Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Sotiria2004 είπε:

Μου προτείνεις δλδ να πάω Αθήνα; εμένα είναι τα IgG, εμείς τα έχουμε ξαναπεί Κωνσταντίνα αλλά δεν ξέρω επειδή βγήκε μέσα στο πρώτο τρίμηνο αν πρέπει να με αγχώνει... Τώρα την Δευτέρα θα ξανακάνω και θα πάω Τετάρτη στον γιατρό 

Τα igG τα θέλεις να είναι στα ύψη γιατί δείχνουν ότι έχεις πολύ καλή άμυνα απέναντι στον ιό. Κάνε πάλι τις εξετάσεις σου κι αν δεν ηρεμήσεις, απευθυνσου παραπέρα. Που μενεις; μπορεί να έχεις λοιμωξιολογους κι εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Τα igG τα θέλεις να είναι στα ύψη γιατί δείχνουν ότι έχεις πολύ καλή άμυνα απέναντι στον ιό. Κάνε πάλι τις εξετάσεις σου κι αν δεν ηρεμήσεις, απευθυνσου παραπέρα. Που μενεις; μπορεί να έχεις λοιμωξιολογους κι εκει.

Θεσσαλονίκη είμαι... Προς το παρών θα αλλάξω μικροβιολογικό σίγουρα... Ο γιατρός μου είπε ότι igg είναι παλια λοίμωξη και όχι αντισώματα που λες εσύ και ότι η αβιντιτι έδειξε πως η λοίμωξη αυτή ήταν μέσα στο πρώτο τρίμηνο,, μακάρι να έχεις εσύ δίκαιο. 

Τα λεγομενα σου ναζί με την ηρεμία και την σιγουριά του γιατρού με ηρεμούν... Ο γιατρός λέει ότι η περίπτωση να έχει γίνει κάτι είναι λιγότερη από τον κίνδυνο που έχω στην αμνιο και ακόμα λιγότερη και από τον κίνδυνο που έχω από το αγχος.. Τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Λοιπόν η avidity μου είναι 39.5 και οι φυσικές τιμές λένε χαμηλή andivity <50.0 ένδειξη πρόσφατης λοίμωξης 

Ούτε εγώ μπόρεσα να αναιβασω φώτο 

Καλά κάνεις και ρωτάς γιατί ρωτοντας πας στην πόλη λέει ο λαός και η γνώμη πάντα από όλες είναι καλό δεχόμενη... Και εγώ στην αρχή τρελάθηκα και όλη μέρα έκλεγα πλέον ο γιατρός μου λέει να μην στεναχωριέμαι και τίποτα δεν θα γίνει.. Ο γιατρός μου είναι περίπου 50 χρόνων και στρατιωτικός γιατρός και νιώθω ασφάλεια.. Αλλά και πάλι φοβάμαι βέβαια όμως δεν ψάχνω στι ίντερνετ γιατί θα τρελαθω

Άρα η Avidity όντως δε βγήκε καλή αφού είναι κάτω από 50. Εμένα γράφει άλλα ποσοστά. Αφού θα ξανακάνεις την Δευτέρα Avidity περίμενε να δεις τι θα δείξει.

Κι εγώ αυτό έκανα που σου λέει η Κωνσταντίνα, αλλά δεν πήγα στο ΑΤΤΙΚΟ. Έστειλα απλά e-mail σε μία λοιμωξιολόγο του ΑΤΤΙΚΟΥ τα αποτελέσματα της Avidity και μου απάντησε αμέσως ότι είναι όλα καλά, οπότε δεν το έψαξα άλλο. Δεν ήθελα στην εγκυμοσύνη να πάω εκεί κι ας είμαι από Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Άρα η Avidity όντως δε βγήκε καλή αφού είναι κάτω από 50. Εμένα γράφει άλλα ποσοστά. Αφού θα ξανακάνεις την Δευτέρα Avidity περίμενε να δεις τι θα δείξει.

