Μετάβαση σε περιεχόμενο

«Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινάκια» ???


Mt3508

Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Γλυκούλα μουυ καλά γύρισα απ’τη δουλειά και ξάπλωσα γιατί ζαλίζομουν λίγο, αύριο περιμένω κανονικά θα δούμε ❤️❤️ Μπορεί και να ρθει μπορεί κ όχι ποιος ξέρει! Εσύ πώς είσαι; ?

Κοπελαρα μ καλως σας βρήκα να εισαι καλα..♡♡ απο το στομα σου και στ θεού τ αυτι..ευχομαι και σε σενα ολοψυχα και σε εσενα θετικο τεστακι κοπελα μ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορισαρες..καλησπερα πως ειστε;;; εγω Τωρα γυρναω απο τν δουλεια κοριτσια μ...Τωρα το απόγεμα κορίτσια πηγα τουαλέτα και ειδα κατι άσπρα παχυρευστα υγρα αοσμα..οχι πολλα ομως λιγα..τι να ναι κοριτσια; ωορηξια πάντως δεεεεν είχα πριν 2 μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κορισαρες..καλησπερα πως ειστε;;; εγω Τωρα γυρναω απο τν δουλεια κοριτσια μ...Τωρα το απόγεμα κορίτσια πηγα τουαλέτα και ειδα κατι άσπρα παχυρευστα υγρα αοσμα..οχι πολλα ομως λιγα..τι να ναι κοριτσια; ωορηξια πάντως δεεεεν είχα πριν 2 μερες!!!

Και εγώ βλέπω σε κάποιους κύκλους, μου έχει πει ο γυναικολόγος ότι σχετίζεται με τις ορμόνες.Αν δεν έχεις φαγούρα μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrita είπε:

Και εγώ βλέπω σε κάποιους κύκλους, μου έχει πει ο γυναικολόγος ότι σχετίζεται με τις ορμόνες.Αν δεν έχεις φαγούρα μην αγχώνεσαι!

Οχι κοπελα μ δεν εχω καθόλου φαγούρα απλώς ειχα βγάλει τν ωορηξια οκ..αλλα ειδα.και Τωρα. Και τ αισθανθηκα οτι κυλησε..κ παραξενευτηκα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Οχι κοπελα μ δεν εχω καθόλου φαγούρα απλώς ειχα βγάλει τν ωορηξια οκ..αλλα ειδα.και Τωρα. Και τ αισθανθηκα οτι κυλησε..κ παραξενευτηκα.. 

Μετά την ωορρηξια έχω κ εγώ λίγα λευκά κάποιες φορές!Δεν είναι κάτι...Κάποιες κοπέλες λένε ότι έχουν μετά την ωορρηξια λευκά μέχρι την περίοδο που τελικά δεν έρχεται γιατί μένουν έγκυες!!!Ελπίζω να είσαι σε αυτήν την περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrita είπε:

Μετά την ωορρηξια έχω κ εγώ λίγα λευκά κάποιες φορές!Δεν είναι κάτι...Κάποιες κοπέλες λένε ότι έχουν μετά την ωορρηξια λευκά μέχρι την περίοδο που τελικά δεν έρχεται γιατί μένουν έγκυες!!!Ελπίζω να είσαι σε αυτήν την περίπτωση!

Μακαρι κοριτσι μου να μαι σε αυτήν τν.περιπτωση..θα μαθω την αλλη τρίτη θα κανω το τεστ προωρης ανιχνευσης μ ειπαν οτι είναι αποτελεσματικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Μακαρι κοριτσι μου να μαι σε αυτήν τν.περιπτωση..θα μαθω την αλλη τρίτη θα κανω το τεστ προωρης ανιχνευσης μ ειπαν οτι είναι αποτελεσματικά!!!

Αν θες τη γνώμη μου μη βιαστείς.Σε πολλές κοπέλες δε δείχνει.Τουλαχιστον κάντο 1-3 μέρες πριν την περίοδο όχι νωρίτερα...Εδώ η χοριακη δεν ανιχνεύει πάντα νωρίς πόσο μάλλον τα τεστ!Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου! Αυτή η εβδομάδα του μήνα που περιμένω να μην έρθει η ακατανόμαστη είμαι να σκάσω! Κάθε μήνα η ίδια ιστορία! Δεν μπορείτε να σκεφτείτε ποσά πράγματα κανόνισα για να με κρατούν απασχολημένη και να περνάνε οι ημέρες μου!

Και όμως δεν μπορεί να βγει από το μυαλό μου αυτή η σκέψη ούτε στιγμή! Γι’αυτο νομίζω με πέρνει αποκάτω τόσο πολύ όταν έρχεται και την επόμενη είμαι καλύτερα!

Εσεις πως αντιμετωπίζετε αυτές τις ημέρες; Έχουμε κανένα μυστικό; ?

