Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

@Elenikon συγχαρητήρια κοπέλα μου 🥰🥰🥰

Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη κ ένα γερό μωράκι!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!Να είσαι καλά! Και σε σένα εύχομαι να είσαι σύντομα εγκυούλα !!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Ελπίζω να ειστε όλες καλά!!Χάθηκα λιγο..Μπαίνω σας διαβάζω όμως ήθελα να ξεχαστώ από το θέμα εγκυμοσυνης!!

Σήμερα όμως δεν κρατηθηκα πρέπει να σας πω τα νέα!! Είχα 3,4 μέρες καθυστέρησης και είπα να κάνω σήμερα τεστ και είναι θετικό κορίτσια!! Δεν το πιστεύω...!!Το κοιτάω και το ξανακοιταω.... 

IMG_20200325_064555.jpg

Μα τι υπεροχα νεα ειναι αυταααα? Το περιμενα πως και πως να ξερεις! Και ήμουν σιγουρη οτι χαθηκες για να ξεχαστεις! Και καλα εκανες! Σου βγηκε σε καλο!😍😍😍😍

Αχ μπραβο βρε κοριτσι μου το ποσο χαρηκα δεν μπορεις να φανταστεις! Ολα καλα θα πανε! Να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι ! Θα  εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!❤❤❤

Περιμένουμε τωρα να μας ενημερώνεις!

Κι εγω χανομαι αλλα προσπαθω να μπαινω οσο μπορω! Αυριο θα ανεβασω και το πινακακι!😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Ευχαριστώ πολύ Δήμητρα!!Οτι καλύτερο σε όλες εύχομαι.!!!!Δευτερα έχω δεύτερη χοριακη..εκεί θα δούμε αν είναι όλα καλά!!!Πως θα περάσουν τόσες μέρες μου λετε;;;😳

Κοριτσι μου χωρις να θελω να σε ταραξω, αυτη την γλυκια αγωνια θα εχεις τωρα απο δω και περα! Εγω αυριο εχω τον 6ο υπερηχο και δεν μπορώ να κοιμηθώ ! Φαντάσου και εχω κανει και την αυχενικη που υποτίθεται μου εσβησε το αγχος! Αλλα η αγωνια να δεις το μωράκι σου παραμενει! Λογικο ειναι! Θα σκεφτεσαι το σπορακι που αναπτύσσεται και θα κάνεις υπομονη! Ειναι η πιο σημαντικη περιοδος τωρα και πρεπει να ξεκουραζεσαι για να παρει τα πανω του το νινακι σου!! 

Περιμενουμε τα νεα σου 😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Marba είπε:

Συγχαρητήρια και σε εσένα κορίτσι μου είμαι κι εγώ από τις τυχερές του Μαρτίου! Εύχομαι να μας πάνε όλα τέλεια! 

Μπραβο και σε σενα! Συγχαρητήρια!  Ξταν καλός μηνας και ο Μαρτιος!

Να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σας ημέρα ,υπέροχα νέα κορίτσια βλέπω εγκυμοσύνες αρκετές Μπράβο σας ολοψύχες ευχές για τελειομηνες εγκυμοσύνες και υγιέστατα μωρά ❣️💕💞💖💗💓💜💙💚💛❤️,εσεις που είστε ακόμη σε προσπάθειες αισιοδοξία Πίστη ελπίδα και συνεχίζουμε δεν σταματάμε.Θα έρθει η μέρα που θα ανταμειφθείτε όλες σας ,καλη ενημέρωση σωστή επιλογή ιατρού και κέντρου μετά από δικό σας έλεγχο ,εφαρμογή πρωτοκόλλου βάσει ιστορικού μας πληρης έλεγχος εξετάσεων υπογονιμότητας ακολουθούμε πίστα οδηγίες ιατρού και είμαστε θετικές Η κάθε μια έχει τη δικιά της περίπτωση ιστορικό ακούμε γνώμες εμπειρίες απόψεις και δεν προβενουμε σε εξετάσεις η λήψη φαρμάκων η βιταμινών που κάπου στο διαδίκτυο διαβάσαμε η από κάποια φίλη μάθαμε δίχως με συνεννόηση ιατρού μας Σε άλλες περιπτώσεις χρειάζεται βοηθάμε σε εμάς μπορεί να συμβεί το αντίθετο.Ξερω ότι αγωνιΑτε και προσπαθείτε να βρείτε το τι φταίει γιατί η αποτυχία γιατί πάλι σε εμένα μήπως δεν έκανα αυτό δεν πήρα αυτό ίσως βοήθησε αυτή η εξέταση που έκανε κάποια και εγώ δεν την έκανα και ευθύνεται στην αρνητική χοριακη Εμπιστευόμαστε το ιατρό που έχουμε επιλέξει και βαδίζουμε μαζί ναι υπάρχουν και εξαιρέσεις στις οποίες θέλει αλλαγή .Ενημερωση όχι στην παραπληροφόρηση υπομονή και κουράγιο 

