Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Κορίτσια μου γλυκά σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ευχές και τις σκέψεις σας..κι εγώ σαν χθες το θυμάμαι που ανέβασα το θετικό τεστακι μου..δεν το πιστεύω ότι ήρθε ο καιρός να την πάρω αγκαλιά..με το καλό εύχομαι να το ζήσετε όλες σύντομα και οι εγκυουλες μας να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη και να περιμένουμε μέρα μέρα και τα δικά σας μωρά..θα σας ενημερώσω όταν γενναμε να μας στείλετε λίγη θετική ενέργεια που έχει μπόλικη η ομάδα μας..
    • Ε δεν γίνεται αλλιώς ! Ειδικά αν σε ρωτάνε συνέχεια και πότε και γιατί και αν! Τώρα που είναι και Αύγουστος και φεύγουν είναι καλύτερα :)))
    • Πωπω αγάπη τι κορίτσαρος ειν αυτοος 3μιση κιλά φτου φτου...εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό 2700 ο δικός μου!! Ανυπομονώ κ εγώ, με ένα πόνο γλυκούλα μου 💗💗💗🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σου τι λέει που είναι ψηλά το μωρό;μεχρι και στο τέλος μπορεί να γυρίσει από όσο ξέρω οπότε μην σε απασχολεί... Το πρώτο σου είναι; λένε ότι στο πρώτο μπορείς να φτάσεις μέχρι το τέλος 
    • Με το καλο το νέο μωράκι! Θυμάμαι τον πρώτο καιρό του θηλασμού με είχε πιάσει μια απογνωση που είχα ένα μωρό συνέχεια στο στήθος. Εγώ με πληγωμενες θηλές και το μωρό να μην μπορει να πιάσει καλά και να κλαίει και εγώ να επιμένω χωρίς να είμαι σίγουρη αν κάνω το σωστό. Σκεφτομουν τοτε ποσο ακατορθωτο θα ήταν να πετύχει αυτός ο εξαντλητικός αγώνας αν είχα κι άλλο ένα νήπιο να πρέπει να φροντίζω. Καλά το να ασχοληθώ με το σπίτι ή με τον εαυτό μου, ούτε κατά διάνοια. Fast forward στους 3 μήνες όπου πια ο θηλασμος ήταν το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο. Έκανα τα πάντα θηλάζοντας και σκεφτομουν πόσο κουραστικό θα ήταν να έχω να ασχολούμαι με μπιμπερό, ζεστα νερα, αποστειρωσεις και Δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται.  Και φτάνουμε στο τώρα που είμαι πάλι έγκυος και μάλιστα περιμένω δίδυμα αν όλα πάνε καλά μέχρι τέλους.  Αν δεν είχα τη βοήθεια/δυνατότητα/πολυτέλεια οπως θελεις πεστο, σου μιλάω ειλικρινά, θα έπαιρνα κατευθείαν χάπι για διακοπή του θηλασμου και μπουκάλι στα δίδυμα από την αρχή. Όμως επειδή ξέρω πόσο θα ωφελήσει ολόκληρη την οικογένειά μας ο θηλασμος θα κάνω όσο το δυνατόν καλύτερη προετοιμασία ώστε τουλάχιστον το πρώτο 20ημερο να ασχοληθώ μόνο με το θηλασμό των διδύμων. Αυτό σημαίνει ταπερακια στην κατάψυξη, γιαγιάδες εν δράσει, καθαρίστρια για το σπίτι, νταντά αν χρειαστεί έξτρα. Φυσικά θα είναι κι ο άντρας μου παρών σε όλο αυτό και είμαστε ήδη αποφασισμένοι να το προσπαθήσουμε. Θα σου πρότεινα να βάλεις κι εσύ ένα πλάνο στο οποίο για 2-3 εβδομάδες θα κάνεις μόνο αυτό. Ακομα κι αν χρειαστει να παιζεις με το μεγάλο σου παιδί μόνο τα δεκάλεπτα που ο μπαμπάς θα αλλάζει το μικρό. Τα δίνεις όλα στην αρχή αλλά αποζημιώνεσαι για πολύ καιρό μετά! Δες τις δυνατότητες και τις ανάγκες της οικογένειάς σου και πράττεις αναλόγως χωρίς τύψεις γιατί σε κάθε περίπτωση θα έχεις πάρει την καλύτερη απόφαση που ταιριάζει στις δικές σας συνθήκες
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...