Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

οχι μονος του μου το ειπε ,μαλλον για να μην περιμενει ...χιχιχιχ

αααα του εξωτερικου εισαι ...μια χαρα..εμεις εδω κλαιμε την μοιρα μας με την Ελλαδιτσα μας...

απο Θεσσαλονικη ειμαι...εσεις εκει εχετε κορονοιο?ρωτησα επειδη εμενα με εχει ο αντρας μου κλεισμενη στο σπιτι επειδη φοβαται και εχω βαρεθει την μοιρα μου

Ε λίγο πολύ όλοι έχουν πάρει τον κοροναιό!!! 
θεσσαλονίκη τι ωραία :) όμορφη η Ελλάδα μας με τα καλά της και τα κακά της! 
Αυτό πάλι με τη σοκολάτα πολύ μου αρεσε!!! Εάν θες ρωτά τον για ποιο λόγο στο είπε! Σε φάση θα τριγυρνάει το μωρό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και καλά μου λένε κι εμένα πως τα μωρά αντιδρούν στο γλυκό, ειδικά στη σοκολάτα, και πολλές φίλες έφαγαν κάτι στη β επιπέδου. 

Εγώ να σας πω την αλήθεια μου ο,τι κι αν φάω δε γυρίζει... Στην αυχενική είχα φάει επίτηδες κρουασάνακια με σοκολάτα πριν πάω και τίποτα.... Κοιμόταν και με έβγαλε έξω ο γιατρός για να μου δώσει χρόνο. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clementina μαλλον επειδη αντιδραει στο γλυκο θα τον ρωτησω σιγουρα και θα σου πω

@konstantinaVEθα σου πω εγω την αλλη εβδομαδα αν κανει σβουρες με το ροφημα σοκολατας..

αλλα να ξερεις το μεγαλο σοκ το επαθα οταν εκατσα στον ηλιο...κατσε για λιγο στον ηλιο ,εμενα εκανε βολτες συνεχεια μετα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δοκίμασα κι αυτό μια μέρα, αλλά τίποτα. Αντέδρασε μια φορά σε μπιφτέκια με πατάτες και μια σε μους Κίντερ Μπουένο. Κατά τ αλλά, πιο δραστήρια είναι κατά τις 5-6 το πρωί και αργά το απόγευμα. Όλη την άλλη μέρα, άφαντη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

Το δοκίμασα κι αυτό μια μέρα, αλλά τίποτα. Αντέδρασε μια φορά σε μπιφτέκια με πατάτες και μια σε μους Κίντερ Μπουένο. Κατά τ αλλά, πιο δραστήρια είναι κατά τις 5-6 το πρωί και αργά το απόγευμα. Όλη την άλλη μέρα, άφαντη!!!

θελει τον χρονο της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?? για τον ηλιο ισχυει κι εγω οταν εβγαλα την κοιλια μου στον ηλιο μετα απο λιγο ενιωσα αυτο το φτερουγισμα!! εμενα η γιατρος μου βρηκε ουρεοπλασμα και μυκοπλασμα μου εδωσε αντιβιωση αλλα εχω αγχωθει λιγο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Το δοκίμασα κι αυτό μια μέρα, αλλά τίποτα. Αντέδρασε μια φορά σε μπιφτέκια με πατάτες και μια σε μους Κίντερ Μπουένο. Κατά τ αλλά, πιο δραστήρια είναι κατά τις 5-6 το πρωί και αργά το απόγευμα. Όλη την άλλη μέρα, άφαντη!!!

Και μενα το ιδιο!! Κατι λιγο εχω καταλαβει αλλα κατα τα αλλα ολη μερα κοιματε!!! Σε ποιο εβδομαδα θα κανεις την β επιπεδου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην 23η, θα είμαι 22+3 τότε. Ένα άγχος το έχω, γιατί ξανανεβηκαν τα IgM του κυτταρομεγαλοϊου και.δε.θα έχω πάρει τις απαντήσεις από τις επαναληπτικές εξετάσεις, αλλά προσπαθώ να προσεύχομαι και να ελπίζω ότι όλα θα είναι καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η konstantinaVE είπε:

Στην 23η, θα είμαι 22+3 τότε. Ένα άγχος το έχω, γιατί ξανανεβηκαν τα IgM του κυτταρομεγαλοϊου και.δε.θα έχω πάρει τις απαντήσεις από τις επαναληπτικές εξετάσεις, αλλά προσπαθώ να προσεύχομαι και να ελπίζω ότι όλα θα είναι καλά....

