Μετάβαση σε περιεχόμενο

BLW-Παιδιατρος που να υποστηρίζει τη μέθοδο


Recommended Posts

Καλησπέρα!Η μπέμπα μου είναι 5,5 μηνων, θηλαζουμε αποκλειστικά και σιγα σιγα ετοιμαζόμαστε για την εισαγωγή στερεών τροφών. Ωστόσο, ο παιδίατρος μας προτεινει μονο αλεσμενα, ενω ηθελα να δοκιμασουμε blw. Γνωριζετε κάποιον παιδιατρο στην Αθήνα  με γνώσεις πανω σε αυτή τη μεθοδο και ταυτοχρονα υποστηρικτικό στον θηλασμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Εμείς είμαστε 6 μηνών και σήμερα ήταν η τέταρτη μέρα που ξεκινήσαμε στερεές με τη μέθοδο blw. 

Αθήνα μένω και η παιδίατρος μου υποστηρίζει αυτή τη μέθοδο. Αν θέλεις σου στέλνω τα στοιχεία της σε πμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Ξέχασα να σου πω ότι είναι και πιστοποιημένη σύμβουλος γαλουχίας. Κι εγώ αποκλειστικά θηλάζω μέχρι τώρα που μπήκαμε στις στερεές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Τελεια!Οταν μπορέσεις, στείλε μου πμ σε παρακαλω. Ευχαριστω πολυ!

Με ποια τροφη ξεκινησατε με την μικρη σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου έστειλα. :-)

Ξεκινήσαμε με αχλάδι και τώρα βάλαμε και μήλο. Από αύριο θα δοκιμάσουμε και μπανάνα. Είμαι ενθουσιασμένη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! 

Και η δίκη μας παιδίατρος υποστηριζει τη μέθοδο blw και είναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού. Τι περιοχή σε βολεύει; Είναι στο Ηράκλειο, όρια με Λυκόβρυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NarcissaΚαλημέρα!Με βολεύει προς το κέντρο και είναι πιο κοντά η παιδίατρος της @Angelmammy. Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...