Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κρέμα για πρόληψη ραγάδων


Recommended Posts

Κορίτσια, ψάχνω μια κρέμα για την κοιλίτσα που όλο μεγαλώνει... Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα το γνωστό λαδάκι, αλλά διάβασα ότι έχει παραφινέλαιο (?!?) και σκιάχτηκα... Εσείς ποια έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Κορίτσια, ψάχνω μια κρέμα για την κοιλίτσα που όλο μεγαλώνει... Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα το γνωστό λαδάκι, αλλά διάβασα ότι έχει παραφινέλαιο (?!?) και σκιάχτηκα... Εσείς ποια έχετε;

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω, αν ξέρει κάποια κοπέλα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η zouzouna79 είπε:

Είμαι 8 μηνών χωρίς καμία ραγαδα , χρησιμοποιώ από την αρχή μόνο αμυγδαλελαιο!!

Κι εγω το ιδιο,και ειμαι στον 9ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η zouzouna79 είπε:

Είμαι 8 μηνών χωρίς καμία ραγαδα , χρησιμοποιώ από την αρχή μόνο αμυγδαλελαιο!!

Κι εγώ κορίτσια μου. Βασικά μου έφτιαξε την κρέμα η κολλητή μου. Με αμυγδαλελαιο και κάτι ακόμα. Κερί μέλισσας νομίζω. Αν θέλετε ρωτάω το μίγμα. Δεν έκανα ούτε μια ραγαδα και είχα και το κεφάλι μου ήσυχο για το τι βάζω. Πιστεύω βέβαια ότι έχει σημασία και το δέρμα όπως επίσης και τα κιλά που θα πάρει κάποια κοπέλα αλλά σίγουρα βοηθάει και η σωστή περιποίηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ, χωρίς να το ψάξω είναι η αλήθεια, πήρα την Prevenstria της Frezyderm. Την βάζω από το τέλος του τρίτου μήνα κάθε μέρα. Τώρα είμαι στον 6ο αλλά ακόμη δεν έχω πολύ μεγάλη κοιλιά για να σας πω αν έχει αποτελέσματα. Δεν έχω κάνει ραγάδες ακόμη αν και το δέρμα μου έχει μεγάλη προδιάθεση προς αυτό. Έχω ραγάδες στους γλουτούς από τα 13 μου λόγω ανάπτυξης! Η συγκεκριμένη κρέμα είναι πανάκριβη όμως :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χρησιμοποιούσα της frezyderm δεν εκανα ουτε μια ραγαδα,(το δέρμα μου κανει πολύ εύκολα ραγάδες είχα ήδη στα πόδια πριν την εγκυμοσύνη)Μετά έμαθα και εγώ για το αμυγδαλελαιο πως κάνει πολύ καλη δουλεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ χρησιμοποιούσα της frezyderm την γνωστή  ύστερα πήρα κ αμυγδαλαιλεο κ το bio oil έβαζα κάθε μέρα  πρωί κ βράδυ τα έβαζα εναλλάξ όλα αυτά από το τέλος του 3ο μήνα δεν έκανα ούτε μια ραγαδα.. πιο πολυ ομως χρησιμοποιούσα της  frezyderm!!είναι κ θέμα ελαστικότητας δέρματος βέβαια εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα κάνω αλλά τελικά δεν έκανα πάλι καλά γιατί δεν θυμάμαι κ εγώ πόσα χρήματά χάλασα με τις κρέμες τις frezyderm!!! Με το καλό το μωράκι σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι για τους μήνες 4ο-9ο χρειαζόμαστε κάνα 150 € μες το νερό για την Frezyderm. Αν συνεχίσουμε και μετά, γιατί υποθέτω χρειάζεται, ποιος ξέρει πόσο θα μας βγεί. Επειδή έχω ήδη πολλές σε γλουτούς και μηρους δεν θέλω με τιποτα να κανω σε στηθος και κοιλιά. :(:(:(

Επεξεργάστηκε από AnaKok
ορθογραφικό λάθος
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια παρ ολο που είμαι φαρμακοποιος το καλυτερο πραγμα για τις ραγαδες είναι η μια απλη κεραλοιφη ,αγνη χωρις σκατολοιδια μεσα ..Αν θελετε κατι πιο ειδικο εγω χρησιμοποιώ παραλληλα και την κρεμα της elancyl η οποια είναι για ραγαδες και για το στηθος ,γλουτους ,κοιλια και τα μπουτακια...είναι μεγαλη η συσκευασια της και οικονομικη..με το καλο σε ολες ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Για το αμυγδαλέλαιο δεν το ήξερα. Νομίζω θα το δοκιμάσω. Είναι πολύ λιπαρο μετά το δέρμα? Ρωτάω γιατί έχω και μια Ταρζανούλα και δε νομίζω να σεβαστεί και πολύ την επιθυμία μου να μην κάνω ραγαδες! Χα, χα! Με το καλό τα μωράκια μας!!!! Να είναι καλά κ οι οικογένειές μας κι όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα! Καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Για το αμυγδαλέλαιο δεν το ήξερα. Νομίζω θα το δοκιμάσω. Είναι πολύ λιπαρο μετά το δέρμα? Ρωτάω γιατί έχω και μια Ταρζανούλα και δε νομίζω να σεβαστεί και πολύ την επιθυμία μου να μην κάνω ραγαδες! Χα, χα! Με το καλό τα μωράκια μας!!!! Να είναι καλά κ οι οικογένειές μας κι όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα! Καλή συνέχεια!

Καλημέρα Ναι είναι πιο λιπαρό θα χρειαστεί να το αφήσεις λίγο παραπάνω να το απορροφήσει το δέρμα σε σχέση με την κρέμα τις frezyderm η να βάζεις πιο λίγη ποσότητα ίσως !! Μυρίζει κ λίγο πιο έντονα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Καλημέρα Ναι είναι πιο λιπαρό θα χρειαστεί να το αφήσεις λίγο παραπάνω να το απορροφήσει το δέρμα σε σχέση με την κρέμα τις frezyderm η να βάζεις πιο λίγη ποσότητα ίσως !! Μυρίζει κ λίγο πιο έντονα!!

Ωχ, αυτό με τξ μυρωδιά με προβληματίζει... Μια δοκιμη κ βλέπουμε! Ευχαριστώ πολύύύύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...