Μετάβαση σε περιεχόμενο

«Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινάκια» ???


Mt3508

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Σε νοσοκομείο δημοσιο κάνεις πρακτικη εδω Στην αθηνα;; και εγω δημοσιο εξαρχής ηθελα..εχω ακούσει καλα λογια για το αρεταιειο και το αττικο!! 

@diana8 @Tzortzina123 καλημέρα κορίτσια για πείτε κ σε μένα την άσχετη...?? γιατί προτιμάτε δημόσιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου μην ανησυχείς εμενα με έλεγαν υπερβολική αλλά τι να έκανα αφού ποναγα αλλά όλα καλά!!!!

Κατάλαβα...Σε ευχαριστώ κ πάλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εγώ πόνεσα πολύ κορίτσι μου και τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά. Μην σε ανησυχεί αυτό. Ο γιατρός σου δεν ήταν μαζί σου; Σ' εμάς τα δίνουν γρήγορα τα αποτελέσματα. Υποθέτω ότι εξαρτάται από το κέντρο.

Όχι ήταν μία μαία του και μου κράταγε το χέρι...Σε ευχαριστω κορίτσι μου...Μου είπαν σε μια δύο ώρες θα είναι έτοιμα κ θα τα πάρει ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Μάλλον με τη σειρά μου αρρώστησα και εγώ. Χθες ξύπνησα τα χαράματα με πονοκέφαλο άρχισα να ανακατεύομαι. Μέχρι κ εμετό έκανα.... Σήμερα ξύπνησα με τον ίδιο πονοκέφαλο ευτυχώς ο μικρός φαίνεται να είναι εντελώς καλά! 

Τώρα είμαι μια εβδομάδα πριν την ωορρηξια αν είχε γίνει άλλη μέρα του κύκλου θα έφτιαχνα συμπτώματα στο μυαλό μου χαχαχα

@XritaΌταν έκανα σαλπιγκογραφια πόνεσα κ εγώ πολύ αλλά θυμάμαι κ πόναγε το υγρό εκείνη τη στιγμή μετά αν θυμάμαι καλά είχα για καμιά δύο μέρες μικρά πονακια.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

@diana8 @Tzortzina123 καλημέρα κορίτσια για πείτε κ σε μένα την άσχετη...?? γιατί προτιμάτε δημόσιο;

Καλημερα κοπελιτσα μ..εχω ακουσει οτι παρολο που ειναι δημόσιο εχει καλες συνθηκες..μια φιλη μου είχε γεννήσει στο αρεταιειο κ.μ.ειπε ειναι πεντακάθαρα πολυ καλο προσωπικό και ασχολούνται πολυ μαζι σου κ κυρίως στο θεμα θηλασμου..δεν μπορουσε να θηλασει και τν.εκαναν και θηλασε...η αδερφή μου είχε γεννησει σε ιδιωτικο και δεν ειχε καθόλου περιποιηση και κάποιες απο κει μεσα Ήταν και αγενεστατες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα... τι κανετε? Ρε εσεις σορυ για την αναλυση που ακολουθεί αλλα εχω μπερδευτεί.. οπως σας ειπα κυριακη μ ηρθε περίοδος.. δευτερα κοκκινο αιμα αλλα οχι τρομερη ροη, χθες παλι αιμα αλλα κ παλι εχω δει πολυ περισοτερο αιμα .. κ σμρ ροζ 4η μερα.. π εγω εχω περιοδο συνηθως 6 μερες σιγουρα... τυχαιο γεγονος του κύκλου? Κτ αλλο? Δεν ξερω τι ν πω...εν τω μεταξύ λπορω ν πω δευτερα τριτη οκ ειχα κανονικα κράμπες περιοδου αρκετα ανεκτές γτ συνηθως για ν ηρεμησω χρειαζομαι 2 ντεπον 2 ιμπουροφεν κ 2 μπουσκοπαν. Κ εγω χρειαστικα μονον2 ντεπον...κ οχι τπτ αλλο ειδα στν υπνο μ αποψε οτι καπως πιεσα τη θηλή μου κ αρχικά εβγαλε αιμα κ οπως λεει τ σκουπισα τ γεμισα γαλα με αίμα.  Χριστε μου νομιζω αρχιζα και τα χανω ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα σε όλες! Μάλλον με τη σειρά μου αρρώστησα και εγώ. Χθες ξύπνησα τα χαράματα με πονοκέφαλο άρχισα να ανακατεύομαι. Μέχρι κ εμετό έκανα.... Σήμερα ξύπνησα με τον ίδιο πονοκέφαλο ευτυχώς ο μικρός φαίνεται να είναι εντελώς καλά! 

