Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι έλα μου ντε πως γίνεται? Κ στις γόνιμες σε κάνει να το σκέφτεσαι θελωντας κ μη οχι μόνο τη βδομάδα πριν την περίοδο.. στα στην ουσία μένει η βδομάδα που έχουμε περίοδο που δεν το σκεφτόμαστε γτ δεν κάνουμε σεξ, εκτός κ αν γίνει το θαύμα με τον κρίνο! 😂😂

Χαχαχαχ 😂 😂 😂 Ε ναι. Έχω κουραστεί να μου λένε μην το σκέφτεσαι. Λες ότι αν μπορούσα, δεν θα το σταματαγα από μόνη μου. Μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να  δούμε σύντομα θετικό τεστακι. Εγώ ξεκίνησα να κάνω τεστ ωορηξιας, μήπως και με βοηθήσουν. Ελπίζω να μην με αγχωσουν περισσότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Χαχαχαχ 😂 😂 😂 Ε ναι. Έχω κουραστεί να μου λένε μην το σκέφτεσαι. Λες ότι αν μπορούσα, δεν θα το σταματαγα από μόνη μου. Μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να  δούμε σύντομα θετικό τεστακι. Εγώ ξεκίνησα να κάνω τεστ ωορηξιας, μήπως και με βοηθήσουν. Ελπίζω να μην με αγχωσουν περισσότερο. 

Να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα κ εγώ για τεστ ωορρηξίας αλλά εδώ σ λένε όταν το σκέφτεσαι δεν μένεις έγκυος.. που να χρησιμοποιήσουμε κ τα τεστ δηλαδή! Επίσης εγώ νιώθω όταν εχω ωορρηξία για 2 μέρες έχω κάτι πονακια στις ωοθήκες.. Εσύ δε νιώθεις κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα κ εγώ για τεστ ωορρηξίας αλλά εδώ σ λένε όταν το σκέφτεσαι δεν μένεις έγκυος.. που να χρησιμοποιήσουμε κ τα τεστ δηλαδή! Επίσης εγώ νιώθω όταν εχω ωορρηξία για 2 μέρες έχω κάτι πονακια στις ωοθήκες.. Εσύ δε νιώθεις κάτι?

αυτα τα πονακια τα εχω .... εγω βλεπω την ωορρηξία σε μια εφαρμογη το ημερολόγιο μου κ πεφτει μεσα σε ολα κ στη περιοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki83 είπε:

αυτα τα πονακια τα εχω .... εγω βλεπω την ωορρηξία σε μια εφαρμογη το ημερολόγιο μου κ πεφτει μεσα σε ολα κ στη περιοδο...

Ναι αλλά το θέμα είναι γίνεται η ωορρηξία τη στιγμή που νιώθεις τον πόνο ή με τα από 1-2 μέρες? Γτ εγω αυτό έχω καταλάβει ότι από τη στιγμή π νιώθεις τον πόνο μπορεί να συμβεί στις επόμενες 12-48 ώρες.. δε ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι αλλά το θέμα είναι γίνεται η ωορρηξία τη στιγμή που νιώθεις τον πόνο ή με τα από 1-2 μέρες? Γτ εγω αυτό έχω καταλάβει ότι από τη στιγμή π νιώθεις τον πόνο μπορεί να συμβεί στις επόμενες 12-48 ώρες.. δε ξέρω.. 

δεν ξερω απλα βλεπω που λεει πχ 2 φλεβαρη ωορρηξία κ γραφει οτι 2 μερες πριν κ 1 μετα την ωορρηξια αν δεν κανω λαθος οτι ειναι υψηλη η ευκαιρια για εγκυμοσύνη...αυτα με τα τεστακια εμενα με ψιλομπερδευουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

δεν ξερω απλα βλεπω που λεει πχ 2 φλεβαρη ωορρηξία κ γραφει οτι 2 μερες πριν κ 1 μετα την ωορρηξια αν δεν κανω λαθος οτι ειναι υψηλη η ευκαιρια για εγκυμοσύνη...αυτα με τα τεστακια εμενα με ψιλομπερδευουν...

