Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερα σας κοριτσια μου ολα καλα;; εγω 16+1 σήμερα..παλι καλα δοξα το θεο μου σταμάτησαν τα καφε υγρα απ τν αποκολληση και το αιμα το είχα περίπου 1 μηνα!! Προχθες πριν σηκωθώ απ τ κρεβατι ενιωσα στην κοιλιά μου ενα τουκ τουκ δεν ξερω αν ήταν τ μωρό η κανα νεύρο πάντως το ενιωσα 2 φορες απανωτά..εσεις πως ειστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 4/3/2020 at 9:09 ΜΜ, ο/η Athinaa είπε:

μην τρελαίνεσαι με την καισαρική... άλλες γυναίκες λένε ότι σηκώθηκαν την ίδια μέρα και συνήρθαν πολύ γρήγορα... είναι στον οργανισμό... θυμάμαι μου είχε πει ότι θα σηκωθώ το ίδιο βράδυ και νόμιζα ότι θα κόβω βόλτες στους διαδρόμους και στην καφετέρια... 1 δευτερόλεπτο άντεξα καθιστή στο κρεβάτι... αλλά εγώ δεν έχω καμία αντοχή στον πόνο... και οι βλαμμένες οι νοσοκόμες μου έδιναν μπουσκοπάν αντί να μου δώσουν βολταρέν που είχε γράψει ο γιατρός...

μην το σκεφτείς καθόλου πάντως... χωρίς επιφυλάξεις ότι είναι καλύτερο για σένα και το παιδί...

εγώ είμαι στον 5ο, 19+3 σήμερα βάση υπερήχου... έχω ημερομηνία 26/7 αλλά θα γεννήσω τουλάχιστον 2 εβδομάδες νωρίτερα...

Απαντάω εδώ γιατί έχω εγώ γενέθλια 26Ιουλιου αν και θα γεννήσεις νωρίτερα λόγω καισαρικής...,!!με το καλό!!!Εγώ διανυω την 25η εβδομάδα ..κάναμε β επιπέδου στις 21  και 6 ημέρες όλα πολύ καλά οι μετρήσεις του μωρού και οι δικές μου.. περιμένουμε αγοράκι.. Έχω ένα φυσιολογικό τοκετό το 1ο μου παιδί μαι 1 καισαρική το δεύτερο γιατί πολύ απλά δεν είχε καμία εξέλιξη  η πρόκληση  που είχα κάνει στις 41 εβδ  πλέον... τώρα μου δίνει  πιθανότητες vbac   Αλλά ως εκείνη τη στιγμή δε λέω τίποτα ...θα δείξει...έχεις δίκιο βολτάρεν  δίνουν κανονικά και είναι και πιο δραστικά ..Επίσης...διάβασα για προεκλαμψια στο 1ο σου παιδί...σε ποια εβδομάδα γεννήσες?κάνεις πολύ καλά που κανεις νωρίς τη  β επιπέδου εννοώ δεν την άφηνεις πχ 23η εβδ  αν έχεις ιστορικό Αλλά κάθε εγκυμοσύνη  είναι διαφορετική οπότε τώρα θα πάνε όλα καλύτερα 😉💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλησπερα σας κοριτσια μου ολα καλα;; εγω 16+1 σήμερα..παλι καλα δοξα το θεο μου σταμάτησαν τα καφε υγρα απ τν αποκολληση και το αιμα το είχα περίπου 1 μηνα!! Προχθες πριν σηκωθώ απ τ κρεβατι ενιωσα στην κοιλιά μου ενα τουκ τουκ δεν ξερω αν ήταν τ μωρό η κανα νεύρο πάντως το ενιωσα 2 φορες απανωτά..εσεις πως ειστε;

Με το καλό κοπέλα μου!!το μωρό ήταν!!!δραστήριο μωράκι💗💗 και έρχονται  και μεγαλύτερα και δυνατότερα τουκτουκ 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2020 at 11:24 ΜΜ, ο/η Athinaa είπε:

εγώ από σήμερα τον νιώθω αρκετά συχνά... αρχικά κατά τις 12 το μεσημέρι και στη συνέχεια όλο σχεδόν το απόγευμα... βέβαια δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς... ούτε κλωτσιές ούτε κάτι τέτοιο... σαν να έχω ένα μεταλλικό ρολόι χαμηλά που συσπάται... βγάζετε νόημα;;;