Τώρα είμαι μια εβδομάδα πριν την ωορρηξια αν είχε γίνει άλλη μέρα του κύκλου θα έφτιαχνα συμπτώματα στο μυαλό μου χαχαχα

@XritaΌταν έκανα σαλπιγκογραφια πόνεσα κ εγώ πολύ αλλά θυμάμαι κ πόναγε το υγρό εκείνη τη στιγμή μετά αν θυμάμαι καλά είχα για καμιά δύο μέρες μικρά πονακια.... 

 

Περαστικά κορίτσι μου!!!Σε ευχαριστω για το μήνυμα...Περίμενα ότι δε θα πονέσω τόσο, αλλά δεν ήταν όπως το φανταζομουν... Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Περαστικά κορίτσι μου!!!Σε ευχαριστω για το μήνυμα...Περίμενα ότι δε θα πονέσω τόσο, αλλά δεν ήταν όπως το φανταζομουν... Καλημέρα!

Μην ξεχνάς ότιο καθε ανθρωπος αντιλαμβάνετε τον πονο διαφορετικα σε κτ π για μενα θα ουρλιαξω εσυ μπορει ν πεις ελα Μωρε παιχνιδακι κ τ αντίθετο...περιμενε τα αποτελεσματα κ μη βαζεις κακα στ νου σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Μην ξεχνάς ότιο καθε ανθρωπος αντιλαμβάνετε τον πονο διαφορετικα σε κτ π για μενα θα ουρλιαξω εσυ μπορει ν πεις ελα Μωρε παιχνιδακι κ τ αντίθετο...περιμενε τα αποτελεσματα κ μη βαζεις κακα στ νου σου

Έχεις απόλυτο δίκιο βρε κορίτσι...Περιμένω...Βασικά έχω φτάσει σε ένα σημείο που λέω πως ότι είναι να έχω θα το έχω κ ότι είναι να γίνει θα γίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrita είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο βρε κορίτσι...Περιμένω...Βασικά έχω φτάσει σε ένα σημείο που λέω πως ότι είναι να έχω θα το έχω κ ότι είναι να γίνει θα γίνει....

Οτι ειναι να γινει θα γινει κ εσυ απλα θα τ αντιμετωπισεις αναλογα απλα να σκεφτεσαι θετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Σε νοσοκομείο δημοσιο κάνεις πρακτικη εδω Στην αθηνα;; και εγω δημοσιο εξαρχής ηθελα..εχω ακούσει καλα λογια για το αρεταιειο και το αττικο!! 

οχι στην αθηνα !!! Στην τριπολη την κανω σε δημοσιο !!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@diana8 @Tzortzina123 καλημέρα κορίτσια για πείτε κ σε μένα την άσχετη...?? γιατί προτιμάτε δημόσιο;

Απο γνωστες μου που γεννησαν σε ιδιωτικο δεν ακουσα και τα καλυτερα ... εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα εαν γεννησω και σε δημοσιο με τον γιατρο που θελω και ξερω οτι ειναι καλος απο θεμα εμπιστοσυνης ειναι πρωτα ανθρωπος και μετα γιατρος !!! Τωρα σε ιδιωτικο μιας και ειμαι λιγο μακρια δεν πιστευω πως θε εχουμε τετοια σχεση που εχω εδω με αυτον τον γιατρο που εχω που ειναι κοντα μου ... πες οτι γινεται κατι .. δεν θελω να κανω να φτασω 2ωρες εκει.. θελω να ειμαι κοντα ... Αλλα εννοειται πως η καθε μια εχει διαφορετικη αποψη και διαφορετικη εμπειρια .. μπορει μια γυναικα να εμεινε ευχαριστημενη και αλλη οχι !!! Τι να το κανω το να εχω ενα μεγαλο δωματιο και καινουργιες κουρτινες εαν δε μου δινουν σημασια σε μενα κ τ μωρο ??? Προτιμω να ειμαι με 10 γυναικες στο δωματιο που λεει ο λογος αλλα να μου δινουν και λιγακι σημασια !!! Και να μην κανω τζαμπα καισαρικη χωρις Πραγματικο λογο εννοω.!! Οπως ειπα ειναι γνωμη μου !!! Τ βλεπω και στο δημοσιο εχουν πολυ καλυτερη περιποιηση απο τους γιατρους και το προσωπικο!! Βεβεια σιγουρα θα υπαρχουν και εξαιρεσεις παντου ειναι ετσι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/11/2019 at 10:59 ΜΜ, ο/η Ελενακι12 είπε:

