Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μονηρης ομφαλικη αρτηρία μπορεί κάποια να βοηθήσει?


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!Με λένε Μαρία (κατάλαθος τo mixahl και δε μπορώ να το αλλάξω) και είμαι σχεδόν 29 χρόνων  Είμαι 13 εβδομάδες ακριβώς.... Την Παρασκευή έκανα αυχενική διαφάνεια με μια καλή αυχενική κ με μια πολύ κακή Papp-a... Στον συνυπολογισμο όμως για το μέσω όρο ο ανόητος ο γιατρός ξέχασε να μετρήσει το ρινικο οστό κ έτσι οι πιθανότητες για σύνδρομο νταουν ήταν αρκετά ανεβασμένες... Μου είπε να κάνω τροφοβλαστη η αμνιοπαρακεντηση... Ευτυχώς κάτι δε μαρεσε στον γιατρό κ πήγα κ σε άλλον την Δευτέρα σε έναν πολύ καλό επιστήμονα ο όποιος κατάλαβε το λάθος του προηγούμενου συνυπολογισε το ρινικο οστό και βγήκε 1/2650 να έχω σύνδρομο νταουν (παρόλα αυτά έκανα την εξέταση που στέλνεις το αίμα στην Αμερική σε 2 εβδομάδες θα ξερουμε)... Όμως ο γιατρός μου είπε ότι λόγω της Papp-a μου η θα κάνω  προεκλαμψία η υπάρχει θέματακι με υον πλακούντα.... Από τη δεύτερα παίρνω σαλοσπιρ και θα παίρνω πρώτα ο Θεός μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης μου.... Όμως ανακάλυψε κ μονηρης ομφαλικη αρτηρία.... Είμαι αρκετά στεναχωρεμενη όσο κ να προσπαθώ για το αντίθετο.... Μου κάνει φοβερή εντύπωση γιατί παντού διαβάζω ότι ανακαλύπτουν την μονηρης ομφαλικη αρτηρία στη Β επίπεδου... Γιατί φάνηκε από τώρα??? Μήπως σημαίνει ότι πάνε καλά τα πράγματα... Τη Δευτέρα θα πάω στη γιατρο αλλά ως τη Δευτέρα έχω σκάσει... Έχει καμία άλλη παρόμοια εμπειρία να μου πει... Θα με βοηθήσει πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντων από μόνη της η Papp A δε σημαίνει αναγκαστικά ή θρομβοφιλια ή θέμα με πλακούντα,κ μένα χάλια ήταν η τιμή της αλλά είμαι 31 εβδομάδα χωρίς κανένα σημάδι προεκλαμψιας κ μια χαρά πλακούντα,κ Γενικά μια χαρά εξελίσσεται μέχρι στιγμής η εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zouzouna79 είπε:

Πάντων από μόνη της η Papp A δε σημαίνει αναγκαστικά ή θρομβοφιλια ή θέμα με πλακούντα,κ μένα χάλια ήταν η τιμή της αλλά είμαι 31 εβδομάδα χωρίς κανένα σημάδι προεκλαμψιας κ μια χαρά πλακούντα,κ Γενικά μια χαρά εξελίσσεται μέχρι στιγμής η εγκυμοσύνη.

Χαίρομαι πάρα πολύ που το "ακούω".... Εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου να συνεχίσει να είναι τόσο καλή!!!!!! Με ηρέμησες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου ,καλαβαινω ακριβως πώς νιώθεις,να δεις ομως πως ολα θα πανε καλα!

καλή συνεχεια κ σε σενα.γραφε μας τα νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Μαρακι επειδή κι εμένα μου βρήκε μονηρη ομφαλικη αρτηρία,θα μπορούσες να μας πεις έστω και μετά από 2 χρόνια πως εξελίχθηκε η κύηση σου;;;

Σε ευχαριστώ πολύ,  θα με βοηθήσεις πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...