Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλήσπερα κοριτσια, καλή Καθαρα Δευτερα και καλη Σαρακοστη να εχουμε!!! Εγω τελικα αδιαθετησα σημερα, πιο νωρις απ οτι την περιμενα κανονικα στις 6.3, θα κανω τις ορμονικες εξετασεις και βλεπουμε!!

Καλησπέρα Κατερινα!! Καλή Σαρακοστή! Άρα είχες ωορρηξία νωρίτερα απ' ότι υπολόγιζες! Δεν πειράζει συνέχισε τις προσπάθειες.. τι κύκλο είχες δλδ αυτό το μήνα?? Τον επόμενο μήνα αν συνεχίσεις τα τεστ ωορρηξίας ξεκινά τα νωρίτερα ίσως κ αμέσως μετά την περίοδο ώστε να είσαι σίγουρη ότι δε θα χάσεις τις μέρες.. Κ ίσως θα ήταν καλύτερα να κάνεις κ 2 την ημέρα γιατί υπάρχει επίσης η πιθανότητα να διαρκεί λίγες ώρες η κορύφωση της LH κ να μην προλαβαίνεις να την εντοπίσεις.. εγώ ξεκίνησα σμρ 11η μερα τα τεστ, ήταν αρνητικό κ θα συνεχίσω μέχρι την 14η μέρα που ελπίζω να βρω το θετικό.. κανε κ τις ορμονικές σου να δεις τι γίνεται κ πάμε δυνατα για τον επόμενο κύκλο! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπέρα Κατερινα!! Καλή Σαρακοστή! Άρα είχες ωορρηξία νωρίτερα απ' ότι υπολόγιζες! Δεν πειράζει συνέχισε τις προσπάθειες.. τι κύκλο είχες δλδ αυτό το μήνα?? Τον επόμενο μήνα αν συνεχίσεις τα τεστ ωορρηξίας ξεκινά τα νωρίτερα ίσως κ αμέσως μετά την περίοδο ώστε να είσαι σίγουρη ότι δε θα χάσεις τις μέρες.. Κ ίσως θα ήταν καλύτερα να κάνεις κ 2 την ημέρα γιατί υπάρχει επίσης η πιθανότητα να διαρκεί λίγες ώρες η κορύφωση της LH κ να μην προλαβαίνεις να την εντοπίσεις.. εγώ ξεκίνησα σμρ 11η μερα τα τεστ, ήταν αρνητικό κ θα συνεχίσω μέχρι την 14η μέρα που ελπίζω να βρω το θετικό.. κανε κ τις ορμονικές σου να δεις τι γίνεται κ πάμε δυνατα για τον επόμενο κύκλο! 😊

Ναι ειχα πιο νωρις αλλα τα ειχα ξεκινησει την 9η μερα τα τεστ οποτε ισως δεν την προλαβα οπως λες😕 25 μερες ειχα κυκλο, πολυ μικρο για τα δεδομενα μου!! Αλλα οπως και να χει ναι παμε για τον επομενο κυκλο αν και δεν ξερω αν τα συνεχισω γτ η αληθεια ειναι με αγχωσαν πολυ😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι ειχα πιο νωρις αλλα τα ειχα ξεκινησει την 9η μερα τα τεστ οποτε ισως δεν την προλαβα οπως λες😕 25 μερες ειχα κυκλο, πολυ μικρο για τα δεδομενα μου!! Αλλα οπως και να χει ναι παμε για τον επομενο κυκλο αν και δεν ξερω αν τα συνεχισω γτ η αληθεια ειναι με αγχωσαν πολυ😐