Αγάπη μου σε παρακαλώ δεν θέλω να ακούω τέτοια τώρα βάλε λίγο τον εγωισμό σου να δουλέψει παραπάνω.... Κ προσπάθησε να καταφέρεις τον στόχο σου με όποιον τρόπο γίνεται.... Να είσαι αισιοδοξη και να δεις που όλα θα πάνε έτσι όπως τα θέλεις εσύ... Η Παναγίτσα είναι κοντά μας κ δεν μας αφήνει αυτό μην το ξεχνάς... Ήμαστε κ εμείς εδώ να σε στηρίζουμε κ να σου στέλνουμε θετική σκεψει κ φυσικά μπεμπεδοσκονη ??????να παλεύεις για ότι θέλεις στην ζωή σου μπορεί να αργούν λίγο αλλά θα γίνουν ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️εύχομαι όλα να γίνουν σύντομα κ να μας πεις τα ευχάριστα ήμαστε εδώ κ σε περιμένουμε ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Κορίτσι μου γλυκό, τι κάνεις; πώς είσαι;;; ❤️❤️❤️ σε υπερευχαριστώ για τα όμορφά σου λόγια, μακάρι να μπορούσα να κάνω όσα μου γράφετε όλες εδώ μέσα. Ο εγωισμός μου ταυτόχρονα με πατάει και με κάνει ηττοπαθή. Δυστυχώς, ανέκαθεν ήμουν απαισιόδοξη και τώρα άρχισαν όλα να με τρώνε και να με βγάζουν εκτός στόχου. Στείλτε μου πολλή πολλή μπεμπεδόσκονη και ελπίζω να αποκτήσω κι εγώ κάποτε μπεπούλη ή μπεμπούλα ❤️❤️ <3 ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2019 at 1:04 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσάκι μου πως είσαι σήμερα;;;

Γεια σου κορίτσι μου. Ψιλοχάθηκα για άλλη μια φορά. Προσπαθώ να ηρεμήσω, με έχει καταβάλει η μαυρίλα και ο φόβος. Εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2019 at 11:08 ΠΜ, ο/η Hope19 είπε:

@liza_pan93

@Natasha24

Κοριτσάκια μου καλημέρα. Μην απελπίζεστε. Μια συμβουλή από μια κοπέλα πού έχει περάσει πολλά. Έχω απελπιστει έχω αλλάξει γιατρούς έχω κλάψει. Κι ακόμα έτσι είμαι κ το παλεύω. Είμαι κι εγω περίπτωση με κάποια πρόβληματα και ορμονικά και με μια κλειστή σάλπιγγα και με μια μικρή οωθηκη λόγω χειρουργείου. Αυτή τη στιγμή περιμένω στο μαιευτήριο να κάνω το δεύτερο υπερηχογράφημα γιατί έκανα ενέσεις κ θα κάνω σπερματεγχυση και βλέπω γύρω μου παντού γέννες. Σκέφτομαι απαισιόδοξα δεν σας το κρύβω. Αλλά οφείλουμε να είμαστε δυνατές αλλιώς κάνουμε κακό και σε εμάς τις ίδιες αλλά και στη διαδικασία όλη. 

Νατασα μου , κορίτσι μου να σου πω κι όλας επειδή διάβασα για τις σάλπιγγες εγώ κάνω παρακολούθηση ενα τρίμηνο. Έχω κάνει δύο συνεχόμενους μήνες από την ανοιχτή πλευρά!! Δεν είναι απόλυτο ότι κανείς μια από τη μια μια από την άλλη. Οπότε μην απελπίζεσαι. 

Φιλάκια κοριτσάκια μου και υπομονή σε όλες μας που δεν μας ήρθαν τόσο εύκολα τα πράγματα! Θα τα καταφέρουμε..

@Αννια27 καλή αρχή κορίτσι μου . Πάμε δυνατά!!

Γεια σου κορίτσι μου. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!! ❤️❤️❤️❤️ Ευχαριστούμε για τα όμορφά σου λόγια ❤️❤️ μπράβο σου που είσαι δυνατή! εμενα με εχει τσακισει η απαισιοδοξία, σκέφτομαι να τα παρατήσω όλα, να φύγω, να εξαφανιστώ. Αχ τα λόγια καλά είναι, στην πράξη όμως; τι κάνουμε;;....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η liza_pan93 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!! ❤️❤️❤️❤️ Ευχαριστούμε για τα όμορφά σου λόγια ❤️❤️ μπράβο σου που είσαι δυνατή! εμενα με εχει τσακισει η απαισιοδοξία, σκέφτομαι να τα παρατήσω όλα, να φύγω, να εξαφανιστώ. Αχ τα λόγια καλά είναι, στην πράξη όμως; τι κάνουμε;;....