Και μενα τοτε μου ειπε γυρω στις 24 /3!!! Να μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η evi1996 είπε:

η β επιπεδου κοριτσια τι ακριβως θα μας δειξει ?? εγω θα την κανω στην 22η εβδομαδα!

Μας δείχνει την ανατομία του μωρού. Το εξετάζει εξωτερικά (μάτια, μύτη, δάχτυλα, γεννητικά όργανα κλπ) αλλά και εσωτερικα εκτιμά την ωρίμανση των οργάνων (σπλήνα, έντερο, στομάχι κλπ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η konstantinaVE είπε:

Μας δείχνει την ανατομία του μωρού. Το εξετάζει εξωτερικά (μάτια, μύτη, δάχτυλα, γεννητικά όργανα κλπ) αλλά και εσωτερικα εκτιμά την ωρίμανση των οργάνων (σπλήνα, έντερο, στομάχι κλπ).

σ ευχαριστω πολυ!!! καπου διαβασα οτι μετρανε και τον τραχηλο ισχυει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evi1996 είπε:

σ ευχαριστω πολυ!!! καπου διαβασα οτι μετρανε και τον τραχηλο ισχυει ??

Ναι, σου κάνουν διακολπικο υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Το δοκίμασα κι αυτό μια μέρα, αλλά τίποτα. Αντέδρασε μια φορά σε μπιφτέκια με πατάτες και μια σε μους Κίντερ Μπουένο. Κατά τ αλλά, πιο δραστήρια είναι κατά τις 5-6 το πρωί και αργά το απόγευμα. Όλη την άλλη μέρα, άφαντη!!!

αχαχαχαχαχαχα... Κωνσταντίνα κι εμένα εκείνες τις ώρες κάνει αισθητή την παρουσία του... έχω κάνει και το πρόγραμμα μου άνω κάτω... κοιμάμαι ξημερώματα και ξυπνάω απόγευμα...

την Τετάρτη πήγα κι έκανα έναν υπέρηχο γιατί ήθελα να τον ακούσω και να τον δω... είχα ανησυχήσει λίγο... έτσι από μόνη μου... ένιωθα και από το σ/κ κάτι περίεργα κουνήματα και σφίξεις χαμηλά στο υπογάστριο... τελικά καταλήξαμε με τον εμβρυομητρικό ότι είναι ο μπέμπης επειδή ακριβώς σε εκείνο το σημείο τον εντόπιζε... ανάσκελα ήταν πάλι και τα είδαμε όλα... κούναγε χέρια, πόδια και η καρδιά χτύπαγε δυνατά και ρυθμικά... μας έδειξε και κάτι που μας έλεγε ότι είναι τα χείλια, τα ρουθούνια και τα μάτια αλλά θα σας γελάσω... αχαχαχαχαχαχα...

ήμουν 19+3 και ο μπέμπης 320 γρ... 

για τον Β' επιπέδου θα πάω την Παρασκευή 13/3 δηλ. στις 20+5...

το γλυκό κανένα τέταρτο πριν τον υπέρηχο το τρώμε για να ξυπνήσει το μωρό... πάει η γλυκόζη στον εγκέφαλο μας και μετά και στον δικό τους και έτσι ενεργοποιούνται... καθαρός υδατάνθρακες... η πλάκα είναι ότι εγώ από τη βιασύνη μου να προλάβω, γιατί θα πήγαινα πριν κλείσουν, ξέχασα να φάω κάτι... οπότε στέλνω τον άντρα μου στην καφετέρια να μου αγοράσει ένα γλυκό... το δοκιμάζω, χάλια... και τι μου είχε φέρει ρε κορίτσια; κάτι σοκολατένια μπαλάκια χωρίς ζάχαρη... είσαι με τα καλά σου άνθρωπε μου, του λέω... μα έχεις διαβήτη μου λέει και δεν κάνει να τρως ζάχαρη... 😜😜😜

ευτυχώς είχε πάρει και κάτι γκοφρετάκια για τον εαυτό του και έφαγα αυτά... 

