Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχυση


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.προσπαθουμε 1,5χρονο ,καναμε 23/11 την πρωτη σπερματεγχυση και τωρα.. .αναμονη..σημερα ξεκινησα να εχω τσιμπηματακια(7η μερα μετα την σπερματεγχυση).καμια ιδεα;θα επρεπε εχω δεκατα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρεπιμπτοντως....πως αλλαζει το. Ονομα μου;;γιατι εγω το Γιαννης το εβαλα εκει που μου ζητηθηκε πατρωνυμο χχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσακι μου και εύχομαι καλά αποτελέσματα!!! Έχω κάνει σπερματενχυσης και κάθε φορά είχα κάτι διαφορετικό είτε πονακια είτε δέκατα ότι μπορεί ς να φανταστείς!!! Βέβαια εγώ έπαιρνα και προγεστερόνη και οι ενέσεις που κάνουμε πριν την σπερματενχυση είχαν κάπως τρελάνει τις ορμόνες μου !!! Βέβαια κάθε γυναίκα είναι διαφορετική ,θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις και όσο μπορείς να μην σκέφτεσαι και εύχομαι εσένα να είναι πονακια εγκυμοσύνης :-):-) !!! Πότε πας για χοριακη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρεμπιπτόντως το όνομα είναι πιασαρικο χαχαχα,κάπως αλλάζει κορίτσι μου στις ρυθμίσεις αλλά δεν ξέρω ακριβώς τα βήματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιαννηςς είπε:

Παρεπιμπτοντως....πως αλλαζει το. Ονομα μου;;γιατι εγω το Γιαννης το εβαλα εκει που μου ζητηθηκε πατρωνυμο χχαχα

Πας επάνω δεξιά εκεί που είναι το όνομα σου, επιλέγεις ρυθμίσεις λογαριασμού και στο παρωνύμιο πατάς διόρθωση. Κ το αλλάζεις!

Μοιάζουν οι λέξεις κ νομίζω διάβασες "πατρώνυμο" αντί για "παρωνύμιο" ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσακι μου και εύχομαι καλά αποτελέσματα!!! Έχω κάνει σπερματενχυσης και κάθε φορά είχα κάτι διαφορετικό είτε πονακια είτε δέκατα ότι μπορεί ς να φανταστείς!!! Βέβαια εγώ έπαιρνα και προγεστερόνη και οι ενέσεις που κάνουμε πριν την σπερματενχυση είχαν κάπως τρελάνει τις ορμόνες μου !!! Βέβαια κάθε γυναίκα είναι διαφορετική ,θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις και όσο μπορείς να μην σκέφτεσαι και εύχομαι εσένα να είναι πονακια εγκυμοσύνης :-):-) !!! Πότε πας για χοριακη;;;

Εγω πηρα μονο κλομιφαινη και την ενεση π εκανα 1βραδυ πριν.  Λεω να περιμενω γ καθυστερηση...μην απογοητευτω παλι απο εξεταση χοριακης ?? 

Ευχαριστω πλ πλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

ααααα φιλες να γινετε με την  @Ευάγγελοςτ  χαχαχαχααααα... ακριβως το ιδιο εκανε το κοριτσι μας. 

? Εντάξει δεν είμαι η μόνη που άλλα βλέπει κι άλλα διαβάζει!!!?

Αλλά βρε κορίτσια μου σίγουρα δεν έλεγε πατρώνυμο; Θα τρελαθώ δηλαδή! Θα σκίσω τα πτυχία μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

? Εντάξει δεν είμαι η μόνη που άλλα βλέπει κι άλλα διαβάζει!!!?

Αλλά βρε κορίτσια μου σίγουρα δεν έλεγε πατρώνυμο; Θα τρελαθώ δηλαδή! Θα σκίσω τα πτυχία μου;

Ναι ναι.και γω απο την λαχταρα μου να.γραψω...παρασυρθηκα...και δεν μου αλλαζει!!

Τεσπα καμια απο δω κοπελα που ειχε επιτυχια στην πρωτη σπερματεγχυση;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλή επιτυχία!!!Μην αλλάξει ς το όνομα.Ξεχωριζει!!!