IMG_0096.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλη σας ημέρα ,υπέροχα νέα κορίτσια βλέπω εγκυμοσύνες αρκετές Μπράβο σας ολοψύχες ευχές για τελειομηνες εγκυμοσύνες και υγιέστατα μωρά ❣️💕💞💖💗💓💜💙💚💛❤️,εσεις που είστε ακόμη σε προσπάθειες αισιοδοξία Πίστη ελπίδα και συνεχίζουμε δεν σταματάμε.Θα έρθει η μέρα που θα ανταμειφθείτε όλες σας ,καλη ενημέρωση σωστή επιλογή ιατρού και κέντρου μετά από δικό σας έλεγχο ,εφαρμογή πρωτοκόλλου βάσει ιστορικού μας πληρης έλεγχος εξετάσεων υπογονιμότητας ακολουθούμε πίστα οδηγίες ιατρού και είμαστε θετικές Η κάθε μια έχει τη δικιά της περίπτωση ιστορικό ακούμε γνώμες εμπειρίες απόψεις και δεν προβενουμε σε εξετάσεις η λήψη φαρμάκων η βιταμινών που κάπου στο διαδίκτυο διαβάσαμε η από κάποια φίλη μάθαμε δίχως με συνεννόηση ιατρού μας Σε άλλες περιπτώσεις χρειάζεται βοηθάμε σε εμάς μπορεί να συμβεί το αντίθετο.Ξερω ότι αγωνιΑτε και προσπαθείτε να βρείτε το τι φταίει γιατί η αποτυχία γιατί πάλι σε εμένα μήπως δεν έκανα αυτό δεν πήρα αυτό ίσως βοήθησε αυτή η εξέταση που έκανε κάποια και εγώ δεν την έκανα και ευθύνεται στην αρνητική χοριακη Εμπιστευόμαστε το ιατρό που έχουμε επιλέξει και βαδίζουμε μαζί ναι υπάρχουν και εξαιρέσεις στις οποίες θέλει αλλαγή .Ενημερωση όχι στην παραπληροφόρηση υπομονή και κουράγιο 

IMG_0096.JPG

Καλημέρα κοριται μου!! Πολυ αισιοδοξη καλημερα, σωστα τα λες🙂🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Κοριτσι μου χωρις να θελω να σε ταραξω, αυτη την γλυκια αγωνια θα εχεις τωρα απο δω και περα! Εγω αυριο εχω τον 6ο υπερηχο και δεν μπορώ να κοιμηθώ ! Φαντάσου και εχω κανει και την αυχενικη που υποτίθεται μου εσβησε το αγχος! Αλλα η αγωνια να δεις το μωράκι σου παραμενει! Λογικο ειναι! Θα σκεφτεσαι το σπορακι που αναπτύσσεται και θα κάνεις υπομονη! Ειναι η πιο σημαντικη περιοδος τωρα και πρεπει να ξεκουραζεσαι για να παρει τα πανω του το νινακι σου!! 

Περιμενουμε τα νεα σου 😘😘😘😘

Είμαι σίγουρη για αυτό που λες!!!....Εγω νομίζω ότι ακόμα δεν το εχω πιστέψει  !!!περιμενω να έρθει η άλλη βδομάδα πως και πως και μακάρι να κλείσω ραντεβού με την γυναικολόγο!!!