κορίτσι μου μην απελπιζεσαι. Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι κι εγω εχω πολλα προβληματα και αυτο το μηνα που προσπαθησα με ενεσεις γιατι εχω προβλημα και με την οωρρηξια και με τη σαλπιγγα επαθα υπερδιεγερση και ποναω ποσες μερες Και λεω ολα πια σε μενα; . Ωστοσο το παλευω αν και χανω ελπιδες και κλαιω και ολα αυτα. Ομως ταυτοχρονα λεω οχι εγω παιδι θα κανω ο κοσμος να χαλασει και θα κανω τα παντα!   Αστα! Σε καταλαβαινω απολυτα.

Παρε το χρονο σου , ηρεμησε και θα δεις οτι σε λιγο καιρο θα εχεις πισμωσει όπως κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2019 at 12:31 ΠΜ, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσι μου γλυκό αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι παλεύεις και δεν το αφήνεις να κερδίσει όλο αυτό το μαύρο..θέλει πολύ δύναμη και την έχεις να το ξέρεις ακόμα και όταν αμφισβητείς τον εαυτό σου..όλες έχουμε περάσει τέτοιες φάσεις αγάπη μου και ξέρουμε πως είναι να μη θες να δεις και να μιλήσεις σε κανέναν..το θέμα είναι να ξανασηκωθεις και να ξαναπροσπαθήσεις και πιστεύω πολύ σε σένα..όσο για το ουράνιο τοξο που λέει η φίλη μου η Αννια η σοφή έχει τόσο δίκιο..εγώ πριν δύο μήνες που είχα την αποβολή δεν πίστευα ότι θα έρθει η μέρα που θα χαμογελάω και θα έχω όντως αυτό το ουράνιο τόξο μέσα στην κοιλίτσα..θα έρθει και για σένα και θα δεις που θα χαμογελάσεις ξανά και θα μιλήσεις ξανά και θα βγεις από τη μαυρίλα σου..μπράβο σου που το αντιμετωπίζεις να είσαι περήφανη για σένα..εμείς είμαστε εδώ ότι χρειαστείς..<3

Γλυκούλα μου με συγκίνησες, στ αλήθεια ? Εύχομαι να επάνε όλα υπέροχα!!! ❤️? ❤️?

Δυστυχώς, νομίζω πως με έχει κερδίσει το "μαύρο"..η απαισιοδοξία και ο φόβος. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας, πάρα πάρα πολύ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

κορίτσι μου μην απελπιζεσαι. Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι κι εγω εχω πολλα προβληματα και αυτο το μηνα που προσπαθησα με ενεσεις γιατι εχω προβλημα και με την οωρρηξια και με τη σαλπιγγα επαθα υπερδιεγερση και ποναω ποσες μερες Και λεω ολα πια σε μενα; . Ωστοσο το παλευω αν και χανω ελπιδες και κλαιω και ολα αυτα. Ομως ταυτοχρονα λεω οχι εγω παιδι θα κανω ο κοσμος να χαλασει και θα κανω τα παντα!   Αστα! Σε καταλαβαινω απολυτα.

Παρε το χρονο σου , ηρεμησε και θα δεις οτι σε λιγο καιρο θα εχεις πισμωσει όπως κι εγώ!

Καταλαβαίνω, πολύ ζόρι ο πόνος, σε ακινητοποιεί :( κι εγώ ακόμη με την κύστη που έβγαλα παιδεύομαι και με τραβάει. Ταυτόχρονα, βρέθηκε στην μαγνητική και μία ακόμη στην δεξιά πλευρά, αλλά είναι δερμοειδής. Προσωπικά, φοβάμαι να ξαναπιστέψω. Πάντα έχω κάτι μέσα μου που με τρώει και, κάθε φορά που οι ελπίδες μου καταλήγουν..φρούδες, μου λεει "καλά να πάθεις". Μακάρι να αποκτήσω το πείσμα σου! Μου έπεσαν πολλά, σε πολλούς τομείς και αποδιοργανώθηκα. Καλά μού λέτε, θα κάνω την σαλπιγγογραφία μου την Παρασκευή και θα τα αφήσω για λίγο όλα, να ηρεμήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Καταλαβαίνω, πολύ ζόρι ο πόνος, σε ακινητοποιεί :( κι εγώ ακόμη με την κύστη που έβγαλα παιδεύομαι και με τραβάει. Ταυτόχρονα, βρέθηκε στην μαγνητική και μία ακόμη στην δεξιά πλευρά, αλλά είναι δερμοειδής. Προσωπικά, φοβάμαι να ξαναπιστέψω. Πάντα έχω κάτι μέσα μου που με τρώει και, κάθε φορά που οι ελπίδες μου καταλήγουν..φρούδες, μου λεει "καλά να πάθεις". Μακάρι να αποκτήσω το πείσμα σου! Μου έπεσαν πολλά, σε πολλούς τομείς και αποδιοργανώθηκα. Καλά μού λέτε, θα κάνω την σαλπιγγογραφία μου την Παρασκευή και θα τα αφήσω για λίγο όλα, να ηρεμήσω

