Μετάβαση σε περιεχόμενο

«Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινάκια» ???


Mt3508

Recommended Posts

Καλό απόγευμα κοριτσια μου ! Τι όμορφο το πινακάκι μας που άρχισε να γεμίζει θετικά τεστάκια ?? Εμείς μετά το χθεσινό θετικό ωορρηξιας βουρ στις προσπάθειες!! Έδωσα στον εαυτό μου περιθώριο μέχρι τον Γενάρη μετά θα κλείσω ραντεβού στην γιατρό μου να αρχίσουμε εξετάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariaG1215 είπε:

Σε ευχαριστώ! Εκεί ποντάρω , στο ατύχημα!!!? Οι επαφές είναι διακεκομμενες κ ευελπιστώ μπας κ τύχει!!! Έκανα τεστ κ βγήκε αρνητικό, απλά αυτή τη φορά ένιωθα Κ νιωθω λίγο διαφορετικά. Μπορεί κ να περνάω καμία ιωσουλα! Τι να πω!

Πάντως οι γιατροί επιμένουν ότι το τράβηγμα δεν είναι ασφαλής μέθοδος αντισύλληψης αρκεί βέβαια το ζευγάρι να έχει συχνές επαφές γιατί αν έχεις επαφές μια φορά τη βδομάδα λογικά δεν θα συμβεί το ατύχημα... Με τον άντρα σου το έχεις συζητήσει;; γιατί δεν θέλει άλλο παιδί;;; και σε ρωτάω γιατί καταλαβαίνω ότι για να θες και τρίτο έχεις και τον τρόπο και το κουράγιο να το μεγαλώσεις... Λογικά κάτι τον αγχώνει οπότε θεωρώ ότι με μία ωραία συζήτηση ίσως τον κάνεις να αλλάξει γνώμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου νομίζετε ότι μπορεί να υπάρξουν 2 ημέρες με θετικό τεστ ωορρηξιας; Το κάτω είναι το χθεσινό και τα πάνω το έκανα πριν από λίγο την ίδια ώρα;; Τώρα μπερδεύτηκα πιο να μετρήσω θετικό ;

47E03B59-59D4-4E96-98E4-34A3AB2B25A0.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πάντως οι γιατροί επιμένουν ότι το τράβηγμα δεν είναι ασφαλής μέθοδος αντισύλληψης αρκεί βέβαια το ζευγάρι να έχει συχνές επαφές γιατί αν έχεις επαφές μια φορά τη βδομάδα λογικά δεν θα συμβεί το ατύχημα... Με τον άντρα σου το έχεις συζητήσει;; γιατί δεν θέλει άλλο παιδί;;; και σε ρωτάω γιατί καταλαβαίνω ότι για να θες και τρίτο έχεις και τον τρόπο και το κουράγιο να το μεγαλώσεις... Λογικά κάτι τον αγχώνει οπότε θεωρώ ότι με μία ωραία συζήτηση ίσως τον κάνεις να αλλάξει γνώμη 

Το έχουμε συζητήσει άπειρες φορες. Οι άντρες σκέφτονται περισσότερο με την λογική τους, εμεις είμαστε πιο συναισθηματικές. Εγώ ήθελα πάντα μεγάλη οικογένεια , ο σύζυγος μου θεωρεί πως κ με δυο παιδάκια που έχουμε είμαστε μια χαρά. Δεν επιμένω, σέβομαι την άποψη του γιατί  ένα παιδι όταν έρχεται πρέπει να το θελουν κ να είναι έτοιμοι κ οι 2 γονείς, άσχετα με το ποιος το φροντίζει κ περνά περισσότερες ώρες μαζί του. Αλλά αν τύχει τι θα πει τότε; Ας προσεχέ, θα του πω!? το γνωρίζω καλά ότι δεν είναι ασφαλης μέθοδος αντισύλληψης οι διακεκομμενες επαφές κ λέω μήπως είμαι τυχερή!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

Το έχουμε συζητήσει άπειρες φορες. Οι άντρες σκέφτονται περισσότερο με την λογική τους, εμεις είμαστε πιο συναισθηματικές. Εγώ ήθελα πάντα μεγάλη οικογένεια , ο σύζυγος μου θεωρεί πως κ με δυο παιδάκια που έχουμε είμαστε μια χαρά. Δεν επιμένω, σέβομαι την άποψη του γιατί  ένα παιδι όταν έρχεται πρέπει να το θελουν κ να είναι έτοιμοι κ οι 2 γονείς, άσχετα με το ποιος το φροντίζει κ περνά περισσότερες ώρες μαζί του. Αλλά αν τύχει τι θα πει τότε; Ας προσεχέ, θα του πω!? το γνωρίζω καλά ότι δεν είναι ασφαλης μέθοδος αντισύλληψης οι διακεκομμενες επαφές κ λέω μήπως είμαι τυχερή!?