Να σε ρωτήσω...εσυ είχες δει τον σακο ή μια και καλή άκουσες την καρδιά;

Απο ξεκουράσει άλλο τπτ από τις 10 ξαπλώνω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Μα τι υπεροχα νεα ειναι αυταααα? Το περιμενα πως και πως να ξερεις! Και ήμουν σιγουρη οτι χαθηκες για να ξεχαστεις! Και καλα εκανες! Σου βγηκε σε καλο!😍😍😍😍

Αχ μπραβο βρε κοριτσι μου το ποσο χαρηκα δεν μπορεις να φανταστεις! Ολα καλα θα πανε! Να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι ! Θα  εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!❤❤❤

Περιμένουμε τωρα να μας ενημερώνεις!

Κι εγω χανομαι αλλα προσπαθω να μπαινω οσο μπορω! Αυριο θα ανεβασω και το πινακακι!😘😘😘

Δήμητρα μου δεν το πιστεύω ακόμα!! Σε ευχαριστώ πολύ!! ❤️❤️Αγχώνομαι αρκετά μέχρι να βγει η χοριακη και γενικά μέχρι να σιγουρευτώ πως όλα είναι καλά! Είναι και η κατάσταση τώρα λόγω του ιού που με αγχωνει παραπάνω...

Πως είσαι εσύ; Τι κάνει το μπεμπακι σου;;🤱🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Δήμητρα μου δεν το πιστεύω ακόμα!! Σε ευχαριστώ πολύ!! ❤️❤️Αγχώνομαι αρκετά μέχρι να βγει η χοριακη και γενικά μέχρι να σιγουρευτώ πως όλα είναι καλά! Είναι και η κατάσταση τώρα λόγω του ιού που με αγχωνει παραπάνω...

Πως είσαι εσύ; Τι κάνει το μπεμπακι σου;;🤱🙏

Ποτέ βγαίνουν τα αποτελέσματα κορίτσι 😃😍;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenikon πολλά συγχαρητήρια , σου εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου μια υγιής και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Χαρηκα πολύ που διάβασα τα νέα σου μόλις!!! Όλα θα πάνε κατ ευχήν!!!!🥰

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλη σας ημέρα ,υπέροχα νέα κορίτσια βλέπω εγκυμοσύνες αρκετές Μπράβο σας ολοψύχες ευχές για τελειομηνες εγκυμοσύνες και υγιέστατα μωρά ❣️💕💞💖💗💓💜💙💚💛❤️,εσεις που είστε ακόμη σε προσπάθειες αισιοδοξία Πίστη ελπίδα και συνεχίζουμε δεν σταματάμε.Θα έρθει η μέρα που θα ανταμειφθείτε όλες σας ,καλη ενημέρωση σωστή επιλογή ιατρού και κέντρου μετά από δικό σας έλεγχο ,εφαρμογή πρωτοκόλλου βάσει ιστορικού μας πληρης έλεγχος εξετάσεων υπογονιμότητας ακολουθούμε πίστα οδηγίες ιατρού και είμαστε θετικές Η κάθε μια έχει τη δικιά της περίπτωση ιστορικό ακούμε γνώμες εμπειρίες απόψεις και δεν προβενουμε σε εξετάσεις η λήψη φαρμάκων η βιταμινών που κάπου στο διαδίκτυο διαβάσαμε η από κάποια φίλη μάθαμε δίχως με συνεννόηση ιατρού μας Σε άλλες περιπτώσεις χρειάζεται βοηθάμε σε εμάς μπορεί να συμβεί το αντίθετο.Ξερω ότι αγωνιΑτε και προσπαθείτε να βρείτε το τι φταίει γιατί η αποτυχία γιατί πάλι σε εμένα μήπως δεν έκανα αυτό δεν πήρα αυτό ίσως βοήθησε αυτή η εξέταση που έκανε κάποια και εγώ δεν την έκανα και ευθύνεται στην αρνητική χοριακη Εμπιστευόμαστε το ιατρό που έχουμε επιλέξει και βαδίζουμε μαζί ναι υπάρχουν και εξαιρέσεις στις οποίες θέλει αλλαγή .Ενημερωση όχι στην παραπληροφόρηση υπομονή και κουράγιο 