Κι εγω ειχα δερμοειδης κυστη. Αυτο ηταν το χειρουργειο που εκανα στην οωθηκη. Βλακας γιατρος , αλλη ιστορια και αυτη. Κανε τη σαλπιγγογραφια και παρε το χρονο σου να ημερησεις κοριτσι μου. Καλυτερα για μενα απευθυνσου σε γυναικολογο αναπαραγωγης.Δεν ξερω αν το εχεις ψαξει.Νομιζω εχεις πει οτι εχεις αλλαξει πολλους γιατρους.

Κι εγω αλλαξα γιατρους που με απογοητευαν ο ενας μετα τον αλλο και τελικα ψαχτηκα με γυναικολογο που ειδικευεται στην υπογονιμοτητα. Για αυτο στο λεω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Γλυκούλα μου με συγκίνησες, στ αλήθεια ? Εύχομαι να επάνε όλα υπέροχα!!! ❤️? ❤️?

Δυστυχώς, νομίζω πως με έχει κερδίσει το "μαύρο"..η απαισιοδοξία και ο φόβος. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας, πάρα πάρα πολύ!!!

 

Κοριτσάρα μου σαφηνω να είσαι όσο απαισιόδοξη θέλεις επίσης όλες έχουμε δικαίωμα στη μαυρίλα και στην όχι καλή φάση δεν χρειάζεται να απολογησε ούτε να νιώθεις τύψεις ούτε ότι κάνεις κάτι λάθος..γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κάνεις φοκους στον εαυτό σου και να λύσεις οτιδήποτε σε προβληματίζει να κάνεις την ωραία σου ενδοσκόπηση και σιγά σιγά να "αναρρώσεις" από όλο αυτό..όπως λέγαμε και με τη @Dimitra91ειναι τόσο εύκολο να χαθείς μέσα σε όλη αυτή τη διαδικασία και να χάσεις τον εαυτό σου και τις ισορροπίες σου..κάνε ένα βήμα πίσω έτσι ώστε μετά να πας πολλά μπροστά..ένα πράγμα δεν θέλω να φοβάσαι..μην φοβάσαι αγαπημένη μου όλα είναι μαθήματα σαυτη τη ζωή..βρες τον τσαμπουκα μέσα σου και αντέδρασε σε όλα..δεν σε ξέρω αλλά για κάποιο λόγο πιστεύω σε σένα και μου βγάζεις ότι περνάς δύσκολα αλλά θα σηκωθείς..καμιά φορά η λύση είναι μπροστά στα μάτια μας αλλά όλη αυτή η μαυρίλα δεν μας αφήνει να την δούμε..έχω υπάρξει στη θέση σου..μιλά με άτομα που εμπιστεύεσαι και σε δέχονται όπως είσαι και βγαλτα όλα από μέσα σου..επίσης εμένα με βοηθάει να τα γράφω όλα...ότι θες είπαμε εδώ είμαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κι εγω ειχα δερμοειδης κυστη. Αυτο ηταν το χειρουργειο που εκανα στην οωθηκη. Βλακας γιατρος , αλλη ιστορια και αυτη. Κανε τη σαλπιγγογραφια και παρε το χρονο σου να ημερησεις κοριτσι μου. Καλυτερα για μενα απευθυνσου σε γυναικολογο αναπαραγωγης.Δεν ξερω αν το εχεις ψαξει.Νομιζω εχεις πει οτι εχεις αλλαξει πολλους γιατρους.

Κι εγω αλλαξα γιατρους που με απογοητευαν ο ενας μετα τον αλλο και τελικα ψαχτηκα με γυναικολογο που ειδικευεται στην υπογονιμοτητα. Για αυτο στο λεω. 

