Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετική χοριακη κ καφέ εκκρίσεις


Recommended Posts

Καλημέρα! Το θετικό τεστ εγκυμοσύνης επιβεβαίωσε η εξέταση χοριακης. Την έκανα την 3η ημέρα καθυστέρησης κ βγήκε 398. Πώς σας φαίνεται σαν νούμερο; Την πρώτη ημέρα  που ήταν να αδιαθετησω είχα έναν στιγμιαίο πόνο στην κοιλια και καφέ εκκρίσεις. Ευτυχώς τώρα έχουν γίνει απλά σταγονες.  Είναι κάτι ανησυχητικό; Το rdvz μου με τον γιατρό είναι την επόμενη εβδομάδα κ αγχώνομαι μέχρι τότε. Σας ευχαριστώ που με ακούσατε! Να έχετε μια υπέροχη ημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Καλημέρα! Το θετικό τεστ εγκυμοσύνης επιβεβαίωσε η εξέταση χοριακης. Την έκανα την 3η ημέρα καθυστέρησης κ βγήκε 398. Πώς σας φαίνεται σαν νούμερο; Την πρώτη ημέρα  που ήταν να αδιαθετησω είχα έναν στιγμιαίο πόνο στην κοιλια και καφέ εκκρίσεις. Ευτυχώς τώρα έχουν γίνει απλά σταγονες.  Είναι κάτι ανησυχητικό; Το rdvz μου με τον γιατρό είναι την επόμενη εβδομάδα κ αγχώνομαι μέχρι τότε. Σας ευχαριστώ που με ακούσατε! Να έχετε μια υπέροχη ημέρα!

Δεν είναι ανησυχιτικο κορίτσι μου κι εγώ είχα θετικό τεστακι πριν τρεις μέρες και είχα λίγα καφέ υγρά που κράτησαν 2μερες..λογικά είναι αίμα εμφύτευσης και είναι πολύ συνηθισμένο αν δεις ότι συνεχίζεται για πολλές μέρες η ότι αυξάνεται η ροή πήγαινε νωρίτερα στο γιατρό.. παίρνεις κάποια αγωγή??γιατί η σαλοσπιρι μπορεί να προκαλέσει σταγονιτσες..καλή εγκυμοσύνη να εχουμεεεε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Καλημέρα! Το θετικό τεστ εγκυμοσύνης επιβεβαίωσε η εξέταση χοριακης. Την έκανα την 3η ημέρα καθυστέρησης κ βγήκε 398. Πώς σας φαίνεται σαν νούμερο; Την πρώτη ημέρα  που ήταν να αδιαθετησω είχα έναν στιγμιαίο πόνο στην κοιλια και καφέ εκκρίσεις. Ευτυχώς τώρα έχουν γίνει απλά σταγονες.  Είναι κάτι ανησυχητικό; Το rdvz μου με τον γιατρό είναι την επόμενη εβδομάδα κ αγχώνομαι μέχρι τότε. Σας ευχαριστώ που με ακούσατε! Να έχετε μια υπέροχη ημέρα!

Είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο κορίτσι μου. Πάρα πολλές γυναίκες έχουν καφέ ή ακόμα και αίμα και όλα είναι μια χαρά. Μην ανησυχείς.Η χοριακη δεν έχει σημασία πόσο είναι στην αρχή αρκεί να διπλασιάζεται μέσα σε 2-3 ημέρες. Κι εγώ αν δεν κάνω λάθος ήμουν τρίτη ημέρα καθυστέρησης και είχα 300 και κάτι.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Καλημέρα! Το θετικό τεστ εγκυμοσύνης επιβεβαίωσε η εξέταση χοριακης. Την έκανα την 3η ημέρα καθυστέρησης κ βγήκε 398. Πώς σας φαίνεται σαν νούμερο; Την πρώτη ημέρα  που ήταν να αδιαθετησω είχα έναν στιγμιαίο πόνο στην κοιλια και καφέ εκκρίσεις. Ευτυχώς τώρα έχουν γίνει απλά σταγονες.  Είναι κάτι ανησυχητικό; Το rdvz μου με τον γιατρό είναι την επόμενη εβδομάδα κ αγχώνομαι μέχρι τότε. Σας ευχαριστώ που με ακούσατε! Να έχετε μια υπέροχη ημέρα!