Κ εγώ προσπαθώ να μη το σκεφτομαι αλλά σαν έμμονη ιδέα είναι....Εμένα με παίρνει απο κατω πάνω από δύο μέρες μετά την περίοδο...Καλά για πριν δεν το συζητώ...Νομίζω μόνο με τη δουλειά ξεχνιέμαι...Εργασιοθεραπεια!!!!Δοκίμασε το...Δουλεύω κάποιες φορές λίγο παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Κ εγώ προσπαθώ να μη το σκεφτομαι αλλά σαν έμμονη ιδέα είναι....Εμένα με παίρνει απο κατω πάνω από δύο μέρες μετά την περίοδο...Καλά για πριν δεν το συζητώ...Νομίζω μόνο με τη δουλειά ξεχνιέμαι...Εργασιοθεραπεια!!!!Δοκίμασε το...Δουλεύω κάποιες φορές λίγο παραπάνω...

Αυτό προσπαθώ να κάνω και με το παραπάνω ! Αλλά βρε κοριτσια μόνο εσείς μπορείτε να καταλάβετε πως νιώθω αυτές τις ημέρες της αναμονής.. δεν το έχω συζητήσει με κανένα άλλο γιατί δεν θέλω να με ρωτάνε κάθε μήνα εάν είμαι έγκυος και εκτός του ότι δεν είμαι να πρέπει να μπαίνω στην άβολη θέση να δίνω δικαιολογίες.. επίσης δεν θέλω να το συζητώ με τον αντρουλι μου γιατί το θέλει τόσο πολύ που πραγματικά πιο πολύ στεναχωριέται αυτός κάθε μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κορισαρες..καλησπερα πως ειστε;;; εγω Τωρα γυρναω απο τν δουλεια κοριτσια μ...Τωρα το απόγεμα κορίτσια πηγα τουαλέτα και ειδα κατι άσπρα παχυρευστα υγρα αοσμα..οχι πολλα ομως λιγα..τι να ναι κοριτσια; ωορηξια πάντως δεεεεν είχα πριν 2 μερες!!!

Κοριτσι μου και εγω τα εχω νομιζω δεν ειναι κατι ανησυχιτικο .. αποτι ξερω απλα δεν πρεπει να εχεις φαγουρα !!

πως εισαι κοριτσι μου ??? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσι μου και εγω τα εχω νομιζω δεν ειναι κατι ανησυχιτικο .. αποτι ξερω απλα δεν πρεπει να εχεις φαγουρα !!

πως εισαι κοριτσι μου ??? ??

Καλημέρα κοπελιτσα μ!! Ξεράθηκα χθές το βράδυ ειχα σχολασει κιολας αργά κ ασε..? καλα ειμαι κοριτσάρα μ..εσυ πώς εισαι;;? .εγω ξέρεις Τωρα με καθε τι Που βλεπω οτι βγαζω νομίζω ότι ειναι σύμπτωμα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλημέρα κοπελιτσα μ!! Ξεράθηκα χθές το βράδυ ειχα σχολασει κιολας αργά κ ασε..? καλα ειμαι κοριτσάρα μ..εσυ πώς εισαι;;? .εγω ξέρεις Τωρα με καθε τι Που βλεπω οτι βγαζω νομίζω ότι ειναι σύμπτωμα ????

Καλημερααα κοριτσι μου καλα ειμαι και εγω προς τ παρων τπτ δε εχω δει υπομονη λιγο ακομααα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Καλημερααα κοριτσι μου καλα ειμαι και εγω προς τ παρων τπτ δε εχω δει υπομονη λιγο ακομααα?

Το στηθος μού τ νιώθω πρησμενο..και φοβαμαι μν μ κατεβούν αγαπη μ! Ασε..αλλα μονο οταν το πιανω με ποναει λιιιιγο!!! Λιγο μας έμεινε κοριτσι μμμμ!!! Αντεεε να δουμε...

Στο μεταξύ κουβέντα να γίνεται..εσυ προτιμας τα δημοσια η τα ιδιωτικα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια.

Εγω δεν έγραψα αυτές τις μέρες γιατί δεν ήμουν καλά. Σήμερα είμαι κάπως καλύτερα.

Εγω κοριτσια πηγα για το δευτερο υπερηχο την Παρασκευη να δουμε την οωρρηξια μετα απο τις ενεσεις που σταματησα την Τεταρτη. Τον προηγούμενο υπέρηχο τον ειχα κανει Τεταρτη και είχε φανεί ήδη ότι αντέδρασε υπερβολικά η οωθήκη η δεξιά.

Είχε γίνει ήδη η οωρρηξια στο ένα απο τα τρια ωαρια. Μαλλον την Πεμπτη γιατι ποναγα και ειχα και παρα πολλα υγρα.