Σοβαρά;; κι εμένα μου ειπε πως, αν αρχίσει να μεγαλώνει, θα την αφαιρεσουμε. Πόσο λυπάμαι κορίτσι μου γι αυτο που περασες.... Αχ ισχύει, απευθυνθηκα σε πολλούς. Ο τελευταίος ηταν αναπαραγωγής και "κορυφαίος" συμφωνα με πολλές, αλλά κι εγω απογοητεύτηκα, κοιτούσε μόνο τα λεφτά. Δεν ενημέρωσε καν για την θρομβοφιλία που φαινόταν ότι είχα, έπαιρνα και αντισυλληπτικά (παλι καλά που δεν έπαθα τίποτα). Χωρίς κανέναν προγενετικό έλεγχο, μου έδωσε κλομιφαίνη..και τρελάθηκα, και μου έφερα τα πανω κατω στα ορμονικα (μιλάμε για φουλ ειδικη περίπτωση, σκέψου πως μονο με πρόκληση έχω περίοδο). Στην τωρινή,  μού άρεσε που από το πρώτο ραντεβού με έβαλε στο ψητό και μου έδωσε ένα σωρό εξετάσεις (το προτιμώ). Το κακό είναι πως μένω σε μικρή πόλη και πραγματικά πρέπει να εξαντλήσω τα περιθώρια για να πάω σε ειδικό γιατρό, δεν είναι ευκολη η μετακινηση. Και ο προηγούμενος γιατρός μου ήταν στην Καβάλα, με είχε φάει το πηγαινε-έλα με το λεωφορείο (μένω Δράμα). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσάρα μου σαφηνω να είσαι όσο απαισιόδοξη θέλεις επίσης όλες έχουμε δικαίωμα στη μαυρίλα και στην όχι καλή φάση δεν χρειάζεται να απολογησε ούτε να νιώθεις τύψεις ούτε ότι κάνεις κάτι λάθος..γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κάνεις φοκους στον εαυτό σου και να λύσεις οτιδήποτε σε προβληματίζει να κάνεις την ωραία σου ενδοσκόπηση και σιγά σιγά να "αναρρώσεις" από όλο αυτό..όπως λέγαμε και με τη @Dimitra91ειναι τόσο εύκολο να χαθείς μέσα σε όλη αυτή τη διαδικασία και να χάσεις τον εαυτό σου και τις ισορροπίες σου..κάνε ένα βήμα πίσω έτσι ώστε μετά να πας πολλά μπροστά..ένα πράγμα δεν θέλω να φοβάσαι..μην φοβάσαι αγαπημένη μου όλα είναι μαθήματα σαυτη τη ζωή..βρες τον τσαμπουκα μέσα σου και αντέδρασε σε όλα..δεν σε ξέρω αλλά για κάποιο λόγο πιστεύω σε σένα και μου βγάζεις ότι περνάς δύσκολα αλλά θα σηκωθείς..καμιά φορά η λύση είναι μπροστά στα μάτια μας αλλά όλη αυτή η μαυρίλα δεν μας αφήνει να την δούμε..έχω υπάρξει στη θέση σου..μιλά με άτομα που εμπιστεύεσαι και σε δέχονται όπως είσαι και βγαλτα όλα από μέσα σου..επίσης εμένα με βοηθάει να τα γράφω όλα...ότι θες είπαμε εδώ είμαστε..

Σ'αυτό πόσο δίκιο έχεις...έκανα πέρα τον εαυτό μου και έβαλα όλα τα υπόλοιπα (και κάποια άκυρα) μπροστά. Η αλήθεια είναι πως έχω όλο αυτό το "μαυρο", ανέκαθεν, αλλά το είχα καταπολεμήσει πριν κάποιον καιρό. Και τώρα, τού άνοιξα ορθάνοιχτα την πόρτα στη ζωή μου και θρονιάστηκε για τα καλά. Επέστρεψε ακόμη πιο βαρύ. Και πάντα έλεγα πως εγώ φταίω, δεν είμαι αρκετά δυνατή να το παλέψω, μέχρι που κατάλαβα ότι είναι ο ίδιος μου ο εαυτός και όχι τα άσχημα που γίνονται ή οι γύρω μου που με πληγώνουν. Είναι ακόμη πιο δύσκολο. Πέφτω να κοιμηθώ και ξέρω πως μέσα στη νύχτα θα τρελαθώ, και μετά θα φοβηθώ γιατί θα με πνίξουν οι σκέψεις, και κάθε μέρα είμαι έτσι. Πρέπει να αφήσω χώρο για να μπουν οι δικοί μου άνθρωποι και να χαλαρώσω (άλλο κακό κι αυτό..όταν δεν είμαι καλά, εξαφανίζομαι, δεν απαντάω σε τηλέφωνα, τίποτα). Μακρηγόρησα και πάλι και σας μαύρισα κι εσας κορίτσια. Ευχαριστώ και πάλι πάρα πάρα πολύ ❤️ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@lactaki επειδή είδα το μνμ σου στο άλλο θέμα με τη σπερματέγχυση, το μητέρα είναι ιδιωτικό κ μάλιστα από τα ακριβά... απλά η διαδικασία της σπερματέγχυσης πραγματικά δεν είναι κάτι οπότε πόσο να χρεώσουν! Τα 500 που έχουν αναφερθεί συνήθως περιλαμβάνουν κ φάρμακα ήπιας διέγερσης που έχω ακούσει ότι είναι περίπου στα 300... αλλιώς αν πας χωρίς τπτ δεν έχει τόσο μεγάλο κόστος...