Ναι εμενα είναι δραστήριος σχεδόν όλη την ημέρα εκτός όταν περπατάω η κάνω κάποια δουλειά...όταν ξαπλώσω και όταν ξυπνήσω  το πρωί...φουλ δραστηριότητα...Στην β επιπέδου μας έβγαλε  500 γρ τώρα δε ξέρω πόσο θα είναι Αλλά όσο μεγαλώνουν αναμενόμενο θα τα νιώθουμε όλο και πιο έντονα κ δυνατά  ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2020 at 10:19 ΜΜ, ο/η Athinaa είπε:

Καλώς την... πάντως συμφωνώ με αυτά που λες... από κάποια στιγμή και μετά τον μεγαλύτερο ρόλο τον παίζουν οι μετρήσεις των υπερήχων... ε και προς το τέλος φαντάζομαι ότι θα πηγαίνουμε βάση μετρήσεων του τραχήλου και καρδιοτοκογράφου...

τώρα αυτά που λέμε είναι πιο πολύ να 'χαμε να λέγαμε... αχαχαχαχαχα... να 'χουμε και κάτι να λέμε μέχρι να αρχίσουν να πέφτουν "βροχή" οι απαντήσεις από τους Β' επιπέδου... αχαχαχαχαχα...

 

Ισχύει χαχαχαχαχχα, κι εγώ έχω ακόμα ένα μήνα για Β' επιπέδου...δεν ξέρω τι συνηθίζεται Ελλάδα, αλλά εδώ εξωτερικό που ζω, είναι ο έλεγχος των 20 εβδομάδων, εκεί πότε γίνεται συνήθως; Μακάρι να έχουμε όλες μας καλά αποτελέσματα, να χαλαρώσουμε λιγάκι πριν ξεκινήσει το άγχος γύρω από τον τοκετό. Δεν ξέρω για εσάς αλλά για εμένα είναι το πρώτο, είμαι και 40, γριά γυναίκα, καταλαβαίνετε...😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου!!το μωρό ήταν!!!δραστήριο μωράκι💗💗 και έρχονται  και μεγαλύτερα και δυνατότερα τουκτουκ 😘

Να σαι καλα κοριτσι μου σε ευχαριστώ πολύ..🤗🤗 αυτα περιμένω πως κ πως γιατι καποιες φορες δν έχω και συμπτώματά τοσο πολυ που λεω αμαννν θελω να καταλάβω τ.παιδι μου να καταλάβω οτι ειμαι εγκυος!!αχαχαχαχ. Συγγνώμη απλως δεν σας εχω παρακολουθήσει πολυ λογω κάποιων προβλημάτων.εσεις ποτε εχετε ΠΗΤ;  Εγώ αν έχει ανεβει ο πλακούντας μου θα γεννησω πρωτα ο θεος 23/8 αν κανω καισαρική λογικα 2 εβδομάδες νωρίτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

Απαντάω εδώ γιατί έχω εγώ γενέθλια 26Ιουλιου αν και θα γεννήσεις νωρίτερα λόγω καισαρικής...,!!με το καλό!!!Εγώ διανυω την 25η εβδομάδα ..κάναμε β επιπέδου στις 21  και 6 ημέρες όλα πολύ καλά οι μετρήσεις του μωρού και οι δικές μου.. περιμένουμε αγοράκι.. Έχω ένα φυσιολογικό τοκετό το 1ο μου παιδί μαι 1 καισαρική το δεύτερο γιατί πολύ απλά δεν είχε καμία εξέλιξη  η πρόκληση  που είχα κάνει στις 41 εβδ  πλέον... τώρα μου δίνει  πιθανότητες vbac   Αλλά ως εκείνη τη στιγμή δε λέω τίποτα ...θα δείξει...έχεις δίκιο βολτάρεν  δίνουν κανονικά και είναι και πιο δραστικά ..Επίσης...διάβασα για προεκλαμψια στο 1ο σου παιδί...σε ποια εβδομάδα γεννήσες?κάνεις πολύ καλά που κανεις νωρίς τη  β επιπέδου εννοώ δεν την άφηνεις πχ 23η εβδ  αν έχεις ιστορικό Αλλά κάθε εγκυμοσύνη  είναι διαφορετική οπότε τώρα θα πάνε όλα καλύτερα 😉💗

