Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμερινός υπνοσακος


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Έχω ένα μωράκι 8 μηνών κ θέλω να αγοράσω χειμερινό υπνοσακο γιατί με τα σκεπάσματα ότι κ να κάνεις δεν γλιτώνει το ξεσκεπασμα κάποια στιγμή....έχω δει ότι υπάρχουν πάρα πολλοί κ σε διάφορες τιμές...έχω μπερδευτεί ?

Αρχικά ποιους έχετε χρησιμοποιήσει κ μείνατε ευχαριστημενες?

Κ άλλο ένα ερώτημα είναι πώς ντύνουμε το μωρό μέσα από τον υπνοσακο ώστε να διατηρήσει μια καλή θερμοκρασία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Grobag να πάρεις, νομίζω είναι οι καλύτεροι και οι πιο ασφαλείς. Όποια μαμά ρώτησα αυτό μου είπε κι εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Από μέσα του φοράω μακρυμάνικο εσώρουχο και φορμάκι και είναι μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa έχεις αυτόν π είναι σαν τσουβάλακι από κάτω; βολεύει για να γυρναει; τ δικό μ είναι κ λίγο ζωντοβολο κ δ θέλει ούτε την κουβέρτα. Στη μεγάλη μ είχα πέρυσι π ήταν τέτοιο καιρό πέρυσι 15 μηνών της grobag με τα χέρια πόδια ολοσωμος κ ήμουν υπέρ ικανοποιημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni ναι, αυτόν έχω: https://www.grobag.gr/grobag-2.5-tog-6-18-ollie-the-owl.html γυρνάει και μια γνωστή που έχει τον ίδιο στα παιδιά της 11 μηνών, μου λέει ότι σηκώνονται κιολας με τον υπνόσακο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa Αχ και γω αυτον εχω αλλα δεν τον θελει καθόλου..Οποτε την βαζω κλαίει επειδη δεν μπορει να πιασει τα ποδια τής νομιζω..Αυτοι με τα ποδια που λεει η @Diwni ειναι πολυ καλοι αλλα για ανω του ετους νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια της grobag τον πλήρωσα 80 ευρώ και δεν τον φόρεσε καθόλου, μαλλον τη ζεσταινε πολύ.... ευτυχώς τον χάρισα και έπιασε τόπο.

Μετά της πήρα έναν από το mothercare υπνοφορμα δηλαδή με χεράκια και ποδαράκια και ανοιχτό από κάτω γιατί το ένα πόδι το θέλει έξω, χαχαχα και τώρα που είναι πλέον 2,χρόνων βγάζει τη κάλτσα μόνη της από το ένα πόδι.απο μέσα χειμώνα της φοράω πολύ λεπτές μπιτζαμουλες χωρίς ζιπουνακια βέβαια γιατί της πήρα 2tog με τον 2,5tog δυσανασχετεί....τώρα προς το παρόν δεν της έχω βάλει ακόμα υπνοσακος την έχω με πιο χοντρές μπιτζαμουλες γιατί ξεσκεπάζεται αλλά μόλις πιάσουν λίγο τα κρύα στην αρχή της βάζω υπνοσακο με ένα κοντομανικο ζιπουνακι μόνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa σε ευχαριστώ πολύ. Το σκέφτομαι πολύ, φοβάμαι μήπως δ την βολέψει.

@Sofi90 Ναι Της συγκεκριμένης εταιρίας είναι πάνω τ έτους. Η δικιά μ πέρυσι π ήταν 15 μηνών ήθελε τ 24-36 βέβαια γτ είναι μεγάλο παιδάκι, ανεπτυγμένο κ δυστυχώς δ βγαίνει σε μεγαλύτερο να πάρω κ φέτος.

