Μετάβαση σε περιεχόμενο

Όλα καλά αλλά παιδάκι, όχι..


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια !!! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου. Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι αλλά τίποτα .  Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι μια χαρά !!! Για ποιο λόγο δεν έρχεται το μωράκι που τόσο θέλουμε ; Είμαστε 28 και 30 χρόνων χωρίς προβλήματα υγείας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Babylove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου. Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι αλλά τίποτα .  Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι μια χαρά !!! Για ποιο λόγο δεν έρχεται το μωράκι που τόσο θέλουμε ; Είμαστε 28 και 30 χρόνων χωρίς προβλήματα υγείας.. 

Καλησπέρα!
Όταν λες εξετάσεις; Και εσύ και ο άντρας σου;
Προσπαθείτε με πρόγραμμα ή απλά έχετε ελεύθερες επαφές;
Γενικά ο τρόπος ζωής σας είναι χαλαρός ή αγχωτικός; Διατροφή, άσκηση, κάπνισμα, αλκοόλ; 
Πάντως να θυμάσαι πως σε κάθε κύκλο έχουμε 25% πιθανότητες να γίνει σύλληψη.
Και θα σου πω, αυτό που λένε όλοι, πως το άγχος είναι ο μεγαλύτερος εχθρός ! 
Σου εύχομαι πολύ σύντομα να μας έχεις ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την απάντηση .. εγώ έχω κάνει όσες μου είπε η γιατρός ορμονολογικες κτλ και ο άντρας μου σπερνοδιαγραμμα..  είμαι πολύ αγχωδης η αλήθεια είναι αλλά ακούω από πολλούς γνωστούς πιάσαμε με την πρώτη ενώ καπνίζουν , δεν έχουν καλή ζωή .. και λέω εντάξει υπάρχει θέμα σε μας... Δεν εξηγείται ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Babylove είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση .. εγώ έχω κάνει όσες μου είπε η γιατρός ορμονολογικες κτλ και ο άντρας μου σπερνοδιαγραμμα..  είμαι πολύ αγχωδης η αλήθεια είναι αλλά ακούω από πολλούς γνωστούς πιάσαμε με την πρώτη ενώ καπνίζουν , δεν έχουν καλή ζωή .. και λέω εντάξει υπάρχει θέμα σε μας... Δεν εξηγείται ...

γεια σου κορίτσι! σαλπιγγογραφία έχεις κάνει; δυστυχώς οι σάλπιγγες είναι ένας από τους πιο συχνούς παράγοντες... και επειδή είσαι σε πάρα πολύ καλή ηλικία δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο! Επίσης παίζει φυσικά και ο παράγοντας τύχη! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Το άγχος παίζει μεγάλο ρόλο...αν προσπαθήσεις να το αποβάλεις,θα πάνε όλα καλά..έχω πολλές τέτοιες περιπτώσεις στον κύκλο μου!! Ηρεμία,δεν είναι εύκολο το ξέρω!! Όταν θες παιδάκι,δεν είναι εύκολο να μην το σκέφτεσαι,να μην αγχώνεσαι,να μη μετράς μέρες κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Babylove είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση .. εγώ έχω κάνει όσες μου είπε η γιατρός ορμονολογικες κτλ και ο άντρας μου σπερνοδιαγραμμα..  είμαι πολύ αγχωδης η αλήθεια είναι αλλά ακούω από πολλούς γνωστούς πιάσαμε με την πρώτη ενώ καπνίζουν , δεν έχουν καλή ζωή .. και λέω εντάξει υπάρχει θέμα σε μας... Δεν εξηγείται ...

Ναι, αυτοί που δεν προσέχουν, καπνίζουν κτλ είναι ίσως και πιο "ανέμελοι" στην επαφή. 
Εγώ πχ ήμουν ήδη 6 χρόνια με τον φίλο μου πριν αποφασίσουμε να κάνουμε παιδί, πάντα προσέχαμε και είχαμε προφυλάξεις γι' αυτό και νωρίτερα δεν μας έτυχε. Αν ακούς λοιπόν κάποιους που τους έτυχε αμέσως είναι ίσως επειδή δεν είχαν άγχος και δεν το σκέφτονταν αλλά απολάμβαναν την στιγμή. 
Κανόνισε κανένα ταξιδάκι τις γιορτές, να αλλάξετε παραστάσεις, να το ρίξετε λίγο έξω και εκτός προγράμματος, και ίσως να έρθει ξαφνικά!
Αλλιώς κανόνισε από το νέο έτος να δεις πάλι έναν γυναικολόγο για πιο εξειδικευμένες εξετάσεις όπως σαλπιγκογραφία που σου ειπε η @Tokyo . 
Νέα είσαι αλλά είναι κρίμα να αφήνεις και άλλο το χρόνο να περνάει... 
Σου εύχομαι το 2020 να σου φέρει αυτό που θες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...