την προεκλαμψία την εντοπίσαμε την 36η εβδομάδα ακριβώς... μου μέτρησε την πίεση και ήταν υψηλή και στη συνέχεια μου εξέτασε τα πόδια και ψιλοφρίκαρε... φάγαμε μια βδομάδα με εξετάσεις (ούρα 24ώρου για λεύκωμα και κρεατινίνη, ντόπλερ και βιοφυσικό προφίλ για να δούμε αν το μωρό έχει μεγαλώσει, καθημερινές Χ 2 μετρήσεις της πίεσης και αυστηρή δίαιτα, πήγε σύννεφο το βραστό κοτόπουλο και το βραστό κολοκύθι) και ακριβώς την 37η γέννησα με καισαρική... η προεκλαμψία είναι άτιμο πράγμα... μπορεί να εξελιχθεί σε εκλαμψία ακόμα και δύο 24ωρα μετά τον τοκετό... ευτυχώς όλα πήγαν καλά... η κόρη μου γεννήθηκε 3.300, ήδη πολύ μεγάλη... τελειόμηνη θα ξεπέρναγε κατά πολύ τα 4 κιλά... την έβαλαν μόνο 2 ώρες στη θερμοκοιτίδα προληπτικά... βέβαια προς το τέλος ξαναμπήκε αλλά για άλλο λόγο... μην σας λέω και σας αγχώσω... αλλά ότι κουφό υπάρχει και ό,τι δεν είχα ξανακούσει το πάθαμε... αχαχαχαχαχα... και κράτησε και κάμποσους μήνες αυτό... από κει σκιάχτηκα και δεν έβαλα μπροστά για άλλο γρήγορα... μετά πέρασε ο καιρός και είχα καταβολευτεί που αφήσαμε πίσω πάνες, μπιμπερό κλπ... αλλά επειδή, όπως λένε, ο Θεός γελάει όταν κάνουμε σχέδια βρέθηκα τώρα κι ενώ είχα γλιτώσει απ΄όλες σχεδόν τις υποχρεώσεις να λέω "άντε και φτου από την αρχή"... 😂😂 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Ισχύει χαχαχαχαχχα, κι εγώ έχω ακόμα ένα μήνα για Β' επιπέδου...δεν ξέρω τι συνηθίζεται Ελλάδα, αλλά εδώ εξωτερικό που ζω, είναι ο έλεγχος των 20 εβδομάδων, εκεί πότε γίνεται συνήθως; Μακάρι να έχουμε όλες μας καλά αποτελέσματα, να χαλαρώσουμε λιγάκι πριν ξεκινήσει το άγχος γύρω από τον τοκετό. Δεν ξέρω για εσάς αλλά για εμένα είναι το πρώτο, είμαι και 40, γριά γυναίκα, καταλαβαίνετε...😜

γριά γυναίκα λέει... αχαχαχαχαχα... πιπίνι είσαι... προλαβαίνεις να κάνεις άλλα 3... αχαχαχαχαχαχαχα...

κι εγώ γύρω στις 20 εβδομάδες είχα κάνει τον Β' επιπέδου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... αν θυμάμαι καλά -γιατί έχουν περάσει και χρόνια- ήταν επιβεβλημένη η εβδομάδα για ευνόητους λόγους... τώρα ο γιατρός μου μου είχε πει από 12/3 -οπότε και είμαι 20+κάτι- μέχρι τέλη Μάρτη, οπότε έκλεισα αμέσως για τις 13/3 επειδή με βολεύει Παρασκευή... ήθελα να τον κάνω το συντομότερο δυνατό ώστε να υπάρξουν άμεσα μέτρα αν κάτι δεν πάει καλά... αυτός είναι και ο σκοπός τους εξάλλου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 17+4 σήμερα και μπορώ να πω πλέον με σιγουριά πως ένιωσα το μωρό κι εγώ. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ένιωσα τα πρώτα σκιρτήματα κοντά στη 21 εβδομάδα οπότε ισχύει πως στο δεύτερο το νιώθεις πιο γρήγορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/3/2020 at 8:35 ΜΜ, ο/η konstantinaVE είπε:

Στην 23η, θα είμαι 22+3 τότε. Ένα άγχος το έχω, γιατί ξανανεβηκαν τα IgM του κυτταρομεγαλοϊου και.δε.θα έχω πάρει τις απαντήσεις από τις επαναληπτικές εξετάσεις, αλλά προσπαθώ να προσεύχομαι και να ελπίζω ότι όλα θα είναι καλά....