Καλημέρα! Κανονικά τα τεστ πρέπει να τα χρησιμοποιούμε για κάποιους μήνες μέχρι να δούμε πως δουλεύουν κ να καταλάβουμε κ τι γίνεται με τον κύκλο μας. Αν νομίζεις ότι σε αγχωνουν οκ μην τα χρησιμοποιήσεις ξανά αλλά γενικά έχω ακούσει ότι βοηθάνε.. δοκίμασε τότε να έχεις επαφές μέρα παρά μέρα κ τις μέρες π θεωρείς ότι έχεις ωορρηξία είτε βαση συμπτωμάτων είτε βαση εφαρμογής κινητού Κάνε για 3 συνεχόμενες μέρες.. το σημαντικό είναι να έχεις επαφες, αφου εχεις θα το πετύχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα! Κανονικά τα τεστ πρέπει να τα χρησιμοποιούμε για κάποιους μήνες μέχρι να δούμε πως δουλεύουν κ να καταλάβουμε κ τι γίνεται με τον κύκλο μας. Αν νομίζεις ότι σε αγχωνουν οκ μην τα χρησιμοποιήσεις ξανά αλλά γενικά έχω ακούσει ότι βοηθάνε.. δοκίμασε τότε να έχεις επαφές μέρα παρά μέρα κ τις μέρες π θεωρείς ότι έχεις ωορρηξία είτε βαση συμπτωμάτων είτε βαση εφαρμογής κινητού Κάνε για 3 συνεχόμενες μέρες.. το σημαντικό είναι να έχεις επαφες, αφου εχεις θα το πετύχεις..

Καλημερα!! Ναι το ξερω αυτο που λες για μερικους μηνες αλλα με αγχωσαν πολυ που δεν βρηκα το θετικο!!θα δω μου εχουν μεινει καποια ισως τα κανω κ αυτο το μηνα🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα!! Ναι το ξερω αυτο που λες για μερικους μηνες αλλα με αγχωσαν πολυ που δεν βρηκα το θετικο!!θα δω μου εχουν μεινει καποια ισως τα κανω κ αυτο το μηνα🙂

Αν έκανες 1 τη μέρα πιστεύω ότι η κορύφωση της ορμόνης LH κράτησε πολύ λίγο κ την έχασες στο διάστημα από το ένα τεστ στο άλλο.. ήταν κάπου ενδιάμεσα..  αν ξανά χρησιμοποιήσεις τα τεστ δοκίμασε να κάνεις 2 τη μέρα. Ένα μεσημέρι κ ένα μετά από 6 ώρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia0294 είπε:

Αν έκανες 1 τη μέρα πιστεύω ότι η κορύφωση της ορμόνης LH κράτησε πολύ λίγο κ την έχασες στο διάστημα από το ένα τεστ στο άλλο.. ήταν κάπου ενδιάμεσα..  αν ξανά χρησιμοποιήσεις τα τεστ δοκίμασε να κάνεις 2 τη μέρα. Ένα μεσημέρι κ ένα μετά από 6 ώρες.. 

Ναι ισως το σκεφτηκα κ εγω αυτο!! Ενα εκανα το μεσημερι και ισως δεν την επιασα την κορυφωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Πόσες ήμαστε που Δεν περιμένουμε περίοδο αυτές τις μέρες!!!!!

Ελάτε να μαζέψουμε θετικά  vipes και πολλά πολλά θετικα τεστακια!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Πόσες ήμαστε που Δεν περιμένουμε περίοδο αυτές τις μέρες!!!!!

Ελάτε να μαζέψουμε θετικά  vipes και πολλά πολλά θετικα τεστακια!!!!!!!!!!!!!!!!

🙋‍♀️ Γεια σου!!! Εγώ αργω ακόμα λίγο αλλά στέλνω σε όλες μας πολλά θετικά vipes κ τεστακια! Προς το παρών περιμένω ένα θετικο τεστακι ωορρηξίας! 😊Μακάρι να έχουμε όλες μας καλά νέα αυτό το μήνα! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

@Mari84εγω εχω ακομη 12 μερες για τη περιοδο αλλα στελνω σε ολες σας θετικη ενεργεια για θετικα τεστακια!!