και μ' αυτά και με εκείνα κλείνω σήμερα τις 20 εβδομάδες και ξεκινάω για την τελευταία εβδομάδα για να συμπληρωθούν 5 μήνες... σκέφτομαι ότι την άλλη Κυριακή θα μπω στον 6ο και δεν θα το πιστεύω... αρκεί να μην μας τα αλλάξει πάλι ο υπέρηχος... τις προάλλες με έβγαλε +1 μέρα ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Στην 23η, θα είμαι 22+3 τότε. Ένα άγχος το έχω, γιατί ξανανεβηκαν τα IgM του κυτταρομεγαλοϊου και.δε.θα έχω πάρει τις απαντήσεις από τις επαναληπτικές εξετάσεις, αλλά προσπαθώ να προσεύχομαι και να ελπίζω ότι όλα θα είναι καλά....

Άμα είναι από το δεύτερο τρίμηνο και μετά ανεβασμένα είναι άπειρο ελάχιστες οι πιθανότητες... Στην αρχή είναι τα δύσκολα η λίγο πριν μείνεις έγκυος... Όπως εμένα δλδ. Μην στεναχωριέσαι για τώρα όλα θα πάνε καλά... Περιμένω νέα σου για τα αποτελέσματα. Εγώ έκανα την pcr για τον igg και ηρέμησα,θα δω και στον μεγάλο ότι είναι η αναπτυξη σωστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Άμα είναι από το δεύτερο τρίμηνο και μετά ανεβασμένα είναι άπειρο ελάχιστες οι πιθανότητες... Στην αρχή είναι τα δύσκολα η λίγο πριν μείνεις έγκυος... Όπως εμένα δλδ. Μην στεναχωριέσαι για τώρα όλα θα πάνε καλά... Περιμένω νέα σου για τα αποτελέσματα. Εγώ έκανα την pcr για τον igg και ηρέμησα,θα δω και στον μεγάλο ότι είναι η αναπτυξη σωστη. 

Την PCR την έκανες μετα από αμνιοπαρακέντηση;;;

Αυτό με αγχωνει. Αν και παλιά καραβανα στον cmv, σκέφτομαι μη βγει χαμηλή η avidity και μου πουν αμνιο.... 

@Athinaa εσύ στις 21 εβδομάδες μπαίνεις στον 6ο;; Εγώ μπαίνω στις 22+4, την επομένη της β επιπέδου ...

Άνω κάτω με τις εβδομάδες ρε συ... Θυμάμαι εξαρχής που μου έλεγαν μην τις κοιτάς, αφαίρεσε από την Πητ για να δεις ποτέ αλλάζεις μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

 

@Athinaa εσύ στις 21 εβδομάδες μπαίνεις στον 6ο;; Εγώ μπαίνω στις 22+4, την επομένη της β επιπέδου ...

Άνω κάτω με τις εβδομάδες ρε συ... Θυμάμαι εξαρχής που μου έλεγαν μην τις κοιτάς, αφαίρεσε από την Πητ για να δεις ποτέ αλλάζεις μήνα.

έχεις δίκιο, δεν τα έγραψα σωστά... στον 6ο μήνα μπαίνουμε στην 22η εβδομάδα γεμάτη και συμπληρωμένη... αλλά επειδή κάθε φορά που συμπληρώνω μία εβδομάδα λέω ότι τώρα είμαι (δηλ. διανύω) στην επόμενη τα μπέρδεψα... οπότε κανονικά στον 6ο μπαίνω σε 15 μέρες... μάλλον παραβιάζομαι... αχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Την PCR την έκανες μετα από αμνιοπαρακέντηση;;;

Αυτό με αγχωνει. Αν και παλιά καραβανα στον cmv, σκέφτομαι μη βγει χαμηλή η avidity και μου πουν αμνιο.... 

@Athinaa εσύ στις 21 εβδομάδες μπαίνεις στον 6ο;; Εγώ μπαίνω στις 22+4, την επομένη της β επιπέδου ...

Άνω κάτω με τις εβδομάδες ρε συ... Θυμάμαι εξαρχής που μου έλεγαν μην τις κοιτάς, αφαίρεσε από την Πητ για να δεις ποτέ αλλάζεις μήνα.

