Μετάβαση σε περιεχόμενο

«Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινάκια» ???


Mt3508

Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου αυτά τα συμπτώματα τα έχεις γενικά πριν την περίοδο η είναι πρώτη φορά;;

Συνηθως 1 μερα πριν και αν, πρωτη φορα τοσο νωρις ομως.. τ στηθος μ δεν ειναι πρησμένο συνηθως δεν ειναι ετσι κ αλλιως εχω λιγα υγρα παραπανω κ συχνουρια αλλα διψαω πολυ σμρ οποτεεε  φυσικο ακολουθο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evie2 είπε:

Συνηθως 1 μερα πριν και αν, πρωτη φορα τοσο νωρις ομως.. τ στηθος μ δεν ειναι πρησμένο συνηθως δεν ειναι ετσι κ αλλιως εχω λιγα υγρα παραπανω κ συχνουρια αλλα διψαω πολυ σμρ οποτεεε  φυσικο ακολουθο.

Η απλα το θελω τοσοο πολυ που κανω την τριχα τριχιά  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Η απλα το θελω τοσοο πολυ που κανω την τριχα τριχιά  ?

Το μυαλό μας είναι η αλήθεια παίζει τρομερά παιχνίδια!! Αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτά που λες είναι πολύ θετικά και εύχομαι να μάθουμε σύντομα ευχαριστα :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννια27 είπε:

Το μυαλό μας είναι η αλήθεια παίζει τρομερά παιχνίδια!! Αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτά που λες είναι πολύ θετικά και εύχομαι να μάθουμε σύντομα ευχαριστα :-):-)

Ευτυχώς θα ξεχαστω δουλευω αυριο μεθαυριο 12ωρα κ δε θα σκέφτομαι θα ξεαγχωθω λιγο.. ελπιζω τα καλυτερα για ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lactaki είπε:

xaxaxaxaxa .. άσε κ θα είναι η τελευταία χρονιά για μένα με το 2 μπροστά που θα σβήσω κεράκια κ έχω πάθει ένα σόκ χαχαχα ναι ναι βρίσε με αλλά όσο να ναι.....

Ακόμα σβήσεις 2αρι μπροστά???? Χαχαχα δεν ασχολούμαι άλλο, είσαι για δέσιμο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ναι κορίτσι μου κατευθύνομαι προς τα εκεί αλλά τελείως στα τυφλά θα κλείσω με έναν ραντεβού και ότι βγει!! ελπίζω σύντομα να βρεθεί μια άκρη βρε κορίτσι μου αλλά μην ανησυχείς εμενα κάποτε ο γιατρός μου είπε ότι όταν υπάρχει κάποιο μικροπροβλήματακι στο ν άντρα είναι εύκολο να λυθεί!! Ενώ στις γυναίκες είναι πιο περίπλοκα τα πράγματα αλλά πάντα λύνονται !! Μην ξεχνάμε ότι ζούμε στο 2019-20!!

Καλά τα λες! Σε ευχαριστώ!Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Καλά το κάνεις ο αυτόματος παιδιά έχει αποτελέσμα..:) @misofeggaroεσυ μετράς τη δική σου αν καταλαβα καλά??έχεις δέκατα??ποτέ περιμένεις??

Εγώ... Αδιαθετησα 4 Νοεμβρίου. Υπολόγιζα ότι θα είχα ωορηξια 16η 17η μέρα. Την 14 η είχα επαφή, όχι όμως ολοκληρωμένη. 16η μέρα κάνω τεστ ωορηξιας, ήταν αρνητικό. Κάνω 17 και 18 η και ήταν ακόμα πιο αχνό. Άρα ωορηξια έκανα 14η 15η εκτός αν δεν έκανα καθόλου. 

Εχθές και σήμερα θερμομετρηθηκα και έχω δεκατα, 37.1

Περίοδο βάση ωορηξιας περιμένω από την Κυριακή και μετά. Σήμερα με ενοχλεί το στήθος μου, τσιμπήματα και ελαφρύ πριξιμο, και πονακια ελαφρά χαμηλά στην κοιλιά και στη μέση. 

Ξέρω ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες, αλλά η θερμοκρασία με κάνει να ελπίζω γιατί και στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα δεκατα πριν την αναμενόμενη περίοδο. 

Αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Κοριτσιααα ειμαι 5 μερες πριν την περίοδο κ ολο νιωθω κτ ποναλακια σαν περιοδου χαμηλα στην κοιλιτσα, ολο κτ πονακια στη μεση ερχοντε κ φεύγουν... η θα μ έρθει νωριτερα η δε θελω ν το πω μη χαρω τσαμπααααα... κ δε θελω να πάρουντα μυαλα μ αερα γαμωτο κ μετα ν φαω την κρυα...

Για πάρε και εσύ μια θερμοκρασία! Και πες μου αν θες. Κάνω γκάλοπ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Για πάρε και εσύ μια θερμοκρασία! Και πες μου αν θες. Κάνω γκάλοπ! 

Θα σ πω αυριο στη δουλεια δεν εχω θερμόμετρο σπιτι, εχουμε κ απο τα καλα εκει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ... Αδιαθετησα 4 Νοεμβρίου. Υπολόγιζα ότι θα είχα ωορηξια 16η 17η μέρα. Την 14 η είχα επαφή, όχι όμως ολοκληρωμένη. 16η μέρα κάνω τεστ ωορηξιας, ήταν αρνητικό. Κάνω 17 και 18 η και ήταν ακόμα πιο αχνό. Άρα ωορηξια έκανα 14η 15η εκτός αν δεν έκανα καθόλου. 

Εχθές και σήμερα θερμομετρηθηκα και έχω δεκατα, 37.1

Περίοδο βάση ωορηξιας περιμένω από την Κυριακή και μετά. Σήμερα με ενοχλεί το στήθος μου, τσιμπήματα και ελαφρύ πριξιμο, και πονακια ελαφρά χαμηλά στην κοιλιά και στη μέση. 

Ξέρω ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες, αλλά η θερμοκρασία με κάνει να ελπίζω γιατί και στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα δεκατα πριν την αναμενόμενη περίοδο. 

Αυτά! 

Στο ευχομαι κοπελα μου.. ασχετο αλλα το στηθος δεν εχει πρηστει αλλα εδω εκει με φαγουριζουν λιγο οι θηλες μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Ήταν πολύ αστείο το πρωί σηκώθηκα έκανα το τεστ το άφησα στον καθρέφτη εκεί στο μπάνιο το κοιτάω τα πρώτα δεύτερα λέω κανουν πουλάκια τα μάτια σου κορίτσι μου πάνε ξάπλωσε θέλει και 3-5λεπτα..πάω ξαπλώνω τον φιλάω λίγο σηκώνομαι πάω βλέπω την γραμμουλα και παθαίνω σοκ και αρχίζω να φωνάζω νικοοοο νικοοοο έλα λίγο ρε αγάπη μου έρχεται ο έρμος και του λέω για δες λίγο την βλέπεις κι εσύ την γραμμή η είμαι τρελή??με κοιτάει το αγόρι μου έκπληκτο κοιτάει το τεστ κοιτάει εμένα μου λέει την βλέπω κι εγώ τι σημαίνει αυτό??είναι θετικό??χαχαχαχαχα του λέω ναιιι και μετά αγκαλιά κλαιγαμε και γελούσαμε μαζί..νιώθω πολύ καλά αγαπημένη μου λίγο νυστα αλλά κομπλέ έκανα και το πρώτο ενεσακι μου ήταν πολύ εύκολο και απλό και όλα μια χαρά..αυτό που ξέχασα να σας πω σαν σύμπτωμα ήταν το baby brain δεν πίστευα ότι το χει κάποια τόσο νωρίς αλλά το έχω κορίτσια ξεχνάω τα πάντα δεν μπορώ να μιλήσω σαν άνθρωπος είμαι τόσο αφηρημένη και έχει τρεις τέσσερις μέρες αυτό που συμβαίνει.. ?????

Συγχαρητήρια!Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Για πάρε και εσύ μια θερμοκρασία! Και πες μου αν θες. Κάνω γκάλοπ! 