Σ ευχαριστω κοπελα μου!! Χχαχαχα οκ✌✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμια κοπελα να μου πει θετικο αποτελεσμα απο την πρωτη σπερματεγχυση;ο γιατρος ειπε οτι πηγε πολυ καλα,ειχα 3ωοθυλακια....μακαρι να κρατησω θετικο τεστ μεσα στις γιορτες...εχει καμια απο εσας την.ιδια αναμονη με μενα;;;;????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Γιαννηςς είπε:

Ναι ναι.και γω απο την λαχταρα μου να.γραψω...παρασυρθηκα...και δεν μου αλλαζει!!

Τεσπα καμια απο δω κοπελα που ειχε επιτυχια στην πρωτη σπερματεγχυση;

 

Κι εγω στην 1η σπερματένχυση ειμαι... 16/11 την εκανα και ειμαι σε αναμένα καρβουνα... μακαρι φιλη μου!!!! Να είμαστε! Εγω δε ξερω κ ποτε πρεπει ν κανω χοριακη.... τι να πω;;;;;;;;; Μου ειπε ο γιατρος ξεχασε το, μη το σκρφτεσαι και οταν ερθει η ωρα θα σ πω! Αλλα τρώγομαι! Δεν εχω δέκατα μονο πολλα υγρα ως την 7η μερα μετα και ενα πονο την 6η μερα στη δεξια ωοθήκη απο κει π επεσε το αυγο! Ααααα και σε φυσικό κυκλο χωρις καθουλου φαρμακα! Σου ευχομαι πολλη. Πολλη καλή επιυχία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κι εγω στην 1η σπερματένχυση ειμαι... 16/11 την εκανα και ειμαι σε αναμένα καρβουνα... μακαρι φιλη μου!!!! Να είμαστε! Εγω δε ξερω κ ποτε πρεπει ν κανω χοριακη.... τι να πω;;;;;;;;; Μου ειπε ο γιατρος ξεχασε το, μη το σκρφτεσαι και οταν ερθει η ωρα θα σ πω! Αλλα τρώγομαι! Δεν εχω δέκατα μονο πολλα υγρα ως την 7η μερα μετα και ενα πονο την 6η μερα στη δεξια ωοθήκη απο κει π επεσε το αυγο! Ααααα και σε φυσικό κυκλο χωρις καθουλου φαρμακα! Σου ευχομαι πολλη. Πολλη καλή επιυχία!!!!!!

καλη επιτυχία κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε θα έχει πετύχει. έχουν περάσει 14 μέρες δλδ κανονικά υποθέτω τόσο περίπου λένε να κάνεις χοριακή .. όπως κ μ την περίοδο ωχρινικη φαση 14 μέρες μετά την ωορρηξία έρχεται περίοδος.. δεν πήρες ούτε serpafar ε? το έκανες φυσικά .. ωραία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κι εγω στην 1η σπερματένχυση ειμαι... 16/11 την εκανα και ειμαι σε αναμένα καρβουνα... μακαρι φιλη μου!!!! Να είμαστε! Εγω δε ξερω κ ποτε πρεπει ν κανω χοριακη.... τι να πω;;;;;;;;; Μου ειπε ο γιατρος ξεχασε το, μη το σκρφτεσαι και οταν ερθει η ωρα θα σ πω! Αλλα τρώγομαι! Δεν εχω δέκατα μονο πολλα υγρα ως την 7η μερα μετα και ενα πονο την 6η μερα στη δεξια ωοθήκη απο κει π επεσε το αυγο! Ααααα και σε φυσικό κυκλο χωρις καθουλου φαρμακα! Σου ευχομαι πολλη. Πολλη καλή επιυχία!!!!!!

Αχχχ πέρασαν 14 μέρες, Δευτέρα θα ξέρεις σίγουρα! Μακάρι να πετύχεις με την πρώτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

καλη επιτυχία κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε θα έχει πετύχει. έχουν περάσει 14 μέρες δλδ κανονικά υποθέτω τόσο περίπου λένε να κάνεις χοριακή .. όπως κ μ την περίοδο ωχρινικη φαση 14 μέρες μετά την ωορρηξία έρχεται περίοδος.. δεν πήρες ούτε serpafar ε? το έκανες φυσικά .. ωραία..

Αχου!!! Μακάρι!!!!!!! Ευχαριστώ θα περιμενω ευχομαι να μην μου ερθει η αχωνευτη κοκκινομουρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αχχχ πέρασαν 14 μέρες, Δευτέρα θα ξέρεις σίγουρα! Μακάρι να πετύχεις με την πρώτη! 