IMG_0096.JPG

Καλημέρα !!🙏

Πολύ ωραία τα περιέγραψες όλα! Σε ευχαριστουμε πολύ!! Έτσι πρέπει να είμαστε, θετικοί και αισιόδοξοι.Θα έρθουν τα καλύτερα για όλους!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tzina819 είπε:

@Elenikon πολλά συγχαρητήρια , σου εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου μια υγιής και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Χαρηκα πολύ που διάβασα τα νέα σου μόλις!!! Όλα θα πάνε κατ ευχήν!!!!🥰

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!❤️Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο και με ένα μπεμπακι αγκαλια! Θετική σκέψη! Αρκεί να το πιστέψουμε!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Ποτέ βγαίνουν τα αποτελέσματα κορίτσι 😃😍;

Όπου να ναι!! Μέχρι τις 10 το πολύ. Με έχει πιάσει ταχυκαρδία! Άσε...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Όπου να ναι!! Μέχρι τις 10 το πολύ. Με έχει πιάσει ταχυκαρδία! Άσε...!!

Πως σε νιώθω!!! Να μας ενημερώσεις!!! Εύχομαι μια μεγάλη χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Συγγνώμη πού πετάγομαι τώρα στο άσχετο αλλά έχω το εξής προβλήμα..

Με βάση τα τεστ ωορρηξίας είχα ωορρηξία 7 μέρες πριν...

Εδώ και 4 μέρες είμαι άρρωστη και από εχτές έχω βήχα.

Ξεκίνησα να παίρνω σιρόπι το octanion συγκεκριμένα αλλά φοβάμαι μήπως έχω μείνει έγκυος κ το σιρόπι κάνει ζημιά!

Εσείς τι λέτε??

Να συνεχίσω να το παίρνω ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Συγγνώμη πού πετάγομαι τώρα στο άσχετο αλλά έχω το εξής προβλήμα..

Με βάση τα τεστ ωορρηξίας είχα ωορρηξία 7 μέρες πριν...

Εδώ και 4 μέρες είμαι άρρωστη και από εχτές έχω βήχα.

Ξεκίνησα να παίρνω σιρόπι το octanion συγκεκριμένα αλλά φοβάμαι μήπως έχω μείνει έγκυος κ το σιρόπι κάνει ζημιά!

Εσείς τι λέτε??

Να συνεχίσω να το παίρνω ή όχι?

Καλημερα κοριτσι μου!! Κ εγω στην ιδια φαση ειμαι και προσπαθω να μην παρω τπτ γτ σκεφτομαι οτι εσυ!! Αν σε ταλαιπωρει πολυ ο βηχας επικοινωνησε με εναν παθολογο να του πεις οτι υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος και αν κανει το σιροπι!! Αλλιως αν το παλευεις σταματα το και ξεκινα να πινεις χαμομηλι ζεστο η λιγο φασκομηλο που βοηθαει στον βηχα πολυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Κ εγω στην ιδια φαση ειμαι και προσπαθω να μην παρω τπτ γτ σκεφτομαι οτι εσυ!! Αν σε ταλαιπωρει πολυ ο βηχας επικοινωνησε με εναν παθολογο να του πεις οτι υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος και αν κανει το σιροπι!! Αλλιως αν το παλευεις σταματα το και ξεκινα να πινεις χαμομηλι ζεστο η λιγο φασκομηλο που βοηθαει στον βηχα πολυ!! 

Περαστικά Κατερίνα μου!!

Άσε δεν άντεξα κ το βράδυ ήπια..

Θα το παλέψω όσο μπορώ με φυσικό τρόπο..

