντισώματα πέρασαν στη γκρίζα ζώνη του αμφίβολου, πηγαίνοντας να μηδενιστούν. Αρρωσταίνω τέλος του μήνα και τσουπ! ξανά ανεβασμένα τα πρόσφατα αντισώματα. 
Ναι ήμουν 4 μηνών. αλλά αυτή η επάνοδος με ανησυχεί....

Βρε κορίτσια, πώς μπαίνει το τικεράκι; Πάμε σε σάιτ και το κατεβάζουμε;;
@Athinaa τί ώρα έχεις β επιπέδου;;; Εύχομαι όλα καλά!!!! :)
 

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

@Sotiria2004 ξέρεις τί με τρελαίνει; Ότι από το 2017 έχω την ίδια κλινική εικόνα: ανεβασμένα παλαιά αντισώματα (άρα παλιά ανοσία στον ιό) και οριακά ανεβασμένα πρόσφατα αντισώματα (άρα την πέρασα πχ πριν 3 μήνες). Και πριν την εμβρυομεταφορά και στο 2ο μήνα κύησης ήταν πάλι θετικά τα αντισώματα. Εκεί δε δίνω σημασία (κι οι γιατροί μου ομολογουμένως το ξέχασαν να το τσεκάρουν). 
Αρχές Φλεβάρη τα πρόσφατα αντισώματα πέρασαν στη γκρίζα ζώνη του αμφίβολου, πηγαίνοντας να μηδενιστούν. Αρρωσταίνω τέλος του μήνα και τσουπ! ξανά ανεβασμένα τα πρόσφατα αντισώματα. 
Ναι ήμουν 4 μηνών. αλλά αυτή η επάνοδος με ανησυχεί....

Βρε κορίτσια, πώς μπαίνει το τικεράκι; Πάμε σε σάιτ και το κατεβάζουμε;;
@Athinaa τί ώρα έχεις β επιπέδου;;; Εύχομαι όλα καλά!!!! :)

λοιπον ακουσε με πηγα στο διευθυντη α παθολογικης σε νοσοκομειο ο οποιος ειναι λοιμωξιολογος παθολογος ο ανθρωπος και μιλησα μαζι του...ο ανθρωπος εγκυκλοπαιδιες ανοιγε και διβαζε για να με απανησει σε αυτα που ρωτουσα....μου ειπε οτι σαν λοιμωξη γνωριζει τα παντα για αυτην αλλα σε σχεση  με την εγκυμοσυνη τα πραγματα αλλαζουν...δε ειχε καμια ιδεα για ποσοστα και πιιθανοτητες ...ο μονος που μπορει να βοηθησει ειναι ο γυναικολογος....κανενας μα κανενας δεν θα πει οτι ειμαι 100%σιγουρος οτι δεν εχεις τιποτα....ολοι μου λενε οτι ειναι πολυ σπανιο και σχεδον απιθανο...εσενα το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι δευτεροπαθης...και μονο αυτο επρεπε να σε χαλαρωνει...απο μονο του αυτο ριχνει τις πιθανοτητες στο 1 με 2 τις εκατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω σκάσει με το τικεράκι. Βρήκα ένα σάιτ, ζητάει να βάλω πόσες εβδομάδες και ημέρες είμαι έγκυος, τα βάζω και βγάζει διπλές τις εβδομάδες!!! πχ λέει 22 22 εβδομάδες. Και εδώ που το επικόλλησα πριν, δε φάνηκε κάτι....
 Νεύρα... χαχαχαχαχαχα

upd: τα καταφερα μετα κοπων και βασανων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Έχω σκάσει με το τικεράκι. Βρήκα ένα σάιτ, ζητάει να βάλω πόσες εβδομάδες και ημέρες είμαι έγκυος, τα βάζω και βγάζει διπλές τις εβδομάδες!!! πχ λέει 22 22 εβδομάδες. Και εδώ που το επικόλλησα πριν, δε φάνηκε κάτι....
 Νεύρα... χαχαχαχαχαχα

upd: τα καταφερα μετα κοπων και βασανων

που το βρηκες? πες και μενα την ασχετη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν διάφορα σάιτ. Είχα βρει ένα πιο όμορφο, αλλά τελικά κατάφερα να βάλω του άλλου σάιτ και το άφησα χαχαχαχα