Ευχαριστώ πολυ!!!!! Μακαρι!!!!!! Ανυπομονω να δω!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κι εγω στην 1η σπερματένχυση ειμαι... 16/11 την εκανα και ειμαι σε αναμένα καρβουνα... μακαρι φιλη μου!!!! Να είμαστε! Εγω δε ξερω κ ποτε πρεπει ν κανω χοριακη.... τι να πω;;;;;;;;; Μου ειπε ο γιατρος ξεχασε το, μη το σκρφτεσαι και οταν ερθει η ωρα θα σ πω! Αλλα τρώγομαι! Δεν εχω δέκατα μονο πολλα υγρα ως την 7η μερα μετα και ενα πονο την 6η μερα στη δεξια ωοθήκη απο κει π επεσε το αυγο! Ααααα και σε φυσικό κυκλο χωρις καθουλου φαρμακα! Σου ευχομαι πολλη. Πολλη καλή επιυχία!!!!!!

Κοριτσι μου!!!καλη επιτυχια να εχεις!!!!μακαρι να μην ερθει η ακατονομαστη και να εχουμε τις πιο ομορφες γιορτες...και σε μενα το ιδιο ειπε ο γιατρος,να περιμενω για καθυστερηση και να μη βιαστω για τεστ και χοριακη??  θα περιμενω τα καλα νεα απο σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Αχου!!! Μακάρι!!!!!!! Ευχαριστώ θα περιμενω ευχομαι να μην μου ερθει η αχωνευτη κοκκινομουρα!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!! εισαι εγγυος κ θα το επιβεβαιώσεις αυριο! θα δεις!!!!!θα πετύχεις!! christmass gift!!

να σ ρωτήσω, Αθήνα έκανες την σπερματέγχυση? πόσο σου στοίχισε η διαδικασία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστώ πολυ!!!!! Μακαρι!!!!!! Ανυπομονω να δω!!!!????

μακάρι κοριτσάκι κ να μπει ο μήνας με τα καλύτερα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!! εισαι εγγυος κ θα το επιβεβαιώσεις αυριο! θα δεις!!!!!θα πετύχεις!! christmass gift!!

να σ ρωτήσω, Αθήνα έκανες την σπερματέγχυση? πόσο σου στοίχισε η διαδικασία?

Καλό Μηνα!!!!! Ευλογία σε ολες κορίτσια μου!!!!! Τιποτα ακομη.. υπομονή ως αυριο! Ναι,Αθηνα και συγκακριμένα στο Μητέρα το κοστος ηταν 150€.. εγω πηα σε φυσικό κυκλο χωρις τιποτα απο βοηθεια φαρμάκων! Καλη επιτυχια κοριτσια μου!!!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κοριτσι μου!!!καλη επιτυχια να εχεις!!!!μακαρι να μην ερθει η ακατονομαστη και να εχουμε τις πιο ομορφες γιορτες...και σε μενα το ιδιο ειπε ο γιατρος,να περιμενω για καθυστερηση και να μη βιαστω για τεστ και χοριακη??  θα περιμενω τα καλα νεα απο σενα!!!

Καλή μας επιτυχία!!!!???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2019 at 11:32 ΠΜ, ο/η Jesabell είπε:

Καλό Μηνα!!!!! Ευλογία σε ολες κορίτσια μου!!!!! Τιποτα ακομη.. υπομονή ως αυριο! Ναι,Αθηνα και συγκακριμένα στο Μητέρα το κοστος ηταν 150€.. εγω πηα σε φυσικό κυκλο χωρις τιποτα απο βοηθεια φαρμάκων! Καλη επιτυχια κοριτσια μου!!!! ??????

α σχετικά οικονομικά σου βγήκε περίμενα παραπάνω να ακούσω.. το Μητέρα είναι δημόσιο αν δε κάνω λάθος? α δλδ δε πήρες σερπαφαρ για προκληση.. πήγες με τα δικά σου ωάρια.. η διαδικασία πως ήταν? πήγαινες σου έκανε υπέρηχο για να δει που βρίσκεται το ωάριο ? στο λέω για να καταλάβω αν χρειάζεται πολλές μέρες γιατί δεν ειμαι Αθήνα... αν κ λέω να την κάνω εδώ για αρχή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε;

Ειχαμε κανενα χαρουμενο νεο;εγω εκανα σημερα τεστ(3μερες πριν την αναμενομενη περιοδο) και βγηκε αχνη η δευτερη γραμμουλα!!!δεν ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι...θα περιμενω καθυστερηση για να κανω κ αλλο....καμια γνωμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...