Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Εσείς κορίτσια όταν έρθει η ώρα σκέφτεστε να γεννησετε σε ιδιωτικό ή δημόσιο νοσοκομειο;

Μακάρι κορίτσι μου!

Ιδιωτικό σκέφτομαι η αλήθεια είναι γιατι θελω επισκληρίδιο οπως και δήποτε. Στο δημόσιο δεν κάνουν. Επίσης η γιατρος που βρήκα μου αρεσει παρα πολύ και την εμπιστεύομαι και κάνει τοκετους ιδιωτικά. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου!

Ιδιωτικό σκέφτομαι η αλήθεια είναι γιατι θελω επισκληρίδιο οπως και δήποτε. Στο δημόσιο δεν κάνουν. Επίσης η γιατρος που βρήκα μου αρεσει παρα πολύ και την εμπιστεύομαι και κάνει τοκετους ιδιωτικά. Εσυ;

Δεν είμαι σίγουρη. Από τη μια θέλω ιδιωτικά γιατί εκεί ξεγενναει η γυναικολογος μου.Αλλα σκέφτομαι και το οικονομικό. Εμένα να σου πω δεν με νοιάζει αν κάνω επισκληριδιο ή όχι.Σκεφυομαι για ΠΑΓΝΗ αλλά δεν ξέρω ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Δεν είμαι σίγουρη. Από τη μια θέλω ιδιωτικά γιατί εκεί ξεγενναει η γυναικολογος μου.Αλλα σκέφτομαι και το οικονομικό. Εμένα να σου πω δεν με νοιάζει αν κάνω επισκληριδιο ή όχι.Σκεφυομαι για ΠΑΓΝΗ αλλά δεν ξέρω ακομα

Ποια γυναικολόγο έχεις;

Η κολλητή μου αλλά και η αδερφή της γέννησαν βενιζέλειο και ζορίστηκαν αλλά γενικά κατα τα άλλα δεν είχαν κάποιο πρόβλημα. Εμένα με εκνευρίζει όμως το καθεστώς των χρημάτων στα δημόσια. Προτιμώ να πληρώσω αμέσως και να με κοροϊδεύουν. Το σκέφτομαι το οικονομικό αλλά από την άλλη υπάρχει και το επίδομα που δίνει το ΙΚΑ γεννας κ λοχείας νομίζω (τα πήρε και η φιλη μ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια θα πάρετε εσείς και τα 2.000 ευρώ της κυβέρνησης!!!!! ? Όπως λένε....... Είπαν θα ισχύσει!! 

Μακάρι να εχουμε το σποράκι μας και ότι θέλει ας ερθει απο χρήματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας έχω ζαλίσει κορίτσια το ξέρω και συγνώμη αλλά νομίζω πως θα αδιαθετήσω τελικά και η περίοδός μου απλά με "παίζει". Νιώθω να κατεβαίνει στην ουσία και έχω και πόνους... Anyway!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ποια γυναικολόγο έχεις;

Η κολλητή μου αλλά και η αδερφή της γέννησαν βενιζέλειο και ζορίστηκαν αλλά γενικά κατα τα άλλα δεν είχαν κάποιο πρόβλημα. Εμένα με εκνευρίζει όμως το καθεστώς των χρημάτων στα δημόσια. Προτιμώ να πληρώσω αμέσως και να με κοροϊδεύουν. Το σκέφτομαι το οικονομικό αλλά από την άλλη υπάρχει και το επίδομα που δίνει το ΙΚΑ γεννας κ λοχείας νομίζω (τα πήρε και η φιλη μ).

Ναι τώρα με τον Μητσοτάκη απο το 2020 οι νέες μητέρες θα πάρουν και επίδομα 2000€. Θα δούμε τώρα τι θα κάνουμε.Ας μάθω πρώτα αν είμαι ή όχι.χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ναι τώρα με τον Μητσοτάκη απο το 2020 οι νέες μητέρες θα πάρουν και επίδομα 2000€. Θα δούμε τώρα τι θα κάνουμε.Ας μάθω πρώτα αν είμαι ή όχι.χαχα

Στο εύχομαι κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Και σε σένα το εύχομαι!! Λίγο έμεινε..!

Μπα δεν νομίζω για εμένα, θα κάνω και αύριο το τεστ που έχω να ηρεμήσω και ύστερα εάν  περάσουν κάποιες μέρες και δεν αδιαθετήσω τελικά, θα πάω για χωριακή και μετά στη γυναικολόγο! Μπορεί να επεμβαίνω με την ανησυχία μου στο σώμα μου και να μου καθυστερήσει χωρίς να είμαι έγκυος (επηρεάζεται πολύ ο κύκλος μου από την ψυχολογία μου)!

