Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι μα ελα ντε! Προσπαθούμε τόσο πολύ για το αυτονόητο που είναι ο προορισμός κάθε ανθρωπου.. γιατι είναι τοσο δύσκολο πια? Δε σ κρύβω ότι εχω κουραστεί κ απογοητευτεί! Νιώθω λες κ παίζω με τις πιθανότητες να πιάσω το τζοκερ! Πραγματικά δεν αντέχω άλλο αυτή τη διαδικασία.. νιώθω ότι χάνω τον εαυτό μ.. Δεν έχει πλάκα πια, δεν έχει ενδιαφέρον..  έχει γίνει εμμονή ιδέα κ μ κάνει κακό. Ίσως να σταματήσω τις προσπαθειες για λίγο καιρό μπας κ χαλαρώσω.. δε ξέρω τι άλλο να κάνω.. 😔

Και εγώ μια από τα ίδια...πολύ απογοήτευση κάθε μήνα. Και όλα αυτά τα μεταφέρω στον σύντροφό μου κ τον κάνω κ αυτόν να στεναχωριέται άσχετα που δεν λεει τίποτα. Πάντα λέω τα παρατάω αλλα κάτι με κάνει κ παλι προσπαθώ. Πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Κορίτσια τί κάνετε? Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό και δεν ακούσαμε ακόμα τίποτα ενώ είμαι 6 εβδομάδων. Είδαμε τον σάκο μου είπε ότι βλέπει εμβρυικά στοιχεία και με ρώτησε αν έχω ποναλακια λέω ναι και μου έδωσε το Utrogestan φυσική προγεστερονη και θα πάω σε μια εβδομάδα πάλι να με δει έχω αγχώνει πολυ 😕

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!! 

Από τη στιγμή που είδατε εμβρυικά στοιχεία μη σε αγχώνει! Ισως να μην είσαι 6 εβδομάδων, ίσως να είσαι λιγότερο! Την επόμενη φορά σίγουρα θα ακούσετε!!!! Ποναλακια τι είδους; Γιατί κι εγώ είχα ποναλάκια τύπου περιόδου αλλά δεν μου έδωσε τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

@Sofia0294 περίμενε μέχρι αύριο να δεις. Μπορεί και να μην σου έρθει. 😉😉Αύριο δεν περιμένεις περίοδο? Η κάνω λάθος? 

😊 Όχι περιμένω στις 20/3 πάλι την αναθεματισμενη.. Τώρα λογικά αρχίζουν οι γόνιμες απλά δεν είμαι τόσο αισιόδοξη για να μην απογοητευτω πάλι. Έχω βαρεθεί το ίδιο σκηνικό κάθε μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia0294 είπε:

😊 Όχι περιμένω στις 20/3 πάλι την αναθεματισμενη.. Τώρα λογικά αρχίζουν οι γόνιμες απλά δεν είμαι τόσο αισιόδοξη για να μην απογοητευτω πάλι. Έχω βαρεθεί το ίδιο σκηνικό κάθε μήνα.

Α συγνώμη θα σε μπέρδεψα με άλλη κοπέλα. Και εγώ είναι να αδιαθετησω σε λίγες μέρες και έχω τα κλασσικά. Πονακια, σπυράκια κτλ. Οπότε θα έρθει κανονικά. Έχω απογοητευτεί και εγώ πάρα πολύ. Προσπαθώ να ξεχαστω αλλα ΔΕΝ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Και εγώ μια από τα ίδια...πολύ απογοήτευση κάθε μήνα. Και όλα αυτά τα μεταφέρω στον σύντροφό μου κ τον κάνω κ αυτόν να στεναχωριέται άσχετα που δεν λεει τίποτα. Πάντα λέω τα παρατάω αλλα κάτι με κάνει κ παλι προσπαθώ. Πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπεται 