Κορίτσι μου νομίζω ότι η θερμοκρασία είναι ανεβασμένη ούτως ή άλλως από την ωορρηξία και μετά, πέφτει μόνο όταν έρχεται η περίοδος λίγο πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

@Ελενακι12 αγαπη πηγες στο γιατρο? Περιμενουμε νεακια σου

Γεια σας κοριτσάκια μου.... Από που να αρχίσω.... Το μωράκι μ ήταν τέρμα στην άκρη στο σάκο ακούσαμε καρδούλα αλλά όχι πολύ δυνατά γτ ήταν τέτοια η στάση πάντως είναι όλα καλά δόξα το θεό εγώ λέω ότι είναι κοριτσάκι γτ ήταν ντροπαλό κ κρυβοταν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου.... Από που να αρχίσω.... Το μωράκι μ ήταν τέρμα στην άκρη στο σάκο ακούσαμε καρδούλα αλλά όχι πολύ δυνατά γτ ήταν τέτοια η στάση πάντως είναι όλα καλά δόξα το θεό εγώ λέω ότι είναι κοριτσάκι γτ ήταν ντροπαλό κ κρυβοταν???

Όλα καλά οπότε ??? Άντε να ηρεμήσεις τώρα!!! Σου εύχομαι να είναι κοριτσάκι αφού το θες!! ❤️❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Όλα καλά οπότε ??? Άντε να ηρεμήσεις τώρα!!! Σου εύχομαι να είναι κοριτσάκι αφού το θες!! ❤️❤️?

Ναι ηρέμησα πολύ ???σε ευχαριστώ γλυκό μ κορίτσι κ εγώ σου ευχομαι γρήγορα ένα σπορακι ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου.... Από που να αρχίσω.... Το μωράκι μ ήταν τέρμα στην άκρη στο σάκο ακούσαμε καρδούλα αλλά όχι πολύ δυνατά γτ ήταν τέτοια η στάση πάντως είναι όλα καλά δόξα το θεό εγώ λέω ότι είναι κοριτσάκι γτ ήταν ντροπαλό κ κρυβοταν???

Γειά σου Ελενάκι μου!?Είπα πριν κοιμηθώ να μπω να δω αν είχαμε νέα σου. Χαίρομαι τόσο πολύ που όλα είναι καλά!?Είναι πολύ σημαντική αυτή η στιγμή και τόσο υπέροχη! Να σου πω εγώ ήμουν τόσο ενθουσιασμένη που δεν μπορούσα να ξεχωρίσω αν αυτό που άκουγα ήταν η δική μου καρδιά ή του μωρού!?Λες να είναι ντροπαλό το λουλουδάκι; Εγώ πάντως θέλω αριθμό χτύπων για να κάνω πρόβλεψη? 

Καληνύχτα κορίτσια μου! Καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου.... Από που να αρχίσω.... Το μωράκι μ ήταν τέρμα στην άκρη στο σάκο ακούσαμε καρδούλα αλλά όχι πολύ δυνατά γτ ήταν τέτοια η στάση πάντως είναι όλα καλά δόξα το θεό εγώ λέω ότι είναι κοριτσάκι γτ ήταν ντροπαλό κ κρυβοταν???

Αααχ μπραβο κοριτσιιι μου... υπεροχα νεαααα.. καρδουλα μου μωρεεεεεεε τι ομορφο συναισθημα θα ειναι.... παιδια εδω αγγλια ακουσα  πας στον γενικο γιατρο το θετικο σ τεστ σε παραπέμπει στις μαιες κ σ Κλεινουν ραντεβουγια υπερηχο στις 12 εβδομαδες. Τρομακτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου Ελενάκι μου!?Είπα πριν κοιμηθώ να μπω να δω αν είχαμε νέα σου. Χαίρομαι τόσο πολύ που όλα είναι καλά!?Είναι πολύ σημαντική αυτή η στιγμή και τόσο υπέροχη! Να σου πω εγώ ήμουν τόσο ενθουσιασμένη που δεν μπορούσα να ξεχωρίσω αν αυτό που άκουγα ήταν η δική μου καρδιά ή του μωρού!?Λες να είναι ντροπαλό το λουλουδάκι; Εγώ πάντως θέλω αριθμό χτύπων για να κάνω πρόβλεψη? 

Καληνύχτα κορίτσια μου! Καλή ξεκούραση!