Τα καλύτερα σε σένα εύχομαι! Να μας ενημερώσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Σας έχω ζαλίσει κορίτσια το ξέρω και συγνώμη αλλά νομίζω πως θα αδιαθετήσω τελικά και η περίοδός μου απλά με "παίζει". Νιώθω να κατεβαίνει στην ουσία και έχω και πόνους... Anyway!!! 

Μην απογοητεύεσαι ....Μπορεί οι πόνοι να μην είναι περιόδου..Άλλωστε όπως είχες πει δεν είχες άλλη φορά πόνους πριν τη περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Μπα δεν νομίζω για εμένα, θα κάνω και αύριο το τεστ που έχω να ηρεμήσω και ύστερα εάν  περάσουν κάποιες μέρες και δεν αδιαθετήσω τελικά, θα πάω για χωριακή και μετά στη γυναικολόγο! Μπορεί να επεμβαίνω με την ανησυχία μου στο σώμα μου και να μου καθυστερήσει χωρίς να είμαι έγκυος (επηρεάζεται πολύ ο κύκλος μου από την ψυχολογία μου)!

Τα καλύτερα σε σένα εύχομαι! Να μας ενημερώσεις!!

Και μένα επηρεάζεται από το άγχος μου η περίοδος. Ας περιμένουμε και βλέπουμε! Ότι έχει γίνει έχει γίνει τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Και μένα επηρεάζεται από το άγχος μου η περίοδος. Ας περιμένουμε και βλέπουμε! Ότι έχει γίνει έχει γίνει τώρα.

Γέλασα με το "ότι έχει γίνει έχει γίνει"! Οπότε συνεχίζουμε τη ζωή μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Όλα καλά θα πάνε θα δεις! Μην αγχώνεσαι!

Ρώτησα τελικά επειδή δεν έχω δικό μου γυναικολόγο στο site που μου είχες στείλει στον κύριο παπαχατζοπουλο και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα η κίνδυνος και ευτυχώς ηρέμησα λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Μην απογοητεύεσαι ....Μπορεί οι πόνοι να μην είναι περιόδου..Άλλωστε όπως είχες πει δεν είχες άλλη φορά πόνους πριν τη περίοδο.

Είχα πει ότι δεν είχα τους τελευταίους 3 με 4 μήνες πόνους περιόδου γενικά είχα και μάλιστα πολύ έντονους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Γέλασα με το "ότι έχει γίνει έχει γίνει"! Οπότε συνεχίζουμε τη ζωή μας!!!

Ε ναι έτσι πρέπει. Ωστόσο δεν ξέρω τι γίνεται και ψηλαφω στο στήθος μου κάτι γρομπαλακια....ότι ναναι ! Όλα αυτό το μήνα θα τα νιώσω! Χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Είχα πει ότι δεν είχα τους τελευταίους 3 με 4 μήνες πόνους περιόδου γενικά είχα και μάλιστα πολύ έντονους!

Και τώρα το ξαναθυμήθηκαν;; Δεν ξέρω πότε δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα....Αν είναι πάνω από 5 μέρες λένε θεωρείται καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Ε ναι έτσι πρέπει. Ωστόσο δεν ξέρω τι γίνεται και ψηλαφω στο στήθος μου κάτι γρομπαλακια....ότι ναναι ! Όλα αυτό το μήνα θα τα νιώσω! Χαχα!

Μύες θα είναι πιθανότατα γιατί κι εγώ έχω! Και εννοείται ότι όλα θα τα νιώσουμε τώρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Ρώτησα τελικά επειδή δεν έχω δικό μου γυναικολόγο στο site που μου είχες στείλει στον κύριο παπαχατζοπουλο και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα η κίνδυνος και ευτυχώς ηρέμησα λίγο. 

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Πολύ χάρηκα για σένα! Να τον έχεις υπόψιν αυτόν το γιατρό είναι πολύ καλός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Και τώρα το ξαναθυμήθηκαν;; Δεν ξέρω πότε δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα....Αν είναι πάνω από 5 μέρες λένε θεωρείται καθυστέρηση.

Έλα ντε;;; Θα δούμε σε 5-6 μέρες λοιπον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Πολύ χάρηκα για σένα! Να τον έχεις υπόψιν αυτόν το γιατρό είναι πολύ καλός!!

Ναι φαίνεται ότι είναι καλός και από τις απαντήσεις που δίνει! Δυστυχώς είναι μακριά απο μένα έτσι ώστε να τον προτιμήσω ως γυναικολόγο αλλα δεν πειράζει μονο και μονο που δίνει συμβουλές φτάνει ?  μακάρι όλες μας να αποκτήσουμε σύντομα αυτό που επιθυμούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Ρώτησα τελικά επειδή δεν έχω δικό μου γυναικολόγο στο site που μου είχες στείλει στον κύριο παπαχατζοπουλο και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα η κίνδυνος και ευτυχώς ηρέμησα λίγο. 

Τέλεια!! Χαλάρωσε λοιπόν και όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...