Είμαι σίγουρη ότι εάν συμβεί θα χαρεί και πάρα πολύ μάλιστα γιαυτό σου εύχομαι να έχεις σύντομα το πιο γλυκό ατύχημα... Βουρ στο ψητό λοιπόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια μου νομίζετε ότι μπορεί να υπάρξουν 2 ημέρες με θετικό τεστ ωορρηξιας; Το κάτω είναι το χθεσινό και τα πάνω το έκανα πριν από λίγο την ίδια ώρα;; Τώρα μπερδεύτηκα πιο να μετρήσω θετικό ;

47E03B59-59D4-4E96-98E4-34A3AB2B25A0.jpeg

Κορίτσι μου το πάνω μου φαίνεται πιο θετικό δεν ξέρω κάνε εσύ επαφουλες αυτές τις μέρες και θα πιάσεις σίγουρα τις γόνιμες σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Ναι φίλη μου Δευτέρα θα ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης..δεν με νοιάζει που δεν είσαι αισιόδοξη είμαστε εμείς για σένα κι εγώ είμαι και σίγουρη..τώρα που χαλαρώσεις λίγο θα δεις θα έρθει..μετράς θερμοκρασία εσύ??έτσι λέω κι εγώ για τη χοριακη αφού είναι τόσο γρήγορα το ραντεβού μου δεν θα την βάλω στο κεφάλι μου καθόλου..πάμε για υπέρηχο αμεσωωωωως...

Μπραβο κοριτσι μου!Με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ ?

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ ?

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ?

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ ?

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ?

anna90: ?

Eirinik94: ?

Kostef: 26/11

Lactaki: 30/11

Liza_pan93: 01/12

Evie2: 01/12

Maroulita: 03/12

tzina829: 06/12

Mt3508: 08/12

Ελενικον: 12/12

Dimitra91: 12/12

Εαυγγελοςτ: 12/12

Σταυρι:13/12

diana8: 16/12

ioannastr: 18/12

Hope19: 18/12

st3llina: 26/12

Aννια27:2020!

Είναι τέλειο το πινακακι μας ρε κορίτσια θέλω τώρα η τόση μπεμπεδοσκονη του Νοέμβρη να φέρε πολλά μωράκια και το Δεκέμβρη αν και @Kostef @lactaki σας πιάνει και ο Νοέμβρης :)) το κορίτσι αυτό που χάθηκε ρε παιδιά @liza_pan93 έλα πίσω γιατί πλησιάζουν κι εσένα η μέρες σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

όχι ποτέ δε μέτρησα ... τίποτα στον αυτόματο!!!χαχα θα μάθουμε το σουκού.. τουλάχιστον η έτσι η αλλιώς θα μαι σπίτι να το χωνέψω πάλι χαχααα....

Καλά το κάνεις ο αυτόματος παιδιά έχει αποτελέσμα..:) @misofeggaroεσυ μετράς τη δική σου αν καταλαβα καλά??έχεις δέκατα??ποτέ περιμένεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Είναι τέλειο το πινακακι μας ρε κορίτσια θέλω τώρα η τόση μπεμπεδοσκονη του Νοέμβρη να φέρε πολλά μωράκια και το Δεκέμβρη αν και @Kostef @lactaki σας πιάνει και ο Νοέμβρης :)) το κορίτσι αυτό που χάθηκε ρε παιδιά @liza_pan93 έλα πίσω γιατί πλησιάζουν κι εσένα η μέρες σου ❤️

Αγαπακι μου στείλε μας μπεμπεδοσκονη και πες πως το είπες στον αντρουλι σου;πως νιώθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αννια27 είπε:

Αγαπακι μου στείλε μας μπεμπεδοσκονη και πες πως το είπες στον αντρουλι σου;πως νιώθεις;