Mην ανησυχεις!Κι εμενα ηταν ετσι για 2 μερες.Μετα ολα καλα!Το ευχομαι και σε εσενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Μου προσφέρατε ένα πολύ μεγάλο χαμόγελο ανακούφισης.  Κ ο γιατρός μου στην τηλεφωνικη επικοινωνία ήταν ιδιαίτερα καθησυχαστικος Κ μου πρότεινε απλά ξεκούραση μέχρι να με δει. Η ροη εχει μειωθεί αλλά όταν κινουμαι συνεχίσω να έχω κάποιες καφέ σταγονες. Ελπίζω να εξελιχθούν όλα καλά. Καλή συνέχεια σε όλους σας κ ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι οξυδωμενο παλιό αίμα..εγώ είχα σε κάθε αλλαγή μήνα κ επίσης είχα κ κανονικές αιμορραγίες..η κόρη μου κοιμάται δίπλα μου...μην αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θαύμα! είπε:

Είναι οξυδωμενο παλιό αίμα..εγώ είχα σε κάθε αλλαγή μήνα κ επίσης είχα κ κανονικές αιμορραγίες..η κόρη μου κοιμάται δίπλα μου...μην αγχωνεσαι

Να σου ζήσει! Σε ευχαριστώ πολύ,  με καθησύχασατε όλοι. Να είστε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

Καλημέρα! Το θετικό τεστ εγκυμοσύνης επιβεβαίωσε η εξέταση χοριακης. Την έκανα την 3η ημέρα καθυστέρησης κ βγήκε 398. Πώς σας φαίνεται σαν νούμερο; Την πρώτη ημέρα  που ήταν να αδιαθετησω είχα έναν στιγμιαίο πόνο στην κοιλια και καφέ εκκρίσεις. Ευτυχώς τώρα έχουν γίνει απλά σταγονες.  Είναι κάτι ανησυχητικό; Το rdvz μου με τον γιατρό είναι την επόμενη εβδομάδα κ αγχώνομαι μέχρι τότε. Σας ευχαριστώ που με ακούσατε! Να έχετε μια υπέροχη ημέρα!

Kαλησπερα και συγχαρητηρια!ειχα παρομοια τιμη χοριακης την 4η ημερα καθυστερησης,την επομενη ημερα ηρθανε καφε υγρα.μιλησε με το γιατρο σου.εμενα μου χορηγησε προγεστερονη κ μου συστησε ξεκουραση κ ολα πηγανε μια χαρα!εχω  το μπεμπη μου διπλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@z1989 Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Με το γιατρό μου μίλησα κ μου συνέστησε απλώς ξεκούραση. Η μεγάλη ροή από καφέ υγρα ήταν τις ημέρες που περίμενα να αδιαθετησω. Τώρα ευτυχώς έχω ελάχιστες σταγονες κ αυτό κυρίως όταν κινουμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angelina85 είπε:

@z1989 Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Με το γιατρό μου μίλησα κ μου συνέστησε απλώς ξεκούραση. Η μεγάλη ροή από καφέ υγρα ήταν τις ημέρες που περίμενα να αδιαθετησω. Τώρα ευτυχώς έχω ελάχιστες σταγονες κ αυτό κυρίως όταν κινουμαι. 

ετσι ημουν και γω.τις ημερες που ηταν να αδιαθετησω ειχα εντονη ροη μετα σιγα σιγα σταματησαν.βεβαια πιστευω με εσωσε η προγεστερονη.ωστοσο αυτο ειναι στην κριση του καθε γιατρου.ολα θα πανε καλα συμβαινει σε πολλες εγκυους στην αρχη .Σε λιγες μερες θα σταματησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω στην 6η βδομαδα ειχα κατι ελαφρια ροζ σαν αιματακι-υγρα...Μου εδωσε προγεστερονη κι η αληθεια είναι δεν ξαναειδα….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...