@Mamaioannas αυτός από τ mothercare με τα χεράκια κ τα ποδαράκια για ποια ηλικία είναι; φέτος π είναι 2 της έχεις πάρει κάποιον συγκεκριμένο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maritina89 Καλησπέρα!Και εγω της grobag εχω, έναν χειμερινο και έναν φθινοπωρινό/ανοιξιάτικο, που τους πηρα και τους δυο μαζι σε προσφορα 70 ευρω. Εχω μεινει πολυ ευχαριστημένη!Δεν την εμποδιζει στις κινήσεις της καθόλου και γυρνάει και μπρουμυτα και κοιμαται μια χαρα (ξυπνάει βέβαια 10 φορες για άλλους λογους ?).

Στην συσκευασία εχει και πινακι που σου λεει αναλογα με την θερμοκρασία που εχει το δωμάτιο τι να φορεσεις απο μεσα στο μωρο.

Προς το παρον της φοράω απο μέσα μακρυμανικο εσωρουχο μονο, γιατί με το ολοσωμο πυτζαμακι ζεσταινεται, και στην πορεια που πέφτει η θερμοκρασια μπορεί να την σκεπασω και με κατι ελαφρύ απο πανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω προσωπικα ειχα παρει αποτ α orchestra και την εβγαλα μια χαρα γιατι η κορη μου ξεσκεπαζοτανε συνεχως 

εχει δεικτες θερμοκρασιας κ οι τιμες ειναι χαμηλοτερες απο αλλους επωνυμους :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για νεογέννητο τι πρέπει να πάρουμε; Είναι καλή ιδέα ο υπνόσακος και αν ναι, τι να πάρω και τι να προσέξω; Τέλη Φεβρουαρίου θα γεννήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις!!!

@Ηλίας-Νικόλαος Για νεογέννητο εγώ δεν είχα πάρει....γέννησα Μάρτιο αλλά είχε κρύο ακόμα!!!χρησιμοποιούσα κουβέρτες κ ειχα κ καποιες που έκλειναν τυπου υπνοσακος!!!δεν είχα πρόβλημα γιατί δεν κουνιούνται τόσο μικρά όποτε ήταν πάντα σκεπασμένος κ φρόντιζα να του βάζω τα σκεπάσματα καλα κάτω από τα χεράκια κ κάτω από το στρώμα ώστε να μην υπάρχει κίνδυνος να καλυφθεί με αυτά!προσωπικά εγώ δεν χρειάστηκα υπνοσακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Για νεογέννητο τι πρέπει να πάρουμε; Είναι καλή ιδέα ο υπνόσακος και αν ναι, τι να πάρω και τι να προσέξω; Τέλη Φεβρουαρίου θα γεννήσω. 

Για νεογέννητο δεν χρειάζεται γιατί δεν γυρνάει ιδιαίτερα οπότε δεν ξεσκεπάζεται....άσε που κάθε 1-1,5 ώρα θα ξυπνάς για τάισμα οπότε θα ελέγχεις!Με το καλό!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Narcissa σε ευχαριστώ πολύ. Το σκέφτομαι πολύ, φοβάμαι μήπως δ την βολέψει.

@Sofi90 Ναι Της συγκεκριμένης εταιρίας είναι πάνω τ έτους. Η δικιά μ πέρυσι π ήταν 15 μηνών ήθελε τ 24-36 βέβαια γτ είναι μεγάλο παιδάκι, ανεπτυγμένο κ δυστυχώς δ βγαίνει σε μεγαλύτερο να πάρω κ φέτος.

@Mamaioannas αυτός από τ mothercare με τα χεράκια κ τα ποδαράκια για ποια ηλικία είναι; φέτος π είναι 2 της έχεις πάρει κάποιον συγκεκριμένο;

Ήταν έως 18μηνων.τωρα έχει 24-36 οπότε αυτόν θα της πάρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Για νεογέννητο τι πρέπει να πάρουμε; Είναι καλή ιδέα ο υπνόσακος και αν ναι, τι να πάρω και τι να προσέξω; Τέλη Φεβρουαρίου θα γεννήσω. 

Δεν θα σου χρειαστει καν :) ευτυχως τα νεογεννητα δεν κουνιουνται καθολου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...