Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξετάσεις θρομβοφιλιας...


pangipot

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!

Ο γιατρός σήμερα Μ έγραψε αρκετές εξετάσεις θρομβοφιλιας! Ολες γραμμένες μέσω ΕΟΠΥΥ εκτός από 4! 

Υπάρχει κάποια κοπέλα που πρόσφατα έκανε έλεγχο θρομβοφιλιας να Μ πει πού κ σε τι τιμές;

Οι εξετάσεις που δεν είναι γραμμένες είναι:

1. Αντιπηκτικό λύκου

2. APCR

3.  Μετάλλαξη της προθρομβινης (202106)

4. Γονίδιο πήξης factor V leiden! 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Ο γιατρός σήμερα Μ έγραψε αρκετές εξετάσεις θρομβοφιλιας! Ολες γραμμένες μέσω ΕΟΠΥΥ εκτός από 4! 

Υπάρχει κάποια κοπέλα που πρόσφατα έκανε έλεγχο θρομβοφιλιας να Μ πει πού κ σε τι τιμές;

Οι εξετάσεις που δεν είναι γραμμένες είναι:

1. Αντιπηκτικό λύκου

2. APCR

3.  Μετάλλαξη της προθρομβινης (202106)

4. Γονίδιο πήξης factor V leiden! 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Εγώ εκανα εξετάσεις και πληρωσα συνολικά 150€ Εχω κάνει το ολοκληρωμένο πακέτο θρομβοφιλιας αυτά που εχεις εσύ συν κάτι αλλά μέσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Εγώ εκανα εξετάσεις και πληρωσα συνολικά 150€ Εχω κάνει το ολοκληρωμένο πακέτο θρομβοφιλιας αυτά που εχεις εσύ συν κάτι αλλά μέσα 

Εμένα όσα είναι γραμμένα είναι 50€ συν 140 αυτές που δε γράφονται! Και Μ κλωτσανε κ για το καρυότυπο! Κ καλά δε γράφεται ενώ έχω κανονικά στα χέρια Μ το παραπεμπτικο του ΕΟΠΥΥ! Αύριο ολο το πρωί στα τηλέφωνα με κόβω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Ο γιατρός σήμερα Μ έγραψε αρκετές εξετάσεις θρομβοφιλιας! Ολες γραμμένες μέσω ΕΟΠΥΥ εκτός από 4! 

Υπάρχει κάποια κοπέλα που πρόσφατα έκανε έλεγχο θρομβοφιλιας να Μ πει πού κ σε τι τιμές;

Οι εξετάσεις που δεν είναι γραμμένες είναι:

1. Αντιπηκτικό λύκου

2. APCR

3.  Μετάλλαξη της προθρομβινης (202106)

4. Γονίδιο πήξης factor V leiden! 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Εγώ κορίτσι μου τις έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν πλήρωσα τίποτα και ήταν και αυτές που αναφέρεις μέσα..δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στην πόλη σου??απλά περίμενα 20 μέρες για τα αποτελέσματα δεν ξέρω πόσο γρήγορα βγαίνουν στα ιδιωτικά εργαστήρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Εγώ κορίτσι μου τις έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν πλήρωσα τίποτα και ήταν και αυτές που αναφέρεις μέσα..δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στην πόλη σου??απλά περίμενα 20 μέρες για τα αποτελέσματα δεν ξέρω πόσο γρήγορα βγαίνουν στα ιδιωτικά εργαστήρια..

Σε ποιο νοσοκομείο κ σε πόσες μέρες σου κλείσανε ραντεβού; Γτ κάποιες κοπέλες αναφέρουν ότι χρειάζεται ραντεβού με αιματολογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Σε ποιο νοσοκομείο κ σε πόσες μέρες σου κλείσανε ραντεβού; Γτ κάποιες κοπέλες αναφέρουν ότι χρειάζεται ραντεβού με αιματολογο

Ναι έκλεισα ραντεβού σε αιματολο νομίζω δέκα μέρες περίμενα για το ραντεβού..η αλήθεια είναι ότι στο δημόσιο δεν πληρώνεις αλλά περιμένεις..και για το ραντεβού και για τα αποτελέσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Εγώ κορίτσι μου τις έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν πλήρωσα τίποτα και ήταν και αυτές που αναφέρεις μέσα..δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στην πόλη σου??απλά περίμενα 20 μέρες για τα αποτελέσματα δεν ξέρω πόσο γρήγορα βγαίνουν στα ιδιωτικά εργαστήρια..