Κι εγώ αυτό έκανα που σου λέει η Κωνσταντίνα, αλλά δεν πήγα στο ΑΤΤΙΚΟ. Έστειλα απλά e-mail σε μία λοιμωξιολόγο του ΑΤΤΙΚΟΥ τα αποτελέσματα της Avidity και μου απάντησε αμέσως ότι είναι όλα καλά, οπότε δεν το έψαξα άλλο. Δεν ήθελα στην εγκυμοσύνη να πάω εκεί κι ας είμαι από Αθήνα.

Με έπιασε ήδη κρίση πανικού... Συγνώμη αλλά δεν θέλω να το συζητήσω άλλο... Ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκα τε μαζί μου, δεν είμαι αχάριστη αλλά με καταστρέφει όλο αυτό που γίνετε τώρα ψυχολογικά... Καλή συνέχεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sotiria2004 είπε:

Με έπιασε ήδη κρίση πανικού... Συγνώμη αλλά δεν θέλω να το συζητήσω άλλο... Ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκα τε μαζί μου, δεν είμαι αχάριστη αλλά με καταστρέφει όλο αυτό που γίνετε τώρα ψυχολογικά... Καλή συνέχεια.. 

Συγνώμη δεν ήθελα να σε τρομάξω, απλά επειδή το πέρασα ήθελα να σε βοηθήσω. Καλά αποτελέσματα την Δευτέρα στις εξετάσεις σου και καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης 🙂 Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις γυρισαμε απο την κλινικη...το αμνιακο αυξηθηκε σε σχεση με χτες αλλα μ ειπε οτι δεν ειναι απο τα πιο κινητικα εμβρυα πού εχει δει..οποτε καναμε καλλιέργεια τραχηλου κ κολπου κ αιματολογικες για λοιμώξεις γιατι βρηκε τα λευκα ανεβασμενα...επίσης θα κανω μεσα στην εβδομάδα την β επιπεδου νωριτερα απο οτι πρεπει για να δουμε τη λειτουργία των νεφρων...ελπιζω να μην υπάρχει καποιο πρόβλημα εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaira είπε:

Μολις γυρισαμε απο την κλινικη...το αμνιακο αυξηθηκε σε σχεση με χτες αλλα μ ειπε οτι δεν ειναι απο τα πιο κινητικα εμβρυα πού εχει δει..οποτε καναμε καλλιέργεια τραχηλου κ κολπου κ αιματολογικες για λοιμώξεις γιατι βρηκε τα λευκα ανεβασμενα...επίσης θα κανω μεσα στην εβδομάδα την β επιπεδου νωριτερα απο οτι πρεπει για να δουμε τη λειτουργία των νεφρων...ελπιζω να μην υπάρχει καποιο πρόβλημα εκει...

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μήν  είναι κάτι σοβαρό... 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaira είπε:

Μολις γυρισαμε απο την κλινικη...το αμνιακο αυξηθηκε σε σχεση με χτες αλλα μ ειπε οτι δεν ειναι απο τα πιο κινητικα εμβρυα πού εχει δει..οποτε καναμε καλλιέργεια τραχηλου κ κολπου κ αιματολογικες για λοιμώξεις γιατι βρηκε τα λευκα ανεβασμενα...επίσης θα κανω μεσα στην εβδομάδα την β επιπεδου νωριτερα απο οτι πρεπει για να δουμε τη λειτουργία των νεφρων...ελπιζω να μην υπάρχει καποιο πρόβλημα εκει...

Τίποτα δεν θα είναι κοπέλα μου... Άμα έβλεπε κάτι σοβαρό δεν θα σε άφηνε καν να φύγεις... Απλά φοβούνται και οι γιατροί και προληπτικά σε βάζουν να κάνεις κάποια πράγματα για σιγουριά... Μόλις κάνεις τον μεγάλο υπέρηχο περιμένω νέα σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξανα πηγα στην κλινικη για υπερηχο...ενω χτες ειχε ανεβει το αμνιακο σήμερα ηταν λιγοτερο...μου το εφερε απο εξω εξω οτι δε θα τα καταφερει το μωρο μεχρι το τελος εγκυμοσυνης...αυριο ειναι η β επιπεδου κ ισως να ειναι η δυσκολοτερη αποφαση που θα πρέπει να παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Σήμερα ξανα πηγα στην κλινικη για υπερηχο...ενω χτες ειχε ανεβει το αμνιακο σήμερα ηταν λιγοτερο...μου το εφερε απο εξω εξω οτι δε θα τα καταφερει το μωρο μεχρι το τελος εγκυμοσυνης...αυριο ειναι η β επιπεδου κ ισως να ειναι η δυσκολοτερη αποφαση που θα πρέπει να παρω...