Μου ειπε Παρασκευη Σαββατο Κυριακη επαφες. Ειχα αλλα 2 ωριμα.

Ομως κοριτσια επειδη η αριστερη οωθηκη μου που ειναι χειρουργημενη δεν αντεδρασε και πολυ και εκανε μονο ενα ωριμο ωαριο, η δεξια αντεδρασε υπερβολικα. Επαθε υπερδιεγερση. Ειχε παρα πολλα μικρα ανωριμα εκτος απο τα 3 μεγαλα και διογκωθηκε το μεγεθος.

Ποναγα αρκετα δεξια αυτες τις μερες και περασα λιγο δυσκολα.

Παιρνω ενα χαπι και ειμαι καλυτερα τωρα. Πιστευω προς το τελος της βδομαδας θα συνελθω εντελώς. Μου είπε ξεκουραση και οχι σκυψιματα,βαρη κλπ γτ πρεπει να ηρεμησει το συστημα  γιατι αν μεινω εγκυος σε αυτο το κυκλο πυροδοτουνται τα συμπτωματα.

Τη Δευτερα ειδα ελάχιστα ροζ υγρα και πηρα εντρομη το γιατρο γιατι δεν γινοταν να ειχα οωρρηξια και περιοδο μαζι, ειχα και κατι κραμπες χαμηλα. ΜΟυ ειπε ειναι απο την οωρρηξια να μην ανησυχω. Μπορει να τα ξανα δω και  να μην ανησυχησω.  Τωρα εχω που και που υγρά λίγο πιο μπεζ θα τα έλεγα όχι ροζ.Εχω και πονακια χαμηλα απο χθες εκτος απο το τραβηγμα που νοιωθω δεξια. Αλλά πηρα και  φαρμακα οπότε θα δείξει. 

Επισης η μητρα μου ηταν πολυ καλά και το ενδομητριο τοσο καλο σε παχος που δεν μου εδωσε καν προγεστερονη οπως καθε μηνα για να υποστηριξουμε την ωχρινικη φαση.  

 

@Αννια27  Αναμένω περίοδο τελικά μέχρι τις15/12. Ελπίζω μετά από όλη αυτή την ταλαιπωρία να μην τη δω!

Δεν προλαβα να σας διαβασω. Θα σας διαβασω τωρα. Συγγνωμη για το τεραστιο κειμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πόνεσα πολύ στη σαλπιγγογραφια πριν μου ρίξουν το υγρό κ όταν έριξαν το υγρό πόνεσα πιο πολύ από κράμπες περιόδου.Ειχα πάρει κ μπουσκοπαν δύο ώρες πριν...Τα αποτελέσματα δεν τα έχω ακόμα...Να ανησυχήσω ότι επειδή πόνεσα κάτι δεν ήταν καλά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια πόνεσα πολύ στη σαλπιγγογραφια πριν μου ρίξουν το υγρό κ όταν έριξαν το υγρό πόνεσα πιο πολύ από κράμπες περιόδου.Ειχα πάρει κ μπουσκοπαν δύο ώρες πριν...Τα αποτελέσματα δεν τα έχω ακόμα...Να ανησυχήσω ότι επειδή πόνεσα κάτι δεν ήταν καλά;;;

Εμενα οταν εκανα την σαλπιγγογραφια και πονεσα υπερβολικα ,ειδαν οτι δεν περνα το υγρο απο τη μια σαλπιγγα μου το ειπε κατευθειαν όμως ο ακτινολογος. Νομιζω κατι θα σου ελεγε αν κατι δεν πηγαινε καλα. Μην ανησυχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια πόνεσα πολύ στη σαλπιγγογραφια πριν μου ρίξουν το υγρό κ όταν έριξαν το υγρό πόνεσα πιο πολύ από κράμπες περιόδου.Ειχα πάρει κ μπουσκοπαν δύο ώρες πριν...Τα αποτελέσματα δεν τα έχω ακόμα...Να ανησυχήσω ότι επειδή πόνεσα κάτι δεν ήταν καλά;;;

Κορίτσι μου μην ανησυχείς πόνεσα τόσο πολύ όταν τον έκανα αλλά βγήκε πεντακάθαρη :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Το στηθος μού τ νιώθω πρησμενο..και φοβαμαι μν μ κατεβούν αγαπη μ! Ασε..αλλα μονο οταν το πιανω με ποναει λιιιιγο!!! Λιγο μας έμεινε κοριτσι μμμμ!!! Αντεεε να δουμε...

