Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Τι ώρα θα την κάνεις κορίτσι μου??όλα καλά θα πάνε συμφωνώ με τη σωτηρία .προσπάθησε να είσαι ήρεμη θα ξέρεις σύντομα κοριτσαρα μου..

Κατα τις 4-5 μου ειπε να παω...

Ευχαριστώ πολυ ολες για την θετική σας ενέργεια! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η Angel mommy είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Και εγώ με το καλό θα γίνω τον Αύγουστο δεύτερη φορά μανούλα. Σε λίγες μέρες έχω αυχενική και ανυπομονώ! 

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό να τα πάρουμε όλες αγκαλιά!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κατα τις 4-5 μου ειπε να παω...

Ευχαριστώ πολυ ολες για την θετική σας ενέργεια! !

Κορίτσι μου τι έγινε είχες κάποιο νεότερο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσι μου τι έγινε είχες κάποιο νεότερο???

3.5 ωρες περασαν και δεν μπηκε...σιγουρα θα την ειπε καμια βλακια και θα πηγε και σε αλλον γυναικολογο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισαμεεεεε!!

Μια χαρα ολα!!! Τα νεφρακια της ειναι μια χαρα! Το αμνιακο κανονικα στα κατωτατα φυσιολογικα μεν αλλα νορμαλ!!

Γιναμε κ 250 γραμμαρια!!!

Δεν ηταν β επιπέδου ακριβως σε τρεις εβδομάδες θα γινει κανονικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Γυρισαμεεεεε!!

Μια χαρα ολα!!! Τα νεφρακια της ειναι μια χαρα! Το αμνιακο κανονικα στα κατωτατα φυσιολογικα μεν αλλα νορμαλ!!

Γιναμε κ 250 γραμμαρια!!!

Δεν ηταν β επιπέδου ακριβως σε τρεις εβδομάδες θα γινει κανονικα!!!

Μπράβο, κορίτσακι μου!!! 

Κι εγώ επειδή είχα κάτι υπονοιες και θορυβήθηκα και με τα δικά σου, πήγα σήμερα εκτάκτως στο γιατρό, αλλά όλα μια χαρά. Εμείς είμαστε 147γρ. 🤭😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το ξαναπείς αυτό το συγγνώμη!!! Μια παρέα είμαστε. Απλώς είχα παρατηρήσει κάτι υγρά διάφανα σα νερό στο εσώρουχο, διαφορετικά από τα πηχτα της εγκυμοσύνης κι έβαζα με το μυαλό μου το χειρότερο, μην είναι αμνιακό υγρό, λόγω του ότι οδηγάω απίστευτα χλμ κάθε εβδομάδα ...

Μετά διάβασα και τα δικά σου, λέω "να που συμβαίνει", μετά άρχισα από το Σάββατο να μη νιώθω έγκυος, να μην έχω τραβήγματα όπως πριν κλπ κι ανησυχησα ότι κάτι δεν πάει καλά, αλλά δόξα τω Θεώ μια χαρά η μικρή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Αχ ολες τα ιδια σκεφτομαστε!!!

Αφου λεει ο αντρας μ για δωρο να μ παρει εναν υπερηχο να το εχουμε σπιτι!!!

Αααα εγώ το ειπα σήμερα στο γιατρό!!! "Τώρα καταλαβαίνω αυτές που λένε να πάρω έναν στο σπίτι" 🤭🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaira είπε:

Γυρισαμεεεεε!!

Μια χαρα ολα!!! Τα νεφρακια της ειναι μια χαρα! Το αμνιακο κανονικα στα κατωτατα φυσιολογικα μεν αλλα νορμαλ!!

Γιναμε κ 250 γραμμαρια!!!

Δεν ηταν β επιπέδου ακριβως σε τρεις εβδομάδες θα γινει κανονικα!!!

Μπράβο!!!! Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Γυρισαμεεεεε!!

Μια χαρα ολα!!! Τα νεφρακια της ειναι μια χαρα! Το αμνιακο κανονικα στα κατωτατα φυσιολογικα μεν αλλα νορμαλ!!