Έχεις αποτελέσματα είναι όλα οκ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

Έχεις αποτελέσματα είναι όλα οκ; 

Καλημέρα. Την Τρίτη θα ξανακάνω την εξέταση (αν βρω ραντεβού στο νοσοκομείο) και αποτελεσματα Τετάρτη-Πεμπτη λογικά... Ασε, πώς περνάει μία εβδομάδα δε ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια !! πωσ ειστε?? ειμαι στην 17η εβδομαδα και ποναω δεξια στην κοιλια οταν κουνιεμαι περπαταω η αλλαζω πλευρο....το εχει μαθει καμια?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evi1996 είπε:

καλησπερα κοριτσια !! πωσ ειστε?? ειμαι στην 17η εβδομαδα και ποναω δεξια στην κοιλια οταν κουνιεμαι περπαταω η αλλαζω πλευρο....το εχει μαθει καμια?? 

Εγω έχω τέτοια πονακια και είναι από το εντερο μιας και έχω θέμα με την δυσκοιλιοτητα και δεν ξέρω τι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εγω έχω τέτοια πονακια και είναι από το εντερο μιας και έχω θέμα με την δυσκοιλιοτητα και δεν ξέρω τι να κανω

ναι κι εγω που πηρα τη γιατρο ειπαμε μηπως ειναι απο το εντερο....σε ποναει κι εσενα οταν κινησε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evi1996 είπε:

ναι κι εγω που πηρα τη γιατρο ειπαμε μηπως ειναι απο το εντερο....σε ποναει κι εσενα οταν κινησε ??

Όχι πάντα αλλά αρκετές φορές όταν δεν πάω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μ όμορφα...τι κάνετε; Εγω σημερα πηγα στήν γιατρό γία την μηναιά εξέταση..ειχα παει βέβαια κ πριν 2 εβδομάδες να με δει λογω αποκολλησης..σημερα μ ειπε οτι η αποκολληση έκλεισε οτι ολα ειναι μια χαρα και το μωράκι μου πολυ καλα..πριν 2 εβδομάδες ήμουν περίπου 14 εβδομάδων και κατι και σημερα 16+3 .πριν 2 εβδομάδες μου ειπαν μαλλον κορίτσι μην το δενεις σημερα μου λενε μαλλον αγοράκι βλέπουμε. Τον ηπερηχο να σημειωσω μου το κάνουν καποιοι ειδικοί οχι η γιατρός μου λογω οτι ειναι δημοσιο στο Ελενα..τν πρώτη φορά που μ ειπαν για κοριτσάκι ηταν η γιατρός μ μεσα εκείνη μ τ ειπε..Δεν με ενδιαφέρει τόσο το φύλλο γερο να ναι..απλα να εχω και εγω μια ιδεα κ όταν της λεω σημερα που είναι το τσουτσουνακι να το δω μ λεει αυτη που μου έκανε τον υπέρηχο ε το ειδαμε εμεις...Το ξαναλεω δεν με νοιάζει το φύλλο απλώς δεν ξερω τι να πιστέψω.μ.λεει η γιατρός μου στ β επιπέδου θα φανεί ξεκαθαρα..Να σημειωσω τ μωράκι μ ειναι 156 γραμμαρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Σας εχει πει  τιποτα ο γιατρος σας λογω κορονοϊόυ??? Δεν ξερω το να κανω.. Μηπως να σταματησω την δουλεια??? 

Εσεις τι σκεφτεστε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ampempa είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Σας εχει πει  τιποτα ο γιατρος σας λογω κορονοϊόυ??? Δεν ξερω το να κανω.. Μηπως να σταματησω την δουλεια??? 

Εσεις τι σκεφτεστε? 