Ναι κάπως έτσι είναι.. ας κάνουμε κάθε μέρα για να είμαστε σίγουρες! 😂🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Denizz Μου... τι να πω πλέον. Είναι τόσο ρηχοί κάποιοι άνθρωποι και έχουν τέτοιο κόμπλεξ που το βγάζουν με τις απόψεις τους...... Καταλαβαίνω ότι η γλώσσα κοκκαλα δεν έχει και κοκκαλα λυγίζει και ξέρω πως δεν είναι εφικτό να μην στενοχωρηθείς.... Οπότε θα σου πω απλά πως καλά έχετε κάνει και δεν έχετε πει για τις προσπάθειές σας! Συνήθως αυτοί οι άνθρωποι είναι και πολύ ζηλόφθονες... Συμφωνώ εν μέρη, αλλά κι εμείς που πιάσαμε αμέσως, δεν έχω καθόλου αυτή την άποψη και ούτε θεωρώ πως είμαστε ανώτεροι. Ανώτεροι είναι όσοι προσπαθούν χρόνια ολόκληρα και δεν εγκαταλείπουν μέχρι να επιτύχουν τον στόχο τους! Οπότε keep it up!!!!!!!

 @Γωγω 98 Κορίτσι μου! Μην συγχύζεσαι και μη δίνεις σημασία σε ανθρώπους που θέλουν φασαρίες τώρα! Σκέψου το νινί σου και μην δίνεις σημασία σε τίποτε άλλο... Ξεκουράσου και χαλάρωσε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!!! Καλησπέρα σε όλες!!!! Πως είστε πως περάσατε την τσικνοπέμπτη σας;;;

Με αφορμή τα σχόλια της @Denizz, θα ήθελα να πω πως με εκνευρίζει αφάνταστα ένα πράγμα που επικρατεί ανάμεσα στις εγκυες ή στις έγκυες και στις ήδη πρόσφατες (κυρίως) μανούλες..... Όταν είχα κάνει τον υπέρηχο και ακούσαμε καρδούλα είχε το εμβρυάκι μου145 παλμούς και μου είπε η γιατρός ότι είναι πάρα πολύ καλοί (βάση των 7εβδομάδων που ήμουν). Το λέω σε μία καρδιακή μου φίλη λοιπόν η οποία έμαθε την εγκυμοσύνη της όταν ήταν 9 εβδομάδων και μου λέει "Ααααα ωραία εμείς βέβαια είχαμε 185 παλμούς." Και καλά να τονίσει ότι είχε περισσότερους παλμούς. Και για άλλη μία φορά κατάλαβα ότι έχει θέμα κατωτερότητας (παρόλο που είναι μια χαρά κοπέλα). Είναι άλλο να λες τα δικά σου δεδομένα με ωραίο τρόπο και άλλο να το λες σαν σύγκριση,

Εμένα αυτό με εκνεύρισε. Τι είναι τα παιδιά μας αμάξια ή μηχανές για να κάνουμε κόντρες; Δεν μπορώ να το καταλάβω. Βέβαια της απάντησα ότι "ναι αλλά εσύ όταν πήγες γιατρό ήσουν και 10 εβδομάδων" και δεν μίλησε..... Αλλά όσο να 'ναι εκνευρίστηκα. 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επικρατεί αυτό το καθεστώς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγγνωμη εκανε κοντρα στο οτι το δικο της εμβρυο ειχε παραπανω χτυπους???θα τρελαθω με αυτα που ακούω...ηξερα μαναδες που εκαναν κοντρες ποσο βαθμο βγαλανε στο σχολειο τα παιδια τους αλλα για καρδιακους παλμους πρωτη φορα ακουσα!!!Έχουμε ξεφυγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

συγγνωμη εκανε κοντρα στο οτι το δικο της εμβρυο ειχε παραπανω χτυπους???θα τρελαθω με αυτα που ακούω...ηξερα μαναδες που εκαναν κοντρες ποσο βαθμο βγαλανε στο σχολειο τα παιδια τους αλλα για καρδιακους παλμους πρωτη φορα ακουσα!!!Έχουμε ξεφυγει...

