Μετάβαση σε περιεχόμενο

«Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινάκια» ???


Mt3508

Recommended Posts

Κοριτσια μου εμεις ακομα δεν εχουμε παντρευτει ..ομως μπορω να πω πως τ φλεβαρη κλεινουμε 7 χρονια τα 2,5 μενουμε μαζι και μαγειρευω καθε μερα στην αρχη μου ηταν δυσκολο μιας και ειχε συνηθισει να μου μαγειρευει η μητερα μου και να τα εχω ετοιμα ... ομως αυτο αλλαξε και πλεον τα κανω εγω αυτα ?? γλυκα κανω σε γιορτες μονο δεν τρωμε συνεχεια γλυκα ομως οταν κανω τα απολαμβανουμε για τα καλα ... οταν γνωριστηκαμε ημουνα 50 μιας κ ημουνα πιο μικουλα... τωρα ειμαι 68 μπορω να πω πωδ κρατιεμαι και λιγο αλλιως θα ξεφυγω... 

δεν ξερω τι θα γινει οταν με το καλο παντρευτουμε αλλα μακαρι να μεινουν ολα  τα αλλα που εχουμε τωρα ??  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μιας και το αναφέραμε κορίτσια μου εσάς σας επηρέασε ο γάμος σας στα κιλά; Εγώ πήρα πάνω από 15 από τότε που γνώρισα τον αντρουλη μου! Και θα ήθελα να το ξεχάσω? ?. Βέβαια ήμουν πιο αδύνατη από ότι έπρεπε αλλά ξέφυγα λιγουλακι...

Δεν θα το έλεγα. Εγώ γενικά δεν παίρνω εύκολα κιλά. Ο άντρας μου πήρε από τότε που μένουμε μαζί εγώ 4 κιλά πήρα τα οποία τα ήθελα κιόλας. Σε μας ισχύει το άλλος τρώει άλλος παχαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πω πω μπερδεύτηκα! Τι lactaki τι lacostaki! Μια παρέα είμαστε! Sorry! Ελπίζω εσύ να είσαι καλά τουλάχιστον κορίτσι μου γιατί στο τέλος ο τίτλος μας θα μετονομαστεί " Με δεντράκια και φωτάκια αρρωστησαμε παιδάκια!"?

Μία χαρά είμαι εγώ τίποτα δεν παθαίνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν θα το έλεγα. Εγώ γενικά δεν παίρνω εύκολα κιλά. Ο άντρας μου πήρε από τότε που μένουμε μαζί εγώ 4 κιλά πήρα τα οποία τα ήθελα κιόλας. Σε μας ισχύει το άλλος τρώει άλλος παχαίνει 

Αχ τι ωραία να έτρωγα εγώ και να έπαιρνε τα κιλά ο άντρας μου! Εντάξει εγώ το είχα παρακάνει γιατί είμαι 1.70 και ήμουν 52 κιλά(ίσως και λιγότερα). Μια φορά με ρώτησε μια κοπέλα αν έχω νευρική ανορεξία κι αυτό λίγο με ταρακούνησε. Ήθελα κι εγώ να βάλω καμιά 10αρια απλά ξέφυγα λιγουλακι παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lactaki είπε:

μπα δε θα το λεγα... στο γάμο είχα χάσει από το άγχος ε κ ειμαι 3-4 πάνω τώρα... κ θέλω έστω τα 2 να τα χάσω για να είμαι οκ... δεν είμαι πολύ της μαγειρικής ο άντρας μου μ βαλε στο σωστό δρόμο χαχαχααα το παλεύω παρέα με τον ΆΚΗ... (ΠΕΤΡΕΤΖΙΚΗ)

Αγαπάμε Άκη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν θα το έλεγα. Εγώ γενικά δεν παίρνω εύκολα κιλά. Ο άντρας μου πήρε από τότε που μένουμε μαζί εγώ 4 κιλά πήρα τα οποία τα ήθελα κιόλας. Σε μας ισχύει το άλλος τρώει άλλος παχαίνει 