οχι δεν χρειαζεται να κανω αμνιο γιατι η pcr βγηκε αρνητικη και η avidity  να ειναι χαμηλη επειδη δεν εισαι στην αρχη εγκυμοσυνης δεν θα επιρεασει τιποτα...οι πιθανοτητες ειναι μηδαμηνες...τωρα βεβαια πρωτα ο Θεος να κανω και τον β επιπεδου να δω οτι ολα ειναι καλα...γιατι αν εκει δουμε κατι θα κανω ...

οσο για τους μηνες και τις εβδομαδες ποτε δεν εβγαλα ακρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

οχι δεν χρειαζεται να κανω αμνιο γιατι η pcr βγηκε αρνητικη και η avidity  να ειναι χαμηλη επειδη δεν εισαι στην αρχη εγκυμοσυνης δεν θα επιρεασει τιποτα...οι πιθανοτητες ειναι μηδαμηνες...τωρα βεβαια πρωτα ο Θεος να κανω και τον β επιπεδου να δω οτι ολα ειναι καλα...γιατι αν εκει δουμε κατι θα κανω ...

οσο για τους μηνες και τις εβδομαδες ποτε δεν εβγαλα ακρη

Και εγω μην νομιζεις οτι καταλαβαινω! Ο υπερηχος λεει 20 και 4  και με τελευταια περιοδο ειμαι 19 και 3!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες με χαζή αλλά η PCR πώς γίνεται;; Νόμιζα, με βάση όσα διάβασα, ότι μόνο με άμνιο βλέπεις σίγουρα....

Εγώ με τις βδομάδες μπερδεύτηκα στην αρχή, αλλά μου είπαν κι οι 2 γυναικολόγοι ότι δεν έχει 1 μήνας 4 ή 5 ακριβώς, οπότε αυτοί πάνε βάσει ΠΗΤ. 
Δηλαδή εγώ έχω ΠΗΤ 17/07,  άρα αλλάζω μήνα κάθε 17, άσχετα με το πόσες εβδομάδες και ημέρες είμαι...

Όσο για τη Β επιπέδου, είναι την άλλη Δευτέρα και σκάω να περάσουν οι μέρες να δω την μπέμπα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Πες με χαζή αλλά η PCR πώς γίνεται;; Νόμιζα, με βάση όσα διάβασα, ότι μόνο με άμνιο βλέπεις σίγουρα....

Εγώ με τις βδομάδες μπερδεύτηκα στην αρχή, αλλά μου είπαν κι οι 2 γυναικολόγοι ότι δεν έχει 1 μήνας 4 ή 5 ακριβώς, οπότε αυτοί πάνε βάσει ΠΗΤ. 
Δηλαδή εγώ έχω ΠΗΤ 17/07,  άρα αλλάζω μήνα κάθε 17, άσχετα με το πόσες εβδομάδες και ημέρες είμαι...

Όσο για τη Β επιπέδου, είναι την άλλη Δευτέρα και σκάω να περάσουν οι μέρες να δω την μπέμπα μου....

Εμενα πιθανη μου δινει 1/8 και εγω ανυπομονω!!!!! Μεχρι να ερθει 24!!! Αντε να περασουν οι μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Πες με χαζή αλλά η PCR πώς γίνεται;; Νόμιζα, με βάση όσα διάβασα, ότι μόνο με άμνιο βλέπεις σίγουρα....

Εγώ με τις βδομάδες μπερδεύτηκα στην αρχή, αλλά μου είπαν κι οι 2 γυναικολόγοι ότι δεν έχει 1 μήνας 4 ή 5 ακριβώς, οπότε αυτοί πάνε βάσει ΠΗΤ. 
Δηλαδή εγώ έχω ΠΗΤ 17/07,  άρα αλλάζω μήνα κάθε 17, άσχετα με το πόσες εβδομάδες και ημέρες είμαι...

Όσο για τη Β επιπέδου, είναι την άλλη Δευτέρα και σκάω να περάσουν οι μέρες να δω την μπέμπα μου....

ειναι μοριακη εξεταση αιματος...δειχνει οτι δεν υπαρχει τιποτα απο τον κυτταρομεγαλοιο στον οργανισμο μου...και επειδη συνδεομαι με το μωρο αν ηταν κατι θα ειχε φανει...βεβαια σου λεει οτι 100% δεν μπορει να ειναι καμια εξεταση σωστη για αυτο και λενε να κανουμε και αμνιο για να ειναι ακομα πιο σιγουροι αλλα ρε συ τοσες εξετασεις εκανα...