Σε καταλαβαίνω το ίδιο κ εγώ! Προσπάθεια, αναμονή, απογοήτευση... Ένας φαύλος κύκλος.. Τώρα ειναι ο 6ος μήνας προσπαθειών κ είπα να τα δώσω όλα πριν τα παρατήσω.. μετά θα κάνω ένα διάλειμμα όσο χρειαστεί να ηρεμήσω. 😕 εσύ προσπαθείς καιρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι μα ελα ντε! Προσπαθούμε τόσο πολύ για το αυτονόητο που είναι ο προορισμός κάθε ανθρωπου.. γιατι είναι τοσο δύσκολο πια? Δε σ κρύβω ότι εχω κουραστεί κ απογοητευτεί! Νιώθω λες κ παίζω με τις πιθανότητες να πιάσω το τζοκερ! Πραγματικά δεν αντέχω άλλο αυτή τη διαδικασία.. νιώθω ότι χάνω τον εαυτό μ.. Δεν έχει πλάκα πια, δεν έχει ενδιαφέρον..  έχει γίνει εμμονή ιδέα κ μ κάνει κακό. Ίσως να σταματήσω τις προσπαθειες για λίγο καιρό μπας κ χαλαρώσω.. δε ξέρω τι άλλο να κάνω.. 😔

Μην απογοητευεσαι κοριτσακι μου γτ αυτο μας κανει πιο πολυ κακο😕 το ξερω οτι ειναι ψυχοφθορο και εγω οταν ξεκινησαμε ελεγα μεσα μου μπορει να μην γινει με την πρωτη δεν θα αγχωθω,αλλα οσο το κανεις αγχωνεσαι δεν γινεται να μην αγχωθεις!! Κ αν εχεις διπλα σου κ αλλες που τα καταφερνουν αμεσως σε πιανει λιγο μεσα σου κατι!! Προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα κ εγω οταν αγχωνομαι υπερβολικα προσπαθω να αλλαξω σκεψεις και να λεω ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love13 είπε:

Α συγνώμη θα σε μπέρδεψα με άλλη κοπέλα. Και εγώ είναι να αδιαθετησω σε λίγες μέρες και έχω τα κλασσικά. Πονακια, σπυράκια κτλ. Οπότε θα έρθει κανονικά. Έχω απογοητευτεί και εγώ πάρα πολύ. Προσπαθώ να ξεχαστω αλλα ΔΕΝ. 

Τι να σ πω βρε κοπέλα μ κ εγώ! Δεν μπορώ ούτε σε μένα να δώσω κουράγιο πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι εννοείται ότι είναι με βαση τον κύκλο κάθε γυναίκας... μίλησα με βαση των κύκλο των 28 ημερών που κ εγώ δηλαδή δεν έχω στάνταρ κάθε μήνα. Ο δικός μ κυμαίνεται από 27-29 μέρες. Στο περίπου υπολογίζω. Αλλά Ναι σε γενικές γραμμές για να είσαι μέσα στο χρονικό περιθώριο το να έχεις επαφές μέρα παρά μέρα σε όλο τον κύκλο είναι το καλύτερο. 