Σου είπε τι μπορεί να έχει συμβεί??μην χάνεις την ελπίδα σου κορίτσι μου κάνε κουράγιο και θα δούμε αύριο τι θα γίνει..πάντως πάρε και μια δεύτερη γνώμη ότι και να σου πουν αύριο η άποψη μου.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Σήμερα ξανα πηγα στην κλινικη για υπερηχο...ενω χτες ειχε ανεβει το αμνιακο σήμερα ηταν λιγοτερο...μου το εφερε απο εξω εξω οτι δε θα τα καταφερει το μωρο μεχρι το τελος εγκυμοσυνης...αυριο ειναι η β επιπεδου κ ισως να ειναι η δυσκολοτερη αποφαση που θα πρέπει να παρω...

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Σου είπε τι μπορεί να έχει συμβεί??μην χάνεις την ελπίδα σου κορίτσι μου κάνε κουράγιο και θα δούμε αύριο τι θα γίνει..πάντως πάρε και μια δεύτερη γνώμη ότι και να σου πουν αύριο η άποψη μου.. ❤️

Δεν σου είπε κάποιο τρόπο, κάτι να βοηθήσει την κατάσταση???? Και εννοείται να πας και αλλού να σου πουν! Υπομονή κορίτσι μου ειλικρινά εύχομαι να πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν λιγο ηρθαμε απο το νοσοκομείο εκανα υπερηχο κ μ βρηκαν το αμνιακο μια χαρα κ η μικρη να εχει αλλαξει θεση...δε ξερω εχω μπερδευτει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Πριν λιγο ηρθαμε απο το νοσοκομείο εκανα υπερηχο κ μ βρηκαν το αμνιακο μια χαρα κ η μικρη να εχει αλλαξει θεση...δε ξερω εχω μπερδευτει...

Είδες!!!! Να μην απελπίζεσαι!!! Να πας και σε άλλο γυναικολόγο να είσαι σίγουρη!! Προσπάθησε να ξεκουράζεται!!! Περιμένουμε νέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Πριν λιγο ηρθαμε απο το νοσοκομείο εκανα υπερηχο κ μ βρηκαν το αμνιακο μια χαρα κ η μικρη να εχει αλλαξει θεση...δε ξερω εχω μπερδευτει...

Ε ναι ρε κορίτσι μου στα καλά καθούμενα δηλαδη..σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια και εύχομαι να είναι όλα καλά όπως σήμερα..τι οδηγίες σου έδωσαν τώρα??θα ξαναπας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο θα κανω την β επιπεδου κ αν ολα βγουν καλα με το μωρο κ δεν εχει καποιο θεμα θα αλλαξω γυναικολογο...πραγματικα τρεις μερες τώρα ημαστε σαν να εχουμε κηδεια εκει που εβλεπα βρεφικα κατεληξα να μιλαω για διακοπη κυησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mariaira είπε:

Αυριο θα κανω την β επιπεδου κ αν ολα βγουν καλα με το μωρο κ δεν εχει καποιο θεμα θα αλλαξω γυναικολογο...πραγματικα τρεις μερες τώρα ημαστε σαν να εχουμε κηδεια εκει που εβλεπα βρεφικα κατεληξα να μιλαω για διακοπη κυησης