Στο μεταξύ κουβέντα να γίνεται..εσυ προτιμας τα δημοσια η τα ιδιωτικα;;

Λιγο εμεινε ακομα οτι μπορουσαμε καναμε!!! Τωρα αναμονη :) 

επειδη κανω πρακτικη σε νοσοκομειο σε δημοσιο Νομιζω πως για μενα προσωπικα πιστευω καλυτερα δημοσιο !!! Τωρα η καθε μια εχει διαφορετικη αποψη !!! Εσυ κοριτσι μου ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Εμενα οταν εκανα την σαλπιγγογραφια και πονεσα υπερβολικα ,ειδαν οτι δεν περνα το υγρο απο τη μια σαλπιγγα μου το ειπε κατευθειαν όμως ο ακτινολογος. Νομιζω κατι θα σου ελεγε αν κατι δεν πηγαινε καλα. Μην ανησυχεις..

Την έκανα στο Ιασώ.Δε μου μίλησε ο ακτινολόγος.Μετα ρωτησα τη μαία του γιατρου αν φάνηκε κάτι κ λέει πως ο γιατρός πρέπει να τις δει....?Σε ευχαριστω πολύ πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου μην ανησυχείς πόνεσα τόσο πολύ όταν τον έκανα αλλά βγήκε πεντακάθαρη :-)

Αλήθεια;;;;;Σε ευχαριστω Αννια μου....Πόνεσα πολύ πριν ρίξουν το υγρό κ στο υγρο πολύ χειρότερα από πόνους περίοδου κ η φίλη μου που έκανε λέει δεν πόνεσε καθόλου ???.Είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ από άλλες κοπέλες ότι πονάς αν υπάρχει θέμα μόνο...Σε ευχαριστω,μου δίνεις κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Την έκανα στο Ιασώ.Δε μου μίλησε ο ακτινολόγος.Μετα ρωτησα τη μαία του γιατρου αν φάνηκε κάτι κ λέει πως ο γιατρός πρέπει να τις δει....?Σε ευχαριστω πολύ πάντως!

Eγω την εκανα στο ΡΕΑ. Πιστευω θα ειναι καλη μην ανησυχεις. Υπαρχουν και περιπτωσεις που πονανε κ ηταν καλη η απαντηση, Νομιζω πως οι περισσοτερες ποναμε πολυ ακόμα κι αν ειναι ανοιχτες οι σαλπιγγες. Σπανια ακουω να μην πονανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Eγω την εκανα στο ΡΕΑ. Πιστευω θα ειναι καλη μην ανησυχεις. Υπαρχουν και περιπτωσεις που πονανε κ ηταν καλη η απαντηση, Νομιζω πως οι περισσοτερες ποναμε πολυ ακόμα κι αν ειναι ανοιχτες οι σαλπιγγες. Σπανια ακουω να μην πονανε.

Μακάρι κορίτσι μου.Σε ευχαριστω κ πάλι πάρα πολύ.Καλημερααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αλήθεια;;;;;Σε ευχαριστω Αννια μου....Πόνεσα πολύ πριν ρίξουν το υγρό κ στο υγρο πολύ χειρότερα από πόνους περίοδου κ η φίλη μου που έκανε λέει δεν πόνεσε καθόλου ???.Είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ από άλλες κοπέλες ότι πονάς αν υπάρχει θέμα μόνο...Σε ευχαριστω,μου δίνεις κουράγιο...

Κορίτσι μου μην ανησυχείς εμενα με έλεγαν υπερβολική αλλά τι να έκανα αφού ποναγα αλλά όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Λιγο εμεινε ακομα οτι μπορουσαμε καναμε!!! Τωρα αναμονη :) 

επειδη κανω πρακτικη σε νοσοκομειο σε δημοσιο Νομιζω πως για μενα προσωπικα πιστευω καλυτερα δημοσιο !!! Τωρα η καθε μια εχει διαφορετικη αποψη !!! Εσυ κοριτσι μου ???

Σε νοσοκομείο δημοσιο κάνεις πρακτικη εδω Στην αθηνα;; και εγω δημοσιο εξαρχής ηθελα..εχω ακούσει καλα λογια για το αρεταιειο και το αττικο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια πόνεσα πολύ στη σαλπιγγογραφια πριν μου ρίξουν το υγρό κ όταν έριξαν το υγρό πόνεσα πιο πολύ από κράμπες περιόδου.Ειχα πάρει κ μπουσκοπαν δύο ώρες πριν...Τα αποτελέσματα δεν τα έχω ακόμα...Να ανησυχήσω ότι επειδή πόνεσα κάτι δεν ήταν καλά;;;

Κι εγώ πόνεσα πολύ κορίτσι μου και τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά. Μην σε ανησυχεί αυτό. Ο γιατρός σου δεν ήταν μαζί σου; Σ' εμάς τα δίνουν γρήγορα τα αποτελέσματα. Υποθέτω ότι εξαρτάται από το κέντρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Όχι, δεν πρέπει να πατήσεις κάτι. Είσαι δοκιμαστικό μέλος και καθυστερούν να φανούν τα μηνύματα σου! Πρέπει να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις για να εμφανίζονται αμέσως...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...