Ήταν πολύ αστείο το πρωί σηκώθηκα έκανα το τεστ το άφησα στον καθρέφτη εκεί στο μπάνιο το κοιτάω τα πρώτα δεύτερα λέω κανουν πουλάκια τα μάτια σου κορίτσι μου πάνε ξάπλωσε θέλει και 3-5λεπτα..πάω ξαπλώνω τον φιλάω λίγο σηκώνομαι πάω βλέπω την γραμμουλα και παθαίνω σοκ και αρχίζω να φωνάζω νικοοοο νικοοοο έλα λίγο ρε αγάπη μου έρχεται ο έρμος και του λέω για δες λίγο την βλέπεις κι εσύ την γραμμή η είμαι τρελή??με κοιτάει το αγόρι μου έκπληκτο κοιτάει το τεστ κοιτάει εμένα μου λέει την βλέπω κι εγώ τι σημαίνει αυτό??είναι θετικό??χαχαχαχαχα του λέω ναιιι και μετά αγκαλιά κλαιγαμε και γελούσαμε μαζί..νιώθω πολύ καλά αγαπημένη μου λίγο νυστα αλλά κομπλέ έκανα και το πρώτο ενεσακι μου ήταν πολύ εύκολο και απλό και όλα μια χαρά..αυτό που ξέχασα να σας πω σαν σύμπτωμα ήταν το baby brain δεν πίστευα ότι το χει κάποια τόσο νωρίς αλλά το έχω κορίτσια ξεχνάω τα πάντα δεν μπορώ να μιλήσω σαν άνθρωπος είμαι τόσο αφηρημένη και έχει τρεις τέσσερις μέρες αυτό που συμβαίνει.. ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

@diana8 κορίτσακι μου στο λέω δεν πρόκειται να αδιαθετεις το Δεκέμβρη κάθε φορά που ανεβάζω πίνακα δεν σου βάζω ημερομηνία και μετά πατάω επεξεργασία!! Δεν γίνεται είναι σίγουρα σημάδι ?

Χαχαχα κοριτσι μου παλι λαθος το εβαλες ?? στις 16/12 περιμενω  ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια μου νομίζετε ότι μπορεί να υπάρξουν 2 ημέρες με θετικό τεστ ωορρηξιας; Το κάτω είναι το χθεσινό και τα πάνω το έκανα πριν από λίγο την ίδια ώρα;; Τώρα μπερδεύτηκα πιο να μετρήσω θετικό ;

47E03B59-59D4-4E96-98E4-34A3AB2B25A0.jpeg

Και εμενα ετσι μου βγαινουν εσυ θα κρατας παντα σαν θετικο το πρωτο θετικο!!! 
θα δεις πως μετα θα πεσει... εμενα βγαινει ετσι δυο μερες θετικο μετα αρνητικο!!! :) σου ευχομαι καλη επιτυχια !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσι μου το πάνω μου φαίνεται πιο θετικό δεν ξέρω κάνε εσύ επαφουλες αυτές τις μέρες και θα πιάσεις σίγουρα τις γόνιμες σου..

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Και εμενα ετσι μου βγαινουν εσυ θα κρατας παντα σαν θετικο το πρωτο θετικο!!! 
θα δεις πως μετα θα πεσει... εμενα βγαινει ετσι δυο μερες θετικο μετα αρνητικο!!! :) σου ευχομαι καλη επιτυχια !!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ! Μου βγήκε και το προηγούμενο μήνα 2 ημέρες συνεχόμενες και είπα απλά θα έτυχε ? Θα μετρήσω το χθεσινό σαν θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Χαχαχα κοριτσι μου παλι λαθος το εβαλες ?? στις 16/12 περιμενω  ♥️

Συγνώμη δεν ξέρω τι άλλο να σου πω εάν δεν είσαι έγκυος σχίζω τα πτυχία μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ! Μου βγήκε και το προηγούμενο μήνα 2 ημέρες συνεχόμενες και είπα απλά θα έτυχε ? Θα μετρήσω το χθεσινό σαν θετικό!

Ναι ετσι ειναι το σωστο μετραμε το πρωτο θετικο.. θα δεις πως εαν εχεις και αλλα τεστακια και κανεις θα δεις πως βγαινει συνηθως θετικο 2 μερες κι την επομενη αρνητικο.!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Συγνώμη δεν ξέρω τι άλλο να σου πω εάν δεν είσαι έγκυος σχίζω τα πτυχία μου ?

Χαχαχαχ κοριτσι μου ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

Είναι τέλειο το πινακακι μας ρε κορίτσια θέλω τώρα η τόση μπεμπεδοσκονη του Νοέμβρη να φέρε πολλά μωράκια και το Δεκέμβρη αν και @Kostef @lactaki σας πιάνει και ο Νοέμβρης :)) το κορίτσι αυτό που χάθηκε ρε παιδιά @liza_pan93 έλα πίσω γιατί πλησιάζουν κι εσένα η μέρες σου ❤️

Μακαρι να μας πιάσει και εμάς!! Αλλά για μένα πιστεύω ότι θα πάμε για Δεκέμβρη... Ωραίος γιορτινό μήνας δεν πειράζει! 