Και εμένα ο άντρας μου έχει βάλει τα κιλά στη σχέση μας!! Έχω βάλει κ εγώ 3 4 κιλακια αλλά όταν τα φτιάξαμε έκανα μια απαιτητική δουλεια που είχε τρέξιμο κουβάλημα όλη μέρα συν ότι πηγαινα γυμναστήριο.... Και εμένα μου αρέσει η μαγειρική κ να τρώω βέβαια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ τι ωραία να έτρωγα εγώ και να έπαιρνε τα κιλά ο άντρας μου! Εντάξει εγώ το είχα παρακάνει γιατί είμαι 1.70 και ήμουν 52 κιλά(ίσως και λιγότερα). Μια φορά με ρώτησε μια κοπέλα αν έχω νευρική ανορεξία κι αυτό λίγο με ταρακούνησε. Ήθελα κι εγώ να βάλω καμιά 10αρια απλά ξέφυγα λιγουλακι παραπάνω...

Εγώ με 175 ύψος είχα φτάσει κάποτε 48 Κιλά. Τώρα που το σκέφτομαι λογικά νευρική ανορεξία ήταν γιατί ήταν η πρώτη φορά που δεν μπορούσα να φάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ με 175 ύψος είχα φτάσει κάποτε 48 Κιλά. Τώρα που το σκέφτομαι λογικά νευρική ανορεξία ήταν γιατί ήταν η πρώτη φορά που δεν μπορούσα να φάω. 

Πω πω! Αυτά παρά ήταν λίγα βρε κορίτσι μου. Εγώ ξεχνούσα να φάω λόγω της σχολής και του άγχους και δεν κατάλαβα πότε έφτασα τόσο λίγα. Η αλήθεια είναι ότι δεν μου πήγαιναν καθόλου. 

Υ.Γ. Μήπως έπρεπε να πας στο gntm;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πω πω! Αυτά παρά ήταν λίγα βρε κορίτσι μου. Εγώ ξεχνούσα να φάω λόγω της σχολής και του άγχους και δεν κατάλαβα πότε έφτασα τόσο λίγα. Η αλήθεια είναι ότι δεν μου πήγαιναν καθόλου. 

Υ.Γ. Μήπως έπρεπε να πας στο gntm;?

Καλέ κι εγώ χάλια ήμουν μην το συζητάς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλο Σαββατοκύριακο σε όλες! 

Λοιπόν, δεν μου έχει έρθει ακόμα η περίοδος έχω κάνει τεστ (αυτά που ειναι σε ταινία τα one step) και βγήκε αρνητικό. 

Έχει χρησιμοποιήσει κάποια αυτά τα τεστ να μου πει αν είναι έτσι διογκωμένα πριν τα βυθίσεις στα ούρα; Ή τα έχει φάει η υγρασία; 

IMG_20191214_131416.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλο Σαββατοκύριακο σε όλες! 

Λοιπόν, δεν μου έχει έρθει ακόμα η περίοδος έχω κάνει τεστ (αυτά που ειναι σε ταινία τα one step) και βγήκε αρνητικό. 

Έχει χρησιμοποιήσει κάποια αυτά τα τεστ να μου πει αν είναι έτσι διογκωμένα πριν τα βυθίσεις στα ούρα; Ή τα έχει φάει η υγρασία; 

IMG_20191214_131416.jpg

Γεια σου κοριτσι μου εγω εχω κανει απο αυτα ομως δεν μου ηταν ποτε ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου εγω εχω κανει απο αυτα ομως δεν μου ηταν ποτε ετσι

Κ εγώ όταν είχα κάνει τα αντίστοιχα της ωορρηξίας δεν ήταν έτσι. Κ σκέφτομαι να πάρω το αποτέλεσμα σωστό ή όχι; Γιατί η γραμμή ελέγχου βγήκε κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλο Σαββατοκύριακο σε όλες! 