εγω μαλλον εκανα νωριτερα ωορρηξια γιατι ηταν για κυριακη με βαση μια εφαρμογη αλλα τα πονακια τα είχα παρασκευη απογευμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα κοριτσια!

@Mari84εγω εχω ακομη 12 μερες για τη περιοδο αλλα στελνω σε ολες σας θετικη ενεργεια για θετικα τεστακια!!

εγω μαλλον εκανα νωριτερα ωορρηξια γιατι ηταν για κυριακη με βαση μια εφαρμογη αλλα τα πονακια τα είχα παρασκευη απογευμα..

Μηπως ομως τα πονακια δεν σημαίνουν απαραίτητα ότι είχες ωορρηξία την Παρασκευή? Ίσως ένιωσες τον πόνο αλλά η ωορρηξία να συνέβη Κυριακή.. Γιατί κ εγώ νόμιζα ότι όταν εχω πονακια γίνεται η ωορρηξία αλλά μάλλον έχω κάνει λάθος κ η ωορρηξία συμβαίνει μεσα στις επόμενες 2 μέρες. Δε ξερω εχω μπερδευτεί γι'αυτό πήρα τεστ ωορρηξίας να δω τι γίνεται τλκ.. Όπως κ να 'χει εύχομαι να δούμε πολλά θετικά τεστακια!😊 οι εγκυουλες μας τι κάνουν?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/2/2020 at 6:07 ΠΜ, ο/η Giorgette2020 είπε:

Γεια σε όλες τις κοπέλες!! Σας διαβάζω όπως πολλές κοπέλες Αλλά δεν έχει τύχει  να γράψω ακόμα !εύχομαι σε όλες να έρθει πολύ πολύ σύντομα το μωράκι τους ! Κάθησε όσες εγκυμονούν καλή και γλυκιά λευτερια!! Απαντάω για 2 λόγους γιατί ειμαι Και εγώ από Ηράκλειο Κρήτης Αλλά και γιατί έκανα πρόσφατα και την β επιπέδου στον κ.Μουσουρακη στο Μητέρα Κρήτης..προσωπικά τον συστήνω ανεπιφύλακτα...Εκτός του ότι είναι επαγγελματίας ..Κατά τη διάρκεια της εξετάσης  (αυχενικη /β επιπέδου) αναφέρει τι βλέπει χωρίς να σε αγχώνει και χωρίς να προλάβεις να ρωτήσεις...εμείς δηλ οι γυναίκες που  αγωνιούμε κ ρωτάμε συνήθως πολλά...Επίσης όταν έχει καλή θέση στην αυχενικη λέει ένα ποσοστό φύλου πχ 70 % 80% και συνήθως επιβεβαιώνεται στο ανατομικό υπέρηχο (β επιπέδου) ! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

Εγώ είμαι στην 23η εβδομάδα Στο 3ο μου παιδι .

Aχχχ που ήσουνα κοπέλα μου πιο νωρίς να μου πεις για τον κ. Μουσουράκη;;;; (μου τον ανέφερε κι άλλη μια κοπέλα οπότε σίγουρα θα πήγαινα σε εκείνον)Τώρα έχω κλείσει στον κ. Μαντά και η αλήθεια είναι ότι στο τηλέφωνο μου ακούστηκε λίγο κάπως σαν κοιμισμένος να το πω, αλλά δεν θέλω να προκαταβάλλομαι.....

Καλή λευτεριά σου εύχομαι και να τα χαίρεσαι όλα τα παιδάκια σου! Εγώ είμαι 10ε και 5μ στο 1ο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Γωγω 98 :  Θετικό 🤰 

@Elenitsa92 : 22/2

@Denizz : 29/2

@St33: ?

@Mari84:  5/3

@ntinaki83 : 15/3

@Dimitra24: 17/3

@Elenikon :  17/3

@Sofia0294 : 20/3

@tzina819 : 12/5

Κορίτσια συγνώμη αλλά έχω χάσει λίγο τη συνομιλία. Όσες έχετε αδιαθετήσει πείτε μου να αλλάξω ημερομηνίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Γωγω 98 :  Θετικό 🤰 

@Elenitsa92 : 22/2

@Denizz : 29/2

@St33: ?