Γιναμε κ 250 γραμμαρια!!!

Δεν ηταν β επιπέδου ακριβως σε τρεις εβδομάδες θα γινει κανονικα!!!

Άντε κορίτσι μου όλα καλά πήγαν ηρέμησε τώρα να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου..σου είπε ο γιατρός τι μπορούμε να κάνουμε για να ανέβει το αμνιακό?? Τζάμπα τόση στεναχώρια αλλά εύχομαι από δω και περα μόνο χαρές... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν υπαρχει τροπος...δυστυχως...ειναι ανακακλωσιμο απο τα ουρα του μωρου ..

Απλα εχω λιγο παραπανω λιπος στη κοιλια μ ειπε οτι μπορει να εχει παραπανω αμνιακο κ να μη φαινεται στον υπερηχο λόγω του κοιλιακου τοιχωματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Οχι δεν υπαρχει τροπος...δυστυχως...ειναι ανακακλωσιμο απο τα ουρα του μωρου ..

Απλα εχω λιγο παραπανω λιπος στη κοιλια μ ειπε οτι μπορει να εχει παραπανω αμνιακο κ να μη φαινεται στον υπερηχο λόγω του κοιλιακου τοιχωματος

Υπομονή κορίτσι μου και όλα θα πάνε καλά εσύ να προσπαθείς να είσαι ήρεμη και να έχεις πίστη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑ. ΕΛΠΊΖΩ ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΎ ΚΑΛΑ :)

ΗΘΕΛΑ Ν ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΝΑΚΙΑ, ΕΙΤΕ ΑΠΛΑ ΕΊΤΕ ΠΙΟ ΈΝΤΟΝΑ ΧΑΜΗΛΆ ΚΆΤΩ ΑΠΤ ΚΟΙΛΊΤΣΑ... ΜΕ ΠΙΆΝΕΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ Κ ΦΟΒΆΜΑΙ ΡΕ ΓΜΤ :(. ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ ΓΤ ΜΕΓΑΛΏΝΕΙ ΚΟΙΛΙΤΣΑ Κ Τ ΜΩΡΟ... ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΌΣΟ ΝΑ ΝΑΙ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, @zwoulini !!! Όλες νομίζω λίγο η πολύ έχουμε, αλλά είναι φυσιολογικό 99% των φόρων. Εγώ, για παράδειγμα, έχω συχνά πόνους περιόδου και κράμπες λόγω εντέρου. Αν δεν ήξερα θα έλεγα ότι αποβάλλω ή κάτι παρόμοιο.

Προσπαθώ γενικά να πιστεύω (αν και λυγίζω φορές φορές) ότι όπως πάνε καλά τα πράγματα σε τόσες γυναίκες, έτσι θα πάνε και σε μένα. Θέλει λίγη πίστη το θέμα. Να βλέπεις το στόχο κι ας έχεις πονακια, εμετούς, ημικρανίες κλπ 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑ. ΕΛΠΊΖΩ ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΎ ΚΑΛΑ :)

ΗΘΕΛΑ Ν ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΝΑΚΙΑ, ΕΙΤΕ ΑΠΛΑ ΕΊΤΕ ΠΙΟ ΈΝΤΟΝΑ ΧΑΜΗΛΆ ΚΆΤΩ ΑΠΤ ΚΟΙΛΊΤΣΑ... ΜΕ ΠΙΆΝΕΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ Κ ΦΟΒΆΜΑΙ ΡΕ ΓΜΤ :(. ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ ΓΤ ΜΕΓΑΛΏΝΕΙ ΚΟΙΛΙΤΣΑ Κ Τ ΜΩΡΟ... ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΌΣΟ ΝΑ ΝΑΙ. 