Λοιπόν, δεν μου έχει έρθει ακόμα η περίοδος έχω κάνει τεστ (αυτά που ειναι σε ταινία τα one step) και βγήκε αρνητικό. 

Έχει χρησιμοποιήσει κάποια αυτά τα τεστ να μου πει αν είναι έτσι διογκωμένα πριν τα βυθίσεις στα ούρα; Ή τα έχει φάει η υγρασία; 

IMG_20191214_131416.jpg

Γειά σου κορίτσι! Έκανα κάτι παρόμοια αλλά δεν θυμάμαι να ήταν τόσο φουσκωτά πριν τα χρησιμοποιήσω. Αν δεν σου έρθει και σήμερα πάρε καλύτερα από το φαρμακείο ένα καινούργιο. Εύχομαι αύριο το πρωί να μας στείλεις φωτογραφία με τα ευχάριστα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η st3llina είπε:

@Elenikon μου μηπως να κανεις τεστακι εγκυμοσυνης απευθειας κοριτσι μου; Εχω καλο προαισθημα ??

Μακάρι! Να σου πω έχω κύκλο 30-32 μέρες. Ο προηγούμενος κύκλος ήταν 33 μέρες. Γενικά μπορεί να μου καθυστερήσει 2,3 μέρες δηλαδή. Σήμερα είμαι στη 34η μέρα. Είμαι λίγο μπερδεμένη ...Γενικά έχω κάτι πονακια που και που και νομίζω ότι ήρθε αλλά τίποτα .Ωστόσο κάθε φορά πριν έρθει η περίοδος 7-10 μέρες  πονάει το στήθος μου και αυτή τη φορά τίποτα.

Σκέφτομαι μήπως είναι καμιά κύστη; Μήπως δεν έκανα ωορρηξία; Ή απλά μπορεί να κάνω μεγαλύτερο κύκλο αυτή τη φορα. ( Έχουν υπάρξει και σπάνιες φορές που έχω κάνει μεγαλύτερο κύκλο π.χ 36 μέρες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεοα σας αγαπες μου ελπιζω να ειστε ολες καλά.... Διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν απανταω γτ μπαινω για πολυ λιγο..... Εγω δεν ειμαι κ τοσο καλα το στομαχι μου με ταλαιπωρεί κ κοιμαμαι παρα πολυ.... Δεν μπορω να μαγειρεψω γτ με την μυρωδιες ανακατευομαι κ γενικα οτι κ να φαω με χαλάει ελπιζω να περασει σε κανα δυο βδομάδες που θα μπω στο δευτερο τρίμηνο ρην δευτερα εχω γιατρό το πρωι να με δει κ να μου κλεισει να παω να κανω την αυχενική διαφάνεια ?ανυπομονώ.... Κ την τεταρτη για πρωτη φορα θα παμε στον παιδικο του γιου μου να δουμε την γιορτουλα τους ειμαι πολυ χαρούμενη ? ? ? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλο Σαββατοκύριακο σε όλες! 

Λοιπόν, δεν μου έχει έρθει ακόμα η περίοδος έχω κάνει τεστ (αυτά που ειναι σε ταινία τα one step) και βγήκε αρνητικό. 

Έχει χρησιμοποιήσει κάποια αυτά τα τεστ να μου πει αν είναι έτσι διογκωμένα πριν τα βυθίσεις στα ούρα; Ή τα έχει φάει η υγρασία; 

IMG_20191214_131416.jpg

φαίνεται πράγματι σα να έχει πάρει υγρασία... κ μενα ποτε δεν ήταν έτσι τα αντίστοιχα της hometest

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχουμε καιρό να ακούσουμε νέα από τη @Σαμανη μας ή έχω χάσει τις συνομιλίες γιατί δε μπαίνω καθε μερα? ελπίζω να είναι καλά κ να φουσκώνει..