εγώ κάθομαι και είμαι σε απομόνωση ήδη από τον Δεκέμβρη... μόνο για γιατρό και εξετάσεις βγαίνω... αλλά τις 2 τελευταίες μέρες ο άντρας μου γδύνεται στην είσοδο και κατευθείαν μπάνιο... δουλεύει με πολλά άτομα και καλύτερα να προσέχουμε... αν και δεν πιστεύω ότι κινδυνεύουμε άμεσα εμείς... αλλά η πεθερά μου είναι 85 άρα καλύτερα να μην το διακινδυνεύουμε... και στον αδελφό μου είπα να περιορίσει το 15χρονο βλαστάρι του που άρχισε τις βόλτες γιατί μπορεί να φέρει τον ιό στο σπίτι, να τον κολλήσει ο ίδιος και να τον μεταφέρει στη μάνα μας που είναι 73... αυτό είναι και το βασικό θέμα όλων των μέτρων... για να καταφέρουμε να αναχαιτίσουμε τον ιό θα πρέπει να νοσήσει το 60% του πληθυσμού, ώστε να επιτευχθεί ανοσία... οι προβλέψεις μιλάνε για 90%... κυρίως με ασυμπτωματικά περιστατικά και ελαφριές περιπτώσεις... επιπλοκές θα έχει ένα ελάχιστο ποσοστό, οι ευπαθείς ομάδες, ηλικιωμένοι, ανοσοκατασταλκτικοί και με υφιστάμενα σοβαρά προβλήματα υγείας... το ζητούμενο είναι το ποσοστό αυτό να απλωθεί μέσα σε διάστημα το λιγότερο ενός μηνός και όχι όλοι μαζί γιατί δεν επαρκούν τα κρεβάτια στις ΜΕΘ για πνευμονίες...

αν μπορείς πάρε μια 15ήμερη αναρρωτική άδεια από τον γιατρό σου... έτσι κι αλλιώς τον Απρίλη βγαίνουμε σε άδεια κύησης... ωστόσο πιστεύω ότι η καραντίνα θα επεκταθεί μέσα στο σ/κ και θα κλείσουν τα πάντα, εκτός ίσως από σ/μ και φαρμακεία... με σκοπό ακριβώς να νοσήσουμε σταδιακά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μετά την τελευταία μου ίωση, που έτρεμα 5λεπτα και εβηχα σαν να ξεριζώνεται το είναι μου όλο υποσχέθηκα στον εαυτό μου πως δε θα γυρίσω στη δουλειά. Τελικά πάνω που λήγει αύριο η άδεια μου, κλείσαμε όπως όλοι. Άρα θα κάτσω σπίτι και πολύ πολύ να χρεωθώ άδεια επαπειλούμενης κύησης το διάστημα τέλος Απριλίου- τέλος Μαΐου μέχρι να βγω σε κανονική άδεια. 

Δεν αξίζει να πηγαίνουμε γυρεύοντας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα δεν ηθελα να ακουσω!! Αλλα καο ο αντρας μου ειναι ανενδοτος να συνεχισω!!! Και τι θα κανουμε ρε κοριτσια ολη μερα σπιτι? Αυτο σκεφτομαι! Ασε που αμα καθομαι δεν πληρωνομαι... Δεν μοη κολλανε ενσημα τις προκοπης.. Θα σκασω μου φαινεται... Αλλα δεν μπορω να το ρισκαρω κιολας!!! Ουφ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Αυτα δεν ηθελα να ακουσω!! Αλλα καο ο αντρας μου ειναι ανενδοτος να συνεχισω!!! Και τι θα κανουμε ρε κοριτσια ολη μερα σπιτι? Αυτο σκεφτομαι! Ασε που αμα καθομαι δεν πληρωνομαι... Δεν μοη κολλανε ενσημα τις προκοπης.. Θα σκασω μου φαινεται... Αλλα δεν μπορω να το ρισκαρω κιολας!!! Ουφ! 

Ειλικρινά, δεν αξίζει. Προσωπικά, δεν έχουμε στην άκρη παρά 80€ για το μωρό και οι μήνες περνάνε, το μαιευτήριο κοστίζει, ο γιατρός κοστίζει, αλλά δε θα βάλω τίποτα πάνω από το μωρό μου. 

Βλέποντας τα αντισώματα του cmv να ανεβαίνουν και πόσο χαζή ήμουν να πηγαίνω στη δουλειά έως τώρα, μετανιώνω που σκεφτόμουν τα λεφτά....