Όχι αυτό σου εξηγώ! Ότι γυναίκες με ίδιο κύκλο, έχουν διαφορετικη μέρα ωορρηξία και διαφορετική ωχρινική φάση. Με κύκλο 28 ημερών πχ μπορεί άλλη να κάνει ωορρηξία τη 12η μέρα άλλη τη 15η και άλλη τη 17η. Άλλη μπορεί να έχει ωχρινική φάση 11 μέρες άλλη 13 άλλη 14 και άλλη 16. Και 9 μέρες ωχρινική φάση μπορεί να έχει μια γυναίκα, και να κάνει ωορρηξία πχ 19η μέρα, αλλά συνήθως αν έχεις κάτω από 11 μέρες ή πάνω από 16 μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να είναι πιο δύσκολο να συλλάβεις. Και η ίδια γυναίκα επίσης σε κάθε κύκλο δεν κάνει υποχρεωτικά την ίδια μέρα ωορρηξία, μια γυναίκα με σταθερό κύκλο 28 ημερών μπορεί τον ένα μήνα να κάνει ωορρηξία 13η μέρα τον άλλο μήνα 14η και τον άλλο 16η. Όλα αυτά είναι φυσιολογικά. Η ωορρηξία παίζει. Απλά ίσως αν κάνεις μια μέρα μετά ωορρηξία να έχεις μια μέρα μεγαλύτερο κύκλο, αλλά μπορεί και να έχεις τον ίδιο κύκλο και να κάνεις ωορρηξία απλά μια μέρα μετά. Δεν υπάρχει στανταρ ότι σε κύκλο 28 ημερών κάνεις ωορρηξία πάντα τη 14η μέρα και περίοδος έρχεται απαραίτητα μετά από 14 μέρες. Αυτό σου εξηγώ. Και ο κύκλος σου εσένα ίσως να πηγαίνει μία μέρα πάνω ή κάτω ανάλογα με το πότε κάνεις ωορρηξία. Δηλαδή μπορεί όταν κάνεις πιο νωρίς να σου έρχεται στις 27 μέρες, ενώ όταν κάνεις πιο αργά να σου έρχεται στις 29. Αλλά και όταν σου έρχεται στις 28 δε σημαίνει ότι κάνεις τη 14η μέρα ωορρηξία. Το πότε κάνεις ωορρηξία το καταλαβαίνεις εσύ μόνη σου ή με τεστάκια ωορρηξίας ή με υπέρηχο στο γυναικολόγο σου. Ναι είναι καλό να έχεις επαφές μέρα παρά μέρα, γιατί πέφτεις πάντα μέσα. Αλλά και αν ξέρεις την ωορρηξία είναι καλό γιατί μπορείς να έχεις παραπάνω επαφές τότε 😉 εγώ πχ στην ωορρηξία είχα 5 μέρες συνεχόμενα επαφές και έμεινα έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Κοριτσάκι μου μην αγχωνεσαι ολα καλα θα είναι 😘😘😘  

Εμένα σήμερα με έτρωγε ο π##$ μου και πηγα και εκανα τεστ και φυσικα εφαγα τα μουτρα μου.

Δεν ξερω αν διαβασατε αλλα πριν δυο μερες την ωρα που πήγα στο μπανιο και σκούπιστικα ειχε λιγο αιμα στο χαρτι..

Σταγονες κοκκινες συγκεκριμένα!     

Οποτε θεωτησα σημερα αν ηταν αιμα εμφύτευσης μετα απο δυο μέρες ολο και κατι εδειχνε το τεστ... εστω μια αχνη γραμμη..

Αλλα δυστυχως τιποτα ☹  

Περιμενω βεβαια περιοδο στις 5 μαρτιου ..

Αλλα ρε κοριτσια αν ηταν εμφυτευση δεν θα φαινοταν κατι μετα απο δυο μερες;;;

 

Πολύ νωρίς το έκανες αγαπητή μου το τεστακι!!!

Δεν ξερω αν φαινόταν εγώ πιστεύω όχι πάντως..... Αν θυμάσαι καλά εγώ στις 7/1 είχα κάνει τεστ και ηταν αρνητικό! Ενώ είχε ήδη γίνει η εμφύτευση! Σου στέλνω μωρoυδιακά Vibes!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Τι να σ πω βρε κοπέλα μ κ εγώ! Δεν μπορώ ούτε σε μένα να δώσω κουράγιο πια.

Θαυμάζω όλες τις κοπέλες που προσπαθούν καιρό και δεν τα παρατάνε. Εγώ κουράστηκα. Με έχει ρίξει πολύ όλη αυτή η διαδικασία. Ήδη πέρασαν 6 μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι μα ελα ντε! Προσπαθούμε τόσο πολύ για το αυτονόητο που είναι ο προορισμός κάθε ανθρωπου.. γιατι είναι τοσο δύσκολο πια? Δε σ κρύβω ότι εχω κουραστεί κ απογοητευτεί! Νιώθω λες κ παίζω με τις πιθανότητες να πιάσω το τζοκερ! Πραγματικά δεν αντέχω άλλο αυτή τη διαδικασία.. νιώθω ότι χάνω τον εαυτό μ.. Δεν έχει πλάκα πια, δεν έχει ενδιαφέρον..  έχει γίνει εμμονή ιδέα κ μ κάνει κακό. Ίσως να σταματήσω τις προσπαθειες για λίγο καιρό μπας κ χαλαρώσω.. δε ξέρω τι άλλο να κάνω.. 😔