επίσης θελω να ταγκάρω κ το @thalaki που δε πολυμπαίνει αλλά δε το ξεχνώ γιατί είναι από τα κορίτσια που ήμασταν από την αρχή στο φόρουμ... περιμένουμε νέα σου γλυκιά μου @Μαρία Κατούφα Μήλα αυτό ισχύει κ για σενα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεοα σας αγαπες μου ελπιζω να ειστε ολες καλά.... Διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν απανταω γτ μπαινω για πολυ λιγο..... Εγω δεν ειμαι κ τοσο καλα το στομαχι μου με ταλαιπωρεί κ κοιμαμαι παρα πολυ.... Δεν μπορω να μαγειρεψω γτ με την μυρωδιες ανακατευομαι κ γενικα οτι κ να φαω με χαλάει ελπιζω να περασει σε κανα δυο βδομάδες που θα μπω στο δευτερο τρίμηνο ρην δευτερα εχω γιατρό το πρωι να με δει κ να μου κλεισει να παω να κανω την αυχενική διαφάνεια ?ανυπομονώ.... Κ την τεταρτη για πρωτη φορα θα παμε στον παιδικο του γιου μου να δουμε την γιορτουλα τους ειμαι πολυ χαρούμενη ? ? ? ? 

Γειά σου Ελενάκι μου! Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα. Συνήθως στον 4ο αρχίζουμε και στρώνουμε λίγο. Όταν πας για αυχενική μπορεί να μας πει και τι περιμένουμε. Για να δούμε πόσο μέσα πέσαμε στις προβλέψεις! Τι θα είναι το πρώτο μας νινακι;? Αχ κι εμείς θα έχουμε γιορτουλα στον παιδικό. Πρώτη φορά θα τον δω! Νομίζω ότι θα με πάρουν τα ζουμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεοα σας αγαπες μου ελπιζω να ειστε ολες καλά.... Διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν απανταω γτ μπαινω για πολυ λιγο..... Εγω δεν ειμαι κ τοσο καλα το στομαχι μου με ταλαιπωρεί κ κοιμαμαι παρα πολυ.... Δεν μπορω να μαγειρεψω γτ με την μυρωδιες ανακατευομαι κ γενικα οτι κ να φαω με χαλάει ελπιζω να περασει σε κανα δυο βδομάδες που θα μπω στο δευτερο τρίμηνο ρην δευτερα εχω γιατρό το πρωι να με δει κ να μου κλεισει να παω να κανω την αυχενική διαφάνεια ?ανυπομονώ.... Κ την τεταρτη για πρωτη φορα θα παμε στον παιδικο του γιου μου να δουμε την γιορτουλα τους ειμαι πολυ χαρούμενη ? ? ? ? 

Ευχομαι συντομα να νιωσεις καλυτερα κοριτσι μου ♥️♥️ 
Μακαρι να φανει στην αυχενικη... και να ειναι μια υπεροχη πριγκιπισσα ??? ομως οτι και να ειναι το παιδακι να ειναι πανω απ ολα καλα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια... που είστε καλέ σήμερα?? χαχα εγώ ετοιμάζομαι κναω τα μποτε μου... νυχια , μαλλιά , λειζερ.. όλα τα κανα.. απο αυριο τα κεφάλια μέσα. ξεκινάει το εορταστικό πρόγραμμα... πφφφφ....

εσείς όλα καλά?..  @Elenikon περιμένουμε νέα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα κορίτσια... που είστε καλέ σήμερα?? χαχα εγώ ετοιμάζομαι κναω τα μποτε μου... νυχια , μαλλιά , λειζερ.. όλα τα κανα.. απο αυριο τα κεφάλια μέσα. ξεκινάει το εορταστικό πρόγραμμα... πφφφφ....

εσείς όλα καλά?..  @Elenikon περιμένουμε νέα σου..