κορίτσια μου,

αγαπημένη μου Τοκυο ,   @LOULOUdaki! πήγα σήμερα στο γιατρό μου στο νοσοκομείο.. μου έχει κάνει το κλικ βρε παιδι μου αυτός ο ανθρωπος/ ο μόνος λόγος που πήγα έξω ήταν επειδή ήταν στο νοσοκομείο κ έχει πολύ δουλειά.. τεσπά, ξανα γυρισα. είδε όλες μας τις εξετάσεις, κ μ πρότεινε να σταματήσω τα πάντα ότι χάπια παίρνω... προλακτίνη, προγεστερόνη δλδ.. να ηρεμήσω πάνω απ όλα ..με λίγα λόγια μου τα ψαλλε.. χαχαα.. μ πε οτι όταν αγχωνόμαστε βγάζουμε μια ουσία κ μπλοκάρουμε το σύστημα εκεί κάτω.. άντε να το ελέγξεις τώρα αλλά με ταρακούνησε λίγο ομολογώ...

επίσης είπε στον άντρα μου πως ειναι οκ το σπερμοδιάγραμμα αλλά μπορούμε να το κάνουμε κ άλλο καλύτερο κ θα παίρνει για 2 μηνες τις profertil (70 ευρω παρεπιπτόντως χαχαα) 

AAA sxetikα με τη σπερματέγχυση ήταν κάθετος προς το παρον.// δεν υπάρχει λόγος κ αν το χρειαστεί κάποια στιγμή καλύτερα Αθήνα/ δε ξανα κάνει μ πε εκείνος γιατί απ οτι καταλαβα θέλει πολύ καλη επεξεργασία κ δε την έχει απο τα μικροβιολογικά

την Τρίτη 12η μέρα του κύκλου θα πάω για υπέρηχο να δει τί γινεται γιατί όταν του είπα οτι βλέπαμε ωάρια ακόμα κ 22χιλ κατάλαβα πως δε του άρεσε κ πολύ.. γιατί μπορεί να μη είναι καλά αν μεγαλώνουν κ σπάνε σ αυτό το μέγεθος.. θα κάνουμε κ άλλες εξετάσεις μετά απ΄αυτό για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο. ο σύζυγος ξανά σπερμοδιαγραμμα μετά τις βιταμίνες κ εμένα μ πε κάτι για κολπικό δείγμα δε το πολύ κατάλαβα τι θα ΠΆΡΕΙ ακριβως κ τί εξέταση είναι αυτη.... αυτά τα νέα μου σας κούρασα χαχα... αλλά νιώθω ξανά αισιόδοξη κ σιγουριά μ αυτό τον άνθρωπο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η liza_pan93 είπε:

Σοβαρά;; κι εμένα μου ειπε πως, αν αρχίσει να μεγαλώνει, θα την αφαιρεσουμε. Πόσο λυπάμαι κορίτσι μου γι αυτο που περασες.... Αχ ισχύει, απευθυνθηκα σε πολλούς. Ο τελευταίος ηταν αναπαραγωγής και "κορυφαίος" συμφωνα με πολλές, αλλά κι εγω απογοητεύτηκα, κοιτούσε μόνο τα λεφτά. Δεν ενημέρωσε καν για την θρομβοφιλία που φαινόταν ότι είχα, έπαιρνα και αντισυλληπτικά (παλι καλά που δεν έπαθα τίποτα). Χωρίς κανέναν προγενετικό έλεγχο, μου έδωσε κλομιφαίνη..και τρελάθηκα, και μου έφερα τα πανω κατω στα ορμονικα (μιλάμε για φουλ ειδικη περίπτωση, σκέψου πως μονο με πρόκληση έχω περίοδο). Στην τωρινή,  μού άρεσε που από το πρώτο ραντεβού με έβαλε στο ψητό και μου έδωσε ένα σωρό εξετάσεις (το προτιμώ). Το κακό είναι πως μένω σε μικρή πόλη και πραγματικά πρέπει να εξαντλήσω τα περιθώρια για να πάω σε ειδικό γιατρό, δεν είναι ευκολη η μετακινηση. Και ο προηγούμενος γιατρός μου ήταν στην Καβάλα, με είχε φάει το πηγαινε-έλα με το λεωφορείο (μένω Δράμα). 