Από ότι φαίνεται απο νωρίς ξεκινάνε αυτα..... Εύχομαι ποτέ μα ποτέ να μη γίνω τέτοια μάνα. Γενικά υπάρχουν πολλά ταμπου στο θέμα. Όπως ο τοκετός που κάνει η κάθε μία, αν θηλάζει ή οχι δηλαδή πράγματα που δεν θα έπρεπε να απασχολούν κανέναν ! Όλα ειναι μέσα στο πρόγραμμα και όλα μπορεί να συμβούν κι εγώ θέλω φυσιολογικό τοκετό και θελω και να θηλάσω αλλα αν δεν γίνει τίποτα απο τα δύο δεν θα είμαι λιγότερο μάνα απο τις άλλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια!!!Μου αρέσουν οι απόψεις σας και να σας πω την αλήθεια ίσως εδώ συζητώ πολύ πιο ανοιχτά αυτό το θέμα!!

Ειμαι τόσο ευτυχισμένη για τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου και για τα σχέδια που κάνουμε...που το κρατάω για εμένα!!!Δεν έχω την ανάγκη να το μοιραστώ με άλλους ώστε να πάρω επιβεβαίωση!

Και το παιδί το θέλω για εμένα!!!οχι για να κοκορεύομαι για αυτό στον κάθε ένα που δεν ξέρεις τι Σταύρο κουβαλάει!

Τι να πω;ανυπομονω παρά πολύ να έρθει η στιγμή του θετικού τεστ!!!

Τι άλλα εσείς ;είστε καλά σας έχασα λίγο με τα σχόλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Από ότι φαίνεται απο νωρίς ξεκινάνε αυτα..... Εύχομαι ποτέ μα ποτέ να μη γίνω τέτοια μάνα. Γενικά υπάρχουν πολλά ταμπου στο θέμα. Όπως ο τοκετός που κάνει η κάθε μία, αν θηλάζει ή οχι δηλαδή πράγματα που δεν θα έπρεπε να απασχολούν κανέναν ! Όλα ειναι μέσα στο πρόγραμμα και όλα μπορεί να συμβούν κι εγώ θέλω φυσιολογικό τοκετό και θελω και να θηλάσω αλλα αν δεν γίνει τίποτα απο τα δύο δεν θα είμαι λιγότερο μάνα απο τις άλλες!

εμενα η κουμπαρα οταν γεννησε δεν μπορούσε να θηλασει ειχε δυσκολια κ ειχε στεναχωρηθει παρα πολυ κ αυτο της ελεγα οτι κ να μην το θηλασεις δεν σε κανει κακη μαμα ...δυστυχως τα μυαλα μας ειναι πολυ πισω σε αυτα τα θέματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

εμενα η κουμπαρα οταν γεννησε δεν μπορούσε να θηλασει ειχε δυσκολια κ ειχε στεναχωρηθει παρα πολυ κ αυτο της ελεγα οτι κ να μην το θηλασεις δεν σε κανει κακη μαμα ...δυστυχως τα μυαλα μας ειναι πολυ πισω σε αυτα τα θέματα...

Ναι είναι πολύ πίσω δυστυχώς! Κι εμένα η μάνα μου κανεναν από τους 4 μας δεν θήλασε. Τι σημαίνει; Όσο υπάρχουν λογικές γυναίκες με λογικές απόψεις υπάρχει ελπίδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια!!!Μου αρέσουν οι απόψεις σας και να σας πω την αλήθεια ίσως εδώ συζητώ πολύ πιο ανοιχτά αυτό το θέμα!!

Ειμαι τόσο ευτυχισμένη για τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου και για τα σχέδια που κάνουμε...που το κρατάω για εμένα!!!Δεν έχω την ανάγκη να το μοιραστώ με άλλους ώστε να πάρω επιβεβαίωση!