Πας στην ιστοσελίδα ( baby-gaga.com lilypie.comthebump.com)

επιλέγεις τα στοιχεία που σου αρέσουν, βάζεις ΠΗΤ και αφού το φτιάξεις μετά έρχεσαι εδώ πας στις Ρυθμίσεις Λογαριασμού, στην υπογραφή σου και κάνεις επικόλληση τον κωδικό BB που έχεις ήδη αντιγράψει από το σάιτ με τα τίκερ. 
Ίσως να σε πρήξει ότι παραβαίνεις τους κανόνες κι είναι πολλές γραμμές, απλώς σβήσε το κενό ανάμεσα στα δύο url.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sotiria2004 είπε:

ta katafera?

χαχαχα, έτσι την πάταγα κι εγώ. Θέλει από την Υπογραφή σου, στις Ρυθμίσεις, όχι από εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ούτε, πήγες στις Ρυθμίσεις Λογαριασμού;;; 
Παρεμπιπτοντως, επειδή το είδα το τίκερ σου, πώς κατάφερες το lilypie να μη σου λέει διπλές τις εβδομάδες και ημέρες;;; Τί έγραψες ακριβώς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπο τις ρυθμισεις το βαζω τοση ωρα αλλα μαλλον βαζω λαθος λινκ δεν ξερω πως το εκανα οτι μου ζητουσε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι, για να μη χαλάω το θέμα του φόρουμ, αντίγραψε τον κώδικα ΒΒ και πήγαινε στην ΥΠΟΓΡΑΦΗ, στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ σου και κάντον επικόλληση. Όχι στις πληροφορίες σου, ούτε στα μηνύματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια!!! Πώς είστε;;; 
Να σας ρωτήσω, εσείς καταλαβαίνετε το μωρό σας κάθε μέρα με την ίδια συχνότητα;;
Εμένα μπορεί μία μέρα να κλωτσάει πρωί - μεσημέρι - βράδυ και μετά για δυο μέρες να είναι "άφαντη". Αν θα καταλάβω ένα αμυδρό κάτι στο 24ωρο....
Δε σας κρύβω ότι με ανησυχεί. Όσο και να κοιμούνται, όσο και να είναι το έντερο πχ πρησμένο, δε θα 'πρεπε να είναι αμείωτη η δραστηριότητα;;

@Athinaa ελπίζω να έχουμε νέα σου.... Έχω αύριο τη Β επιπέδου κι ήλπιζα να μάθω τα δικά σου, να πάρω κουράγιο...
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια!!! Πώς είστε;;; 
Να σας ρωτήσω, εσείς καταλαβαίνετε το μωρό σας κάθε μέρα με την ίδια συχνότητα;;
Εμένα μπορεί μία μέρα να κλωτσάει πρωί - μεσημέρι - βράδυ και μετά για δυο μέρες να είναι "άφαντη". Αν θα καταλάβω ένα αμυδρό κάτι στο 24ωρο....
Δε σας κρύβω ότι με ανησυχεί. Όσο και να κοιμούνται, όσο και να είναι το έντερο πχ πρησμένο, δε θα 'πρεπε να είναι αμείωτη η δραστηριότητα;;

@Athinaa ελπίζω να έχουμε νέα σου.... Έχω αύριο τη Β επιπέδου κι ήλπιζα να μάθω τα δικά σου, να πάρω κουράγιο...
 

Καλησπέρα!!! Εγω να σου πω την αληθεια τις 3 τελευταιες μερες νιωθω περισσοτερο... Αλλα οχι ολη την ωρα!!! Μετα το φαγητο!! Ή αργα το βραδυ στο κρεββατι!! Αλλα οχι συνεχεια ακομα ειναι μικρουλια και δεν τα καταλαβαινουμε καλα καλα!!! Ετσι νομιζω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με ανησυχεί το ότι αφενός δεν αντιδράει σε κανένα φαγητό (ξινά, σοκολάτα κλπ) κι αφετέρου μπορεί μια μέρα να δίνει σημάδια και μετά δύο μέρες να είναι σα να μην υπάρχει.... Θα ρωτήσω κι αύριο το γιατρό, αλλά....ένα άγχος το έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Εμένα με ανησυχεί το ότι αφενός δεν αντιδράει σε κανένα φαγητό (ξινά, σοκολάτα κλπ) κι αφετέρου μπορεί μια μέρα να δίνει σημάδια και μετά δύο μέρες να είναι σα να μην υπάρχει.... Θα ρωτήσω κι αύριο το γιατρό, αλλά....ένα άγχος το έχω.

