Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σερπαφαρ ovitrelle


Φανή123

Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας θα ήθελα να μου πείτε πόσες είχατε επιτυχίες με σερπαφαρ και ovitrelle είμαι στο δεύτερο μήνα προσπαθειών με τέλειο σπερμοδιαγραμμα και χωρίς πολυκυστικες ετών 22 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Φανή123 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας θα ήθελα να μου πείτε πόσες είχατε επιτυχίες με σερπαφαρ και ovitrelle είμαι στο δεύτερο μήνα προσπαθειών με τέλειο σπερμοδιαγραμμα και χωρίς πολυκυστικες ετών 22 ?

Εχεις κανείς εξετάσεις εσύ; Σαλπιγγογραφια η υστεροσκοπηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Φανή123 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας θα ήθελα να μου πείτε πόσες είχατε επιτυχίες με σερπαφαρ και ovitrelle είμαι στο δεύτερο μήνα προσπαθειών με τέλειο σπερμοδιαγραμμα και χωρίς πολυκυστικες ετών 22 ?

εγώ με ιστορικό ενδομητρίωσης έκανα 3 προσπάθειες δε τα κατάφερα όμως κ σταμάτησα... εύχομαι να τα καταφέρεις έχω ακούσει πολλές κοπέλες που μένουν έγγυες.. βέβαια βοηθά περισσότερο εκείνες που έχουν πολυκιστικές χωρίς σταθερό κύκλο// ή που δε κάνουν ωορρηξία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις, αλλα εγω που είμαι στην ανεξήγητη είχα ρωτήσει 2 γιατρούς (εξειδικευμένους στην υπογονιμότητα κ τις αντίστοιχες θεραπείες) κ μου είχαν πει οτι δεν θα εχω κάποιο όφελος κ οτι θα μου χρησίμευε αν δεν έκανα ωορρηξία, αλλά τώρα που κάνω κανονικά, δεν θα προσφέρει κάτι... εξαρτάται λοιπόν για ποιο λόγο στο πρότειναν! Επίσης έχει σημασία να έχεις τσεκάρει ότι εχεις ανοιχτές σάλπιγγες κ καλό σπέρμα ο σύντροφος σου! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δεν έχω σταθερό κύκλο γι'αυτό και ξεκινήσαμε με τον γιατρό μου αυτή την διαδικασία δεν έχω πολυκυστικες ευτυχώς αλλά δεν έχω κάνει ακόμη σαλπιγγογραφια επειδή μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγος ο καιρός που προσπαθούμε γιαυτο θα ήθελα να μάθω αν είχε κάποια επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω σταθερό κύκλο γι'αυτό και ξεκινήσαμε με τον γιατρό μου αυτή την διαδικασία δεν έχω πολυκυστικες ευτυχώς αλλά δεν έχω κάνει ακόμη σαλπιγγογραφια επειδή μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγος ο καιρός που προσπαθούμε γιαυτο θα ήθελα να μάθω αν είχε κάποια επιτυχία

Στο φόρουμ είχαν επιτυχία κορίτσια με πρόβλημα στην οωρρηξία (ή πολυκυστικές), οπότε αν αυτό είναι το θέμα σου κ τελικά ρυθμίσεις τη διαδικασία της ωορρηξίας σου με αυτό τον τρόπο θα έλεγα ότι σίγουρα έχεις καλές πιθανότητες να πετύχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω σταθερό κύκλο γι'αυτό και ξεκινήσαμε με τον γιατρό μου αυτή την διαδικασία δεν έχω πολυκυστικες ευτυχώς αλλά δεν έχω κάνει ακόμη σαλπιγγογραφια επειδή μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγος ο καιρός που προσπαθούμε γιαυτο θα ήθελα να μάθω αν είχε κάποια επιτυχία

συμφωνώ με τη φίλη μου την @Tokyo απλά θα σε συμβούλευα πριν ξεκινήσεις κάτι τέτοιο κάντε σπερμοδιαγραμμα κ σαλπιγγογραφία.. μη φας τζάμπα τις ορμόνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Κορίτσια μου κάναμε σπερμοδιαγραμμα κι είναι φανταστικό μόνο σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει!

Το σπερμοδιάγραμμα το έκανες σε απλό διαγνωστικό κέντρο ή σε κέντρο που ειδικευέται στη γονιμότητα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Φανή123 είπε:

Σε μικροβιολογικό το έκανε... υπάρχει διαφορά?

