Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσυνη.....


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα... χτες ήμουν στην 3η μερα καθυστερησης και ενώ είχα αρκετούς πόνους περιοδου λέω δεν κάνω ένα τεστ εγκυμοσυνης να είμαι σίγουρη? Το κάνω και βγήκε το θετικό άμεσος. Μίλησα με τον γιατρό κα8 αύριο έχω ραντεβού το απόγευμα. Χοριακη δεν έχω κάνει ακόμα. Το θέμα είναι ότι έχω πόνους περιοδου. Δεν μου περνάνε καθόλου. Πότε είναι πιο δυνατοί ποτέ πιο ήπιοι. Και σήμερα το πρωί είδα στο χαρτί σταγονες αιματος σαν τη μύτη της καρφιτσας. Λέτε να είναι βιοχημικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλα συγχαρητηρια!!!! Από οσο ξερω πονοι περιοδου είναι φυσιολογικοι όπως και το αιματακι το λιγο που είναι λογω εμφύτευσης! Αφου θα πας στον γιατρο θα σου κανει κι έναν υπερηχο,αλλα λογικα επειδή είναι πολύ νωρις ακομα,γι'αυτο εχεις κι αυτά τα συμπτωματακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαινε αύριο πρωί κ για μια χοριακη,είναι ακόμα πιο αξιόπιστη !πάντως για να βγήκε αμέσως θετικό πιστεύω είσαι σίγουρα έγκυος!με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... χτες ήμουν στην 3η μερα καθυστερησης και ενώ είχα αρκετούς πόνους περιοδου λέω δεν κάνω ένα τεστ εγκυμοσυνης να είμαι σίγουρη? Το κάνω και βγήκε το θετικό άμεσος. Μίλησα με τον γιατρό κα8 αύριο έχω ραντεβού το απόγευμα. Χοριακη δεν έχω κάνει ακόμα. Το θέμα είναι ότι έχω πόνους περιοδου. Δεν μου περνάνε καθόλου. Πότε είναι πιο δυνατοί ποτέ πιο ήπιοι. Και σήμερα το πρωί είδα στο χαρτί σταγονες αιματος σαν τη μύτη της καρφιτσας. Λέτε να είναι βιοχημικη?

Ξεκουραση και προσοχη!Να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και για αρχή συγχαρητήρια!!! Τα πονακια περιόδου είναι απόλυτα φυσιολογικα τις πρ τες εβδομάδες! Τώρα για το αίμα δεν είναι και πολύ καλό αλλά παρά πολλά κορίτσια ξεκίνησαν με αίματα κι κ έχουν ολόκληρα νινακια τώρα! Ο γιατρός δεν θα μπορεί να δει τίποτα αύριο μα τίποτα όμως οπωτε εγώ στη θέση σου για να ηρεμισω θα έκανα μια χοριακη και άλλη μια μετά από δύο μέρες για να δω αν είναι όλα καλά! Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολυ κοριτ Σια. Θα πάω το πρωί να κάνω τη χοριακη. Το είχα κι εγώ στο μυαλό μου για να δω που βρισκόμαστε.κηλιδες δεν ξανά είδα αλλά τα πονακια τα έχω. Ειναι ήπια Αλλά ενοχλητικά. Πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα να δω εάν έχει έρθει περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Ευχαριστώ πολυ κοριτ Σια. Θα πάω το πρωί να κάνω τη χοριακη. Το είχα κι εγώ στο μυαλό μου για να δω που βρισκόμαστε.κηλιδες δεν ξανά είδα αλλά τα πονακια τα έχω. Ειναι ήπια Αλλά ενοχλητικά. Πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα να δω εάν έχει έρθει περίοδος 

 Καποιο νεο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα χτες στο γιατρό και μου έκανε υπέρηχο στον οποίο είδαμε σάκο. Πολύ μικρό βέβαια. Ειμαι 4 εβδομάδων και 5 ημερών. Μου έκανε 1 ένεση στον ποπο για να χαλαρώσει η μήτρα μου γιατί έχω πόνους. Επίσης με ξεκίνησε αγωγή με clexane λόγω θρομβοφιλιας. Σήμερα το απόγευμα θα πάρω τη χοριακη να δούμε τι γίνεται. Σήμερα στο χαρτί είδα πάλι κάτι σταγονες αιματος. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να μην κάνω τη clexane μέχρι να σταματήσει το αίμα και να περιμένουμε να δούμε τη χοριακη. Μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό Αλλά επειδή έχω ιστορικό αποβολών πρέπει να προλάβουμε. Ανησυχώ πολύ κοριτ Σια. Δεν έχω καλό προαίσθημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκε και η χοριακη. 6η μερα καθυστερησης σήμερα και η χοριακη είναι 490.6. Καλό είναι κοριτ Σια ? Ο γιατρός είπε ότι είναι καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Βγήκε και η χοριακη. 6η μερα καθυστερησης σήμερα και η χοριακη είναι 490.6. Καλό είναι κοριτ Σια ? Ο γιατρός είπε ότι είναι καλό 

Με τόση χοριακη ξεκίνησα περίπου και με καφετί σημάδια για τρεις εβδομάδες..έπαιρνα τα utrogestan είναι προγεστερόνη.νομιζω βοήθησαν όσον αφορά την αιμορραγια.μην ανησυχείς και κάνε θετικές σκέψεις.επισης μην κουράζεσαι καθόλου.να ξεκουράζεσαι και να ξαπλώνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παίρνω κι εγώ τα utrogestam. Μου έχει ο γιατρός κολπικα να τα παίρνω. Πιστεύω καλή είναι η χοριακη απ ότι είδα και από ότι είπε και ο γιατρός. Θα δούμε την Παρασκευή τώρα εάν έχει μεγαλώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...