Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κολικοι νομιζω οτι δεν έχουν τελος


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια μου χρειάζομαι την βοήθεια απο αλλες μανουλες έμπειρες γιατί νομιζω οτι ολο αυτό πλεον δεν είναι φυσιολογικό η εγώ δεν Εχω υπομονή Εχω έναν υπέροχο μπεμπακο που πίνει ξένο γάλα απο την αρχή δεν θηλάζω λόγω πολλών που τυχανε κοριτσάκι μου απο ημερών αρχίσανε οι κολικοι και κοιμοτανε μόνο πανω στην κοιλιά μου διναμε ειδικό γάλα για κολικους και προβιοτικα ας πουμε οτι καναν κάτι λίγο καιρό λίγο σαν να ηρεμησε τωρα ο μπεμπακος είναι 2,5 μηνών και κάτι στις 18 Δεκεμβρίου γίνεται 3 μηνών εδώ και 5 μέρες σχεδόν βλέπω το παιδι να υποφέρει παλι έχει απο το πρωι ως και το βράδυ με κλάμα Οχι αστεία κλάμα χτυπιέται και όταν τον κάνω βόλτες κάνε αέρια ποσό όμως να τον κάνω και βόλτες είναι και 5 κιλά σχεδόν τα χέρια μου πονανε χθες πήρα χάπι για τον πονοκέφαλο αφού οπως τον έβλεπα και να υποφέρει δεν μπορουσα μπορεί να κάθομαι να παραπονιέται ζήτω συγνώμη αλλά δνε μπορώ πλεον χθες απο το πρωι ηρεμησε το βράδυ ρε κορίτσια δεν ξέρω είναι φυσιολογικό ολο αυτό εννοείται πως ολο αυτό το είπα στον γιατρό και μου είπε να κάνω υπομονή μέχρι τους 3 μηνες και ότι είναι φυσιολογικό ολο αυτό και θα βελτιωθεί μετα πείτε μου ρε κορίτσια είχατε εσείς τέτοιο θέμα να σημειωσω Ούι το βράδυ κοιμάται απο 9 και ξυπνάει 4 πίνει καλά και μετα ξυπνάει 9 το πρωι και μετα ξανά κοιμάται το βράδυ συγνώμη για το σεντόνι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,και εμένα ξεκίνησαν οι κολικοί από 10 ημερών,μέσα στην ημέρα τον έπιανε κατά της 6 και το βράδυ κατά της 12 για καμιά ώρα έδινα και εγώ ειδικό γάλα και προβιοτικα λίγο  πριν κλείσει τους τρεις μήνες σταμάτησαν αλλά θυμάμαι το τελευταίο δεκαήμερο πριν σταματήσουν έκλαιγε από της 4 το απόγευμα έως και τη 1 το βράδυ σπαρακτικά να τον έχουμε αγκαλιά και να μην ηρεμεί με τιποτα κοκκινίζε σφιγγοτανε χτυπιοτανε μια κατάσταση τραγική.κανε υπομονή θα περάσει ο καιρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πολύ στενοχωριεμαι για τα καημένα τα μωράκια...κι εγώ τα χω περάσει... Μασάζ κοιλίτσα,γόνατα πάνω κάτω για να ανακουφίζεται...μήπως αν άλλαζες το γάλα,αν και είναι ειδικό μήπως να πάρεις άλλο ειδικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Εμείς είμαστε 20 ημερών. Κ. Εμείς έχουμε πολύ κλάμα. Ειναι φυσιολογικό;; νομίζω πως κ; τι έχει το παιδί μου, όλο μαύρες σκέψεις κάνω. Μόλις την βάλω στήθος ηρεμεί αλλιως κλαίει κατά διαστήματα δυνατα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...