Καλημέρα!!! Και εγώ έχω λίγα πονακια!!! Και το κακό με μένα είναι ότι πονάνε πολύ τα ποδαράκια μου!!! Πόσο είσαι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑ. ΕΛΠΊΖΩ ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΎ ΚΑΛΑ :)

ΗΘΕΛΑ Ν ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΝΑΚΙΑ, ΕΙΤΕ ΑΠΛΑ ΕΊΤΕ ΠΙΟ ΈΝΤΟΝΑ ΧΑΜΗΛΆ ΚΆΤΩ ΑΠΤ ΚΟΙΛΊΤΣΑ... ΜΕ ΠΙΆΝΕΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ Κ ΦΟΒΆΜΑΙ ΡΕ ΓΜΤ :(. ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ ΓΤ ΜΕΓΑΛΏΝΕΙ ΚΟΙΛΙΤΣΑ Κ Τ ΜΩΡΟ... ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΌΣΟ ΝΑ ΝΑΙ. 

Ναι κορίτσι μου κι εγώ έχω προς το παρόν κυρίως ελαφριά πονακια αν έχεις δυνατά και συχνά πάρε ένα τηλ το γιατρό σου να σου πει να ηρεμήσεις..:) κι εμένα με ενοχλεί το έντερο μου συχνά και τότε είναι πιο έντονα τα πονακια..

@konstantinaVE αυτό λέω κι εγώ. Κορίτσι μου όταν αγχώνομαι όλα καλά πήγαν μέχρι τώρα και έτσι θα συνεχίσουν τα ποσοστά είναι μαζί μας εδώ που φτάσαμε υποτίθεται τα δύσκολα πέρασαν ❤️ υπομονή μανουλες και όταν νιώσουμε τα μωρά μας πιο έντονα θα είμαστε πιο ήρεμες πιστεύω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι είμαι 32 χρονων. Και βρίσκομαι στις 12 εβδομάδες και 2 ημέρες κυησης,  με φυσιολογική σύλληψη μετά από 2 χρόνια προσπάθειας και μιας βιοχημικη στο ιστορικό μας!πιθανή ημερομηνία τοκετού 25 Αυγούστου. Εχθές έκανα την αυχενική και μου έβγαλαν τα παρακάτω:

Τρισωμία 21=1/5500

Τρισωμία 18= 1/100

Τρισωμία 13= 1/840. 

Μου είπαν ότι υπάρχει κίνδυνος για τρισωμία 18 σύνδρομο Edwards και μου πρότειναν nipt test. Έχει συμβεί σε καμία? Έχω αγχωθεί πάρα πολύ!Όποια γνωρίζει ας μου πει κάτι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Frogel

@Ampempa

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. 

Έκανα την αυχενική και περιμένω τα αποτελέσματα, εκ πρώτης όψεως όλα φαίνονται καλά και είναι μάλλον κοριτσάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Chryspa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι είμαι 32 χρονων. Και βρίσκομαι στις 12 εβδομάδες και 2 ημέρες κυησης,  με φυσιολογική σύλληψη μετά από 2 χρόνια προσπάθειας και μιας βιοχημικη στο ιστορικό μας!πιθανή ημερομηνία τοκετού 25 Αυγούστου. Εχθές έκανα την αυχενική και μου έβγαλαν τα παρακάτω:

Τρισωμία 21=1/5500

Τρισωμία 18= 1/100

Τρισωμία 13= 1/840. 

Μου είπαν ότι υπάρχει κίνδυνος για τρισωμία 18 σύνδρομο Edwards και μου πρότειναν nipt test. Έχει συμβεί σε καμία? Έχω αγχωθεί πάρα πολύ!Όποια γνωρίζει ας μου πει κάτι... 