εγω 19 /7 εχω οποτε θα ακολουθω εσενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Και εγω μην νομιζεις οτι καταλαβαινω! Ο υπερηχος λεει 20 και 4  και με τελευταια περιοδο ειμαι 19 και 3!

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! Κι εμένα αρχικά, βάσει τελευταίας περιόδου, μου έδιναν ΠΗΤ για 03/09. Τελικά μετά και τον δεύτερο υπέρηχο υπολόγισαν νεα ΠΗΤ για 28/08. Στο παρεάκι σας λοιπόν κι εγώ🙂

Ο υπολογισμός βάσει τελευταίας περίοδου γίνεται χοντρικά, γιατί υποθέτει πως η ωορρηξία έγινε 14 μέρες πριν την έναρξη της περιόδου, άρα περίπου στην 14η μέρα της περιόδου για έναν κύκλο 28 ημερών. Στη δική μου περίπτωση, με κύκλο 27-28 ημερών, αποδείχτηκε πως έκανα ωορρηξία αρκετά νωρίτερα , στην 9η μέρα του κύκλου, γιατί τσέκαρα και το πότε είχα επαφές και όντως βγαίνουν οι ημερομηνίες. Επομένως οι ημερομηνίες έχουν να κάνουν με το πότε έγινε η ωορρηξία, που οι μετρήσεις κατά τον υπέρηχο θα δείξουν με ακρίβεια.

Εύχομαι σε όλες μας μια καλή, χωρίς εμπόδια, τελειόμηνη εγκυμοσύνη🥰🤞

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια! Κι εμένα αρχικά, βάσει τελευταίας περιόδου, μου έδιναν ΠΗΤ για 03/09. Τελικά μετά και τον δεύτερο υπέρηχο υπολόγισαν νεα ΠΗΤ για 28/08. Στο παρεάκι σας λοιπόν κι εγώ🙂

Ο υπολογισμός βάσει τελευταίας περίοδου γίνεται χοντρικά, γιατί υποθέτει πως η ωορρηξία έγινε 14 μέρες πριν την έναρξη της περιόδου, άρα περίπου στην 14η μέρα της περιόδου για έναν κύκλο 28 ημερών. Στη δική μου περίπτωση, με κύκλο 27-28 ημερών, αποδείχτηκε πως έκανα ωορρηξία αρκετά νωρίτερα , στην 9η μέρα του κύκλου, γιατί τσέκαρα και το πότε είχα επαφές και όντως βγαίνουν οι ημερομηνίες. Επομένως οι ημερομηνίες έχουν να κάνουν με το πότε έγινε η ωορρηξία, που οι μετρήσεις κατά τον υπέρηχο θα δείξουν με ακρίβεια.

Εύχομαι σε όλες μας μια καλή, χωρίς εμπόδια, τελειόμηνη εγκυμοσύνη🥰🤞

 

Καλώς την... πάντως συμφωνώ με αυτά που λες... από κάποια στιγμή και μετά τον μεγαλύτερο ρόλο τον παίζουν οι μετρήσεις των υπερήχων... ε και προς το τέλος φαντάζομαι ότι θα πηγαίνουμε βάση μετρήσεων του τραχήλου και καρδιοτοκογράφου...

τώρα αυτά που λέμε είναι πιο πολύ να 'χαμε να λέγαμε... αχαχαχαχαχα... να 'χουμε και κάτι να λέμε μέχρι να αρχίσουν να πέφτουν "βροχή" οι απαντήσεις από τους Β' επιπέδου... αχαχαχαχαχα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/3/2020 at 8:32 ΜΜ, ο/η Ampempa είπε:

Και μενα το ιδιο!! Κατι λιγο εχω καταλαβει αλλα κατα τα αλλα ολη μερα κοιματε!!! Σε ποιο εβδομαδα θα κανεις την β επιπεδου?? 

εγώ από σήμερα τον νιώθω αρκετά συχνά... αρχικά κατά τις 12 το μεσημέρι και στη συνέχεια όλο σχεδόν το απόγευμα... βέβαια δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς... ούτε κλωτσιές ούτε κάτι τέτοιο... σαν να έχω ένα μεταλλικό ρολόι χαμηλά που συσπάται... βγάζετε νόημα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...