Και το παιδί το θέλω για εμένα!!!οχι για να κοκορεύομαι για αυτό στον κάθε ένα που δεν ξέρεις τι Σταύρο κουβαλάει!

Τι να πω;ανυπομονω παρά πολύ να έρθει η στιγμή του θετικού τεστ!!!

Τι άλλα εσείς ;είστε καλά σας έχασα λίγο με τα σχόλια!

ακριβως αφου εισαι καλα με τον άνθρωπο σου κ κανετε ονειρα για οικογενεια μην αφηνεις κανεναν να ξερει τι κανετε...ο κοσμος δυστυχως δεν ειναι παντα καλοπροαίρετος....κ εγω χαιρομαι να συζηταω με σας κ να λεω πραγματα που ουτε οι πολλοι κοντινοι ανθρωποι δεν ξερουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια!!!Μου αρέσουν οι απόψεις σας και να σας πω την αλήθεια ίσως εδώ συζητώ πολύ πιο ανοιχτά αυτό το θέμα!!

Ειμαι τόσο ευτυχισμένη για τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου και για τα σχέδια που κάνουμε...που το κρατάω για εμένα!!!Δεν έχω την ανάγκη να το μοιραστώ με άλλους ώστε να πάρω επιβεβαίωση!

Και το παιδί το θέλω για εμένα!!!οχι για να κοκορεύομαι για αυτό στον κάθε ένα που δεν ξέρεις τι Σταύρο κουβαλάει!

Τι να πω;ανυπομονω παρά πολύ να έρθει η στιγμή του θετικού τεστ!!!

Τι άλλα εσείς ;είστε καλά σας έχασα λίγο με τα σχόλια!

Γεια σου κορίτσι μου!!!! Χαίρομαι πάρα πολύ που είσαι ευτυχισμένη και αυτό που επιθυμείτε θα έρθει σύντομα είμαι σίγουρη!!!! Εγώ σήμερα δυστυχώς είμαι λίγο συναχωμένη και έχω τρελό πονοκέφαλο.... Τώρα ψάχνομαι σιγά σιγά να δω τι διαδικασίες πρέπει να κάνουμε για να κλέισουμε τον πολιτικό γάμο. Έχει κάνει καμιά σας έτσι λίγο να με διαφωτίσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι είναι πολύ πίσω δυστυχώς! Κι εμένα η μάνα μου κανεναν από τους 4 μας δεν θήλασε. Τι σημαίνει; Όσο υπάρχουν λογικές γυναίκες με λογικές απόψεις υπάρχει ελπίδα!!!!

κ μενα η μαμα μου δεν μας θηλασε δοξα τω θεω ολοκληρα γομαρια γιναμε😂...μου κανει ομως εντυπωση νεες κοπελες να εχουν αποψεις κ μυαλα που ειχαν οι παππουδες μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki83 είπε:

κ μενα η μαμα μου δεν μας θηλασε δοξα τω θεω ολοκληρα γομαρια γιναμε😂...μου κανει ομως εντυπωση νεες κοπελες να εχουν αποψεις κ μυαλα που ειχαν οι παππουδες μου...

Δυστυχώς υπάρχουν... και με πείραξε περισσότερο επειδή είναι καρδιακή μου φίλη.... αλλά ξέρω ότι αυτοί οι άνθρωποι έχουν ένα μικρό σύνδρομο κατωτερότητας και αυτό καμιά φορά πηγάζει και από το πόσο παιδεία έχεις αποκτήσει στη ζωη σου (και δεν εννοώ να έχεις σπουδάσει)... Θα δω πως θα πάει την επόμενη φορά που θα της ξαναπώ νέα μου θα δω τις αντιδράσεις της και θα σας πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι είναι πολύ πίσω δυστυχώς! Κι εμένα η μάνα μου κανεναν από τους 4 μας δεν θήλασε. Τι σημαίνει; Όσο υπάρχουν λογικές γυναίκες με λογικές απόψεις υπάρχει ελπίδα!!!!