Ωχ καταλαβα. Δυσκολο με τις μετακινησεις. Αυτο που η τωρινη γιατρος σε ξεψαχνιζει ειναι πολυ καλο. Την κλομιφαινη την εχουν λιγο καραμελα οι γιατροι εχω καταλαβει. Αλλα ειδικα που δεν σου εδωσε και εξετασει πριν, ανεπιτρεπτο. Μην ανησυχεις εγω πιστευω πως πρεπει να τα βαλεις ολα σε μια σειρα τωρα  με τη γιατρο που σου εκανε ενα καλο κλικ κι ολα θα πανε καλα. Επισης αν τελικα κανει λαπαροσκοπηση για την κυστη ειναι μια καλη ευκαιρια να δεις και τι γινεται μεσα στην κοιλια σου. Αλλοι γιατροι προτεινουν λαπαροσκοπηση διερευνητικα. Σκεψου το θετικα!! Ολα καλα θα πανε!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κορίτσια μου,

αγαπημένη μου Τοκυο ,   @LOULOUdaki! πήγα σήμερα στο γιατρό μου στο νοσοκομείο.. μου έχει κάνει το κλικ βρε παιδι μου αυτός ο ανθρωπος/ ο μόνος λόγος που πήγα έξω ήταν επειδή ήταν στο νοσοκομείο κ έχει πολύ δουλειά.. τεσπά, ξανα γυρισα. είδε όλες μας τις εξετάσεις, κ μ πρότεινε να σταματήσω τα πάντα ότι χάπια παίρνω... προλακτίνη, προγεστερόνη δλδ.. να ηρεμήσω πάνω απ όλα ..με λίγα λόγια μου τα ψαλλε.. χαχαα.. μ πε οτι όταν αγχωνόμαστε βγάζουμε μια ουσία κ μπλοκάρουμε το σύστημα εκεί κάτω.. άντε να το ελέγξεις τώρα αλλά με ταρακούνησε λίγο ομολογώ...

επίσης είπε στον άντρα μου πως ειναι οκ το σπερμοδιάγραμμα αλλά μπορούμε να το κάνουμε κ άλλο καλύτερο κ θα παίρνει για 2 μηνες τις profertil (70 ευρω παρεπιπτόντως χαχαα) 

AAA sxetikα με τη σπερματέγχυση ήταν κάθετος προς το παρον.// δεν υπάρχει λόγος κ αν το χρειαστεί κάποια στιγμή καλύτερα Αθήνα/ δε ξανα κάνει μ πε εκείνος γιατί απ οτι καταλαβα θέλει πολύ καλη επεξεργασία κ δε την έχει απο τα μικροβιολογικά

την Τρίτη 12η μέρα του κύκλου θα πάω για υπέρηχο να δει τί γινεται γιατί όταν του είπα οτι βλέπαμε ωάρια ακόμα κ 22χιλ κατάλαβα πως δε του άρεσε κ πολύ.. γιατί μπορεί να μη είναι καλά αν μεγαλώνουν κ σπάνε σ αυτό το μέγεθος.. θα κάνουμε κ άλλες εξετάσεις μετά απ΄αυτό για να αποκλείσουμε κάθε ενδεχόμενο. ο σύζυγος ξανά σπερμοδιαγραμμα μετά τις βιταμίνες κ εμένα μ πε κάτι για κολπικό δείγμα δε το πολύ κατάλαβα τι θα ΠΆΡΕΙ ακριβως κ τί εξέταση είναι αυτη.... αυτά τα νέα μου σας κούρασα χαχα... αλλά νιώθω ξανά αισιόδοξη κ σιγουριά μ αυτό τον άνθρωπο..

 

Μπράβο μπράβο αγαπακι σημασία έχει να νιώθεις σίγουρη με τον γιατρό σου και πάνω απ'όλα χαλαρή και ήρεμη !!! Τέλος το ανχος κοριτσιααααα δεν βοηθάει πουθενά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...