Σε ευχαριστώ τοσο❤️❤️πραγματικά είναι πολύ συμαντικη.... Πω πω φαντάζομαι πως χτυπούσε η δικιά σου❤️❤️είναι ο πιο όμορφος ήχος... Πάντως ευχαριστώ τον Θεό για άλλη μια φορά που με έκανε μανουλα??νομίζω είχε πιο γρήγορο ρυθμό από ότι του γιου μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Αααχ μπραβο κοριτσιιι μου... υπεροχα νεαααα.. καρδουλα μου μωρεεεεεεε τι ομορφο συναισθημα θα ειναι.... παιδια εδω αγγλια ακουσα  πας στον γενικο γιατρο το θετικο σ τεστ σε παραπέμπει στις μαιες κ σ Κλεινουν ραντεβουγια υπερηχο στις 12 εβδομαδες. Τρομακτικο

Κουκλίτσα μ σε ευχαριστώ πολύ ?❤️είναι τελειοοοο??πραγματικά τρομακτικό πω πω πρέπει ν έχεις πολύ υπομονή εγώ σιγά Ν μην κρατιόμουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η lactaki είπε:

με το κΑλό αγαπημένη συμπατριώτισσα !!!!!! ευχαριστούμε για τις ευχές!!!!

Να σαι καλα κοριτσι μ ? 

ολα να ρθουν οπως τα ποθεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ... Αδιαθετησα 4 Νοεμβρίου. Υπολόγιζα ότι θα είχα ωορηξια 16η 17η μέρα. Την 14 η είχα επαφή, όχι όμως ολοκληρωμένη. 16η μέρα κάνω τεστ ωορηξιας, ήταν αρνητικό. Κάνω 17 και 18 η και ήταν ακόμα πιο αχνό. Άρα ωορηξια έκανα 14η 15η εκτός αν δεν έκανα καθόλου. 

Εχθές και σήμερα θερμομετρηθηκα και έχω δεκατα, 37.1

Περίοδο βάση ωορηξιας περιμένω από την Κυριακή και μετά. Σήμερα με ενοχλεί το στήθος μου, τσιμπήματα και ελαφρύ πριξιμο, και πονακια ελαφρά χαμηλά στην κοιλιά και στη μέση. 

Ξέρω ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες, αλλά η θερμοκρασία με κάνει να ελπίζω γιατί και στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα δεκατα πριν την αναμενόμενη περίοδο. 

Αυτά! 

Μισοφέγγαρο μου εγώ την θερμοκρασία δεν την περνώ σοβαρά υπόψιν γιατί κάθε φορά πριν αδιαθετησω έχω δέκατα και κάνα δυο μέρες πριν αδιαθετησω έρχεται στα κανονικά μου!! Εύχομαι όμως να έχεις ευχαριστα σύντομα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Frogel τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!! Πόση χαρά μου έδωσες!!! Βλέπω ο μήνας αυτός ήταν πολύ καλός...σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κ να χαίρεσαι την κάθε μέρα!!!

@Ελενακι12 ωραίος ήχος της καρδούλας!!!! Άντε για να ηρεμήσεις τώρα!!!!

καλημερα σε όλα τα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Αααχ μπραβο κοριτσιιι μου... υπεροχα νεαααα.. καρδουλα μου μωρεεεεεεε τι ομορφο συναισθημα θα ειναι.... παιδια εδω αγγλια ακουσα  πας στον γενικο γιατρο το θετικο σ τεστ σε παραπέμπει στις μαιες κ σ Κλεινουν ραντεβουγια υπερηχο στις 12 εβδομαδες. Τρομακτικο

Αυτό δεν είναι τρομακτικό βρε κορίτσι μου... είναι εγκληματικό! Μήπως δεν ισχυει; Κι αν κάτι ( μακρυά από όλες τις γυναίκες) δεν πάει καλά; Πως θα το καταλάβουν δηλαδή; Τι να πω! Μου φαίνεται πολύ περίεργο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αυτό δεν είναι τρομακτικό βρε κορίτσι μου... είναι εγκληματικό! Μήπως δεν ισχυει; Κι αν κάτι ( μακρυά από όλες τις γυναίκες) δεν πάει καλά; Πως θα το καταλάβουν δηλαδή; Τι να πω! Μου φαίνεται πολύ περίεργο?

Ίσχυει δυστυχως αλλιως πασ σε ιδιωτικο για νωριτερα αλλα ναι πριν τις 12 εβδομάδες τπτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...