Εσύ σε πόσες μέρες περιμένεις να ΜΗΝ αδιαθετησεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα και σε σενα🙂 στις 30 του μηνα περιμενω να ΜΗΝ αδιαθετησω αν και σημερα νομιζω οτι εχω πονακια περιοδου!! εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυουλες!!! Με το καλό να έρθουν  τα μωράκια τους!! 🤰🤱🏼
@mairi84 και @Κατερίνα!!! Νομίζω πως δεν θα έχετε θέμα να πάρετε σιρόπι., Ρωτήστε τον γιατρό σας όμως για σιγουριά .,, τα φυτικά αργούν λιγάκι να μας ανακουφίσουν αλλά σίγουρα είναι καλύτερα για τον οργανισμό μας.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marba είπε:

Πως σε νιώθω!!! Να μας ενημερώσεις!!! Εύχομαι μια μεγάλη χοριακη! 

Περιμένουμε όλες το νούμερο  ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Περαστικα και σε σενα🙂 στις 30 του μηνα περιμενω να ΜΗΝ αδιαθετησω αν και σημερα νομιζω οτι εχω πονακια περιοδου!! εσυ;;

Ευχαριστώ 😃

Εγώ περιμένω να μην αδιαθετησω στις 3-4 Απριλίου!!

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα!!!! Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυουλες!!! Με το καλό να έρθουν  τα μωράκια τους!! 🤰🤱🏼
@mairi84 και @Κατερίνα!!! Νομίζω πως δεν θα έχετε θέμα να πάρετε σιρόπι., Ρωτήστε τον γιατρό σας όμως για σιγουριά .,, τα φυτικά αργούν λιγάκι να μας ανακουφίσουν αλλά σίγουρα είναι καλύτερα για τον οργανισμό μας.,, 

Καλημέρα @Ioann89 !!

Θα κάνω υπομονή μέχρι αύριο κ αν δω ότι δεν περνάει τότε θα πάω να πάρω ένα φυτικό σιρόπι 😉😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Περιμένουμε όλες το νούμερο  ❤️❤️❤️

Κορίτσια επιτέλους μου έστειλαν τα αποτελέσματα!! 654,40! Τρέμω και δεν ξέρω πως θα πάρω τη γιατρό να της μιλήσω...Θα τρέμει η φωνή μου!😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια επιτέλους μου έστειλαν τα αποτελέσματα!! 654,40! Τρέμω και δεν ξέρω πως θα πάρω τη γιατρό να της μιλήσω...Θα τρέμει η φωνή μου!😳

Πω πω νούμερο 😮😮😮!!!!και επίσημα συγχαρητήρια!!!Βρε παρ τον γρήγορα!!!!

αααα κ πες μ τι σου είπε!!!να δω αν η δικιά μ γιατρός είναι γαιδαρα ή αν όλοι οι γιατροί λένε τα ίδια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγω θα πω μην κοιτάτε πως ήταν η περίοδο πριν την γεννά και πως τώρα όλα αλλάζουν εκεί μέσα δεν είναι τίποτα πλέον ίδιο μετά από μια γεννά.. ειδικά στις πρωτες περιόδου μας καμία σχέση.. θέλει χρόνο να στρώσει πάλι το πράγμα ☺️ εγω παράδειγμα είχα πάντα καφέ υγρά πριν έρθει η περιοδος.. μετά την γεννά αυτό σταμάτησε είχα αμέσως αίμα 
    • Είχα θέμα και εγω με προλακτινη άλλοι λένε εμποδιζει στην σύλληψη άλλοι λένε όχι από την δικιά μου εμπειρία θα πω εμποδίζει… η αγωγή που σου έδωσε 2 χάπια την εβδομάδα ήταν μεγάλη έπρεπε με πιο μικρή δόση κάνετε επανέλεγχο και αν δεν είχε αποτελέσματα τότε αυξάνουν την δόση σιγά σιγά.. αυτά ξέρω εγω από την δίκη μου εμπειρία  τωρα όσο για τους γιατρους αυτό γινόταν και θα γίνετε πάντα,υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν τι τους γίνετε και κοιτάνε να αρπάξουν και κάποιοι καλοί γιατροί μου προσπαθούν να βοηθήσουν πρέπει να έχουμε και μια άλφα αντίληψη μην καταπίνουμε αμάσητο ότι μας πασάρουν  Καλά εκανες και πήρες δεύτερη γνωμη και αν χρειαστεί και τριτη να πας ☺️
    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...