Κορίτσι να σταματήσεις να αγχώνεσαι και να απογοητεύεσαι!! Να σκέφτεσαι ότι θα έρθει όταν θέλει. Και κάνε τις προσπάθειες σου χαλαρά χωρίς να το ψάχνεις πολύ. Έχω ακούσει πάρα πολλές ιστορίες κοριτσιών εδώ μέσα και έξω, που όταν απέβαλαν το άγχος και χαλάρωσαν έμειναν αμέσως έγκυες! Πόσο καιρό προσπαθείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Σε καταλαβαίνω το ίδιο κ εγώ! Προσπάθεια, αναμονή, απογοήτευση... Ένας φαύλος κύκλος.. Τώρα ειναι ο 6ος μήνας προσπαθειών κ είπα να τα δώσω όλα πριν τα παρατήσω.. μετά θα κάνω ένα διάλειμμα όσο χρειαστεί να ηρεμήσω. 😕 εσύ προσπαθείς καιρό?

6 μηνες και εγω. Με μιααποβολή στο ιστορικό μου. Ειναι πολύ ψυχοφθόρο ολο άυτο. Αν δεν το έχεις νομίζω δεν το καταλαβαίνεις...μακάρι να είχαμε κουμπί που κλείνει το άγχος😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μην απογοητευεσαι κοριτσακι μου γτ αυτο μας κανει πιο πολυ κακο😕 το ξερω οτι ειναι ψυχοφθορο και εγω οταν ξεκινησαμε ελεγα μεσα μου μπορει να μην γινει με την πρωτη δεν θα αγχωθω,αλλα οσο το κανεις αγχωνεσαι δεν γινεται να μην αγχωθεις!! Κ αν εχεις διπλα σου κ αλλες που τα καταφερνουν αμεσως σε πιανει λιγο μεσα σου κατι!! Προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα κ εγω οταν αγχωνομαι υπερβολικα προσπαθω να αλλαξω σκεψεις και να λεω ολα θα πανε καλα!!

Ναι βρε καλα τα λες απλα εχω κουραστει. Τόσο καιρό π σκεφτόμουν θετικά είδα τα αποτελέσματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η St33 είπε:

6 μηνες και εγω. Με μιααποβολή στο ιστορικό μου. Ειναι πολύ ψυχοφθόρο ολο άυτο. Αν δεν το έχεις νομίζω δεν το καταλαβαίνεις...μακάρι να είχαμε κουμπί που κλείνει το άγχος😪

Ναι το ξέρω ότι είναι ψυχοφθόρο γι'αυτό θέλω να κάνω ένα διάλειμμα.. χρειάζεται νομίζω.. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι βρε καλα τα λες απλα εχω κουραστει. Τόσο καιρό π σκεφτόμουν θετικά είδα τα αποτελέσματα.. 

Εχεις σκεφτει να κανεις ενα διαλειμμα;; ας εχετε επαφες κανονικα αλλα ουτε γονιμες να ψαχνεις ουτε πιο εντατικα τπτ!! Να το αφησεις λιγο να κυλησει και να ηρεμησεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσι να σταματήσεις να αγχώνεσαι και να απογοητεύεσαι!! Να σκέφτεσαι ότι θα έρθει όταν θέλει. Και κάνε τις προσπάθειες σου χαλαρά χωρίς να το ψάχνεις πολύ. Έχω ακούσει πάρα πολλές ιστορίες κοριτσιών εδώ μέσα και έξω, που όταν απέβαλαν το άγχος και χαλάρωσαν έμειναν αμέσως έγκυες! Πόσο καιρό 

Ε δεν πειράζει αν είναι να μην έρθει επειδή το σκέφτομαι ας μην έρθει.. τι να κάνουμε.. Αυτός ο μήνας είναι ο 6ος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εχεις σκεφτει να κανεις ενα διαλειμμα;; ας εχετε επαφες κανονικα αλλα ουτε γονιμες να ψαχνεις ουτε πιο εντατικα τπτ!! Να το αφησεις λιγο να κυλησει και να 