Αχ ρε κορίτσι μου να μη σου τύχει είναι..σε εξωτερικό γιατρό είσαι??θα βγει μια χαρά κορίτσι μου και θα κοιτάς πάλι βρεφικά μην χάνεις την πίστη σου και την ελπίδα σου... ❤️ να μας στείλεις να μας πεις τι εγινε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω βρε κοριτσια πως ειναι να χανεις αμνιακο;

Θελω να πω οτι καποιες φορες νιωθω σαν να μ φευγει κατι κ στο εσωρουχο ειμαι λιγο βρεγμενη αλλα στο κεντρο τ λεκε εχει λευκα κολπικα υγρα....ελπιζω να καταλαβατε...ειναι.ουρα αμνιακο η κολπικα;

Χτες καναμε τεστακι για να δουμε αν χανω αμνιακο αλλα μ ειπε πως οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Να ρωτησω βρε κοριτσια πως ειναι να χανεις αμνιακο;

Θελω να πω οτι καποιες φορες νιωθω σαν να μ φευγει κατι κ στο εσωρουχο ειμαι λιγο βρεγμενη αλλα στο κεντρο τ λεκε εχει λευκα κολπικα υγρα....ελπιζω να καταλαβατε...ειναι.ουρα αμνιακο η κολπικα;

Χτες καναμε τεστακι για να δουμε αν χανω αμνιακο αλλα μ ειπε πως οχι

Κι εγώ έχω λευκά υγρά που φαινονταοετα στο εσώρουχο δεν έχω ιδέα πως είναι να χάνεις αμνιακό αλλά πιστεύω θα είναι πιο πολύ σαν νερό και όχι τόσο παχύρευστο..άντε κοριτσαρα να πας σήμερα στο γιατρό και να είναι όλα καλά..σε έχω στο μυαλό μου να ξες..<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Και εγώ με το καλό θα γίνω τον Αύγουστο δεύτερη φορά μανούλα. Σε λίγες μέρες έχω αυχενική και ανυπομονώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Αυριο θα κανω την β επιπεδου κ αν ολα βγουν καλα με το μωρο κ δεν εχει καποιο θεμα θα αλλαξω γυναικολογο...πραγματικα τρεις μερες τώρα ημαστε σαν να εχουμε κηδεια εκει που εβλεπα βρεφικα κατεληξα να μιλαω για διακοπη κυησης

την β επιπεδου θα την κανεις σε συνεργατη του γυναικολογου σου?

καλο θα ηταν να πας σε εναν ξενο να την κανεις αν ειναι γνωστοι οι γιατροι μετζξυ τους...πρωτη φορα ακουω γιατρο να τρομοκρατει μια εκγυο...η δευτερη γνωμη που πηρες ,που ειναι και απο νοσοκομειο πιστευω οτι ειναι και πιο σωστη..ομως πανε και καπου αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι συνεργαζονται μεταξυ τους...με έχει μπερδέψει πολύ...τη μια όλα πανε καλα και αμεσως μ λεει οτι υπαρχει προβλημα..μακαρι να μην έχει τπτ το μωράκι κ να φυγω απο αυτην

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaira είπε:

Ναι συνεργαζονται μεταξυ τους...με έχει μπερδέψει πολύ...τη μια όλα πανε καλα και αμεσως μ λεει οτι υπαρχει προβλημα..μακαρι να μην έχει τπτ το μωράκι κ να φυγω απο αυτην

Τι ώρα θα την κάνεις κορίτσι μου??όλα καλά θα πάνε συμφωνώ με τη σωτηρία .προσπάθησε να είσαι ήρεμη θα ξέρεις σύντομα κοριτσαρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angel mommy είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Και εγώ με το καλό θα γίνω τον Αύγουστο δεύτερη φορά μανούλα. Σε λίγες μέρες έχω αυχενική και ανυπομονώ! 

Καλώς ήρθες :) να χαίρεσαι το μωράκι σου και με το καλό και το δεύτερο..εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό και μας είπε μάλλον κοριτσακιιιιι :) τωρα ξανά ραντεβού σε ένα μήνα δεν ξέρω πως θα περάσουν οι μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...