δυστυχώς ναι...συνήθως τα απλά εργαστήρια βάζουν το δείγμα σε κάποιο μηχάνημα κ βγαίνει αυτόματα το αποτέλεσμα. Αντίθετα στα εξειδικευμένα κέντρα το βλέπει ο μικροβιολόγος ή εμβρυολόγος, ανάλογα. Παρόλα αυτά όμως εφόσον δεν έχεις σταθερό κύκλο μάλλον υποψιάζομαι ότι το θέμα είναι πως είτε δεν πετυχαίνεις την ωορρηξία σου είτε δεν γίνεται πάντα σωστά (και γι'αυτό η αστάθεια). Για αυτό το θέμα, τι σου έχουν πει; θέλω να πω γιατί έχεις ακανόνιστο κύκλο έχεις κάποια διάγνωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Φανή123 είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω σταθερό κύκλο γι'αυτό και ξεκινήσαμε με τον γιατρό μου αυτή την διαδικασία δεν έχω πολυκυστικες ευτυχώς αλλά δεν έχω κάνει ακόμη σαλπιγγογραφια επειδή μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγος ο καιρός που προσπαθούμε γιαυτο θα ήθελα να μάθω αν είχε κάποια επιτυχία

Η δική μ ιστορία ξεκινά με το να κάνω εξετάσεις κ εγώ κνο άνδρας μετά από ένα χρόνο άκαρπων προσπαθειών. Όλα ήταν οκ εκτός από ένα μέτριο σπερμοδιαγραμμα που όμως δεν ήταν απαγορευτικό για να κάνουμε παιδιά! Τότε κ μόνον τότε μου εδοσε σερπαφαρ χωρίς πρόκληση ωορρηξίας (δεν είχα θέμα ασταθούς κύκλου). Και πάλι τπτ! Πέρασε ακόμα ενάμιση χρόνος κ όταν ξαναπήγα για τεστ Παπ του είπα ότι έχει αρχίσει να γίνεται ψυχοφθόρο! Μ πρότεινε σπερματεγχυση με διέγερση ωοθηκών με ενέσεις. Δέχθηκα! Στη δεύτερη σπερματεγχυση εμφανίστηκε ένα πολυποδακι στο τράχηλο! Δε κατάφερε να το τραβήξει επί τόπου οπότε Μ είπε αν δεν μείνεις έγκυος θα κάνουμε χειρουργειο! Έτσι κ έγινε κ μπήκε να δει κ τη μήτρα Μ με υστεροσκοπηση. Κ τσουπ να ένα ωραιότατο διάφραγμα ήπιο (δεν είχε φανεί στη σαλπιγγογραφια αλλά ούτε κ σε υπερήχους όλα αυτά τα χρόνια) κ ήταν το πρόβλημα που δεν εμένα έγκυος! 

Αναρωτιέμαι λοιπόν για ποιο λόγο να σ χορηγήσει τέτοια φάρμακα όταν δε γνωρίζει αν οι σάλπιγγες σου είναι οκ (γτ αν δεν είναι τσάμπα φάρμακα) αν υπάρχει κάποιος πολυποδας ινομυωμα διάφραγμα κλπ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω από ότι μου έχει πει είναι ότι δεν κάνω ωορρηξία γι'αυτό και μου είπε να κάνω προσπάθειες ένα χρόνο πρώτα και μετά να κάνω σαλπιγγογραφια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα κ να μη κανείς ωορρηξια δε ξέρει αν υπάρχει άλλο εμπόδιο είτε στη μήτρα είτε στις σάλπιγγες! Για μένα που έχω περάσει από αυτόν το στάδιο θα σ έλεγα πάρε δεύτερη γνώμη! 

Παίρνεις φάρμακα κρίμα να τα παίρνεις κ άδικα! Κ στο λέω εγώ που τα έπαιρνα άδικα αν κμειχα κάνει σαλπιγγογραφια απλά ήμουν άτυχη κ δεν είχε φανεί τπτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΑΝΗ ΜΟΥ

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 1 ΠΡΟΣΠΆΘΕΙΆ ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΒΙΤΡΕΛ.  ΤΟΝ ΕΠΌΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΟΣΠΆΘΕΙΆ ΜΕ ΟΒΙΤΡΕΛ ΚΑΙ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΑΛΛΑ ΔΕΝΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ. ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΈΝΗ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΚΆΝΑΜΕ ΑΥΤΟ Τ ΜΗΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΑΛΛΑ ΔΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΓΤ ΔΕΝ ΉΜΟΥΝ ΈΤΟΙΜΗ Σ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ.  ΚΑΝΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕΡΠΑΦΑΡ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΒΙΤΡΕΛ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑ.  23 ΕΤΩΝ ΕΊΜΑΙ.  ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ 8000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...