Ουτε η μαμα μ πχ μας θηλασε εμασ δεν την εκανε λιγοτερο μανα.. δεν εχετε ακουσει π λενε α πχ εκανες καισαρική πηγες σρην ευκολη λυση γεννα με φυσιολογικό.. κ λες ρε φιλε τι λενεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!!! Χαίρομαι πάρα πολύ που είσαι ευτυχισμένη και αυτό που επιθυμείτε θα έρθει σύντομα είμαι σίγουρη!!!! Εγώ σήμερα δυστυχώς είμαι λίγο συναχωμένη και έχω τρελό πονοκέφαλο.... Τώρα ψάχνομαι σιγά σιγά να δω τι διαδικασίες πρέπει να κάνουμε για να κλέισουμε τον πολιτικό γάμο. Έχει κάνει καμιά σας έτσι λίγο να με διαφωτίσει;

εγω εκανα θρησκευτικο απλα απο οσο ξερω κ στους 2 θελει την αγγελια στην εφημεριδα κ λογικα χαρτι οικογενειακης καταστασεως...αμα θες να ρωτήσω τη κουνιαδα μου που εκανε πολιτικο να σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω εκανα θρησκευτικο απλα απο οσο ξερω κ στους 2 θελει την αγγελια στην εφημεριδα κ λογικα χαρτι οικογενειακης καταστασεως...αμα θες να ρωτήσω τη κουνιαδα μου που εκανε πολιτικο να σου πω

Εμείς θα κάνουμε το κλασσικο πολιτικό και του χρόνου μαζί γαμο κ βάπτιση. Ναι αν μπορούσες θα ήταν τέλειο! Γενικα τα έχω βρει τα εγγραφα απλά αυτο που δεν έχω καταλάβει είναι ότι η δημοσίευση στην εφημερίδα πρέπει να μπει 1 φορά ή 2 ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Ουτε η μαμα μ πχ μας θηλασε εμασ δεν την εκανε λιγοτερο μανα.. δεν εχετε ακουσει π λενε α πχ εκανες καισαρική πηγες σρην ευκολη λυση γεννα με φυσιολογικό.. κ λες ρε φιλε τι λενεε

εχω μιλησει με κοπελα που μου λεγε οτι προτιμουσε φυσιολογικο κ ας τραβαγανε το παιδι της με βεντουζα απο το κεφαλι παρα καισαρικη...γιατι ηθελε με καθε θυσια φυσιολογικο τοκετο...κ οταν απορρησα με τη βεντουζα γιατι μου φανηκε πολυ παλια μεθοδος κ καπως με φοβιζει για το μωρο μονο που δεν εδειρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ουτε η μαμα μ πχ μας θηλασε εμασ δεν την εκανε λιγοτερο μανα.. δεν εχετε ακουσει π λενε α πχ εκανες καισαρική πηγες σρην ευκολη λυση γεννα με φυσιολογικό.. κ λες ρε φιλε τι λενεε

Απαράδεκτο πραγματικά. Και αν δηλαδή δεν γινόταν να γεννησει αλλιώς η γυναίκα; Αν υπήρχαν επιπλοκές αν ήταν ζήτημα ζωης και θανάτου;;;; Οι κατινάρες εκει να κρίνουν ότι η καισαρική είναι η εύκολη λύση! Που στην τελική μπορεί να γεννάς εύκολα αλλά μετα υποφέρεις απο τους πόνους της εγχείρισης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Εμείς θα κάνουμε το κλασσικο πολιτικό και του χρόνου μαζί γαμο κ βάπτιση. Ναι αν μπορούσες θα ήταν τέλειο! Γενικα τα έχω βρει τα εγγραφα απλά αυτο που δεν έχω καταλάβει είναι ότι η δημοσίευση στην εφημερίδα πρέπει να μπει 1 φορά ή 2 ;

εγω την είχα βαλει 1 φορα αλλα θα σου πω μολις μαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω την είχα βαλει 1 φορα αλλα θα σου πω μολις μαθω

Σε υπέρ υπέρ ευχαριστώ!!!!!!!!:wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...