@Mari84:  5/3

@ntinaki83 : 15/3

@Dimitra24: 17/3

@Elenikon :  17/3

@Sofia0294 : 20/3

@tzina819 : 12/5

Κορίτσια συγνώμη αλλά έχω χάσει λίγο τη συνομιλία. Όσες έχετε αδιαθετήσει πείτε μου να αλλάξω ημερομηνίες!

Καλησπέεραα!! Τι ειναι αυτο κοριτσι μου;;🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέεραα!! Τι ειναι αυτο κοριτσι μου;;🙂

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Είναι ένα πινακάκι που γράφουμε την ημερομηνία της (μη) αναμενόμενης περίοδου και κάθε μήνα ενημερώνουμε! Είτε αλλάζω ημερομηνίες είτε γράφω θετικό εαν εχουμε θετικό τεστάκι!!! Ελπίζω να έχουεμ πολλά σύντομα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Είναι ένα πινακάκι που γράφουμε την ημερομηνία της (μη) αναμενόμενης περίοδου και κάθε μήνα ενημερώνουμε! Είτε αλλάζω ημερομηνίες είτε γράφω θετικό εαν εχουμε θετικό τεστάκι!!! Ελπίζω να έχουεμ πολλά σύντομα!!!!!

Ααα ωραια!!! Μακαρι να εχουμε συντομα θετικα τεστακια και οτι καλυτερο σε ολες τις εγκυουλες😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εσεις που ειστε εγκυουλες, εχει καποια εμπειρια με βιταμινες οπως τα inofert για παραδειγμα, που να τις βοηθησε στη συλληψη;🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Εγώ αδιαθέτησα!!!τώρα νομίζω 26/03 θα είναι η επόμενη!!😟

Κ εγω εχθες!!! Παμε για τον επομενο κυκλο θετικα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Μηπως ομως τα πονακια δεν σημαίνουν απαραίτητα ότι είχες ωορρηξία την Παρασκευή? Ίσως ένιωσες τον πόνο αλλά η ωορρηξία να συνέβη Κυριακή.. Γιατί κ εγώ νόμιζα ότι όταν εχω πονακια γίνεται η ωορρηξία αλλά μάλλον έχω κάνει λάθος κ η ωορρηξία συμβαίνει μεσα στις επόμενες 2 μέρες. Δε ξερω εχω μπερδευτεί γι'αυτό πήρα τεστ ωορρηξίας να δω τι γίνεται τλκ.. Όπως κ να 'χει εύχομαι να δούμε πολλά θετικά τεστακια!😊 οι εγκυουλες μας τι κάνουν?? 

συνηθως οποτε ενιωθα πονο κ κοιταγα την εφαρμογη ηταν μερα ωορρηξιας...οπως κ να εχει φροντισαμε με το συζυγο να εχουμε επαφη κ παρασκευη προς σαββατο αλλα κ κυριακη...καπου θα τη πιασω τη ρουφιανα🤣🤣🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

συνηθως οποτε ενιωθα πονο κ κοιταγα την εφαρμογη ηταν μερα ωορρηξιας...οπως κ να εχει φροντισαμε με το συζυγο να εχουμε επαφη κ παρασκευη προς σαββατο αλλα κ κυριακη...καπου θα τη πιασω τη ρουφιανα🤣🤣🤣🤣🤣 

Αχαχαχ σωστά!! Κ εγώ είχα σκεφτεί να κάνουμε κάθε μέρα που να μην μείνει μέρα ανεκμετάλλευτη αλλά άκουσα ότι η καθημερινή επαφή μπορεί να αποδυναμώνει το σπέρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

🙋‍♀️ Γεια σου!!! Εγώ αργω ακόμα λίγο αλλά στέλνω σε όλες μας πολλά θετικά vipes κ τεστακια! Προς το παρών περιμένω ένα θετικο τεστακι ωορρηξίας! 😊Μακάρι να έχουμε όλες μας καλά νέα αυτό το μήνα! 🤗

Γεια σου κορίτσι μου!!

Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!!!!!!!

Μακάρι ο Μάρτης να είναι ο μήνας μας!!!!

στις πριν 5 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα κοριτσια!

@Mari84εγω εχω ακομη 12 μερες για τη περιοδο αλλα στελνω σε ολες σας θετικη ενεργεια για θετικα τεστακια!!

εγω μαλλον εκανα νωριτερα ωορρηξια γιατι ηταν για κυριακη με βαση μια εφαρμογη αλλα τα πονακια τα είχα παρασκευη απογευμα..

Θετική ενέργεια μόνο κορίτσι μου κ όλα θα γίνουν!!

Σου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός!!!

Εγώ να σας πω την αλήθεια μου φοβάμαι ότι θα αδιαθετησω γιατί έχω σήμερα τον χαρακτηριστικό πονοκέφαλο που έχω πριν την περίοδο και το στήθος μου δεν έχει πρηστεί καθόλου...

Αλλά δεν σταματάω να ελπίζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Αχαχαχ σωστά!! Κ εγώ είχα σκεφτεί να κάνουμε κάθε μέρα που να μην μείνει μέρα ανεκμετάλλευτη αλλά άκουσα ότι η καθημερινή επαφή μπορεί να αποδυναμώνει το σπέρμα.

να σου πω την αληθεια εμεις καθε μερα δεν παιζει λογω κουρασης γιατι κανουμε κ οι δυο χειρονακτικες δουλειες με ορθοστασια οποτε δεν εχουμε κουράγια...πολλες φορες μπορει να προσπαθουμε κ μονο σαββατοκυριακα...κοιτάμε να ειναι κ ο συζυγος ξεκουραστος για να έχει καλη αποδοση κ ο ιδιος προτιμα μερα παρα μερα για να μην το αποδυναμώνει...αμα ειναι να γινει κ 1 φορα να κανεις θα πετύχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki83 είπε:

να σου πω την αληθεια εμεις καθε μερα δεν παιζει λογω κουρασης γιατι κανουμε κ οι δυο χειρονακτικες δουλειες με ορθοστασια οποτε δεν εχουμε κουράγια...πολλες φορες μπορει να προσπαθουμε κ μονο σαββατοκυριακα...κοιτάμε να ειναι κ ο συζυγος ξεκουραστος για να έχει καλη αποδοση κ ο ιδιος προτιμα μερα παρα μερα για να μην το αποδυναμώνει...αμα ειναι να γινει κ 1 φορα να κανεις θα πετύχει..

Καλά ναι σίγουρα εννοείται αυτό π λες! Το πιο σημαντικό είναι να γίνεται με όρεξη κ όχι από αγγαρεία κ να υπάρχει καλή διάθεση. Αλλά όπως είπες κ με 1 φορά μπορεί να γίνει! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!

Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!!!!!!!

Μακάρι ο Μάρτης να είναι ο μήνας μας!!!!

Θετική ενέργεια μόνο κορίτσι μου κ όλα θα γίνουν!!

Σου εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός!!!

Εγώ να σας πω την αλήθεια μου φοβάμαι ότι θα αδιαθετησω γιατί έχω σήμερα τον χαρακτηριστικό πονοκέφαλο που έχω πριν την περίοδο και το στήθος μου δεν έχει πρηστεί καθόλου...

Αλλά δεν σταματάω να ελπίζω!!

το εχω παρει χαλαρα κ αν ειναι να ερθει τωρα θα ερθει αλλιως θα περιμενουμε....φαντασου μου ειπε ο αντρας μου δεν κανεις κανα τεστ εγκυμοσυνης κ του λεω οχι αν θα εχω καθυστερηση...ασχετα που παρήγγειλα 5 να εχω🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...