Αρχικά κορίτσι μου να σου πω πόσο λυπάμαι για το άγχος και την ψυχική ταλαιπωρία που περνάς αυτή την στιγμή. Μην ξεχνάς πως το 1/100 είναι μεν αυξημένο ποσοστό, ωστόσο παραμένει ποσοστό. Κάνε και το nipt test με την καθοδήγηση του γιατρού σου και εύχομαι πραγματικά το μωράκι σου να σφιζει από υγεία. Απ όσο μου έχει αναφέρει και ο γιατρός μου το test αυτο γίνεται με την λήψη αιματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Chryspa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι είμαι 32 χρονων. Και βρίσκομαι στις 12 εβδομάδες και 2 ημέρες κυησης,  με φυσιολογική σύλληψη μετά από 2 χρόνια προσπάθειας και μιας βιοχημικη στο ιστορικό μας!πιθανή ημερομηνία τοκετού 25 Αυγούστου. Εχθές έκανα την αυχενική και μου έβγαλαν τα παρακάτω:

Τρισωμία 21=1/5500

Τρισωμία 18= 1/100

Τρισωμία 13= 1/840. 

Μου είπαν ότι υπάρχει κίνδυνος για τρισωμία 18 σύνδρομο Edwards και μου πρότειναν nipt test. Έχει συμβεί σε καμία? Έχω αγχωθεί πάρα πολύ!Όποια γνωρίζει ας μου πει κάτι... 

δεν ειναι και τοσο χαμηλη η πιθανοτητα...μην ξεχνας οτι στην ηλικια μας ολες οι πιθανοτητες ειναι πιο χαμηλες απο το φυσιολογικο...κανε την εξεταση για να εισαι σιγουρη βεβαια οπως σου λεει ο γιατρος σου αλλα μην τρελαθεις για μια πιθανοτητα στα 100...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Chryspa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι είμαι 32 χρονων. Και βρίσκομαι στις 12 εβδομάδες και 2 ημέρες κυησης,  με φυσιολογική σύλληψη μετά από 2 χρόνια προσπάθειας και μιας βιοχημικη στο ιστορικό μας!πιθανή ημερομηνία τοκετού 25 Αυγούστου. Εχθές έκανα την αυχενική και μου έβγαλαν τα παρακάτω:

Τρισωμία 21=1/5500

Τρισωμία 18= 1/100

Τρισωμία 13= 1/840. 

Μου είπαν ότι υπάρχει κίνδυνος για τρισωμία 18 σύνδρομο Edwards και μου πρότειναν nipt test. Έχει συμβεί σε καμία? Έχω αγχωθεί πάρα πολύ!Όποια γνωρίζει ας μου πει κάτι... 

Καλό είναι να κάνεις ό,τι σε συμβουλέψει ο γιατρός σου! Σε πολύ καλή μου φίλη είχε βγει ένα παρόμοιο ποσοστό (1/150 κάτι τέτοιο ή 1/100 δεν θυμάμαι καλά) και έκανε μέσα στο άγχος nipt και τελικά όλα καλά!!! Το κοριτσάκι της γεννήθηκε υγιέστατο! Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angel mommy είπε:

Αρχικά κορίτσι μου να σου πω πόσο λυπάμαι για το άγχος και την ψυχική ταλαιπωρία που περνάς αυτή την στιγμή. Μην ξεχνάς πως το 1/100 είναι μεν αυξημένο ποσοστό, ωστόσο παραμένει ποσοστό. Κάνε και το nipt test με την καθοδήγηση του γιατρού σου και εύχομαι πραγματικά το μωράκι σου να σφιζει από υγεία. Απ όσο μου έχει αναφέρει και ο γιατρός μου το test αυτο γίνεται με την λήψη αιματος. 

@Angel mommy ναι έτσι είναι με λήψη αίματος γίνεται απλά δεν βρίσκομαι Ελλάδα κ δεν ξέρω κατα πόσο είναι αξιόπιστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

δεν ειναι και τοσο χαμηλη η πιθανοτητα...μην ξεχνας οτι στην ηλικια μας ολες οι πιθανοτητες ειναι πιο χαμηλες απο το φυσιολογικο...κανε την εξεταση για να εισαι σιγουρη βεβαια οπως σου λεει ο γιατρος σου αλλα μην τρελαθεις για μια πιθανοτητα στα 100...

Ναι αλλά με κατατρομαξαν... Η αυχενική βγήκε καλή αλλά οι αιματολογικες μου ήταν πολύ χαμηλές για αυτό βγηκε έτσι μου είπαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...