Ούτως ή άλλως νιώθω ποτε είμαι στις γόνιμες.. οπότε το πολύ πολύ να μην κάνουμε αυτές τις μέρες.. δε ξέρω.. είμαι πολύ μπερδεμένη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ε δεν πειράζει αν είναι να μην έρθει επειδή το σκέφτομαι ας μην έρθει.. τι να κάνουμε.. Αυτός ο μήνας είναι ο 6ος..

Άυτο που λενε όλοι "μην το σκέφτεσαι" μ εξοργίζει  αφόρητα. Πώς γίνεται οταν προσπαθείς για κάτι να μην το σκέφτεσαι; ειλικρινά σε καταλαβαίνω...ολα όσα γράφεις ειναι στο μυαλό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ε δεν πειράζει αν είναι να μην έρθει επειδή το σκέφτομαι ας μην έρθει.. τι να κάνουμε.. Αυτός ο μήνας είναι ο 6ος..

απρεπής έκφραση...αλλα ταυτίζομαι απόλυτα 🤪

n1kol1na_c.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η St33 είπε:

απρεπής έκφραση...αλλα ταυτίζομαι απόλυτα 🤪

n1kol1na_c.jpg

Χαχαχα καπως ετσι κοριτσια😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η St33 είπε:

απρεπής έκφραση...αλλα ταυτίζομαι απόλυτα 🤪

n1kol1na_c.jpg

Να σαι καλά μου έφτιαξες τη διάθεση τώρα! Αλήθεια σ λέω! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Το εχεις τσεκαρει πως οταν το νιωθεις οντως εισαι στις γονιμες;;

Όχι γι'αυτό πήρα τα τεστ ωορρηξίας για να μάθω αυτό το μήνα τι γίνεται τις μέρες που νιώθω έτσι.. Αλλά φοβάμαι ότι είμαι τόσο ατυχή που θα χάσω τις μέρες ή δε θα νιώσω τπτ αυτό το μήνα! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia0294 είπε:

Όχι γι'αυτό πήρα τα τεστ ωορρηξίας για να μάθω αυτό το μήνα τι γίνεται τις μέρες που νιώθω έτσι.. Αλλά φοβάμαι ότι είμαι τόσο ατυχή που θα χάσω τις μέρες ή δε θα νιώσω τπτ αυτό το μήνα! 😂😂😂

Χαχα σε ρωταω γτ κ εγω νομιζα πως τις καταλαβαινα και ενω ενιωσα τα ιδια τα τεστ δεν μου το επιβεβαιωσαν🙄 και αγχωθηκα οτι δεν κανω καν ωορρηξια και εχω απλως συμπτωματα!! Μονο τις γονιμες μερες προσπαθειτε ολο αυτο το διαστημα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχα σε ρωταω γτ κ εγω νομιζα πως τις καταλαβαινα και ενω ενιωσα τα ιδια τα τεστ δεν μου το επιβεβαιωσαν🙄 και αγχωθηκα οτι δεν κανω καν ωορρηξια και εχω απλως συμπτωματα!! Μονο τις γονιμες μερες προσπαθειτε ολο αυτο το διαστημα;; 

Θα το επιβεβαιώσω στις επόμενες μέρες.. Όχι βέβαια.. είμαστε μαζί 1.5 χρόνο περίπου κ έχουμε επαφές συνέχεια καθ'όλη τη διάρκεια του κύκλου.. απλά μέχρι κ τον προηγούμενο Σεπτέμβρη απλά πρόσεχαμε κ εννοώ Όχι ότι παίρναμε προφυλάξεις απλά εφαρμοζαμε τη μέθοδο του "τραβηγματος" αλλά κ πάλι κάναμε κανονικά όλες τις μέρες  τ μήνα. Κ από τον Οκτώβρη συνεχίσαμε με μόνη διαφορά ότι πλέον δεν τραβιέται. Αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...