Καλημέρα κ από εμένα!Την καλύτερη δουλειά έκανες!Ένα μποτέ ανοζωογονει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεοα σας αγαπες μου ελπιζω να ειστε ολες καλά.... Διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν απανταω γτ μπαινω για πολυ λιγο..... Εγω δεν ειμαι κ τοσο καλα το στομαχι μου με ταλαιπωρεί κ κοιμαμαι παρα πολυ.... Δεν μπορω να μαγειρεψω γτ με την μυρωδιες ανακατευομαι κ γενικα οτι κ να φαω με χαλάει ελπιζω να περασει σε κανα δυο βδομάδες που θα μπω στο δευτερο τρίμηνο ρην δευτερα εχω γιατρό το πρωι να με δει κ να μου κλεισει να παω να κανω την αυχενική διαφάνεια ?ανυπομονώ.... Κ την τεταρτη για πρωτη φορα θα παμε στον παιδικο του γιου μου να δουμε την γιορτουλα τους ειμαι πολυ χαρούμενη ? ? ? ? 

Αγαπαρα μου τι ωραία που θα δεις τον μικρουλι σου σε γιορτή πρέπει να είναι πολύ συγκινητικό εγώ τα ανίψια μου βλέπω και κλαίω φαντάσου στο δικό μου ? σε ταλαιπωρεί λίγο το νινακι σου και νομίζω θα είναι κοριτσάκι ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα κορίτσια... που είστε καλέ σήμερα?? χαχα εγώ ετοιμάζομαι κναω τα μποτε μου... νυχια , μαλλιά , λειζερ.. όλα τα κανα.. απο αυριο τα κεφάλια μέσα. ξεκινάει το εορταστικό πρόγραμμα... πφφφφ....

εσείς όλα καλά?..  @Elenikon περιμένουμε νέα σου..

Πολύ καλά κάνεις κορίτσι μου ξεκούραση και μποτε το καλύτερο :-) εγω γύρισα πριν λίγο από τον Βόλο είχαμε πάει διήμερο !! Δεν ξέρω τι μας έχει βρει και πάμε όλο εκδρομές :-) !! Οπότε τώρα δουλειές σπιτιού γιατί αύριο με την δουλειά δεν θα προλάβω!!! Καλά παραπάνω που λέγατε για κιλά δεν ήθελε καν να διαβάζω ? μιας και εγώ είμαι 1.68 όταν γνώρισα τον άντρα μου πριν 7-8 χρόνια ήμουν 62 κιλά στο γάμο πριν δύο χρόνια έφτασα 58 και πριν ένα χρόνο μετά τις τρεις σπερματενχυση ς έφτασα 75 ? οποτε τώρα πρέπει να κάνω διατροφή να χάσω πάλι τα κιλά γιατί ακόμα τα έχω :-( και εκτός αυτού ποτέ δεν γυμναζομουν!!! Δώστε συμβουλές εσείς που είστε πιο αδυνατουλες τι να κάνω να χάσω τα κιλά !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Μακάρι! Να σου πω έχω κύκλο 30-32 μέρες. Ο προηγούμενος κύκλος ήταν 33 μέρες. Γενικά μπορεί να μου καθυστερήσει 2,3 μέρες δηλαδή. Σήμερα είμαι στη 34η μέρα. Είμαι λίγο μπερδεμένη ...Γενικά έχω κάτι πονακια που και που και νομίζω ότι ήρθε αλλά τίποτα .Ωστόσο κάθε φορά πριν έρθει η περίοδος 7-10 μέρες  πονάει το στήθος μου και αυτή τη φορά τίποτα.

Σκέφτομαι μήπως είναι καμιά κύστη; Μήπως δεν έκανα ωορρηξία; Ή απλά μπορεί να κάνω μεγαλύτερο κύκλο αυτή τη φορα. ( Έχουν υπάρξει και σπάνιες φορές που έχω κάνει μεγαλύτερο κύκλο π.χ 36 μέρες)

Κορίτσακι μου νομίζω ότι έχει αρπάξει υγρασία εμένα ποτέ δεν ήταν έτσι ,μήπως να πας να πάρεις ένα καινούργιο να μας πεις και σε εμάς τα ευχάριστα ? ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...