Εισαι αδυνατη, κανονικη, παχουλουλα!!???? Νομιζω παιζει και αυτο ρολο! Οι πιο παχουλουλες και εγω εχω παραπανω κιλα δεν πολυκαταλαβαινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ και δύο χρόνια κατατάσσομαι στις παχουλουλες που λες, απλώς με τρομάζει η εναλλαγή. Γιατί τη μια μέρα καταλαβαινω έντονα και τις άλλες τίποτα. Τέλος πάντων...θα αυξηθεί που θα πάει...

Προς το παρόν σκέφτομαι ότι δε έχω μάσκες για τα ραντεβού που έχω αύριο μεθαύριο... Μια έχω, κι αυτήν την ψεκασα ντετολ να τη φορέσω...

Εσείς πώς είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Εδώ και δύο χρόνια κατατάσσονται στις παχουλουλες που λες, απλώς με τρομάζει η εναλλαγή. Γιατί τη μια μέρα καταλαβαινω έντονα και τις άλλες τίποτα. Τέλος πάντων...θα αυξηθεί που θα πάει...

Προς το παρόν σκέφτομαι ότι δε έχω μάσκες για τα ραντεβού που έχω αύριο μεθαύριο... Μια έχω, κι αυτήν την ψεκασα ντετολ να τη φορέσω...

Εσείς πώς είστε;

εγω εβαλα 9 κιλα και εχω φτασει τα 64 και την νιωθω αλλα πολυ χαμηλα...σε ενα σημειο δεν ειναι σε ολη την κοιλια αυτο το παιδι...δεν μπορω να καταλαβω

με μεσω μεταφορας θα πας στα ραντεβου?

γιατι την ψεκασες?ξερεις αν κανει να την εισπνεεις μετα?

κοντευω να φρικαρω μεσα στο σπιτι κοριτσια...εχω δει 100 ταινιες...ευτυχως φετοε βαλαμε οτε τβ και δεν βλεπω ειδησεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια!!! Πώς είστε;;; 
Να σας ρωτήσω, εσείς καταλαβαίνετε το μωρό σας κάθε μέρα με την ίδια συχνότητα;;
Εμένα μπορεί μία μέρα να κλωτσάει πρωί - μεσημέρι - βράδυ και μετά για δυο μέρες να είναι "άφαντη". Αν θα καταλάβω ένα αμυδρό κάτι στο 24ωρο....
Δε σας κρύβω ότι με ανησυχεί. Όσο και να κοιμούνται, όσο και να είναι το έντερο πχ πρησμένο, δε θα 'πρεπε να είναι αμείωτη η δραστηριότητα;;

@Athinaa ελπίζω να έχουμε νέα σου.... Έχω αύριο τη Β επιπέδου κι ήλπιζα να μάθω τα δικά σου, να πάρω κουράγιο...
 

καλησπέρα κι από μένα!!! κι εγώ αναρωτιόμουν ακριβώς το ίδιο. αλλά νομίζω είναι νωρίς ακόμα; δεν ξέρω ρε παιδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άμα είσαι τόσο μια χαρά....

Εγώ παντρεύτηκα 59,5, ξεκίνησα την εξωσωματικη 66 και την εγκυμοσύνη 69,8. Τώρα ειμαι σχεδόν 76....

Τη μάσκα δεν ξέρω αν κάνει την άφησα να στεγνώσει. Πολύ πολύ να την πλύνω με νερό και να τη σιδέρωσω. Θα πάω με το αμάξι μου, μια και μένω επαρχία κι έχω φροντίσει να πάρω δύο μπουφάν. Άλλο για το νοσοκομείο, άλλο για τις άλλες δουλειές και μετά να τα πλύνω και τα δύο... Ο,τι μπορούμε...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...