Σε ποιο νοσοκομείο τις έκανες και πως έκλεισες ραντεβού;
Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Ναι έκλεισα ραντεβού σε αιματολο νομίζω δέκα μέρες περίμενα για το ραντεβού..η αλήθεια είναι ότι στο δημόσιο δεν πληρώνεις αλλά περιμένεις..και για το ραντεβού και για τα αποτελέσματα.

Βρήκα τελικά ιδιωτικό που να δέχεται παραπεμπτικό για το καρυότυπο οπότε θα πληρώσουμε 65€ συμμετοχές για καρυοτυπους και θρομβοφιλια όσες γράφονται συν 140€ για τις 4 που δε γράφονται! Δε θέλω να διακινδυνεύσω να πάω σε δημόσιο να ζητήσω κάτι συγκεκριμένο κ να πέσω σε κομπλεξικο γιατρό που ενώ δε ξέρει το ιστορικό Μ κ δε φτάνει ούτε μια μέρα( για κάθε γυναίκα) να του το πουν να Μ πει εγώ κρίνω ότι δε χρειάζεται να κάνεις τι εξετάσεις αυτές ακόμα! (Το έχω ζήσει γενικά με άλλη ειδικότητα, κ ήταν ο εξ αρχής λόγος που ήθελα να αποφύγω το δημόσιο κ ας είμαι υπέρ) συν ότι μας έχει δοσει το οκ όταν Μ έρθει περίοδος να ξεκινήσουμε προσπάθειες εφόσον θέλουμε οπότε θέλω να έχω αποτελέσματα τουλάχιστον θρομβοφιλιας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ποιο νοσοκομείο τις έκανες και πως έκλεισες ραντεβού;
Ευχαριστώ! 

Στο βενιζελειο στο Ηράκλειο πήρα τηλέφωνο και είπα ότι θέλω ένα ραντεβού με την κυρία σφυριδακη η οποία είναι άριστη στο είδος της..και απλά πήγα..δεν χρειάστηκε να μου τις γράψει κάποιος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Βρήκα τελικά ιδιωτικό που να δέχεται παραπεμπτικό για το καρυότυπο οπότε θα πληρώσουμε 65€ συμμετοχές για καρυοτυπους και θρομβοφιλια όσες γράφονται συν 140€ για τις 4 που δε γράφονται! Δε θέλω να διακινδυνεύσω να πάω σε δημόσιο να ζητήσω κάτι συγκεκριμένο κ να πέσω σε κομπλεξικο γιατρό που ενώ δε ξέρει το ιστορικό Μ κ δε φτάνει ούτε μια μέρα( για κάθε γυναίκα) να του το πουν να Μ πει εγώ κρίνω ότι δε χρειάζεται να κάνεις τι εξετάσεις αυτές ακόμα! (Το έχω ζήσει γενικά με άλλη ειδικότητα, κ ήταν ο εξ αρχής λόγος που ήθελα να αποφύγω το δημόσιο κ ας είμαι υπέρ) συν ότι μας έχει δοσει το οκ όταν Μ έρθει περίοδος να ξεκινήσουμε προσπάθειες εφόσον θέλουμε οπότε θέλω να έχω αποτελέσματα τουλάχιστον θρομβοφιλιας!

Καλά θα το κάνεις  σε καταλαβαινω αν δεν ήμουν κι εγώ σίγουρη για τη συγκεκριμένη γιατρό δεν ξέρω τι θα έκανα..αλλά κι εμένα σκέψου μου είπε κανονικά δεν την κάνουμε την εξέταση αυτή με μια αποβολή αλλά αφού ήρθες θα στην κάνω..επίσης τελικά εμένα μου βρήκαν θρομβοφιλια όποτε θα γίνουν έξαλλη να δεν μου την κάνανε και είχαν και άδικο..καλά αποτελέσματα κορίτσι μου..εύχομαι σύντομα ξανά εγκυουλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...