@Frogel πιστεύω και εγώ ότι θα έχεις δύο σακουλάκια! Τόσο έντονο τεστ τόσες μέρες πριν τη καθυστέρηση μπορεί να σημαίνει δύο σάκους! Δυδιμακια όλε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια μου νομίζετε ότι μπορεί να υπάρξουν 2 ημέρες με θετικό τεστ ωορρηξιας; Το κάτω είναι το χθεσινό και τα πάνω το έκανα πριν από λίγο την ίδια ώρα;; Τώρα μπερδεύτηκα πιο να μετρήσω θετικό ;

47E03B59-59D4-4E96-98E4-34A3AB2B25A0.jpeg

Θετικό πρέπει να θεωρηθεί το πρώτο που έκανες από όσο το έχω ψάξει. Εγώ με αυτά δεν έχω βγάλει άκρη πάντως .Ακόμα δεν μου έχει δείξει θετικό.Σε πόση ώρα βγήκε σε σένα η δεύτερη γραμμή τόσο σκούρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια στα κορίτσια που θα γίνουν μανουλες!! Να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και η ώρα η καλή!!! Πολύ χάρηκα που γεμίζει το πινακάκι! Είναι γουρλιδικο το θεματακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααα ειμαι 5 μερες πριν την περίοδο κ ολο νιωθω κτ ποναλακια σαν περιοδου χαμηλα στην κοιλιτσα, ολο κτ πονακια στη μεση ερχοντε κ φεύγουν... η θα μ έρθει νωριτερα η δε θελω ν το πω μη χαρω τσαμπααααα... κ δε θελω να πάρουντα μυαλα μ αερα γαμωτο κ μετα ν φαω την κρυα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Θετικό πρέπει να θεωρηθεί το πρώτο που έκανες από όσο το έχω ψάξει. Εγώ με αυτά δεν έχω βγάλει άκρη πάντως .Ακόμα δεν μου έχει δείξει θετικό.Σε πόση ώρα βγήκε σε σένα η δεύτερη γραμμή τόσο σκούρα;

Όταν θα γίνει θετικό παρατήρησα ότι ξεκινούν και οι δυο γραμμουλες να σκουραίνουν μαζί.. περίπου στα 5 λεπτά γίνονται έτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Ήταν πολύ αστείο το πρωί σηκώθηκα έκανα το τεστ το άφησα στον καθρέφτη εκεί στο μπάνιο το κοιτάω τα πρώτα δεύτερα λέω κανουν πουλάκια τα μάτια σου κορίτσι μου πάνε ξάπλωσε θέλει και 3-5λεπτα..πάω ξαπλώνω τον φιλάω λίγο σηκώνομαι πάω βλέπω την γραμμουλα και παθαίνω σοκ και αρχίζω να φωνάζω νικοοοο νικοοοο έλα λίγο ρε αγάπη μου έρχεται ο έρμος και του λέω για δες λίγο την βλέπεις κι εσύ την γραμμή η είμαι τρελή??με κοιτάει το αγόρι μου έκπληκτο κοιτάει το τεστ κοιτάει εμένα μου λέει την βλέπω κι εγώ τι σημαίνει αυτό??είναι θετικό??χαχαχαχαχα του λέω ναιιι και μετά αγκαλιά κλαιγαμε και γελούσαμε μαζί..νιώθω πολύ καλά αγαπημένη μου λίγο νυστα αλλά κομπλέ έκανα και το πρώτο ενεσακι μου ήταν πολύ εύκολο και απλό και όλα μια χαρά..αυτό που ξέχασα να σας πω σαν σύμπτωμα ήταν το baby brain δεν πίστευα ότι το χει κάποια τόσο νωρίς αλλά το έχω κορίτσια ξεχνάω τα πάντα δεν μπορώ να μιλήσω σαν άνθρωπος είμαι τόσο αφηρημένη και έχει τρεις τέσσερις μέρες αυτό που συμβαίνει.. ?????

Κοριτσι μου χαρηκα τοσο πολυ για εσενα ... Να εχεις μια τελεια εγκυμοσύνη και μια ακομα πιο τελεια γέννα ... Υγεια να λουζει την ζωη σου και την οικογενεια ς !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κοριτσιααα ειμαι 5 μερες πριν την περίοδο κ ολο νιωθω κτ ποναλακια σαν περιοδου χαμηλα στην κοιλιτσα, ολο κτ πονακια στη μεση ερχοντε κ φεύγουν... η θα μ έρθει νωριτερα η δε θελω ν το πω μη χαρω τσαμπααααα... κ δε θελω να πάρουντα μυαλα μ αερα γαμωτο κ μετα ν φαω την κρυα...

Κορίτσι μου αυτά τα συμπτώματα τα έχεις γενικά πριν την περίοδο η είναι πρώτη φορά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...