Σπίτι όλο και κάτι θα βρεις να κάνεις. Εγώ κάνω κάνα δυο δουλίτσες τη μέρα, μαγειρεύω και κοιμάμαι. Από τι να λιώνω στον πυρετό, χίλιες φορές να βαριέμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Αυτα δεν ηθελα να ακουσω!! Αλλα καο ο αντρας μου ειναι ανενδοτος να συνεχισω!!! Και τι θα κανουμε ρε κοριτσια ολη μερα σπιτι? Αυτο σκεφτομαι! Ασε που αμα καθομαι δεν πληρωνομαι... Δεν μοη κολλανε ενσημα τις προκοπης.. Θα σκασω μου φαινεται... Αλλα δεν μπορω να το ρισκαρω κιολας!!! Ουφ! 

η καλύτερη λύση είναι το Netflix... αν δεν έχεις μπορείς να κάνεις δοκιμαστικό δωρεάν ενός μηνός... μόλις λήξει κάνεις καινούργιο δοκιμαστικό και πάλι δωρεάν με νέο email...  και έτσι περνάνε οι μήνες... έχω να σου δώσω μια ατέλειωτη λίστα με σειρές... έχω δει άπειρες 3 μήνες τώρα... αχαχαχαχαχαχα... αν προτιμάς το διάβασμα στείλε μου το email σου και θα σου στείλω άπειρα ηλεκτρονικά βιβλία... 

επίσης εξαιρετική λύση είναι οι λίστες για τα ψώνια... άπειρος χρόνος για σερφάρισμα και συγκρίσεις... και φυσικά υπάρχει και το φόρουμ εδώ... θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι... 

όπως καταλάβατε τόσο παραγωγικά περνάω τον χρόνο μου... 😂😜😜😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Ειλικρινά, δεν αξίζει. Προσωπικά, δεν έχουμε στην άκρη παρά 80€ για το μωρό και οι μήνες περνάνε, το μαιευτήριο κοστίζει, ο γιατρός κοστίζει, αλλά δε θα βάλω τίποτα πάνω από το μωρό μου. 

Βλέποντας τα αντισώματα του cmv να ανεβαίνουν και πόσο χαζή ήμουν να πηγαίνω στη δουλειά έως τώρα, μετανιώνω που σκεφτόμουν τα λεφτά....

Σπίτι όλο και κάτι θα βρεις να κάνεις. Εγώ κάνω κάνα δυο δουλίτσες τη μέρα, μαγειρεύω και κοιμάμαι. Από τι να λιώνω στον πυρετό, χίλιες φορές να βαριέμαι.

Δεν εχεις αδικο!! Και εχω κανει και εξωσωματικη!!! Ποτε δεν ξερεις! Θα σταματησω και εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athinaa είπε:

η καλύτερη λύση είναι το Netflix... αν δεν έχεις μπορείς να κάνεις δοκιμαστικό δωρεάν ενός μηνός... μόλις λήξει κάνεις καινούργιο δοκιμαστικό και πάλι δωρεάν με νέο email...  και έτσι περνάνε οι μήνες... έχω να σου δώσω μια ατέλειωτη λίστα με σειρές... έχω δει άπειρες 3 μήνες τώρα... αχαχαχαχαχαχα... αν προτιμάς το διάβασμα στείλε μου το email σου και θα σου στείλω άπειρα ηλεκτρονικά βιβλία... 

επίσης εξαιρετική λύση είναι οι λίστες για τα ψώνια... άπειρος χρόνος για σερφάρισμα και συγκρίσεις... και φυσικά υπάρχει και το φόρουμ εδώ... θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι... 

όπως καταλάβατε τόσο παραγωγικά περνάω τον χρόνο μου...

Και εγω με netflix θα την βγαλω!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athinaa δική μου είσαι εσύ!!! Παίζω όλη μέρα από λίστες με μωρουδιακά, ρούχα για εμένα, Netflix (έχω ετήσιο) και Youtube βιντεάκια....
Αν βάλεις και κανά δίωρο μεσημεριανό ύπνο, μαγείρεμα, πλύσιμο κλπ, κάτι κάνουμε....
@Ampempa κι εγώ από εξωσωματική, χωρίς αποθήκη εμβρύων και μουτζώνω τον εαυτό μου, γιατί και ο εξωσωματικός και ο παθολόγος μου με φωνάζουν εξαρχής να ΜΗΝ πάω για δουλειά και εγώ λόγω οικονομικής ανάγκης, δεν άκουγα.... Ας ελπίσουμε ο cmv να μην επηρεάσει κάπου, γιατί ήδη έχω τύψεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...